Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mooncup-menstru ációs segéd

kustrae
Létrehozva: 2007. november 2. 12:10

Rendeltem egy ilyen eszközt,és ez az első ciklus,hogy használom.Használ még ilyet valaki errefelé?Lehetne tapasztalatot cserélni...

  1. 2018. május 11. 12:45383.

    Szia katikitti!


    Én 10 éve használok kelyhet (nekem a holgybarat.hu -ról van), fontos szempont volt nálam is, hogy nem termelek vele felesleges szemetet, de ódzkodtam tőle kicsit, ennyi idő elteltével nagyon örülök, hogy belemertem vágni! :)


    1. Enyhén döntött helyzetben van csak odabent, így ha megfelelő méretűt veszel, akkor nem lehet semmi visszafolyás (általában kettő méret van: szülés előtti és 25 év alatti: kisebb/ szülés utáni és 25 év feletti: nagyobb).


    2. Minden ilyen típusú kehely orvosi szilikonból készül, ezeken nem nagyon tud megtapadni a "baci", és késleltetve indul bomlásnak a folyadék, így sokkal higiénikusabb, mint a tampon/betét. Nekem ennyi idő alatt semmi probléma nem volt vele. Általában jár hozzá egy kis pamutzsák, amiben a menstruációk között tárolhatod, ha használtad, akkor kifőzéssel vagy fertőtlenítő tabletta használatával sterilizálhatod, majd bekerülhet a pamutzsákba. :)


    3. Erre gyakorlatilag válaszoltam: mivel nem lép kölcsönhatásba semmivel a folyadék, ezért késleltetve kezd el bomlani, de ha kiveszed esténként érzed is, hogy nincs szaga, nemúgy mint egy tamponnak/betétnek.


    Ha bármi kérdésed van még szívesen válaszolok. Szívügyemnek tartom, hogy terjedjen a dolog, mert rengeteg szemetet termelünk az eldobható termékekkel, és egészségügyi szempontból sem a legjobb megoldások....

    előzmény:
    katikitti (376)
    2012-11-04  12:29
  2. 2018. május 11. 12:35382.

    Én a holgybarat.hu-ról rendeltem, a kivételt volt kicsit nehéz megtanulni, de két menzesz "gyakorlás" után már bátran használom. Szerencsére nincs szükség mellé kiegészítő termékekre (tampon/betét), simán vízbe is mehetek ezeken a napokon, ami előtte elképzelhetetlen volt....

  3. 2015. június 18. 10:40381.

    szerintem nagyon undorito. en nem hasznalnek ilyet nincs az akincs. ennel a betet is gusztusosabb.


     

    előzmény:
    simonagnes70 (380)
    2015-06-15  15:55
  4. 2015. június 15. 15:55380.

    Nekem is szivárog és erős, darabos menstruációm van. Ha darabok esnek bele, akkor nagyon feszítő az érzés és azonnal ki kell venni. Nekem volt, hogy ki is csúszott, annyira tele lett. Nem a ritka ürítés miatt, hanem a nagy darab súlyától.


    Szerintem este nem szabad aludni benne, mert visszafele folyik akkor a mennyiség.


    Jobb és biztonságoabb a tamponnál és betétnél, de erős menstruáció esetén sűrűn kell cserélni, darabosnál ugyanúgy rohani kell a wc-re, mint mással, mert olyan, mintha kiesne és akkor egyszerre fog 10-12 mili vér kiömleni. Velem már történt ilyen.

  5. 2012. november 4. 12:53379.

    1. Olvastam már, hogy nem állunk benne fejre... Persze, nincs is szándékomban. Viszont ha pl egész nap ülök, az nem lesz függőleges helyzetben, hanem megdől. Tényleg nem folyik vissza? Vagy nem tudom, ezt hogyan kell elképzelni?

     

    meg kell tapasztalni, hogy milyen ... sok "cucc" fér ám bele, szóval ha sűrűn ürítgeted, akkor nem telik meg és nem tud mi visszafolyni belőle

    előzmény:
    katikitti (376)
    2012-11-04  12:29
  6. 2012. november 4. 12:52378.

    3. És mi van a vérrel, ami ott felgyűlik 6-8 órán keresztül? Nem kezd bomlani, büdösödni, alvadni stb?

     

    amit én tapasztaltam ... a vér sürűje leszáll, a savója (vagy mi) pedig a tetején marad ... alul sötét-pirosas, felül sötét-sárgás ... én nem éreztem büdösnek

    előzmény:
    katikitti (376)
    2012-11-04  12:29
  7. 2012. november 4. 12:51377.

    2. Még nem mertem tampont sem használni, félek a fertőzésektől. Tényleg elég csak leöblíteni? Nem lesz tele bacilussal?

     

    ha még nem használtál tampont sem, akkor én inkább nem javasolnám ... nem a fertőzések miatt, hanem azért, mert nem vagy hozzászokva, hogy "ott" valami van 

     

    én pl. nem tudtam megszokni a mooncup-ot ... számomra nagy ... szűk és erős hüvelyizomzattal egy kínszenvedés a felhelyezés, viselés, levétel 

     

    de ez egy olyan kérdés, amit megtapasztalás nélkül úgy sem fogsz tudni megismerni 

     

    a "cucc" a cup-ba ürül, ami ha nem telik meg, akkor nem érintkezik a testeddel ... így a bacik jobban elkülönülve vannak (ha vannak), mint a tamponban 

    előzmény:
    katikitti (376)
    2012-11-04  12:29

Címlap

top