Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Füstölők. Mire valók?

picicica
Létrehozva: 2003. szeptember 29. 11:35
Sziasztok! Sokszor használok füstölőket, és nagyon szeretem, de igazából nem mindről tudom, hogy mire való. Sokszor a boltban sem tudnak segíteni nekem, ahol veszem őket. Tudnátok segíteni? Akár úgy, hogy hol találok erre vonatkozóan valamit a neten, akár úgy, hogy ha ti tudjátok, mit miért gyújtunk meg. Köszönöm, előre is.
  1. 2003. szeptember 29. 15:5151.
    De bizony, az. Lehet, hogy szegény aditte is valami ilyesmibe ült bele. . .
    előzmény:
    indira (49)
     
  2. 2003. szeptember 29. 15:5050.
    A darshant nem ismerem. Még.
    előzmény:
    indira (47)
     
  3. 2003. szeptember 29. 15:4949.
    Hát ez az! Másképp nem tudom! Kész átverés, nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828104 (48)
     
  4. 2003. szeptember 29. 15:4548.
    A szintetikus olajakat ezen kívül miből tudod kiszűrni? (Azon kívül, hogyha mindegyik uannyiba kerül, valószínűleg szintetkius. )
    előzmény:
    indira (45)
     
  5. 2003. szeptember 29. 15:4447.
    Most 2 félém van: opium és darshan. . . már nem tudom mi a neve, de az a kedvencem. Lila a csomagolása. Talán az ópiumot fogom választani. Már alig várom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828104 (44)
     
  6. 2003. szeptember 29. 15:4146.
    Természetesen nem "zaérsz", hanem hazaérsz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828104 (44)
     
  7. 2003. szeptember 29. 15:4145.
    Azt tudtátok, hogy vannak szintetikus olajok is?
    Amikor minden illat u. annyiba kerül, az valószínüleg nem természetes. Az igazi olajak elég drágák, bár nagyon szeretem, de inkább füstölőt választom többnyire.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. szeptember 29. 15:4044.
    Ésésés milyet gyújtasz meg ma, ha zaérsz?
    előzmény:
    indira (43)
     
  9. 2003. szeptember 29. 15:3843.
    Én imádom a füstölőket! Akkor gyújtok, ha jobb hangulatot szeretnék, vagy csak egyszerűen érezni akarom az illatát. Persze van azért olyan amelyiknek érdekes illata van, vettem már olyat aminek "templomszaga" volt. Mostanában mindig u. azt a fajtát veszem.
    Ma, ha hazaérek tuti elégetek egyet, mert most fáradt és kedvetlen vagyok, és fel fog dobni és megnyugtat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. szeptember 29. 15:3542.
    Akkor lehet, hogy az mindkettőre jó, párologtatni is és fürdőbe is, az enyém talán csak sima párologtatós volt. . . nem is tudom, honnan jött az 5let a fürdővízbe tenni. . . :/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828104 (41)
     
  11. 2003. szeptember 29. 15:3241.
    Akkor ez vagy valami allergia lehet, vagy másmilyet használunk, mert azoknak az olajoknak a dobozában, amiket én szoktam venni, abban van egy kis papírka, hogy külsőleg hogyan használható, és a fürdést is kifejezetten említi.
    előzmény:
    aditte (39)
     
  12. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. szeptember 29. 15:3140.
    Sajnos. . . :(
    Jut eszembe engem már nem érdekel!!:))
    Én most ilyen Nivea olaj-tusfürdőt öntöttem a vízbe, és tök jó volt, meg illatos.
    előzmény:
    aditte (38)
     
  13. 2003. szeptember 29. 15:2839.
    Nem, nem! Biztos, hogy nem jó, én egyszer próbáltam és kimarta a bőrömet, hihetetlenül csípett és tiszta vörös lettem mindenhol!!! Pedig épphogy pár csepp ment bele. . . szörnyű volt, hiába pattantam ki rögtön a kádból!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828104 (37)
     
  14. 2003. szeptember 29. 15:2738.
    Esik az eső???!!! :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (32)
     
  15. 2003. szeptember 29. 15:2637.
    Szerintem az illóolajak, amiket párologtatáshoz használsz, mehetnek vízbe is (legalábbis én szoktam tenni), csak vigyázz, ne sokat, mert bár nagyon nyugtató és kellemes pl. egy levendula-fürdő, nekem egyszer beleloccsant kicsit több a kelleténél, és erős szívdobogásom lett, meg széldelegtem. A citrom is fincsi, nagyon frissít, csak egy kicsit csíp, ha van rajtad valami seb. Egyébként én citromkarikákat is szoktam beledobálni a vizembe télen, és jól átdörzsölöm vele magam. Meg kamillateát is öntök hozzá.
    előzmény:
    aditte (36)
     
  16. 2003. szeptember 29. 15:2336.
    Hol lehet kapni fürdővízbe való illóolajat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. szeptember 29. 15:2135.
    Irigyellek a fürdőért! Ilang-ilangot nem ismerem, csak olajban. Az nem nagyon intenzív, és erős? (Egyébként vigyázz, mert - állítólag - vágyfokozó is! :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (32)
     
  18. 2003. szeptember 29. 15:2034.
    Nem , teljesen jó, amiket írsz. A szantált én is szeretem, meg az ópiumot, meg az ámbrát, meg a mandulát. A jázmin (bár állítólag vágyfokozó, annak is próbáltam), egyáltalán nem szeretem, nagyon édes nekem.
    előzmény:
    samotarka (33)
     
  19. 2003. szeptember 29. 15:1433.
    a kedvencem a nag champa /nem tudom jól írom-e/, az mindig megnyugtat. a darshan /azt hiszem ez a márkája. . . / füstölőket nagyon szeretm, de nem találtam meg az összetételt a dobozon :-(( így meg nem tudom leírni, milyen a doboz. . . A nem túl intenzív szantál nekem jól beválik napközben - aktívabbá tesz. Az intenzív illatokat egyébként én sem szeretem. . . Hát látod, nem vagyok egy nagy profi :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828104 (31)
     
  20. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. szeptember 29. 15:1432.
    Na én most vettem egy forró olajos fürdőt, meggyújtottam egy ilang-ilang füstölőt, és már nem is látom, hogy esik az eső!
    Arról nem is beszélve, hogy a gyerek még mindig alszik. . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828104 (29)
     
  21. 2003. szeptember 29. 15:1031.
    Szia tarka! És te mire jutottál? Milyen hangulatban mit használsz? Érdekelne.
    előzmény:
    samotarka (28)
     
  22. 2003. szeptember 29. 15:1030.
    Minden életerőt felfokoz. Hmmmm. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (25)
     
  23. 2003. szeptember 29. 15:0929.
    Jaj de jó, hogy sokakat érdekel, ennek igazán örülök, féltem, hogy hamar "elszárad" a témám. Írjatok-írjatok, még-még! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. szeptember 29. 14:5328.
    NAGYON K0SZI MINDENKINEK AZ INFÓKAT :-) bár nem én kértem, de megszállott füstölgő/gyertyázó vagyok. . . . én magamnak tapasztaltam ki, hogy melyik füstölőt, mely hangulatban használjam. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. szeptember 29. 14:3727.
    Én is találtam! :)
    Ánizs
    Emésztésjavító, köhögés ellen, nyálkaoldó, köptető, görcsoldó, élénkítő, szorongás, szédülés, rovarcsípés, tetű, atka ellen, szülés után segít a tejelválasztásban
    Illat: édes, fűszeres

    Bazsalikom
    Figyelmeztetés: terhesség esetén kerülendő!
    Élénkítő, stresszoldó, gondolatébresztő, légúti panaszokra, fejfájásra, menstruációs ciklus rendben tartására, ájulás esetén, rovarcsípésre, (túlzott alkalmazása lehangoltságot okoz!)
    Illat: tiszta, fűszeres, édes

    Bergamott
    Figyelmeztetés: használat után kerülje a napozást, (szoláriumot)!
    Vírusölő, fájdalomcsillapító, stresszoldó, depresszió ellen, lazító, étvágytalanság ellen, hólyaggyulladás, pattanás, bőrproblémák ellen
    Illat: friss, kesernyés, citromos

    Borókafenyő
    Figyelmeztetés: terhesség, veseproblémák vagy epilepszia esetén kerülendő!
    Fertőtlenítő, méregtelenítő, görcsoldó, vizelethajtó, cellulitisz ellen, másnaposságra, rovarriasztó
    Illat: tiszta, friss, fűszeres

    Borsmenta
    Fájdalomcsillapító, görcsoldó, mindenféle gyulladást csökkentő, hányinger, émelygés, fejfájás, influenza, asztma, menstruációs fájdalmak, láz, fáradtság, megrázkódtatás esetén
    Illat: friss, mentolos

    Cajeput
    Fertőtlenítő, görcsoldó, influenza, megfázás, hasmenés, torokfájás, hangszalaggyulladás, hörghurut, hólyaggyulladás, fájdalmas havivérzés, fülfájás, fogfájás, hisztéria, reuma, bőrbetegségek, pattanás ellen
    Illat: mentolos

    Cédrus
    Hurut, húgyúti problémák, hajhullás, pattanás ellen
    Illat: fás, mély

    Citrom
    Figyelmeztetés: használat után kerülje a napozást, (szoláriumot)!
    Fertőtlenítő, frissítő, megfázás, influenza, magas vérnyomás, ízületi gyulladás, orr-, és homloküreg-gyulladás, orrvérzés, bőrproblémák, szemölcs, tyúkszem, fogínygyulladás esetén
    Illat: friss, citromos, éles

    Erdei fenyő
    Fertőtlenítő, nyálkaoldó, frissítő, légúti betegségek esetén, lázcsillapító, vesefertőzés, izomfájdalmak, köszvény, izzadás ellen
    Illat: tiszta, fás

    Eukaliptusz
    Fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő, vírusölő, köhögés, torokfájás, orr-, és homloküreg-gyulladás, hólyaggyulladás, reuma, herpesz, rovarcsípés ellen
    Illat: mentolos, lágy, tiszta

    Fahéj
    Influenza, köhögés ellen, étvágyjavító, emésztést serkentő, izomfájdalmak, szívritmuszavar, általános gyengeség ellen, nemi vágyat serkentő, sebgyógyító
    Illat: fás, édes, fűszeres

    Grapefruit
    Depresszió, máj-, és veseproblémák
    Illat: friss, citrus

    Gyömbér
    Szédülés, étvágytalanság, emésztési zavarok, megfázás, reuma, izomfájdalom, lábadozás, általános kimerültség ellen, nemi vágy fokozó
    Illat: fűszeres

    Hársvirág
    Fejfájás, szédülés, légúti betegségek, légzési problémák, influenza
    Illat: virág

    Ibolya
    Vese-, májproblémák, reuma, bőrfertőzés
    Illat: lágy, virág

    Ilang-ilang
    Nyugtató, vérnyomáscsökkentő, nemi vágyat serkentő, bőrproblémák ellen
    Illat: bódító, édes

    Jázmin
    Depresszió, önbizalomhiány, stressz, sírdogálás, menstruációs problémák ellen, szülés után
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top