Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyukák a XI. kerületben

kingapocak
Létrehozva: 2003. október 1. 16:17
Sziasztok XI. kerületiek!

Ha előfordultok errefelé, jelentkezzetek, közös babakocsitologatás, tapasztalatcsere céljából!
Kislányom lassan 2 hónapos lesz és a Feneketlen-tónál lakunk.
  1. 2003. október 15. 16:4176.
    Szia Sister!
    Mik a járvány tünetei? Mert a férjem is elég ramaty.
    Bence és én jól vagyunk. Óriásiakat sétálunk a napsütésben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_557539 (75)
     
  2. Torolt_felhasznalo_557539
    Torolt_felhasznalo_557539
    2003. október 15. 12:4675.
    sziasztok Lányok és babák!

    Nagyon eltűnt mindenki! Jól vagytok, Zsófi, Bence rendben?
    Nem véletlen hogy dögrováson vagyok, mint kiderült valami járvány van az oviban is. A 21 gyerekből 10-en járnak. Sőt még az ovinéni is beteg. Úgyhogy ha tehetitek, akkor orvosi rendelő felé ne menjetek, mert ott csak több száz bacit lehet összeszedni.
    Üdv Mindenkinek: Sister
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 13. 18:0174.
    Sziasztok!
    Úgy tapasztaltam, a gyógyszertárakban kár is kérdezgetni bárkit, hogy terhes akármilyen problémára milyen gyógyszert kaphat, mindenre azt mondják, semmit sem szedhetünk (szerintem önvédelemből, nehogy náluk reklamálj). Célszerűbb az orvost megkérdezni, ő még azt is megmondja, hogy hány hónapos korig szedheted az adott gyógyszert.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. október 13. 15:1473.
    Szia Sister!

    Bioparox spray! Én is használtam tavasszal pocakosan, kegyetlen büdös, de hat!
    A lándzsás útifüvet felejtsd el, igyál inkább hársfateát mézzel, az a köhögésre is jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_557539 (72)
     
  5. Torolt_felhasznalo_557539
    Torolt_felhasznalo_557539
    2003. október 13. 15:1172.
    sziasztok Lányok,

    Ma még egy bejegyzés sincs!? Meg fog így halni a topicunk! Ne hagyjuk!
    Engem a múlt hét végén valami kórság próbál ledönteni a lábamról, de nem hagyom. Bogit már elkapta ő 4 napig lázas volt, de most már jobban van. Nekem nincs lázam, de köhögök. Szerintetek lehet lándzsás utifű szirupot ennem? A gyógyszertárban amikor kértem kismamáknak szedhető torok fertőtlenítőt, akkor a sós vizet javasolták, valamint a meleg-mézes teát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. október 11. 21:1071.
    Zsófi úgy tűnik rendben van, köszönjük, ma már olyan volt mint mindig, bár változatlanul kevesebbet eszik. . . Az esti fürdés előtti nyűge is a régi volt. . .

    Palt, a 2 hónapos oltást kapta, Act-HIB a neve, a gégefedőgyulladást és egyféle agyhártyagyulladást hivatott megelőzni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118820 (69)
     
  7. 2003. október 11. 21:0870.
    Nincs semmi baj! Terhességben amúgy is magasabb a fehérvérsejtszám!
    (orvosit végeztem :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118820 (69)
     
  8. Torolt_felhasznalo_118820
    Torolt_felhasznalo_118820
    2003. október 11. 13:1869.
    Sziasztok Lányok!
    A úgy tűnik, nincs semmi gond, kicsit magas a fehérvérsejtek száma, de úgy tudom, ez ilyenkor természetes. Kedden megyek a doktornőmöz, majd megmondja mi a helyzet.

    Kingapocak, remélem, Zsófi jobban van, Anna sokszor még másnap-harmadnap is ilyen volt oltások után.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 10. 20:5768.
    Sziasztok!
    Árkus, gyógyulgassatok! Mit jelent a valamit találtak? Magas a süllyedés vagy mi? Majd értesíts minket.
    Kingapocak! Zsófi megnyugodott már? Mi ellen kap ilyen korban oltást?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. október 10. 16:2267.
    Sziasztok!

    Zsófi megkapta a 2 hónapos oltását, volt is nagy sírás, aztán megnyugodott, de most olyan fura, ugyan alszik, de nyöszörög és alig eszik, biztos megviselte a szuri. . .

    Árkus, örülök hogy gyógyultok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_118820
    Torolt_felhasznalo_118820
    2003. október 9. 21:2866.
    Sziasztok Lányok,
    kezdünk jobban lenni, múlik a családi nátha.
    Ma voltam vérvételen, egész jó lett az eredmény, de valamit találtak, amit tovább kell vizsgálni, mert gyanús, menjek vissza holnap a végleges eredményért. Hát ez megnyugtató.
    Ilyenkor jön rá az ember, mennyire szörnyű lehet azoknak az anyukáknak, akiknek a babájánál komoly bajt találnak a pociban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 9. 17:4665.
    Szia!
    Remélem, a nagy szél és az időnkénti eső ellenére sikerült valamennyit sétálni.
    Én nem tudom, mi történt már megint, de akkora a hasam. . . Pedig eddig sem volt kicsi. :) Úgy tűnik, Kristófom most van a legélénkebb korszakában, mert nagyon aktív. Érdekes, az apja keze érintésére rendszerint elcsöndesedik, aztán kezdi elölről. Kis mackósajtom:)
    előzmény:
    kingapocak (64)
     
  13. 2003. október 9. 12:0164.
    Hát igen, olyan jó nézni a pocakot ahogy dudorodik és találgatni, milyen része is lehet az. . .
    Zsófi pl. utálta ha a hasamra támasztottam az újságot! Felháborodottan lerúgta, hogy az ő feneke nem újságtartó :)

    Különben "jó delet" mindenkinek! Mi mindjárt kimerészkedünk sétálni, hacsak el nem ered addig az eső!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417376 (63)
     
  14. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 8. 19:1963.
    Azért egy 14 éves gyerek a fejtetőn komoly gondokat okozhat:)

    Kicsi Kristófom jól van, nagyon rugdos, tágítja a helyét, szegény tegnap éjjel velem együtt riadt fel a hatalmas égdörrenésre. A Te kicsid nem riadt fel? Egyébként rendes esti program, hogy fél 12-ig nézzük Apával a hasamat, ahogy ide-oda hullámzik. . . :)
    előzmény:
    kingapocak (62)
     
  15. 2003. október 8. 18:4462.
    Hogy nézzelek meg ha jelszavas lettél? :)
    Nálunk a párom unokaöccse és unokahúga "táncol a fejünkön", igaz, ők most már nagyobbak (14 és 10 évesek).

    Mizujs a pocakban Palt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417376 (61)
     
  16. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 8. 18:4161.
    Már az unokaöcséim (megtekinthetők a bemoldalamon)is a fejemen táncolnak. . . De akármelyik rokon, barát gyereke szintén. Különben is, nem a picire szánjuk a GYES idejét?
    előzmény:
    kingapocak (60)
     
  17. 2003. október 8. 17:5860.
    Éljenek! (Szerintem Palt is ilyen lesz :)))

    Tényleg olyan jó magunkhoz ölelni a puha kis testüket és nem cserélném el semmire amikor rám nevet Zsófi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_557539 (58)
     
  18. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 8. 17:5259.
    Sziasztok! Fogalmam sincs, melyik híresség mondta, hogy a gyerekeket el kell rontani, ameddig lehet, mert később már nem lesz rá alkalom. Úgyhogy rajta!:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_557539
    Torolt_felhasznalo_557539
    2003. október 8. 12:1458.
    Kingapocak ügyes vagy!
    Azt hiszem ez a legszebb és legfinomabb dolgok egyike, amikor a karodban tartod a babádat és csak nézed, nézed ahogy alszik. Sokszor nekem nem volt kedvem lerakni, mert olyan fini volt a meleg, puha kis testét magamhoz ölelni. Na de majd januártól megint lesz részem benne. (Remélem)
    Éljenek az elrontós anyukák!
    előzmény:
    kingapocak (57)
     
  20. 2003. október 8. 11:3357.
    Elrontós anyuka jelentkezem :) Nagynehezen sikerült elaltatni a szopis fotelben ülve, ringatva. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_557539 (55)
     
  21. 2003. október 8. 09:5756.
    Sziasztok!
    Kingapocak! Mi már rutinos kirándulók vagyunk, már voltunk a nagyszülőknél mind a két irányban. Bence nagyon élvezi, imád az ülésében utazgatni.

    Sister! Nekem is 3 óránként éjszaka Bence és nagyon nyűgös volt, de nem gondoltam, hogy az időjárás miatt. Szegénykém. . .

    Polt! Hál' Istennek Bence karja magától gyógyuló. Szóval, igen ők még jobban regenerálódnak, mint a nagyok.

    Egyébként szörnyű volt a gyerek osztály. Egyrészt nagyon barátságtalanul néz ki, másrészt egyfolytában tolták ki a műtőből a gyerekeket és mindenfelé gyerek visítást lehetett hallani. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_557539
    Torolt_felhasznalo_557539
    2003. október 8. 09:3355.
    Ilyenkor jön az "elrontós" anyuka módszere aki félretesz minden otthoni teendőt, ken magának gyorsan egy szendvicset, fogja a zokogó babáját, beül vele a szoptatós fotelba és álomba ringatja. Mert az mindenkinek jobb, ha a baba pihen. Ha elaludt meg lehet próbálni letenni az ágyikójába, de ez nem lesz mindig így. Kb. 6 hónapos korától már felébred a legkisebb rezdülésre is és akkor "elrontós" anyuka vagy addig ül vele a fotelben amíg fel nem ébred, vagy ami - nálunk csak ez jött be - sétálgat vele néhány órát a lakásban.
    Kingapocak majd figyeld meg, hogy mire érzékeny Zsófi. Szél, hidegfront, melegfront. A babák általában sokkal jobban megérzik ezeket az időjárásváltozásokat mint mi. Ha már tudod mire számíts, akkor nem ér villámcsapásszerűen egy-egy ilyen éjszaka és fel tudsz készülni rá, hogy a következő nap, csak az Övé lesz.
    előzmény:
    kingapocak (54)
     
  23. 2003. október 8. 09:1054.
    Jó reggelt!

    Sister, újfent köszi :)
    Cipőboltot én is csak a posta oldalában lévőt tudom, meg a Siestát. Skála reménytelen.

    Zsizbó, örülök hogy rendben van Bence karja! Jó nagyot kirándultatok akkor! Bencének hogy tetszett?

    FGabi, üdv itt! Mindenkit szívesen látunk aki kerületi, függetlenül a gyerkőc korától!
    Játszóház ügyben sajnos nem tudok segíteni, nekünk még nem aktuális, Zsófi ugyanis még csak 2 hónapos lesz szombaton.

    Kinga28, hova tűntél? Csak nincs valami baj?

    Sister kérdésére válaszolva: elég vacak éjjelünk volt, Zsófi 3 óránként kelt mint egy újszülött (pedig tud ám 6-7 órát is aludni!) és nagyon nehezen aludt vissza. Talán most nappal tud egy kicsit szunyálni, annyira sajnálom amikor már amiatt szenved mert nem bír elaludni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_557539
    Torolt_felhasznalo_557539
    2003. október 8. 08:4353.
    Jó reggelt mindenkinek!
    Babások, hogy telt az éjszaka? Emlékszem ilyen szeles időben Bogi borzasztó nyűgös volt. Nagyon megérezte a szelet.

    Tehát a másik bababolt címére véletlenül jól emlékeztem:
    Dongó Gyermekruházat
    Fehérvári út 120.
    Tel: 206-1258/111, 06-30/948-4460
    Nyitvatartás:
    H-P: 10-18.
    szombat: zárva
    Vasárnap 8-14.
    De itt sokkal kisebb a választék.

    Még valami cipő ügyben. Én a kerületben csak egy valamirevaló cipőboltot találtam. Az pedig a Fehérvári-Móricz krt-érnél lévő posta oldalában, a Vásárhelyi Pál utcában van, a posta oldalán, kb. félúton a Fehérvári és a Bartók között. Egy pici maszek bolt, de nagyon jó minőségű bőr, betétes cipők vannak, sőt még télen is lehet szandit venni a gyereknek az oviba váltócipőnek, mert ugye mindig januárra növi ki a drága, amikor már sehol nem árulnak szandit, csak csizmát. Ja és az árak sem olyan elvadultak, mint mondjuk a Mammutban, vagy a Camponában a Branch cipőbolté. Néha-néha egy-egy jó darabot ki lehet fogni a Bartókon, a MÓricznál az OTP és a Rossmann között van egy pici cipőbolt, de ott mindig gond van a méret választékkal.
    Nekem a Bartók Béla úti Siesta bolt nem vált be. Már "évszakok óta" semmit nem kapok a kislányomnak.
    Ti tudtok valahol valami jó cipő beszerző helyet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 7. 20:5352.
    Sziasztok! Megint csak most, este tudtam visszaolvasni az eddig írtakat.
    Zsizó30! Örülök, hogy a kisfiad karjával minden rendben. Valahogy nekem úgy tűnik, hogy a gyerekek hiába törékenyebbek nálunk, ők sokkal jobban bírják. Vagy tévednék?
    előzmény:
    zsizbó30 (50)
     

Címlap

top