Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért hazudnak a férfiak?

Torolt_felhasznalo_265517
Torolt_felhasznalo_265517
Létrehozva: 2007. október 20. 10:05

Sziasztok!

 

A kérdés adott. Miért hazudnak a férfiak a párjuknak, akit állítólag nagyon szeretnek, és nem akarnak elveszíteni. És mi a teendő akkor ha rájövünk mi nők, hogy nem mondanak igazat.

  1. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2007. október 20. 13:39103.

    nem mondom, kemény csaj vagy. csoda, hoyg nincs üldözési mániád.

    az, hoyg eg ylépést nem tettél még nem jelent semmit, csak annyit, hoyg a testi épségeteket nem veszélyezteti. bár semmi nem utalt arra az elmúlt 10 évben, hoyg nem lesz tetlegesség a nő részéről. ez megnyilvánulhat bármiben... bár lehet túl sok krimit nézek.

    szerencséd van, hoyg nem estél össze vagy veszítetted el a fejed.

    azt sajnos nem tudod befolyásolni, hogy a gyereket hogy neveli. egy gyerek pedig a nevelésen kívül is megérzi, hogy ha a szüleivel nincs valami rendben. szóval fög a kölök agyturkálóhoz járni rendesen...

    lehet igazad van, ha nem találkozol vele, ha ő nem akar. de lehet ha szembesült volna veled felfogta volna mi a pálya. az, hoyg segítséget kérsz a rokonaitől szerintem nem a gyengeség jele. viszont te nem foghatod kézen és nem viheted el agyturkálóhoz, azazért sok lenne.

    nem mentetek szét, felfogta, mégis zaklat. kezdek egyre biztosabb leni benne, hoy kitörött az egyik fogaskereke... vag ymár inkább csak megszokásból/szórakozásból játszik veletek.

    előzmény:
    jesse03 (102)
    2007-10-20  13:31
  2. 2007. október 20. 13:31102.

    "neki mondtad már, hoyg megbocsátottál neki?"

    nem.de rájöhetett már magától-hisz egy lépést nem tettem.

    "elköltözni nem próbáltatok?" már 2x elköltöztünk-a 10 évben

    "honnan szerez információt rólatok?" forrást nem nehéz szerezni csak pénz kell hozzá.

    " iszonyatosan sajnállak titeket." nem kell, mert ez az egész csak mégjobban megerősítette a házasságunkat.

    "az biztos, hoyg ő agyturkálóhoz fog járni fél életében."

    ez akarom megakadályozni.

    "akkor kézen fogom az uramat és elmegyek a nőhöz és addig nem kelek fel míg nem tisztázom a zaklatást. segítséget kérek a nő rokonaitól, barátaitól."

    Nem fogok senkivel sem találkozni, mindaddig,  mig ő nem akar velem.Ez alap nálam.

    A másik alap, hogy a dolgaimat én intézem-és nem kérek segitséget az ő rokonaitól, sem az ismeretségi körétől, mert nincs szükségem ré.Ha valamit el akarok intézni azt én intézem személyesen el és nem bizok meg senkit mert ez a megbizásos dolog csak a gyenge emberek eszköze.

    " a nő mit mondana, ha sikerülne a terve? " már tudja, hogy nem sikerült neki-és nem is fog sikerülni.Ezzel már tisztában van-sz.tem.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840098 (98)
    2007-10-20  13:18
  3. 2007. október 20. 13:30101.
    Tökéletesen egyetértek. Nálam az vált be a kegyes hazugságok ellen, ha kevésbé heves reakcióval fogadtam a negatív híreket, és szinte cinkosként, megértő szemekkel érdeklődtem tőle az ilyen dolgokról.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519188 (100)
    2007-10-20  13:25
  4. Torolt_felhasznalo_519188
    Torolt_felhasznalo_519188
    2007. október 20. 13:25100.
    Amiért a nők is sokszor. Félnek a párjuk válaszától, haragjától. Vagy elfogadhatatlan, mocskos dolgot tettek. Kegyes és kegyetlen hazugságok. De mindegyik egyről szól: Elveszítheti a másikat.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_265517 (1)
    2007-10-20  10:05
  5. 2007. október 20. 13:1999.

    Miért? Hazudnak? Esetleg, ha elvárjátok. Talán ha nem csinálnátok a bolhából is elefántot, akkor bevallanánk mondjuk az egérrel bezárólag.  

    A macska méret, az már veszélyes, mert ki tudja milyen óriásmamut születne belőle   

    Javaslat: ne akarjatok uralkodni annyira a férfin, hogy egy töklényegtelen pörköltfoltot is odadugtok az orra alá kétségbeesett és porbasújtó tekintettel, hanem be a mosómasába a pólóval, oszt jó napot.

    Ha nem akartok irányítGATni, meg folyton számonkérni, mint egy dedóst, bevalljuk azt is, hogy nem a macs ette meg a körömpörköltet uzsonnára, főleg ha tudjuk, feleség még a lábszagunkat is szereti    

    Végülis, az sem sokkal ütősebb, mint a sajtszag és ha néha-néha úgy hozza az élet, és ez utóbbi lengi körül a "kóstolót", mi sem háborgunk miatta  

    Egy feminista agitprop szemináriumba való ez a topikindító kérdés 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_265517 (1)
    2007-10-20  10:05
  6. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2007. október 20. 13:1898.

    a barátnő helyében: fogalmam sincs. nem voltam ilyen helyzetben. csak azt tudom, hogy a barátnő egy módosult tudatállapotban van jó ideje. és ennek a legyőzéséhez szakember segítsége kell. az, hoyg a nő nem ismeri fel, hogy segítségre lenne szüksége mutatja, hoyg nagy a baj. nem tudom miben nyilvánul meg a zaklatás: levelek/telefonok/baráti kör telekürtölése/férj munkahelyi zaklatása/feleség munkahelyi zaklatása/férfi gyerekeinek zaklatása... mindenképp segítséget igényel. szakszerű segítséget. egyedül nem képes ebből kikecmeregni.

    feleség: megint nem tudok okosat mondani, mert nem voltam ilyen helyzetben. ha a jó oldalamat veszem elő akkor kézen fogom az uramat és elmegyek a nőhöz és addig nem kelek fel míg nem tisztázom a zaklatást. segítséget kérek a nő rokonaitól, barátaitól. rögzítem a fenyegetéseket és ha elfajul a dolog akkor besétálok a rendőrségre, de mindenképpen utána érdeklődöm, mi a teendő ilyen esetben és otthon van egy vészforgatókönyv talonban.. ha a rossz oldalamat akkor vérben forgó szemmel esketem meg, hoyg nem jön a közelembe és nem bántja a gyerekeimet. mondjk ha a gyerekeimet veszélyeztetné akkor biztos agyonütném, de ez gondolom normális anyai ösztön.

    neki mondtad már, hoyg megbocsátottál neki? mit mondott rá? elköltözni nem próbáltatok? honnan szerez információt rólatok?

    ja a férj esetében: igazán? nem tudom... de minden törvényes és törvénytelen eszközzel távol tartanám a családomtól. bár inkább törvényessel... mondjuk az is fura, hoyg a gyerek nem tudja ki az apja... a nő mit mondana, ha sikerülne a terve? drága kicsi 10 éves fiam, ez itt az apukád akiért egy évtizede harcolok... adj neki puszit! ebből is látszik, hoyg a nő nem ép és nem beszámítható...

    nézd. egy dologban biztos vagyok. iszonyatosan sajnállak titeket. lehet már nem zavar, hoyg a nő állandóan keres titeket és a férjedet akarja megkaparintani, de akkor is OTT VAN az életetekben. nem tudom milyen rendszerességgel bukkan fel, de így élni évekig... és nem mentetek tönkre bele... döbbenet. sajnálom a kisgyereket is.. az biztos, hoyg ő agyturkálóhoz fog járni fél életében.

     

    előzmény:
    jesse03 (93)
    2007-10-20  12:59
  7. Torolt_felhasznalo_922443
    Torolt_felhasznalo_922443
    2007. október 20. 13:0997.
    Látod,pedig én nem részben,teljesen igazat irtam.Hogy nálunk nőknél hogy is van ez.Miért nem érted?
    előzmény:
    Menders (96)
    2007-10-20  13:03
  8. 2007. október 20. 13:0396.
    Te, most ki van nálatok és mi történt? Valahol a felénél elvesztettem kinél mi van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_922443 (92)
    2007-10-20  12:55
  9. 2007. október 20. 13:0195.
    És akkor itt egy példa, hogy miért NEM érdemes hazudni, azon kívül, hogy fárasztó és belegabalyodik az ember.

    Ma elmentem és vettem egy merevlemezt a számítógépbe a Dohány u.-ban, húszért. Vittem a fényképezőgépet is, hogy csinálok városi képeket, de végül nem volt kedvem hozzá.
    Ez a tény. A teljes igazság.
    Ráadásul találkoztam ott egy volt cukrász társammal, akit vagy 10 éve nem láttam. Lássuk, hogyan tálalom ezt a páromnak ("mondhatta volna szebben kis lovag" mintára, szituációtól és érdeklődéstől függően), arra a kérdésre, hogy hol voltam:

    - Jártam egyet a váosban
    - Tök jó idő volt és a belvárosban voltam
    - Vettem egy merevlemezt
    - a Blaha környékén nézelődtem a boltokban
    - csak találkoztam egy volt kollégával, jót dumáltunk
    - költöttem kicsit magamra
    - fényképezni indultam, de végül nem csináltam képet, mert a nap nem úgy sütött, ahogy a képeken jó lett volna. Majd máskor.

    A fentiek mind beleillenek a leírt tartalomba. Csak részben. Persze, ha a párom épp tényleg rám tud figyelni, vagy nem akarok sunnyantani a többi részlet felől, akkor elmondom neki a teljes sztorit. De ha a fenti példákat össze is adom, akkor is marad fehér folt a történetben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_265517 (90)
    2007-10-20  12:52
  10. 2007. október 20. 13:0194.

    "ha zavart volna a nő tevékenysége és úgy érzed/látod a gyereket/a te családod életét is veszélyezteti az anya viselkedése"

    erre szerintem tudod a választ-de ez nem tartozik a nyilvánosságra, mert ami volt az elmúlt-és a feleség megbocsájtotta a dolgot. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840098 (91)
    2007-10-20  12:55
  11. 2007. október 20. 12:5993.

    "lealacsonítónak érezted volna, hogy piszkos trükkökhöz nyúlj."

    ez igaz

    Te mit tennél-mind xy, mind a feleség, mit a barátnő helyében.

    Erre légyszíves add meg a választ-de csak akkor ha szívből és őszintén tudsz válaszolni-ha ez nem megy akkor inkább semmit ne mondj.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840098 (91)
    2007-10-20  12:55
  12. Torolt_felhasznalo_922443
    Torolt_felhasznalo_922443
    2007. október 20. 12:5592.
    Rosszul látod,nem igy van nálunk,nálatok van az,hogy azt gondoljátok nálunk működik ez a nincs nálunk.képzeld csak hidd csak el,hogy ez nálunk pont igy van végül is kit érdekel mi van nálatok?
    előzmény:
    Menders (89)
    2007-10-20  12:45
  13. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2007. október 20. 12:5591.

    mivel te nem vagy labilis, egészségesen működik az agyad sé nem kattantál meg->nem borultál ki->nem érte el a célját. ráadásul a férjed téged szeret.

    ha zavart volna a nő tevékenysége és úgy érzed/látod a gyereket/a te családod életét is veszélyezteti az anya viselkedése, megteszed a megfelelő hivatalos lépéseket. véleményem szerint ez nem meghurcolás, hanem normális útja, hogy elejét vedd egy sokkal súlyosabb tettnek. véleményem szerint mázlid van, hoyg tettlegességig nem fajult el a nő viselkedése sem a gyereke sem a te családod irányába.

    nem mindenben értek veled egyet és most nem erről a dologról van szó, de szerintem te is lealacsonítónak érezted volna, hogy piszkos trükkökhöz nyúlj.

    te megpróbáltál mindent megtenni annak érdkében, hoyg normális viszony legyen a volt barátnő és a férjed valamint a férjed és a gyerek között. nem sikerült. mit tudsz még tenni? szerintem semmit, azért mondtam, hoyg emberileg ami lehetséges mindent megpróbáltál.

    előzmény:
    jesse03 (88)
    2007-10-20  12:44
  14. Torolt_felhasznalo_265517
    Torolt_felhasznalo_265517
    2007. október 20. 12:5290.
    és szerintem itt van az igazság :-)
    előzmény:
    Menders (89)
    2007-10-20  12:45
  15. 2007. október 20. 12:4589.
    Tök egyszerű: mert szeretitek becsapottnak érezni magatokat. Ha valki őszinte, az nem érdekel titeket, ha elmond mindent, túlkombináljátok, és azt meg imáődjátok, ha valaki körülzsong és imád titeket. Szeretitek a rózsaszín felhőket, ami más, mint az átlag. És inkább elhiszitek ezt, mint szembesülnétek az igazsággal, mert az nem érdekes, az szürke, az átlagos, arra nem figyeltek fel.
    Sorry, de én így látom nálatok, viszont inkább a középutat választom: nem hazudok, csak nem mondom el a teljes igazságot. Így amit elmondok, az igaz, még ha részben is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_265517 (1)
    2007-10-20  10:05
  16. 2007. október 20. 12:4488.

    "miért kellene meghurcolni az elhagyott barátnőt "

    tegyük fel, hogy az elhagyott barátnő célja az volt/van: hogy összeroppantani lelkileg a feleséget és válásra birni különböző "játékokkal"-de mivel a hölgy nem ismerte valójában xy feleségét-igy nem tudta, hogy a feleség erősebb személyiség mint ahogy ő képzelte.Igy a terve kudarcba fulladt.

    Ha xy felesége bosszúálló lett volna(de nem volt) akkor ő is "eljátszhatott" volna ugyan azokkal az eszközökkel amit a hölgy produkált nála vagy törvényes eszközökkel léphetett volna ha nagyon akart volna. De nem akart.

    "mit akar rendezni a féfri felesége"

    Csak annyit, hogy ha már ennyire nyiltá váltak a dolgok, akkor felnőtt emberek módjára meg kellett volna beszélni a dolgokat.Akár a gyerekkel kapcsolatos dolgokat is.Maximálisan szem előtt tartva a gyerek érdekeit.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840098 (86)
    2007-10-20  12:37
  17. Torolt_felhasznalo_165449
    Torolt_felhasznalo_165449
    2007. október 20. 12:4087.

    nem mindegyik hazudik... de a legtöbb sajnos igen.

    és hogy miért? mert kerülik a konfliktust.

    a takaródzó duma az általában olyasmi hogy: "nem akartalak megbántani", "nincs jelentősége"...stb, stb...

    csak azt felejtik el hogy a legbántóbb az nem a tette, hanem maga a hazugság.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_265517 (1)
    2007-10-20  10:05
  18. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2007. október 20. 12:3786.

    én ezt már nem értem. miért kellene meghurcolni az elhagyott barátnőt és mit értesz ezalatt? mi az, hoyg eljátszani vele? mit akar rendezni a féfri felesége? hogy érted, hoyg a nő a háttérben marad?

    nem értem mire akarsz kilukadni...

    előzmény:
    jesse03 (84)
    2007-10-20  12:33
  19. 2007. október 20. 12:3585.

    "hisz xy felesége is anya-nem is egy gyerekkel-és pontosan tudja milyen az ha egy nő igazán szeret és ráadásul még egy gyerek is származik a dologból. Ezért nem érti xy felesége, hogy miért nem.

    ez még lemaradt az előzőből.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840098 (83)
    2007-10-20  12:24
  20. 2007. október 20. 12:3384.

    "de hosszú távon talán ő is egészséges életet tudna élni."

    ezt neki kell akarnia-ezt erőszakkal nem lehet megtenni-mert pont a fonáka jön ebből ki.

    Én csak egyet nem értek? ha ennyire a lapok már nyiltá váltak-akkor mi az ami még visszatartja-hogy a helyzethez képest normálisan rendezze a hölgy xy-al és feleségével a dolgot, miért cmarad a  háttérbe.Hisz ha xy felesége akarta volna(mint ahogy nem) már régen megtudta volna hurcolni vagy egy kicsit eljátszani vele.

    Ez az egyetlen dolog amit nem értek.

    nos?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840098 (83)
    2007-10-20  12:24
  21. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2007. október 20. 12:2483.

    ott a válasz. élitek a normális életeteket.

    10 éve tart a zaklatás, az idegösszeomlást meg lehet előzni, ha az illető akarja.

    nem tudsz semmit csinálni. ha ez titeket nem zavar akkor ennyi. nem tudok megoldást, hálistennek nem vagyok ilyen hezylzetben és el sem tudom képzelni...

    csak a gyereket sajnálom akinek egy hisztis anyja van és nem tud rá koncentrálni teljes egészében.

    de szerintem ez nem normális dolog... mint feleség mit tehetsz? szerintem amit tehettél emberileg mindent megtettél. a nő családja nem tud a segítségére lenni? szülők, testvérek... én pszichiáter/pszichológus segítségére gondoltam. de ezt te meghurcolásnak nevezed ami félig-meddig jogos, de hosszú távon talán ő is egészséges életet tudna élni.

    előzmény:
    jesse03 (82)
    2007-10-20  12:13
  22. 2007. október 20. 12:1382.

    "arról van szó, hoyg egy nő megmérgezi két másik ember életét."

    és mi van akkor ha ez az illető csak azt hiszi-miközben xy és a felesége élik a normális életüket? Max. talán az elején mig ki nem derültek a dolgok-addig sikerült neki-az utána következő években már nem?

    " mint írtad az apa elismerte a gyereket, támogatja a volt barátnőt, de ha jól értem mást nem akar apai minőségében. vagy néha szeretné látni a gyerekét?"

    mi van akkor ha ezt xy felesége eszközölte nem is egyszer, de xy nem hajlandó mivel az a gyerek nem tudja, hogy ki a alódi édesapja.

    "szerintem érdemes lenne orvosi segítséget kérni ebben az esetben " milyen orvosi segitséget? az idegösszeroppanásra ha az bekövetkezik nincs megelőzés-már pedig ahogy látja xy felesége-ha nem áll talpra a hölgy akkor be fog következni.

    Te mit tennél a feleség helyében?

    "nem hiszem, hoyg érdemben tud így foglalkozni a gyerekkel és ez a későbbiekben is kihat majd a lelki fejlődésére."

    Az a gyerek az egyetlen aki miatt a hölgy még tartja magát.

    Akkor?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840098 (79)
    2007-10-20  12:04
  23. 2007. október 20. 12:0781.

    Szia!

    No, ha még nem találkoztál, akkor itt van Gervay.
    Aki igaz mérnök, de nem minden műszaki berendezésekhez értő, így a villamossághoz kevésbé...

    Ergo, olyan készülékbe nem babrálok bele, amiről fogalmam sincs, hogy milyen elektronikus problémája lehet...

    Sőt van egy bölcsészhaverom, aki sok mindenre képes, gyönyörűen fest, isteni kajákat főz, klasszul zongorázik, de ő műszaki analfabéta. Ő feleségenek ezt megmondta, még a szerelmük kezdetén. Ő nem kamuzgat... Szerelőt hív, vagy a haverjait...

    Ergo: nem minden pasi, kamuzgat az üggyel kapcsolatban 

    előzmény:
    Szabadsag (71)
    2007-10-20  11:40
  24. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2007. október 20. 12:0580.
    ez így kicsit zavaros... szóval 10 éve tart legalább? ezt tuti kezelni kéne....
    előzmény:
    jesse03 (78)
    2007-10-20  12:03
  25. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2007. október 20. 12:0479.

    itt nem arról van szó, hoyg engem mi tenne elégedetté. nem, az nem tenne elégedetté, ha egy kisgyerek anyját lecsuknák/megbírságolnák. itt messze nem erről van szó.

    arról van szó, hoyg egy nő megmérgezi két másik ember életét. tönkre téve ezzel a saját, a gyereke és egy másik család életét. egy távolságtartó vagy milyen végzéssel ennek elejét lehet venni. mint írtad az apa elismerte a gyereket, támogatja a volt barátnőt, de ha jól értem mást nem akar apai minőségében. vagy néha szeretné látni a gyerekét?

    szerintem érdemes lenne orvosi segítséget kérni ebben az esetben és ez szerintem nem meghurcolás, hanem a megoldás a történet összes szereplőjének a számára. de főleg a gyerek miatt. nem hiszem, hoyg érdemben tud így foglalkozni a gyerekkel és ez a későbbiekben is kihat majd a lelki fejlődésére.

    remélem így már érted mire gondoltam.

    előzmény:
    jesse03 (77)
    2007-10-20  11:58

Címlap

top