Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyukák a XI. kerületben

kingapocak
Létrehozva: 2003. október 1. 16:17
Sziasztok XI. kerületiek!

Ha előfordultok errefelé, jelentkezzetek, közös babakocsitologatás, tapasztalatcsere céljából!
Kislányom lassan 2 hónapos lesz és a Feneketlen-tónál lakunk.
  1. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 3. 14:5626.
    Sziasztok!
    Sisterhez hasonlóan én is még decemberben is dolgozom (hellyel-közzel), úgyhogy szintén a délután jó találkozóra.
    Árkus! Örülök, hogy Te is felbukkantál!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_118820
    Torolt_felhasznalo_118820
    2003. október 3. 13:5425.
    Szisztok,
    ha nem bánjátok, én is csatlakoznék. A Budai Skálánál lakunk, szerencsére elég csendes utcában. A kislányom, Anna 20 hónapos, a testvére november közepén fog születni. Szóval babás és pocakos kismama is vagyok. Nekünk nincsenek babás ismerőseink, úgyhogy egy találkozónak nagyon örülnének!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2003. október 3. 13:3524.
    Hello mindenkinek!

    Kingapoca! Bence baba EDA nélkül jött ki. Ez most elég hősiesen hangzik, de a valóság az, hogy a dokim javasolta az EDA-t, és én is úgy éreztem, hogy kellene, de sajnos nem tudták beadni. Szóval elég kemény volt az utolsó egy óra. . . A szüléstörténetemet leírtam Az elsőt várom fórumon.

    Tök jó idő volt ma. Óriásit sétáltunk. Ki kell használni az időt, mert állitólag vasárnaptól jön a hideg.
    előzmény:
    kingapocak (22)
     
  4. Torolt_felhasznalo_557539
    Torolt_felhasznalo_557539
    2003. október 3. 12:1123.
    Én még dolgozom decemberben is. Nekem ezért a délután jobb lenne.
    Bogi egyébként csak a Leventét hajlandó meghallani, úgyhogy részéről alternatíva nem létezik.
    előzmény:
    kingapocak (22)
     
  5. 2003. október 3. 11:1622.
    Sziasztok!

    Sister nagyon jó dolgokat mond a babakocsiválasztásról! Mindenképp olyat érdemes venni aminek átfordítható a tolókarja (vagy a fekvőfelülete, mint a miénknek).
    Zsófi sokszor "majomkodik" nekem a babakocsiban, amikor nem alszik, ha nem felém nézne olyankor, ez kimaradna. . .

    Nem kérdezted még Bogit, hogy ő milyen nevet adna az Öcsinek? Hátha van valami jó ötlete.

    Zsizbó-Zsuzsa, Bence tényleg hatalmas baba! EDA-val szültél?

    Pocakosok ti dolgoztok még? Csak hogy délelőtt-délután legyen a találka. . . Melyik nap jó nektek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_557539
    Torolt_felhasznalo_557539
    2003. október 3. 10:3621.
    Igazából nem apával nehéz a névválasztás, hanem a 6 éves kislányunkkal, aki hallani sem akar másról, mint Levente. Nekünk azért még lett volna pár ötletünk, de Bogi mindet kicsúfolta, mintha az oviban lenne. Pl. : Fábián - Piros seggű pávián. stb. stb.

    Lányok, mielőtt babakocsit vásároltok, jó néhány szempontot figyelembe kell venni. Erről van egy szép hosszú listám, mert a Január végi babára várók topicon egy kedves kismama megosztotta velünk.
    Én kifejezetten lebeszélek mindenkit a 3 kerekű sport csodáról, mivel csak a baba háta mögül tolható, így nem látja a baba sem a mamát és fordítva. Azonkívül nagyon nehéz, tehát ha kocsiba kell tenni, vagy emeletre vinni, akkor igencsak megizzad vele a mama.
    A találka jó ötletnek hangzik!
    előzmény:
    Kinga28 (15)
     
  7. 2003. október 2. 22:1520.
    Palt!
    Szerintem is tök ari Bence. Köszönjük. Képzeljétek még tök szőrös. Olyan édes. A füle is meg a feneke is, a háta, a combja. Szóval mindenét kis fekete pihék borítják. Mint egy kis moncsicsi. Jó, azért annyira nem. . .
    Szóval ez a két hónap nem is hangzik olyan rosszul. Csak beállunk vmikor a rendre.

    Kingapocak!
    A Bence név nem túl ritka mostanában, de szerintem nagyon szép és egyszerű. Én Zsuzsa vagyok, az sincs kevés az én korosztályomban, mégis el voltam vele. Nálunk ha lány lett volna akkor Lili lenne. Mi nem is vacilláltunk. Csak ez a két név merült fel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. október 2. 20:3719.
    Én benne lennék egy pocakos-babás találkozóban is! Megbeszéljük majd hogy mikor. . .

    Ma láttam egy olyan háromkerekű kocsit amiről Palt írt, tényleg elég idétlen! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. október 2. 20:3418.
    Sziasztok!

    Örülök hogy idetaláltál Zsizbó :)
    Zsófi most 7 hetes és 1-2 óra eltérésekkel nagyjából van napirendünk (persze ez borul ha mondjuk dokibácsihoz megyünk), szóval kitartás, hamarosan nálatok is kialakul! Bence majd kialakítja. (Nálunk is Bence lett volna, ha fiú. )
    Fel ne ébreszd éjszaka többször, inkább pihenj te is!
    előzmény:
    zsizbó30 (16)
     
  10. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 2. 20:2117.
    Szia! Megnéztem a kisfiadat, nagyon aranyos! Gratulálok!

    Nekem még nincs tapasztalatom picivel, de úgy olvasta, hogy egy-két hónap eltelhet némi zűrzavarban, utána előb-utóbb majdcsak beáll a rend. És mindenütt azt írják, hadd egyen a kicsi, amikor kedve van, azzal meg valószínűleg dierkt jól jártál, ha éjszaka csak egyszer kér enni, és nem óránként akkor is.
    előzmény:
    zsizbó30 (16)
     
  11. 2003. október 2. 19:2016.
    Sziasztok!
    Szintén XI. ker-i vagyok. Én a Tétényi út közelében lakom. Nekem holnap lesz két hetes a kisfiam, szóval én még csak picit szoktam levinni. Amúgy sem tudom, hogy mikor indulunk, mert még nem nagyon állt be a napirend. Tényleg: tudtok segíteni abban, hogy mikor alakul ki valami rendszeresség. Az én babám hol két hol három óránként akar enni, de éjszaka csak egyszer eszik.
    Üdv: Zs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. október 2. 18:3715.
    Haliho!

    Drusza! :-)
    Ti sem laktok messze tolunk. Tok jo, ahogy nezem eddig mindannyian viszonylag eleg kozel lakunk egymashoz. En benne vagyok a babakocsis taliban majd tavasszal, de egy Zsofi es a meg pocaklako-fiuk taliban is a kozelovoben :-)))

    Palt!
    Igen, alakul a kis csapat! :-) Tenyleg nem messze vagy! A haromkereku kocsi, hat eleg idetlen, de meg csak ha az lenne, dog nehez is. Mi mindenkeppen valami konnyitett vazasat veszunk, mert a 3. emeletre fel kell majd cipelnem a mutott gerincemmel.

    Sister!
    Veled meg abszolut kozel lakunk, szinte par lepes :-) Miert vagytok bajban a nevekkel? Nem sikerul megallapodni a paroddal? Nekunk is nehezen ment, de vegre sikerult. Oliver lesz a neve a Manonak. Csak most azon izgulok, hogy nehogy a futyi atvaltozzon meg punciva :-) Mert mi a lanynevekkel lennenk gondban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 2. 18:0914.
    Sziasztok!

    Kezd összejönni a XI. kerület. :D

    Kingapocak! Majd jókat versenyzünk a babakocsikkal. Nálunk Apa úgyis olyat akar venni, aminek eleve három kereke van, mert "azzal jobban lehet szaladni". Szerintem rém idétlenül néznek ki azok a kocsik. . . :)

    Kinga28! Ismét együtt. . . Én az Etele úton lakom, tehát nem messze Tőletek.

    Sister! Dr. Kiss Attila András az orvosom, szerintem a legjobb az osztályon. A Tied kicsoda?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. október 2. 14:5013.
    Mi meg az Ulászló utcában lakunk, aki régi motoros a kerületben: a régi sárgabusz-pályaudvarnál.

    Akkor tavasszal babakocsis-találkozókat tartunk majd? Nagyon jó lenne!
    előzmény:
    Kinga28 (11)
     
  15. Torolt_felhasznalo_557539
    Torolt_felhasznalo_557539
    2003. október 2. 13:0812.
    Sziasztok Lányok,

    Én is csatlakoznék ha lehet. Nálunk január végén születik a baba. Kisfiú lesz, bár még a nevével bajban vagyunk.
    Mi a Galambóc utcában lakunk, úgyhogy jó lenne találkozni majd veletek a környéken, ugyanis annyira lehangolóak voltak a környékbeli anyukák a játszótéren, amikor a kislányommal (most 6 éves) lejártunk.
    Hello Palt! Én is a Budai Honvédben fogok szülni. Te kinél?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417376 (6)
     
  16. 2003. október 2. 10:4011.
    :-)))

    A Nandorfejervari uton lakunk. Es Ti?

    Nagyon jo otelt volt a topic, igy legalabb lesz kivel a szukebb kornyezetben is megismerkedni, esetleg talizni, es majd babazni :-) Igy mar nem is erzem magam annyira egyedul itt a keruletben! :-D
    előzmény:
    kingapocak (10)
     
  17. 2003. október 2. 10:2610.
    Szia Drusza :)

    Nagyon jól sikerült a köldökzsinór-húzogatós kép! Ennyi kisfiú lesz Zsófi körül tavasszal. . . ! Kelenföldön merre laktok?

    Kismamák is jöjjenek bátran, hiszen ők is hamarosan anyukák lesznek, csak a topic címbe már nem fért ki.
    előzmény:
    Kinga28 (8)
     
  18. 2003. október 2. 10:119.
    Szia Palt!

    Itt is osszefutunk? :-))) Tok jo! Es merre laksz Kelenfoldon, lehet hogy mar talakoztunk, csak nem tudunk rola? Johet priviben is, ha gondolod!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417376 (6)
     
  19. 2003. október 2. 10:098.
    Szia!

    En is csatlakoznek, ha lehet, bar meg en sem tudok babat tologatni Veled, mert marcius 2-re vagyok kiirva. De a XI. ker-ben lakom (szinten Kelenfold, mint Palt). Nagyon edes a kis hercegnod! Nekunk is meg csak UH-s kepek vannak fenn, ha gondolod nezz meg minket is! Es nagyon valoszinu hogy az en Manom is fiucska(legalabb lesz majd a lanykadnak mibol valogatni ):-)))
    előzmény:
    kingapocak (7)
     
  20. 2003. október 2. 09:437.
    Jó reggelt!

    Kislányom Zsófi és a Margit kórházban született (ott dolgozik a dokim én pedig mondta, csak nála szülök!)

    Ma nagyon szép idő készül, tegnap megnéztük az új piacot séta közben, ma aszt hiszem a tóhoz megyünk. . .

    Szép napot mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417376 (6)
     
  21. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 1. 18:466.
    Hát, a jeges februárban inkább majd kinyitom picit az ablakot. . . Csak vicc volt, persz, hogy fogunk sétálni.
    Én a Budai Tisztikórházban fogok szülni, a Királyhágó utcában van. A kisfiú pedig (eddigi megállapodás szerint) Kristóf lesz.
    Hogy hívják a kislányodat? Te a Szt. Imrében szültél?
    előzmény:
    kingapocak (5)
     
  22. 2003. október 1. 18:305.
    Szia Palt! Azért gyere te is beszélgetni! És február mindjárt itt van, utána meg te is fogod már tologatni a picurt.
    Hol fogsz szülni? És hogy fogják hívni a kisfiad?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_417376 (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 1. 18:294.
    Szia! Én majd csak februárban szülök, de XI. kerületi vagyok (Kelenföld), gondoltam, azért benézek ide, remélem, nem baj.
    Nagyon édes a kislányod! Nézd meg az én bem. oldalamat, ha van időd, ott is hasonló UH-s muszklit láthatsz, mint a kislányod UH-s képein. Csak az enyém kisfiú lesz.
    előzmény:
    kingapocak (1)
     
  24. 2003. október 1. 18:173.
    (bocsi, megkuksiztam az oldaladat:-))
    előzmény:
    kingapocak (1)
     
  25. 2003. október 1. 18:172.
    Hát ez a bébi gyönyörű:-DDDDDDDDDD
    előzmény:
    kingapocak (1)
     

Címlap

top