Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bolhak!!!

chanel_jackson
Létrehozva: 2007. szeptember 18. 01:19

sziasztok!

segitseget szeretnek kerni.

az utobbi napokban eszre vettem hogy tele van csipesekkel a labam,azt hittem hogy szunyog,de fura mert egyet sem talani a lakasban.es epp ma hogy ultem a szeken ereztem hogy valami nagyon csip,es akkor lattam hogy bolha   a labam nagyon csunyan nezki .nem tudom hogy honnan kerultek elo ezek a bogarak.nem tudna valaki valami bolha irto szert?

elore is koszi 

  1. Torolt_felhasznalo_569213
    Torolt_felhasznalo_569213
    2007. szeptember 18. 08:3826.
    Hehe Látom, korán van.  
    előzmény:
    shrekné (21)
    2007-09-18  08:14
  2. 2007. szeptember 18. 08:2325.

    Nálatok is kedves vendékek jártak 

    Mi is igy szereztük be,majd gutaütést kaptam.Bár...........sajnos bárhonnan hazavihető 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_430377 (20)
    2007-09-18  08:13
  3. 2007. szeptember 18. 08:2224.
    Szió!! Én a ruhákkal (kiterigettem és a szomszéd kutyája a ruha alatt feküdt) hoztam be. Mivel én semmi ilyen irtó fújogatós izét nem használok ezért az összes cuccunkat ágynemüstől pokrócostól kimostam anyóséknál ott is szárítottam majd egy egy tiszta lepedőt (fehéret) leterítettem a szobákba és indult a vadászat))))) ültem lestem mikor ugrott lenyomtam))))) ráment egy nap de ki lettek irtva
    előzmény:
    chanel_jackson (1)
    2007-09-18  01:19
  4. 2007. szeptember 18. 08:2023.

    Szia!

    Sajnállak,mert nem kis meló a dögöket kiirtani 

    Nálam a kutyáknak sikerült "beszerezni",persze a többség engem csipkedett 

     

    Állatpatikában,gazdaboltban kapható  INSECTICIDE 2000 spré,Szagtalan,butorra is fujható,ártalmatlan melegvérűekre és sok porszivózás. Igy kb 1 hét alatt kiirtható.

     

    előzmény:
    chanel_jackson (1)
    2007-09-18  01:19
  5. Torolt_felhasznalo_430377
    Torolt_felhasznalo_430377
    2007. szeptember 18. 08:1722.
    Semmi nem használ, csak a kifejezetten bolhákra való írtó. Én is mindent próbáltam, felszedtem az összes szőnyeget, hipoztam, domesztoszoztam, fújkáltam minden francot rá, de csk szaporodtak. Ez a bolhaírtó por a második kezelés után kiírtotta mindet. A porszívót alaposan ürítsd ki.
    előzmény:
    chanel_jackson (1)
    2007-09-18  01:19
  6. 2007. szeptember 18. 08:1421.
    ah bocs, most látom bolhairtó. biztos van olyan.
    a Biokill is ilyen, és mindent befújtunk vele, de a szakember lehet biztosabb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (16)
    2007-09-18  07:29
  7. Torolt_felhasznalo_430377
    Torolt_felhasznalo_430377
    2007. szeptember 18. 08:1320.
    Szia, gazdaboltokban lehet kapni bolhaírtókat, nekem régen hintőpor formában volt ilyen, azt le kell szzórni minden zugba, és ha jól emlékszem 2 nap múlva porszívózni. Nekünk kutyától volt, -aki vendég kutya volt, -mindenki azt mondta, hogy embe-be nem megy bele! Nem a francokat! Úgy haraptak, mint a rosseb! Keress gyorsan egy gazdaboltot, vagy baumaxot.
    előzmény:
    chanel_jackson (1)
    2007-09-18  01:19
  8. 2007. szeptember 18. 08:1219.
    hát, a chemotox az nem a legjobb. Már csak azért sem, mert nem szabad belélegezni, és főként vízi szervezetre ártalmas, és hát az ember 60 %-át víz alkotja.

    Szóval irtó nagy butaság lenne mindent befújni, és egy 8 hónapos csecsemőt megmérgezni. mellesleg repülő rovarokra jó, és a bolhák repedésekbe bújnakmeg szóval még felesleges is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (16)
    2007-09-18  07:29
  9. 2007. szeptember 18. 07:4918.

    Szia!

    Te szegény! Mi pár éve a szuterént bolhásítottuk el. Ott lakott a kismacskánk, de mive mindenhova piszkított, mint egy rendes falusi macsekot, kiraktuk az udvarra. A rongyokkal kibélelt ágyikója ott maradt, ahol volt, abban voltak a bolhapeték (ezt később olvastam), kikeltek és a férjemet támadták, mikor lement barkácsolni, mivel a macska már nem volt ott (nagyon ronda sebes lett minden csípés helye). Elég sok idő volt, mire rájöttünk, honnan jönnek a bolhák. Ezután a régi macskaágyat egyszerűen elégettem (engem nem szerettek a bolhák valami miatt), a pincét meg befújtuk néhány flakon biokillel. A kóbor bolhákat meg összefogdostuk a lakásban (nem volt sok).

    Naszóval: a fölöttetek lakónak, ahol vannak állatok, nincs véletlenül a folyosón, vagy valahol, ahol jártok olyan szőnyeg, vagy rongy, ahol az állatok alszanak. Onnan jöhet bolha, ami frissen kikel, és éppen akkor nincs ott a közelben állat, akibe belemenjen.

    előzmény:
    chanel_jackson (1)
    2007-09-18  01:19
  10. Torolt_felhasznalo_620936
    Torolt_felhasznalo_620936
    2007. szeptember 18. 07:2917.
    A bolhanyakörvek egy fabatkát sem érnek az állatorvosok szerint. 
    előzmény:
    shrekné (15)
    2007-09-18  07:23
  11. Torolt_felhasznalo_620936
    Torolt_felhasznalo_620936
    2007. szeptember 18. 07:2916.
    Pár száz forintért lehet kapni Chemotox bolhairtó sprayt. Mivel melegvérűekre nem ártalmas, nyomot nem hagy, az egész lakást befújhatod vele, főleg a textileket. Nálunk 1x volt bolhainvázió, azóta nem jöttek vissza.
    előzmény:
    chanel_jackson (1)
    2007-09-18  01:19
  12. 2007. szeptember 18. 07:2315.
    bocsi, hogy ennyit írok, csak még valami.
    ha a forrás (tehát pl. szomszéd macska)nincs megszüntetve, akkor 3 hét után bármilyen irtás után visszaköltözhetnek. Szóval muszáj lesz beszélni a szomszéddal, és meglepni őt pár bolhanyakörvvel.

    Eszméletlen, hogy mire képes az ember ha ilyen történik vele. Én kezdtem paranoiás lenni, és 1 percenként a lábam néztem, hogy van-e rajta bolha. Ja, és még nyakörvet is vettem magamnak de rá van írva, hogy emberre veszélyes, szóval mégsem vettem fel. Más se tegye.
    előzmény:
    chanel_jackson (1)
    2007-09-18  01:19
  13. 2007. szeptember 18. 07:1214.
    Ja, páromat nem csípte meg 1 darab se. mindenki mást igen (még 5 ember)
    Szóval drukkolok, hogy a kislányodat ne csípjék meg, mert ez tényleg borzalmas érzés volt nekem is nemhogy egy bébinek.
    előzmény:
    shrekné (13)
    2007-09-18  07:07
  14. 2007. szeptember 18. 07:0713.
    Ja, és azt mondta a pali hogy már évek óta nem hívták bolhához!!
    Macskáró jött át egyébként, és nem tudom hogy, de emberbolha lett.
    Szóval mi befogtuk a kóbor macskát és bolhanyakörvet tettünk rá.
    És nem csak a házban volt, hanem az udvaron a járólapok repedéseinél, széleinél, úgyhogy az udvart is bepermetezték.

    Ha kisgyerek van a háznál, ne aggódj, mert 1 hétre rá, 2 pici babával mentek oda, és nem lett bajuk. Kicsit éreztünk valami kaparó érzést a permetezés után, de annyira ki voltam, hogy még magamat is befújtam.
    előzmény:
    shrekné (11)
    2007-09-18  06:53
  15. 2007. szeptember 18. 07:0312.
    Hozzánk kijött egy pasi, ő 1 napra ki akart minket költöztetni, merthogy be kell permetezni mindent, és az összes növényt ki kellett volna hordani, és ha visszaköltözünk, MINDENT lemosni, kimosni, függönyök, kárpitok, ruhák, bútorok......stb. kb. 50 ezerért, ha jól emlékszem.

    A gázosítás, kb. 2-3 óra hosszáig tart. Van is Bp-i cég aki 165km-re kijött volna és összesen kb. 25 körül kért volna. Nem is kellett volna kiköltözni, mert csak szellőztetni kellett volna.

    Végül, találtunk a faluban egy embert, aki kb. 6 ezer forintért, mindent összepermetezett, ágyneműt, ruhákat, függönyt, padlót, ágymatracot. Tényleg mindent, és amikor megszáradt nyáron kb. 10 perc, bementünk.
    Azt mondta olyan cuccot használ, mint ami a Biokill ben van, csak 30 szor töményebb formában. Színtelen, szagtalan, emberre nincs hatással.
    én a sima biokillel befújtam az összes ruhám, cipőm, bugyim, mindent, mert a bolha nagyon jól el tud rejtőzni. Mindent bezacskóztunk és úgy jöttünk vissza Bp-re. Itt az ajtóban pucérra vetkőztünk, és egyenest a kádba mentünk. Majd forró vízbe bedobáltam a ruhákat. Azt nem bírják a bolhák.
    És imádkoztam, hogy nehogy hazahozzunk egyet is. Úgy szaporodnak, hogy két bolhából, 3 hét alatt, valami több ezer bolha lesz, szóval nem tréfa dolog.
    Sok sikert! És kitartást, hogy elviseld a viszketést!!
    Én már sírtam annyira viszketett, megvakartam és mégjobban viszketett.
    Hú nagyon durva volt.
    előzmény:
    shrekné (11)
    2007-09-18  06:53
  16. 2007. szeptember 18. 06:5311.
    Szia!

    Hát, nem lesz könnyű. Én idén nagyon megszívtam, mert Balatonon a nyaralóba költöztek be. 60 csípést számoltam meg magamon, ebből 40 a bokám környékén volt. majd a combomon, hasamon...stb. szörnyű, és ahogy kinéztek. akit még nem csípett meg bolha az nem tudja milyen érzés, amikor viszket. fel is dagadt a bokám, és gennyedzett. gyógyszertárban olyan felrázós fehér folyadékot adtak, de igazából semmi nem segített.
    Egy ismerősőm azt mondta áztassam ki, de nem segített, SŐT!! a bacik jobban belemennek a nyílt seben keresztül. kb. 1 hét mire már nem viszket annyira, mert szinte semmi nem használ!!!
    Én kb. 5 percenként letusoltam, és akkor a vízzel együtt lemostam magamról őket. Életem legdurvább élménye. Kb. 3 héttel az eset után is látszódtak a csípések, szóval a szoknyát, vagy rövidnadrágot felejtsd el.

    hogyan űzd ki? 1. Vigyázz sokan le tudnak húzni. Neten találtunk egy csomó céget, akik ki tudják irtani. több megoldás lehet.
    1. Gázosítás. Az egész lakást lezárják és gázosítanak.
    2. Permetezés. mindent befújnak vegyszerrel, ami nem káros az emberre.

    előzmény:
    chanel_jackson (1)
    2007-09-18  01:19
  17. 2007. szeptember 18. 03:2510.


    Egy költői vénától jól becsípett bolha önéletrajz-regényét nekem mondta tollba

    Születtem Dolhán,
    egy kutyán,
    tizenkettőben, Gezarol után.
    Atyám
    paraszti sorban élt egy lobogós gatyán.
    Anyám
    egy cipész vérét kicsikarva,
    átment a kisiparba.
    Kiskoromban elláttam már bolhai tisztemet,
    s a csípésem jelentősen viszketett.
    Lakókutyám egy kis pulipintyó,
    mint jó
    suba betakart,
    de többet akart
    ifjúi vágyam már tavaszra:
    átköltöztem hát egy tágasabb kuvaszra,
    mely nemsoká a plébános ebe lett.
    Szemem előtt tehát már a papi pálya lebegett.
    A lelkem felkészült,
    s a tornácon, hol este a lelkész ült,
    magam is reverendába bújtam.
    Ám az új tan
    s a jámborság nem kötött le sokáig.
    Megláttam másnap a szakácsnő bokáit,
    fogtam
    magam s kiugrottam.
    De csalódtam benne! Sós volt és lagymatag.
    Az örökös hagymaszag
    tönkretette a gyomrom,
    és olyan testes volt, hogy féltem, agyonnyom.
    Nem maradtam egy estet sem,
    megszöktem a sekrestyésben,
    aki velem a kocsmába tántorgott.
    Magához vett a kántor ott,
    s hogy lett tanyám egy tanár úr nadrágja?
    - Ez a kis út nagy dráma
    a kántorné életében.
    Én megértem!
    Így kerültem iskolába,
    amit néhány diákban
    tisztességgel kijártam.
    Tanulnom ugyan csak ritkán akaródzott,
    de mivel az osztály sűrűn vakarózott,
    szavamra,
    valamit mégiscsak szívhattam magamba!
    Érettségi vizsgánkon én átmentem.
    Az elnökre.
    Felnyögve
    kaparászott utánam,
    s bár az ízét utáltam,
    mégis, pályám érdekében
    addig benne éldegéltem,
    amíg a rég áhított
    fővárosba szállított.
    Az elnök egy kis színésznőt szeretett.
    Így kaptam szerepet
    az egyik színpadon.
    De nem szerepeltem soha a színlapon,
    mert atyám tanácsa mindig bennem marad:
    "Sohase engedd kinyomni magad!"
    Színésznőm illatos szoknyáján hintázva
    jártam a színházba.
    Az öltöző pad alatt
    én is mindig jól kicsíptem magamat.
    Ám az én művésznőm, felelőtlen fruska,
    ráerőszakolt egy színikritikusra.
    Azt hittem, vérembe megy most ész, értelem,
    de rágós volt, fanyar, avas és vértelen,
    ezért ugrottam át Önhöz néhány napra
    többi rajongómat inkább megváratva.
    Csináljunk most együtt egy jó csípős darabot.
    ...S ezzel a bolha jól belém harapott.
    Akkorát csaptam rá, hogy hasadt a paplan.
    Hogy ugrott el mégis? Megfoghatatlan!
    Veszítve karriert, nagy lakomát,
    riadtan menekült az ablakon át.
    Tovatűnt egy kóbor eben kutyagolva,
    s lett, ami volt: kutyabolha.
    (Romhányi József)


    Egy mosoly Neked vakarozások közepette:-)))
    előzmény:
    chanel_jackson (1)
    2007-09-18  01:19
  18. 2007. szeptember 18. 03:219.
    Ez olyan huszonéves infi: egyik kuncsaftom gazdája télen-nyáron, kérte kutyát fürdetéskor kezeljem bolhairtoval. Kezeltem persze. Háttere az volt, hogy, padloja alá egyszer beköltöztek a bolhák, ki kellett gázositani öket onnan.

    Másik bolhás sztori, ez aranyosabb: háboru után legyengült Pesti gyerekeket elküldték vidékre, erösödjenek meg kicsit a friss tejtöl, zöldségektöl, jo levegötöl, segisenek a befogado család körüli teendökben.
    Anyu 14 éves volt egy özvegy 5 gyerekes bácsi vitte is ANyut. Gond nem is volt semmi, viszon Anyu kiállt a gangram beepték a bolhák a lábászárát. Egy sem csipte meg. 5 hetes erösödés után, hazaérve Anyuja kezdte kicsomagoni ruhákat, s kérdete mi ez? Hát bolhaszar. Minden cucc ment az üstbe kifözére.

    Apám -Anyám együtt buszon: Apám odasugta, fogtam egy bolhát. Anyám mondta tartsa majd elengedik ha leszálltak. Leszálltak, Anyám: de hol a bolha? Apám: elengedtem, menjen vissza a gazdájához
    előzmény:
    chanel_jackson (1)
    2007-09-18  01:19
  19. Torolt_felhasznalo_854885
    Torolt_felhasznalo_854885
    2007. szeptember 18. 02:248.
    Szegénykém! Hogy fogja azt a sok bolhát nyakon csípni...
    előzmény:
    Anchor (6)
    2007-09-18  02:20
  20. Torolt_felhasznalo_854885
    Torolt_felhasznalo_854885
    2007. szeptember 18. 02:237.
    Ezek a vérszívók gyakran megjelennek azokban a lakásokban, ahol kutya vagy macska is rendszeresen tartózkodik. Gyakori a bolhák előfordulása az állattartó telepeken is. Létezik kutyabolha, macskabolha, stb. Az embernek és a sertésnek közös a bolhája ezt a bolhát emberbolhának nevezik. A kifejlett bolha kizárólag vérrel táplálkozik. Nagyon kellemetlen, sok bosszúságot tud okozni.A bolhák irtása biztonsággal csak a kártevőirtást végző cégekkel oldható meg.
    előzmény:
    chanel_jackson (1)
    2007-09-18  01:19
  21. 2007. szeptember 18. 02:206.
    Ja es azt elfeljtettem irni, hogy a nyakanal kell fogni, mert akkor jobban kinyitja a szajat!  Ezt is a vandor arus mondta!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854885 (5)
    2007-09-18  02:16
  22. Torolt_felhasznalo_854885
    Torolt_felhasznalo_854885
    2007. szeptember 18. 02:165.
    Milyen kiskanállal? Mikro-makro?
    előzmény:
    Anchor (4)
    2007-09-18  01:57
  23. 2007. szeptember 18. 01:574.

    A gyogyszertarban biztos segitenek ......csak, hogy jobb kedvre deritselek meselek egy tortenetet.....

    Anno amikor apukam kisfiu volt a falujukba vandorarusok erkeztek....es arultak bolhaport is 1 Ft-ert......de nem volt hozza hasznalati utasias, igy a kedves vevo visszafaradt, es kerte....mire az arus azt felte, hogy elmodja meg 1 Ft-ert, hogy hogyan kell hasznalni! Na es most figyelj! Meg kell fogni a bolhat, es kiskanallal a szajaba tuszkoli egy kis bolhaport!      

    előzmény:
    chanel_jackson (3)
    2007-09-18  01:34
  24. 2007. szeptember 18. 01:343.
    nincs kutyank,de a felettunk levo szomszednak van ketto is es meg egy macska,nem tudom hogy tole szarmazik e,nem mertem megkerdezni.es a legnagyobb baj az hogy van egy 8 honapos kislanyom,felek hogy ot is megcsipik 
    előzmény:
    Bdora (2)
    2007-09-18  01:30
  25. 2007. szeptember 18. 01:302.
    Szegény...Van kutyád?
    előzmény:
    chanel_jackson (1)
    2007-09-18  01:19

Címlap

top