Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szabás-varrás, varrógép

Torolt_felhasznalo_840098
Torolt_felhasznalo_840098
Létrehozva: 2003. október 7. 10:10
Sziasztok.
Régen volt itt ilyen topik, de behalt. voltak rajta nagyon klassz ötletek anyagvásárláshoz.
Szeretném, ha ez hosszabb életű lenne.
Én éppen egy ELNA 2130-as gép megvásárlására készülök. Kinek mik a tapasztalatai?
Anyagot a Keletinél a Máthé textilben és a Móriczon a 3-as busz végállomásánál szoktam venni.
A szabásminta természetesen burda, de találtam már a neten olyan címet ahonnan lehetne rendelni is.
pl. itt.
www. patternshowcase. com
rendelt már valaki a netről mintát?
  1. 2004. február 24. 14:33126.
    Koszonom a pontos leirast, igy mar biztos megtalalom! ;-) Amugy az altalad emlitett ujsag-kiarusitas keltette fel az erdeklodesem. Holnap megprobalom kicsalni a kolleganom ;-). Tovabbi szep napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722649 (125)
     
  2. Torolt_felhasznalo_722649
    Torolt_felhasznalo_722649
    2004. február 24. 14:07125.
    JÓZSEF KRT 21.
    A MEKIVEL SZEMKÖZTI OLDALON, A 4-6 VILL. MEGÁLLÓTÓL KB. 300 M A RÁKOCZI TÉR FELÉ.
    AZ EXPRESS UDVAR UTÁN, A VARRÓGÉPÜZLET UTÁN .
    előzmény:
    Moni (124)
     
  3. 2004. február 24. 11:39124.
    Szia Carpe! Meg tudnad mondani, hogy pontosan hol is van a Burda uzlet Pesten. Remlik, hogy a koruton, de mar olyan reg jartam ott, hogy akarmennyire probalom, nem emlekszem a pontos helyre. Elore is koszi, Moni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722649 (120)
     
  4. Torolt_felhasznalo_722649
    Torolt_felhasznalo_722649
    2004. február 23. 16:41123.
    hááát. . . én még nem varrtam fürdőruhát :))
    előzmény:
    szojacska (122)
     
  5. 2004. február 21. 23:43122.
    Sziasztok! Varrt mar valaki normal varrogeppel tornadreszt vagy esetleg furdoruhat? Mik a tapsztalataitok? Szintetikus anyaghoz valo cerna plussz cikk cakk oltes, vagy a haromszor egymas mellett varro program jo ehhez normal varrogepen?
    Vuka, ha meg itt vagy. Tudom Te mar nem eloszor huzol be butort. -Elmondom, hogy nemsokara be kell huznom egy 2 meter hosszu 10 centi vastag es 160 centi szeles szivacsot. Ez most uj nekem, de remelem nem lesz nagy ordongosseg. Persze egy cipzarral akarom, hogy moshato legyen. Most ugy kepzelem, hogy az oldalakat kivagom selyempapirbol, aztan szabas, osszevarras es persze 1-1 zipzar a ket oldal elehez. Szerinted jo lesz igy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. február 20. 12:52121.
    Én vettem már olyan pamut bugyogókat, hazavittem, és első dolgom volt, hogy a gumi résznél átvarrtam cikk-cakk öltéssel. . . azok a bugyik sokáig "működtek", az operáció után. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_722649
    Torolt_felhasznalo_722649
    2004. február 20. 11:08120.
    SZIASZTOK!
    Nem él már ez a topik??? Pedig jó lenne, annyi jó ötletet olvastam itt!!!
    Ha érdekel valakit, a Burda üzlet Pesten most kiárusítja a régi újságokat. 3-at 1000 ft-ért.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_972579
    Torolt_felhasznalo_972579
    2004. január 3. 10:45119.
    Hahó, mindenki az ünnepeket piheni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_972579
    Torolt_felhasznalo_972579
    2003. december 20. 12:36118.
    Teljesen igazad van, egy kis igényesség azé tényleg nem ártana. Kb. 2 éve kaptam ajándékba egy cipzáras termo kardigánt. Két bajom van csak vele: hatalmas "bika" cipzár van benne (mintha apróbb fogú nem is létezne), a zsebeket fekete bélésselyem és gyűrt anyaggal csinálták meg. Remekül átlátszik a sárgán.
    Ezért kezdtem el varrni, mert már nem bírtam elviselni, hogy jó minőségű, fiatalos, nagy méretű ruhát normális áron nem találtam,
    előzmény:
    Lingon (117)
     
  10. 2003. december 19. 08:44117.
    Nagyon dühösit hogy mindegy olcso vagy sokszor drága gyerekruhák, és mennek szét a varrásnál. Az egyik példám: Olyan anyagu fiu nadrág ami nem lesz vizes a hotol sem. Gondolom tudjátok miröl beszélek, totál közönséges anyagnak néz ki, nem dzseki anyag, nem nylon, nem is vastag, és van egy bélés anyag. Hogy ezt a nacit már hányszor varrtam meg hol itt hol ott. Térde alatt behuzo gumiházzal, alul is, feneke oldala, stb. Persze elsö javitáskor a bélést vissza se varrtam alul a lábszárába. Imádja.
    Ugye akkor mi varrosok ezeket megcsináljuk, de olyan érzésem van mintha az lenne a normális, hogy direktebe igy csinálják.
    Na morogtam kicsit. De nincs igazam?
    előzmény:
    szojacska (116)
     
  11. 2003. december 19. 00:59116.
    Koszonom Liesel a valaszodat, hogy picit kiokositottal az Interlockkal kapcsolatban. Nagyon szeretnek egy ilyet, majd, ha lesz ra lehetosegem, jol fog jonn, ha tudom mi a fontos. Egybkent tenyleg hiaba tud az ember varrni, van ugy hogy megis megveszi az igenytelenul megvarrt olcso cuccot, idohiany miatt peldaul. En inkabb attol vagyok kiakadva, hogy mondjuk megveszek egy felsoreszt, es mondjuk, mert olcso es jol nez ki, es kb. a masodik hasznalat utan a felhajtasnal alul elkezd felbomlani. Hat akkor meg azt a keveset is sajnalom ra. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_582531 (114)
     
  12. 2003. december 16. 12:57115.
    szia vikimama!Elfelejtettem mondani, hogy sutoben szaritsd, eloszor takarekon nyitott ajtonal 1/2 oraig, majd csukd be ra az ajtot, ujabb felora, es ezutan fokozatosan emeld a sutesi fokot, kozben meglatod hogyan szarad. Ne vidd fel a maximumra!nekem 250 fokos a sutom es 200 fok volt az utolso. A 3 gyurmat, kb. 4 ora hosszaig szaritottam
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_263475 (115)
     
  13. Torolt_felhasznalo_582531
    Torolt_felhasznalo_582531
    2003. december 15. 22:51114.
    Sziasztok!
    Interlocknál tulajdonképpen nem is tudom milyen extrák lehetnek. Persze nem ismerem az újabb típusú háztartásiakat. Iparinál ami fontos, hogy 4 szálas legyen legalább, állítható szálfeszességgel és állítható anyag továbbítással, talpnyomással rendelkezzen. Szerintem ez a fontos a háztartásinál is, alapvetően. De csak akkor éri meg lockot venni, ha tényleg nagyobb mennyiségben varrtok. Különben jó a sima varrógép speciális rugalmas varrása. Az tény, hogy könnyű vele dolgozni, és meggyorsítja a munkát azzal, hogy egyszerre varr össze és tisztáz is.
    Vettem én is novemberi Burdát. Kíváncsi vagyok, lesz-e decemberi is. Tetszik az ajánlóban a végén az a Lagerfeld blézer. Most szabok varrok ezerrel, mert eddig a munka miatt nem értem rá. Most már van egy kis időm, még kreatívkodásra is. Éppen kabátot csinálok magamnak, mert a mostani egy kínai dzseki, de elég lepukkant, amit kínomban vettem már, mert gyorsan kellett valami. Alig akarnak kiszolgálni azok a plaza típusú eladólányok, ha rajtam van. :):) De mindig sajnálom a pénzt a készen kapható cuccokra, mert egyrészt drágák, másrészt látom , hogy elég hiányos varrástudással vannak összeállítva. Kedvencem, amikor az egyik üzletlác reklámújságának címoldalán szereplő cipzáras termo felsőbe látványosan rosszul, hullámosan volt bevarrva a cipzár.
    előzmény:
    szojacska (98)
     
  14. 2003. december 15. 19:59113.
    Süssd ki! Ha nem mondja más hány fokon, mennyi ideig, lehet hogy valahol megvan és meg tudom keresni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_263475 (112)
     
  15. 2003. december 15. 19:46112.
    Igazabol csak veletlenul vagyok 24 eves, belul mar Nagyi vagyok, igy aztan igazan adhatna nekem valaki szabadsagot. . . :))
    előzmény:
    vuka (110)
     
  16. 2003. december 15. 19:42111.
    vagj bele batran, en is eloszor csinaltam, sikerulni fog
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_263475 (112)
     
  17. 2003. december 15. 19:19110.
    szia szojacska!Ne irigykedj ram, majd ha te is elered az en koromat, ra fogsz erni jobban:))
    előzmény:
    szojacska (108)
     
  18. 2003. december 15. 19:15109.
    szia, leirom szivesen. 30 deka so, 20 deka liszt, 2 evokanal olaj es 125 ml viz. Lehet, hogy amikor osszegyurod, kell vagy egy kis liszt, vagy egy kis viz bele, majd meglatod, se tul puha, se tul kemeny legyen. Ma meg festettem oket, de ha vegleg keszen lesz felteszem a bem. oldalra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_263475 (106)
     
  19. 2003. december 15. 19:14108.
    Igen, igen szemezgetek. A multkor jartam a Foltvarazsba, ott aztan lehet penzt kolteni!!! Azaz lehetne. . . :( De egyebkent en is annyi mindent szeretnek csinalni, komolyan irigylem Vukat. Horgolni is szeretek, varrni a legjobban, keresztszem, gobelin, rajz, kreativkodas. . . , nyelvet tanulni, olvasni, no de suli meg munka mellett. . . . . evkozben nem megy minden.
    előzmény:
    keranna (106)
     
  20. Torolt_felhasznalo_972579
    Torolt_felhasznalo_972579
    2003. december 15. 18:17107.
    Abigél1 szia! Annyit hallottam az ősszel (kb. októberben), hogy megszűnik, hogy mi lesz helyette, lesz -e még egyáltalán, nem mondtak semmit. Egyébként nagyon ellaposodott a magyar változat. Nekünk is elég sok német szám van itthon. Abban több kreatív dolgot találok, meg a régebbi magyar számokból.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_733852 (104)
     
  21. Torolt_felhasznalo_972579
    Torolt_felhasznalo_972579
    2003. december 15. 18:14106.
    Szojacsak! Végre egy keresztszemezővel találkozok itt is! Egyébként én is nyáron szoktam csinálni a karácsonyiakat. Sajnos a suli miatt semmire nincs időm, de nyáron kamatostul, éjjel-nappal kreatívkodni fogok.
    előzmény:
    szojacska (103)
     
  22. 2003. december 14. 16:45105.
    sziasztok, egy-ket kreativkodas kozott en is beugrottam kicsit. Mostanaban igaz, nem varrtam(ruhat)de varrtam egy varrodobozt a parom lanyanak:))csinaltam mar mezest, kepeslapokat, gyertyakat, a paromnak fabol keszitek ajandekot, most szarad festes utan, ugyhogy addig so-gyurmaztam, most van a sutoben, ja es kozben befejeztem egy szoba felujitasat:))szoval nem unatkozom(nem is szeretnek), de nekem annyival konnyebb, mint nektek, hogy nem dolgozok, igy jut idom a dolgokra;amit eltervezek. Tovabbi jo munkat mindegyikotoknek
    előzmény:
    szojacska (103)
     
  23. Torolt_felhasznalo_733852
    Torolt_felhasznalo_733852
    2003. december 14. 14:48104.
    Sziasztok! Én is varrok, nem is tudtam, hogy van ilyen topic. Én mindig a német burdát veszem, mivel Bécsben élek. Tényleg sokkal több minden van benne, mint a magyarban. Azt hallottam, beszüntetik a magyart. Igaz ez? Mit tudtok erről?
    előzmény:
    szojacska (101)
     
  24. 2003. december 14. 14:22103.
    Hat igen a beigli. . . . Nekem is neki kene ugranom, de csak jovo hetvegen fogom tudni elkezdeni. a varras pedig. . . ket beigli kozott :)) Egyelore karacsonyig meg egy himzest is be kellene befejeznem. Kiprobaltam a keresztszemezest. . . De jovore mar nyaron elkezdem a karacsonyi mintakat. :))
    előzmény:
    Lingon (102)
     
  25. 2003. december 14. 12:31102.
    Olvasgatlak ám benneteket, csak nem tudom beiglit kéne sütni, leüllni végre varrni, vagy egy csomo mást.
    De elindulok aztán majd kiderül hol állok meg.

    Én is elboldogultam a némettel, ne félj!
    előzmény:
    szojacska (101)
     

Címlap

top