Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Labrador Klub

mistic333
Létrehozva: 2007. október 20. 10:49

Sziasztok !

Ebbe a topikba várok sok szerettel minden olyan gazdit akiknek labradorjuk van.  Beszélgethetnénk a labradorunkról, mindenféle bajokról,gondokról.

Nekem egy csokibarna színű kislány labradorom van. Szofinak hívják,de mi csak Döncikének szoktuk becézni. Fél éves, október 30.-án lesz 7 hónapos. 7 hetes kora óta a családunk tagja. Életem egyik legboldogabb pillanat volt amikor 19 év után végre én is kutyatulajdonos lettem.   Egyszerűen imádom az én kis Döncikémet.  Rengeteget foglalkozok vele ( bár most a suli miatt nem jut annyi idő rá, mint nyáron ), tanítgatom,rengeteget játszok vele, sétálunk, és egy héten négyszer megyünk futni ( kb 1-1,5 km-t , amit nagyon imád ), szeret idegen kutyusokkal barátkozni.

Nagyon szelíd,okos kiskutya.  Mindenkivel barátkozik, senkit sem ugat meg,csak az udvarba betolakodó állatokat és a gyanús dolgokat.   Mindene a kaja, mindent megeszik.

Már

olyan mint egy kis maci.

Vmint akiknek van iwiwjük azokat várom sok szerettel szintén a labrador klubba ( Nagykanizsaiba, és zárójelbe ez van írva,hogy mindenki jelöljön be aki szereti a labikat ). Ezt azért írtam ide,mert több labrador klub is van iwiwen.

 

  1. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 31. 14:32101.

    Nem akarunk kölyköket. Apámat akor már pszichológushoz kéne vinni. Ő úgyan is nagyon nem akart kutyát,mert ő nem fog kutya gumit szedni mindennap,meg  kiszökik, felugrik az autóra...stb.

    De persze most már nagyon szereti Szofit. Ha már egy kicsi baja is van tökre aggódik érte.

    Szofit kint tartjuk, csak ő szokott beszökdösni a lakásba.

    Kint napközben a lépcsőn alszik a bejáratnál, ott van neki egy lábtörlője, azon szokott feküdni. Csak az a baj,hogy nem mindig alszik rajta, mert vmikor a fűvön alszik,vagy a betonon.

    A házába csak éjjel megy be. Oda meg egy szőgenypadló db van berakva. De most,hogy már hűvősebb van beraktunk neki egy nagy pokrócot, rongyát. Egyik nap saját maga még a lábtölőjét is berakta.

    Szerintem ez felfázás lehet. De 3-5 nap alatt elmúli neki.

    Csak ezért megint nem akarom dikohoz cipelni, majd itatok vele kammilát, az jó gyulladásra. Februárban úgyis kell vinni oltásra, akkor majd megemlíttem a dokinak,hogy vannak ilyen gondjai.

    Az ismerősünk lebeszélt a láncosról. Azt mondta azt nem lehet állítani, meg annak a rendes neve fojtó lánc. Tehát fojtó nyakörvnek szolgál. Maradunk a sima bőr nyakörvnél.

    előzmény:
    fokrisz (99)
    2007-10-31  14:13
  2. 2007. október 31. 14:18100.
    Jajj, azt mondani akartam, hogy ma reggelre már egy jókora szakadás is volt az Elvis nyakörvén, úgyhogy venni kell mégegyet, ez már az 5. amit elhasználtak, úgyhogy most már nem érdekel, ha rosszul is áll rajta, akkor is láncosat fog kapni.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (98)
    2007-10-31  13:58
  3. 2007. október 31. 14:1399.
    Nekünk nem volt még ilyen  .........mitől lehet? Kint tartjátok? Van neki fekvőhelye? Lehet, hogy felfázott szegénykém?
    Ezek szerint nem akartok tőle picikutyusokat? Én már nagyon várom ,hogy legyen Prissnek, pedig az még egy év.  Szerintem nagy kereslet van rá, főleg a nem törzskönyvezettekre, mert azok olcsóbbak ugye és azért nem midnenki engedheti meg magánka a 80 ezres kutyákat. Attól még lehet ugyanolyan szép, ügyes, okos és egészséges. Elvisnek 7 tesója volt, de már 1 hetesen lefoglalták mindet.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (98)
    2007-10-31  13:58
  4. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 31. 13:5898.

    Szofi amikor hoztuk haza negyedórán keresztül nyüszített, utánna szépen elaludt. Hazafelé még bementünk anyukám barátnőjének megmutatni a kutyát, utánna megálltunk az utcán elején az állateledelesnél tápot venni. Ott egy kicsit felébred aztán megint aludt tovább, de szegénynek elég melege volt.

    Szofinak ma megint be van gyulladva a pisilője, gennyeset is pisil.

    Régebben is egy csomószor be volt neki gyulladva. Most majd itatok vele kamillát.

    Nálatok előfordult már ilyen ?

    Mi Szofit majd vmikor tavasszal ki akarjuk ivartalanítattni, és félek,hogy emiatt nehogy begyulladjon a méhe.

     

    előzmény:
    fokrisz (97)
    2007-10-31  13:49
  5. 2007. október 31. 13:4997.
    Perdig a labradorokról azt írták ,hogy tipikus autóba való kutya és nálunk szerencsére mindkettő ilyen.  Elvist Székesfehérvár mellől hoztuk, akkor anyósomékhoz mentünk, másnap anyumékhoz, mindkettő olyan 125 km, aztán meg haza szintén ennyi, szóval volt szotkatva rendesen. Az elején még ládában volt, hogy oda hányjon, de az nem volt jó, főleg nem a lábamnál, ott majdnem rosszul volt. Aztán felvettem a kezembe az anyósülésen voltunk, nézett kifelé az ablakon, tök jól elvoltunk, igaz a végére gyakorlatilag a sok mászkálástól már lassan felfeküdt a vállamra, mint egy prém.    
    Priss-el se volt gond, ő nagyon karakán kiscsaj volt, mikor hoztuk haza innen a szomszédos faluból, ami kb. 20 perc, már akkor se bírt megmaradni az ölemben, állandóan le akart mászni az ülésre Elvishez, hogy jól elgyepálja.  Már a kiválasztáskor is rohangált utána, hogy leteperje, ment a nyakára, fülére és morgott is közben.  ......csak lestünk.     Ugye Elvis tök csendes volt, egy nyikkanása nem volt, még az első napokban se, pedig azt hittük ,hogy nyüszíteni fog az anyja után, de nem. Bent aludt a nappaliban (házat akkor vettük, még csak beton volt ott, semmi járólap  ), volt hálóhelye, de állandóan a szobánk előtti lábtörlőn aludt el.  Teleraktuk neki a padlót újsággal, persze pici rések voltak. Naná, hogy oda kakilt.  Állítólag bent úgy kell szobatisztaságra szoktatni, hogy folyamatosan szeded fel az újságokat, mert akkor már berögzül neki, hogy oda szabad csak piszkítania, de ez nála nem vált be, sőt nagyon nem.  Na mindegy, megint szófosásom volt, pedig csak az autós dolgot akartam elmondani.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (96)
    2007-10-31  13:20
  6. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 31. 13:2096.

    Szia !

    Simán elkapta volna. Napközben szokta őket ijesztgetni. Odaugrik a keríteshez,meg egyett vakkant nekik. De azért védelmezi is őket, ha valamit megugat akkor utánna rögtön az a dolga,hogy megnézi őket. Meg ha az egyik tyúk kotkodákol már rögtön rohan oda megnézni ,hogy nincs-e valami baj.

    Mi se akarjuk Szofit külföldre vinni, nyáron a Balatonfenyvesre se vittük magunkkal. 1 hétig a szomszédunkkal volt. Akkor még csak 3 hónapos volt. 

    Szofi nem bírja az autót. Amikor megvettük 7 hetesen 70 km-t utaztunk vele, ráadásul pont akkor voltak májusban olyan melegek. Szegény a kocsiban rókázott, utánna is egész nap rosszul volt, nagyon megviselte. Pedig a pasas akitől vettük azt mondta,hogy Nagykanizsától Zalaszentgrót csak olyan 50 km-re van, a szomszédunk is azt mondta, hogy 50 km-nél nincs messzebb, aztán az 50-ből 70 km lett. Pedig ha tudtuk volna,hogy ilyen messze van nem mentünk el volna érte.

    előzmény:
    biazsu (94)
    2007-10-31  06:08
  7. 2007. október 31. 11:5595.

    Szia!

    Nem fehér, csak világosabb ott a szőre, de már kicsi kora óta.
    A chipre sajnos egyenlőre nincs pénzünk, dehát úgyse akarunk külföldre menni mostanában. Elvszökni innen nem fog, ha mégis vagy ellopnák valamikor, akkor meg nem hiszem, hogy ez számítana, inkább veszünk neki egy kis névtáblát, amire a címet és telefonszámot rárakjuk.Ha megtalálják és vissza akarják adni, akkor így is vissza tudják, ha meg nem, akkor olyan mindegy....sajnos.  
    Ma anyukámékhoz utazunk, ráadásul be is vásárolunk odafelé, így kb. 2 és fél órát fogunk autókázni.  Szerencsére teljesen jól bírják, cska nekünk kicsit kényelmetlen, hogy Elvis általában odahajol közénk és folyamatosan liheg.  Szerencsére leginkább aludni szoktak, de az eljén ez ez van, mert még tök izgis nekik ilyenkor. Ha megállunk, akkor meg a háttámlára támaszkodva lesnek ki a hátsó ablakon ,hogy mi történik, annyira cukik.   

    előzmény:
    biazsu (94)
    2007-10-31  06:08
  8. 2007. október 31. 06:0894.
    Sziasztok!
    Nagyon édes Charlie. Bucikám is ilyen lesz remélem KÖszönjük a meghívást most még sajnos nem mehetünk kutyusok közé, még egy oltás hibádzik...
    Fokrisz ilyesmi árat mondtak nekem is. De BUci tutira megkapja, nem szeretném ha meglógna ezt meg nem lehet elveszteni mint egy névtáblát (na persze azt is kap). Meg ha vinnénk külföldre ez az útlevél alapkövetelménye! HA nincs chip nincs útlevél. Elvis alsógatyája fehér? MErt a képen úgy néz ki mintha "csak" világosabb lenne egy kicsit a szőre!
    Kiara elkapta volna a tyúkot? Volt már rá példa? Édes lehet ahogy ilyesztgeti a tyúkokat...
    Szép napot!

    előzmény:
    barvivien (89)
    2007-10-30  09:54
  9. 2007. október 30. 11:4393.
    jajj, elfelejtettem írni, hogy mennyi a chip.....mi még az elején kérdeztük a dokinkat és olyan 15 000 Ft-ot mondott, ha jól emlékszem, úgyhogy egyenlőre lemondtunk róla.  
    előzmény:
    fokrisz (90)
    2007-10-30  10:46
  10. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 30. 11:3992.

    Ma voltunk az állatkereskedésben és hát azt mondta az ismerősünk ,hogy ez kimondottan nem nyakörvnek szolgál,hanem fojtóláncnak. Meg azt mondta, hogy nem lehet állítani a méretén,tehát Szofinak nem lenne jó mert neki még biztos ,hogy vmennyit még nőlni fog a nyaka. Úgyhogy mégis maradunk a sima bőr nyakörvnél. MAjd az lesz a karácsonyi ajándéka, meg egy névtartó a nyakörvére. Ma megkísérlem sétáltatni,már előre félek, viszem magammal az újságpapírját is, meg a jutalomfalatokat.

    Ma kiszökött egy tyúkunk az udvara és Szofi majdnem megfogta. De szerencsére anyukám megtudta fogni Szofit és amíg behajtotta a tyúkot addig Szofit bezárta a garázsba. Most egész nap a tyúkokat nézegeti,meg ijeszgeti őket.

    Szofin is van fehér volt a tappancsánál, majd lefényképezem. Neki a szőrén is vannak világossabb részek. Az anyja zsömle színű volt és azon is voltak világosabb foltok. Az apja szerintem fekete lehetett,mert még 7 fekete fiú tesója is volt neki.

    előzmény:
    fokrisz (90)
    2007-10-30  10:46
  11. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 30. 11:3091.

    Szia !

    Isten hozott a topikban !

    Sajnos én sem  tudok menni,mert én nagykanizsai vagyok. És elég messze van tőlünk Pécel. Pedig szívesen elmennék.

    Nagyon aranyos a kutyád.

    előzmény:
    barvivien (89)
    2007-10-30  09:54
  12. 2007. október 30. 10:4690.

    Sziasztok!

    Kiara, egész jól néz ki ez a láncos megoldás.  Bár Elvisen ne mtudom ,hogy állna. Prissnek most elég stabil a nyakörv, nincs vele semmi gond, Elvisnek szerkeszti le állandóan, most már egyre többször.  
    barvivien, én szivesen mennék ,de nekünk sajnos messze van.  
    biazsu, ilyen Elvisnek is van, csak neki a hátsó lábán, olyan ,mintha alsógatyája lenne.  De ha megnézed a keverék kutyusokat, a tiszta feketén van fehér csík, a fajtatiszta labiknál pedig csak világosabb a szőr egyes helyeken, de csak a zsemleszinűnél, fehérnél, feketénél még nem láttam. Csoki szinűt nem nagyon láttam még, csak most a Szofit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. október 30. 09:5489.

    Sziasztok!

     nekem is van egy labikám Charlie 8 hónapos és egy rossz csont.

    De igazából egy kis kiruccanásra invitálnálak titeket:

    Szóval retriever tali most szombaton(2007.11.03.) 13:00 -kor gyülekező a péceli körforgalomnál lévő Profi vagy Penny parkolójában onnan pedig Isaszegfelé megyünk.

    Ha valakinek van kedve jöjjön eddig 6 kutyus jön mind barátságossak, na meg persze a gazdik is azok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 29. 18:5788.

    Hát Buci egyszerűen csodás. Sajnos nem tudom,hogy mennyibe kerül a chippeltetés, mert mi nem fogjuk chippeltettni Szofit. De vhol azt olvastam,hogy drágább mint 1 törzskönyveztetés.

    De nagyon jó dolog,mert ha elveszik,akkor a chip alapján tudják azonosítani a kutyát.  Most nézegettem neten ilyen kutyás cuccokat és felfedeztem ilyen kis névtartót amit rá lehet rakni a nyakörvre. A név mellé a címet is bele lehet írni. Nem volt drága 200 ft volt. Most olyant fogunk venni Szofinak, mert félek,hogy elszökik, ma is az utcán mászkált, ráadásul majdnem kiment az úttesre is éspont akkor jött 2 autó is. Tökre megijedtem, na mondom most fogják elütni. Hiába szóltam neki egyre jobban ment az úttest felé.

    Most néztem az iwiwes profilomat és akkor látom,hogy az egyik labin láncos nyakörv van. Eddig nem is vettem észre, pedig már 1 hete fennt van a kép. Na mind 1 látszik,hogy rossz a szemem.

    Azon a labin tök jól néz ki.

    előzmény:
    biazsu (87)
    2007-10-29  18:33
  15. 2007. október 29. 18:3387.

    Sziasztok!

    NEkünk Bucinak van fehér mellénykéje pedig fajtiszta labi! Azt olvastam, hogy csak a versenyeken nézik, ha van mellénykéje az kizáró ok... hát nem érdekel, nem akarom versenyeztetni, nekem ő a legszebb.

    Nyakörv: nekünk textil van, ilyen csöpp kutyának nem volt más... de jól áll neki!

    Elhatároztuk, hogy csippeltetni fogjuk a kuttyot! Nem tudjátok hogy mennyibe kerül kb?

    JA és egy friss kép...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 29. 17:2786.
    Oké. Majd akkor rakok fel képet róla. De lehet,hogy csak november végén veszünk neki,mert ez még jó neki.
    előzmény:
    fokrisz (85)
    2007-10-29  14:32
  17. 2007. október 29. 14:3285.
    Akkor hajrá! Ha a láncos mellett döntötök, rakj fel róla képet lécci, hogy tudjam, hogy állna a mieinknek. Köszi.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (84)
    2007-10-29  14:26
  18. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 29. 14:2684.

    Szia !

    Olyan bolt nincs nálunk. Az utcánk elején van egy állatkereskedés és ismerjük a tulajt,ha nem állna neki jól akkor ő bármikor kicseréli nekünk másikra.

    előzmény:
    fokrisz (83)
    2007-10-29  14:16
  19. 2007. október 29. 14:1683.
    A fazonra nyírt scnauzernek kb. olyan méretű a szőre, mint a vizslának, de télen, mikor nem nyírtuk, kb. puli méretű volt.  Én se tudom labin elképzelni a láncosat. De ha van nálatok Fressnapf, oda pl. beviheted a kutyádat és így megnézheted, hogy állna neki. Sőt, ha méretben nem jó, blokk ellenében két héten belül kicseréltetheted.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (82)
    2007-10-29  14:05
  20. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 29. 14:0582.

    Végül is még én is csak németjuhászon láttam ilyet, azon jól állt.

    Mondjuk a Szofin még nem tudnám elképzelni.  Meg a labradornak azért rövídebb a szőre mint a schnauzernek, meg tartósabb. Lehet hogy a végén még maradunk a sima bőr nyakörvnél. Ez még nem 100 %,hogy láncosat veszünk neki.

    előzmény:
    fokrisz (81)
    2007-10-29  13:57
  21. 2007. október 29. 13:5781.
    Szerintem nem szép, az a legfőbb bajom vele, na meg az, hogy szerintem nagyon húzná a szőrét, a snacinak is húzta, mikor télen nagy volt neki, nyáron nem volt gáz, mert akkor oylan rövid volt neki, mint a vizslának.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (80)
    2007-10-29  13:56
  22. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 29. 13:5680.

    Miért nem volt jó a láncos nyakörv ?

    Én végül is azért akarok olyan,mert Szofi annyira húúza a pórázt,hogy ez a mostani is már le van szakadva neki. És ha bőrt veszek neki,lehet,hogy az is el fog szakadni 4 hónap múlva. Mondjuk nekem is a bőr tetszik jobban, meg én eddig még nem láttam labin láncos nyakörvet. CSak kíváncsi vagyok mások véleményére mielött vennénk .

    előzmény:
    fokrisz (79)
    2007-10-29  13:48
  23. 2007. október 29. 13:4879.
    Nekünk mindkettőnek bőr nyakörve van. Ez eddig jónak bizonyult, de Priss most azt játsza, hogy reggelre lecsatolja Elvisről a nyakörvét, úgyhogy kajálás közben kell rá felművészkedni, hogy ne ugráljanak össze-vissza.  
    Nekünk régebben közép schnauzer-ünk volt, annak volt ilyen nyakörve, amit te mondasz, én nagyon útáltam, ezért nálunk szóba se jöhetett, pedig a férjem olyat akart Prissnek, mikor már a második szövetnyakörvét tette tönkre. De ez a bőr nyakörv úgy látszik nála is bevált.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (76)
    2007-10-29  13:33
  24. Torolt_felhasznalo_853861
    Torolt_felhasznalo_853861
    2007. október 29. 13:3878.
    Köszönöm az invitálást.  Én valójában minden kutyust szeretek. Mondhatni kutyabolond vagyok, a párommal együtt. Valójában mindegy, milyen fajta, szeretjük őket. Csak már annyian tippelgettek, hogy mi is elkezdtük nézegetni őket, hogy milyen apukától származhatnak.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560640 (77)
    2007-10-29  13:35
  25. Torolt_felhasznalo_560640
    Torolt_felhasznalo_560640
    2007. október 29. 13:3577.
    Nincs mit,de azért másokat is kérdezzél meg erről,mert én még elég friss kutyatulaj vagyok. Labit élőben még az enyémen kivül nem sokat láttam. Különben nagyon édik ezek a kiskutyák. Meg nyugodtam te is beszélgethetsz velünk, végül is bennünk is van egy kis labrador vér.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_853861 (75)
    2007-10-29  13:21

Címlap

top