Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ajka és környéke babázók

szuzana
Létrehozva: 2007. november 1. 21:46

Sziasztok.

Gondoltam beszélgetne valaki a környékről. Nekem egy 3 hónapos kisfiam van.  

  1. Torolt_felhasznalo_309452
    Torolt_felhasznalo_309452
    2008. október 28. 20:4351.

     

    hali,

    ki a védőnőd?

    előzmény:
    crisy (50)
    2008-10-28  17:01
  2. 2008. október 28. 17:0150.

    Hello!

     

    Nálam van két 10 éves megőrzésen, úgyhogy nem nagyon engednek a gép elé. Most is csak azért ,mert esznek...

    Ráadásul ma egész nap ég a gyomrom, és alig kapok levegőt. Nyom a gyerek.

    Mit lehetne csinálni ez ellen? Ajánljatok valamitr, eddig ilyen nekem nem volt.

    Tegnap volt a Védőnőm, tök aranyos. Megnézte a kórházi csomagomat, hogy minden benne legyen, megmutatta hogyan kell szoptatni, hozott bimbóvédő kenőcsöt.

    Jó mi?

    A ti védőnőtök is ilyen lelkes?

    előzmény:
    szuzana (49)
    2008-10-27  13:03
  3. 2008. október 27. 13:0349.
    Na mi zujs lányok?
    előzmény:
    szuzana (48)
    2008-10-26  13:48
  4. 2008. október 26. 13:4848.

    Hali

    De jól tettétek. Mi is elmentünk bakonybélbe babalátogatóba. 5 hetes picilány Hanna-Gréta a neve. Imádtam fogni. Levi egy kicsit bizalmatlan volt a dologgal de azért aranyosan megsimogatta a fejét. Apával kedvet kaptunk egy picilányra. Szerintem érezte rajtam még a tejci szagát mert egyből elaludt nálam. Nagyon jó idő volt és nagyon szép volt az erdő. Mindig azon keresztül szoktunk menni. Csavarogjatok amig csak tudtok kettesben, utána eléggé megváltozik az élet. Mondjuk mi Levit visszük mindenhova már a születésétől kezdve. Megszokta az autót. Én is viszem magammal állandóan.

    A sörikét azóta szeretem én is mióta a tejci miatt ittam esténként egy pohárkával. Ugy lazitásként is nagyon jó. Mindig akkor szoktam meginni amikor már Levi elaludt és egy pici nyugi van.  Hétfőn festik a Leendő konyhámat, mert a spejzből csináljuk mert akkora volt és nem kell. A mostani konyha meg étkező lesz. Nem férünk el. Nekem 3 családom van. 2 fiu és 1 lány.

    Manka tényleg aranyos, én is a NZs-hez járok mióta nála szültem. Nagyon rendes volt velem. Még a varratokat is ő szedte ki. Már elkellene mennem hozzá egy szürésre. Utoljára csak a 6 hetesen voltam nála. Majd mostanában valamikor.

    Tegnap anyukáméknál disznóölés volt. Bio disznó isteni husikája van. Nem ilyen felfujt valami én meg diétázom. De azért kenyér nélkül lenyomtam egy kis kolbit meg hurkit.  86 kig-al mentem be, mostanra sikerült 69-re lefogynom és még 9 kg.-ot kell. Muszáj mert nem érzem a bőrömben jól magam.

    előzmény:
    crisy (45)
    2008-10-24  20:53
  5. 2008. október 25. 22:0747.

    Hello!

     

     

    Mi már kifelé pakolunk, de az se jobb. Tele van a garázs dobozokkal, marha nehezek, és soha nem fogynak el. A bepakolásnál nem tűnt ennyinek. Most meg nem találok helyet a sok kacatnak.

     

    Jó tanács: amit lehet, és nem kell, szórd ki most, mert kipakolásánál úgyis kidobod. Akkor legalább nem kell cipelni.

     

    Holnap kapok két 10 éves gyereket megőrzésre, egy fiút és egy lányt. Remélem jól megleszünk, legalább gyakorolok türelmet.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206148 (46)
    2008-10-25  11:21
  6. Torolt_felhasznalo_206148
    Torolt_felhasznalo_206148
    2008. október 25. 11:2146.

    Sziasztok!

     

    Elképzelésem sincs, honnan halmoztunk fel ennyi cuccot az elmúlt időszakban, már 2 napja dobozolunk és még mindig nagyon sok van...  bírni nem nagyon fogom végig, így is sokat pihizek közben, párom meg nyomja addig.  

    Remélem a gyerekszoba elkészül a jövő héten, a többi helyiség folyamatosan lesz felújítva, s mivel most már időben nem fér bele, tavasszal lesz a nagy bumm - teljes festés, tatarozás, stb... 

     

    Nst-n voltam újra, minden rendben van, úgy szeretem ezt a vizsgálatot, csak ott fekszik az ember és hallgatja a kis poronty szívverését. Nagyon megnyugtató.

     

    Tea: én megbeszéltem az urammal, hogy ő lefőzi majd és behozza, az nem annyira macerás. Mi a gyógynövényboltban vettünk hozzávalókat és összekevertem egy nagy dobozban, abból fogja főzni. Én a füves teákat szeretem... 

    Eddig az osztályon minden nővér, szülésznő kedves volt, akivel találkoztam, persze nekem Manka a kedvencem, ő ismer NZs rendeléséről, így alapból a nevemen szólít, ami azért jólesik. 

     

    Na megyek következő kört bedobozolni, majd jövök.

    Jó hosszú lettem  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. október 24. 20:5345.

    Sziasztok!

     

    Persze hogy őrültek háza volt ma, mindenkinek munkaszünet volt, kivéve a boltoknak. Én szerencsére nem voltam itthon, kitándultunk az Őrségben a férjemmel. Még kettesben, amíg lehet.

     

    Majd küldök képet a babaszobáról, de ne várjátok túl hamar. Még mindig úgy áll, ahogy a festők hagyták. De holnap nekiállok rendezkedni, apa is itthon lesz, tud segíteni.

    A laktoherb teát nekem már többen dícsérték, de igazából a sör gondolata csigáz fel. Imádom! És ha mindennap a gyerek érdekében ihatom is........

     

    Na lépek  fürdeni, eléggé elfáradtam.

    Pá! 

    előzmény:
    szuzana (44)
    2008-10-24  13:15
  8. 2008. október 24. 13:1544.

    sziasztok

     

    De jó hogy most már azért mindig irogat valamelyikünk. Én a teát otthon főzettem meg mindennap. A párom reggel mindig hozott egy ásványvizes üvegben , az elég volt egy napra. A homeopátiás nekem nem jött be. A laktoherb az igen most meg már azt se iszom. csak ugy van tej  szerencsére. Nekem igazából az esti egy pohár sör jött be. Először annyi tejem lett tőle hogy reggelre majdnem kidurrantam, mentem a lakásban aztán csöpögött utánam. A család meg vigyorgott. Aztán szépen beállt kereslet -kinálatra. Betétet én kaptam eleget , de azért vittem én is . A gyógyszertárban kapható a Tena nevezetü az elég jó. jobb mint a betétet általában.

    Biztonság nem is tudom hol kezdjem, amikor drága kisfiam elkezdett járni, hát nem mondom azóta van dolgom. Minden veszélyes cucc kb. 1,5 méter magasságra került. vakdugók azok kellenek. Meg legjobb lenne a gyereket valami ütésálló cuccba öltöztetni. A fejét legszivesebben bukósisakba raknám. Állandóan beveri valahova. Tisztitószereket zárni. Nálunk az emeletre vivő lépcsőre kellett még ajtót szerelni és hálót rakni a lépcsőre mert felmászott. Most hirtelen más nem jjut eszembe.

    Ma megyünk babalátogatóba, vettem édi-bébi lánykaruhát. A városban egyébként azt hiszem megbolondultak az emberek annnyiany voltak mint a nyulszar. Én berohan boltba gyorsan ajándék és spuri haza. A fiam felcserélte az alvási időszakát. Éjjel virgonckodik nappal meg ásitozik. Aludna reggel 9-ig , de felkeltettem inkább 7-kor hátha visszaáll.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309452 (43)
    2008-10-23  22:35
  9. Torolt_felhasznalo_309452
    Torolt_felhasznalo_309452
    2008. október 23. 22:3543.

    kérünk képeket a gyerekszobáról

     

    Szuzana, mire figyeljünk a lakás bababiztonságossá tételénél? vakdugó stb...lassan el kell kezdenünk, főleg, amilyen lassan őrölnek nálunk.

     

     na, most már lelövöm magam, egész jól elírogatok itt magamban.

     

    jóccakát!

    előzmény:
    crisy (33)
    2008-10-20  20:21
  10. Torolt_felhasznalo_309452
    Torolt_felhasznalo_309452
    2008. október 23. 22:3042.
    ja még egy. bimbóvédő. érdemes egy olcsóbb fajtát beszerezni. gyógyszetárban van 400 ft-os (babybell 2000 ft). nekem ADél nehezen tudta bekapni, pedig nem voltak olyan rosszak a bimbóim a csecsemősök szerint. na, nem is olyan volt, mint ami a nyagykönyvben meg van írva.ha ADél ügyesebb lett volna, ment volna. 2 hétig használtuk, aztán itthon egyszer annyira éhes volt a drága, h anélkül is cicire cuppant és a probléma megoldódott
    előzmény:
    szuzana (39)
    2008-10-23  19:44
  11. Torolt_felhasznalo_309452
    Torolt_felhasznalo_309452
    2008. október 23. 22:2341.

    Jó estét!

     

    a váci utcai gyógyászati segédeszközboltban vettem én eldobható bugyit, 5 db 300 FT-volt, ha jól emlékeszem.

     

    amit én javaslok literes műanyag kancsó a szoptatós teának, laktoherbnek. nincs egy mikró, amit  a páncinsek használhatnának. így 1 nap 1x le lehet főzni a napi teamennyiséget.elméletileg a kiskonyha sem a kismamáknak van (ne de akkor kinek?) én mindenesetre használtam. sőt kisajátítottam az osztály 1szem műanyag kancsójátmár gondoltam, h írok a Nyári Ildikónak, hogy 20 EFT-ból egy kicsit mamabaráttá lehetne tenni az osztályt.ha nyerek a lottón, biz'isten vezsek oda egy mikrót, meg 10 műanyag kancsót, mert marhára bosszantott. mert a nővérek nem örültek ám, ha valaki mikrózni akart a nővérszobában.

     

    aztán nem tudom, h áltok a hoemeopátiás készítményekkel, én még most is szedem az urtica urens 5CH higítású bogyót napi 3x5-t, a tejserkentésre. de asszem 1x5 vagy 2x5-vel kell kezden. szerintem használ. 

    erre most lehet mopndani, h mindek, de ilyet csak az mond, akinek van bőven teje. nekem pont annyi van/volt, amennyi kell ADélnak, így aztán állandóan paráztam, h elég-e neki, nem éhes-e, ha sírt, tuti nem volt elég stb...aki nem Riska, az nem is tudja, mennyit lehet aggódni a tejen.

     

    a babákat bármelyik szobába kiviszik, de azt mondom, h csak külső megfelelési kényszerből nem kell kikérni. az első 2 nap fontos a regenerálódás miatt. ha vki úgy érzi, h neki több idő kell, akkor ne kérje ki a babót és nem kell azzal foglalkozni, h mit szólnak. lesz még idő az együttlétre. inkább aludjatok, amennyit tudtok.

     

    most így hirtelen ennyi jutott eszembe

    előzmény:
    crisy (40)
    2008-10-23  21:41
  12. 2008. október 23. 21:4140.

    Sziasztok!

    Végre helyre pakoltunk, hát nem volt egyszerű.

    Bocika, nem irigyellek, én a 32-33. héten is nehezen bírtam, hát még te..... De azért túl lehet élni, és utána olyan jó!

    Egyébként az ajkai szülészetre nem nagyon panaszkodnak az anyukák, ez azért megnyugtató. Egyre inkább arra hajlok, hogy itt szülök. Főleg ha késik a baba, és karácsonykor is benn kell lennem. Akkor jobb, ha a család a közelben van.

    Én is vettem eldobható bugyit, remélem jó lesz. Utálok véres bugyikat mosni. Meg vettem óriásbetétet, hátha nem adnak eleget a kórházban.

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. október 23. 19:4439.

    Szia

     

    Én tavaly szültem aug-ban. A 2 ágyas szobában voltam. Van 3 és 4 ágyas. Mindenkinek kiviszik a babát a szobába amikor már jól szopizik és az anyuka kéri. Van aki nem kéri. Nagyon kedvesek a csecsemősök és a nővérkék. Ha tudsz mindig fél 5 körül menj zuhanyozni akkor még nincs tumultus, és napközben amikor csak van kedved, előbb fog gyógyulni a gátseb ha lessz. Fürdő papucsot vigyél. Én vásároltam eldobható bugyit a Babybellben az nagyon jó. Nem kell a sajátodat összevérezni mert előfordulhat, hanem csak eldobod. nem drága párszáz forint. Amugy ajkai vagy? Én is még a 38. héten pakoltam és takaritottam. Ablakot és ajtót cseréltünk és persze festettek is. Bazira nehezemre esett már a mozgás. De valahogy azért sikerült. Legalább eltereli a gondolataidat. Első baba? Irjál magadról. Ja én is ajkai vagyok. Ha valami még érdekel akkor irjad meg. Nagyon rendes szülésznő az Ozorainé Zsuzsa, Márti nem tudom a vez.nevét és az Éva. De mindegyik végülis. Jó kezekben leszel. Azért vigyázz magadra, nehogy megemeld magad.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206148 (38)
    2008-10-22  22:19
  14. Torolt_felhasznalo_206148
    Torolt_felhasznalo_206148
    2008. október 22. 22:1938.

    Mi a hétvégén kezdjük a költözést, jövő héten festés+takarítás, úgyhogy én sem fogok unatkozni. akkor már a 38. héten leszek. 

    Sajna így jött ki a lépés, nem tudtuk hamarabb elintézni a költözést, így nem lesz egy leányálom.  Már egy hete dobozolok, zacskózok, kezdem unni a felfordulást. Meg az az igazság, hogy egyre nehezebben bírom.

    Na, hát ez van. Mire kicsilány megérkezik, az ő szobája tuti rendben lesz, plusz még a zajos tevékenységek is befejeződnek. 

    előzmény:
    crisy (33)
    2008-10-20  20:21
  15. Torolt_felhasznalo_206148
    Torolt_felhasznalo_206148
    2008. október 22. 22:1237.

    Sziasztok!

    Én Ajkán fogok szülni, majd elválik kinél. Hány ágyas szobák vannak, tudjátok? Az érdekel, ami babás-mamás. Egyet láttam, az kétágyas volt, meg egy császáros szobát, az 3. Milyenek vannak még?

     

    Köszi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. október 21. 13:1836.

    Hali

     

    Én az ajkai kórházban szültem. Szerintem elég jó. Kedvesek voltak a nővérkék a szülésznők és a csecsemősök is. Én 7 napig voltam benn. Kibirható. Mondjuk a 2 ágyas szobában voltam az jó volt. Egyből a nővérszoba mellett. Picur meg másnap már velem volt.

    Volt ott egy csaj aki pápáról jött át szülni. De ezt mindenki maga tudja hogy  hol akar szülni.

    A konyhát mi is festetjük meg utána az étkezőt. Most vettem egy étkezőasztal garniturát. A réginél már lassan nem férünk el. A festőt várom talán a jövőhéten már tud jönni.

    Jó idő van mi.  Majd még este benézek.

    előzmény:
    crisy (33)
    2008-10-20  20:21
  17. Torolt_felhasznalo_309452
    Torolt_felhasznalo_309452
    2008. október 21. 10:0135.

    Crisy, hát, megnyugtatóbb ha, annál szülsz, akihez jársz.

    Ajkán ugye nem lehet választani, Pápán asszem lehet. én szültem volna a dokimnál, de ő egyik kórházban sincs státuszban, így eleve adott volt, h nála nem szülök. csak programozott császárra van szerződési a vp-i kórházzal, de ahhoz meg kellő indikáció kell, ami az én esetemben nem volt. ezért2x voltam a Németh Zsoltnál, h legalább egy orvost ismerjek itt Ajkán. és maradok nála. bár 6 hetes kontrollon még nem voltam , a lányom meg ma-holnap 6 hónapos lesz.

    előzmény:
    crisy (33)
    2008-10-20  20:21
  18. Torolt_felhasznalo_309452
    Torolt_felhasznalo_309452
    2008. október 21. 09:5734.

    én is voltam 2x, de nekem nemigazán jött be ez a jóga.valszeg én nem tudtam elengedni magam.

    majdnem végig dolgoztam, ápr.21-re voltam kiírva és márc 1-én hagytam abba hivatalosan a munkát, de még utána is volt, h bementem, intézkedtem. nagyon nehezen eresztettem le. bezzeg most!!! most már egyáltalán nem hiányzik a munka, de most meg muszáj besegítenem :-(

     

    baba-mama jóga nem indult még el? esetleg megkérdezhetnéd, ha legközelebb ott jársz. köszi előre is.

    előzmény:
    crisy (33)
    2008-10-20  20:21
  19. 2008. október 20. 20:2133.

    Sziasztok!

     

    Nem tűntem el, csak éppen festés van nálunk, és minden a feje tetején van. Azt internet meg kihúzva, a gép a pincében.....

     

    Holnap talán már vissza tudjuk rakni a helyére, és sűrűbben tudok írni.

     

    Én a Halászhoz járok, és nem tudom eldönteni, hol szüljek. Ajkán vagy Pápán, mert ugye ő Pápán van.

     

    A hétvégén beszereztünk egypár rugdalózót meg body-t, kicsit megnyugodtam. De még mindig nem tartunk sehol a cuccokban.

    De a gyerekszoba legalább készen van

     

    Ma is voltam kismamajógán, nagyon élvezzük mindketten. Nagyon megnyugtató és felfrissítő. Nem akar valaki jönni?

     

    VO2 Max hétfő fél 5-fél 7. Összesen 1000 Ft, szerintem megéri....

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. október 20. 11:0532.

    Sziasztok

     

    Nincs semmi baj azzal ha valaki császárral szül. A baba és a mama érdekeit kell nézni.

    Nekem Levi a 3. baba , mindegyiket természetes uton szültem. iGAz, hogy előbb meg lett a lányom meg Levi, Mint az első szülés, de sokkal intenzivebbek is voltak a fájások. Levinél meg follyamatlosan volt fájásom ki se tudtam egyenesedni. Este 9-től 11.30-ig elviselhetetlen volt. De az utolsó félóra a kitolás az már nem fájt. Levi pontosan éjfélkor született meg. Én a Németh doktornál szültem szerencsére. Ő is vett fel az osztályra mert már 2 hetet ráhuztam. A dokim meg nyári szabin volt. Nagyon rendes volt, ott volt végig a szülésnél előtte i s megnézett többször pedig nem volt egy nyugodt éjszaka, előttem 4-en szültek én voltam az utolsó aznap. Ráadásul nem vált le a méhlepényem ugyhogy altatás és mutéti uton választották le. Szoptatástól miért paráztok? Csak nyugodtan nem kell idegeskedni. Levinél én már ugy csináltam, hogy sokat pihentem szoptatás előtt ittam folyadékot. Volt olyan, hogy elkezdett kevesebb lenni, akkor este ittam egy pohár sört nekem bevált. Másnap rengeteg tej lett. Még most is szopik Levi pedig már 14 hónapos. Most éppen elaludt. Megyek főzni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309452 (31)
    2008-10-19  16:11
  21. Torolt_felhasznalo_309452
    Torolt_felhasznalo_309452
    2008. október 19. 16:1131.

    hát, sokáig tartott: kedd reggel indítottak először, és szerda reggel újra, majd mivel leesett többször a baba szívhangja => császár mellett döntöttek és szerda délután 14:17-kor lett meg Adél.

     

    de vagy nem voltak rendes fájásaim, bár a gép mutatta, vagy magas a fájdalomküszöböm így csak hosszú volt és annyira nem fájt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206148 (30)
    2008-10-17  22:31
  22. Torolt_felhasznalo_206148
    Torolt_felhasznalo_206148
    2008. október 17. 22:3130.

    Félreértettél , nem a császárra gondoltam, hanem,hogy ennyi ideig tartott... mert úgy tippeltem, hogy a 2x-i indítás elég sokáig tarthatott...

    Miért, van, aki szerint a császárral szülők kevesebbek? Jesszusom, hátha csak úgy megy...

     

    A szoptatáson én már most stresszelek , valahogy a szüléstől nem tartok, inkább az utána következő időszaktól félek kicsit, de majd megoldjuk 

     

    Jó éjszakát, pihenj amennyit tudsz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309452 (29)
    2008-10-17  22:08
  23. Torolt_felhasznalo_309452
    Torolt_felhasznalo_309452
    2008. október 17. 22:0829.

    Bocika, hát én annyira nem sajnálom 4-en megszültek mellettem, hát, kösz, én inkább kihagytam. és ettől nem érzem magam egyáltalán kevesebbnek. tudom, h ez sok nőnek okoz problémát, h nem természetes úton szülnek, nekem nem. így legalább végig biztonságban volt a baba, nem kellett szülés alatti komplikációktól tartani. mert ugye, azért sajnos, ilyen is akad.

    de itt mindenkivel minden rendben lesz!

     

    hát jó lenne már egyben 8 órát aludni...de ez van. most is egyszer felsírt, de most nem ébredt fel rá. most már 3 napja kap homeós kupot, remélem, h segít. elsősorban ADélnak, meg persze így nkem is könnyebb.

     

    én a szoptatáson stresszeltem sokat, állítom sokkal rosszabb ez a stressz, mint a 9 hónap összes szűrővizsgálata egyben.

     

    na, asszem elteszem magam holnapra, már dolgozni sincs kedvem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206148 (28)
    2008-10-17  20:54
  24. Torolt_felhasznalo_206148
    Torolt_felhasznalo_206148
    2008. október 17. 20:5428.

    Sziasztok!

    Szuzana: Úgy látom, most is döcögős a topik, de előbb-utóbb csak megindul :-) Bár Crisy pont eltűnt, remélhetőleg nincs semmi gond vele.

    Én most a Németh dokihoz járok, de hogy kinél fogok szülni, ugye az rejtély. Majd elválik. A többieket nem ismerem egyáltalán, mert mindig hozzá jártam, amikor a kórházba mentem, akkor is mindig pont ő volt, úgyhogy máshoz nem volt szerencsém.

    Sarah: 2x-i indításra sem ment? Sajnálom. De az jó, hogy könnyen felépültél. Kitartás a kis fogakhoz,  szörnyű lehet, hogy sosem alussza át az éjszakát :-(

     

    előzmény:
    szuzana (25)
    2008-10-16  17:12
  25. Torolt_felhasznalo_309452
    Torolt_felhasznalo_309452
    2008. október 17. 18:4527.

    hali Mindenkinek!

    már nem emlékszem, h miről akartam beszámolni...na, mindegy.

    én császárral szültem, mivel 2x-i indításra sem indult meg a szülés, és 9 nap túlhordás után a csaszi mellett döntöttek, amit dr Poterájlo csinált, dr.Stark asszisztált. és könnyen felépültem belőle, csak az első délelőtt volt borzasztó, az is azért mert előtte már 2 napja nem ettem rendesen.

     

    most Adélnak jön a fogacskája, így azzal szenvedünk. az éjszakát eddig sem aludta át, igaz még anyatejes, mostanság meg még többször ébred. néha zombinak érzem magam.

     

    na, sirdogál, megyek vigasztalni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206148 (24)
    2008-10-14  11:44

Címlap

top