Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Azoospermia

ani27
Létrehozva: 2007. november 9. 16:27

Sziasztok!

Olyanok segítségét kérem, akik találkoztak ezzel a problémával, van-e rá gyógymód, lehet-e ennek a férfinak vér szerinti gyereke? Azoospermia(=nincs hímivarsejt az ejakulátumban).

 

  1. 2008. november 18. 17:0876.

    Drága Zemanek!

     

    így van ez rendjén, az embernek néha totál elmegy a kedve, úrrá lesz az elkeseredés, és önsajnálat, és ez így van jól, de egyet sosem szabad:feladni!!!! azt nem szabad, mert hidd el sikerülni fog!

    Nekünk megvolt júliusban az első lombik, sajnos nem sikerült, de SOHA nem fogom feladni, addig megyek amíg nem sikerül.

    Nehéz nagyon, néha kilátástalannak tűnik, de hidd el párok ezrei szenvednek hasonlóan, mint mi, nem vagyunk egyedül ezekkel a problémákkal sajnos. Örülök, hogy éled a topic.

     

    Pumukli!

     

    Üdv közöttünk, csak pozitívan továbbra is!

     

    Ani

     

    előzmény:
    Zemanek (75)
    2008-11-17  22:33
  2. 2008. november 17. 22:3375.

    Hát  problémán nem segít, de a biopsziánál javíthatja a talált anyag mennyiségét, bár mi nem használtunk, nekünk ANdriolt írt föl a doki.

    Most magam alatt vagyok megint, mert folyamatosan hízok, és így nem fogják megcsinálni a lombikot, de nem tudom mitől, a múltkor kaptam hormon gyogyit, hogy meghozzák a menstit, és azóta, pedig kenyeret egyáltalán nem eszem, csak sonkát néha kis sajtot, gyümölcsöt, és emelett sportolok, napi félórát de azt keményen, nem tudom mit csináljak, most úgy érzem felfogom adni. Akármit csinálok mindig előkerül egy újabb akadály.

    előzmény:
    pumukli00 (74)
    2008-11-17  21:11
  3. 2008. november 17. 21:1174.

    Szia !

     

    De jó ,hogy még él a topic.!!

    Mi a Szent István kórházba voltunk,m a nődokim akihez járok magánrendelésre ott dolgozik. Ő ajánlott a páromnak is urológust

    szintén az Istvánba.

    Remélem nekünk is sikeres lesz a biopszia.Bár legjobb lenne ha nem jutnánk el odáig ,de erre sajna kicsi az esély.

    Nálunk jövőhéten lesz új lelet a páromnál és sztem nekem is szól akkora a doki. De majd beszámolok róla.

    Addig is ha tudok jövök. Szorítok nektek is és jobbulást.

    Tényleg ti szedtek vmi vitamint ? Annyifélét olvasgatok pl. Macavibe ,Forever Multi Maca ilyenek. ?

     

    Szép estét

     

    Szia  

     

    előzmény:
    Zemanek (73)
    2008-11-17  18:36
  4. 2008. november 17. 18:3673.

    Szia!

     

    Mi  26-án megyünk a lombik intézetbe, 5-én voltam először, akkor vettek tőlem vért meg keneteket és ezeknek az eredményéért megyünk. Sajnos velem is sok gond van, de ha minden jól megy januárban kezdhetjük a kezelést (az ünnepek miatt nem lehet előbb).

    Az ln páromnak június 26-án volt a biopszia műtétje. És szerencsére jól sikerült, és elég jó minőségű is mait találtak főleg a balban, még helyben rezgők is voltak, ami állítólag nagyon ritka. Mi is nagyon elkeseredtünk mikor kiderült, hogy mi a baj, de szerencsére a biopszia sikeres volt és drukkolok, hogy nektek is az legyen. Most már rajtam van a sor, de az sem lesz egyszerű. Én pcos-es vagyok januárban volt a műtétem az jól sikerült, de most egyéb betegségek miatt felborult a ciklusom, és kiderült, hogy kicsi a méhem és megint vannak kis megnem repedt tüszők, de remélhetőleg 26-ra felszívódnak, de a dokim optimista.  Most már kezdekén is reménykedni, de messze van még a január. Hová jártok dokihoz.

    előzmény:
    pumukli00 (72)
    2008-11-16  15:55
  5. 2008. november 16. 15:5572.

    Sziasztok !

     

    Remélem olvassa még vki a topicot.

    Nálunk a héten derült ki ,hogy ilyen gondunk van. Bár elsőre azt mondta a doki , próbáljunk  meg még egy mintát vinni hátha.....( de vszínű nem lesz jobb) .Utána jönnek a vizsgálatok.

    Nálam egyenlőre még nem tudjuk ,hogy van-e vmi gond ,m most voltam vérvételeken és majd a doki értesít az eredményről .

    Kicsit elkeseredtünk ,de NEM ADJUK FÖL !!!!!!

    Várom a sorstársakat.

    Sziasztok

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. november 3. 18:5171.

    Szia Keri!

     

    Veletek mizu azóta?

    Nekünk az első lombik júliusban sajnos nem sikerült. 5 petesejtem lett, ebből 4 termékenyült meg, és 2-t kértem vissza, mondván a másik kettő megy a hűtőbe, de sajnos fagyasztottunk sem maradt. A rettenetesen hosszú várólisták miatt a Kaáliban sajnos csak februárban mehetünk a következőre. Pedig olyan messze van még!

     

    Veletek mizujs? Volt lombikotok? Nálatok is az azoospermia a gond ugye, ha jól emlékszem? És volt biopsziája a férjednek ugye?

    Ne haragudj, csak már nem nagyon emlékszem, régen beszéltünk.

    Írj, mert érdekel, hogy mizu veletek.

    szia

    ani

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_210416 (67)
    2008-04-18  16:05
  7. 2008. június 28. 15:1970.

    SZiasztok!

     

    Túl vagyunk a biopszián. És a bal here dugig tele volt, a jobban kevés volt, de ez valszeg attól, hogy a drágám nem tudta magát leállítani a műtét elött. 7,5 szála fagyaztottak le. Elmondani nem tudom milyen boldog vagyok és mekkor kő esett le a szívemről. MOst én jövök. Remélem novemberre lombik képes állapotba tudom magam hozni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_877212
    Torolt_felhasznalo_877212
    2008. június 9. 22:5569.

    Sziasztok!
    Bocsika még új vagyok a fórumon, de ma derült ki, hogy apaügyileg valószínűleg nem lehet több gyerekünk. Fontos, hogy már van egy csodálatos kislányunk teljesen normális úton.

    A páromnak 3 évvel ezelőtt heredaganatot állapítottak meg, és az egyik heréjét eltávolították. Akkor nagyon elkeseredtünk, persze nem azért mert nem lehet több babánk. A műtét után pár hónappal kemoter-t kapott, előtte elmentünk spermát lefagyasztani, de nem találtak egyetlen élő vagy holt spermát sem. Azt gondoltuk ez az idegesség eredménye, így hát túl a kemon két évvel szerettünk volna egy tesókát a 4 éves lányánk mellé, de sajna ugyanaz a diagnózis. Elmentünk egy andrológushoz, aki biopsziát javasolt, bár csak 30% esélyt adott a pozitív eredményre.

    A párom azonban fél a biopszia szövődményeitől, mivel már "csak" egy heréje van. Fél, hogy mi lesz, ha ezt vmi műtéti komplikáció miatt el kell távolítani és nem marad egy sem. Szóval ez erős félelem, főleg úgy, hogy 30% mindössze az esélye a dolognak.

    Van-e olyan vizsgálat a biopszián kívül, amely megmutathatja, hogy  van e életképes spermium a heréjén belül? Ultrahang vagy tűszúrásos biopszia?
    + Van valaki közületek akinek a párja átesett ilyen beavatkozáson és le tudná írni, hogy mennyire kockázatos ez?

     

    Előre is köszi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. Április 20. 11:1768.

    Szia Keri,

     

    köszi a drukkokat, kölcsönös, én is nagyon szurkolok Nektek, gyere majd és mesélj a továbbikaról.

     

     

    Zemanek! Hallgass Kerire, soha ne mondd hogy soha, Kerinek igaza van! Lehet, hogy most úgy érzed, hogy nagyon kilátástalan a helyzetetek, de hidd el, hogy nem az, senkinek sem egyszerű, aki meddőségibe jár, hisz ha egyszerű lenne, nem kérnénk segítséget szakemberektől. De mindenkinek van segítség! Nektek is! Ne add fel! Én nagyon drukkolok! Gyere majd és írj, mi a helyzet!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_210416 (67)
    2008-04-18  16:05
  10. Torolt_felhasznalo_210416
    Torolt_felhasznalo_210416
    2008. Április 18. 16:0567.
    Ezek nagyon jó hírek! Sok sikert nektek! Gyere majd és mesélj! Érdekel a sorsod!
    előzmény:
    ani27 (61)
    2008-04-15  21:26
  11. Torolt_felhasznalo_210416
    Torolt_felhasznalo_210416
    2008. Április 18. 16:0166.

    SOHA NE MONDD, HOGY SOHA!!!!

    Én hiszem, hogy nektek is lehet!! Az első valóban az, hogy mindketten renbejöjjetek és aztán keressetek fel egy meddőségit!!

    Sok PCOS nőnek van babája. Hidd el, nem hiába raktak rendbe! Ha a párodnál biopsziával találnak néhány sejtet, akkor van esély! Első a cukor rendbetétele, inzulinozás, diéta...és, ha az szépen rendbejön akkor jöhet a baba.

    előzmény:
    Zemanek (65)
    2008-04-16  20:32
  12. 2008. Április 16. 20:3265.

    Ma voltunk dokinál. Gyerekünk szinte biztos, hogy nem lesz soha, de most az az első cél, hogy ne legyen súlyos beteg, mert a cukra mint kiderült, iszonyúan magas (26 az éhgyomri).

    Én pcos-ses vagyok. Januárban műtöttek, előző hónapban volt életem első tüszőrpedése, de akkor még 18 napra és ma volt a második ez már szépen 14 napram de hiába. Ez a legyszörnyűbb, hogy végre rendbe rakta, erre kiderül, hogy hiába. 

    előzmény:
    ani27 (64)
    2008-04-16  17:36
  13. 2008. Április 16. 17:3664.

    És Neked mi a bajod? Ha szabad kérdeznem? Ha gondolod írj privi üzenetet.

    HIdd el biztos vagyok benne, hogy van megoldás, csak meg kell találnotok a megfelelő szakembert, és menni fog a dolog. Ne keseredj el, ne hagyd, hogy legyűrjenek a negatív gondolatok, tudom, most nagyon nehéz, de sikerülni fog!

    előzmény:
    Zemanek (63)
    2008-04-16  00:12
  14. 2008. Április 16. 00:1263.
    Gratula .
    előzmény:
    widor (60)
    2008-04-15  21:01
  15. 2008. Április 16. 00:1262.

    Sok sikert nektek.

    Én megpróbálok bízni csak nem nagyon megy. Főleg mert én is beteg vagyok.

    És mire tőle sikerül esetleg anyagaot szerezni bipsziával, addigra én mehetek újabb műtétre sajna.

    Holnap viszünk otthoni mintát.

    PLíííz drukkoljatok, hogy a múltkori csak egy véleteln eredmény legyen. (tudom, hogy ez lehetetlen, de ha bízhatok benne, az egy kis erőt ad.) 

    előzmény:
    ani27 (61)
    2008-04-15  21:26
  16. 2008. Április 15. 21:2661.

    Sziasztok!

     

    Most láttam csak az újabb hozzászólásokat!

     

    Rólunk dióhéjjban: április 29-én kezdjük a lombikot. Megvolt a sikeres biopszia, lett sejt bőven, ezeket lefagyasztották, most várják, hogy egyesülhessenek majd a petesejtjeimmel. Nagyon bízunk és hiszünk, mert sikerülni fog, nagyon kedves mindenki az intézetben, szakértő a csapat, minden rendben lesz tudom. Kérek mindenkit, hogy próbáljon meg bízni és hinni, mert ahogy sok sorstárs írta eddig, mindenkinek sikerül. Nem szabad elkeseredni, úgy kell felfogni az egészet, mint egy fantasztikus lehetőséget, amivel élni kell, hisz 10-20 évvel ezelőtt nem volt "orvosság" ezekre a problémákra, most pedig van. Szóval nagyon jó, hogy most élünk, mert adottak a tudomány nyújtotta lehetőségek, szóval hajrá! Mindenkinek mielőbbi kétcsíkos teszteket, és gyönyörű babákat kívánok!

    És nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget, a pozitív bíztatásokat, nagyon sokat segítettetek! Köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. Április 15. 21:0160.

    Sziasztok,

     

    Először is együtt érzek veletek és tudom mennyire nehéz lehet ezt feldolgozni együtt és a férfiaknak is.Nálunk ugyan találtak pár darabot tehát nem teljesen nulla volt az eredmény de millio darabszám helyett tényleg 3-4 darabról volt szó.Anno nekünk azt mondták hogy lehet a hereszövetből tenyészteni de szerencsére nem volt rá szükség.Nem tudom tényleg a következők segitettek-e páromnál vagy magától is javult volna egy  kiicsit az eredmény de mi a következőket tettük:először is semmi szűk gatya( azt eddig sem hordott),nincs meleg fürdő csak zuhany,E vitamin és Maca Vibe.A lényeg hogy pár hónap alatt sikerült 100 ezres értéket produkálnia ami hatalmas lépés volt.Ami a legfontosabb azóta babát várunk.Szóval tudom most nem könnyű de ne adjátok fel.Mindenkinek mielőbbi babásodást.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. Április 15. 20:1659.

    Az a baj, hogy nálunk egyenlőre a lombik sem lehetséges, mert egy darab sincs benne.

    Köszi a bíztatást, mellette próbálok lenni, bár általában nem nagyonb hagyja, elfolytja magában, aztán néha kitör belőle.

    Nálunk ráadásul én is beteg vagyok, szóval tudom milyen neki, csak engem lehet kezelni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_210416 (58)
    2008-04-15  19:32
  19. Torolt_felhasznalo_210416
    Torolt_felhasznalo_210416
    2008. Április 15. 19:3258.

    Ne adjátok fel! Nálunk is ilyen gondok vannak. Azóta lombikozunk.

    Melyik dokinál voltatok? Állj a párod mellé! Padlón lehet szegény! Most az kell, hogy összetartsatok!! Éreztesd vele, hogy fontos neked és nagyon szereted! Fel a fejjel! Sok erőt nektek!

    előzmény:
    Zemanek (56)
    2008-04-14  18:58
  20. Torolt_felhasznalo_210416
    Torolt_felhasznalo_210416
    2008. Április 15. 19:2857.
    D@lma! Milyen vitaminokat szedett a párod?
    előzmény:
    D@lma (54)
    2008-04-14  18:42
  21. 2008. Április 14. 18:5856.
    Minden vizsgálatot megcsinálnak, de hogy pontosan miket nem tudom. Uhn már túl van, de az normális.
    előzmény:
    D@lma (54)
    2008-04-14  18:42
  22. 2008. Április 14. 18:5655.

    Semmit egy árva kiskatonácskát sem.

    Szegény teljesen maga alatt van. Szerdára lesznek meg a laborok. A genetika vizsgálatra 2 hetet kell várni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_210416 (53)
    2008-04-14  17:58
  23. 2008. Április 14. 18:4254.

    nálunk csak kevés van.Gondolom lesz még néhány vizsgálat(hereviszért nem néztek,hogy van-e).Ha kevés hormonja van valamiből azon tudnak segíteni.Ha sok akkor nem(nálunk az FSH több mint kéne egy picivel.Vitaminokkal 1-2 kiskatonáról  3 hónap alatt feltornáztuk  3millióra.Mást nem tehetünk,de ez is több mint a semmi.

    Lehet tenyésztést is csináltatni,hátha valami fertőzés történt és amiatt átmenetileg nincs(bár erre kevés esélyt látok,de hátha mégis).Ne add/játok fel

    előzmény:
    Zemanek (52)
    2008-04-10  20:25
  24. Torolt_felhasznalo_210416
    Torolt_felhasznalo_210416
    2008. Április 14. 17:5853.
    Szia! Mit mondott a doki? Egyáltalán nem találtak semmit?
    előzmény:
    Zemanek (52)
    2008-04-10  20:25
  25. 2008. Április 10. 20:2552.

    Sziasztok!

    Jár még ide valaki.

    Nálunk tegnap derült ki a dolog. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top