Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ajka és környéke babázók

szuzana
Létrehozva: 2007. november 1. 21:46

Sziasztok.

Gondoltam beszélgetne valaki a környékről. Nekem egy 3 hónapos kisfiam van.  

  1. 2008. november 21. 14:4076.

    Hali

     

    Nekünk top rider-es van. dönthető, kerekes fékezhető és két tálcás.

    Nagyon jó szerintem az egyik legjobb befektetés volt. Nagyon sokat használjuk. Néha még abból nézi a mesét is. Le lehet ereszteni hogy maga beletud ülni. Mi a babybellben vettük akcióban olyan 20 körül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309452 (75)
    2008-11-20  09:07
  2. Torolt_felhasznalo_309452
    Torolt_felhasznalo_309452
    2008. november 20. 09:0775.
    Szuzana, etetőszéketek milyen van? milyet érdemes venni? most épp arra vadászok és már nagyon kéne, nem akarom tovább húzni az időt. a vaterán néztem ki újat, giraffe clubos etetőszék: dönthető támla, 5 pontos biztonsági öv, dupla levehető tálcás, fékezhető kerekes.
    előzmény:
    szuzana (74)
    2008-11-19  22:40
  3. 2008. november 19. 22:4074.

    Sziasztok

     

    Megint nem volt fenn senki?ű

    Eladnám 2 hónapot használt ABC Disegn Pramy Lux babakocsinkat, 2-őt kapott pöcsi ezért az egyiket megkiméltük. Ha valaki tud rá vevőt értesitsen. Előre is köszi. A kocsi uj állapotban van. Teszek fel róla képet.

    előzmény:
    szuzana (73)
    2008-11-17  22:51
  4. 2008. november 17. 22:5173.

    sziasztok lányok

    Hát én benéztem de nem volt senki fenn. Ki mit csinált az elmult napokban? Olyan pocsék szeles idő volt ma hogy nem volt kedvünk kimenni. Talán majd holnap. Takaritottunk egész délelőtt. Nem volt itthon senki csak én meg Levi. Ilyenkor lehet pakolászni nem zavar senki.

    Szerintem is jó az ajkai szülészet, ezen már ne parázz. Tul leszel rajta. Aztán meg el is felejted amikor odaadjád a picurt. Annál szebb és boldogabb pillanat szerintem nincs is. Az az egy hónap hamar elmegy.

    Remélem többször fenn lesztek. Ja és tessék értesiteni minket a fejleményekről.

     

    Valaki már neki állt karácsonyi ajándékot vásárolni?

    Én még nem.Na akkor lányok nem eltünni,

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309452 (72)
    2008-11-17  21:39
  5. Torolt_felhasznalo_309452
    Torolt_felhasznalo_309452
    2008. november 17. 21:3972.

    na, lányok, mindenki eltűnt???

    tessék írni!

    másik kismamánkkal mi van?

    előzmény:
    crisy (71)
    2008-11-14  12:31
  6. 2008. november 14. 12:3171.

    Sziasztok!

     

    Mostanában nem voltam túl jó passzban, a vérnyomásom 140 körül volt meg dagad a kezem lábam. Féltem, hogy toxémia lesz. Tegnap voltam dokinál, megnézett, szerencsére nem az. És azóta a vérnyomásom is 120 körül van. A stressz hatásai......

     

    Dea kéz és lábdagadás maradt.

    Voltam életem első NST-jén, kedden, nagyon jó volt! A baba annyit ficánkolt, majdnem lerúgta a atappancsokat a hasamról. Meg mindig kibújt a jel alól. De minden rendben.

     

    Tényleg nem olyan rossza az ajkai szülészet, van labda, bordásfal, fürdő.... ágy..... Asszem jó lesz.

     

    Tegnap voltunk a férjemmel apás szülésfelkészítőn, tanuljuk a fogásokat, hátha segítenek valamit. Ha már fájdalomcsillapítás nincs.

     

    Kezdek nem izgulni, inkább túl lennék rajta... De még van egy hónapunk.

    előzmény:
    szuzana (70)
    2008-11-09  22:35
  7. 2008. november 9. 22:3570.

    Én nem ittam és ettem semmit. Kb 10 nappal hordtam tul. Az utolsó orvosi vizsgálatnál már a doki nem engedett haza, vagyis a kocsit hazavittem meg a cuccomért is ugye elkellett menni. Az volt a röhej, hogy előző 2 napban lenyirtam a füvet, és megpucoltam az ablakokat de hogy miért a mai napig nemtudom. A párom visszavitt őneki még melózni kellett menni és estefelé jött vissza. De igazából nem éreztem, hogy aznap még meg is fogok szülni. Még magzatvizet sem tudtak nézni annyira zárva voltam du-tán. Éjfélre meg mégis meglett. Szagot kapott hogy kikell jönnie.

     Ma voltunk veszprémben az OBI-ban vettünk mosogatótálcát, mert kész a konyhám. Most az étkezőt csináljuk, festéket is vettem hozzá az halvány pisztácia szinü lesz. Remélem jó lesz.

    Aztán bementem a C&A-ba ott meg családi bevásárló nap volt. Ott is nagyon jó bébi holmikat lehet venni. pl. badykat 560 ft-os áron. Most vettem én is. Az első ruhái nekünk is vadi ujak voltak. Most néha azért kapok a turiban is , csak a fiu ruhák azok kevés van.

    Az Auchan -ban is nagyon jó áron és jó minóségüeket lehet kapni. Fehérváron van. Néha ha arra járunk beszoktunk menni mert akkor tudok venni a Levinek valami jó kis ruhát és olcsón. Na sziasztok holnap gyertek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309452 (69)
    2008-11-09  21:05
  8. Torolt_felhasznalo_309452
    Torolt_felhasznalo_309452
    2008. november 9. 21:0569.

    én ittam- túlhordtam Adélt 9 nappal,

    szedtem a homeós bogyókat - nem tágultam

     

    szóval, szerintem inkább tereld el a figyelmed, a természet tudja, mit kell tennie. minnél jobban akarsz vmit, annél jobban nem fog sikerülni. bár ártani, nem ártanak,ihatod, eheted, csak ne görcsölj rá!

     

    ettől függetlenül a szoptatós homeós bogyók bejöttek!

     

     

    drága baba: a miénk még meg sem fogant és már 600 000-be került!de lényeg, hogy megszületett és imádjuk

    előzmény:
    crisy (68)
    2008-11-09  18:51
  9. 2008. november 9. 18:5168.

    Hallottatok a málnalevél teaáról? Állítólag meggyorsítja a szülést. Tapasztalat? Már a 36. héten vagyok, valamit kellene kezdeni a parámmal. Xanax jó lenne?

     

    Amúgy a baba nagyon aktív, sokat mocorog,  és nagyon jól lehet vele beszélgetni. A nemét nem tudjuk, de nem is számít. Egészséges legyen, és ne kínozzon nagyon meg se a szülésnél, se utána.... Ha sokat mondogatom megvalósul?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. november 9. 18:4567.

    Köszi lányok, sokat segítettetek! Elmegyek majd turiba is, de azért az első kicsi ruhákat inkább megvettem. Kell majd a tesónak is.

     

    Kezdek megnyugodni, már majdnem minden megvan. Szombaton körbejártuk Veszprémet, és megvettük a még hátra lévőket (kiskád, állvány, textilpelus, lepedők....)

     

    Ha jobban utánaszámolok, nem olcsó mulatság egy gyerek. Már eddig legalább 200000 Ft-ba van, és még meg sem született. Mondjuk mi nem kaptunk sehonnan semmit, mert mindketten első gyerekek vagyunk, és a családban a legkisebb gyerek is 15 éves. Már semmi nincs sehol.

    A barátaink meg ugyanitt tartanak, kell nekik a cucc.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_309452
    Torolt_felhasznalo_309452
    2008. november 9. 09:2766.

    sziasztok!

     

    Crisy, érdemes ám turiba is elmenni, nagyon jó rucikat ki lehet fogni follérekért. jó a Petőfi  utcai és a vasutállomásnál lévő turi. jó állapotúak, hiszen egy ekkora gyerek még nem tud elnyűni egy rucit. 

    Adél 53 cm-vel született és mivel a mértetzések is érdekesek, sokáig jók voltak neki az 56-sok. én azért még szereznék meg rövidujjú és hosszú ujjú body-t is. de ez ráér, ha már megvan a pici. nehogy 62 cm-vel szülessen meg érdemes figyelni a tecsós akciókat is.

    Adél április végi, így akkor már nem volt fűtés, de még azért hideg volt  a lakás, olyan picin úgy aludt, h hosszú ujjú body+ hosszú ujjú rugi. azért ne fázzanak meg, hiszn még nincs immunrendszerük. szerintem az első hónapokban azért oda kell figyelni. azt mondják, h a babán mindig egy réteggel legyen több, mint ami rajtunk van.

    ettől függetlenül a mai napig időnként gondot okoz, h mit is adjak rá.

     

    ki mikorra is van kiírva???

     

    előzmény:
    crisy (64)
    2008-11-06  11:56
  12. 2008. november 6. 23:0065.

    Szia

     

    Szerintem elég a 6db bady, Hosszuujjú rugi alá én rövidujju badyt adtam rá. Ujjatlan rugihoz a hosszuujju badyt. Szerintem kényelmesebb neki. Ha tulöltözteted akkor meg nyügöd lesz. A lakásban ugyis meleg van. Mindig csodálkoztam amikor a tanácsadóban elkezdték kifejteni a gyereket a ruhahalomból. Csoda hogy nem fulladt meg. Én ugy vittem tavaly télen, ha kimentünk, hogy bady arra egy rugi, egy kiskabát és az overall. A babakocsiban ugyis betakarod. Nem fázik meg. Annál kényesebb lesz minél jobban hozzászoktatod a bazi meleghez. Levi nem is szereti a meleget, általában alváshoz már nem is igényli a 20 fokn. melegebbet.  Akkor nem alszik jól. Mikor szülsz? Nem olyan rossz az ajkai szülészet ezel ne foglalkozz. Vajudáskor biztos azt mondod nem szülsz mégegyszer. Én a páromat elküldtem a busba. De látod már 3.x áltam neki és nem bántam meg. Gondolom azért van egy kis félsz benned, ez normális. Én is féltem, aztán egyszer csak elkezdődött és nem értem rá a félelmemmel foglalkozni.

    Ja beöntést azt kérjél előtte javaslom. Nehogy az ágyra nyomj. Az elég kellemetlen, de nem tudod visszatartani jön minden. Irj minden nap szoritok érted. És egyébként mi lesz? Pöcsi, vagy punci?????? És a nevek????????

     

    Na assszem elteszem magam , most végeztem a vasalással és teregetéssel. Vasalni csak akkor tudok , ha alszik, mert mindent megakar fogni.

    Vigyázz magatokra jó éjszakát

    előzmény:
    crisy (64)
    2008-11-06  11:56
  13. 2008. november 6. 11:5664.

    Hello

     

    Még megvagyok, csak sok a dolgom. Rámjött a babaruha-rendezés, kimosás, elpakolás.

    De most már minden megvan. Mivel első gyerek, lehet hogy kicsit túllihegem a dolgokat.

    Tudtok segíteni? Body-ból mennyit vegyek és milyet? Mert ugye téli baba, és nem akarom hogy megfázzon.

     

    Szerintetek 3 rövid és 3 hosszú ujjú body elég lesz? Természetesen rugdalózóval kombinálva. Na de hogyan? Nem sok a hosszú ujjú body hosszú ujjú rugival? Vagy legyen hosszú röviddel kombinálva?

    Segítség!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    A szülés már nem is izgat annyira, ha Ajkán emberi körülmények vannak, akkor az nekem jó. A férjem velem lesz, a többi meg alakul magától. Aztán lehet hogy azt mondom, nem szülök még egyszer, feltéve ha túlélem.... Majd meglátjuk.

     

    Délután kádtartót kell vennünk, kád már van.

    Hali!

     

    előzmény:
    szuzana (63)
    2008-11-05  22:20
  14. 2008. november 5. 22:2063.

    Hali lányok

     

     

    Na mi van már megint eltünt mindenki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    előzmény:
    crisy (61)
    2008-11-03  22:10
  15. 2008. november 4. 21:4862.

    Közben kitaláltam, hogy mit főzzek bocsi, a káposztásat nem nagyon kajálják. Főztem fejtettbabból tejfölös levest és házi szilvásgombócot. Már nincs egy szem se.

    Nekem azt mondták, hogy a veszprémi kórház szülészeténél sokkal emberségesebb az ajkai. Nekem ezt egy herendi nő mondta.

    Nagyon kell a fájdalomcsillapitó? Neked ez az első babád lesz?? Neharagudj nem olvastam vissza végig.

     Nekem Levi a 3.

    Az első szülésem az hosszabb volt de viszont nem voltak olyan erős fájdalmaim. A 3. gyors volt de nem voltak szünetek a fájások között.

    Ez volt a legrosszabb. Hiába kértem közte időt, a szülésznők már a végén azt hitték meccsen vannak mert mindig mondtam egy kis időt kérek. A leghatékonyabb gyorsitási modja a szülésnek, ha sétálgatsz és állsz ha birsz. Nekem az orvos mondta, hogy amig csak tudok sétálgassak és ne feküdjek le. A gravitáció. Az utolsó fél üórában feküdtem fel a szülőágyra amikor már éreztem, hogy tolófájások jönnek. Egyébként az már nem fáj, csak a vajudás.OLyankor már ara gondol az ember hogy mindjárt meglátod. Én megkaptam a babát utána 1-2 percre. Nagyon jó volt már nem is emlékeztem a fájdalomra. Csak bőgtem az örömtől. Nagyon jó lesz hidd el.

    Mért nem fogsz jól aludni? Az nem olyan biztos.

     

    előzmény:
    crisy (61)
    2008-11-03  22:10
  16. 2008. november 3. 22:1061.

    Hát, nem túl bíztató a helyzetem, ha nincs fájdalomcsillapítás Ajkán. Bár ha jobban meggondolom, ahol van ott meg direkt nem kérnek a nők, mert így természetesebb. Még rágódom a dolgon.

    Lehet elmegyek Veszprémbe szülni. Végülis itt se lenne fogadott  orvosom, asszem akkor mindegy.

     

    Főzzél rakott káposztát vagy karfiolt, nagyon egészséges és finom!

     

    Megyek aludni, amíg még hagy a baba. Azt mondták, a jövő héttől ne számítsak jó alvásra, úgyhogy még kihasználom a időt...

     

    előzmény:
    szuzana (60)
    2008-11-03  21:21
  17. 2008. november 3. 21:2160.

    Sziasztok

     

    Na megint itt vagyok. Levi alszik remélem reggelig. Igy utólag a fájdalomcsillapitás nem is hiányzott. Túl lehet élni. hajnali 4-kor meg már mentem zuhanyozni, hogy frissen és üdén találkozzak a pici fiammal. Szülés után engem elaltattak, mert nem vált le a méhlepényem és lekellett választani. Aztán  igy jött az altató orvos gyors tájékoztatás beleegyezés és aláirás után kaptam egy koktélt asszem 3-ig tudtam csak számolni és már alukáltam is. 1.30-kor ébredtem fel az utolsó öltéseknél. Annyira érett volt a lepény hogy darabokra málott. De szerencsére utána minden rendben volt. Amikor meglátjátok a picit el is felejtitek a vajudást.

    Én legalábbis igy voltam.

    Ki mit főz holnap? Segitség már alig tudom kitalálni.

    Ma zöldség leves, sült csirkecomb rizzsel és görögsalátával.

    Elfogyott.

    Elmentünk a lányom szemüvegéért és kifizettem. Hát egy kisebb vagyon volt pedig a lencse most akcióban volt. Igy fizettem 18.000,-Ft-ot. Remélem most  jobban vigyáz rá mert az előzőt eltörte.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309452 (59)
    2008-11-03  09:40
  18. Torolt_felhasznalo_309452
    Torolt_felhasznalo_309452
    2008. november 3. 09:4059.

    Crisy, fel a fejjel legyen jobb kedved. én szeretm ilyenkor a temetőket. jó mondjuk nekem még mindig élnek a szüleim, az más lenne, ha már vmelyik nem lenne. nagyszülők közül, már csak az én anyai nagymamám van, de hát sajnos a halál hozzátartozik az élethez. n, ne is beszéljünk erről.

     

    semmilyen fájdalomcsillapítás nincs Ajkán, úgyhogy ebben ne reménykedjetek. csak abban, h gyors lesz és minden simán fog zajlani.  többet ezzel kapcsolatban nem tudok mondani, mert császáros lettem végül. de nem bánom, h ne természetes úton szültem, mivel 4en megszültek melletem, de ezt már írtam.

     

    na, dolgozok egy kicsit, amíg a lánykám alszik, mert lenyakaznak..

    előzmény:
    crisy (57)
    2008-11-02  22:05
  19. 2008. november 2. 22:4858.

    Hali

    Itt vagyok., gyors benéz. Én mindig először szopi aztán kaja. Általában már elforditja a fejét, vagy lökdösi a kanalat akkor már nem kér. Én általában abbahagyom az etetését amikor észreveszem, hogy csak játszik. Akkor nincs kaja. Ilyen apró jelekből észreveszed, hogy már elég neki. Biztos hogy elég neki amit megeszik. Levinél legalábbis ugy vettem észre. Ki a doktornőtők?

    Más: Nem tudom, hogy van-e érzéstelenisét én nem is kérdeztem.

    Nekem este 9-kor kezdődtek a fájások, éjfélkor megszületett Levi. Abból jó volt, hogy a folyósón vajudhattam mert nem volt senki. Csak 11.30-kor mentem be szülőszobára, 24.00-kor meg meglett Levi. 

    Na csajok pattanok fürödni.

    Holnap jövök

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309452 (55)
    2008-10-31  10:50
  20. 2008. november 2. 22:0557.

    Hát így a halottak napja környékén az embernek nem nagyon van kedve semmihez, még gépezni sem.

    Engem nagyon le tud lombozni  az a sok sír meg mécses. Amúgy is utálom a temetőket, pláne ilyenkor.

     

    Szerinted az normális ha 5 nap alatt híztam 1 kg-ot? a 35. héten vagyok. A vérnyomásom 108/63, de dagad a lábam meg a kezem. Ez lehet toxémia? Menjek dokihoz?

     

    Még egy kérdés. Van Ajkán epidurális vagy valamilyen fájdalomcsillapítási lehetőség? Hátha kell majd......

     

    Jók legyetek, még jövök!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309452 (56)
    2008-11-01  19:45
  21. Torolt_felhasznalo_309452
    Torolt_felhasznalo_309452
    2008. november 1. 19:4556.
    mindenki elveszett? vagy szűltök, csajok?már a várandósakra gondolok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309452 (55)
    2008-10-31  10:50
  22. Torolt_felhasznalo_309452
    Torolt_felhasznalo_309452
    2008. október 31. 10:5055.

    Szuzána Levi mennyit evett gyümiből, főziből egy-egy alkalommal két étkezés között, vagy szopi után rögtön? kiegészítésként? csak, h legyen vmi irányszám mutatóként...tudodm, h nem kell a baákat hasonlítgatni, de a párom az agyamra megy. szerinte tömöm a gyereket. megeszik kb.50 ml gyümi+sinlac keveréket, de közben azért szórakoztatni kell, elterelni a figyelmét, de megeszi, nem sír, h nem kell. szerintem Zs. 5 kanál után feladná, h a gyerekennyit kért és kész. de azért ez nem így működik nem?

    miből látszik, ha már nem kéri a baba? mert megtömni tényleg nem akarom, semmi szükség rá, h utána visszabukja. ha nem szopizna, akkor ezért min. 120 -t meg kéne ennie, az még elmenne, ugye 1 adag 150 ml.  de szopizik, és nem mérem, h mennyit.

     

    Adél mivel megeszi a sinlacot gyyümivel, egyelőre nem akarok neki tejpépet adni, a doktornő le is tolt rendesen, mikor a tejpépet felvetettem neki. 1 éves koráig tartani szeretném ezt, ha lehet, nem akarom h allergiás legyen. ezért nem is kezdtem el eddig a hozzátápit igazán.

     

    ha valaki nem tud szoptatni az más, de ha tud, akkor jobb minnél később elkezdeni egy bizonyos határ között a hozzátápit. úgy értem semmi szükség, h 4 hónapos gyerek csirkecombot egyen rizzsel, de a levelekt 5 hó betöltése után én is elkezdtem ismertetésként.

     

    egy szónak is száz a vége, a mennyiségre lennék kiváncsi, h mégis mennyit egyen illetve miből veszem észre, ha már nem kell neki több.

     

    szép napot mindenkinek, remélem, ma nem fog du. esni, mert tegnap nem is tudtunk sétálni.

    előzmény:
    szuzana (54)
    2008-10-30  17:05
  23. 2008. október 30. 17:0554.

    Szia

    Neharagudj, hogy csak most néztem meg. Festés volt tegnap és bazira elfáradtam.

     

    Nekünk a sinlac volt de nem ette meg. A doktornő irta fel. Azt keverni lehet gyümivel és zöldséggel. Főétkezésre már nyugodtan vehetsz valami főzeléket 5 hónapos kortól  vannak. Levi nagyon szerette a sárgarépást és sütőtököst.  Du.tán meg próbálj neki gyümölcsöt. Vagy vannak ezek a hipp tejpépek azt is nagyon szereti. Az is van 6 hótól. A sinlac nálunk nem izlett a gyereknek.

    Én délben főzit adtam neki du. gyümi, este tejpép meg szopi minden étkezés előtt. Én ugy vettem a főzelékeket mert azok között van bio. Most meg már azt eszi amit mi.

    Na most befejezem mert Levi nagyon aktivan szeretné nyomkodni a gépet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309452 (52)
    2008-10-28  20:58
  24. Torolt_felhasznalo_206148
    Torolt_felhasznalo_206148
    2008. október 29. 08:4853.

    Hali!

    Hát ezzel szemen én találkoztam max 4x a védőnőmmel, nem modnta meg mg azt sem, hogy mi kell a kórházba, egyszer volt itt az elején, a többi találkozáskor csak összefutottunk a folyosón, kb ilyen "minden rendben? igen, persze." szinten.. szóval irigyellek

    előzmény:
    crisy (50)
    2008-10-28  17:01
  25. Torolt_felhasznalo_309452
    Torolt_felhasznalo_309452
    2008. október 28. 20:5852.

    Szuzana, segíts légyszi!

     

    van egy olyan érzésem, h nálunk itt a vég. 2 azaz kettő dkg-t hízott ADél az elmúlt 7en. emellett már nem lehet elmenni. folyamatosan csökkent az elmúlt 4 hétben.

    mit csináljak? adjak tápszert reggel, délben este? délelőtt már evett gyümit, uzsira meg sinlacot? nem úgy van, h csak gyümi nem lehet önálló étkezés?

    hipoallergén tápit  irassak? csütörtökön lesz 6 hónapos, így milyen tápi kell? most is 1-es???

    nagyon tanácstalan vagyok, holnap hívom a védőnőm, de minden tanácsot szívesen fogadok, mert a védőnőm ugyan nagyon rendi, de nincs még gyereke, így csak a tankönyvet tudja.

     

    te hogy csináltad?

    előzmény:
    szuzana (48)
    2008-10-26  13:48

Címlap

top