Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bromocriptin gyógyszerről

Sziszi44
Létrehozva: 2003. szeptember 23. 12:55
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Ha valaki szed bromocriptint légyszi jelentkezzen.
  1. Torolt_felhasznalo_927986
    Torolt_felhasznalo_927986
    2004. február 25. 13:40401.
    Tényleg édes lehet ez a Manóka!
    Szerencsés vagy, hogy ilyen a kapcsolatotok, két kolléganőm is szenved a barátjuk gyereke miatt.
    előzmény:
    gokati23 (400)
     
  2. Torolt_felhasznalo_664351
    Torolt_felhasznalo_664351
    2004. február 25. 13:26400.
    Hát padli akkor egyidősek vagyunk! Bár az én férjem fiatalabb a Tiednél, mert mi is egyidősek vagyunk. Említettem, hogy neki van már egy 5 éves fia (akivel egyébként nagyon jóban vagyunk, így azért két hetente, hetente gyerekezek, de azért ez még sem 100%-an olyan), szóval Manóka imád, én is őt, és említettem már neki, mit szólna, ha lenne testvére. És olyan édes, azt mondta, hogy 5 (!)-öt szeretne, és mindegyikkel megosztja majd a szobáját! Hát nem ari! Én még be is vállalnám, komolyan!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927986 (399)
     
  3. Torolt_felhasznalo_927986
    Torolt_felhasznalo_927986
    2004. február 25. 13:15399.
    Sziasztok!

    gokati, én 28 éves vagyok, férjem 34.
    És a munkahelyről írok, és sajnos néha dolgozni is kell. . . Illetve inkább most az a helyzet, hogy nagyonis sokat kell dolgozni. . .

    Lorelei, jó hogy lesz ez a laparoszkópia neked, legalább tényleg megtudsz egyet s mást. majd szorítunk Neked!!!!!
    Padli
    előzmény:
    lorelei (398)
     
  4. 2004. február 25. 12:58398.
    Ezt már én is észrevettem, hogy az orvosok egyszerűen figyelmen kívül hagynak dolgokat.

    En már nem hagyom lerázni magam, minden alkalommal amikor elmegyek, elmondom, az egész sztorimat, hogy én vagyok az , aki. . . . . . stb. Es mindent megkérdezek.

    Most például a dokim , közölte velem, hogy elfelejtette, hogy lesz laporoszkopiám, többszöri telefonálgatás után végre egyeztetett a korházzal és igy kaptam az idôpontot, de két napig hivogattam. . Persze valahol megértem, hogy vannak nálam bonyolultabb esetek, ambuláns-sürgôs dolgok , más betegek.

    Egyszóval ki kell taposni a dolgokat.
    Lorelei
    előzmény:
    gokati23 (397)
     
  5. Torolt_felhasznalo_664351
    Torolt_felhasznalo_664351
    2004. február 25. 12:43397.
    Hello Lori!
    Ha mindketten pozitivak vagytok, akkor nincs gond. Tulajdonképpen ha te negatív vagy az sem nagy gond, az első babánál nincs is semmi, csak a 2. nál. Mert addigra már van ellenanyagtermelés, ami bántja a babát. Nálunk ez a helyzet, csahogy én még tudtommal nem voltam terhes, viszont az ellenanyagvizs pozitiv. Holnap megyek megnézetni, hogy ez milyen magas. Csakhogy ez már egy éve kiderült, a doki tudta is, de nem szólt semmit, és legutóbb amikor voltunk, akkor én említettem neki, hogy ez nem jelent gondot (?!?!) Akkor mondta, hogy hát akkor nézzünk ennek is utána. Remélem nem ez lesz, mert akkor egy éve hiába várnék már, illetve végülis ha csak ez a baj, akkor adnak antiD-t és kész. Minden mehet. De ezt miért nekem kell előhozni, azt nem értem
    előzmény:
    lorelei (396)
     
  6. 2004. február 25. 12:26396.
    Sziasztok Lányok!

    Mi is lassan 2 éve probálkozunk, 1 éve intenziven.
    A laporoszkopiám azét lesz, mert nem tudjuk kideríteni, hogy miért nem jön a baba. Van egy cisztásodási hajlamom, még amikor nem akatunk bababát már cisztás panaszokkal jártam orvoshoz. Kisseb -nagyobb szünetekkel , de mindig lettem cisztáim.
    2 hónapot szedtem Clostylbeyt-et, de sajnos a gyogyszer hatására csak túlstimuláltak lettek a tüszôk, hatalmas cisztáim lettem és egyik hónapban sem volt tüszôrepedésem.
    A legutobbi UH-nál azt mondta a dokim, hogy befejezzük a Clostit , mert nem hatásos nálam, és akkor szeretne alaposan átvizsgálni, ha válalkozom a mütétre.

    Most sok mindent meg tudnak nézni, átjárható- e a petevezeték, megnézik a méhemet, petfészkeket, stb.
    Szeretnék már válaszokat kapni, hogy miért nem jön a baba, tudjátok milyen ôrjítô ez az egész baba projekt, hiszen Ti is hasonlo cipôben jártok.

    Lányok, nem igazán értettem, hogy mi a lényege ennek az összeférhetetlenséggel, én is és a párom is RH pozitiv, ez lehet kizáro ok a babásodásra?

    Lorelei

    előzmény:
    gokati23 (392)
     
  7. Torolt_felhasznalo_664351
    Torolt_felhasznalo_664351
    2004. február 25. 12:07395.
    nyugi, minden rendben lesz. Hány éves vagy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927986 (393)
     
  8. Torolt_felhasznalo_664351
    Torolt_felhasznalo_664351
    2004. február 25. 12:05394.
    hahó padli!

    otthonról írsz? Vagy munkahelyről?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927986 (390)
     
  9. Torolt_felhasznalo_927986
    Torolt_felhasznalo_927986
    2004. február 25. 11:50393.
    Szia!
    Még nem "járunk" sehova, csak a nőgyógyim küldött el engem, meg elővigyázatosságból a férjemet is vizsgálatokra. Úgy gondolom, hogy a vérvételem után, ill. a férjem eredményei ismeretében dől majd el, hogy szükség van-e egyéb segítségre, vagy elég a saját nőgyógyi.
    Képzeld, a mi baráti körünkben meg csupa olyan eset van, akiknek vagy nem jön össze (van, akinek már 6 éve, 3 lombikon túl. . . ), vagy nagy nehezen összejött, de elment. EGyedül a sógornőm az most, akinek a tavalyi vetélése után az első próbálkozós hónapban sikerült.
    Szóval egy kivételével csupa rossz. Sajnos. Titokban azt hittem, hogy a nagy számok törvényéből következően, ha ennyi rossz van körülöttem, akkor én talán nem esek ebbe bele és minden rendben lesz. Hát nem így lett. De azért még reménykedem. Lehet, hogy jó lesz a hormonszintem, és lehet, hogy a párommal sincs túl nagy gond. Csak derülne már ki! Ez még 3-4 hét.
    előzmény:
    gokati23 (391)
     
  10. Torolt_felhasznalo_664351
    Torolt_felhasznalo_664351
    2004. február 25. 11:48392.
    Szia lorelei!
    Miért lesz műtéted? Ti is régóta próbálkoztok? Mi lassan 2 éve, de az átjárhatóságin kívül komolyabb dolog hálistennek még nem volt
    előzmény:
    lorelei (387)
     
  11. Torolt_felhasznalo_664351
    Torolt_felhasznalo_664351
    2004. február 25. 11:20391.
    Hát ez nagyon ismerős. Mármint ez a vágy, és hogy megőrülsz a bizonytalanságtól. Én ugyanígy vagyok vele, csak én már régebb óta. És engem is megőrjít , ha valaki az mondja: ne görcsölj, majd jön az magától". Hát az ilyet meg tudnám ütni. Na persze nem vagyok az az agresszív fajta, de nagyon rossz, amikor ezt ráadásul olyanok mondják, akiknek még nincs is gyerekük, és még soha nem próbálkoztak. Most mondja meg nekem valaki, hogy ne gondolj rá, amikor egyszer tervezed, hogy legyen gyereked, és így persze hogy gondolsz rá!
    Hova jártok vizsgálatra? Mi a BMC-be. De ez is olyan, mint egy gyár. Bizonyos dolgokkal nem foglalkoznak, csak a gyártással. Persze valahol ezt is meg lehet érteni, csak annak, aki ebben benne van , annak nem egyszerű.
    Nem fogod elhinni, de a mi közvetlen baráti körünkben, akikkel eljárunk (tunk) moziba, vacsizni, mind a két pár terhes. Illetve az egyikük 2 hete szült, a másik a jövő héten fog. Egy harmadik barátnőm áprilisra várja, a kolleganőm májusra. Na hát így sem egyserű. És azokről a barátainkről, akik fél-egy éve szültek, és néha elnézünk hozzájuk még nem is beszéltem. Szóval így aztán tényleg nem egyszerű!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927986 (390)
     
  12. Torolt_felhasznalo_927986
    Torolt_felhasznalo_927986
    2004. február 25. 11:00390.
    Szia!

    Nekem jövő héten kell menni vérvételre, akkor szedem majd 5 hete. Akkor derül ki, hogy elég-e a napi 1.
    Még azt nem tudom, hogy honnan találják ki, hogy abba lehet-e hagyni, és akkor így marad normálisan, vagy akkor most már örökké szedni kell?
    Mi csak most kezdtünk el tevőlegesen foglalkozni a baba-témával, de az anyai ösztön már eléggé erős bennem sajnos, illetve inkább úgy mondanám, a baba utáni vágy. Csak az építkezés miatt eddig nem akartunk két dologra koncentrálni, kettéosztani az erőinket :-) Bár ez inkább a férjem kérése volt. Szóval egy éve csak magamban, most meg már tevőlegesen is foglalkoztat a téma. És mivel én még nem vagyok rendben, meg lehet, hogy a férjemnek is kevesen vannak a katonák (még hiányzik egy-két vizsgálat), így eléggé bizonytalan, hogy hogyan és mikor lesz nekünk valaha gyerekünk. És én ettől totál kivagyok, a bizonytalanságtól. Nagyon sokszor tudnék sírni, vagy legalábbis könnyezni, ha bárhol babákról vagy gyerekekről van szó. Ráadásul a sógornőm, akiknél 8 hónapja lakunk, mert a szomszédjukban építkezünk, és olyan rendesek, hogy felajánlották, szóval ő most babát vár augusztusra. És én olyan szemétnek érzem magam, hogy nem tudok ennek teljes szívből örülni. (Persze ezt próbálom nem kimutatni. ) pedig megérdemelné, mert szeretem, és sajnos neki volt egy vetélése tavaly. Szóval ilyen érzések kavarognak bennem. Nem tudom, tudtok-e valamit tanácsolni, hogyan ne váljak olyanná, a görcsösen akarja a babát és minden gondolata ekkörül forog? Most még nem tartok ott, csak elég érzékenyen érint bármi ezzel a témával kapcsolatban.
    Hú túl hosszú lettem, de kérdeztél, és ez valahogy kikívánkozott most belőlem.

    Üdv
    Padli
    előzmény:
    gokati23 (389)
     
  13. Torolt_felhasznalo_664351
    Torolt_felhasznalo_664351
    2004. február 25. 10:39389.
    Hahó!
    De jó, hogy itt vagy! Igen, nekem már múlt májusra, azaz a 2. hónapra már beállt a szintem. Egyébként pedig az összeférhetetlenséggel kapcsolatban, én sem tudok róla, hogy valaha is terhes lettem volna, mégis pozitiv ez a szűrés! Szóval sosem lehet tudni. És még a főiskolán az élettan tanárnő nyomatékosan felhívta a figyelmét minden negatív csajszinak, hogy erre figyeljen oda. Veled mizus?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927986 (388)
     
  14. Torolt_felhasznalo_927986
    Torolt_felhasznalo_927986
    2004. február 25. 09:52388.
    Szia gokati!

    Hát ez érdekes, én is Rh negatív vagyok, férjem meg pozitív. Nálunk még ilyen ellenanyag szűrést nem csináltak, bár én még szerintem nem is lehettem terhes sose. Szóval sajnos nem tudok mondani erről semmit Neked. Hátha majd a többiek!
    A gyógyszer szedése mellett akkor Neked most normalizálódott a prolaktin szinted?
    Üdv és sok szerencsét!!!!
    Padli
    előzmény:
    gokati23 (386)
     
  15. 2004. február 25. 09:19387.


    Sziszi!
    Köszi az érdeklôdést, megvagyok. Nem tüntem el, csak el vagyok foglalva a mütét gondolatával.

    Jövô héten csütörtökön lesz a laporoszkópiám, szerdán már be kell feküdnöm. A leleteim rendben vannak, ugy hogy müthetô vagyok, pont tegnapelôtt voltam dokinál, akkor tisztáztuk a mütét idôpontját.
    Már megbarátkoztam a gondolattal, de azért kicsit félek.

    Te hogy vagy? Hol tartasz? Nem kell visszamenned mostanában az orvoshoz?

    Lorelei
    előzmény:
    Sziszi44 (385)
     
  16. Torolt_felhasznalo_664351
    Torolt_felhasznalo_664351
    2004. február 24. 16:20386.
    Szia Padli!

    Szóval mi már lassan 2 éve, bár nem igaz, csak augusztusban lesz 2 éve, hogy próbálkozunk. Tavaly februárban mentem el dokihoz, akkor végigcsinált minden vizsgálatot, egytől egyig mindent, és akkor mondta, hogy magas a prolactinom. Április elejétől szedem, úgyhogy még csak most lesz egy éve. De van itt egy másik dolog is, az Rh negativitás. Szóval én negatív vagyok, a férjem pozitiv. Ezzel még nem lenne semmi gond, csakhogy az ellenanyg vizsgálatom pozitiv, ami azt jeleni, hogy már lehettem terhes, csak nem vettem észre. És tudom, hogy az ilyen anyukák a második terhességüknél kapnak anti-D-t, hoyg ne legyen a babának baja. De nekem nem adtak még ilyet, sőt a dokinak ez fel sem tűnt még, mivel ma jött meg, csütörtökön megyek a szokásos kontrollra, akkor megnézik az anti-D értékemet. Hát kiváncsi leszek.
    Ha tudtok valamit erről az Rh dologról, írjatok!
    Köszi

    Kata
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927986 (379)
     
  17. 2004. február 24. 13:42385.
    Sziasztok!

    Én fél éve szedem a clostit és a bromot. 3 hónappal a szedés után csináltak hormonvizsgálatot, a pérés után 7 nappal. Akkor az értékem 7, 5 volt. Szal jó. De azóta is szedem a gyogyikat.
    Nekem a doki előzőleg nem csinált hormonvizs. -tot, vittem a hőgörbéimet, és erre azt mondta, hogy meggyorsítjuk a folyamatot. és felírta a gyogyikat. Hát én azóta szedem. Sajna még nem vagyok kismami, de a ciklusom normalizálódott.

    Lorelei mi van veled? Írj ha tudsz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_798748 (384)
     
  18. 2004. február 24. 12:11384.
    Szerintem a 60 nap annyira nem gáz, kell némi idő, amíg a gyógyszer hatni kezd és beáll a normálszint. Persze, ha nagyon aggaszt, beszélhetnél a dokiddal, hogy az első ciklust követően, a második elején nézzétek meg, mi a helyzet. Biztosan van, akinél néhány hónap szedés után normalizálódik, de én pl. ha abbahagyom, ismét elszáll az egekbe, ezért szedem évek óta és kb. 1/2 évente labor.
    előzmény:
    fibiszkusz (383)
     
  19. 2004. február 24. 12:03383.
    Köszi, ez megnyugtató. Sok sikert a babához. Nekem 26, . . valamennyi volt a prolaktin szintem a ciklus 3. napján nézték. Én is olvastam valahol a neten egy orvosi cikkben, hogy a stressz és a túlzott baba utáni vágy okozhatja a magas prolaktint. Az bosszant, hogy az én dokim 60 napig úgy szedeti velem a gyóyszert, hogy nem csinál közben újabb hormonvizsgálatot. Egyébként én is este vacsi után veszek be napi 1-et, és első 1-2 napban volt egy kis szédülés, émelygés, de azóta jobb. Lehet, hogy néha ettől fáj a fejem, és álmosabb vagyok reggel, de nem vészes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_798748 (381)
     
  20. 2004. február 24. 11:47382.
    Azt nem tudom, a stressz befolyásolja-e a szintjét, erről még nem hallottam.
    És az aggódóknak és türelmetleneknek: 12 hetes terhes vagyok, szóval hajrá Mindenki, ez a prolaktin dolog, ha odafigyelnek és karbantartják, nem lehet akadály!
    Mielőbbi babásodást kívánok, Kicsirigó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. február 24. 11:43381.
    Sziasztok!

    Évek óta folyamatosan szedem a Bromo-t, soha nem okozott semmilyen panaszt.
    A prolaktinszint normál felső értéke 23 ng/ml, az ennél magasabb szint esetén nincs ovuláció, tehát kizárt a teherbeesés. A ciklus 3. napján mérik az értéket vérvételből.
    Fibiszkusz! A gyógyszert folyamatosan kell szedni és a terhesség 16. hetéig nem is szabad abbahagyni, mert az több kárt okozhat a babának, mint az esetleges mellékhatásai. (ezeket az infokat több, egymástól függelen nőgyogyi mondta, szóról szóra ugyanazt. )
    Üdv. Kicsirigó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_834367
    Torolt_felhasznalo_834367
    2004. február 24. 11:10380.
    SZiasztok!

    Igazán vicces ez a prolaktinmérés, nekem a 3 vizsgálatból 3 szor különböző referenciaérték volt megadva, két lelet még csak-csak összehasonlitható volt, de a harmadik valami teljesen más mértékegységben volt megadva, még az endokrinológus sem tudta összehasonlitani az előző kettővel(!). A prolaktinszint tényleg nem azonos, nekem mindig más volt, de a háromból kétszer magas volt. A teherbeeséssel meg nem tudom mennyire van összefüggésben, elméletileg tudom, hogy igen, de nekem 16 éves korom óta van tejcsorgásom (most 34 vagyok), eddig nem kezelték, és mégis teherbeestem egyszer spontán 24 éves koromban. Akkor nem jött jókor a baba sajnos, mostmár szeretnék lassan, de nem tudom, hogy most lehet-e egyáltalán. Úgy tapasztaltam, minden nőgyógyász mást mond a prolaktin-dologra, nekem általában azt mondják, hogy "nagyon zavarja ez a tejcsorgás? Felirhatnék rá gyógyszert, de minek?" - úgyhogy én már nem igazodom el az egészen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_927986
    Torolt_felhasznalo_927986
    2004. február 24. 09:12379.
    Szia gokati23!

    Nekem sem stresszes az életem, mert minden rendben, még az építkezéssel is (nemsokára beköltözünk :-), de azért egy építkezést levezényelni mégiscsak nem "normális" állapot - szóval ezért gondoltam, hogy az életem sokkal stresszesebb, mint enélkül lenne. Egyébként lehet, hogy nem is igaz a stressz-prolaktin összefüggés, csak én valahol hallottam. Annyi mindent lehet hallani. . . .
    És neked miért kell szedni folyamatosan (én még csak egy hónapja szedem)? Ha szeded, akkor normális az érték, ha abbahagynád, felmenne megint? És próbálkoztok babával?
    Egyébként nekem mindig a ciklus 21. napja körül kell mennem vérvételre. Azt olvastam (egy orvos leírása volt), hogy a prolaktin szint nagyon változó napról napra, sőt egy napon belül is változik, úgyhogy ha egyik reggel vérvételkor mérnek valamit, az nem biztos, hogy mindig annyi.
    Örülök, hogy idetaláltam és tudunk "tapasztalatot" cserélni.

    Minden jót!
    Padlizsán
    előzmény:
    gokati23 (378)
     
  24. Torolt_felhasznalo_664351
    Torolt_felhasznalo_664351
    2004. február 23. 16:14378.
    Padlizsán!

    Kérdezted az értéket, nekem 60-as volt a menses végén, szóval ez még több. Én is hallottam a stresszről, de őszintén szólva én nem érzem magam stresszelősnek. Gyógytornászként dolgozom, nem is kórházban, imád a férjem, szóval nem tudom, mi az oka. Nálatok?
    Kata
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927986 (375)
     
  25. Torolt_felhasznalo_664351
    Torolt_felhasznalo_664351
    2004. február 23. 16:10377.
    Szia Sziszi!
    Velem is ez a szitu, ha reggel veszem be ugyanígy émelygek tőle, mint te. De megoldottam azzal, hogy mindig lefekvés előtt veszem be. Egyébként már egy éve szedem. Van valaki, aki ugyanígy áll ezzel?
    Kata
    előzmény:
    Sziszi44 (358)
     

Címlap

top