Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iskola választás

epipi
Létrehozva: 2003. szeptember 23. 12:27
Sziasztok!

Gyermekem 2004. szeptemberében kezdi majd az általános iskolát. Szerencsés helyzetben vagyuk, mert lakhelyünktől a szélrózsa minden irányában van iskola. Természetesen mindegyik más módszer alapján tanít. Például az, amelyikhez területileg tartozunk Zsolnai módszerrel oktat. A szakirodalom kitárgyalja, de igazából nem tudom, hogy a gyakorlatban mit is takar.
Abban kérnék segítséget, hogy -tapasztalatokra támaszkodva -mi alapján válasszunk ált. iskolát?
Van aki tud segíteni?
Köszönöm.
  1. 2003. szeptember 23. 15:0426.
    Köszi a válaszokat, azt hiszem inkább a szívemre fogok hallgatni, és marad még egy évet "gyerek". Szia Perla
    előzmény:
    epipi (25)
     
  2. 2003. szeptember 23. 14:5825.
    A lányomnál is ugyan ez a szitu:

    Vegyes csoport, 5-en vannak rangidősek, a többiek 3-5 évesek. Csak a jó oldalát látom. Nagyon boldogok attól, hogy szinte az ovónénikkel egyenraguak, a kicsik tölük kérnek segítséget stb. Türelmesebb, segítőkészebb, felelősségteljesebb.
    előzmény:
    Perla. (22)
     
  3. 2003. szeptember 23. 14:5624.
    Köszi a hozzászólást, segít majd a döntésben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_152074 (23)
     
  4. Torolt_felhasznalo_152074
    Torolt_felhasznalo_152074
    2003. szeptember 23. 14:5023.
    Az előbb csak a lányomról írtam, de azt elfelejtettem, hogy velem hogy volt anno. Én július 29-én születtem, és mikor kezdtem az iskolát még szept. 1. volt a választóvíz (nem máj. 31. )
    Még nem voltam 18 mikor már leérettségiztem. Sosem szerettem, hogy én vagyok a legfiatalabb az osztályban.
    előzmény:
    Perla. (19)
     
  5. 2003. szeptember 23. 14:4922.
    Szia! A többség marad, és a nagycsoportot járná újra, úgy, hogy vegyes csoportban a 3 évesekkel. Ugyanazok lennének az óvónénik akik most. Hát ez sem egy jó felállás.
    előzmény:
    Ercsi32 (18)
     
  6. 2003. szeptember 23. 14:4621.
    Az én lányom májusban lett 6 éves.

    Átlagos képességű, nyitott, érdeklödő gyerek. Az óvónők és saját véleményünk is az volt, hogy maradjon még 1 évet. Mert a játék, a gondtalanság időszaka minnél tovább tart annál több tartaléka lesz később az iskolában és az letben.
    Ma már azt mondják, hogy év nyertes és nem azt, hogy év vesztes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. szeptember 23. 14:4420.
    Iskolaérett lesz az egészen biztos, de a szívem szerint visszatartanám őt, de nem tudom, hogy ez helyes-e.
    előzmény:
    micsi12 (17)
     
  8. 2003. szeptember 23. 14:4019.
    Fizikailag és értelmileg is érett rá, tudom, hogy az óvónők is ezt fogják mondani, de valahogy úgy érzem, hogy hátránnyal indulna, ha ő lenne a legfiatalabb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_152074 (14)
     
  9. 2003. szeptember 23. 14:4018.
    Kedves Perla! (És többiek!)
    Most nagyon sietek, mert a suliba rongyolok a csajszikáimért a suliba(ikrek), de egy-két szót a témáról:
    -Perla. Ha a gyerek iskolaérett, akkor mindenképpen érdemes beadni és az óvódapedegógus véleményét kikérni. Kérdés: ha oviban marad, ugyanaz az óvónéni viszi tovább vagy más?
    - Mi van a csoporttársaival? Marad a többség vagy nem?
    - Még egyszer járja majd a nagycsopit vagy most középsős?
    Sajna tényleg mennem kell, de jövök még, mert jó a téma és talán tudok is róla átadni valamit.
    Puszi NEKTEK! Erika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. szeptember 23. 14:4017.
    A lányomat 4 évesen vittem először óviba. 7 éves elmúlik, amikor kezdi a sulit. Sose gondoltam arra, hogy hány éves lesz, amikor érettségizik:-) Szerintem csak hasznára válik, ha később kezdi a sulit, de erről mindenkinek más a véleménye.
    Az óviban mit mondanak róla, "iskolaérett", te hogy látod. Vagy még te is szeretnéd kitolni az iskolakezdést?:-)
    előzmény:
    Perla. (12)
     
  11. 2003. szeptember 23. 14:3316.
    Én a szótagoló olvasát ajánlom mindenkinek, ez az alapja a jó helyesirásnak.
    Bár van olyan, amit mi szülők még máshogy tanultuk. (pl. az lándzsa szó elválasztása)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. szeptember 23. 14:3115.
    Még Vekerdy is azt ajánlaná, hogy még ne, hadd játszon a gyerek. Inkább egy évvel később, de éretten, menjen a gyerek iskolába. Azt, hogy 19 éves elmulik, ha érettségizik, azt a "kutya sem fogja kérdezni". . . , ill. nézni.
    Iszonyúan magasak az iskolai követelmények, gondoljátok el, Finnországban a 2. év végére tanulnak meg a gyerekek folyékonyan olvasni, mig nálunk már szinte decemberre ráerőltetik a gyerekekre az olvasást.
    előzmény:
    Perla. (12)
     
  13. Torolt_felhasznalo_152074
    Torolt_felhasznalo_152074
    2003. szeptember 23. 14:2914.
    Az én lányom januárban volt 5 éves, de arról nem is akar hallani, hogy ne mehessen jövőre iskolába. Van amikor nem a szülő dönt. Nem akarom elvenni a kedvét avval, hogy nem engedem akarata ellenére. A Te lányod mit szeretne?
    előzmény:
    Perla. (12)
     
  14. 2003. szeptember 23. 14:2913.
    Ez teljesen a gyerektol fugg.
    előzmény:
    Perla. (12)
     
  15. 2003. szeptember 23. 14:2312.
    Sziasztok! Kiváncsian várnám a hozzászólásotokat abban, hogy a kislányom áprilisban töltötte az 5. életévét. Adjam, vagy ne adjam iskolába jövőre? Nehéz kérdés ez most nekem, ha beadom akkor még 6 és fél éves sem lesz, ha meg nem akkor már 19 is elmúlik amikor érettségizni fog majd.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. szeptember 23. 14:0511.
    Valamennyi tapasztalat nem art. Az a jo, ha nagyon-nagyon komolyan veszi a hivatasat. . . Es o maga eros, kiegyensulyozott jellem. A mezes mazos, tulsagosan kedvest esetleg az erzesei vezerelnek, ami lehet szelsosegesen nagyon kedves, meg ugyanilyen duhos is. . .
    Jobb a racionalis.
    előzmény:
    epipi (10)
     
  17. 2003. szeptember 23. 13:5710.
    A tanítónéni választás az alap. Csak van bennem egy olyan félsz, hogy a bemutató órákon mézes-mázas, kedveskedő, aztán ki tudja mi játszódik le a zárt ajtók mögött.

    Nem tudom, hogy a mi jobb? Egy fiatal tanító néni, aki még lelkes és talán reformabb tanítási elveket( nem arra gondolok, hogy mindenki azt csinál amit akar) vall, vagy egy idősebb, aki talán már nem olyan lelkes és türelmes?

    Lehet ezt látni a tanító nénin? Látszik ez a szemükben?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_695803
    Torolt_felhasznalo_695803
    2003. szeptember 23. 13:549.
    Szerintem inkább a szótagolvasásos. A képolvasással nehezebben tanulja , meg a betűket.
    Ha már nem tudja most és úgy megy iskolába, hogy már olvas.
    előzmény:
    epipi (7)
     
  19. 2003. szeptember 23. 13:538.
    szotagolas
    előzmény:
    epipi (7)
     
  20. 2003. szeptember 23. 13:487.
    Köszönöm az hozzászolásokat.

    A Zsolnait a szakirodalom így jellemzi:
    Nyelvi irodalmi és kommunikációs nevelési program.

    Gondoltam, hogy túl szép ahhoz, hogy igaz legyen.

    Még egy kérdés:

    Képolvasás vagy szótagolásos. Mindkettőről hallottam jót is, rosszat is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. szeptember 23. 13:256.
    Zsolnai amerikai fogyatekos gyermekekre irt modszeren alapszik. . .
    mi nagy ivben elkerultuk. Meg minek Zsolai altalanos iskola, ha nem epul ra egyetlen kozepiskola, gimnazium se. Mert elvileg azt mondjak, aki zsolnais volt, bizonyos modszerekkel kesobb konnyebben tanul idegen nyelvet. Ennyi. De a mai nyelvoktatas nem hasznalja ki ezt.
    A gyereket kell jol ismerni ahhoz, hogy a neki megfelelo iskolat, tanitonot valasszuk. Mi a lanyom tapasztaltabb ovonojevel komolyan elbeszelgettunk elotte. Neki nagyon bevalt a suli (3. -os). O pl. jol birja, sot nagyon szereti a gyakorlo iskolat, kis felmenovel: 2 ev utan tanitonocsere, minden targyat mas tanitono oktat, mert nyitott, baratkozo, de van akinek ez nem valna be, mert az erositene az onbizalmat, ha 4 evig egy tanitonenihez kotodne.
    Sokretu a problema: a gyerek kepessegei, jelleme, mi az ami kihozhato beleole, az iskola tavolsaga az otthontol stb. . .
    Erdemes a suliban is korolnezni. En megtettem es amikor azt lattam, hogy a gyerekek csak ugy odaszaladtak az udvaron, a folyoson a tanarhoz es kerdezhettek es baratsagos valaszt kaptak, az eloterben ping-pong asztalokat allitottak fel maguknak telen, ahol akar a tanar bacsival, nenivel is jatszottak, engem meggyozott. . .
    előzmény:
    epipi (1)
     
  22. 2003. szeptember 23. 13:195.
    Ez nálunk is a jövő év "próblémája". Nálunk is sok iskola van, ami közel van azt nem javasolják, ami messzebb arra mondják, hogy jó. Én sem tudom. A tanító néni választást nekem is tanácsolták. Én a védőnőtől is kértem tanácsot, esetleg próbáld meg te is.
    Ráadásul, ha pl. nyelvet szeretnénk, hogy tanuljon, akkor van felvételi.
    előzmény:
    epipi (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_695803
    Torolt_felhasznalo_695803
    2003. szeptember 23. 13:164.
    Milkaboci, egyet értek veled. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114646 (2)
     
  24. Torolt_felhasznalo_695803
    Torolt_felhasznalo_695803
    2003. szeptember 23. 13:153.
    Talán tudok segíteni. Annyit mindenféleképpen, hogy ne a Zsolnai módszeres iskolába vidd. Tapasztalat. Mikor én voltam ált. iskolás kb 6. 7. oszt, akkor indult. Mi már nem aszerint tanultunk, de a hugom aki akkor kezdte az iskolát már igen. 4 év után anyu átiratta egy másik iskolába. Ugyanis nagyon szépen néptáncolt, rajzolt, bábozott de olvasni írni, vagy éppen a szorzótáblát nem igazán tudta 10 évesen. Pedig nem egy hülye gyerek volt. Aztán ezt is behozta. Szerintem sokkal fontosabb a fő tárgyakra helyezni a hangsúlyt mint pl. bábozásra vagy néptáncra.
    Remélem ezzel el tudtalak tántorítani ettől. Azóta az iskolának Gábor Dénes lett a neve (Törökbálint) mióta Zsolnai úr onnan elment. Ott nem jött be a kísérlete.
    Szó szerint Zsolnai féle kísérleti általános iskola volt a neve.
    Beus:)
    előzmény:
    epipi (1)
     
  25. 2003. szeptember 23. 13:072.
    Tanító nénit válassz, ne iskolát!
    Mindenhol szokott lenni nyíltnap tavasszal, akkor nézz meg minnél több helyet, és embert.
    előzmény:
    epipi (1)
     

Címlap

top