Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Most kezdem a műköröm tanf

jan-ka
Létrehozva: 2007. szeptember 7. 16:18
Sziasztok! Most kezdem majd a műkörmös tanfolyamot a Crystal Nailsnál. Pontosabban 17.-én. Szívesen beszélgetnék olyan körmösökkel akik ott tanultak vagy tanulnak esetleg akik most kezdik szintén.Na meg akik nemrég lettek körmösök.
  1. Torolt_felhasznalo_742546
    Torolt_felhasznalo_742546
    2008. január 6. 16:40451.
    Sziasztok!

    Hoztam egy körmöt, ez a mai művem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. január 5. 15:21450.
    Sziasztok!

    A 11. kerületben, a Móricz Zs. körtér környékén keresek műkörmöst, láttam pár képet, amiket csináltatok, de nem tudom, hogy ki, hol dolgozik!

    Köszi, Ancsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_949100
    Torolt_felhasznalo_949100
    2008. január 5. 13:41449.
    Sziasztok Lányok!

    Tudnátok segíteni nekem abban, hogy melyik típusú műköröm tartósabb?
    A tipp+zselés vagy az épített zselés?
    Nekem most épített zselés van, de kicsit elgondolkodtat, hogy ez a ragsztási módszer lehet káros is, ha rosszul rakják fel, nem??? Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. december 31. 20:37448.

    Lányok!

    Mindenkinek nagyon sikeres Újévet és gyönyörű körmöket kívánok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_742546
    Torolt_felhasznalo_742546
    2007. december 31. 18:48447.
    Sziasztok!

    Rendszeresen olvaslak benneteket, úgy gondoltam én is felteszem a "műveimet". Októberben vizsgáztam, még csak gyerekcipőben járok, de szép lassan majd alakul. Én elsősorban a stabilitásra, és a forma kialakításra igyekszek figyelni a díszítések majd ezután jönnek.


    Mindenkinek B.U.É.K
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. december 30. 22:08446.

    Sziasztok

    Már régóta olvasom a topicot, de csak most bátorkodom írni.  

    Októberben kezdtem a tanfolyamot és nagyon sok jó infot találtam a hozzászólásokban. A tanfolyamon sajnos nem lehet megtanulni, mint már többen is írták, ezért én is próbálok minél többet olvasni, figyelni és persze gyakorolni.

    Még nem büszkélkedhetek olyan sok szép munkával mint ti, de remélem hamarosan szebbnél- szebb körmök kerülnek ki a kezeim alól. Azért mutatnék egyet, bár nem lett a legjobb...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. december 30. 19:06445.
    Sziasztok!

    Eladó egy keveset használt 2x9 w-os körben tükrös uv lámpa, fél éves még fél év garanciával.

    Valamint egy Szilágyi pedikűr készlet, csak vizsgán használt, kifogástalan állapotban, eszköztartóval.

    Képet tudok küldeni.

    További részletek priviben!

    Mindenkinek jó munkát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. g-8
    g-8
    2007. december 26. 20:18444.

    Sziasztok!

    Először is kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!

    Brittabritta: köszönöm a kedves, bíztató szavakat, és főleg az építő kritikát. Ebből lehet tanulni, és én akarok is.  Igen, a párhuzamreszelést még egy cseppet gyakorolnom kell, de egyre jobban érzem a dolgot.

    A töltésről: sajna nálunk a tanfolyamon csak "bónuszként" mutatta meg a tanár azoknak, akik egyik alkalommal kicsit tovább tudtak maradni a suliban. Picit furcsának tartom, hogy a szakmához tartozó egyik talán legfontosabb dolgot (hisz nem mindig új körmöt teszünk fel) jutalom gyanánt mutatják meg.  

    Bevallom én rengeteget tanultam (és tanulok a mai napig is) különböző körmös fórumokról tapasztaltabb, segítő körmös kolléganőktől, amiért örök hálám.  

    Végezetül három kép: az utolsó "üveghatású" a sajátom.

    Kívánok mindenkinek békés, boldog új esztendőt! A tanfolyamra járóknak sok tanulást, sikeres vizsgát, a már végzett, "praktizáló" körmösöknek pedig sok-sok vendéget! 

    Üdv: Szilvi

     

    előzmény:
    brittabritta (442)
    2007-12-24  22:58
  9. Torolt_felhasznalo_108543
    Torolt_felhasznalo_108543
    2007. december 25. 08:48443.
    Nos, sziasztok!
    Megpróbálok mindenre válaszolni!
    Kinél vizsgáztam?
    A jó Isten sem tudja...Szerintem a neveiket te sem fogod megjegyezni,mert a vizsgádon nem ez lesz a legfontosabb...A vizsga elnök egy Fodrász volt, aki a gyakorlaton nagyon rendes volt velünk,de az elméleten már nagyon bunkó volt...olyat is kérdezett tőlem anatómiából,ami nem is volt a tankönyvben...másoknak bele kérdezett egy másik tételbe is...Na meg a konkurens American Nails-es nő...valami Aranka...na az mindenbe belekötött...gyakorlaton is és elméleten is...
    A tanáromat Kovács Edinának hívják és szerintem Ő a legjobb fej tanár,akivel valaha dolgom volt...
    melyik a 4. tétel?
    -Ismertesse az ízület fogalmát, felépítését, csoportosításának szempontjait:
    -Ismertesse a kötőszövet fajtáit:
    -Ismertesse a fertőtlenítés fogalmát, fajtáit, módszereit:
    -Ismertesse az egy- és többfázisú gél használatát műköröm készítésénél:
    -Ismertesse az előzetes orvosi vizsgálat célját:
    Én tanultam rendesen a vizsgámra,mert nem szeretek úgy odaállni valahová,hogy sík hülye vagyok...
    A "csomag" egy 10.000.- Ft értékű ajándék utalvány,amely
    -EzFlow,ibd,Crystal Nails,Elite cosmetix- termék vásárlására szól...
    Ez kicsit hosszúra sikeredett...
    Mindenkinek kellemes ünnepeket és sok sikert...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. december 24. 22:58442.

    Sziasztok!

    Úgy látom, jó kis csapat gyűlt itt össze, ha nem bánjátok, csatlakoznék.

    Én több, mint 2 éve végeztem el a tanfit, de nem dolgozom a szakmában, csak műkedvelő szinten gyakorolgatok a baráti körön. Imádom csinálni.

    Nálunk nagyon könnyű volt a vizsga, a vizsgáztatók is rendesek voltak, úgyhogy én részemről csak bátorítanék mindenkit. Persze azért nem árt, ha készültök. Ha látja a tanár, hogy foglalkoztatok a témával, akkor általában segítőkész.

    g-8! Gratulálok a munkáidhoz. Sok végzett és "gyakorlott" körmös nem csinál ilyeneket. Ha elfogadsz egy építő jellegű kritikát. Az első kép gyűrűsén leginkább, de egy hangyányit a többin is: a párhuzamreszelésnél döntsd egy kicsit a köröm középvonala felé a reszelőt, ezze optikailag tudod egy kicsit nyújtani is a körömágyat. Ezt csak azért gondoltam hozzáfűzni, mert én a vizsga után is nagyon sokáig kínlódtam ezzel, mire a magam kárán rájöttem a technikára. Hozzáteszem: mi semmilyen díszítést nem tanultunk a tanfolyamon, úgyhogy gonodlhatod, hogyan néztek ki az első körmeim. 

     

    Jut eszembe: a töltés technikáját sehol sem oktatják a gyakorlatban, vagy ez csak nálunk néphagyomány???

    előzmény:
    g-8 (436)
    2007-12-11  13:55
  11. Torolt_felhasznalo_380976
    Torolt_felhasznalo_380976
    2007. december 22. 23:42441.

    hello mindenkinek!

    Egy kérdésem lenne Hozzátok.
    A mai napig annyit kellett dolgoznom, hogy nem volt időm sem kozmetikushoz, sem körmöshöz elmenni.
    Holnap (vasárnap 23-án) tudna valaki engem fogadni?
    Elsősorban olyanhoz mennék szívesen, aki a szemöldökömet kiszedné gyantával és esetleg festené is, és bármilyen körmöt (zselé v. porcelán) tenne fel.
    De ha csak a köröm jönne össze az is nagy-nagy segítség lenne.

    Bocsánat az off-ért, de sürgős lenne, és már senkit sem találok, aki elvállalna.

    Ha valaki szakítana rám időt (akár milyen kezdő vagy-nem érdekel) akkor kérlek priviben jelezd nekem holnap de.-ig

    köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2007. december 19. 12:37440.
    Ügyi vagy! Kinél vizsgáztál? Tanár! Mi volt a csomagban, Meik a 4. tétel? Mennyit tanúltál a vizsgára? Nagyon szívóznak stb,stb,stb.... írj le mindent.
    Gratulálok. Az egész lett 5-ös vagy csak az anatómia? A többi hányas latt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_108543 (438)
    2007-12-17  16:22
  13. Torolt_felhasznalo_762162
    Torolt_felhasznalo_762162
    2007. december 17. 22:28439.

    Halihó!

    Én januárban vizsgázom a perfect nailsnél, bár még nem tudom, hogy hogy csinálok meg 4 körmöt 1 óra alatt. Nektek hogy ment???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_127989 (1)
    2007-09-07  16:18
  14. Torolt_felhasznalo_108543
    Torolt_felhasznalo_108543
    2007. december 17. 16:22438.
    Sziasztok lányok!

    Tudom,hogy régen jártam erre...csak el akartam újságolni,hogy a CN.-nél sikeresen levizsgáztam!!!A tanárnő közölte az induláskor,hogy a legjobban teljesítő tanuló,kap egy ajándék csomagot!!!Megkaptam!!!Nem kell félni az anatómiától csajok!!!szerintem nem nehéz...szóbeliből a 4. tételt húztam...5-öst kaptam...a gyakorlat nem volt egy leányálom...tipes zselét húztam...mi egy konkurenst kaptunk vizsgára, aki az American Nails-től jött...De túl lehet élni...
    Sok sikert mindenkinek!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_544119
    Torolt_felhasznalo_544119
    2007. december 13. 20:26437.

    Sziasztok Jánykák!

    Gratulálok Mindenkinek,aki sikeresen túl van a vizsgákon!

    Mi az elméleten léptünk túl.és most a múkörömépítés gyakorlati része folyik január végéig,aztán meg manikűr-pedikűr...Élvezem nagyon,bár egy picit fárasztó meló mellett,meg keveset tudok gyakorolni...Sajna...Talán majd,ha a szombati sulis napom megszűnik,és akkorra bevállalhatok "vállakozó pácienst"  ..Persze egyenlőre csak gyakorolni..

    A tételekte én is dolgozgatom kifele,bár egyenlőre még zsong az agyam,úgy érzem nem marad meg benne semmi.Azt el tudom mesélni,hogy mit csinálok sorban az ügyfél kezével,de hogy milyen csontok vannak lábon,kézen...Na majd lesz valami..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. g-8
    g-8
    2007. december 11. 13:55436.

    Sziasztok! Nemrég találtam rátok, és gyorsan végig is olvastam azt a pár száz hozzászólást.  Ha megengeditek, néha be-benéznék, hozzászólnék, képet csatolnék stb.

    Én idén júliusban végeztem el a tanfolyamot (CN termékekkel), és azóta is azt használom. Szerintem jó minőségű, és az ára is elfogadható.

    A vendégköröm, lassan ugyan, de kialakulóban van. Egy biztos! Rengeteg gyakorlás szükséges, valamint az, hogy a tanfolyam csak egy minimális alapot ad ebből a szakmából, a többi ránk van bízva, ki hogyan képezi magát tovább.

    A tételekkel kapcsolatosan csak annyit, hogy én is folyamatosan - ahogy a suliban a tantárgyakkal haladtunk - magamnak dolgoztam ki, és én azt tanultam meg. Így utólag már azt mondom, nem volt vészes, de a vizsga előtti napokon bizony egy zabszem nem fért volna be.... 

    Szóval mindenkinek üzenem, aki most kezdi a sulit, vagy ezután szeretné, hogy nem kell félni tőle, megcsinálható.

    Kezdésnek csatolom egy-két munkámat, és szívesen veszek mindenféle (pozitív és negatív) hozzászólásokat, észrevételeket!

    Üdv: Szilvi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. december 11. 10:48435.

    Sziasztok!

    Én is szeretnénk ilyet tanfolyamot végezni,Debrecenben vagy Nyíregyházán.

    Hol tudok utána nézni az iskoláknak?Mennyibe kerül?

    Előre is köszönöm a válaszokat.

    Szép napot!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. december 10. 18:38434.
    Nekem ma volt a szóbelim és kézben a bizi is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914654 (433)
    2007-12-08  11:04
  19. Torolt_felhasznalo_914654
    Torolt_felhasznalo_914654
    2007. december 8. 11:04433.
    huhhh...sikerult a gyakorlati vizsgám  
    már csak a szóbeli van hátra 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_127989 (424)
    2007-11-17  23:37
  20. 2007. november 28. 11:29432.
    sziasztok,
    szívesen lennék körömmodell (műköröm is), aki gyakorolni akar...
    hétköznaponkét este 6tól érek rá. hétvégén délutánonként.
    akit érdekel, itt megtalál:
    elle0805@gmail.com
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_304044
    Torolt_felhasznalo_304044
    2007. november 25. 12:49431.

    Sziasztok!

     

    Én ajánlom nektek az egyik műkörmös webáruházat, szerintem megbízhatóak,és jók az anyagaik. Nagy választékban vannak a díszítők is, kövek is. www.nailshopbt.hu

    előzmény:
    dit_ (430)
    2007-11-23  15:26
  22. 2007. november 23. 15:26430.
    Lányok  szerintettek hol érdemes vizsga után anyagokat porcelán, zselé beszereznem? melyik cég terméke amivel nem kell kisérleteznem, küldjétek priviben légyszi.
    Sajna ezek amit a tanfolyamon használunk ott még árlistát sem tudok, és csak a kezembe nyomnak x összegért egy ragasztót nem mindegy hogy milyen áron, mert még hasonlitási alapom sincs, és gondolom olcsóbbnak kéne lenni ha már ott tanulunk, de ez nem feltétlen van igy. sajna. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. november 23. 13:01429.

    sziasztok

    eladó egy körmös uv-lámpa, 9 W-os, plusz 2 megbontott zselé, mindkettő átlátszó, az egyik tipes(Tama, kb 5-6ml), a másik építő (Diamond Nails, kb 10-12 ml)

    részletek priviben

    szép napot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. november 23. 10:30428.

    Lányok! 

    Itt látom már többen feltettétek a munkáitokat, ezeket bent csináljátok? mennyi idöt vesz igénybe a benti körömépitésre szánt gyakorlás, tehát meddig lehettek bent? kész lesz a modell körme teljesen? vagy otthon kell befelyeznetek?
    Látom itt több diszitett köröm is van, nálunk nincs ilyesmi, csak az épitést, tipp zselé, tipp porcelán van tanitva, nincs is más.
    A töltést is megmutatják? mert az nekünk nincs benne az alaptanfolyamba, mi lesz a modellemmel, akinek felraktam a tippes, porcelános körmét? vagy a zseléset?
    Ja nekünk nem kellett megvásárolni az anyagot, de a tanfolyam végén lehet vennünk, 40ezer az olcsobb, a drágább 80ezer lesz, ti nálatok milyen árak vannak?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. november 20. 08:30427.
    Ez tök szuper, hogy pont a szülinapodon kezdődik a tanfolyam Jó kis ajándék
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243494 (426)
    2007-11-19  14:51

Címlap

top