Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ősztől-tavaszig !

manocska42
Létrehozva: 2007. október 2. 17:39
Arra gondoltam, hogy biztosan sokan vagyunk olyanok, akik nyáron csak hellyel-közzel vagyunk a gép mellett, mert a nyarat általában unokázással töltjük. Aki ugy érzi, hogy társaságra vágyik, szeretettel várom. Osszuk meg örömeinket, gondjainkat!
  1. 2007. október 7. 13:06101.

    Szia Töfike!

    Gratulálok, átszakitottad a 100-as szalagot   !

    Neked is szép délutánt, jó beszélgetést a délutáni vendégeiddel, érezzétek jól magatokat.

     

    előzmény:
    töfike6 (100)
    2007-10-07  12:51
  2. 2007. október 7. 12:51100.

    Sziasztok, szép vasárnap délutánt kívánok mindenkinek.

    Nem leszek ma délután, mert 3-4 körül vendégeim lesznek (6-an)

    és vacsorára is.

    Addig ha jön valaki beszélgetünk, ha nem akkor holnap jövök.

    előzmény:
    manocska42 (99)
    2007-10-07  09:30
  3. 2007. október 7. 09:3099.

     Szia Évikém! 

             Jó főzést Neked, bizony mikor a fiókák mennek vissza, sok munka van, de szivesen teszed, mert a sok fáradozásod, meghozza gyümölcsét.

             Ha délután pihiztél egy kicsit, várunk!

             http://www.youtube.com/watch?v=4vcy2iNHl GE

             Én nagyon szeretem Őt, ez a kedvencem Tőle.

    előzmény:
    badicseva (97)
    2007-10-07  08:52
  4. 2007. október 7. 09:1098.

     Marikám! Megirtam egy szép hosszu levelet, de sajnos elszállt! Biztosan én voltam ügyetlen, szóval, gondoltam Rád tegnap, nagyon szép idő lett, biztosan sokat dolgoztál, de tudom Neked ez mindig öröm, ha kimeheszt a "kis kertedbe".

           Mai teendőidhez kivánok jókedvet, akkor hamarabb végzel.

           

    http://www.youtube.com/watch?v=__Dgn7DMe2k

    előzmény:
    bmari (96)
    2007-10-07  08:45
  5. 2007. október 7. 08:5297.

    Jó reggelt kívánok!

        

    Most megyek ebédet főzni. Ma korán eszünk, mert gyermekem megy vissza Budapestre.

    Májgombócleves és rakottkrumpli lesz az ebéd! 

    előzmény:
    manocska42 (95)
    2007-10-07  06:45
  6. 2007. október 7. 08:4596.

    Szép reggelt kívánok!

    Zsóka, köszönöm a receptet, lementettem. Majd még teszek hozzá lestyánt is, tegnap szedtem a kertben.

    Most megyek, és feldolgozom a kerti zöldségeket, nem kis munka lesz, a sóskával kezdem. 

    előzmény:
    manocska42 (74)
    2007-10-05  19:43
  7. 2007. október 7. 06:4595.

                  Jó reggelt! Legyen szép a napotok!    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. október 6. 21:5794.

    Én még csak most értem ide! 

    Ma sokat dolgoztam a háztartásban, de azért pihenésre is jutott idő.

    Ma borsóleves volt, házi csipetkével és palacsintát sütöttem.

    Egy elmaradásomat pótolom a dunakömlődi halászcsárda képét csatolom! 

    előzmény:
    manocska42 (93)
    2007-10-06  21:15
  9. 2007. október 6. 21:1593.

    Hamvas Béla: Barátság

    Minden barátság azzal a homályos érzéssel kezdődik, hogy valahol már találkoztunk.
    Mintha régen testvérek lettünk volna. Méginkább, mintha ikrek lettünk volna. S ezért a találkozás, csak visztontlátás.
    Amikor pedig az ember barátjától elszakad, tudja, hogy ez a távozás csak látszat. Valahol együtt marad vele úgy, ahogy együtt volt vele a találkozás előtt.

    Ezekkel a szép gondolatokkal kivánok Mindenkinek jó éjszakát!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. október 6. 20:0392.

    Jutkám!

    Miért nem használsz V gyalut, biztosan ismered, az egy csoda. Pillanatok alatt egyforma vastagságura legyalul mindent, egyik nyáron 70 kg. szavanyuságnak valót (káposzta, paprika, z.paradicsom, hagyma) 1 óra alatt ledolgoztam. Ha nincs Neked olyan érdemes venni egyet, igaz nem olcsó, de nagyon megéri.

    Egyik vendégemnek nagyon izlett a savanyuság, mondtam segitek megcsinálni, vegye meg a hozzávalókat. Nem hitte el, hogy annyi idő alatt készen lettem. Nagyon boldog volt, mert azt mondta, Ő egy hét alatt sem gyalult volna le ennyit. Igy elosztottuk a fele az ővé lett, a másik fele meg az enyém. Na ezt csak azért irtam, nehogy azt hidd, hogy magamnak csináltam annyit.   

    Puszi, Zsó.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_449395 (91)
    2007-10-06  15:58
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. október 6. 15:5891.

    Szia Zso!

    Nagyon szépek a savanyúságaid, én is raktam ám el csalamádét is, és 2 üveg  /3 literes/ paprikát. De be kell valljam Neked nagyon elfáradtam az aprítgatásba, viszont nagyon finom télen a saját készítésű.

    szióka

    J.

    előzmény:
    manocska42 (86)
    2007-10-06  14:46
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. október 6. 15:5490.

    Szia Kata!

    Hát kicsi a világ, látod összetalálkozunk így a szomszédban is. Egy rovatban vagyok Veletek. Ti is a Szórakozzunk-ba vagytok.

    Nálunk összejött egy jó kis összetartó csapat. A régiekből ismerheted Verát és Valikát. Hálistennek itt vannak, naponta "beszélgetünk". Nincs "falkavezér", ettől még jobb. Viszont vannak remek levelezőtársak, tiszteljük egymást, nem tolakszik senki, nem helyezi magát előtérbe. Egyenlő társak vannak, barátságból levelezünk.

    Ami a kérdésedet illeti. Nyáron itthon voltak a gyerekek, az unokák. Most, hamarosan l hétre jönnek haza. (okt.vége)

    A kislány l2, a kisfiú 8 éves. Végleg a jövő év juniusában költöznek haza.

    Persze hogy változtak, hiszen nőnek. Ha egy szóval kellene válaszolnom sokat változtak, már nem tudok olyan játékokat beütemezni velük, mint mondjuk két éve. Úgy mondanám, komolyodtak.

    Ami engem illet, hál istennek nincs nagyobb baj, ill. van., felszedtem némi kis súlytöbbletet, most azon vagyok, hogy leadjam, v. inkább úgy mondom leadjuk - mert ez a férjemre is vonatkozik- több, kevesebb sikerrel.

    Remélem Nálatok is minden rendben. Ha jól emlékszem 3 nagyfiad van. Gondolom, akad dolgod bőven!

    Puszillak, és érezd jól magad, itt az új topikodban! szerintem kedves emberek jöttek itt is össze, majd idővel biztos emelkedni fog a hozzászólásotok száma is, ha jobban megismeritek egymást.

    Nekem is van egy kedves csapatom "itt a szomszédban" ha ráérek, egy kicsit átnézek majd hozzátok.

    szióka

    J.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_428101 (84)
    2007-10-06  14:41
  13. 2007. október 6. 15:3189.

     Szia Katám! 

              Neharagudj, de amikor irtam akkor itt nagyon szépen sütött a nap, nem gondoltam, hogy nálatok rossz idő van. De azt látom, Te szépen elintézted, hogy itt is elromoljon, mert már itt is lóg az eső lába.   

              Nagyon szép verset küldtél, bizony az Ősz nagyon szomoru tud lenni, de egyben csodálatos a természet azzal a millió szinnel, nekem az ősz és a tavasz a kedvenc időszakom.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_428101 (87)
    2007-10-06  14:56
  14. 2007. október 6. 15:1988.

    Terikém!

    Azt a virágot egy kis ismerősöm hozta! Neki ilyen bokor van több is, csodálatos lehet ugy egybe.

    előzmény:
    Albertfiné (34)
    2007-10-03  18:12
  15. Torolt_felhasznalo_428101
    Torolt_felhasznalo_428101
    2007. október 6. 14:5687.
    Szia manócska!

    Nálunk sajnos nem süt a napocska
    Nagyon lóg az eső lába!

    Ez a vers idézi a mai időt:



    Sinka István - Ősz...

    Fű, fa, virág, dal ma mind olyan szomorú,
    Ó, ősz rőthajú Október, te zöld aranyú
    pergesd csak, pergesd ezernyi sárga, holt
    leveledet s mondd nekik így: Hullongjatok!
    S míg édes mákonyoddal ízesül új borod
    s drága, ritka fényt szór hideg, kába hold,
    jöjj, hervadt ősz s hallgasd: sír az őszi síp.
    Ma még úgyis szeretlek, ma még úgyis imádlak,
    te rőthajú kedves, képe a méla bájnak.
    Mert holnap már, lehet: egy holt sziget
    leszel te is s körötted néma roncsok
    vergődnek majd, te szép, te múló! Sárguló lombot,
    piros levelet adsz most nekem? A nyár, úgye, messze ment?
    Csatold le hát ragyogó övedet s várj míg lehet,
    Ó, ősz, te szép, te múló, te hervadt, te szent.
    előzmény:
    manocska42 (81)
    2007-10-06  13:49
  16. 2007. október 6. 14:4686.

    Szia Judit!

    Köszönjük, figyelni fogom!

    Hát bizony nem mindig táplálkozunk egészségesen. De mikor olyan jó jókat enni! 

    Örülök, hogy elmentetted magadnak a darált zöldség receptjét, meglátod kétszer olyan erős huslevesed lesz, mint eddig. De feltétlen egy kicsit piritsad előtte meg, mert akkor adja ki a szinét, izét.

    Én is szeretek befőzni, savanyuságot eltenni, szeretem, ha minden saját készitésü, mert a piacinak nekem nem tetszik az ize, sőt mondhatnám, ehetetlen. Megéri azt a kis fáradtságot, és akkor tudom mit eszem.

    Pusz: Zsó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_449395 (83)
    2007-10-06  14:07
  17. 2007. október 6. 14:4285.

    Sziasztok!

    Mindenkinek szép szombat délutánt és jó pihenést!

    Kata örülök,hogy kicsit jobban vagy.

    Egész délelött csutakoltam a lakást,pontosabban a konyhát,tűzhely tisztítás volt, kivül-belül,sütőre már ráfért. Most pihenek egy kicsit.

    Főznöm nem kellett volt maradék tegnapról. A vadast mi is nagyon szeretjük.

    Az idő borongós nálunk, a hangulatom is.

    Még jövök később, addig is puszi  mindenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_449395 (83)
    2007-10-06  14:07
  18. Torolt_felhasznalo_428101
    Torolt_felhasznalo_428101
    2007. október 6. 14:4184.
    Szia Judit!

    Jó ujra hallani felőled!
    Én ma sokfélét főztem és még holnap is főzek, de így legalább lesz időm holnap sütni is.
    a fiam hétvégeken jön haza Szegeden tanul, és képzeld nem eszi meg a menzát!
    Minden hétvégén sütök főzök neki a következő hétre!
    Nagyon nagy gond ez nekem, mit is főzzek, mennyit tegyek, mi az amit jobban lehet tárolni....
    A mosni való is haza jön ilyenkor, és még ha sikerül beszárítani, akkor lehet vasalni is.
    Lányodék hogy vannak?
    Mikor jönnek haza?
    És az unokák?
    Sokat változtak a legutóbbi találkozásotok óta?
    És Te , Te hogy vagy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_449395 (83)
    2007-10-06  14:07
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. október 6. 14:0783.

    Szia Manócska!

    De fel vagytok tüntetve! Illetve a "Szeressünk" rovatba kell mindíg visszamenni, és ha van friss beírás legalább három, legjobb tudomásom szerint ki is írja a szerver a főoldalra. Én is így találtam Rátok! Ott volt a topik címe.

    A vadast természetesen mi is szeretjük, csak tudod akkor már valami szénhidrát is kell hozzá, nem is kevés (zsemlegombóc, makaróni, v. valami tésztaféle) és akkor már lőttek a fogyókúrának.

    Egyébként a pritamin receptedet "lelestem" sőt egy topikos barátnőnknek is mondtam, hogy nézze meg. Én meg fogom csinálni az biztos. Befőzős, eltevős, csajszi vagyok, hagyományos munkamegosztás szerint működünk itthon, az én fennségterületem a konyha és környéke. De a lányoknak már - nálunk - írtam, tőlem ne kérje senki, hogy egy szöget üssek a falba, mert ahhoz viszont nem értek.

    A hibáinkból, csak ismétlem, persze, hogy tanulunk, sokkal óvatosabb vagyok már én is itt a fórumon, mint mondjuk egy éve.

    Puszillak

    Judit

    előzmény:
    manocska42 (82)
    2007-10-06  13:58
  20. 2007. október 6. 13:5882.

     Szia Judit! 

              Nem baj, hogy egy kicsit elaludtál! Ilyennek is kell lenni!

              Mi is nagyon levesesek vagyunk, szeretjük a jó huslevest, és akkor nálunk sincs más, csak a főtthusi, jó saját reszelésü tejfölös tormával.

               Ma gombalevest, és vadast csináltam. Imádom! Igaz nem vadhusból, hanem jó magyar marhalábszárból. De nagyon finom volt.

               Köszönjük a biztatást, remélem hogy idetalálnak az "ismeretlen" kislányok is, annak ellenére, hogy nem vagyunk sehol feltüntetve, mint ujonnan nyilt topik. Talán az elején, ha 10 percig fent volt. Nem tudom ez hogy lehet, de mindegy. Attól még, hogy kevesen vagyunk, lehetünk jó kis társaság. Bizom benne, hogy rosszindulattal nem nagyon fogunk találkozni.

               Igen én is hallottam már különböző dolgokat, sajnos én magam is megtapasztaltam, "nem mind arany ami fénylik". De az is jó lecke volt!

               Szép délután, és jó sétát kivánok Neked!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_449395 (79)
    2007-10-06  11:23
  21. 2007. október 6. 13:4981.

     Szia Kata! 

             De jó, hogy már gyógyulgatsz. Hiányoztál nagyon! Remélem, most már egy kicsit többet tudsz velünk lenni.

    Kint szépen süt a nap, menjél napozzál egy kicsit, biztosan van egy kis szélvédett hely az udvaron. Most jót fog tenni egy kis D vitamin.

             Szép délutánt kivánok Neked.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_428101 (80)
    2007-10-06  13:13
  22. Torolt_felhasznalo_428101
    Torolt_felhasznalo_428101
    2007. október 6. 13:1380.
    KELLEMES SZOMBAT DÉLUTÁNT KÍVÁNOK!
    Köszönöm Marika, igen jobban vagyok!
    Bár a hangom még nem a régi
    Ne haragudj de nem fogadtam meg a tanácsod a kúrával kapcsolatban
    Mást próbálgattam.
    Legyen kellemes a napod!
    előzmény:
    töfike6 (73)
    2007-10-05  19:32
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. október 6. 11:2379.

    Sziasztok Lányok!

    Beköszönök Hozzátok is. Ma egy kicsit elaludtam, de már készül az ebéd. Fogynunk kell, ezért mostanában egy kicsit odafigyelünk a "mit eszünk"-re? Húsleves, főtt hús (pár szem krumplit a végén a levesben megfőzök) sok zöldség, - ez lesz ma a menű. Egyébként én nagyon leveses vagyok, ha két napig nem készül ilyen étel nálunk, már hiányzik.

    Gyönyörű időnk van, délután megyünk, tervezünk egy nagyobb sétát. Az útvonal az otthonunk környéke, zöldövezetben, lakunk, jó a levegő, a mozgásra pedig nagy szükségünk van. Sajnos a felszedett kilóktól nehéz megszabadulni, azért viszont már tennünk kell, hogy legalább ezt megtartsuk.

    A topik be fog indulni, csak egy kis idő kell hozzá. Télen, ha többen a lakásba kényszerülnek, biztos jönnek. Sok olyan emberkéről tudok akik itt is , ott is csalódtak, biztos Nálatok is akadnak ilyenek, a régi kedves levelezőtársakat pedig meg lehet itt találni. Persze a rosszindulatra nem lehet felkészülni, meg kivédeni, de ügyesen ezt is el lehet kerülni.

    Puszillak Titeket!

    Judit

    előzmény:
    manocska42 (78)
    2007-10-06  07:52
  24. 2007. október 6. 07:5278.
      Jó reggelt! Szép napot! Kellemes hétvégét!   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. október 5. 21:4477.

     Kislányok!

            Elbucsuzom Tőletek - de csak mára -, holnap veletek ugyanitt.

            Betegeknek jobbulást! Kata vigyázz Magadra!

            Jó éjszakát, szép álmokat!

     

           

    http://www.youtube.com/watch?v=JnRT4KNImdg

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top