Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Most kezdem a műköröm tanf

jan-ka
Létrehozva: 2007. szeptember 7. 16:18
Sziasztok! Most kezdem majd a műkörmös tanfolyamot a Crystal Nailsnál. Pontosabban 17.-én. Szívesen beszélgetnék olyan körmösökkel akik ott tanultak vagy tanulnak esetleg akik most kezdik szintén.Na meg akik nemrég lettek körmösök.
  1. 2011. január 3. 14:30626.

    Sziasztok!

     

    Én februárban megyek a Crystal Nails-hoz lábápoló tanfolyamra. Most már ketté választották a szakmát, kézápoló-műkörömépítő és lábápolóra. 

     

    Mit tudtok mondani a suliról? Milyen a pedi oktatás? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2010. május 3. 12:31625.

    Sziasztok!

    Én sem kaptam valami szuper alapoktatást, igaz én már közel 7 éve jártam erre a tanfolyamra. Magamtól jöttem rá rengeteg praktikára és sok továbbképzésen is részt vettem (Kovács Gabi, Almási Heni, stb.). Viszont mióta Sopronba költöztem, szereztem pár olyan dumcsipartnert, akik szintén körmösök. (Győr-Sopron és környékéről.) Néha összedugjuk a fejünket és nagyon sok okosság kerül felszínre. Így ma már több tízezer kemény forintost spórolunk meg.  Ha ötletet adok és kapok, azzal mindenki jól jár. Üdvözlettel: Molnár Tímea Klaudia (ClauNails)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2010. Április 28. 23:13624.

    Az a baj, hogy mire rájössz, hogy kontásuliba kerültél már késő.

     

    Az óccsó körmös pedig az a véleményem, hogy ha saját munkáját ennyire értékeli mit vár el másoktól!? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2010. Április 28. 18:51623.

    Köszi :)

    Nos szeptembertől eddig ennyire futotta...és ha már jó tapasztalatot/példát kerestek, akkor az lehetnék én :)

    Tudom, egy a százból, de ez is valami.

    Tény hogy a kontár sulik, a felszínes képzések valóban lealacsonyítják a szakmát :(

    De ez nem csak vidékre jellemző sajna....

    előzmény:
    nosigno (618)
    2010-04-28  16:47
  5. 2010. Április 28. 18:44622.

    Nos az "óccccsó" körmökről csak annyit, hogy szerintem mindenki annyiért dolgozzon, amennyit a munkája ér!!!

    Én tanulóként elmondtam a vendégeimnek, hogy bár2500Ft egy szett, de lehetséges, hogy nem marad fenn 4-5 hétig, mert még tanulom csak a szakma rejtelmeit, és ebben a tudatban vállalják, hogy alkotom a körmeiket.

     

    Sok körmös sajnos tényleg el van szállva az árakkal, de tény, hogy az "óccccsó" körmök olyanok is(tisztelet a kivételnek) Édes középutat javaslok...

     

    Másik: Egy vendégem pár hete jött, hogy előző körmöse (mostfigyeljetek!!!!) Vmi kampóval lefeszegette a körmeit, mert azt úgy kell.... Hááát sikítófrászt kaptam...."hentesek"!!!!

    előzmény:
    Ildiko666 (621)
    2010-04-28  17:32
  6. 2010. Április 28. 17:32621.

    Én mondjuk nem most végeztem, vidéken, és nem a legjobb volt a suli, de elfogadható. Viszon ha nincs a barátnőm, aki előttem végzett két évvel, akkor valszeg én is megragadok az alapszinten.

    De képzésekkel simán felfejlődtem a felső kategóriába, ha lehet ezt mondani, és nem hangzik nagyképűen.  De lesz ez még feljebb is :)  Idő és pénz kérdése. 

     

    Hát ezekről az óócsóóóó körmösökről inkább ne is beszéljünk, mert lábrázást kapok. De aki ilyenhez megy, meg is érdemli.

     

    Az én véleményem az, hogy akinek nincs rá pénze, az ne tetessen körmöt inkább, minthogy valami förtelem legyen a kezén. Dehát tulképp ez nem az én gondom, mindenkinek csak az igényei szerint.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145670 (620)
    2010-04-28  17:17
  7. Torolt_felhasznalo_145670
    Torolt_felhasznalo_145670
    2010. Április 28. 17:17620.

    Igen,az a honlapján is lásztik,hogy már a vizsgamunkái olyanok a lányoknak,hogy szalonképes abszolút.Itt nálunk az alfa -kapos inditott még,de a munkahelyemről nem tudtam volna eljárni fél éven kersztül,de lehet,hogy jobban jártam volna.Bár olyan sok jót nem hallani arról sem.Budapest ennek a dolognak a fellegvára.Lehetett volna a CN-hez vidékről fljárni,de azt csak az tudja megtenni aki munkanélküli.Szóval nem egyszerű.

     

    De,hogy ne keseredjen el senki,én tudok olyan körmösöket akik oda jártak ahova én és sikerült nekik,sok idő és pénz ráforditással,képeik is fent vannak a Nails.hu-n és sikeresek lettek.Nekem nem jött be és nem is erőltetem ami nem megy.

    Még sok másnak se kéne aki beül szalonba és elcseszi a vendég körmét.De ugye a 2500 ft-os ár a lényeg sok embernek,de én 1500-ról is hallottam.No comment..

    előzmény:
    Ildiko666 (619)
    2010-04-28  16:48
  8. 2010. Április 28. 16:48619.
    Darabos Évi iskolájából, aki kikerül, az tud annyit, hogy el tudjon helyezkedni. Ott minőségi az oktatás. Csak sokan sajnálják rá a pénzt, és hát az nincs vidéken.
    előzmény:
    nosigno (617)
    2010-04-28  16:28
  9. 2010. Április 28. 16:47618.
    Megnéztem az oldalad, gratulálok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_259605 (0)
    2010-04-25  14:48
  10. 2010. Április 28. 16:28617.

    Azért van valakinek jó tapasztalata is?

    Egyébként jól belegondolva minden szakmával így van, százával "képzik ki" az embereket és boldoguljon ki, hogy tud.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  11. 2010. Április 28. 16:26616.

    Igen, ez a jellemző, amit leírsz sajnos.

     

    Nagyobb gond az, hogy sokan ezzel a tudással helyezkednek el szalonban, és teszik tönkre a vendégek körmét egy vagyonért.

     

    Sajnos, sok vendégnek meg fogalma sincs, hogy hogy is kéne egy körömnek kinéznie, és nem kevés esetben, elégedettek is a "művel". 

     

    Ja, és a lényeg, hogy óóócsóóó legyen! Pedig tudomásul kell venni, hogy egy szépen megépített műköröm nem olcsó! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_145670 (615)
    2010-04-28  16:17
  12. Torolt_felhasznalo_145670
    Torolt_felhasznalo_145670
    2010. Április 28. 16:17615.

    Ez igy van.Én is megcsináltam a sulit (vidék).Egy fiatal csajszi volt az oktató,anyjáé a suli.Tök link volt megmutatta egy ujjon az adott technikát és nekünk kellett a modellen ezt reprodukálni,oda se jött meg se nézte,csak úgy potyogtak le a körmök,kente rá az ember a zselét ahogy tudta,olyan lett amilyen mentünk tovább,semmi instrukció,semmi oktatás.Beszáradt zselék,használhatatlan eszközök,koptt reszelők,trutyis volt és undoritó minden.Ugy tudtunk v.mit alkotni ha vittünk cuccot,pedig az árban benne volt az anyag amivel dolgoztunk.Szóval én már megbántam,itthon helyem nincs gyakorolni,vendéget fogadni,ezzel a tudással pedig dolgozni nem lehet.Áll halomban a sok diszitő cucc,uv lámpa stb. és nem tudom használni.

     

    Jól gondolja meg mindenki mibee ugrik bele.Ennyi műkörmös amennyit kitermel ez a sok suli,ez már katasztrófa.Lealacsonyítják a szakmát vele.

    előzmény:
    Ildiko666 (614)
    2010-04-28  13:17
  13. 2010. Április 28. 13:17614.
    Erre azért ne vegyél mérget. A sulik 99%-a olyan, hogyha kikerül az ember, nem tud körmözni. Sajnos ez van.
    előzmény:
    nosigno (613)
    2010-04-28  12:36
  14. 2010. Április 28. 12:36613.

    Sziasztok!

     

    Én május közepén kezdem. Vidéki lévén nincs lehetőségem ilyen jó nevű sulira, remélem azért mindent megtanítanak, amire szükségem lesz a jövőben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_190989
    Torolt_felhasznalo_190989
    2010. március 13. 13:39612.

    Sziasztok!

    Én is most kezdem majd nemsoká a Kéz-és Lábápoló ,műkörömépitő tanfolyamot.Én egy Jászberényi suliba jelentkeztem. a kellához.(kella)  tud valaki valamit róluk???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_127989 (1)
    2007-09-07  16:18
  16. 2010. február 28. 23:47611.

    Sziasztok!

    Érdekelne ki járt Tatabányán Kéz és lábápoló műkörömépítő tanfolyamra?

    És mi a véleményetek a képzésről?

    Gondolok itt  az IPOSZRA,KPVDSZ-re stb......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_322144
    Torolt_felhasznalo_322144
    2009. december 16. 19:09610.

    Szerintem a Crystal Nails tanfolyama azoknak való,akiknek nem jelent gondot 2-300ezer forintot kifizetni,és akkor még nem beszéltünk arról hogy a díszítésről szót sem ejtenek,ha az orvosi ismereteken kívül mást is szeretnél tudni akkor végezz el még 5-6 továbbképző tanfolyamot ami egy-két napos és 20-30ezer forint.

    A gond csak az hogy az interneten úgy van meghírdetve h a tanfolyam költsége 95ezer forint,ami egy vicc,és hihetetlen is csak akkor meg minek mondják ezt ha aztán a végére kb 350re jön ki,úgy h még semmit nem tudsz jóformán.

    Emelett rengeteg átverés van az egészben, de ezeket inkább nem elemezném...És főleg az nem tetszik bennük hogy folyamatosan csak magukat fényezik,lényeg hogy tudják manipulálni az embereket,nem akarok senkit lebeszélni de nekem ez valahogy nem jött be.

    Tényleg azoknak való akiknek nem kell hitelt felvenniük vagy kölcsönkérniük a tanfolyamra,mert könnyen előteremtenek plusz 150ezret,de ha kell akkor inkább el se kezdd!

    Lényeg nekem nem tetszik az egész hozzáállásuk és ennyi.Engem nagyon felbosszantottak!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. január 20. 12:40609.

    Sziasztok!

     

    Ha esetleg érdekel valakit, és még él a topic:

    én Debrecenben szívesen lennék modell.

    Most van műkörmöm (zselés, francia) és már aktuális lenne a töltés, festés...

     

    De csak délután 4 után érek rá...

    Ha esetleg így is tudok "segíteni" valakinek, írjon bátran privit...

     

    Akár fodrász tanulónak is segítek ha "próba babát keres",

    többször voltam már alanya a tanulóságnak (vágás, festés, szőkítés...).

     

    Köszi:

    Csilla18

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. január 14. 20:42608.

    Kedves Vilka67!

     

    Alább olvashatod egy régebbi hozzászólásomat a Twixis topicból (néhány részt kivettem, ami konkrétan rólunk szólt) az oktatással kapcsolatban.

    Abszolut jótanácsként és nem reklámként, lévén, hogy a februári OKJ-s tanfolyamunkra már nincs hely.

     

    üdv

     Évi
    --------------------------------------------- --

    Az, hogy egy tanfolyam árához mit ír az iskola, lényeges, de csak egy dolog. Van ahol 300.000Ft szerepel, van, ahol 80-150.000Ft van feltüntetve. Az a tapasztalat, hogy ezeknél az iskoláknál nem tüntetnek fel minden költséget, sőt hallottunk már olyanról is, ahol az érdeklődőnek meg sem említették és a tanfolyam közepén derült ki, hogy sok tízezer forintért kell még anyagokat-eszközöket vásárolni, de ekkor a tandíj egy része már be volt fizetve, a tanfolyam már elkezdődött, nem volt sok választás.


    Emellett fontos az alapcsomag. Egyrészt az anyagok minősége, másrészt a mennyisége. Érdemes részletes listát kérni a pontos tartalomról, mert nem ritka, hogy mintacsomagokat tesznek bele, ami kb. 1-2 kézre elég vagy olyan régi anyagokat, ami azért nem fogy, mert használhatatlan. Rendszeresen kimarad a csomagból néhány olyan anyag, ami a tanfolyam során derül ki, hogy szükséges a munkához, ugyanakkor hangzatos nevű, de szükségtelen anyagokat beletesznek. Megtévesztő az is, ha a tanfolyam díja az órai anyaghasználatot tartalmazza, de a képzés keretében rengeteg otthoni gyakorlás szükséges, amihez ugyanúgy szükséges egy alapcsomag megvásárlása, ami szintén a tanfolyam során derül ki.


    Ha az iskola biztosít az órára Uv lámpát, pedikűr-manikűr, készletet szintén jól hangzik, de az otthoni gyakorlásra szintén meg kell vásárolni. Ha az alapcsomagban benne van a lámpa, az általában a legkisebb egy csöves szokott lenni, amin tanulni sem a legjobb, de rendszeres munkához kevés lesz.


    Emellett nagyon fontos, hogy a tanfolyam mennyi ideig tart és ez mekkora óraszámot jelent. Az új rendszer következtében megnőtt az elméleti és gyakorlati anyag is, a követelmények jóval magasabbak lettek. Ekkora mennyiségű anyagot az elméleti órákkal együtt nem lehet korrektül 3 hónap alatt megtanulni, 6-7 alkalom nem elég 6 különböző technika elsajátítására. Emellett ott vannak az elméletit tételek, elolvasni sem elég 3-4 alkalom, nemhogy elmagyarázni.


    És persze az sem elhanyagolható, hogy mekkora a csoportlétszám. Nem mindegy, hogy 60 fős csoportot oktatnak, 15 főt vagy akár 10-et. Rengeteg múlik azon, hogy a tanár mennyire tud odafigyelni a gyakorlásnál és segíteni, javítani a hibákat, mert ha rossz mozdulatok rögzülnek be, azokat utólag sokkal nehezebb javítani.


    Rengeteg már végzett körmös fordult meg a továbbképzéseinken és szinte mindenhonnan azt halljuk, hogy nagyon rossz volt az alapképzés, levizsgáztak, de nagyon bizonytalanok és mire minden járulékos költséget összeadtak, nem jöttek ki sokkal olcsóbban a választott tanfolyammal. Emellett a kezükben van egy bizonyítvány, amivel nem mernek dolgozni, a vendégeik elégedetlenek ők pedig el vannak keseredve, mert nincs sikerélményük és rengeteg pénzt költenek el továbbképzésekre.


    Természetesen érthető, hogy van egy bizonyos keret, amiből gazdálkodni kell, de sajnos itt is nagyon jellemző, hogy „olcsó húsnak híg a leve” és még inkább az, hogy „amit spórolunk a réven, megfizetjük a vámon”. Ez nem jelenti azt, hogy ami drága biztos jó, ami meg olcsó az rossz, de érdemes megnézni, hogy mire fizeted ki a pénzed.



    Ha egy pár dolgot ezekből megfogadsz és ez alapján nézel körül a piacon, talán kisebb lesz a csalódásod kockázata.

    -----------------------------------------------------

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_532428 (603)
    2009-01-10  08:06
  20. Torolt_felhasznalo_217215
    Torolt_felhasznalo_217215
    2009. január 14. 14:44607.
    Sziasztok! Mi a véleményetek a Belvárosi Creatív Stúdióról? Esetleg tanult náluk valaki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. január 14. 12:59606.

    Szia Évi!

     

    Köszönöm válaszodat, bár csak most jutottam internethez. De ez legalább mindig jól fog jönni, ha ilyesmi történik velem. .

     Szia: Bubu

    előzmény:
    darevi (602)
    2008-12-28  12:44
  22. Torolt_felhasznalo_179755
    Torolt_felhasznalo_179755
    2009. január 13. 18:57605.

    Az említett cégnél(Alfa K) jártam pedikűr-modellként, úgy hogy már végzett kéz és lábápoló voltam és elképedtem az ottani oktatáson. Először is képzelj el egy gimnáziumot, amelynek az egyik emeletén 3-4 teremben, kb 30 ember termenként berendezkedik az iskolapadokba, majd valaki szól, hogy mégsem ez a terem az és ezt 2x is eljátsszák. Majd a végleges teremben közel 1,5 óra után megjelenik az oktató, aki jelzi, hogy mit kell csinálni, majd 20p után lelép,mint kiderül, ő oktat mind a 3-4 teremben egyszerre.....

    Szerintem penge éles késekkel felelőtlenség így ennyi tanuló pedikűröst magára hagyni, sőt balesetveszélyes. Másrészt így tanulni, hmmm nem tudom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_532428 (603)
    2009-01-10  08:06
  23. 2009. január 10. 11:47604.

    Szia!

    Ha hosszútávra gondolkodsz, ne feltétlenül olcsót, hanem tényleg jót válassz. Vannak buktatók, amik ált. a szakmai csomagoknál kezdődnek (vagyis: adnak "ingyen", előírják, mit vegyél, stb...)

    Én leginkább a Darabos Éviét ajánlom - messze nem a legolcsóbb, sőt! - de biztos, hogy tudást kapsz, és jó minőségű, szuper anyagokat, olyanokat és annyit, ami kell.

    Sokan járnak CN-es tanfolyamra, nekem barátnőm végezte ott, háááááááááááááát ....  ;-)

    Ajánlják még az Aphrodités tanfoyamot, Róth Éva vezetésével. Ott is biztos jó az oktatás. Én annó az ipartestület iskolájában végeztem, az sem volt rossz. A többit - én - annyira nem ajánlanám.

    De az a lényeg, sok embert hallgass meg  a tapasztalataikról.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_532428 (603)
    2009-01-10  08:06
  24. Torolt_felhasznalo_532428
    Torolt_felhasznalo_532428
    2009. január 10. 08:06603.

    Sziasztok!

     

    Én most mennék tanfolyamra, de igazán még nem tudom hogy melyiket válasszam. Az ALFA KAPOS-ról mi a véleményetek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. december 28. 12:44602.

    Bubu!

    Pillanatragasztóval semmiképpen ne, mert nagyon sok ciánszármazékot tartalmaz, ami roncsolja a körömlemezt, inkább műkörmös ragasztóval próbáld. Két ünnep között nyitva vannak műkörmös boltok, ott tudsz venni. Max 1000 ft körül van.

    Ez azért csodát nem fog tenni, ezért óvatosan használd, esetleg egy sebtapasszal tekerd át, hogy kevésbe tudjon sérülni.

     

    üdv

     Évi

    előzmény:
    bubu1972 (601)
    2008-12-21  20:46

Címlap

top