Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Decoupage-szalv étatechnik

Torolt_felhasznalo_589662
Torolt_felhasznalo_589662
Létrehozva: 2003. szeptember 17. 14:20
Sziasztok!
Előre is elnézést kérek, ha van már ilyen topic (én még nem találkoztam vele), a segítségeteket szeretném kérni. Ötleteket, tapasztalatokat esetleg még szalvétákat is szívesen cserélnék én ugyanis még kezdő vagyok a témában.
Nagyon köszönöm előre is a hozzászólásokat. Üdv :-)
  1. 2004. június 10. 20:13501.
    Sziasztok Lányok!
    Edelweiss! Buborék! Köszönöm!Alig várom a hétvégét. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. június 10. 20:12500.
    Stuci!

    Mikor megy a műsor a Spektrumon?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_483374
    Torolt_felhasznalo_483374
    2004. június 10. 19:59499.
    Megígérem legközelebb szétnézek!!!! Hátha itt is bejön a tipped!! Nagyon köszi a tippet:):)

    Koda
    előzmény:
    edelweiss (495)
     
  4. Torolt_felhasznalo_483374
    Torolt_felhasznalo_483374
    2004. június 10. 19:57498.
    Nekem is ezen akadt meg a szemen:):):):) Kétszer is elolvastam:)

    Stuci!!
    Nagyon kreatív vagy a krétával!!!!!

    Szia Crystal!
    Én arra használom a pssztellkrétát, hogy a már leszalvétázott tárgyat bemaszatolom a krétával a szalvéta körül. Nagyon szép paszteles árnyalatot ad neki. Nézd meg a bem. oldalamon a kis vödröt meg az itattartót. Ezt már írtam nemrég a lányoknak is. Akkor látod, hogy miről beszélek pontosan:):)

    Koda
    előzmény:
    buborek (497)
     
  5. 2004. június 10. 19:53497.
    Stuci!

    Ez a töcskölés tetszik!
    előzmény:
    stuci (496)
     
  6. 2004. június 10. 19:20496.
    Sziasztok Lányok!
    Egész nap agyaltam a krétámon és jött egy szikra. Csináltam jó sűrű tapétaragasztót és felkentem a deszkára , ebbe nyomogattam bele szivacsal a lereszelt krétát. Száradás után nagyon finom csisz. papíral átdörzsöltem. Nagyon szép szín átmeneteket tudtam így kihozni belőle. A másik módszer meg , hogy a ragasztóba beleraktam a reszelt krétát és úgy töcsköltem. Kipróbáltam préset papíron is , arra is jó.
    Egyébként a Spektrumon indult egy új sorozat az a címe , hogy Csináld magad . Ma a képkeretezésről lesz szó. Sajnos az első részt nem tudtam felvenni , pedig abban külömböző felületkialakítási és festési trükköket mutattak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. június 10. 09:23495.
    Sajna nem ismerem Miskolcot, de gondolom ez országosan így van. Bevallom a mikor én vettem, eszembe sem jutott az írószerben keresni, dupla annyiba is került. Szerintem azért ha írószer mellett mész el érdemes benézni. Hátha. . . A nagyobb boltokban szerintem kellene hogy legyen. Koh-i-Noor-t keress, mint a Gioconda zsírkréta. Jól meg kell nézni és kiolvasni, mert kívülről nagyon egyforma. Én is szoktam ám ilyeneket írni, úgyhogy értem mire gondoltál (kall). :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483374 (492)
     
  8. 2004. június 10. 08:43494.
    Sziasztok! Én is szoktam szalvétázni, de elég amatőr vagyok. Mihez használjátok a krétát?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_483374
    Torolt_felhasznalo_483374
    2004. június 10. 08:32493.
    Edelweiss:)

    Fújós kall = fújós lakk! Csak kissé elírtam. . :):)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_483374
    Torolt_felhasznalo_483374
    2004. június 10. 08:31492.
    Szia Edelweiss:)

    Persze, hogy nem baj, hogy "beleszólsz"!:):)
    Én csak a helyi lehetőségeket írtam le. . Vagy Miskolcon is tudsz olyan írószert, ahol lehet porpasztellet kapni?????:):) Mert akkor rohanok:):) Mikor én megnéztem, bizony csaka műv. ellátóban tudtam hozzájutni és bizony ne túl olcsón. . . . . . (178 ft/db)
    És ez a fújós kall nagyon jó ötlet!!! Ezért puszi jár nked!!!

    Stuci:)
    Neked sok szerencsét az írószerhez. . :) Na ja:) Aki pesten lakik annak könnyűűűűűűűűűű:):)

    Koda
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. június 10. 00:12491.
    A Javana 125ml-s mennyibe kerül? A Marabu csak 50ml ha jól tudom. Egyébként a Marbuval is elégedett voltál? Csak azért kérdezem, mert pl. üvegfestékben nem olyan jó. Mondjuk a Marbu elég drága minden festékében. :(
    előzmény:
    evelittle (447)
     
  12. 2004. június 9. 22:49490.
    Ahogy itt elnézem a jobbnál jobb ötlteket lehet , hogy újra próbálkozom a meglévő krétámmal. Sajnálnám kidobni olyan szép színek vannak a készletben.
    És , hogy most már tudom , hogy elöbb a szalvit kell felragasztani és utánna színezni , hát mindjárt más a helyzet. Fujós lakkom meg van is csak néha hirtelen felindulásból nem jön össze a dolog.
    nagyon örülök és köszi köszi köszi !!!
    Jó éjt mindenkinek
    Stuci
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. június 9. 22:27489.
    Próbáld meg lereszelni. Én már ilyet is hallottam. :)
    előzmény:
    Clarissa04 (485)
     
  14. 2004. június 9. 22:26488.
    Ja, és én fújós lakkor a festékboltban szoktam venni. Az is szépen megfogja a krétát is, és egyúttal le van lakkozva is a mű. De elsőre csak lehelletvékony rétegben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. június 9. 22:23487.
    Clarissa!

    Én láttam valahol táblakrétát, porosat, színeset, de fogalmam sincs, hogy hol. Talán Művészellátó?
    előzmény:
    Clarissa04 (485)
     
  16. 2004. június 9. 22:23486.
    Köszi Lányok !
    Egyébként Újpesten lakom. Van is itt a sarkon egy írószer bolt , úgy hogy holnap le is ballagok mert felizgatott a dolog.
    Az aszfaltkrétát meg kenhetem a hajamra. Legközelebb nem leszek ilyen ostoba , hogy nem kérdezlek meg Titeket , akik már járatosak vagytok ebben a témában.
    előzmény:
    edelweiss (484)
     
  17. 2004. június 9. 22:16485.
    Szia Stuci! Szia Buborék!
    Akkor az én krétám erre nem jó, mert ez a nevéből ítélve pormentes. . . Persze megérne egy misét kipróbálni diszperzites felületen. . . Olyan igazi poros táblai színeskrétát szerintetek lehet még egyáltalán kapni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. június 9. 22:14484.
    Bocsi hogy beleszólok, de a pasztellkrétát szinte minden írószerben lehet kapni. Ha rám hallgattok, készletben nem a hobbyboltokban veszitek meg. A legolcsóbb hely ahol láttam egy 6 db-os készlet 450 Ft-ért, de ez Szegeden volt. A plusz színeket meg a Kreatív Kincstár boltjában láttam legolcsóbban 112 Ft/db áron. Szóval mielőtt bevásároltok, nézzetek körül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483374 (482)
     
  19. 2004. június 9. 22:09483.
    Stuci!

    Merre laksz?Kréta miatt kérdezem. Kodáék felé kicsit drágább, de a III. kerben, a Pannoncolornál már 108Ft/db is van!:)
    előzmény:
    stuci (481)
     
  20. Torolt_felhasznalo_483374
    Torolt_felhasznalo_483374
    2004. június 9. 21:58482.
    Clarissa, Stuci:)

    Látom erősen érdeklődtök a pasztellkréta iránt:)

    Igaza van Buboréknak! Az aszfaltkrétát adjátok oda a gyerekeknek:):)
    A maszatoláshoz bizony paszetellkréta kell. Ezt elsősorban a művészellátókban lehet beszerezni. Hobby boltokban nem tudom, hogy tartanak -e. Itt Miskolcon nem.
    A kréta henger alakú rudacska. Az ára 108-250 ft között van. . . 1 db!! De készletet már 1000 ft körül is lehet kapni.
    Én arra használom, hogy a leszalvétázott tárgyamat körbemaszatolom a krétával a szalvéta körül. Nagyon szép pasztelos és rusztikus hatást lehet elérni vele. Én az ujjamat használom, van aki rongyot. . .
    Mikor felvitted a krétát, le kell fixálni. Vagy Fixaktív anyaggal, amit szintén a műv. ellátókban lehet kapni, vagy amit Buborék is mondott: hajlakkal. Én csak hajlakkot használok és nagyon bevált!!! Mikor a hajlakk is megszáradt, le szoktam kenni még dec. ragasztólakkal, hogy tartósabb legyen. . . Így készült a kis vödör is meg az irattartó, ami a bem. oldalon látható. . :)

    Remélem segítettem:) És a konyhaszekrény leírásával is:)

    Koda
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. június 9. 21:48481.
    Köszi ! Hol kapok ilyet? Mert a Kreatív Hobby katalógusában nem találok efélét.
    előzmény:
    buborek (480)
     
  22. 2004. június 9. 21:42480.
    Stuci!

    Por pasztellkréta kell a maszatoláshoz és igen a fixáláshoz min. hajlakk vagy Fixaktív kell.
    előzmény:
    stuci (479)
     
  23. 2004. június 9. 21:33479.
    Vettem egy nagy doboz gyönyörű pasztell színű aszfalt
    krétát és kipróbáltam egy fa darabon , de jóformán semmi nem maradt a színekből a lakkozáskor.
    Lehet , hogy aerosolos lakkal kéne lefújni?? Vagy !
    Szerintem ehhez valami speckó kréta kell.
    előzmény:
    Clarissa04 (478)
     
  24. 2004. június 9. 21:13478.
    Még azt szeretném megkérdezni, hogy a krétázáshoz jó a színes iskolai táblakréta?(Omega Dustless Chalk)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. június 9. 21:09477.
    Sziasztok!

    Koddaa! ÉRTEM mostmár, hogy hogy csináltad!!!Nagyon jól elmagyaráztad, köszönet érte! Eszembe nem fordult meg, hogy a nagy sárga felület színezett diszperzit. Nagyon tetszik az egész! Alig várom a nyarat, veszek egy nagy levegőt és belevágok!:))) Bátraké a szerencse!:)))Addig persze még szeretnék sok kis apróságot megcsinálni. Rengeteget tanulok folyamatosan Tőletek! Puszi érte minden fakopácsnak!
    A katicás dobozom megszáradt. . . A lakás fő helyére tettem, lássa akinek van szeme. . .
    Vettem két liter fehér diszperzitet 840 forintért, meg két kiló gipszet. . . Talán holnap tudok venni keretsablont is.
    A kollégáimat körbedongtam, hogy hozzanak pár nélkülözhető szép szalvétát. . . :)
    Puszi Nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2004. június 9. 20:05476.
    Üdv. Mindenkinek !

    Szeretnék én is csatlakozni a konyhádat dícsérők táborához.
    A többi munkád is nagyon szép. Egyútal szeretném megkérdezni , hogy mi az a kréta amit használsz és hol lehet kapni és hogy kell használni?
    Még csak mostanába kezdtem ezzel foglalkozni és nem ismerem még a technika fortélyait.
    Egyébként 2 éve üvegmatrica festegetéssel játszadozom.
    Válaszod előre is köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483374 (470)
     
  27. Torolt_felhasznalo_617908
    Torolt_felhasznalo_617908
    2004. június 9. 18:59475.
    Megnéztem a bem. oldaladat. Nagyon aranyos a két kicsi lány! :-) Elraknád nekem a 4 és 8 szalvit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271963 (472)
     
  28. Torolt_felhasznalo_617908
    Torolt_felhasznalo_617908
    2004. június 9. 18:51474.
    Krimo!
    Sajna az én konyhaszekrényem még pucér, ezt egy gyermekotthonban követtem el. Azért praktikus mert minden évszakban változtatható, mert ezt lelehet szedni!

    Koda mi az alapja a konyhaszekrényednek?
    Könyv:Én a Vihar utcában szoktam kartont vágatni borítónak. A szalvikat ma végre feladtam.

    wife!
    Textil dec. :Javana ragacs-Mumusban veszem, ha kétszer átkened nem válik le. Ha jól megszáradt utána vasald át.
    30°vízben kézzel mosható.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2004. június 9. 17:44473.
    Koda!

    Sebaj, a lényeget értem! :))) Oksa válogatok, csak most rohannom kell, de az úúúgy teccet, hogy nem kockáztathattam meg, hogy elfoggyon! :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483374 (471)
     
  30. Torolt_felhasznalo_271963
    Torolt_felhasznalo_271963
    2004. június 9. 15:08472.
    Sziasztok!
    Csak ámulok hogy milyen gyönyörűségek születnek itt. . . MINDENKINEK GRATULÁLOK!!!!
    én is dekopáncsolok, de még van mit tanulnom. . :-)
    Láttam valakinél hogy textilre dekopáncsolt. . . mit használtok?
    Én próbáltam már, de két mosás után leázott a szalvi, vagy pedig olyan kemény lett az anyagon, hogy nem lehet használni. . .
    köszönöm a tanácsokat:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. Torolt_felhasznalo_483374
    Torolt_felhasznalo_483374
    2004. június 9. 14:18471.
    KRIMO:):):):)

    Jézusom most olvastam el, hogy mit írtam neked:) Egy ép szó sincs benne:) Bocs a félreírásokért:) Azt akartam mondani, hogy válassz még szalvétát, ne csak 1 db-ot adjak fel:):)

    Koda
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. Torolt_felhasznalo_483374
    Torolt_felhasznalo_483374
    2004. június 9. 09:08470.
    Sziasztok:)

    Krimo:)
    A szépséges hagymás szavéta beborítékolva. De legyen lekdves mááááá válasszon huzzá még valamit, hogy ne csal 1 db-ot adjak fel:):):):)

    Evelittle:)
    Már meg is rendeltem a fa könyborítót. . . . Háááát! majd beszámolok mit alkottam:):)

    Clarissa:)
    Értettem nindent, amit kérdeztél!
    Akkor leírom, hogy hogy készült oké? Lehet, hogy kicsit hosszú lesz, vigyázat!
    Szóval egyenként leszedtem a szürke festett szekrényajtókat. Nem csiszoltam le, nem csináltam vele semmit. . .
    Fogtam a fehér diszperzitet és beletettem egy kevés citromsárga színezőpasztát. Jól elkevertem és ezzel festettem le az ajtókat. Kb. 3 rétegben. Minden réteget nagyon jól megszárítottam!!! Mikor kész volt, fogtam a narancssárga akrill tubusos festékemet és egy durvább ecsetet. Az ecsetre tettem egy nagyon kevés narancsrágát, épp hogy legyen rajta. A felesleget leszedtem róla úgy, hogy egy papírra festettem vele. Ami rajata maradt az ecsen, azzal helyenként bemaszatoltam a sárga alapot. Így foltos lett a sárga alap. A végén a narancssárga foltokat ronggyal jól összemaszatltam, hogy jobban összemosódjon a maszatolás. . Ettől lett olyan régies, foltos hatása. . . Majd fogtam a tapétaszegélyt (bordürt) és körberagasztottam az ajtókon.
    Utána fogtam a szalvétát és középre ragasztottam egy teljes negyedet. Látni is a képen. . . . Utána a maradék szalvétákból kivágtam ágakat, olajbogyó szemet, meg amit még lehetett. . . és ezt is felragasztottam a sarkakba. Szóval a sárgás-narancssárgás rész az festés!!
    És a legvégén jól étkentem decoupage ragasztólakkal az egészet, hogy tartós legyen. 2x kentem át. .
    Az ajtók közti részeket pedig csak a diszperzit+sárga színezőpaszta keverékévek festettem le, illetve ezt is átkentem dec. rag. lakkal. . .

    De vigyázat!!!! A bordürre nem szabad rámenni a dec. rag. lakkal, mivel beszívja és tocspgni fog. . . azt ki kell hagyni!

    Koda
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2004. június 8. 22:23469.
    Evelittle!
    Naggyon kis heppy a konyhád! :)
    Ne kezdjétek itt nekem, még a végén kedvet kapok, oszt adok a bútornak :)
    Van egy kis ovis székem azt tavaly átfestettem, és csomipapírból almákat ragasztottam a támlájára, le is lakkoztam. De totál kiszívta a nap az almák szinét, ugyanis az a kertészkedős székem az erkélyen :)

    Koda!
    Nem lakkozok :) Most jól megnéztem az üvegedet, hát az enyém csak ki8s halvány kísérlet, de lessz még jobb is :) Viszont láttam ott egy szépséges hagymás szalvétát! Azt cseréled? Ha igen, azonnal tegyél el 1-et nekem! :)
    Idepakolom már a csereszalvikat, de nem ma. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2004. június 8. 22:10468.
    Evelittle! Megnéztem a konyha szekreteredet! Nagyon ízléses és vidám a tulipáncsokrokkal!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2004. június 8. 22:06467.
    Sziasztok!
    Az első és legfontosabb: lelakkoztam a tegnap este dekupázsolt katicabogaras dobozomat. Csónaklakkal, mert az volt itthon. Jó büdös volt. A konyhában követtem el, de előtte megvacsoráztattam a családot. . . :)A művet a kamrába menekítettem száradozni. Nagyon örülök neki!
    Koddaa!Megnéztem a konyhaszekrényedet! Borzasztóan tetszik!De ez már kész van, mit szeretnél még csinálni rajta?
    Azt szeretném kérdezni, hogy milyen papírból csináltad, hogy ez a nagy minta befedte az egész szekrényajtót?Vagy ez több szalvéta variálásából alakult ki? És akkor mi adja azt a nagy sárga felületet?És mi van középen?Lehet, hogy zagyván kérdeztem, de te biztos érted, mit akartam kinyögni. Szép a bordür is, nagyon megy a többi színhez!:)
    Buborék! Igazad van, hajtogatásnál a feszesen simuló szalvéta könnyen repedhet, szakadhat.
    Nagyon vizslatom a szalvétákat, hogy melyiket is szeressem, de ez ebben a legklasszabb! A bútor-hadműveletet nyárra tervezem. . . :)Láttam már olivás szalvit, nagyon tetszik!:)
    Evelittle! Megnézem a bem. oldaladat! Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. Torolt_felhasznalo_617908
    Torolt_felhasznalo_617908
    2004. június 8. 19:46466.
    Clarissa!
    Nagyon bátor vagy, hogy szekrényben fondolkodsz.
    Én öntöttem 3kis gipszkiöntös képet és már egy ideje tökölődöm vele. A konyhaszekrényt matrica üvegfestékkel díszitettem. Felrekom a bem. oldalamra nézd meg!

    Koda!
    Nagyon kiszeretném probálni a füzést ránézésre nem tünt nehéznek, ha sikerül felrakom. De te is hímzős vagy biztos menni fog neked!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. Torolt_felhasznalo_483374
    Torolt_felhasznalo_483374
    2004. június 8. 15:35465.
    Clarissa, Buborék:)

    Én már dekupáltam a szürke, csúnya konyhaszekrényemet, pont olivás szalvival. . . Nézzétek meg a bem. oldalamat, rajta van. Igaz még kicsit be kéne fejezni helyenként. . .

    Clarissa:)
    Látom belevetted magad a dekupálásba. . . Az én családom egyre nehezebben viselit a kupit:)
    A csónaklakkot én sem higítom. . . csak kenem, ahogy van.

    Hilad:)
    gyönyörűek a dobozkák!!! ne hagyd a gyerkőc tehetségét elkallódni!!!:)

    Evelittle:)
    én letöltöttem a könyvkötést, de kissé kínai:):):) na majd csak megértem egyszer:)

    Krimo:)
    Akkor lakkozunk vagy nem lakkozunk???:):):):):)

    Koda

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2004. június 8. 09:15464.
    Bordűr:öntapadósat is lehet kapni!
    De szerintem jó szórakozás lenne szalvétából megcsinálni ezt is.

    előzmény:
    buborek (463)
     
  39. 2004. június 8. 09:14463.
    Clarissa!

    Doboz:az összehajtásnál könnyen elszakadhat a szalvéta!

    Bútor:
    Többen kupáltak már. pl. :van aki katica mániás és katicákat tett rá. Neked mi illene a lakásba?Én egy mediterrán jellegűt tudnék elképzelni, olivával stb. . .
    Magasfényűre is mehet, ha azt akarod, hogy fényes legyen a szalvéta is akkor értelem szerűen magasfényű lakkal kell kezelni.

    Szegély:ha nem akarsz vacakolni vele akkor tapéta bordűrt javasolnék hozzá.
    Kicsit vastagabb ragasztóval vagy asetleg ragasztás előtt bevízezni, letörölgetni, dekopácsolni. Vagy egyszerűen tapétaragasztóval ragasztani.
    előzmény:
    Clarissa04 (461)
     
  40. 2004. június 8. 08:12462.
    Szerintetek, ha szétszedhető a doboz, akkor szétszedett állapotában praktikusabb dekupázsolni?És ha kész visszahajtogatni? Vagy hülyeséget mondtam?:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2004. június 8. 06:42461.
    Lányok! Azt szeretném kérdezni, hogy un. "házgyári" konyhaszekrényt lehet-e dekupázsolni? Ti milyen mintát tennétek rá? Esetleg valakinek a bem. lapján van olyan minta, amit konyhába ajánlana?
    A másik kérdés, hogy lehet-e magasfényű bútort dekupázsolni?Rajta marad a csúszós felületen? Csináltatok már egész bútor dekupázsolását? Nekem ugyanis van kiselejtezésre szánt néhány bútorom, s arra gondoltam, azokon kipróbálhatnám.
    Meg még azt szeretném kérdezni. ha szegélyt szeretnék a minták köré(konyhaszekrény ajtaján körbe), akkor szegélyt lehet külön kapni, vagy az hogy oldható meg?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2004. június 7. 22:46460.
    Papír doboz amit szintén mi ragasztottunk össze.
    Nekem is a cicás tetszik jobban de a lovasban több+ munka van.
    előzmény:
    krimo (458)
     
  43. 2004. június 7. 22:41459.
    Szia Krimo! Igen, bevontam egy kisebb dobozt katicabogaras vékony csomagolópapírral! Még nem tudom, mit fogok tartani benne. . . :)Holnap akkor száradás után belakkozom, de nem hígítok rajta. Köszönöm!
    Jó éjt Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2004. június 7. 22:16458.
    Nagyon ügyes! Nekem a cicás tetszik :) Az fadoboz különben? Vagy papír?
    előzmény:
    hilad (457)
     
  45. 2004. június 7. 22:13457.
    Köszi!!!!
    Én nem tudok csak szeretek festeni.
    Én szalvétát eddig csak pólóra ragasztottam.
    Most az jutott az eszembe, hogy kipróbáljuk együtt és majd meglátjuk, hogy hogyan sikerül. Annyira jó lett, hogy kiadta, hogy vegyek neki még ilyen dobozokat mert mindenkinek akar készíteni.
    A 2 doboz a tanítónénieinek ped. napra készült. Óriási sikere volt vele.
    előzmény:
    evelittle (454)
     
  46. 2004. június 7. 22:10456.
    Clarissa!

    Most akkor végülis bevontál egy dobozt csomagolópapírral? Karácsonykor szoktam :) Ezt élvezem az egész karácsonyba:))) A csónak lakkot úgy kenem ahogy van, de azt már vidd ki valahová, mert nagyon büdi! :)
    Csajok!
    Nem lakkozok, punk-tum!:))) Mostmár aztán, de szereztem még madzagot, asszem a dugós részt még eltakarom vele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. Torolt_felhasznalo_617908
    Torolt_felhasznalo_617908
    2004. június 7. 21:21455.
    Aha most már értem!!!Összve kevertem, mert persze sokan a dec. ragasztót, dec. lakknak mondják(írják)!Bocsi!!!
    előzmény:
    buborek (453)
     
  48. Torolt_felhasznalo_617908
    Torolt_felhasznalo_617908
    2004. június 7. 21:17454.
    Kis fiad nagyon ügyes!!!De a mama is tud üveget festeni ám ahogy elnézem!!!!Az a kutyus csudi aranyos!!! :-)
    előzmény:
    hilad (450)
     
  49. 2004. június 7. 21:17453.
    Igen, pont azért lett feltéve, hogy összeszedve legyen és tudja mindenki használni!

    Lakkozás:Dekopácsragsztó, de ha plextollal ragasztom akkor avval kenem át a szalvéta tetejét.
    előzmény:
    evelittle (452)
     
  50. Torolt_felhasznalo_617908
    Torolt_felhasznalo_617908
    2004. június 7. 21:06452.
    De én azt nem lakkozom!!!
    Közben a fűzött könyvet(a rudasat is) feltették az Indexes lányok és le tudtam tölteni, tök jó leírás.
    TÖLTSÉTEK LE TI IS!!!!
    előzmény:
    buborek (451)
     
  51. 2004. június 7. 20:43451.
    Evelittle!

    Nem a spárgát lakkozom csak a szalvétát.

    Kérek emil címet!
    előzmény:
    evelittle (447)
     
  52. 2004. június 7. 20:22450.
    A 8 éves nagyfiam is alkotott szalvétával tegnap. Feltettem a bemoldalamra a képeket róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. 2004. június 7. 20:17449.
    Lányok! Képzeljétek, átestem a tűzkeresztségen: félig kész vagyok életem első dobozával!:)Volt egy gyerekcipő dobozom, aminek a tetején és az oldalán lévő felíratokat útbaigazításotok szerint lekentem diszperzittel( A legutóbbi festésből tettem el egy dunsztosba, javítási pótszínnek. Vaníliaszínű. )Száradás után pedig csináltam egy egyszerű kis szabásmintát, a dobozt bekentem Metylan ragaccsal(a mi boltunkban 763 Ft)és a dobozt az egész közepére raktam, majd "becsomagoltam". A tetejét is megcsináltam, majd mindkettőt kívülről is beragasztóztam. Hogy ne ragadjanak hozzá száradás közben semmihez, egy-egy befőttesüvegre borítottam őket, ahonnan nem érnek le az asztalig. Ezután az egészet feltettem a konyhaszekrény tetejére. Találtam itthon csónaklakkot, azzal szeretném majd lefesteni. A lakkozással meg kell várnom a teljes száradást?A csónaklakkot hígítani kell vagy ahogy az Isten megadta kenjem úgy rá, ahogy dobozolták?
    A helyi bolt egy félreeső zugában porosodott egy néhány vékony selyem csomagolópapír(50 Ft/ív), abból vettem egy egy aranyos katicabogarasat. Benéztem az írószerbe is, és volt két olyan csomag szalvéta, amiben vegyesen vannak a szalvik. (220Ft/csomag). Elég szépek. Meg vettem egy csomag egyfélét, szép őszi gesztenyelevelek vannak rajta(181Ft/csomag)
    A dobozomat a katicabogarassal vontam be!A család jól tűri a ténykedésemet, tetszik is nekik. A férjem meg úgy látom, kifejezetten örül, hogy elfoglalom magam. . . :)Persze, majd látjuk, hogy hosszú távon hogy bírják majd a gyűrődést, a kikerülhetetlen rendetlenséget.
    Evelittle! Aranyos vagy, hogy biztatsz a sz. géppel kapcsolatban!Nálam nagyobb analfabétát nem hordott a föld a hátán, de majd igyekszem!
    Mindenkinek sok köszönet és puszi a rengeteg segítségért, jótanácsért! Ennyivel azonban nem ússzátok meg, biztos fogok még értetlenkedni egy rakatot. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2004. június 7. 18:14448.
    Hi hi hi , akkor elbliccelem! :))))
    szerintem is szép így ahogy van, le meg csak nem jön má rólla.
    előzmény:
    evelittle (447)
     
  55. Torolt_felhasznalo_617908
    Torolt_felhasznalo_617908
    2004. június 7. 17:27447.
    Fules7!
    Javana, de csak itt és a Hüvösvölgyi úton lehet kapni. Régebben a Marabut használtam de annak az ára húzosabb.

    buborék!
    Én valamennyit értek a HTML-hez, a weblapomat avval kreáltam és jól sikerült. :-)
    Nagyon jó a könyv!A füzösnek nincs meg a leírása neked???

    Krimo!
    Én ellen példa vagyok, nem lakkozom a spárgát, nem tetszik ha fényes!

    Koda!
    Holnap feladom én is a tied, majd találsz még nálam tervezem nagyon a szalvi vásárlást már!

    Clarissa!
    Én is tök béna voltam , hár hónapja a sz. géphez.
    Most meg már honlapokat gyártok magamnak.
    előzmény:
    Fules7 (446)
     
  56. 2004. június 6. 23:24446.
    Mammutok tőlünk nagyon messze vannak:(, úgyhogy ezért nem ismertem akkor a Mumust.
    A 125ml nem sok? milyen márka?
    előzmény:
    evelittle (424)
     
  57. 2004. június 6. 23:21445.
    Krimo!

    Jól szóltál!Kenési írány itt talán nem annyira fontos!

    Ti jók vagytok HTML-ben?Most olyan kudarcélmények értek ezen a téren!:(
    előzmény:
    krimo (443)
     
  58. 2004. június 6. 22:49444.
    na jó ha annyira akarjátok átkenem, egye fene! :))) Vettem valami lakkot is kemény 200 ft ért! Jó picike.
    előzmény:
    buborek (442)
     
  59. 2004. június 6. 22:40443.
    Koda!, hát azon annyi ragasztó tocsogott, hogy nem is hiszem, hogy még plusszba lekenem :)))

    Buborék!

    Asszem értem! :) Tehát lessz ott valóban egy repedés, amit utólag kell beszinezni. Jól szóltam? :)
    És ennél is olyan nagyon kell vigyázni, hogy mit milyen irányba kensz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2004. június 6. 22:38442.
    Krimo!

    Én is úgy csináltam az üvegeimet mint Koda. Dekopácsraggal kentem át, vagy Plextollal. Attól fényes lesz egy kicsit a felülete.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2004. június 6. 22:37441.
    Nőcik!

    Köszi!

    Rayher Antik I. II. repesztővel csináltam. Szalvétát felragsztottam rendes dekop raggal. Száradás után rámentem az I. -skével. Az I. száradása után megy rá a II-ske és ha megszárad bele kell paszírozni patinát, Itt én mondjuk arany antikpasztát kentem bele hígitós ronggyal. Hobby Művészben adják ezeket, jobb helyen patinával együtt. Nekem külön kellett megvennem hozzá.
    előzmény:
    krimo (438)
     
  62. Torolt_felhasznalo_483374
    Torolt_felhasznalo_483374
    2004. június 6. 22:33440.
    Krimo:)

    Én már csináltam ilyet. Mármint ilyen zsinórosat. . A babanetes albumomban benne is van meg itt a bem. oldalamon is. Egy borosüveget tekertem körbe. Én dec. rag. lakkal kentem át. Úgy, mint egy sima képet. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. Torolt_felhasznalo_483374
    Torolt_felhasznalo_483374
    2004. június 6. 22:29439.
    Clarissa:)

    A levélben a krétával kapcsolatban írtam. Kérdezted, hogy előzör a szalvétát ragasztjuk -e és utána maszatolunk. . . ?? Igen. Először lealapozzuk a felületet valami világos festékkel és utána ragasztjuk fel a szalvétát. Ha fa alapra dolgozok, akkor nem is szoktam lealapozni semmivel. A fa nagyon jó alap szerintem naturként is.
    Mikor fent van a szalvéta, körbekrétázom. Én az ujjammal szeretek dolgozni, a ronyggyal való maszatolás nem jött be nekem. . :(
    Azt hiszem ezt írtam le. . .

    Buborék!
    le a kalappal előtted!! Az a felülrepesztés!!!!!! Majd hanyat estem! Mi a pontos neve a felülrep. lakknak?? A könyv tökéletes!!! Gratulálok!:):)

    Evelittle!
    Köszönöm, de nekem elég ennyi szalvéta is most:) Nem gond, ha nem ugyan annyit cserélünk! nagyon szívesen adom:):)
    előzmény:
    Clarissa04 (416)
     
  64. 2004. június 6. 22:28438.
    Nagyon tutko! :)) Na és hogy is csináltad? Végülis a lakk réteg reped? Vagy csak úgy néz ki?
    előzmény:
    buborek (437)
     
  65. 2004. június 6. 21:58437.
    Evelittle!

    Egész jól sikerült a felülrepesztés. Mindjárt feldobom a képet róla. Ez egy fakönyv.
    előzmény:
    evelittle (426)
     
  66. 2004. június 6. 21:48436.
    Koddaa! Nem tudtam elolvasni, mert én egy született antilalentum vagyok a műszaki dolgokhoz. Jobbra fent a nevemnél rákattantam a borítékra, de semmi. . . Írd le légyszi mégegyszer, ha emlékszel rá!
    Evelittle! Köszönöm a tanácsot, most mondtam a lányomnak, hogy holnap tanítson meg lementeni, mert hogy azt sem tudok. . . :)Ez van. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. 2004. június 6. 21:00435.
    Még nem tudom mit fogok kövesíteni, de csak 270 ft volt, muszáj volt megvenni! :)
    dógoztam! Egy üveget betekergettem spárgával, tiszta ragasztó lettem :( Már rátettem a szalvit is, ha megszárad lekenjem valami lakkal? Csináltatok már ilyet?
    Egy csomó spárgát hoztam haza, aztán csak a feléig ér az üvegnek. Na sebaj elsőre nem rossz :) Tök szépen ragad rá a szalvi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483374 (432)
     
  68. Torolt_felhasznalo_617908
    Torolt_felhasznalo_617908
    2004. június 6. 20:56434.
    Clarissa!
    Ha szalvétákat nézegetsz azon a bizonyos lapon mentsd le, mert később ki tudod nyomtatni, nekem ez a mániám!

    Krimo!
    A műhót karácsonyra vettem annó, mostanság kelett egy selejt repesztést eltakarni és akkor broszáltam ki.

    Koda!
    Akkor Te is válasz még kettőt, hogy kvittek legyünk. Jó drága felétek a szalvi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483374 (432)
     
  69. 2004. június 6. 20:53433.
    A kőhatású festéket először egy kis vízzel keverd el csomómentessé és utánna bármilyen festéket rakhatsz bele. Én már hagytam szürkén, de készítettem zöld és piros keretet is vele. Ha nem higítod egy kicsit neház vele dolgozni.
    előzmény:
    krimo (428)
     
  70. Torolt_felhasznalo_483374
    Torolt_felhasznalo_483374
    2004. június 6. 20:15432.
    Sziasztok:)

    Clarissa!
    Remélem el tudtad olvasni a levelemet:) Krimonak meg köszi, hogy elmondta merre keresd:)
    Miskolcon 40-50 ft a szalvéta:(:( Jóóó drága!

    Krino:)
    Nekem bézs színű kőhatásúm van, és azt is átfestem nagy szeretettel:) De csak miután jól megszáradt. . . És már krétáztam is ezt a kőhatásút! Nagyon jó lett!

    Evelittle:)
    A kért szalvétákat hozzátettem a többihez és holnap feladom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. 2004. június 6. 19:49431.
    Köszi evelitle! :) Szóval műhó? Nahát, mindíg tudtok valami újat! :))

    Clarissa! Gondolom akkor még nem szalvétából dolgoztak, legalábbis nem lehetett ilyen választék! :)
    De naggyából tudtam ezt. Régen volt a Spektrumon, rólla egy műsor. fel is vettem, én kis előrelátó! :)
    Tényleg abban valami olajos lakk kencét használ a csajszi, találkoztatok már olyannal? Olyan zselé állagú.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2004. június 6. 19:33430.
    Szia Krimo! Egész délután a www. decoupage. lap. hu-n voltam. . . Egyszerűen gyönyörűek! Rengeteg ötletet lestem el, s úgy látom, végtelen a variációs lehetőség! Egyszóval teljesen bezsongtam ennek a technikának! Holnaptól az üzletekben elkezdem vizslatni a szalvikat és az árakat. Azt hiszem időnként megéri megvenni a zacsit, és utána csereberélni. Nem is tudtam, hogy ez a technika Franciaországban több száz évre nyúlik vissza. Ti tudtátok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. Torolt_felhasznalo_617908
    Torolt_felhasznalo_617908
    2004. június 6. 18:17429.
    Én struktur pasztát használtam(mű hónak is hívják)az is fehér és lekentem festékkel. Azt hiszem a kőhatásúba bele kell keverni a festéket. :-)
    előzmény:
    krimo (428)
     
  74. 2004. június 6. 17:31428.
    ja, és vettem egy kőhatású föstéket! Volt több szín, de a fehéret választottam, átfesthetem ugye?

    Áhá, akkor én voltam a mumusban, pont szemben van a kis állatbolt ahova járunk! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. Torolt_felhasznalo_617908
    Torolt_felhasznalo_617908
    2004. június 6. 17:18427.
    Krimo!
    Nagyon jól sikerültek a gipszkiöntés!!!
    Köszi a segítséget! :-)
    előzmény:
    krimo (402)
     
  76. Torolt_felhasznalo_617908
    Torolt_felhasznalo_617908
    2004. június 6. 17:14426.
    Hogy sikerült a felülrepesztés???Én annó megszenvedtem vele!Van róla fenn kép? :-)
    előzmény:
    buborek (403)
     
  77. Torolt_felhasznalo_617908
    Torolt_felhasznalo_617908
    2004. június 6. 17:11425.
    Clarissa!
    Akkor te is elindultál a lejtön lefelé!
    Fényképező gép ügyileg:nekem a HP-és vált be.
    előzmény:
    krimo (415)
     
  78. Torolt_felhasznalo_617908
    Torolt_felhasznalo_617908
    2004. június 6. 17:04424.
    A Mumus a két Mamut közötti utcában van. 125ml/1300ft a ragacs. Én csak kézzel mertem eddig mosni a kopácsolt textilt és utána jól megrángatom, nedvesen vasalom. :-)
    előzmény:
    Fules7 (407)
     
  79. 2004. június 6. 16:02423.
    sziasztok nem kell valakinek egy repesztő lakk? eladnám mert én más márkát használok és ez nem köl:) ha érdekel valakit írjon privit és teszek fel képet róla!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2004. június 6. 15:16422.
    Szia Clarissa!

    Koda levelét úgy tudod elolvasni, ha jobbra fent a nevednél a kis borítékra katt. Na és kb itt ki is merült a technikai zsenialításom, úgyhogy nem ígérem, hogy sokat tudok neked írni a majdani fényképezőgépről! :))
    A főzéssel már majdnem kész vagyok, de szerintem is csak a naggya szemetet takarítom el, egy buldózerrel :)))
    Itt a szomszédházban 35 ft egy nagy szalvi, a kicsi koktélos, meg 26, de a másik boltba ahova még néha megyek ott 40 ft. A közértben meg ha veszek egy egész csomit az 230-250 körül, bár láttam a Kátai-ban olyan szépeket, hogy ihaj, de 680 körül volt, hát kihagytam! :))
    Viszont lehet csereberélni is itt a lányokkal, megnézted már a decoupage. lap. hu-t?
    További jó hétvégét!
    előzmény:
    Clarissa04 (421)
     
  81. 2004. június 6. 12:18421.
    Szia Krimo! Sajnos nekünk sincs még dig. gépünk, pedig annyira szeretnék! Sajnos azok a rusnya anyagiak mindig közbeszólnak. Úgy tervezem, hogy talán egy éven belül meg tudom venni. Valami nagyon jót szeretnék, így aztán várok még vele, hogy tudjak rá áldozni. Ha vesztek, majd mondd el, hogy milyen! Mondanám, hogy pihenj, mert vasárnap van, de a főzést mi nők nem hagyhatjuk ki. . . A takarítást biztos elbliccelném a helyedben. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2004. június 6. 12:12420.
    Szia Kodaa! Nekem írtál hosszú hozzászólást? Ha igen, légyszi mondd meg, hogy kell elolvasni, mert nem nagyom tudom, mikor melyik gombot kell megnyomni. . .
    Képzeld! Valaha gyűjtöttük a kislányommal a szalvétákat, és ma utána néztem a kamrában, és megvan!!!!Két cipősdobiban szépen elrakva. . . :) De korai volt az öröm, mert az azóta nagylányom közölte, hogy szó sem lehet arról, hogy eldecoupagoljam, mert a gyűjtés folytatódik. . . Úgyhogy a héten feltérképezem a boltokat, hogy hol lehet egyenként is szalvétákat kapni. . . :)Ti mennyiért veszitek a szalvéta darabját? Mitől függ az árfolyam? További szép hétvégét mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2004. június 6. 12:06419.
    Hali!

    Koda gondolom leírt mindent a krétázásról, nekem meg nincs is :)

    Szívesen megmutatnám én, de van egy csomó akadálya: még szárad, elképzelésem se, hogy mi lessz belőlle, fözni kéne+takarítani, na és nincs fényképezőm :(( De előbb-utóbb lessz már, a párom már nagyon nézegeti, a hírdetésekben, hogy melyik fajta lenne jó! :)) Akkor aztán reszkessetek, mert még a pókot is megmutatom a sarokban! :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. Torolt_felhasznalo_483374
    Torolt_felhasznalo_483374
    2004. június 5. 22:41418.
    Szia:)

    Írtam neked egy hosszú hozzászólást, de véletlenül a privát válaszra kattintottam. Én béna. . . . kesesd már meg légszi:) És olvasd el persze:) Remélem tudtok vele segíteni:):)

    Krimo:)
    Már nagyon várom, hogy megmutasd az új keretedet!!! Kíváncsi vagyok nagyon. De csinálj belőle valami szép képet, úgy mutasd meg! :)
    előzmény:
    Clarissa04 (416)
     
  85. Torolt_felhasznalo_167744
    Torolt_felhasznalo_167744
    2004. június 5. 21:11417.
    Lányok!

    Szép szalvétákat nálam is találtok - egy-két lánnyal már komoly cseréket bonyolítottam - de ha nincs cserétek, akkor más dolgokért is szívesen adok szalvétát.

    Pl. teáért, kávéért, borért, cicás tárgyakért . . .

    Nézzetek fel ide:

    http://fototar. origo. hu/pages/userview/userview. jsp?id=46038

    Ide is írhattok, ha tetszik valami :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2004. június 5. 18:51416.
    Szia Koddaa! Szia Krimo!:)Köszönöm, hogy úgymond bevettetek a csapatba, és köszönöm az útbaigazítást is. Azért még sokat fogok kérdezni, ha már benne leszek nyakig, ez még csak az elméleti puhatolózás volt. . . :) Mert például ez a krétázás. . ez azt jelenti, hogy a már felragasztott szalvéta KÖRNYÉKÉT kenegetjük be? És ez után az újabb ragasztózáskor a szalvétával együtt ezt a krétás részt is átkenjük ragasztóval?Bocsi, hogy kicsit értetlen vagyok! Puszi mindkettőtöknek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. 2004. június 5. 16:09415.
    Hali lányok!

    Clarissa, üdv köztünk! Az én bemoldalamon csak malacok vannak, de nézz át a babanetre is, ott láthatsz sok csodát! :)))

    Ma átszaladtam ide a szomszéd kisboltba, khm. . . mit nekem kupon, meg egyéb nyalámságok. Vettem egy kiöntőkeretet azt a szép vastagszélűt :) Hát ez eszi a gipszet! Na meg pár szalvit is beszereztem, mert olyan szépek voltak, hogy nem hagyhattam ott! Most kint szikkadoznak a keretek a konyhában.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. Torolt_felhasznalo_483374
    Torolt_felhasznalo_483374
    2004. június 5. 16:02414.
    Szia Clarissa:)

    Üdvözöllek:) Hát igen. Az ember mindíg tanul újat:) Jó ötlet, hogy jegyzeteltél. . Nem kell visszakeresni mindíg, ha akarsz valamit.
    A kréta becsületes neve pasztellkréta. Művészellátókban lehet kapni. Kis henger alakúak. (és jó drágák. . . )
    Nagyon jól lehet velük maszatolni és szép paszteles árnyalaltot lehet elérni. A bemutatkozó oldalamon van egy irattartó, az is így készült. Meg a rózsás, cseresznyeszínű köcsög a kis tálkával együtt. Nézd meg, ha érdekel:):)
    Van aki szemfestéket hasznél ilyen célre:):) Nagyon kratívak a lányok:)
    Ha nem akarsz gipszképet, akkor a hobby boltokban lehet kapni faalapot és hozzá keretet. De van is címünk, ahol olcsón lehet ilyet kapni. Egy szintén szalvétatechnikás lány foglalkozik vele. Én tőle rendeltem a múltkor is és most arra dolgozok:)

    Remélem tudtam segíteni:)

    Koda
    előzmény:
    Clarissa04 (413)
     
  89. 2004. június 5. 15:24413.
    Sziasztok Lányok! Még soha nem volt olyan, hogy egy topicot az induló hozzászólástól kezdve az utolsóig együltőhelyemben végigolvastam volna. Ez a topic kivétel, mert egyszerűen nem tudtam itt hagyni!:) Sok köszönet a rengeteg jó ötletért! Ezennel én is meg vagyok "fertőzve" ezzel a technikával. . . Hamarosan beszerzem a szükséges dolgokat, és nekilátok! A topic olvasásakor az volt a módszerem, hogy egy füzetbe menetközben feljegyeztem, amit írtatok, s most klasszul vissza tudom nézni. Nem annyira macerás a jegyzetelés, de annál inkább praktikus! Az abszolút kezdőknek-amilyen én is vagyok-nagyon bejön.
    Azt hiszem elméletben értem hogy kell csinálni, nagyon jól elmondtátok. Egyetlen helyen elvesztettem a fonalat, ez pedig a KRÉTÁZÁS. Ez micsoda? Hogy és hova használjátok? És a szemfestéket?
    Még egy kérdés, ha nem szeretnék gipsz-keretes képet a falra, akkor egy vastag kartonlapra kell decoupagolnom és azt elvinni az üvegeshez, hogy fakeretbe tegye? És be szokták üvegezni? Vagy van erre is otthon elkészíthető keretezési technika?
    Nagyon tetszik a topic, ne hagyjuk "meghalni", kezdők mindig lesznek. . . Például most én!:)
    Köszönöm az eddigi segítségeteket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. 2004. június 4. 22:37412.
    Én kérek elnézést, már látom és nagyon jó!
    előzmény:
    edinacs (409)
     
  91. 2004. június 3. 22:15411.
    hahó! Hol vagytok? na jó megnézem ott is :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2004. június 2. 16:50410.
    Nekem ezen a honlapon nem jön be!
    előzmény:
    edinacs (409)
     
  93. 2004. június 2. 14:46409.
    Sziasztok!

    fővárosi kreatívkodóknak ajánlanék egy nyitott műhelyt, ami ma nyit. Itt kipróbálható többek között a szalvétatechnika, az üvegfestés, gyöngyfűzés, tiffany, hímzés. További részletek találhatók a honlapon:
    http://kezmuvesmuhely. tripod. com/

    mindenkit szeretettel várunk!

    Dina
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2004. június 2. 00:47408.
    Köszi, akkor ezek szerint működik a dolog. :)
    Neked milyen ragasztód van?
    Szeretnék vmi jót venni, ami már ki van próbálva. :)
    előzmény:
    esbeta (399)
     
  95. 2004. június 2. 00:45407.
    A Mumus hol található és mennyibe került a ragasztód?
    Nagyon tetszik a virágos hátizsákod, mostad már?
    előzmény:
    evelittle (401)
     
  96. 2004. június 2. 00:39406.
    Hú tényleg, ezer medve és sok bocs az elírásért.
    Megmondom őszintén, hogy mivel csak a Hobby Művészbe járok eszembe sem jutott a másik bolt. :(
    Bocsánat, ha vkit megzavartam ezzel.
    előzmény:
    evelittle (401)
     
  97. Torolt_felhasznalo_498058
    Torolt_felhasznalo_498058
    2004. június 1. 22:22405.
    Sziasztok,

    Egy ismerősöm fa ajándéktárgyak készítésével foglalkozik és egész jó áron adja őket.
    Pl. tálcák, pzs tartók, kulcstartó, levéltartó, teafilter tartó stb.
    Akit érdekel e-mailben küldöm az árlistát, illetve egy részéről a fotók megtekinthetők a:
    www. kep. tar. hu/nerhofi oldalon a faáruk címszó alatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2004. június 1. 22:00404.
    Mit? A lakkot? Fűű de furi! Na majd számolj be!
    előzmény:
    buborek (403)
     
  99. 2004. június 1. 21:47403.
    Szalvéta felett repeszt. Még nem pórbáltam de nagyon izgat már!
    előzmény:
    krimo (402)
     
  100. 2004. június 1. 21:41402.
    Buborék!

    Mit tud az az I-II lakk? Én még a repesztővel se nagyon boldogulok.
    Most meg pláne semmivel, mert rendetraktam, elpakoltam mindent :( Majd szép óvatosan visszacsempészem a kis kupimat! :)))

    Evelitle!

    Először a keretet festem , és utánna ragasztom a szalvit.
    előzmény:
    buborek (398)
     

Címlap

top