Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szabás-varrás, varrógép

Torolt_felhasznalo_840098
Torolt_felhasznalo_840098
Létrehozva: 2003. október 7. 10:10
Sziasztok.
Régen volt itt ilyen topik, de behalt. voltak rajta nagyon klassz ötletek anyagvásárláshoz.
Szeretném, ha ez hosszabb életű lenne.
Én éppen egy ELNA 2130-as gép megvásárlására készülök. Kinek mik a tapasztalatai?
Anyagot a Keletinél a Máthé textilben és a Móriczon a 3-as busz végállomásánál szoktam venni.
A szabásminta természetesen burda, de találtam már a neten olyan címet ahonnan lehetne rendelni is.
pl. itt.
www. patternshowcase. com
rendelt már valaki a netről mintát?
  1. 2003. november 13. 10:0876.
    Tegnap találkoztam az újságossal. Sajnos nem tudtam meg többet, mint eddig a menetrendjéről. Azt mondta, hogy egész hónapban járja az országot. Minden nap máshol árul. Van olyan hely is ahova csak negyed évenként jut el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_972579
    Torolt_felhasznalo_972579
    2003. november 11. 19:3175.
    Bocs a melléütésektől, kissé szét vagyok esve!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_972579
    Torolt_felhasznalo_972579
    2003. november 11. 19:3074.
    Csakvagyok! A nyáron vettem gépet. Nem a "leggagyibbat, de nem is legrosszabbat, 90 ezer forint volt. 40 ezertől kezdődtek, kb. 120ig, de azok már tényleg "maguktól" varrtak. Érdemes olyat venni, ami már egy lépésben varrja a gomblyukat, igaz, ez kb 10 ezerrel megdobja az árat. Előtte a neten megnéztem az összes létező magyar honlapot, arról választottam, ajánlom a Varrógépcentrumot a Teréz körút 10ben, nagyon profik és sok kiegészítőt is meg lehet venni. A ruhaárakról meg annyir, hogy kb. 2800 Ftért vettem szrech kord anyagot nadrágnak, a keresztlányom 12 ezerért kapott boltból. De mondjuk télikabátnak nem mernék nekiállni. Sok sikert és kitartás! :)
    előzmény:
    Csakvagyok (67)
     
  4. 2003. november 10. 09:1773.
    Szia, ajánlok neked egy olcsó anyagboltot. A Ferenc körút Tompa utca sarkán (Budapesten) minden anyag métere 190. - Ft (százkilencven) forint. Gyönyörű spandex anyagokat is lehet kapni, polar, szövet, szóval elég sokféle.
    Végül is ha nem sikerül annyira jól a ruhadarab, nem dobtál ki olyan sok pénzt az anyagra.
    Továbbá vannak még turkálós (kilós) anyagboltok is, ott is érdemes nézelődni, mert kilóra sokkal olcsóbb az anyag. Sok sikert!
    előzmény:
    Csakvagyok (71)
     
  5. 2003. november 9. 10:2672.
    Multhéten vettem otthon gyerek Burdát. Vegyél el ne fogyjon!
    előzmény:
    Csakvagyok (71)
     
  6. 2003. november 9. 09:2871.
    Köszönöm a válaszokat azt hiszem bele fogok vágni, sajnos csak februárban indul a tanfolyam, de azt már kibirom. Két gyerekem van, szóval, ha sikerűl megtanulnom akkor rendes mennyiséget szeretnék termelni.
    Remélem kapok majd tőletek egy kis segítséget az elején, ha valamit nagyon elrontok:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. november 9. 00:0170.
    Ki tudsz hozni egy nadrágot 400ft+cérna+zipp. Keress vissza van cim.
    Ha gyerekeknek is varrsz és a megunt ruhákat ujra hasznositod még olcsobb.
    Én nem tanultam varrni, csak megtanultam. Igy elöfordul hogy 3-szor ledobom, /és kedvem lenne megtaposni/ a komplikált bélelt bézert, mig egyenesbe jövök "vele".
    Árak attol függenek mit akarsz varrni, mennyit varsz, mire van szükséged, igényed. Én 2 éve vettem uj gépet, olyat ami felülröl is továbbitja az anyagot, befüzi a tüt, vastagot is tud varrni, strecht (nem tudom jol irtam-e) is varr, stabil konstrukcioju. Amit sajnálok, hogy olyan kellett volna aminek több mintavarrása van diszitésnek, mert van egy kislányom.
    Nálunk volt egy teszt, Brotheren kivül a többi gépek jok voltak.
    előzmény:
    Csakvagyok (67)
     
  8. 2003. november 8. 22:4169.
    Szerintem igen. Én korábban olyanra jártam ami húsz óra körül volt. Bár akkor én már valamennyire tudtam varrogatni. De voltak abszulut kezdők is.
    előzmény:
    Csakvagyok (67)
     
  9. 2003. november 8. 22:1968.
    Előre is köszi a válaszokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. november 8. 22:1867.
    Sziasztok!
    Már régóta gondolkodom rajta, hogy megtanulok varrni, de eddig még nem szántam rá magam.
    Lenne pár kérdésem.
    Mennyi idő alatt lehet kb megtanulni varrni?
    Találtam egy 60 órás tanfolyamot, ez elég lehet?
    Mennyibe kerűl kb. egy olyan varrógép amin már érdemes elkezdeni próbálkozni?
    Kb. mennyivel olcsóbb ha az ember megvarrja magának a ruhákat, mintha boltban veszi?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_972579
    Torolt_felhasznalo_972579
    2003. november 8. 18:5466.
    Sia sziaagi! Van egy jobb "szakirodalom": Lena special: patchwork, illetve a Lena minden hónapban megjelenik, és egy alkotás abban is van mindig. A sima Léna 1015 Ft, a speciál kb 1400-1500 Ft körül van. Lehet, hogy ezekből is próbálkoznom kellene. De a régebbi Burdákban is emlékszem, hogy van terítőtől kezdve ágytakarón át babakönyvig minden. csak lenne má időm rá. . . pedig még nincs is vizsgaidőszak! Egy normális téli gatyát nem tudtam még az idén varrni magamnak.
    előzmény:
    sziaagi (63)
     
  12. Torolt_felhasznalo_972579
    Torolt_felhasznalo_972579
    2003. november 8. 18:5165.
    Szia myrci! Ismerem a zsemletartót, de még nem próbáltam ki. Nálunk inkább az anyukám próbálkozott patchworkkel, az idén nyáron vettem a varrógépem és elhatároztam, hogy belekóstolok én is. Csak sajnos a rokonaim nagy része nem értékeli a kreatív ajándékokat, csak a hasonlóan "génkódolt" barátnőim.
    előzmény:
    myrci (64)
     
  13. 2003. november 7. 10:1964.
    Én az ismerőseimnek kenyérszelet tartót( zsemletartót) varrtam. Tudod ami négyzet alakú és mindegyik sarkán masni van.
    Már mindegyiknek van:)). Ez aránylag hamar kész és használható. Volt aki kapott hozzá ugyan olyan edényalátétet is.
    Esetleg lehet varrni tányéralátétet, kenyérzsákot, könyvborítót (receptesfűzethez)
    előzmény:
    keranna (61)
     
  14. 2003. november 7. 09:1063.
    Szia! Én nagyon szeretem a patchworkot. Eddig még csak takarókban és párnákban gondolkodtam, de egy-két hete zakatol az agyam egy patchwork táskában. Egy régi-régi Burdában volt egy nagyon szép foltmunkával készült válltáska, lehet, hogy most hétvégén nekiállok és megkeresem. Érdekelt Téged is, hogy melyik Burda szám? Nem volt túl bonyolult, de nagyon dekoratív válltáska volt a képen.
    előzmény:
    keranna (61)
     
  15. 2003. november 6. 18:4762.
    Kicsit az is vagyok! Mi érdekel?
    előzmény:
    keranna (61)
     
  16. Torolt_felhasznalo_972579
    Torolt_felhasznalo_972579
    2003. november 6. 18:3861.
    Hé, mindenki el van veszve? Nincs valami jó ötlet karácsonyraí? Pl. patchworkos nincs köztünk? Már zakatol az agyam két hete, hogy a kreativitást értékelő barátnőknek mit adjak, amire még futja is az időmből.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_972579
    Torolt_felhasznalo_972579
    2003. november 6. 18:3860.
    Hé, mindenki el van veszve? Nincs valami jó ötlet karácsonyraí? Pl. patchworkos nincs köztünk? Már zakatol az agyam két hete, hogy a kreativitást értékelő barátnőknek mit adjak, amire még futja is az időmből.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_972579
    Torolt_felhasznalo_972579
    2003. október 31. 19:4459.
    Ezek a táskás, sapkás, ruhás, stb egyedi szabásminták egy bazi nagy lefűzős mappában vannak(a képeik), mindegyikhez tartozik egy négyjegyű szám, és ezalapján keresi ki az eladó a káoszból. Burda máteréru boltokban lehet kapni, nem hiszem el, hogy Pesten nics. A József körútiban néztétek már? Gyöngyösön a buszmegállónál lévő Zsary butikban a nyáron még volt.
    előzmény:
    szojacska (55)
     
  19. Torolt_felhasznalo_615915
    Torolt_felhasznalo_615915
    2003. október 30. 14:4158.
    Szia! Győrbe szerdánként szokott jönni, és a Megyeházánál áusít. A hónap egyik szerdáján jön csak, dehogy az elsőn, másodikon . . . . , arra már nem emlékszem sajnos. Remélem ezzel is tudtam segíteni.
    előzmény:
    szojacska (57)
     
  20. 2003. október 30. 12:4957.
    Hat ezt en is szeretnem tudni, de man miota! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722649 (56)
     
  21. Torolt_felhasznalo_722649
    Torolt_felhasznalo_722649
    2003. október 30. 10:3256.
    Jaj, ez tökjó! És Pesten mikor jár ez a régiszám-árulós bácsi?? :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. október 24. 15:0055.
    Sziasztok! Ezek a burdak engem is erdekelnenek. Ha tudtok valamit arrol az arusrol, hogy mikor megy Gyorbe, Sopronba vagy Pestre akkor legyszi tovabbitsatok nekem is az infot. De egyebkent en azt sem tudom, hogy melyik boltban lehet, olyan taskasat meg sapkas burdat venni. Legyszives nekem is aruljatok el. A Vamhaz koruti Burdaboltban sem lattam ilyet, aztan lehet, hogy vaksi vagyok? :)
    előzmény:
    keranna (54)
     
  23. Torolt_felhasznalo_972579
    Torolt_felhasznalo_972579
    2003. október 21. 19:2054.
    Myrci! Szerintem igen, egyröl beszélünk.
    előzmény:
    myrci (53)
     
  24. 2003. október 20. 10:2853.
    Szia Keranna!
    Nem tudom, hogy egyről beszélünk-e. Ez régi újságokat árul fóliázva általában és régebbei szabásmintákta olcsóbban jóval, mintha katalógusból vásárolnék. Bár már régen vásároltam nála, mivel már begyűjtöttem minden számot, ami érdekelt. - bébi, gyerek , alacsony termet (160 cm) - Ha esetleg valakit érdekel, megkérdezem a menetrendjét. Mostanában elég össze-vissza jönn.
    előzmény:
    keranna (52)
     
  25. Torolt_felhasznalo_972579
    Torolt_felhasznalo_972579
    2003. október 18. 20:5752.
    Myrci! Asszem már én is láttam egyszer ezt az árust Egerben, voltak nála még olyan szabásminták is, amik témakörönként vannak, és számok alapján lehet megvenni mindig az adott évi burda katalógusból(jó drágán), a nyáron vettem pl. táskásat, de van már sapkás is, de ezeket rendes boltban vettem , nem ennél az árusnál Amikor én láttam, az kb. 1999ben karácsony előtt lehetett, vagy akkoriban valamikor. Mondjuk azóta se nagyon sűrűn járok arrafelé.
    előzmény:
    myrci (51)
     

Címlap

top