Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyukák barátkozzunk!

pikpakk
Létrehozva: 2007. szeptember 21. 14:30

Sziasztok!

Nem titkolom, hogy személyesen vágyom barátokra, de szívesen beszélgetek itt is Veletek mindenről, ami a gyerkőcökkel kapcsolatos, de minden másról is, amiről akartok. Tudom, hogy vannak ilyen topikok, de talán vagytok többen újak is, akik már nem tudtok bekapcsolódni egy több éve folyó dumcsipartba. Kezdjük itt előlről!

  1. 2007. szeptember 26. 21:15151.

    Hát nem hétköznapi, az biztos 

    A nagy picinek nagyon jó baba volt, 3 óránként szopizott, akárhol elvolt, mindent meglehetett tőle csinálni. a kicsi jó, ha kibírt 2 órát két szopi között, és 10 percnél tovább sehol sem bírta. Testileg amúgy mindkettő gyorsan fejlődött, a kicsi még nem volt 6 hónapos, amikor felült. A beszédfejlődése is gyorsabb, de szerintem a nagytesó miatt. Sokat tanul tőle.

    előzmény:
    pikpakk (150)
    2007-09-26  21:06
  2. 2007. szeptember 26. 21:06150.
    "bigus"? Ezt még sosem hallottam Jópofa a kissrác Beszédben, mozgásban, mindenben mások voltak? Én csak az alvástól félek, hogy ha lenne második, nem hagyna így aludni, mint ez a kisangyal 
    előzmény:
    buborekas (149)
    2007-09-26  20:55
  3. 2007. szeptember 26. 20:55149.

    Nálunk a két fiú is teljesen más. Igyekszem magamban nem összehasonlítgatni őket, de nehéz. A kicsit mindig kicsinek látom, pedig nincs elmaradva, csak teljesen más alkat, stb...

    Sikerült a nagyra pelust húzni, azt mondja zavarja, mert "hozzáér a bigusához". 

    előzmény:
    pikpakk (148)
    2007-09-26  18:48
  4. 2007. szeptember 26. 18:48148.
    Na igen. Pont most mondta egyik távol lakó barátnőm, hogy az ő kislánya, noha most lett 2 éves, 120 mondokát tud, s 15 hónaposan már 2-3 szavas mondatokban beszélt. Ehhez képest az én fiam kb. 16 hónaposan mondta először, hogy anya , csak most másfél évesen van pár szó,amit kimond és kezdi utánozni a szavakat, meg mondja az első szótagot. Igaz ő meg mozgásban csinált hamar mindent. No nem mintha versenyeznénk bárkivel is 
    előzmény:
    Gibusz (146)
    2007-09-26  17:40
  5. 2007. szeptember 26. 17:43147.
    ÁÁ, ez az amitől én mindig féltem, hogy a mi ágyunkba pisil! Ja, szerintem sem túl jó megoldás a barátnőmé, én a kivárásra szavazok. Az a baja a pelussal, hogy kisbabás, vagy kényelmetlen neki?
    előzmény:
    buborekas (144)
    2007-09-26  16:39
  6. 2007. szeptember 26. 17:40146.
    A fiúk általában az érés tekintetében hajlamosabbak a végletekre. Ez azt jelenti, hogy átlagosan több lány fog előbb beszélni, járni, bilibe pisilni, de a fiúk között meg több a nagyon gyors (fejlődésű), és a feltűnően lassú, és ez mind természetes. Remélem nem lettem túl zavaros!
    előzmény:
    pikpakk (145)
    2007-09-26  17:00
  7. 2007. szeptember 26. 17:00145.
    Értem. Látszik, hogy még nem volt 4 éves fiam CSak abból indultam ki, hogy a sógoromék kislánya januárban lesz 3 éves és már próbálták pelus nélkül altatni. De Ő is bepisilt, így újra pelus. De azt hittem ez 4 éves korra bőven eltűnik. Fiúknál miért más? VAgyis úgy tűnt, mintha kiemelnétek a fiúkat.
    előzmény:
    buborekas (138)
    2007-09-26  15:58
  8. 2007. szeptember 26. 16:39144.
    Nem igazán zavarja a dolog, de mindig úgy járok, hogy pont átjön aludni mellém, és a mi ágyunkba pisil be . Hiába tettem alá nejlonlepit.... Azt mondják, ha álmában pisiltetem meg, akkor ahhoz szokik hozzá, hogy alvás közben pisil. Bár az én gondomra, hogy nem akarja felvenni a pelust, megoldást hozhat. Az igazság az, hogy nem kiszámítható, hogy mikor pisil.
    előzmény:
    Gibusz (142)
    2007-09-26  16:34
  9. 2007. szeptember 26. 16:35143.
    Kacsintós fej helyett zárójel bezárva.
    előzmény:
    Gibusz (142)
    2007-09-26  16:34
  10. 2007. szeptember 26. 16:34142.
    Amikor pelus nélkül bepisil arra hogy reagál? Barátnőmék azt csinálják, hogy tudják, hogy éjfél körül szokott bepisilni, ilyenkor kiviszik a wcre, és álmában pisil (ő 4.5 éves fi&uacute. Ez nálam már azért sem működne, mert én akkor alszom a legmélyebben, de ők még fenn vannak.
    előzmény:
    buborekas (140)
    2007-09-26  16:28
  11. 2007. szeptember 26. 16:30141.
    Sziasztok
    Valahol a topik elején már írtam,hogy a lányom úgy lett szobatiszta,hogy éjjel 2-3 alkalommal ráültettem a bilire és pisilt.Tudni kell,hogy vacsira neki elég ha tejet iszik,de abból közel 1 liter
    Sokszor fel sem kelt a biliztatésre.Szerintem próbáld ki.Már kibírja reggelig is hála égnek.
    előzmény:
    buborekas (138)
    2007-09-26  15:58
  12. 2007. szeptember 26. 16:28140.

    Amikor elalszik, van, hogy akkor húzom rá a pelust, de szóvá tette, és valahol igaza van. Mondtam neki, ha reggelre száraz a pelus 3 napig, akkor megpróbáljuk nélküle. Igazából tényleg az a bajom, hogy tiltakozik a pelenka ellen, és nem a tény zavar, hogy bepisil.

    előzmény:
    Gibusz (139)
    2007-09-26  16:21
  13. 2007. szeptember 26. 16:21139.
    Szia!
    Az emeletes ágyban egyetértünk, nekem is rémképeim vannak az éjszakai kis baglyokról, akik kóvályognak át hozzánk..
    A szobatisztaságról: én is úgy tudom, hogy (főleg fiúknál nem késő az öt áves kor, nekünk volt is ovistársunk, aki 5 évesen még pelust hordott éjjel. Nagyobb baj, ha ő ezellen tiltakozik, Én megpróbálnék vele elbeszélgetni, hogy amíg előfordul a pisi éjszaka,addig kell a pelus, különben rossz lesz neki nedves ágyban. Ha ez sem győzi meg, esetleg egyszer kétszer megengedni neki, hogy pelus nélkül aludjon, hogy megértse, miről van szó. De semmiképpen nem eröltetném a szobatisztaságot, ha ő nem beszél róla, ne legyen téma.
    előzmény:
    buborekas (136)
    2007-09-26  14:41
  14. 2007. szeptember 26. 15:58138.

    A nagyobbiknál. Most  volt 4 éves augusztusban, de éjszaka még bepisil. Úgy tudom, 5 éves koráig normális, de aggaszt. Van, hogy reggelre száraz a pelus, de ritkán.

    előzmény:
    pikpakk (137)
    2007-09-26  15:15
  15. 2007. szeptember 26. 15:15137.

    Szia!

    Persze, gyere csak Te is!

    Most lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de melyik gyerkőcnél van ez a pelus dolog? Mármint én a 4 évest már idősnek, a 1,5 évest túl kicsinek találom hozzá  Csak kiindulok az én manómból, Ő is másfél éves, de még nem is próbálkoztunk leszoktatni a pelusról, igaz nem is vettem észre, hogy tiltakozna. A kakit viszont jelzi már, nem tűri, ha benn van. 

    előzmény:
    buborekas (136)
    2007-09-26  14:41
  16. 2007. szeptember 26. 14:41136.

    Sziasztok!

    Szívesen csatlakoznék!

    Nekem 2 gyerkőcöm van. Két fiú, 4 és 1,5 évesek. Mi is gondolkodunk az ágy témán. Lassan a kicsi kinövi a kiságyat, de félünk még emeleteságyat venni nekik. Két ágy a szobájukban sok, az emeleteságytól meg a nagyobbat féltem.

    Éjszakai szobatisztasággal kapcsolatban várok ötleteket. Nem érett még rá, de tiltakozik a pelus ellen. Nappalra is nagyon nehezen lett szobatiszta.

    előzmény:
    pikpakk (1)
    2007-09-21  14:30
  17. 2007. szeptember 26. 13:57135.
    Az én kisfiam is a jó alvók közé sorolható. Bár 8 hónapos koráig a kezdeti 3 órás etetési időszak leteltével mindig felébredt fél 5 körül, de szopizás után visszaaludt még 8-ig. Aztán külön szobába került, s 3 nap alatt leszokott a hajnali kelésről, azóta eleinte 9-ig, mostanában 8-1/2 9-ig alszik. Bár néha rossz, hogy délelőtti programokra mindig későn indulunk, vagy tán fel is kell kelteni, de alapból én örülök neki, mert én is későn fekvő későn kelő típus vagyok, meg is szenvedtem mikor dolgoztam a korán kelést. Ennyiből nem is vágyom vissza. Tartok is tőle, hogyha lenne még egy baba, és az hajnal 5-kor kelne, mi lenne velem...De pont ma beszéltem egy ismerős csajszival, az ő lánya van, hoyg délelőtt fél 11-ig elalszik..Azért az nem semmi már az én fülemnek sem 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_314479
    Torolt_felhasznalo_314479
    2007. szeptember 26. 12:23134.

    Reggel az iskola után felmentem a kicsivel a közeli Penybe. Hazaérve döbbenten tapasztaltam, hogy egy fél pár cipő (a múlt héten vettem neki) és két cumi a mai leltár, ezeket hagyta el útközben. A nagyobb ilyet soha nem csinált. A kicsi már elfogyasztott jópár cumit (még ha a ruhájához volt is csíptetve, akkor is a csíptetővel együtt dobta el) kb. három sapkát és kalapot, és most ez a cipő, pedig ez tényleg nagyon szép volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_314479
    Torolt_felhasznalo_314479
    2007. szeptember 26. 09:33133.
    Az én gyerekeim nagyon jó alvók. A kisfiam amíg gyesen voltam vele minden nap fél tíz és tíz óra között kelt. Aztán amikor megkezdődött neki az ovi nekem pedig a munka akkor már hat után kelni kellett neki, de nagyon jól hozzászokott. És most is, hogy iskola van reggel felkel, hát nem mondom, hogy kipattan az ágyból, de azért ebből soha nem volt hiszti. A kicsi azért már egy kicsit más. Bár Ő már három hetes kora óta végigalussza az éjszakákat, (folyamatosan 10-12 órát) de sokkal éberebben alszik. Nyáron, amikor nem kellett korán kelnünk, azért Ő is aludt 9-ig. Most viszont, hogy a nagyot iskolába hordjuk és hozzászokott a koránkeléshez sajnos hétvégén is (este bármeddig játszunk vele) fenn van hat óra után. Reggelente először elkészítem neki a tejet azután készítem fel a kávét, mert amikor csavarom a kávéfőző tetejét abban a pillanatban kipattan a szeme és már nyomni is kell a kezébe a cumisüveget. Persze, amint hazaértünk az iskolából ez kb. 8 óra már tenni is kell le aludni. Este pedig már hét óra előtt fürdetni kell. De Ő nagyon éberen alszik főleg nappal. A délelőtti és délutáni szundi között nem nagyon lehet semmit csinálni, mert minden zajra felébred (érdekes, hogy este és éjszaka nem) ilyenkor általában csak vasalni lehet, becsukott ajtó mellett halkan takarítani, de a mosogatás, főzés a vele járó zajok miatt ki van zárva.
    előzmény:
    Gibusz (131)
    2007-09-26  08:16
  20. 2007. szeptember 26. 08:47132.
    Nekem most kelt 8-kor. MEnnem is kell sajna. Szép napot Nektek!
    előzmény:
    Gibusz (131)
    2007-09-26  08:16
  21. 2007. szeptember 26. 08:16131.
    A nagymamázás/papázás témáról: lányomat anyósék 2 éves kora körül vitték először ottaludni, előtte havi egy-két órát volt velük. De nagyon szeret ott, inkább azért sírt, hogy haza kell jönni. (Most már gyakrabban van anyahiánya.) Kisfiam is most nyáron kezdte az ottalvást, de azért más szitu, mert ott van az imádott nővérkéje, úgyhogy belenyugszik (olyankor egy ágyban alszanak). Egyébként nem lehet a szoknyám mögül előrángatni, nagyon sokáig volt bizalmatlan, ég a hetente látott nagyszülőkkel is.
    Más: nektek is korán kelő manóitok vannak? Még meg sem isszuk az első kvt reggel 6kor, szemek még begyógyulva, de picim már pörög ezerrel! Még nézni is fárasztó. Bezzeg a nagy! Még most is alszik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. szeptember 26. 08:09130.
    Sziasztok! Köszi a tegnapi válaszokat az ágykérdésre! Kókuszmatracot semmiképp se vennék, a szomszéd kislánynak van, és írtó kemény. Állítólag van vmi kókusz-latex keverék, ami profi, de gondolom meg is van az ára! A kiságyat már kinéztük az Ikeában egy cicás fa ágyikó, a matrac akkor valószínüleg szivacs lesz, majd megnézem a kínálatukat. De ha nagyon elnyúzza, még akkor is könnyebb új matracot mint új ágyat venni. Pikkpakk: nem kéne azért 3 négy év alatt, csak a pici miatt, aki kinőtte a rácsoságyat.
    Náthásak meggyógyultak már? Kisfiam jókat röfög, de különösebben nem jön semmi belőle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_314479
    Torolt_felhasznalo_314479
    2007. szeptember 25. 23:09129.

    Sziasztok. Most van egy kis időm, úgyhogy gyorsan reagálok a hozzászólásokhoz.

    Az újjszopásról: bár az én fiam nem szopizta az újját és a kislánynál sem látok rá hajlamot, de én annak idején nagyon sokáig talán 5 éves koromig szoptam az újjamat, de csak este lefekvés közben, amikor nem látták. Anyukám sokszor próbált leszoktatni róla, de őszintén fogalmam sincs, hogy szoktam le róla.

    A másik téma amire hirtelen reagálni tudok, az a kiságy. Az én kisfiam annak idején már elmúlt két éves, amikor kikerült a rácsos ágyból. Nekem nagy megnyugvást jelentett délutánonként és esténként, amikor Őt beletettem aludni, tudtam, hogy akkor teljesen nyugodtan végezhetem a dolgomat, ott biztos nem eshet baja. Beletettem a kiságyba és Ő ott feküdt, néha ha nem is aludt, de elvolt magában, beszélgetett, hempergett, amíg álom nem jött a szemére, de szerintem, ha a rendes ágyat hamarabb bevezettük volna esténként és délutánonként vívhattuk volna a harcot, hogy nem szabad felkelni. Amikor megkapta a nagyobb ágyat, akkor már megértette, hogy onnan sem szabad elmászkálni, de azért még egy jó darabig éberen aludtam, mert féltem, hogy hamarabb felébred, nem veszem észre és valami olyat csinál amivel árthat magának. Az efajta aggodalmam később elmúlt és csak az az egy dolog jelentett gondot, hogy így a gyerek éjszaka, ha felébredt  nagyon könnyen mászott be közénk aludni. Persze ezt is lehet kezelni, most meg már, hogy nagy a hétvége egyik éjszakáján a mi ágyunkban aludhat. Ilyenkor vagy Apa vagy én kényszerülünk a gyerekszobába, mivel a csemete össze-vissza fekszik nem igazán fér el kettőnk között, vagy ha mégis akkor reggel Apával kék zöld foltokat vélünk magunkon felfedezni.

    Na további jó éjszakát nektek.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. szeptember 25. 22:31128.
    Jó nektek,hogy eltudtok menni kikapcsolódni.Már nekünk is jól jönne egy kis pihi.Uram reggel elment dolizni és most jött meg este 8-kor.Hetek óta ez megy és még hétvégén is dolgozik a műhelyébe apósoméknál.A fiacskád meg csak el lesz valahogy a mamáékkal Egyszer el kell kezdeni otthagyni egy kis időre.A lányom szinte minden hétvégén ott alszik a papáéknál,fiam még nem mertem "elhagyni" pár órára sem mert annyira anyás,hogy borzasztó.Még az apja sem foghatja meg a kezem,mert egyből ott terem és húz el apától Anyumék is ellennének velük,de hát mégiscsak 200 km a távolság
    előzmény:
    pikpakk (127)
    2007-09-25  21:45
  25. 2007. szeptember 25. 21:45127.

    Mi az a röhej, hogy az új ágyból nem tudnánk kivenni a rácsokat, mert nem kivehető, ezzel szemben amit szerzett anyósom (hogy legyen mindegyik emeleten egy -ez igen jól jött a hőségben, mert akkor napközben az alsó szinten aludt), egy használt, régit, abból kivehető...Mindegy, egyelőre még nem "tornázik" , majd meglátjuk mi lesz akkor.

    Már alszik a manó. Átlagos napunk volt. A héten csak csütörtökre ígérkezik program. Viszont jövő hétvégén megyünk a párommal egy hétvégi kikapcsolódásra. Addig a fiam anyukáméknál lesz. Gondolhatod! Vagyis nem tudod: ők ritkábban látják, mert más vásorban lakunk. Szóval már minden perce meg van tervezve az ottlétének 

    előzmény:
    Loth (126)
    2007-09-25  21:36

Címlap

top