Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Azoospermia

ani27
Létrehozva: 2007. november 9. 16:27

Sziasztok!

Olyanok segítségét kérem, akik találkoztak ezzel a problémával, van-e rá gyógymód, lehet-e ennek a férfinak vér szerinti gyereke? Azoospermia(=nincs hímivarsejt az ejakulátumban).

 

  1. 2008. december 20. 11:40151.

    Szia,

     

    mi Budapesten lakunk és csak olyan doki jöhet szóba, aki szintén Bp-n van. 

     

     

    előzmény:
    igris (150)
    2008-12-20  10:19
  2. 2008. december 20. 10:19150.

    Szia!

    Mi Szegeden keztünk a Kaáliba, ott kapott vitaminokat, majd pedig a 2 számú kórházba lettünk átirányítva, az urológiára Dr.  Király Istvánhoz!! Ő egy fiatal doki kb 37 éves lehet, de én úgy látom, hogy elég lelkiismeretes.Bármit is csináltak eddig a férjemmel, engem is mindig behívott, hogy legyek ott, mert ezt ketten kell végig csinálni a babáért! Neki fizetni nem kell. Ő fogja műteni a párom, majd akkor adunk neki valamennyit.

    Te melyik megyében laksz? :)

    előzmény:
    vir80 (149)
    2008-12-19  07:10
  3. 2008. december 19. 07:10149.

    Szia,

     

    hol voltatok a férjeddel? új andrológust keresek és gyűjtöm a pozitív és negatív tapasztalatokat is.

     

    Vir 

    előzmény:
    igris (148)
    2008-12-18  20:38
  4. 2008. december 18. 20:38148.

    Sziasztok :) üdv mindenkinek!

     

    Nagyon örülök én is, hogy végre egy olyan toicot találtam, ahol nem a nőnél van a baj!

    A férjemnek is azoospermiája van! Leírnám, hogy mi min mentünk eddig keresztül....

    Ugyebár, miután engem megvizsgáltak, megcsinálták az összes vérvételt, átjárhatósági műtétet, a férjemre került a sor.

    Az első andrológiai vizsgálaton kiderült, hogy nincs hímivarsejtje... nagyon megijedtünk..... de ezt gondolom nem kell bemutatni... :(

    Szóval most Szegedre járunk, ott is csinákltak neki egy vizsgálatot, megint 0 volt az eredmény. Majd kapott méhpempőt E-vitamint C-vitamint Folsavat, meg még valamit, ezt kellett 2 hétig szednie, majd ismét vizsgálat.. Semmi..... XY kromoszóma jó! Aztán nézték külön az Y kromoszómát, mert abból már az urológus tudja, hogy kell e a biopszia, vagy nem. Y kromoszóma is jó lett!! Hormonok is rendben!! 

    Tehát herebiopszia, + még kiderült, hogy viszér is van a herénél! Műtét!! December 4.én!! Be is mentünk, majd közöélték, hogy a doki Kínába utazott, és elfelejtettek szólni! Pedig Télapóra már tudtuk volna.....  Kaptunk új időpontot január 6-ra!!! Most VÁRUNK!!

    Röviden ennyi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. december 18. 19:41147.

    Pumukli: Ez a gyógyszer maga a csoda, legalább arra jo h. lombikra elég lehessen! Látod már 1 hónapos kúrának is van egy kis eredménye, sztem több mint a semmi! Ajánlani tudom mindenkinek, mert ártani egyáltalán nem árt a férjeknek!

    Mindenkinek: Fel a fejjel, bízzunk és reménykedjünk!    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. december 18. 18:27146.

    Szia,

     

    nálunk az én szüleim tudják és a férjem bátyja, viszont a szülei nem, mert az anyja elmondaná mindenkinek és azt pedig én nem szeretném. Semmi közük a mi bajunkhoz.

     

    Nem gondoltatok arra, hogy andrológust váltatok? mi hatalmasat csalódtunk a miénkben és nem is vagyok hajlandó visszamenni hozzá. ha meglesz a genetikai vizsg eredménye, akkor majd eldöntjük h mi legyen.

    Viszont annyit megtudtam tegnap a meddőségi intézetben, ahova járunk, h a Délpesti Kórházban végeznek biopsziát és 1 éjszakára kell bent maradni. A műtét azt jelenti, h a herezacskón kb 1-2 centis vágást ejtenek és a heréből rizsszemnyi mitát vesznek, megnézik, h vannak-e benne spermák és ha vannak, akkor gyorsan le kell fagyasztani és utána lehet lombikhoz felhasználni.

     

    remélem tudtam segíteni.

    előzmény:
    pankaranka (142)
    2008-12-17  17:46
  7. 2008. december 18. 18:22145.

    Szia,

     

    én úgy tudom, hogy az inszemet nem támogatja a TB és 40-50ezer körül van az ára + a gyógyszerek, az pedig emberenként változik.

     

    Szerintem menjetek el egy meddőségi központba, ott kivizsgálnak úgyis és egyből a megfelelő módszert (inszem, lombik) javasolják.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_846999 (141)
    2008-12-17  08:01
  8. 2008. december 18. 18:19144.

    Szia,

     

    tegnap voltunk a meddőségi intézetben (mi a Forgácsot választottuk) és a Tanár Úr sokkal részletesebben elmondta a férjem leleteit és javasolt még egy genetikai vizsgálatot, mielőt lemondunk a saját közös babáról. Szóval most elvégeztetjük ezt a genetikai vizsg-ot, annak az eredményéből a Tanár Úr szerint egyből kiderül, hogy érdemes megpróbálni a herebiopsziát vagy nem. Ez a hozzáállás sokkal szimpatikusabb nekünk. Még egy kicsit várunk és addig nem keresünk másik dokit.

     

    Viszont a férjem soha nem ivott, nem dohányzott és nem is egy idegeskedős típus, sajnos koraszülött és emiatt lehet  a baj. Remélem, hogy tudnak segíteni vagy legalább a biopsziával tudnak annyi spermát összeszedni, ami egy lombikra elég.

     

    Szedi rendesen a vitaminokat, amiket a neten találtam és a Tanár Úr is ajánlott, és remélem, hogy segítenek.

     

    Veletek mi újság?  

    előzmény:
    kismanó27 (140)
    2008-12-16  21:04
  9. 2008. december 18. 16:06143.

    Sziasztok !Üdv az újaknak is !

     

    Nálunk nincs semmi változás. Várjuk a jan.6-át ,h mehessünk a dokihoz. Remélem jó hírekért . Én elgondolkodtam ,h kellene szedetni a párommal a gyógyszert amit kismanóék is szedtek. Hátha ??!!Mert ha biopszia nélkül is kijön egy pár az már jó nem ?

     

     

    pankaranka: Eddig mi sem mondtuk el senkinek . De van egy orvos házaspár barátunk akiknek elmondjuk majd. Ők ugye látják orvosi szemmel is. De azért jó ,h van ez a fórum. Szeretek ide írni . Így teljesen jól kitudom magamból beszélni, mert hát ti megértitek min megyek /mehetek keresztül ,m ti ugyanazt élitek át. És nekem azért jó itt beszélgetni.

     

    vir80:Sztem keressetek másik orvost.

     

    Jók legyetek . Tudjátok csak POZITÍVAN!!

    Sziasztok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. december 17. 17:46142.

    sziasztok !

     

    Én is csatlakozom hozzatok.. Nagyon megörültem, hogy van ilyen téma a fórumon,nagyon sokat segit, hogy nem vagyunk egyedül ezzel...Szóval legnagyobb döbbenetünkre nemrég kiderült, hogy a férjem ondojaban egyetlen sperium sincs :( Volt mar hormonvizsgalat, sajnos negativ, tehat nem az a baj. Genetikai vizsgalathoz vervetel mar volt, még varjuk az eredmenyt..  ha negatív , akkor  biopszia lesz , es remenykedhetünk hogy találnak valamit... Nem sok jót igert az andrologus :(  

     

     A donor kérdés minket is nagyon megviselt, még nem is merek rajta gondolkozni amig nincs biopszia eredmény. Ti ezt a problémát elmondjátok bárkinek is? Én  nehezen bírom, hogy nem beszélhetek erről de a férjem nem szeretné hogy bárki  a környezetünken megtudja

     

    Nem tudjatok, hogy az ilyen biopszia műtéteket hol szokták végezni? Meddőségi központban is csinálnak ilyet? Ez nagyobb műtétnek számit, vagy csak helyi érzéstelenítés?

     

    köszi előre is és szép estét nektek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_846999
    Torolt_felhasznalo_846999
    2008. december 17. 08:01141.

    Sziasztok, ma találtalak titeket, de mst munkába kell mennem és nem

    tudom végigolvasni mi mindent írtatok  viszont holnap biztosan

    visszajövök... Mi ott tartunk, hogy a férjemnél enyhe teratozoospermiát

    állapítottak meg (kevés a jó szerkezetű). Egyik andrológus egyből herevisszér műtétet csinált volna, aztán egy másik, aki szerencsére

    nem a középkorban él meg UH.ozta és azt mondta nincs visszere...

    tehát a spermaképe ilyen és kész, ezen semmiféle műtét nem javít. Most e vitamint szedetek vele  van aki azt mondja próbálkozzunk tovább

    (1év 9 hó), van aki inszemet javasolt. Mi most már abban is benne lennénk. Tényleg minden meddőségiben fizetős az inszem??? olyanokat

    olvastam fórumokban, hogy 30-50 ezer+gyogyók.

    Ti mit tudtok erről?

     

    Üdv és szép napot  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. december 16. 21:04140.
    Szia! Sztem nem kell még elkeseredni, mert remény van, amit nem szabad feladni! Ha ugy gondoljátok keressetek fel másik orvost, több orvos, több vélemény! Leheth. akihez most tartoztok nem akar veletek foglalkozni, sajnos van ilyen is! Sztem jobb lenne egy másik minél előbb! Hány évesek vagytok? És mióta próbálkoztok? Ha a férjed dohányzik, stresszel, alkoholozik, ezekről mind lekell mondani! Fel a fejjel! Majd irj!
    előzmény:
    vir80 (139)
    2008-12-16  19:27
  13. 2008. december 16. 19:27139.

    Sziasztok,

     

    csatlakoznék hozzátok. A férjem is azoospermiával küzd és tegnap este voltunk másodszor andrológusnál és nagyot csalódtunk a dokiban. A mintájában nem találtak semmilyen hímivarsejtet és emiatt tovább küldte genetikai vizsgálatra és hormonlaborra. A genetikai vizsg rendben van. A laborban van eltérés és azt nem tudom, a doki nem mondta, hogy lehet-e segíteni ha a hormonokban van eltérés. Volt valamelyikőtöknek ilyen gondja?

     

    Tegnap azt mondta a doki, hogy a férjemnek nincs sperma termelése, minimális esélyt lát a herebiopsziára és gondolkodjunk el a donorinszemináción. Hát ettől padlót fogtunk, mert ennyire rosszra nem számítottunk.

     

    köszi

    Vir

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. december 15. 18:50138.

    Szia Ditta25 és mki!

    Köszi, de azért még nem örülöm el, csak reménykedem, még több kellene! Igen, olvastam a FER 14 oldalt, hasonlo mint a Profertil! A többiekkel mi helyzet? Hírek???    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2008-12-15  18:40
  15. 2008. december 12. 20:13137.

    Szia! Hát a doki is meglepődött, vhol sztem örült is! Hát meglátjuk   1 hónap mulva mi lesz?! Csak azt, nem tudom, hogy a halott spermiumokkal mit lehet kedzeni? Azt vhogy ki lehet kezelni? Vagy azok megjavulnak?! Én ajánlom nektek is ezt a tabit!

    És itthonrol vittük az anyagot, ugy mondta doki is hogy 3x probaljon elmenni, és a legvégén rendesen elmenni! És ez is sokat csinál! Eszünk sok ananászt, meg a a párom mostanában rászokott a joghurt-ra, leheth. ezek is besegítenek, elkezdett fogyizni, mert a tulsuly sincs jó hatással ezekre a dolgokra! Attól a gyógyszertől azt mondja nyugodtabb is,és ez nagyon sokat csinál! A többiekkel mi ujsag? Ki mikor megy és mire?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. december 12. 17:37136.

    Kismanó!

     

    Az orvos mit szólt?

    még egyszer elolvastam a profertil oldalát, és azt írja, hogy az azoospermiás férfiak ki voltak zárva a tesztekből.

    De nektek mégiscsak elindult valami.

    Ki fogjuk próbálni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. december 11. 19:51135.

    Szia!

     

    Hát ez óriási!!!!!!!!!!

    El vagyok ájulva teljesen.

    Nekünk se volt semmi, se élő, se halott. A doki írta fel ugye?

    Ki kellene próbálnunk nekünk is.

    Csak így tovább!!

     

    előzmény:
    kismanó27 (134)
    2008-12-11  19:44
  18. 2008. december 11. 19:44134.

    Szia! Örülök, h. szorítottál nekünk! Jó hír, hát nem is tudom?! Talán egy kicsit! Annyi, hogy joval több lett a ml mennyisége, és már 2-3 élő spermát is láttunk! Én is azt mondtam, hogy az már haladás, ha 1 hónap után találunk benne 1-2-tőt! És volt benne egymillió halott is! De legalább volt benne elő is, meg halott is, nem ugy mint a multkor, se élő se halott nem volt, egyáltalán semmi! De ezt majd a gyógyszer kikezeli! Remélem

    Legközelebb 1 hónap mulva!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. december 11. 18:40133.

    Kismanó!

     

    Mi újság? Mi lett az eredmény? Szorítottam értetek.

    Gyere a hírekkel!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. december 7. 21:06132.
    Ditta: Légyszi küld el a profertil magyar weboldalát! Mert én nem találom, csak német, angol, és szlovak nyelven!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. december 7. 21:02131.
    Ezt a jó hírt a Profertil-ről! Remélem segíteni fog nekünk is! Férjem már 1 hónapnyit kiszedett, most megyünk csütörtökön vizsgálatra, meglássuk, milyen lesz a  eredmény! Majd megirom mi volt! Szoritsatok nekünk! Fél 10-kor erőssen gondoljatok ránk!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. december 7. 20:11130.

    Igen, kismanó az első lombik volt, és sajnos nem sikerült.

    Februárban lesz a második.

    Igen Ditta pontosan ezt éreztem én is mikor teszteltem, megkönnyebbülést, hogy vége a bizonytalanságnak. Kibukni meg nem buktam ki, mert éreztem, tudtam, hogy nem sikerült. Igazából akkor lepődtem volna meg igazán, ha 2 csík lett volna.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. december 7. 14:20129.

    Szia Ani27:

    Köszi az információt! Hát elég hosszadalmas porcedúra, de gondolom ki lehetett bírni! Mindennek eljön a maga ideje!

    És veled mi lett a lombik után? Nem sikerült?

    előzmény:
    ani27 (128)
    2008-12-07  11:37
  24. 2008. december 7. 11:37128.

    Szia!

     

    A bioptátumban sajnos nincs annyi sejt, hogy inszemhez elég legyen, sőt a megtermékenyítés is az ún. ICSI módszerrel történik, ami azt jelenti, hogy a biológus juttatja be egy kanüllel a hímivarsejtet a petesejtbe. A "sima" in vitrónál csak hagyják, hogy "egymásra találjon" a két sejt.

    Én a lombikról tudok nyiltakozni, egyáltalán nem fájdalmas, és benn feküdni sem kell. Kb. 3 hétig kell szuriznod magad a hasadba, (egyáltalán nem fáj, gyerekjáték az egész) ez a stimuláció, az intézetben uh-al és vv-el figyelik a peték érését, és a hormonszinteket, majd mikor elég nagyok, akkor 36 órával a leszívás előtt be kell adni a petesejtérlelő szurit. A leszívás altatásban zajlik, nem észlelsz semmit az egészből, pihensz utána egy kicsit az örzőben és kísérettel hazamehetsz. 3-4 nappal a leszívás után van a beülti, előtte telefonon meg tudod érdeklődni hány termékenyült meg. Majd eldöntitek az orvossal közösen hány embrikét kértek vissza, elsőre általában 2-t szoktak javasolni a dokik. Majd beültetik őket. Ez sem fáj, katéter segítségével feljuttatják őket a méhedbe. Aztán már "csak" várakozni kell, kb. 2 hétig és tesztelni.

    És bízni, és hinni, és erősnek lenni.

    A két hét várakozás nekem sokkal rosszabb volt, mint az egész procedúra együttvéve. Itthon voltam, egyedül, a gondolataimmal, és nem tudtam mi zajlik odabenn a hasamban. Anniyra jó lett volna átlátszónak lenni, hogy láthassam mi a zajlik odabenn. Amúgy is szerintem az ember rosszabbul viseli a bizonytalanságot, mint a biztos rosszat.

     

    előzmény:
    kismanó27 (127)
    2008-12-06  09:18
  25. 2008. december 6. 09:18127.

    Ani27: Elösször is köszi az infót!  Már fel lettem világosítva.

    Akkor ha sehogy sem sikerül a baba dolog spontán módon, pl. ha vmilyen elzáródás miatt, akkor reménykedhetünk h. a herékben van sperma, és az elég inszeminációhoz is, vagy azt a keveset már csak a lombikhoz csinálják???

    És az inszemináció meg a lombik hogy zajlik? Fájdalmas? Mennyit kell bennt feküdni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top