Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Champix-a leszoktató

Torolt_felhasznalo_118369
Torolt_felhasznalo_118369
Létrehozva: 2007. november 3. 00:11
Sziasztok!
Régi és új bagósok figyelem! Megtörtént velem az, amit nem tudtam elképzelni: hogy valóban le fogok, illetve már le is szoktam a cigiről. Sajna a fogyókúrához és a leszokáshoz nagyon kevésnek bizonyult az akaraterőm. Most olyan, mintha egy marketing szöveget írnék, de már-már tényleg az. Próbáljátok ki ezt a gyógyszert, amit csak orvos írhat fel, nekem bejött. Már a 3. napon nem szívtam egy szálat sem. Nincsenek elvonási tünetek, nem lettem idegbeteg, szóval ez lehet a megoldás, akinek nem sikerült eddig letenni a cigit. Az ára nem éppen olcsó (13-15e), de, ha kiszámolod, hogy mennyit költöttél eddig a cigire... hát bőven belefér. Nem véletlenül nem akarták törzskönyveztetni Mo.on, holott már rengeteg országban kapható. Ennek a legnagyobb a leszokási mutatója.
Várom ide azokat, akik már kipróbálták, és azokat is, akik csak szeretnék!
  1. 2009. augusztus 2. 23:04126.

    Hová lett mindenki? Csak nem cigizni vagytok, és nem mertek jelentkezni???

    Én azóta is jól bírom!

    Jelentem, ma vettem be az utolsó szemet! Így döntöttem, bár még ugye maradt egy hétre való, vagyis nekem az 4 heti lenne, mert csak feleket szedtem az utóbbi időben.

    Ki hogy van?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_405066
    Torolt_felhasznalo_405066
    2009. július 28. 14:58125.
    Hát ti nagyon ügyesek vagytok! Én még szedni akarom a bogyót, hogy legalább 10 hetem meglegyen, mert addig elég, aztán arra a két hétre már lehet h nem is veszek. Néha így is elfelejtem reggel bevenni és délután jut eszembe, hogy be sem vettem és ugyanúgy tök jól elvoltam egész nap. Úgyhogy nem lesz ez olyan gáz, ha abbahagyjuk szerintem. Ügyesek vagytok!!! (annak ellenére hogy ma tudtam meg, hogy egy ingatlaneladás miatt a kedves Apehnak fizetnem kell 200.- ezer Ft-ot, egész jól bírom cigi nélkül)
    előzmény:
    FehérHolló (124)
    2009-07-26  21:17
  3. 2009. július 26. 21:17124.

    Gratula! Csak így tovább!

    Szerintem meg tudunk priviben egyezni, ha igényt tartassz rá!   14 szem 1 millis van benne.

    Te meddig akarod szedni? Végig a 3 hónapot?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_643946 (123)
    2009-07-25  15:38
  4. Torolt_felhasznalo_643946
    Torolt_felhasznalo_643946
    2009. július 25. 15:38123.

    Szia, Holló!

    Én már a 2. levéllel szedem.......4. hete ne dohányzom..abszolút nem is kívánom. Mennyi a jutányos ár?:)

    előzmény:
    FehérHolló (122)
    2009-07-24  13:05
  5. 2009. július 24. 13:05122.

    Sziasztok!

    Én sem jelentkeztem mostanában, de vidéken voltam melózni, és nem volt net. Még mindig nagyon jól birom, egyre kevesebbszer jut eszembe a cigi, kívánni meg szinte sosem kívánom. Érdekes, mert az álmok nálam is így vannak!!! Talán 2x álmodtam a cigiről. Azelőtt meg folyton.

    Én már le akarom tenni a bogyót is. Mától csak feleket szedek be pár napig, aztán azt sem. Az a baj, hogy meg fog maradni egy egész levél. Nem kell valakinek jutányos áron? Komolyan! Sajnálom kidobni, de beszedni meg már nem akarom, mert mi ugye babát szeretnénk, és ki kéne ürítenem a szervezetemből!

    Többiek???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_405066
    Torolt_felhasznalo_405066
    2009. július 21. 10:51121.
    Na hello mindenkinek! Szia FehérHolló! Még mindig élek, csak a felújítás minden időm elveszi. Nem tudom mi a fenét csináljak, mert nekem a gyomrom egyre kevésbé bírja a Ch-t, pedig csak 0.5-öset szedek. Tegnap elszívtam egy szál cigit, mert baj volt, és úgy voltam vele, hogy tudtam, ugyanúgy megy a nap tovább azután is cigi nélkül. Hiába eszek reggel mielőtt bevenném a gyógyszert, mlár lassan dél van és még mindig érzem a gyomrom ettől a Ch-tól. De ennyit megér. Szerintem mindenkinek becsúszik ennél a gyógyszernél 1-2 szál cigi, de pont az benne a jó, hogy utána ugyanúgy nem kívánjuk. Én még azt vettem észre, hogy mióta ezzel nem cigizek, álmodni sem szoktam vele. Ha álmodom is, azt álmodom, hogy rágyújtottam és nagyon lelkiismeretfurdalásom volt. Régen, mikor csak úgy letettem, mindig azt álmodtam, hogy cigizek és olyan jó volt. Már ezzel ez sincs egyáltalán. Kitartás mindenkinek. szerintem ezzel mindenkinek sikerülni fog! Már a 7. hétben vagyok!!! Sziasztok
    előzmény:
    FehérHolló (120)
    2009-07-18  18:46
  7. 2009. július 18. 18:46120.

    Üdv. közöttünk!

    Gratula!

    Néha nekem is van hányingeren, de csak kb. 15-20 percig, és nem is mindig mindig, szóval én simán birom. Bár én csak napi egy szemet szedek, mert elég, és így spórolok is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_549399 (117)
    2009-07-16  20:17
  8. 2009. július 18. 18:44119.

    Szia!

    Bocsi, de lehet, hogy nem olvastál el figyelmesem! Azért nem írtam mostanság, mert fesztiválon voltam szerda óta, ma éjszaka jöttem haza! Tök jól bírtam cigi nélkül! Jó, nem voltam teljesen ügyi, mert első este 3-at elszívtam, de ez is nagy teljesítmény, mert máskor 2 doboz ment volna el! A többi nap nem kívántam, sőt másnap szereintem bele is haltam volna, ha rá kell gyújtani!

     

    Nem tudom miért nem mutatja, hogy online vagy, mert nekem sem!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_643946 (115)
    2009-07-14  15:16
  9. Torolt_felhasznalo_643946
    Torolt_felhasznalo_643946
    2009. július 17. 07:30118.

    A mentolos még károsabb a szervezetre. Nekem nincs már hányingerem, hétfőn kezdem a második levéllel.

    Mióta nem cigizel?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_549399 (117)
    2009-07-16  20:17
  10. Torolt_felhasznalo_549399
    Torolt_felhasznalo_549399
    2009. július 16. 20:17117.

    Sziasztok.

     

    Én a leszoktató kúrám felénél tartok. Én is Champixot szedek, és nem  kívánom már a cigit, pedig napi 1 doboz elszivtam, igaz mentolosat, de az is nikotin. Az egyetlen próblémám, azon kívűl hogy kb. kilócska felszaladt, az a rendzseres hányinger. Azt hittem megszokom majd, de ezt nem lehet. , de valamit valamiért alapon, kitartok a 3. hónap végéig.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_643946
    Torolt_felhasznalo_643946
    2009. július 15. 15:43116.
    Látom, itt nincs nagy forgalom.....azért én bírom....simán!!!!! Jó cigimentesnek lenni. de mesélni nem érdemes, úgysem olvassa senki...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_643946 (115)
    2009-07-14  15:16
  12. Torolt_felhasznalo_643946
    Torolt_felhasznalo_643946
    2009. július 14. 15:16115.
    Segíts nekem , légyszi! Mért nem vagyok online? mért azt mutatja, hogy nem vagyok itt?
    előzmény:
    FehérHolló (112)
    2009-07-14  14:59
  13. Torolt_felhasznalo_643946
    Torolt_felhasznalo_643946
    2009. július 14. 15:07113.

    Szia, FehérHolló!

    Nálunk is lesz szombaton buli, tele bagósokkal:)

    Én júl 1-én tettem le a cigit, 2-ától nem szívom. Akkor volt a 45. szülinapom. Mivel már volt több próbálkozásom, így elmentem a dokihoz, a tüdőgondozóba, és előadtam neki, h mit szeretnék. Nagyon happy volt, és sokat bezsélgetett velem...aztán felírta a kezdő adagot, de akkor én már 5. napja nem szívtam, azt hittem, meghülyülök. Úgyhogy én úgy kezdtem el szedni, h már nem dohányoztam. Azóta öröm az élet, és a leszokás...ez a gyogyi egy csoda, komolyan mondom! Mindenkinek csak ajánlani tudom. Igaz, tegnap kicsit xarul volta,mert tegnap kellett bevennem az első napi 2X1mg-ot..jól beszédültem este...hozzáteszem, csak 47 kiló vagyok..azt gondoltam, h sok ez a mennyiség nekem.Írtam Mucsi doktornak, és ő megnyugtatott, h pár napig ez így lesz. Úgyhogy eddig ez történt. Veletek?? Mióta szeditek?

    előzmény:
    FehérHolló (112)
    2009-07-14  14:59
  14. Torolt_felhasznalo_643946
    Torolt_felhasznalo_643946
    2009. július 14. 15:07113.

    Szia, FehérHolló!

    Nálunk is lesz szombaton buli, tele bagósokkal:)

    Én júl 1-én tettem le a cigit, 2-ától nem szívom. Akkor volt a 45. szülinapom. Mivel már volt több próbálkozásom, így elmentem a dokihoz, a tüdőgondozóba, és előadtam neki, h mit szeretnék. Nagyon happy volt, és sokat bezsélgetett velem...aztán felírta a kezdő adagot, de akkor én már 5. napja nem szívtam, azt hittem, meghülyülök. Úgyhogy én úgy kezdtem el szedni, h már nem dohányoztam. Azóta öröm az élet, és a leszokás...ez a gyogyi egy csoda, komolyan mondom! Mindenkinek csak ajánlani tudom. Igaz, tegnap kicsit xarul volta,mert tegnap kellett bevennem az első napi 2X1mg-ot..jól beszédültem este...hozzáteszem, csak 47 kiló vagyok..azt gondoltam, h sok ez a mennyiség nekem.Írtam Mucsi doktornak, és ő megnyugtatott, h pár napig ez így lesz. Úgyhogy eddig ez történt. Veletek?? Mióta szeditek?

    előzmény:
    FehérHolló (112)
    2009-07-14  14:59
  15. 2009. július 14. 14:59112.

    Nem baj, mostanában én is ritkábban vagyok. Vállalkozó vagyok, és mostanában volt meló. Mi is házat akarunk venni! Csak még a mi lakásunkat nem adtuk el. Akkor Nektek jó munkát!

    Miért várja meg a férjed, hogy letedd a gyógyszert? Így azért a Te dolgodat egy kicsit megnehezíti! Tök jó, hogy így bírod!

    Én most félek egy kicsit, holnap megyünk fesztiválra, péntekig ott is leszünk. Hogy fogom bírni? Mostanában csak reggelente szedem, de viszek többet, ha kell, szedem este is majd. Az a baj, hogy lesz bagós a csapatban! Ha kibírom, akkor mindig ki fogom bírni! Remélem!

     

    Bagóhalál jó, hogy Te is rászántad magad! Írhatnál Te is, hogy hogy haladsz!

     

    Kitartás mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_405066 (110)
    2009-07-13  22:17
  16. Torolt_felhasznalo_643946
    Torolt_felhasznalo_643946
    2009. július 14. 12:56111.

    Sziasztok!

    Látom, csak páran vagytok itt sajnos!:(

    Én is szedem a Champixot, már 13. napja nem gyújtottam rá. Nagyon jó érzés. Gratulálok Nektek!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_405066 (110)
    2009-07-13  22:17
  17. Torolt_felhasznalo_405066
    Torolt_felhasznalo_405066
    2009. július 13. 22:17110.

    Úristen, de rég nem írtam. Bocsi. Annyi baj van mostanában, h már ez is kiment a fejemből. Költözés, hitel stb... úgyhogy ma reggel már el is felejtettem bevenni a gyógyszert, este jutott eszembe és tök jól megvoltam egész nap nélküle. A slukkok sem kellenének, mert már nem az igazi, le akarok erről is szokni. Nekem az a baj h a párom még szívja addig, míg le nem teszem a gyógyszert, utána 1-2 hét és ő is le akar szokni, úgyhogy úgy már jobb lesz. Csak már próbáltunk együtt leszokni és még egyszer nem!!! Írj ha van valami, tényleg bocs a ritka írásokért, de sajna még most jön a java, házfelújítás, stb és úgy néz ki, h minden az én nyakamba szakad a munka mellett. Kitartás, ügyi vagy nagyon. Szió

    előzmény:
    FehérHolló (109)
    2009-07-06  13:56
  18. 2009. július 6. 13:56109.

    Ejnye-bejnye! Én azóta sem, egy slukk sem! Már egész jól birom. Én már vagy 5 szemet megspóloltam, mert sokszor késő este jövünk haza, akkor meg már megyek lefeküdni, szóval olyankor nem veszem be, minek. Azért a reggelit azt tartom, bár úgy érzem, bírnám anélkül is. Azért biztos ami biztos! Pláne, hogy jövőhéten megyek fesztiválra, koncert haverok, buli, sör stb. Na, az lesz az igazi kihívás!!!

    Az az egy-két slukk, az jólesik? Szerencsére én többnyire olyan emberekkel érintkezem nap mint nap, akik nem dohányoznak, így nincs kitől kérni!!!

    Na, várom a további híreket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_405066 (108)
    2009-07-03  08:43
  19. Torolt_felhasznalo_405066
    Torolt_felhasznalo_405066
    2009. július 3. 08:43108.

    Szia!

    Múltkor írtad, hogy elszívtál két szál cigit - erre én is bűnbe estem és kétszer egy szálat én is elszívtam, de nem egy napon. Azóta semmi, néha még kérek 1-2 slukkot, de például tegnap is tök jól bírtam anélkül is. Én is épp ezen gondolkodtam, hogy néha olyan későn kelek fel, h tök felesleges már bevenni például a reggeli gyógyszert. Legalább így is tudnánk rajta picit spórolni és tovább tartana. Épp azt néztem, hogy lassan lehet megint venni egy dobozzal és nem könnyű ebből a kis pénzből ennyit kiadni, de reméljük megéri. Ügyes vagy, úgy látszik én vagyok csak ilyen akaratgyenge, ez már többszöri leszokási kísérletem során kiderült, de remélem most valahogy azért csak meglesz. Megyek kicsit dolgozni, a hétvégén nem lesz netem, úgyhogy jövőhéten újra itt. Kitartás!! Szia

    előzmény:
    FehérHolló (107)
    2009-07-01  10:00
  20. 2009. július 1. 10:00107.

    Szia!

    Nem baj, ha ritkán jelentkezel, csak jelentkezz!

    Én azóta sem szívtam egy slukkot sem, pedig sok volt a kísértés, pl. voltunk lakziba, tegnap kerti partiban, ahol 6-ból 4 cigizett. Na, itt kell az akaraterő! Simán rá bírtam volna gyújtani, és cigizni velük, de akkor meg mi értelme az egésznek. Ha nem szedném a gyógyszert, szerintem nem bírtam volna megállni. Így viszont elég jó volt! Én szedem az 1 mg-osat, bár pl. tegnap este olyan későn jöttünk haza, hogy már nem vettem be, meg a lakzi után is olyan későn keltem, hogy akkor is kimaradt. A mozdulatok, a megszokás a legrosszabb az egészben, az biztos, bár én meglepő módon jól veszem eeket az akadályokat. Valóban nem könnyű, de ha már elkezdtük, akkor csináljuk végig!

    Kitartás Neked is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_405066 (106)
    2009-06-30  09:14
  21. Torolt_felhasznalo_405066
    Torolt_felhasznalo_405066
    2009. június 30. 09:14106.
    Vége a rendezvénynek!!! Ki is vagyok, Polg.Hiv-ban dolgozom és itt elég stresszes. Tegnap ki voltam bukva és az egyik családtagom cigijére rágyújtottam, k**** erős töltött cigi, beleszívtam 3-at, és olyan jólesett, nem is volt erős. Régen nem bírtam volna. De ennyi, nem merek egy egész cigit elszívni, mert nem bízok még annyira magamban. Én úgy érzem néha, hogy egyre nehezebb. Csak a felet szedem, lehet azért, de nem akarok megint 20 ezret kiadni, hogy 1-eset szedjek meg egyszer arról is le kellene szokni. Így nehezebb, ja és folyik rólam a víz (szerintem a nikotin, mert régebben is, mikor letettem a cigit, egy idő után ez volt) rengeteg vizet kellene inni, de ha megiszok egy litert is, nem győzök wc-re ugrálni. úgyhogy gázos, de majd lesz valahogy. Kitartás! Azt hittem, hogy idővel azért könnyebb lesz, de még nem úgy érzem. Igaz, nem hiszem, hogy az első pár napnál lehet szarabb, amikor még a mozdulat is úgy hiányzik, nem? Már azt kezdem megszokni, hogy egész nap nincsenek ezek a mozdulatok. Na szió, ahogy tudok, mindig írok, de sajnos nagyon kevés időm van. De ha napokig nem látsz semmit, ne haragudj, biztos h fogok jelentkezni, ahogy tudok. KITARTÁS!!!
    előzmény:
    FehérHolló (105)
    2009-06-26  10:41
  22. 2009. június 26. 10:41105.

    Naponta meg szoktam nézni, hátha jelentkezel, de ma végre olvastalak. Egy napon tettük le, szóval ma nekem is a 10. napom van. Én bűnöztem, mert a 4. napon 2 cigit elszívtam, társaságban voltunk, sokan cigiztek. Az első olyan volt, mintha pl. szívószálat szívtam volt, semmi íze. Pedig erős cigi volt, olyan, amit azelőtt nem bírtam elszívni az íze miatt. A második az a cigi volt, amit eddig szívtam, attól meg olyan rossz ízű lett a szám, és erősnek is éreztem. Szóval furi volt.

    Én egyelőre szedem a 1 mg-ot, és úgy akarom szedni, hogy még egy 2 hetes adagot feliratok, abból az első hetit rendesen, a másodikat pedig felezve szedem 2 hétig. Aztán megpróbálom, hogy semmi.

    Na, akkor ha vége a rendezvénynek jelentkezz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_405066
    Torolt_felhasznalo_405066
    2009. június 25. 10:18104.
    Bocs h eddig nem írtam, de most nálunk ilyen 3 napos rendezvény lesz és arra készülünk. Már a 9. napnál járok cigi nélkül, elég jól bírom. Annyi h szerettem cigizni, emiatt hiányzik, de hát ez van. A napi 1-2 slukkot még azért próbálgatom, de azért még mindig jól esik. Kicsit erősebben érzem a dohányízt, de ennyi. Az egyik nap mondjuk kimaradt, jó lenne szép lassan erről is leszokni. Már a 3. napja szedem a fenntartó csomagot, azt mondta az orvos, hogy ha bírom, csak a felet szedjem és egy gyógyszerésszel is beszéltem, ő is ezt mondta, úgyhogy ha fogod bírni, te se szedjed az 1-eset, így is elég jól lehet bírni, ha nem foglalkozol vele, észre sem veszed h már gyengébbet szedsz. Kitartást neked is. Írj ha van valami
    előzmény:
    FehérHolló (103)
    2009-06-19  12:44
  24. 2009. június 19. 12:44103.

    Nekem is ez a 3. cigimentes napom (elvileg a 2., de már 1 nappal hamarabb letettem), és én is elég jól bírom. Én még 1 slukkot sem szívtam, bár az én párom nem cigizik, illetve csak nagyon ritkán. Tegnap voltunk pókerezni egy kocsmában, azt hittem nem fogom kibírni, de sikerült!!! Nagyon örültem neki. Ma talán megyek egy barátnőmhöz, akivel mindig cigizni szoktunk, nem tudom mennyire fog kísérteni. Talán én is megkóstolom... Holnap szintén buli, szóval így elég nehéz...

    Nekem a eresztanyám szedte, és ellátott némi tanáccsal. Pl. ne szedjem éhgyomorra, mert hányingerem lehet. Én sem szoktam reggelizni, de most erőltetem. Egyél egy műzli szeletet, vagy almát, pár szem kekszet, gabonapelyhet, ilyesmit. Nekem bevált, én még semmi mellékhatást nem éreztem. Azt is mondta, hogy az 1 mg-tól ő rosszul volt, így csak 0,5-öt vett be kettőt. Szerintem megfelezte az 1-est, de megkérdezem tőle. Neki ez i elég volt, és én is úgy tervezem, hogy "így jövök le róla".

    Kitarás! Nem cigizni!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_405066
    Torolt_felhasznalo_405066
    2009. június 19. 11:28102.
    Már azt sem tudom, hanyadik napnál járok az 1 mg-osnál, jövőhét hétfőn már a fenntartó csomagot kell kezdenem. Csak az a bajom, h az orvos ugye felírta ezt a 2X 0.1 mg-os adagot fenntartónak és félek h nem lesz elég. Akárhol olvastam róla v bárkivel beszéltem ezzel kapcsolatban, mindenki azt mondta, h 1 mg-osat szedjek továbbra is és csak az utolsó 1-2-3 hétben kezdjem lecsökkenteni 0.5-re. Úgyhogy most ez a nagy problémám. Egyébként tök jól bírom, még talán az idő is gyorsabban telik így a Ch-el mint régen, amikor simán letettem. Igaz szeretek enni, de elkeztem futni, biciklizni és már a 2. cigimentes nap után simán éreztem, h a tüdőm százszor jobban bírja, tök jó érzés. Délután, mikor hazaérek munkából, olyan 4-6 között nagyon szar, jó lenne egy szál, de nem. Eddig 2 nap telt el, ma van a harmadik cigimentes. Annyit szoktam, h mikor a párom rágyújt, kérek 2-3 slukkot, h jólesik-e. Első nap jólesett, úgyhogy vissza is adtam neki rögtön, tegnap már nagyon erősnek éreztem és tele volt a szám ezzel a dohányízzel, ma is meg fogom próbálni. Csak azért, h hátha minél jobban megundorodom tóle. Nem akarom azt sem, hogy azt érezzem, hogy abszolút nem szabad rágyújtani. Próbálgatni kell, de csak 1-2 slukkot, nem elszívni egy szálat. És talán tényleg rájövünk a lelkünk mélyén h sz... ez a cigi. Úgyhogy kitartást, nem könnyű, de sokkal könnyebb Ch-el. Írj te is h mik a tapasztalataid. Ja még annyi h reggelente miután beveszem az 1 mg-ot, pár perc múlva iszonyúan fáj a gyomrom, de 5-15 perc és elmúlik. (amúgy sem reggelizem, csak később és éhgyomorra sem biztos h jó, de ez tuti mellékhatás) Te mit gondolsz a fenntartó mennysiégről (a két hét utániról) 1 v 0.5 mg legyen? Te hogy fogod csinálni? Szió
    előzmény:
    FehérHolló (101)
    2009-06-17  11:25

Címlap

top