Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyukák a XI. kerületben

kingapocak
Létrehozva: 2003. október 1. 16:17
Sziasztok XI. kerületiek!

Ha előfordultok errefelé, jelentkezzetek, közös babakocsitologatás, tapasztalatcsere céljából!
Kislányom lassan 2 hónapos lesz és a Feneketlen-tónál lakunk.
  1. Torolt_felhasznalo_557539
    Torolt_felhasznalo_557539
    2003. október 20. 11:33126.
    Bocsi az előbb Nicciolát írtam!
    Megkuksiztam a bem. oldalad. Fanni egy tündér. Mintha Bogit látnám. Gratulálok hozzá!
    előzmény:
    nocciola (124)
     
  2. Torolt_felhasznalo_557539
    Torolt_felhasznalo_557539
    2003. október 20. 11:22125.
    Én Árkus bíztatására próbáltam ki egy homeopata gyógyszert torokfájásra, ami köszönöm szépen nagyon hatásos volt. 2 nap alatt elmúlt a torokfájásom.
    Szerintem bizonyos fajtákat minden gyógyszertár tart. Én nem speckót vettem, hanem abból a néhány fajtából az egyiket, amit az ingyenes homeopata kiadványban is hirdetnek. Próba-szerencse be kell menni a gyogyótárba és megkérdezni van-e, ez és ez a fajta?
    Én például a Bartók-Mészöly sarkán lévő kis gyogyótárban vettem.
    előzmény:
    kingapocak (122)
     
  3. 2003. október 20. 10:37124.
    Azt hiszemmostmár meg lehet nézni a bemutatkozó oldalamt :o)

    Szóljatok, ha nem :o))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. október 20. 10:34123.
    Sziasztok!

    Remekül telt az éjszakánk, Fanni csak egyszer ébredt, kapott enni és vissza is aludt. Ez fél5-kor volt, aztán aludt 3/4 11-ig. Nekem furcsa volt, hogy nem a mi szobánkban alszik, radarjaim készenléten álltak egész éjjel :o))))

    Sister: Ahogy jössz a Népliget Buszpályaudvar felől, az első villamosmegálló (1-es, a Hungária krt felé), a ligettel szemközti oldalon egy alacsony tégla alakú épület. Nem túl nagy, de jó nagy betűkkel ki van írva, hogy Babakocsi kis- és nagykereskedés :) A babakocsink noname, de nagyon klassz, stabil. Lehet fektetni benne a babát, olyan, mintha mózes lenne, sportosítani is lehet, 2 irányból tolható, jó tágas, van hozzá lábzsák, nemnagyon tudom leírni, csinálhatok róla pár képet és elküldöm ha gondolod :o)) jah és 32 500 volt :o)
    Sztem is érdemes megnézni a Madrinát, a Brendon drágább. Illetve a bundazsák olcsóbb volt a Brendonban. . . . háát, körül kell nézni :o)

    Babakocsi: teljesen másokat lehet kapni a Madrinában és másokat a Brendonban. Megatoys és Madrina. . . . kb ugyanaz.
    Peg Peregot és Abc-designt kizárólag a Brendon forgalmaz. A Madrinában sok a Graco, Bebe Comfort, Kajtex stb. . . szóval van választék bőven.
    Nekem hiába van itt a Graco, a noname kocsim sokkal jobban bevált :o)

    Na befogom, mert Fanni éhes :o)


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. október 20. 10:23122.
    Volna még egy kérdésem:
    nem tudja valaki, melyik patikában lehet homeo bogyókat is kapni? A Móriczon láttam az egyik patika kirakatában egy homeopátia feliratot, de kb. 2 hete ez eltűnt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_557539
    Torolt_felhasznalo_557539
    2003. október 20. 09:49121.
    Jó reggelt mindenkinek!
    Nicciola hogy telt az első éjszaka külön? Fanni jól bírta? És Te?
    Milyen az a babakocsi amit a Könyves Kálmánon vettetek? És ott hol van pontosan az a bizonyos babakocsi kis-nagyker?
    Palt ezek szerint érdemes a Madrinába is elmenni? Annyit szídták más topicon az anyukák, hogy nagyon drága és ugyanazt lehet kapni mint a Brendonban, hogy én nem is néztem meg, pedig szombaton is jártam mellette.
    Én tegnap szerencsésen megúsztam a gipsz keret készítést, mivel Bogi "csak" üveget , meg lehúzható üveg matricát akart festeni, kagylókat ragasztgatni lapos kövekre és szép kavicsokat színesre festeni. Így tehát óriási lebőgésem még várat magára. A fentiekben ugyanis "jó vagyok"!
    Szép napot mindenkinek!
    előzmény:
    nocciola (115)
     
  7. 2003. október 20. 07:55120.
    Sziasztok!

    Nocciola, üdv köztünk! Hogy aludt Fanni a külön szobában?
    (Irigyellek a felkelésmentes éjszakákért, mi egyelőre visszafelé fejlődünk, most is 2x keltünk. . . )

    Palt! Szerintem a 30ezres ággyá alakítható kiságy nagyon jó árban van!
    Babakocsi (ha olyanra gondolsz, amihez van hordozó, mózes és sportrész), kb. 60e Ft-tól van, felső határ a csillagos ég. (Én nem szerettem volna mózesest, mivel Zsófi nyári baba, de nálatok más a dolog. )

    Nocciola, küldesz egy jelszót?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. október 19. 22:51119.
    Sziasztok. Örömmel olvastam a topicba, nagyon klassz hogy meg tudjátok beszélni a dolgokat a babák körül. Nekem csak annyi közöm van a XI. ker. -hez azon kívül hogy itt dolgoztam, hogy a Szt. Imrében született a babám aminek pár nap múlva lesz 3 éve. Nagyon jó érzéseim vannak e korházzal kapcsolatban. Nagyon sok babaholmim maradt meg, többek között ezokból pár mamával összefogtunk, és egy babaklubbot szervezünk, ahol a babaruhapiacon kívül programok lesznek szülőknek, gyerekeknek, babával is. Női torna, hastánc, jóga, babamasszázs, stb. Gyermekmegőrzéssel. Mindez Budaörsön, ami nincs messze Tőletek. Szívesen veszek ötleteket, hogy milyen programok érdekelnének még.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 19. 22:22118.
    Zsizbó! Én is köszi a felvilágosítást! Már megijedtem, mert én csak pár hete vagyok állandóra bejelentve, de Apa évszázadok óta. Ezek szerint mi is megkaphatjuk a manit.

    Kisbencének puszi és jó éjt!

    Fanninak is puszi, reméljük jól alszik a külön szobájában!
    előzmény:
    zsizbó30 (117)
     
  10. 2003. október 19. 21:04117.
    Sziasztok!
    KisBencém ma 17:00-kor 1 hónapos lett!

    Nocciola! Üdv közöttünk. Irigyellek az etetésmentes éjszakákért.

    Sister! Az a lényeg, hogy elég ha az egyik szülő 3 éve állandóra be van jelentve a XI. kerületbe. Ki kell tölteni egy nyomtatványt, amin nagyon minimális infó igény van (ez ki van rakva az önkormányzatban tudod az ügyféltérben)Na és akkor az Erőmű utcában a szoc osztályon megigényled. Kb 2 perc. Gyorsan megy és hamar utalják postán.

    Üdv mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 19. 18:46116.
    Hűha, nagy nap lesz Nálatok! Fanni ilyen ügyes kislány, hogy 4 hónaposan átalussza az éjszakát? Szerencsés vagy! Van egy kolléganőm, aki a kezdetektől a gyerekszobában akarta altatni a második(!) kisfiát. Én - minden tapasztalat nélkül - félénken rákérdeztem, hogy eleinte nem kényelmesebb neki is, ha velük van a pici? Ráadásul a nagyobbik kisfiút is zavarta (teljes joggal), így két éjszaka után visszakerült a pici a szülők hálószobájába.
    előzmény:
    nocciola (115)
     
  12. 2003. október 19. 18:41115.
    Sziasztok!

    Köszönjük a szíves fogadtatást :o))

    palt: mi is sokmindent vettünk a Madrinában, kiságyat, pelenkázó-kád, zenélőforgó az ágy fölé, autósülés-hordozó, sterilizáló stb.
    Akkor a Bikáson majd bizti összefutunk :o))

    Babakocsiilag először Graco Travel Systemet vettünk. . . és nem jött be, mert 1 irányból tolható, nem dönthető teljesen vízszintesre és túl szellős télre. Így vettünk egy másikat a Könyves Kálmán krt-i babakocsi kis- és nagykerben. Imádom ezt a kocsit, minden igényemet kielégíti, kivéve a bolygókerekeket, de megtanultam manőverezni ígyis. Nekem 3. emeletre kell le és felcipelni babástól, úgyhogy a súly sem mindegy. Edzésben vagyok, mert a kocsi 9 kg, Fanni pedig 7 :o))
    Téliesíteni nagyon klasszul lehet, mostis nagyot sétáltunk, pedig baromi hideg van :o)

    Megnéztük a Hengermalom úti bababoltot, nagyon szép dolgok vannak :o)) tetszett :o)) Szükségünk szerencsére már semmire sincs. . . egyelőre :o)

    Ma van a napja, hogy Fanni a saját szobájában fog aludni. Eddig a mi szobánkban volt, kivi leszek az éjszakára. Ő már végigalussza többnyire :o)

    Üdv: Nocciola
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 19. 16:06114.
    Sziasztok!
    Végül csak a Madrinába jutottunk el. . . A nagy vásárlásban vettem egy szál melltartót. Kényelmes, és ez már szoptatós. Babakocsi ügyben még teljes a kavar, mert állítólag van olyan is, aminek mindhárom funkciója (a kosara kivehető, kézben vihető, autóba szerelhető) alkalmazható, de az vajon mennyibe kerül? Babaágy viszont 10. 000 Ft-tól van, és a pelenkázóval kombinált is 70-80. 000 Ft, ami lényeges olcsóbb, mint a Brendonban vagy máshol. Van rendes ággyá alakítható, 30. 000 Ft-ért. Szerintem az árkategóriákban széles a választék. Ugyanígy a mindenféle autósülés, stb. ügyben. Szóval vannak ugyan drágább dolgok, de vannak igen normális áron is megbízható cuccok. (Most ruhákat nem néztem. )

    Nocciola! Üdvözlünk! Majd mi is a Bikásra fogunk járni. . . .

    Sister, köszönettel megkaptam. Most fogom tanulmányozni. :)
    előzmény:
    kingapocak (110)
     
  14. Torolt_felhasznalo_557539
    Torolt_felhasznalo_557539
    2003. október 19. 15:12113.
    Szia Nocciola,
    Hogyne csatlakozhatnátok. Egy kis "vérfrissítés" nagyon ránk fér már. Nem szeretnénk a babanetes XI. ker. topichoz hasonlóan "kihalni".
    Ez egyébként érdekes, hogy máshol sem működik a XI. ker topic, pedig ez Budapest legnagyobb kerülete. Az ok talán az érdeklődés teljes hiánya?
    előzmény:
    nocciola (112)
     
  15. 2003. október 19. 13:58112.
    Sziasztok Lányok!

    Csatlakozhatunk? Mi is XI. keriek vagyunk, lányom Fanni 4 hónapos. 2003. 06. 17én született a Szt. Imrében dr. Balogh Tibornál.
    A Mohai úton lakunk, a 4 emeletes panelházak egyikében a Mérnök suli mellett. Sétálni a Bikásra járunk, már megismerkedtem 2 szintén "helybéli" kismamával :o)
    Fórumozgatni imádok, örülök, hogy megtaláltam ezt a topicot is. A babaneten a XI. ker topic nagyon kihalóban. . .

    Énis vettem Fanninak a tescos bodyból, nekem eddig nincs rossz tapasztalatom az auchan-tesco bébiruhákkal, még egyik sem ment tönkre :o) Jól mondjátok, nincs ideje tönkremenni :o)
    Kedvencem a Madrina, csak kissé húzós árai vannak :o)
    Végigolvastam nagyjából a topicot, nemis tudtam, hogy a környéken is van bababolt. Azt hiszem még ma meg is nézzük a Hengermalom útit :o)

    Nocciola
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_557539
    Torolt_felhasznalo_557539
    2003. október 19. 10:50111.
    Jó reggelt mindenkinek!
    Rajtam ma olyan hihetetlen álomkór van, mintha cecelégy csípett volna meg. Még az ágyból is alig-alig voltam képes kimászni, nemhogy az utcára! Brrr!
    Bogi ma délután jön csak haza, mert a maminál akart aludni kettőt, így pénteken kivittem és ma ebéd után hozom csak haza.
    De mire hazajön össze kell szednem magam, mert igéretet tettem, hogy csinálunk kagylókkal kirakott gipsz képkeretet és festünk kavicsokat is, amiket aztán ragasztópisztollyal összeragasztunk különböző formákká. Drukkoljatok, még soha egyiket sem csináltam. Azt tudom hogy a gipsz nem lehet túl híg, mert akkor telejsen elfedi a kagylókat és hogy utólag sem lehet beletenni a kagylót, mert akkor szétreped a keret, szóval nekem elég bonyolultnak tűnik, de a gyerekért mindent!!
    Ha van valakinek tapasztalata, szívesen fogadom a tanácsokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. október 19. 10:09110.
    Jó reggelt! Ma nagyon hideg van, tessék felöltözni babáknak és mamáknak is! (És Sister Bogi lányának is)

    Palt, várjuk a beszámolót hogy sikerült-e venni valamit!
    Puszit átadtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_557539
    Torolt_felhasznalo_557539
    2003. október 18. 21:58109.
    Engem érdekel hogyan lehet hozzájutni az 50 egynehány ezer forinthoz, mert az összes infóm csak annyi, hogy a XI. ker. adja ezt a támogatást azoknak, akik legalább . . éve itt vannak állandó lakcímmel bejelentve a kerületben és babájuk születik.
    Köszi.
    előzmény:
    zsizbó30 (106)
     
  19. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 18. 21:37108.
    Zsizbó! Bencének is (utólag, vagy ha felébred) adjál jóéjt-puszit!
    előzmény:
    zsizbó30 (106)
     
  20. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 18. 21:24107.
    Aha, én egy férfi véleményét olvastam, aki azt állította, hogy a kantáros nadrág a világ összes emlősei közül csak a kisvakondnak állt jól. . .
    Jó éjt! Zsófinak adjál jóéjt-puszit a nevemben!
    előzmény:
    kingapocak (105)
     
  21. 2003. október 18. 21:23106.
    Bencét fél nyolckor fektettem. De az is igaz, hogy szinte nem aludt egész nap.

    MINDENKI! Az jutott eszembe, hogy nincs itt olyan akinek fél évnél fiatalabb a babája és nem tud arról, hogy fel tud venni egy egyszeri segélyt a XI. kerületi önkormányzattól? 54 500 Ft. Szóval megéri. Ha valakit érdekel leírom a részleteket.
    előzmény:
    kingapocak (103)
     
  22. 2003. október 18. 21:20105.
    Nekem úgy tetszik ez a kisvakond nadrág elnevezés, a párom is így hívott amikor ez volt rajtam. (Nálam a melósnadrág az melósnadrág, szintén kertész - ápl és eltakar :)

    Na én megyek, tisztába teszem magam, aztán a gyereket is és remélem alszunk!

    Jó éjt! Holnap jövök!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417376 (104)
     
  23. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 18. 21:15104.
    Jó, akkor kellő ellenőrzés után veszek ilyesmit. Az ott vásárolt kisvakond kantáros nadrágom (én csak munkásnadrágnak hívom) viszont teljesen szuper. Nagyon szeretem.
    előzmény:
    kingapocak (103)
     
  24. 2003. október 18. 21:12103.
    Nagyon ügyes Bence! Mikor fekteted le?
    Zsófi 7 órát alszik ha szerencsém van, ha nincs annyira, akkor csak 6-ot.

    Palt!
    Vigyázz a Tescos ruhákkal, én vettem egy polár kezeslábast a múltkor, kimostam és még nem is volt Zsófin, de már úgy nézett ki mint amit turkálóban vettem, totál kibolyhosodott. :(
    előzmény:
    zsizbó30 (101)
     
  25. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 18. 21:06102.
    Hát, most körülnézés címén először a Madrinába (ott veszek magamnak jó kis melltartót, nagyon kényelmes, amit már vettem a saját márkájukból), és rémlik, hogy ott egész normális árban voltak babaágyak. De azért bemegyünk a KIKÁ-ba, mert azt a 29. 990, Ft-os ágyat is megnéznénk, azt hiszem, Kinga28 vett olyat. Előnye: átalakítható gyerekággyá.
    Utána Tesco, elintézem a nagybevásárlást. Valaki írta, hogy a Tescoban egy ezresért 2 db 56-os méretű rugit lehet kapni. Nem túl első osztályú minőség, de azt legfeljebb pár hétig hordják úgyis a babák.
    előzmény:
    kingapocak (99)
     

Címlap

top