Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Úszó tampon

Vargagi76
Létrehozva: 2007. szeptember 18. 14:11

Sziasztok!

Most jövök a DM-ből. Felfedeztem egy terméket. Úszó tampon a neve ( a dobozon "senta Protect bade und Schutz tampons") 4 db van a dobozban és 569 Ft egy doboz (jóó húzós). A leírása szerint nem menstruáció idejére használatos, (bár azt írja, az utolsó gyenge napokon lehet használni) hanem kifejezetten uszodába akármikor és elvileg véd a bacik ellen. Használ valaki esetleg ilyet? 

  1. 2010. július 30. 11:58108.
    Nos, a saját "levemben" ázni sem egészséges. A betét legalább elvezeti a nedvességet, és nem érintkezik a bőrömmel, nem pang, nem szaporodnak benne tovább a bacik. Lehet kapni pamutborítású betétet is, akinek mindenképp igénye a maximális természetesség. De szerintem a megfizethető árú bugyik nagy része is inkább műanyag.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (98)
    2007-09-21  13:08
  2. 2007. szeptember 21. 20:00107.

    A Canesten krémnél nem a "külsőleg" szó a gond..hanem az, hogy az van a tájékoztatón: NYÁLKAHÁRTYÁN nem szabad alkalmazni Vagyis elvileg nem lenne szabad a hüvelybe jutnia..ennek ellenére végszükség esetén én is használtam már Canestenes tampont, de volt, hogy kicsit mintha felsértette-felmarta volna a nyálkahártyámat 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2007. szeptember 21. 18:24106.
    Szerintem ebben az esetben ez jó választás volt, de az orvosról meg van a véleményem. Szerintem az acélgyártásból/hegesztésből adódó szemgyulladást szemész szakorvosnak látnia kell, idegentest kizárására ill. akár eltávolítására. Valamint ezeket a gyulladásokat vényköteles készítménnyel lehet a leghatásosabban kezelni.
    A probléma inkább az, amikor a beteg szerint a szeme "huzatot kapott", mert az akár bakteriális/vírusos stb. fertőzés is lehet, vagy az, ha allergiás tünetekre ezt használják mondjuk egész nyáron.
    De nem offolnám tovább a topikot és mindenkitől elnézést kérek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (105)
    2007-09-21  17:13
  4. Torolt_felhasznalo_402809
    Torolt_felhasznalo_402809
    2007. szeptember 21. 17:13105.
    Hú, köszi a részletes tájékoztatást. Képzeld, mikor volt barátomnak egy éjjel műszakban belefröccsent a szemébe a forró acél!!! az ügyeletes orvos beküldte a patikába, hogy agyjunk neki rá "valamilyen" szemcseppet. Ekkor főnöknőm adta neki rögtön a Naphazolint, és az A vitamin olajat. Először A vitamint használt pár napig, majd Naphazolinnal tisztította ki a vérereket. (Kohómérnök az illető, és az acélgyártás miatt többször is volt olyan, hogy égett, fájt, vörös, véreres volt a szeme. Ilyenkor nem a legjobb választás a Naphazolin?) Akkor szerinted mit adjak neki? Gondolom, Dacrolux, Artelac, Systane, Oculotect, és hasonló készítmények nem jók erre. Orvos nélkül mivel kell kezelni az ilyen problémát?
    Köszi a segítséget: Szilvi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (104)
    2007-09-21  16:54
  5. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2007. szeptember 21. 16:54104.
    Off: Szerintem nem véletlen, hogy nincsen Mo.-on naphazolin hatóanyagú szemcsepp. Mellékhatásai közül kiemelném, hogy gyulladásos tüneteket okozhat (szemvörösség, könnyezés, homályos látás, irritáció ), valamint, hogy megnövekedhet a szembelnyomás, de az sem ideális, hogy hosszas alkalmazása esetleg szisztémás mellékhatásokat eredményezhet (fejfájás, émelygés, izzadás, idegesség, álmosság, gyengeség, emelkedett vérnyomás, szívrendellenességek, emelkedett vércukorszint). Amennyiben pedig nem allergiás eredetű a conjuctivitis, elnyomja a pontos diagnózishoz szükséges tüneteket. (A Visine Classicot sem szeretem emiatt.)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (72)
    2007-09-18  17:03
  6. 2007. szeptember 21. 16:17103.
    soha nem használtam a Canestent. Amikor gombát szedtem össze a klion nekem nagyon bejött, néhány nap alatt rendbe tett. A folyás előtte is és utána is megvolt.
    Voltam ph mérésen Ausztriában, ottani orvos is megállapította, hogy nem kóros, hanem "természetes" folyásom van, nálam ahogy ő mondta, "így áll helyre a ph egyensúly".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (100)
    2007-09-21  13:16
  7. 2007. szeptember 21. 16:15102.
    Nem azt mondtam, hogy annyira erős. Hanem, hogy van valamennyi. Voltam orvosnál is, többnél is, ez a folyás több nőnél, így nálam is nem fertőzés, gyulladás vagy egyéb más ok, hanem egy természetes folyamat.
    Nem büdös, nem sárga vagy barna, hanem sima egyszerű fehér, normál állagú folyás.
    Édesanyámnak is van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (99)
    2007-09-21  13:12

Címlap

top