Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Champix-a leszoktató

Torolt_felhasznalo_118369
Torolt_felhasznalo_118369
Létrehozva: 2007. november 3. 00:11
Sziasztok!
Régi és új bagósok figyelem! Megtörtént velem az, amit nem tudtam elképzelni: hogy valóban le fogok, illetve már le is szoktam a cigiről. Sajna a fogyókúrához és a leszokáshoz nagyon kevésnek bizonyult az akaraterőm. Most olyan, mintha egy marketing szöveget írnék, de már-már tényleg az. Próbáljátok ki ezt a gyógyszert, amit csak orvos írhat fel, nekem bejött. Már a 3. napon nem szívtam egy szálat sem. Nincsenek elvonási tünetek, nem lettem idegbeteg, szóval ez lehet a megoldás, akinek nem sikerült eddig letenni a cigit. Az ára nem éppen olcsó (13-15e), de, ha kiszámolod, hogy mennyit költöttél eddig a cigire... hát bőven belefér. Nem véletlenül nem akarták törzskönyveztetni Mo.on, holott már rengeteg országban kapható. Ennek a legnagyobb a leszokási mutatója.
Várom ide azokat, akik már kipróbálták, és azokat is, akik csak szeretnék!
  1. 2016. június 5. 10:10151.

    Champix - http://onlinecheappills.com/buy-champix-hu.html Megkaptam a rendelésem, mely időben érkezett, és a pirulák is tökéletesen hatnak.

  2. 2016. május 11. 20:04150.

    Sziasztok!


    Néhány tapasztalat és tény a CHAMPIX "csodaszer"-rel kapcsolatban.Több leszoktatót is megpróbáltam,de mind után egy órával,már a falat kapartam kínomban...,és lám ezzel úgy néz ki talán sikerül.Az első nap volt a megdöbbentő (amit kitűztem magamnak)!Előző este még szívtam a bagót,másnap reggeli rutin:kávé-cigi.Nem gyújtottam rá!Később sem!És nem hiányzott!Csak a reflexek voltak meg,ami szerintem simán kontrollálható.


    Kb. másfél hónapnál vagyok,végig fogom szedni a 3 hónapot,mivel ez a szer,az agyban,a nikotin függőségért felelős részre hat.Ezek a receptorok 3 hónapig aktívak,ezért is ajánlják a 3 hónapos kúrát.


    Sok okos gondolatot és tanácsot lehetne írni,ám minden ember más,mindenki maga érzi,mi jó neki.Én már "kilábaltam" egy ennél sokkal komolyabb függőségből,az sokkal nehezebb volt,ám a dohányzást nem tudtam abbahagyni.Én ebben vagyok gyenge...


    Egy jó tanács : be ne vedd éhgyomorra! (én a múlt évet is kih....tam)


    Sok sikert mindenkinek!


     

  3. 2016. Április 21. 19:21149.

    Sziasztok,


     


    Kezdeném szedni a Champix-et, de félek a mellékhatásoktól. Nektek volt problémátok bármilyen is? Az adagolása egyszerű? Olvasom itt, hogy van, aki 2 hétig szedte csak .... Köszi előre is 

    előzmény:
    nemethnejudit8 (148)
    2016-03-11  11:55
  4. 2016. március 11. 11:55148.

    Én már 3-hónapja nem dohányzom. Champixet szedtem 2-hétig.  45-éve dohányoztam, és most sikerült. Nagyon büszke vagyok magamra. Gyógyszer nélkül soha nem ment volna.  Boldog vagyok, és ajánlani merem mindenkinek. Egyáltalán nem hiányzik.

  5. 2016. január 5. 08:33147.

    Már hatodik éve nem dohányzom, bevált a champix. Elöte 35 évig dohányoztam. Nem kívánom, nem zavar, ha előttem dohányoznak, nem vagyok feszült, nem eszem pótcselekvésként. Jól ézem magam. Gyöngyi

  6. 2015. december 22. 12:36146.

    Sziasztok!

     

    Én 30 évig napi 2 doboz symphoniát szívtam és nagyon sok mindent kipróbáltam már a leszokás érdekében az akupunktúrától a tapaszokig. Már nem nagyon hittem benne, hogy valaha is sikerülni fog. De ez a gyógyszer tényleg szuper, már 2 hete nem gyújtottam rá. Nem azt mondom, hogy nem jut eszembe, hogy jó lenne, de nem olyan erős a késztetés. Én a javasolt 3 hónap helyett az első doboz gyógyszer után nem szedtem többet.

    idézet:
    Fiona63 (140)
    2012-12-13 13:51:50

    Sziasztok!


     


    Már 3 éve nem dohányzom. :)


     


    Fiona63

    előzmény:
    Fiona63 (140)
    2012-12-13  13:51
  7. 2015. március 29. 18:22145.

    Az én orvosom egy patkány volt, mondta ehhez én kellek nem egy gyógyszer, az asszisztens viszont bátorított és sok sikert kívánt, ő is.most szokott le ezzel. Szerintem viszek neki egy csokit 


     

    előzmény:
    deverkeszeg (143)
    2014-01-13  08:57
  8. 2015. március 29. 18:18144.

    Sziasztok! Sokat olvastam a kommenteket ezen,ehhez hasonló oldalakon mielőtt felirattam a Champixet...irigykedtem, hogy sok embernek ment,reméltem egyszer nekem is sikerül, és lám itt vagyok.Nem volt könnyű, még el sem kezdtem a gyógyszert, már úgy éreztem elveszítek valamit az életemből...  A lényeg,hogy 27éves vagyok... 14év dohányzás után a 18.cigi nélküli napomat taposom. A mellekhatásokról annyit, hogy valóban ingerlékenyebb voltam és a rémálmok is jöttek,de megérte, az 1.naptól már a felére tudtam csökkenteni a dohányzást.Nálam ez is már nagy szó volt.Túl vagyok az első ivós bulizáson is. Azóta nem kávézom, próbálom kerülni azokat a helyzeteket ahol eddig rágyújtottam.Sokat veszekszem magammal, de egyre kevesebbet gondolok rá. Kezdem igazán jól érezni magam, fittebb vagyok és több kedvem van mindenhez. Mindenkinek sok.sikert kívánok, azokkal pedig senki ne törődjön kik mondják úgysem fog menni, BÍZZ MAGADBAN és sikerül!!!!!!! 

  9. 2014. január 13. 08:57143.
    Ja és még egy fontos dolog. Manapság egyre több helyen kinézik/lenézik szerintem a dohányosokat. Így attól féltem, hogy a doki is így fog hozzám állni, de egyáltalán nem. Iszonyatosan kedves volt és segítőkész. Elküldött egy TÁMOP-os programra is. Ráadásul a gyógyszertárban kiváltásnál is mondtak pár bíztató, kedves szót. Számomra hihetetlen volt.
    előzmény:
    deverkeszeg (142)
    2014-01-13  08:34
  10. 2014. január 13. 08:34142.

    13 éve dohányzom és nemrég eldöntöttem, hogy leszokom. Sok jót hallottam a Champix-ról, így gondoltam kipróbálom. Az orvosom felhívta a figyelmemet, hogy a mellékhatásokat el se olvassam, mert a gyógyszergyártók úgyis csak védik magukat...

    Nekem a gyógyszereknek nem igazán szoktak mellékhatásai lenni, de ennek vannak. 10. napnál járok a gyógyszer szedésében.

    Eddigi tapasztalataim:

    1 hete maximum 4 órát bírok aludni, egyébként csak forgolódok. Emlékszem az álmaimra (eddig havonta ha 1 álmomra emlékeztem, nagy dolog volt), amik leginkább negatívak. DE! Napközben nem érzem magam kialvatlannak.

    Picit kedvetlenebb, nemtörődömebb vagyok, de a napi feladataimat ugyanúgy el tudom látni

    Ma a 10. napnál először szörnyű hányingerem volt, amit egy pohár szóda és pár keksz teljesen megszűntetett.

     

    Én mást nem tapasztaltam. A cél érdekében mindenképp megéri kibírni, csak lennék már túl rajta. A cigi íze általában kellemetlen. Csak megszokásból gyújtok rá, semmi élvezeti ereje nincs már. Ráadásul egy teljes szálat már 4-5 napja nem is bírok elszívni. Egyszerűen nem kell. Korábban napi átlagban 12 szálat szívtam, de már az 5 is sok. A holnapi naptól kezdve egyáltalán nem fogok rágyújtani. Szerintem könnyen fog menni. A meghízástól nem félek, mert pár hónapja áttértem egy jóval egészségesebb életmódra.

     

  11. Torolt_felhasznalo_543367
    Torolt_felhasznalo_543367
    2013. február 14. 18:08141.
    Kedves Mindenki! Őszinte válaszokat  és tanácsokat szeretnék kérni tőletek a Champix szedésével kapcsolatban. Kb. 1 hete írta fel a tüdőgyógyász, mert 43 éve cigizek és a COPD-s vizsgálat nem lett túl jó. Megmondom őszintén magam is tudom, hogy jól elintéztem magamat, de egyszerűen semmi akaraterőm nincsen. Pajzsmirigy alúlműködéses betegségem van 4 éve, most 1 hónapja igen magas vérnyomással kh.-ba vittek, nem akart lemenni semmire, közben olyan pánikban voltam már,hogy remegett kezem-lábam. Azóta ahányszor meglátom a vérnyomásmérőt, már attól félek, hogy vajon mennyit fog mutatni. A mostani beállitás jónak tünik 3 fajta gyógyszer kombinálva. Szóval a lényeg, hogy labilis idegrendszerű vagyok jelenleg, hajlamos vagyok bepánikolni. Olyan borzalmakat olvastam a Champix mellékhatásairól, hogy egyszerűen nem merem kiváltani! Mit szóltok Ti, akik már szeditek, és szedtétek, tényleg ilyen borzalom ez? Vagy Nektek csak azért nincs semmi olyan mellékhatás amiket írtak, mert fiatalok és amúgy egészségesek vagytok? Egyenlőre várok még a kiváltással, nagyon félek tőle, nem hiányoznak nekem még ezek a dolgok plusszban, megvárom a véleményeiteket is, leszoknom nagyon muszáj volna! Köszi mindenkinek, aki válaszra méltat!
  12. 2012. december 13. 13:51140.

    Sziasztok!

     

    Én 30 évig napi 2 doboz symphoniát szívtam és nagyon sok mindent kipróbáltam már a leszokás érdekében az akupunktúrától a tapaszokig. Már nem nagyon hittem benne, hogy valaha is sikerülni fog. De ez a gyógyszer tényleg szuper, már 2 hete nem gyújtottam rá. Nem azt mondom, hogy nem jut eszembe, hogy jó lenne, de nem olyan erős a késztetés. Én a javasolt 3 hónap helyett az első doboz gyógyszer után nem szedtem többet.

  13. 2011. március 31. 23:18139.
    Szia! Azóta sem dohányzol? Sok idő eltelt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118369 (1)
    2007-11-03  00:11
  14. 2011. március 14. 13:36138.

    Sziasztok!

     

    Ide nem sokan írnak ugy láttom,de én uj fogyasztó leszek a párommal,illetve 20 év erős dohányzás után ugydöntöttünk ez a modszer talán segít leszokni.Igaz csak 2 hét mulva kezdjük,mert addig én más gyógyszert szedek,és nem lehet keverni.Az orvos azt mondja hogy akár 1 havi adag is elég lesz fejenként,nem sürgeti egy kicsit ahoz hogy eredményes legyen?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  15. 2010. augusztus 17. 13:55137.
    Én 8-ik napja szedem,ma kezdtem el az 1 miliset,de hogy őszinte legyek semmi jelét nem látom a leszokásnak.Valamit éreznem kéne?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118369 (1)
    2007-11-03  00:11
  16. 2009. december 10. 11:41136.

    Sziasztok!

     

    Nagyon régen jártam erre, mivel sosem írt senki, mindig csak a sajátomat láttam. Én júli 18-óta nem dohányzom. Azaz volt rá példa, hogy buli alkalmával rágyújtottam, de ennyi! Szerencsére napközben abszolút eszembe sem jut a cigi, csak ha meglátom valakinél, de nem érzek kísértést. Ráadásul most összejött a baba is, és ez még plusz erőt ad, így már egy slukk sem jöhet szóba! Én nagyon örülök, hogy találkoztam a ch-val, mindenkinek csak ajánlani tudom!

    Sok sikert mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_775726
    Torolt_felhasznalo_775726
    2009. november 18. 15:54135.

    Szasztok,Bea vagyok!

    Már régóta tervezem, hogyha elkezdek leszokni a dohányzásról, nem csak olvasom, hanem én is megosztom a tapasztalataimat, hátha valakinek pont ez segít.

    Már próbálkoztam rágóval, nikoton tablettával és tapasszal is leszokni. A tapasz után 6-7 hónapig nem dohányoztam. (cask hetente 1-1 szálat vahy egy slukkot szívtam, aztán decembertől már újra dohányos lettem. nagyon sokat dohányoztam: napi egy másfél dobozzal.Aztán hallottam a ch-ról és mindenhol érdeklődtem utána. Végül októberben elmentem a tüdőgondozóba, ahol több viszgálatot is végeztek. A legrosszabb eredményem a co szint vizsgálat. Azén tüdőmben és véremben reggel 10 órakor már 8-szorosa volt a normál értéknek. mi lett volna, ha este mérik meg. 10.21-én kezdtem el szedni a ch-t, és a 12. napra tűztem ki a leszokás napját. Azutolsó pár napban már nem tudtam sokat szívni, a kávé sem kellett, mert nagyon rossz ízű volt. az első napok simán mentek, nem tudom mi adott lendületet. Az ötödik nap este felé már nagyon dilis voltam, elszívtam egy szál cigit, ami nagyon rosszul esett. Sőt még hatalmas lelkiismeretfurdalásom is volt, hogy jó drágá megvettem és annak akis kísértésnek sem tudok ellenállni. Szégyelltem magam magam előtt. Azóta még egy slukkot sem szívtam. 16-án voltam újra gyógystert iratni, de előtte újra megvizsgáltak. Az  co szintem normális a tüdőm kapacitása 125-ről 146 %-ra nőtt. megdícsértek és én nagyon büszke voltam magamra. Ez is nagy erőt ad. Ezenkívül regisztrálam  liferewards programba az első gyógyszeres dobozommal, az ott kapott tanácsok és feladatok is nagyban segítenek és az is, hogy olvaslak benneteket.

    Sok sikert és kitartást kívánok mindenkinek és remélem, hogy nekem is sikerül végleg leszoknom!Üdv.:Bea!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_504248
    Torolt_felhasznalo_504248
    2009. november 6. 08:24134.

    Sziasztok!

    Én ma 4. napja szedem a CH-t és még cigizek, bár közel sem annyit mint előtte. Nekem eddig semmi mellékhatása nem jött ki, nem szédülök, nem fáj a fejem, stb...Jövőhétre tűztem ki a nagy napot!:)

    Remélem sikerülni fog! És Ti hol álltok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118369 (1)
    2007-11-03  00:11
  19. Torolt_felhasznalo_175272
    Torolt_felhasznalo_175272
    2009. október 24. 11:20133.

    Sziasztok!

     

    Én kb 1-hónapja néztem ezt az oldalt, hogy mit írtok a champix-ról és sokat segítettetek a döntésben köszönöm.

     

    Én 2009-09-25-én keztem el szedni a gyógyszert,de én rögtön az 1mg-ossal kezdtem, mert azt hallottam hogy a 0,5-ös nem sokat ér.

    Már az ötödik napon nem szívtam egy szálat sem pedig ott volt a

    zsebemben.Én naponta 1,5 dobozzal szívtam el. Sokan írják hogy 1-2 szálat el lehet szívni a gyógyszer szedése közben nos ez nem igaz, mert amig cigizel akár egyet is addig abból nem lessz leszokás. A gyógyszer mellékhatásairól ami miatt én is megnéztem ezt az oldalt csak annyit ,hogy én semmi rendellenességet nem tapsztaltam.

    Ezzel a gyógyszerrel tényleg szenvedés nélkül le lehet szokni. 

     

     

    Sok sikert mindenkinek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. október 17. 13:56132.

    Sziasztok Mindenkinek,

     

    Én most regisztráltam erre az oldalra, mert nagyon tetszik, ahogy egymással megosztjátok a gondolataitokat, és véleményeket írtok.

    Érintett vagyok ebben a témában, mert én is 17 éve dohányzom(tam)(remélem), és 11. napja szedem a cp-t, 2. napja nem szívom a cigit, egy slukkot sem. Nem is igazán kívánom. Viszont a tegnap volt az első füstmentes napom, és éjjel azt álmodtam, hogy bent a munkahelyemen elszívtam 2 szál cigit, és olyan lelkiismeret furdalásom volt, arra ébredtem fel.

    Nekem nincsenek ilyen mellékhatások, amelyekről Ti beszámoltatok, csak annyi van, hogy sokat alszom, és állandóan ennék édeset, amit eddig nem is tudtam elképzelni. Kimondottan kerültem az édességet, mert nem szerettem, bezzeg most?

    Néha álmodok fúrcsákat, rosszakat, de semmi egyéb....

    Nagyon ügyesek vagytok, és további kitartást és erőt kívánok Nektek!

    Majd még jelentkezem, hogy mennyit bírok.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_766294
    Torolt_felhasznalo_766294
    2009. szeptember 11. 21:25131.

    Sziasztok!

     

    Már két napja szedem a cp-t,tényleg fog hatni szerintem,már most sem cigizek annyit mint előtte.Na meg hányingerem van ha rágyujtok.holnap megprobálok nem rágyujtani igaz a kijelölt napig még van egy hetem.

    Majd meglátjuk,kiváncsi vagyok mi lesz .Van ismerősöm aki nem tudta végig csinálni olyan rosszul volt a gyógyszertől.Remélem Én csak annyira leszek rosszul,hogy nem gyujtok rá.jóéjt majd még jelentkezem!hallerm

    előzmény:
    FehérHolló (130)
    2009-09-10  09:32
  22. 2009. szeptember 10. 09:32130.

    Szia!

     

    Tök jó dolog, hogy egyre többen szánják rá magukat a leszokásra!

    Ha van némi akaraterőd, akkor menni fog! Nekem nincs túl sok, és sikerült! Már majdnam 3 hónaja nem szívom. Amikor rá akartam gyújtani (persze ez csak az elején volt ), akkor mindig arra gondoltam, hogy milyen drága volt a gyógyszer, nehogy már kidobott pénz legyen!

     

    Sok sikert, írj majd, hogy hogy megy!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_766294 (129)
    2009-09-09  20:31
  23. Torolt_felhasznalo_766294
    Torolt_felhasznalo_766294
    2009. szeptember 9. 20:31129.

    Sziasztok!

    Sajnos Én is nagy bagós vagyok.De remélem nemsoká elmondhatom,hogy már nem dohányzom!Ma vettem a fáradtságot és elmentem feliratni a cp-t. Most meg nézegetem,és várom a holnapot,hogy bevehessem az első szemet.Kicsit tartok tőle,mármint a mellékhatásoktól.De nem baj csak használjon.Remélem nekem is beválik,mert a környezetem puposra röhögte magát már.Mert már mindent kiprobáltam ami a leszoktatással kapcsolatos.Na mindegy meglátjuk.Sziasztok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. augusztus 25. 09:15128.

    Nem valami aktív a topic! Mi van veletek?

    Én nem cigizek azóta sem!Tök jó, már eszembe se nagyon szokott jutni, kivéve, ha valaki cigizik mellettem. Olyankor persze rá tudnék gyújtani, úgy érzem néha, hogy jól is esne, de egy kis akaraterő, és már el is felejtettem.

    Nekem még mindig van egy 1 heti 1 millis adagom, ha valakit érdekel! Kidobni nem akarom, mert ahhoz túl drága, de szívesen elküldöm valakinek, aki már nem akar kiváltani egy 2 hetes csomagot. Az árat megbeszéljük, de nyilván olcsóbb lenne, mintha venni kéne.

     

    Na, ha valaki erre jár, írjon!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_405066
    Torolt_felhasznalo_405066
    2009. augusztus 6. 15:38127.
    Én még itt vagyok - bár ma elszívtam egy szál cigit. Hát igen, a felújítás. A burkolóm át akar b..ni, majdnem dupla árakat akar kérni és nem bírtam tovább. De én még szedem a gyógyszert, még van kb. 2 heti adagom és még lehet h veszek egy 2 heteset, hogy már teljes legyen a kúra, mert hát én még elég gyakran bűnözök, és ez így nem jó. Te nagyon ügyi vagy, én már lassan szégyenlem magam. Mindenkinek sok sikert, majd még jelentkezem!
    előzmény:
    FehérHolló (126)
    2009-08-02  23:04

Címlap

top