Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dézsás, kerti és szobanövé

foltosocsk
Létrehozva: 2007. szeptember 27. 11:01

 Kedves Társaim, barátaim! 

Nekem szórakozás a virágokkal való törődés! Nektek is? Akkor, jó helyen jártok! 

Amatőrként adjunk tanácsot, segítséget, palántát, magokat, dugványokat egymásnak, csere-beréljünk, hisz ezekben már sikeresek vagyunk, ugye? 

Persze, egyebekről is lehet szó, megosztjuk örömeinket, gondjainkat.

Hát, indulhatunk! 

  1. 2011. augusztus 9. 16:4227401.

    Már senkié sem olyan mert augusztusban már közeleg sajos az ősz, de ez az idei nyár sem volt az igazi. Alig volt napsütés.

     

    Szerintem is jó az ötlet.

    előzmény:
    foltosocsk (27400)
    2011-08-09  16:25
  2. 2011. augusztus 9. 16:2527400.

    Szia Évikém!

     

    Á, szívesen tettem bármit. Az a jó, hoyg jókat dumcsiztunk....nagyon jól tudsz hallgatni!:)

     

    Köszi a dícséretet, de már nem olyan  a kertem, mint májusban...

     

     

    Nagyon jó ötletet találtunk ki, ugye?

    előzmény:
    ezüstfátyol (27399)
    2011-08-09  16:05
  3. 2011. augusztus 9. 16:0527399.

    Gizikém  szia!

     

     

    Köszönöm a vendég látást.  Nézegettem a kerteket, de egyik sem volt olyan  szép mint a tiéd.15,30  itthon voltam, pedig még a henteshez is bementem. 

     

     

    Lányok! 

     

    Ez nem így van, hogy egész nap pihent, - engem körül ugrált a törött kezével , friss meleg ebéddel várt. Sütikével, kávéval.  Nagyon sok akarat erő és energia szorult belé.Mások jobban elhagyják magukat ha gipszes a kezük.

     

    Nem jöttem  el üres kézzel, kaptam szépséges leander hajtásokat, vizipálma hajtást, meg egy hibi hajtást. Remélem megerednek.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    foltosocsk (27395)
    2011-08-09  15:33
  4. 2011. augusztus 9. 15:3927398.

    Szia Csilla!

     

    Milyen lett a szülinapi tortád? Figyellek ám!:)

    Gratula a kedvesednek!!!

    előzmény:
    csillus88 (27392)
    2011-08-09  10:41
  5. 2011. augusztus 9. 15:3827397.

    Marika, ügyíes avgy, hogy sikerült átteleltetned a dészarózsát. Nekem is volt még tavaly, de nagyon gyenge volt, az idén is kihajtott, de aztán elsatnyult, el is száradt. Elvetettem a pár éves magot is, de egy szál nem kelt ki még.

    Remélem, sikerül virágzásra bírnod még az idén!

     

    előzmény:
    Marika0520 (27390)
    2011-08-09  08:46
  6. 2011. augusztus 9. 15:3527396.

    No, majd meglátjuk. Amit 4 hete gyökereztetek, az elég vonattottan halad, amit kicsit korábabn az meg nagyon bojtos gyökerű. De, oylan egészséges, erős, hoyg ki kell gyökeresednie.

    :)

    előzmény:
    babettakati (27394)
    2011-08-09  15:30
  7. 2011. augusztus 9. 15:3327395.

    Encike!

     

    Nálunk beborult, fújt, mintha orkán lett volna, de eső nem esett. Ma pedig száz fok van...hol az a lehűlés???????

     

     Hát, mindig meg tudjuk magyarázni, kivel-hoygan-miért szúrunk ki...de ah a mentő jön, bezzeg nincs apelláta!

     

    Az is lehet, hogy a pihenés jót tett, kicsit jobabn bírod  az elkövetkező napokat.

     

    Persze, hogy hiányozni fognak a lányok....de hát előbb-utóbb kirepülnek a gyerekek.

     

    Hidd el, megszokod majd azt is, nézd a jó-kellemes oldalát. Nem kell igazodnod-ugrálnod-kiszolgálnod senkit.Kisebb lesz a teher rajtad, már ami a mindennapokat illeti.

     

    Petrának is keressük a sulit, hát van egy Nyerő, de ahhoz kolesz kéne....még emésztik./ ja, meg  majd a felvételi...az sem semmi/

     

     

     

    EZÜSTfelhős -ös napom volt ma!Kaptam két hibit, cserepest, gyökerest, és csíkos zebrafüvet.Megy is a tóba!

    Egész nap pihentem!!!

     

    előzmény:
    martonne (27389)
    2011-08-09  06:23
  8. 2011. augusztus 9. 15:3027394.

    Gizike!

     

    Nagyon szívesen. Izgultam, hogy épségben odaérjenek.

    Ha nem sikerülne gyökereztetni, akkor küldök újra.

     

    Pussz!

     

     

    előzmény:
    foltosocsk (27393)
    2011-08-09  15:21
  9. 2011. augusztus 9. 15:2127393.

    Katikám, szia!

    Nagyon köszi a csomagot. Rendben megérkeztek a leanderek, szép állapotban.Vízbe tettem, majd később címkézem és külön üvegbe teszem, és listát is írok róluk!

     

     

    Kösziiiii

    előzmény:
    babettakati (27359)
    2011-08-05  09:48
  10. 2011. augusztus 9. 10:4127392.

    Sziasztok!

     

    Encike: igen felköltöztünk még januárbanVirágboltba dolgoztam, de mivel "időben"  rájöttem, hogy jól átvert a "főnök", így ott kellett hagynom, így most újra munkát keresek

    Újpesten lakunk

     

     

    előzmény:
    martonne (27383)
    2011-08-08  19:40
  11. 2011. augusztus 9. 08:5027391.

    Szia Enikő

     

    Biztosan idegi eredetű a problémád. Te még soha nem szedtél gyógyszert? Ha tudnád én mennyit szedek. A múltkoriban le akartam én is csökkenteni- meg is beszéltem orvossal - de teljesen felborult a rend, rosszul éreztem magam. Lehet hogy még a lányok elköltözése is idegesít. Nyugodt legyél, nem te vagy defektes- szerintem úgy természetes ha hiányoznak.

    előzmény:
    martonne (27389)
    2011-08-09  06:23
  12. 2011. augusztus 9. 08:4627390.

    Szia Colika

     

    Tegnap este megtörtént a visszavágás. Megöntöztem tápoldattal is, kíváncsi vagyok.

    Hogy benned mennyi energia van! Én is megcsinálok sok mindent, de nem tudom miért van az, hogy mindig a következő munkától félek. Persze, azt is megcsinálom, de már közben a következőn gondolkodom, s tartok tőle.

    A héten már minden nap mennem kell valahová. Holnap pszichiátriára megyek, gyógyszer javaslatért, csütörtökön eligérkeztem egy kicsit unokázni /könnyíteni akarok egy kicsit Gyöngyinek, mert hordja Ricsikét úszni tanulni, ne kellejen neki hárommal menni, legalább egy nap/, pénteken megyek a sógornőmékhez csirkét koppasztani. Ha minden igaz szombaton anyukáméknál kezdjük a festést. De koppasztás lesz még néhány napot később is.

    előzmény:
    kukacvirág (27387)
    2011-08-08  22:13
  13. 2011. augusztus 9. 06:2327389.

    Jó reggelt!

     

    Azt hiszem kialudtam magam még gyógyszert is vettem be, pedig ez nem jellemző, soha nem szedtem még, nem is akarok rászokni.Most semmiképp nem tudok itthon maradni, na nem azért mert nélkülözhetetlen vagyok, ilyen ember ugye nincs, de akkor a kolléganőmmel cseszek ki rendesen.....helyrekerülnek a dolgok, aztán remélem minden ok lesz

     

    Egész éjjel esett az esőmost is csepereg.

     

    Bogim a hónap végén megy gólyatáborba, aztán költözik. Tegnap beszéltem egy osztálytársának az anyukájával, aki azt mondta, h már nem is bánja, hogy mindkét lánya elköltözik, végre nyugta lesz!Én vagyok defektes???elfogadom, mert így kell lennie, de örülni...?

     

    Szép napot mindenkinek

    előzmény:
    foltosocsk (27384)
    2011-08-08  21:01
  14. 2011. augusztus 8. 22:3727388.

    Szia Marika!

    Jobb lett volna már korábban visszavágni, de én még most is megtenném. Szélvédett, de félnapos helyre teszed, talán még ki fog nyílni-meg egy kis tápot neki-ami  a virágzást segíti.

    A locsolásra kényes kicsit, mindig keveset öntök rá, ha nagyon meleg van kétszer inkább naponta- de ki se száradjon, azt sem szereti, meg a sok vizet sem. A tűző napról is beteszem, nálam  a terasz olyan részén van, ahol reggel kap napot,úgy 10 óráig csak-de ott most szeret. Költöztetem, mikor mennyire süt a nap, aszerint.

    Egyébként "igénytelen"-de nagyon szép ,amikor virágzik!

    előzmény:
    Marika0520 (27382)
    2011-08-08  16:40
  15. 2011. augusztus 8. 22:1327387.

    Szia Encikém!

    Azért jelez ám rendesen az ember szervezete,ha lassítani kell! Főleg idegileg - ,én fizikálisan soha nem tudtam úgy kikészülni,ill. azt ki lehet pihenni-amin jár az ember agya éjjelente-annak ilyen tünetek a vége...ismerős, de azért ne várd meg,hogy a mentő vigyen el...igenis ki lehet iratni magad kicsit, s aludjál ,amennyit csak tudsz.... vagy csináld,ami jólesik..csak maradjál otthon pár napot.

    Rohadt dolog ám, amikor a nénó-nénó száguld az emberrel.....aztán napokig megy az emberbe az infúzió---de tudod te ezt,mivel jár. Megoldódik 1-2 gondod, kipihened magad, s nem is kell majd gyógyszer,meglátod.

    Ezek a tünetek -szerencsére -ritkán szervi eredetű problémák, de azért nézzék csak meg ,az nem árt...

    Strumád jól működik? Nem nézték még laborban?

    előzmény:
    martonne (27383)
    2011-08-08  19:40
  16. 2011. augusztus 8. 21:5527386.

    Sziasztok!

    Szia Gizike !

    Á,nem tudtunk elmenni,akkor szakadt 3 napig az eső-azóta meg mindig volt valami,vagy a keresztfiamék utaztak el, most hétvégén ők jöttek nővéremhez haza-füvet,sövényt nyírni, vagy én nem értem rá.Piszkosul elfoglaltak ezek a nyugdíjas évek...de tényleg, kész kabaré -soha nem érem utol magam.Most lehoztam a gyerekektől egy-egy kosár almát,paprikát,paradicsomot,uborkát-míg unatkozom majd elteszem nekik.S minden nap azért fel kell mennem, másért nem a cicájukat megetetni.

    ma egész délelőtt a temetőben voltam, van egy nagy fekvőtuja mamáméknál, már nagyon le kellett vágni, csak eddig a kezem nem akarta.

    2 nagy fekete zsákkal hordtam ki a kukába, de egyedül akartam ezt elrendezni, nem is szóltam senkinek -majd körbe kell murvázni, azt már nem tudom egyedül,azt majd párom segít kivinni.De én nagyon szeretem csenben,egyedül csinálgatni a dolgaimat.

    De szerencsém volt, utána gyerekekhez beszaladtam ,pont bepakoltunk a kocsiba mindent, s akkora zuhé jött-el is romlott az idő ,nővéremnek beadtam a tejet,kenyeret-ott már sikerült jól eláznom. Párom már nyitotta a kaput,hogy hol vagyok ilyen időben ennyi ideig?-mondtam neki, ennyire hiányoztam,ennek igazán örülök.

    Most erre nem tudok képet feltenni,-de a fényképezőn rajta van- az enyém nem tudom mikor lesz készen, most a srác is ment szabira, aki csinálja. De most ennek is örülök, hogy ez az ezeréves régi gépünk még használható.

    Ja, akartam még neked írni-a hibik-a  fehérek, telis-tele gyönyörű nagy fehér virágokkal-jól visszametszettem a tavasszal, nagyon szép ,egyik már olyan jó méter magas,s szép formás .Tudod, amiket még tőled kaptam.

    Hogyan teszed el a szivalekvárt?Nálunk nagyon kevés lett, 3-4 üveggel tudtam eltenni-a lányoknak nagyon izlik-én abba is fahéjat, mézeskalácsfűszert teszek ,mint a meggyhez,s tepsiben sütöm .

    előzmény:
    foltosocsk (27385)
    2011-08-08  21:07
  17. 2011. augusztus 8. 21:0727385.

    Colika, szia!

     

    De jó dolguk van a "lányoknak"

    Voltál lovagolni?Azt hittem, amiatt nem jöttél mostanában!

    A gépet nem csinálták meg? nme tudták? 

     

    Mennyi energiád van? Én neki nem állnék a spájznak, főleg egyedül! Fájós kezeddel! ejnyeeeee

    Én meg akarnék szilvalekvárt...de a főfő elllenzi.:(

    Tényleg, mindig lenne eltennivaló. ha jó lenne akezem, már pritamint, meg kovászost, meg szilvát már tettem volna el.Hátha a jövő hét még nem lesz későn....

     

    Csinálsz képet a dézsarózsádról? Olyan rég láttam már....

    előzmény:
    kukacvirág (27378)
    2011-08-07  22:09
  18. 2011. augusztus 8. 21:0127384.

    Encike, szia!

    Mindenekelőtt jobbulást! Ki tudod iratni magad betegá-ba?Az lenne jó, ha pár napot pihennél:)Mondott valami komnkrétumot? Kiskuty vigyáz rád?

    Szedd a gyógyszert és próbálj nyugodtabban lenni.:)Jó, mi???

    A szívásnyomok : az atkafertőzés, olyan szürke az egész. Ha takácsatkás, az látható/ az állat/OMITE az atkaölő.

     

    Bogi?????

     

    Nem sürgős, még elélek pár  "valameddig" új hibi nélkül:)

     

    Nálam a 160 ft-os paripalántákból semmi sem lett, csak egy kóró, legjobb esetben egy szem minivel.

    előzmény:
    martonne (27383)
    2011-08-08  19:40
  19. 2011. augusztus 8. 19:4027383.

    Sziasztok!

     

    Végre Mami, téged is "látni, hallani" lesz azért géped ugye? Kevés paradicsomot ide is küldhetnél, az enyémet a jég jól tönkre vertemég enni tudunk belőle, kivágom a rossz részeket...A takácsatkás leanderemet és actarával kezeltem és teljesen helyrejöttaz néz ki úgy, mintha ki lenne fakulva ugye?

     

    A lányok biztosan örülnek a felkínált lehetőségnek és szívesen mennek Bükreegy hétvége lazulás nagyon jó lenne

    Ma én is orvosnál kezdtem, szerintem kezd "betelleni " a pohár. Éjjel rosszul éreztem magam, szorított a mellkasom, nehezen kaptam levegőtcsinált ekg-, kaptam gyógyszert, vissza kell menni két hét múlva és beküld egy terheléses vizsgálatra. Megijedtem...

    Ma hazajöttem munkából, lefeküdtem és most ébredtem fel, de megyek alszom tovább

     

    Gizikém, gondoltam arra is, h a jég verte el a szárukat, de a leveleiken tipikus nyoma látszik a betegségnektegnap 1x már megfújtam, jól beáztattam minden részét, a jövő héten megismétlem. 

     

    Csilla, olvastam felköltöztél Pestre, mit dolgozol, merre laksz?

     

    Marika, nyugodtan vágd vissza, csak úgy lesz szép, bokrosNekem kipusztult a dézsarózsám és a mesevirágom is, ez utóbbit valami miatt nem sikerül átteleltetni, és a gumói sem sokasodnak

     

    mindenkinek, vigyázzatok magatokra!

    előzmény:
    kukacvirág (27378)
    2011-08-07  22:09
  20. 2011. augusztus 8. 16:4027382.

    Szia Gizike

     

    Sajnálom visszavágni. De ha gondolod hogy segítene....

    Elképzelhető hogy akkor még az idén virágozna?

    előzmény:
    foltosocsk (27381)
    2011-08-08  12:35
  21. 2011. augusztus 8. 12:3527381.

    Csilla, aranyos vagy, köszi!

     

    Marika, próbáld visszavágni. Nálam nincs belőle, sajna, de majd kapok magot.

     

    Colika, majd később írok. Nme fáj, csak nem tudok vízb enyúlni....tán ehéten már leveszik.

    előzmény:
    csillus88 (27380)
    2011-08-08  11:32
  22. 2011. augusztus 8. 11:3227380.

    Sziasztok!

     

    Gizi párodnak Boldog Névnapot! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. augusztus 8. 07:4827379.

    Nekem áttelelt a dézsarózsa, igaz nagyon kopasz volt a télen. Viszont nem hozott virágot, s úgy látom még csak hajlandóságot sem mutat hogy hozzon. Kb. 2 hetente tápoldatozom, mit csináljak vele?

    Most jöttem be a virágoskertemből. Felét megkapáltam, kigazoltam, estefelé akarom a másik felét - már nagyon odasüt a nap.

    előzmény:
    kukacvirág (27378)
    2011-08-07  22:09
  24. 2011. augusztus 7. 22:0927378.

    http://www.youtube.com/watch?v=mHPgco6GQk8

     

    Sziasztok !

    Átmeneti helyzet, de van egy kölcsön gépem.Hoztam mindjárt egy kis zenét-gyakorolni is lehet közben egy kis angol kiejtést vele.

    Hogy addig sem unatkozzak,elkezdtem meszelni, festeni- kint is ajtókat,kiraktam a speizomat- a kisebb helyiségek legalább rendben.

    Azért sikerült megvárnom, míg jól tele lett mindennel.

    A nagy nappalinak félek nekiállni, azt együtt kell a konyha,étkező résszel-egy légtér és nagyon nagy.Majd egyszer nekidurálom magam, csak a ki és bepakolást nem szeretem-pedig csak el kellene kezdeni, akkor már menne.De mont nagyon elfáradtam, majd később...elküldöm a lányokat Bükre,semmi kedvem most elmenni, majd a tavasszal.Fáj a kezem is, ma sütöttem egész nap-kisfiamnak ,s mindig van valami eltennivaló, ma vittünk fel egy ruháskosár paradicsomot a gyerekekhez, nekem sok maradt tavalyról.S még ezután érik a zöme.

    Lányok, lassan belecsúszunk az őszbe-észrevétlenül.Mindjárt jönnek a szüretek,s vége az évnek.

    Szépek a virágaitok-én most nem tudok ide feltenni semmit, de szívesen megmutatnám a dézsarózsámat-tele virággal, gyönyörű nagy lett-csak egyszer sikerülne átteleltetni!

    Mérgelődök én is, csak elkapta a takácsatkás fertőzést 1-2 kisebb s 1 szép nagy fehér leanderom-szomszédaszonyomé volt nagyon csúnya a tavasszal, ajánlottam neki egy permetszert .Tőlem kérdezte,mit csináljon vele-de nem kezelte le, hát ide is áthozta a szél.Soha eddig még beteg leanderom nem volt-most megajándákozom majd egy flakon permetszerrel, csak a saját virágaim érdekében,s megkérem, hogy kezelje már le....így én hiába erőlködöm.

    A nagy fehéremet s kettő kicsit le is csonkoltam jól,  pedig tele volt virággal.

    Gizike!

    Lassan megszabadulsz a csomagodtól, ugye? Nem fáj már?

    Nekem szörnyen néz ki így estére a kezem,pontosabban csak a hüvelykujjam- akkorára dagad,s olyan béna-lehet, egy kicsit fáslizni kell megint,nem sokat törődtem igaz mostanában vele-vagy dolgozom, vagy kenegetem, betekerem, s akkor csak olvasni lehet vele max.

    De addig legalább nem ejtek le semmit.

    Szívem szerint én is fa ablakokat tetettem volna, nem szeretem a műanyagot-de most már nem bánom, pillanatok alatt letörlöm, kis cillites ronggyal a keret is tiszta , igaz naponta el lehet játszani vele- a pókok nagyon szeretik megjelölni.S tudod, az milyen a hófehéren?

    Unokaöcsém Fehérváron fautánzatú műanyagot csináltatott-egy régi házra, nem is szabványméretű, érdekes kiskazettás ablakok voltak utcafronton -ugyanolyat gyártatott le, de szépek lettek.A szemközti ház elől néztem, már nem is látni, hogy nem fa- s nagyon jól zárnak, ez nem fog elvetemedni sosem. Igaz, a jóminőségű fa sem, csak pénz kérdése az egész!

    Aludjatok jól,jó éjt mindenkinek!

     

    előzmény:
    foltosocsk (1)
    2007-09-27  11:01
  25. 2011. augusztus 7. 18:0527377.

    Encike!

    Hát, ha az...azt nem lehet kigyógyítani. :(Lehet, mégis más a baja. Tedd külön, ne fertőződjön meg a másik sem.

     

    Tegnapa bau...-ban voltunk, féláras volt az összes leander, szép nagyok, bokrosak, virágzóak....mind beteg. Rettentő csúnya volt a levelük, száruk, sebek rajtuk mindenhol.

    Nehogy levágd, amíg bimbó avan rajtuk!Az enyémen nincs, csak a piroson,,,a többit lemetszettem, bizony! Most aztán gondolkodhat !:(

     

    Azt mondják, az időtől-fényhiánytól ilyen egyenlőtlenek a virágok.

    Én sem bánnám, ha ajtó-ablakcsere lehetne....de a párom elzárkózik, mert csak fát akar/na/:)

    előzmény:
    martonne (27376)
    2011-08-07  15:19

Címlap

top