Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Decoupage-szalv étatechnik

Torolt_felhasznalo_589662
Torolt_felhasznalo_589662
Létrehozva: 2003. szeptember 17. 14:20
Sziasztok!
Előre is elnézést kérek, ha van már ilyen topic (én még nem találkoztam vele), a segítségeteket szeretném kérni. Ötleteket, tapasztalatokat esetleg még szalvétákat is szívesen cserélnék én ugyanis még kezdő vagyok a témában.
Nagyon köszönöm előre is a hozzászólásokat. Üdv :-)
  1. 2007. november 19. 13:5428301.

    Szia!

    Gyakoroltam zsinórozás, sikerült. Köszönöm a segítségedet. Dekuragasztót használtam. Ezeket kell lakkozni? Persze ez csak próba volt. Beszereztem a struktúr pasztát is, de meg nem próbáltam ki.
    előzmény:
    szeper (28220)
    2007-11-08  11:55
  2. 2007. november 19. 12:4428300.
    Tényleg nagyon szépek.. mintha már láttam volna hasonlót  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (28297)
    2007-11-19  11:35
  3. Torolt_felhasznalo_657103
    Torolt_felhasznalo_657103
    2007. november 19. 12:2228299.

    Jaj Istenem!De gyönyörű!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (28297)
    2007-11-19  11:35
  4. 2007. november 19. 12:2028298.

     

    mit akarsz ezekkel?? még ha láttam volna is, mielőtt megcsináltam az enyémet (mittudomén egyébként), ezeken a dekupapír azonos, amit bárki megvehet - nem pedig a technika.

    vagy most már nem ismered el, hogy utánzod a barátnődet, most már támadsz, ráadásul ilyen nevetséges módon? többször leírtam, hogy semmi bajom az utánzással, csak legalább olyan minőségű legyen, mint az eredeti, és ne csak ebből álljon a repertoár. most szólok, hogy én is fogok olyan dekupapíros, veretes dolgokat csinálni, mert tetszenek, akkor majd jössz, hogy utánozlak? ugyan, hagyjuk már abba, ha még mindig nem tudod felfogni, miről beszélek, tőlem azt raksz be "bizonyítékul", amit akarsz. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292942 (28297)
    2007-11-19  11:35
  5. Torolt_felhasznalo_292942
    Torolt_felhasznalo_292942
    2007. november 19. 11:3528297.
    evickének
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. november 19. 09:2728296.
    Én soha nem bánkódom meg, ha hibákra felhívjak a figyelmemet, soha nem haragszok meg érte. Itt félre értes történt, engem nem az zavart. Viszont a hangnem, az hogy megdicsérjük, de azért hozza teszünk meg valamit, ne hogy meg örüljön is. Most végül meg akartál dicsérni , vagy csak kihasználtál alkalmat, hogy a manyi munkáját kibeszéljél, aki nem is már arra fele? Meg hogy én hisztizek! Ha te írod, az nem baj, ha neked írnak, akkor az nehezen viseled. Is nem írtam neked, hogy undorító vagy, meg egyebeket. Én ilyen kifejezésekét nem használok senkivel szembe. Olvasd el az én írásaimat is a tiidet, aztán hasonlítsd össze, ki milyen hangnembe ír. CSAK leírtam a véleményemet.
    előzmény:
    Evicke (28291)
    2007-11-18  23:01
  7. 2007. november 19. 07:5328295.
    Hüüüüüüüüüüü!!!!!!!
    De bele nyúltál!!!!!!!!!! Hogy csináltál?Írjál, de mindent! Is ne fogd be, semmikép!!!!!!! Minden hibát, esetleg te hogy csinálnád! Ugyan javítani nem fogok tudni rajtuk (gondolom), de nagyon érdekelne, minden, amit jövőben ne kövessek el. Egyes hibákat, például autós doboz, ott tudom, hogy nem szép, de nem tudtam mit kezdeni vele. Lehet, hogy nem jó sorrendem, egyebként ezt körbe festeni szinte lehetetlen. De meg nem festettem körbe semmit. Úgy hogy bátran, meg veteményt is, ha nem akarsz nyilvánosan, hat akkor privátba. Szóval kérdésem az is lenne, ha sötét az alapom, akkor? Varom a válaszodat.

    előzmény:
    Babianya (28294)
    2007-11-19  03:29
  8. 2007. november 19. 03:2928294.
    Véleményt nem irok, különben is jobb ha én befogom a számat.
    Majd holnap "beszélhetünk", minimum 2 után, békésen:-)

    Remélem a képeket segitö szándéknak veszed, és nem kapok ki értük.
    előzmény:
    élizaveta (28290)
    2007-11-18  22:46
  9. 2007. november 19. 03:2028293.


    Nézd meg képeidet, jobbak igy? Elöször az eredetidet teszem be, utána a javitottat. Ha nem kapok ki, és tetszik akkor tudom mondani mit csinálj, ha akarsz, a képekkel Te magad.
    előzmény:
    élizaveta (28290)
    2007-11-18  22:46
  10. 2007. november 18. 23:0928292.
    Lányok, nagyon elszomorított ez a 'kis vita'. Egyáltalán nem vagyunk összetartó csapat....
    Talán rosszul teszem, hogy véleményt nyilvánítok, de abban igazat kell adnom élizavetának, hogy Evicke igenis bántóak tudnak lenni a kritikáid egy olyan ember számára, akinek igenis sikerélmény ha meg tud csinálni pl egy dobozt. Te már nagyon ügyes vagy és ahogy írod ez két és fél év eredménye, tényleg fantasztikusan szépeket csinálsz, de ha kritikát írsz, akkor próbálj egy kicsit kevésbé kioktató lenni, hiszen ezzel megbántod a másikat, mégha nem is akarattal.
    Remélem ezzel nem indítok el újabb vita áramlatot, nem ez volt a szándékom...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. november 18. 23:0128291.

    te miért mondasz véleményt ezen a fórumon? "csak" alatt azt értem, hogy azért, mert ez a fórum arra van, hogy akinek kedve van, a véleményét leírja. de miért kell ezt magyarázni??

    továbbra sem értem, miért baj, ha leírom, hogy utánoz, mikor ő maga is elismeri, hogy utánoz. én is utánozni fogom, már gyűjtöm a papírokat, vereteket stb. és ha ennek ellenére te rossz szándékot érzel a mondandóm mögött, arról már végképp nem tehetek. és itt befejeztem, nincs kedvem többet magyarázkodni. kérlek, hagyjál lógva ezek után.

    ja, és mi van Borzuskával? vele is mit tettem már? Borzuska, gyere már, megsértődtél, mert megdicsértem a munkáidat?

    előzmény:
    élizaveta (28290)
    2007-11-18  22:46
  12. 2007. november 18. 22:4628290.

    Nem, épp. Hogy nem értem .Is azt szeretnek megérteni!!!!!!!!!!!!!!! Azt érthetem, hogy megteheted a fórumba, mindenkinek joga van, meg nekem is. De egy felönt embertől nem fogadok azt a választ, hogy CSAK. Mért én rossz szándékot érzékeltem, ha neked erre válaszod hogy CSAK. Talán akkor 2 év után mások is kreatívabbak lesznek Meg talán vannak emberek, akik meg annak is örülnek, hogy ezt megtudjak csinálni. Ne vedd már el másoktól örömöt, mért azért mért CSAK. Mért amúgy csaklizol borsuskanat és a manyit talán megbántottál, csak azért mért csak ilyen kedved volt.
    No is itt befejeztem nyilvános beszélgetés. De ha válaszolsz, elolvasok, de többet nem írok.
    előzmény:
    Evicke (28287)
    2007-11-18  22:06
  13. 2007. november 18. 22:3128289.
    Én se veszem zokon a kritikákat!!!!!!!!!!! sőt, ezekből lehet tanulni. De nem mindet j, hogy találnak. Egyekként én is tanulok meg. Nem mindig sikerül úgy, ahogy tervezem. De a krétázás nekem nem jelent kihívás, ( lehet, hogy tevédék), én jobban szeretem festékkel elérni ezt hatás, egyébként, ha ilyet kérnek, hogy bordó színű legyen, nem tehetek világos szín. Ezért jobban szeretek saját ihlete szerint dolgozni. De nekem ehhez hangulat is kell. Voltak olyan darabok, amire ezt mondtam, én nem adnék érte egy fillér sem, de másoknak tetszett. Sok munkát láttam én is itt, ami nekem abszolút nem tetszetek, viszont sokan dicsértek, ( azt nem jelenti, hogy meg tudtam volna csinálni), nem értettem, mért dicsérnek. De tisztába vagyok ezzel, aki csinálta, lelket bele adta, is valószínű neki tetszik, örömöt szerzet. Is nem mindet j, kit „utánozta”? Aztán a gyakorlás meghozza ihletet is. Lényeg, hogy siker élménye volt. Egyedként, megmondom őszintén, én elégedett vagyok utolsó munkáimmal. Már azért is, mért tudom kinek készültek. Valóságba sokkal jobban néznek ki, főleg most, ahogy már le vannak lakkozva. Más pedig kapok vissza jelzéseket, nem interneten keresztül, amik nagyon pozitívak. Néha jó lenne inkább egy tanács, már csak azért, mért itt gyorsabban megkapnám. De az se baj, mért megkaphatom ezt bár milyen kreatív boltba, csak ez kicsit messze van. Is azt és veszem eszre hogy egyre jobban fejlödök.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_657103 (28285)
    2007-11-18  21:42
  14. 2007. november 18. 22:0828288.

    na, már írni sem tudok. 

    határ elérése=hatás elérésére

    előzmény:
    Evicke (28287)
    2007-11-18  22:06
  15. 2007. november 18. 22:0628287.

    nem, az egyfajta technika alkalmazása, bizonyos határ elérése. ugyanezt a hatás mással is el lehet érni, akkor is, ha sosem használsz krétát.

    másik kérdés: akkor van gond, ha 1. a kritikán megsértődünk (jól mutatja ezt az, amikor a pozitívat, a dicséretet észre sem vesszük...). 2. akkor, ha felmerül benned, hogy én honnan veszem a bátorságot kijavítani valakit, hogy kié ez vagy az a stílus, vagy urambocsá, kifejteni, hogy nekem miért nem tetszenek xy munkái és minek tartom azokat. egész pontosan ezt nem értem: "De nem értem mért érzel te kötelességnek ez nyilvános fórumba közzé tenni? Milyen szándékkal teszed azt?" mi az, hogy milyen szándékkal?? hát csak. te minden további nélkül ellentmondhatsz nekem és állíthatod, hogy DE, ezt a sílust márpedig a Manyi találta ki és undorító vagyok, amiért nekem nem tetszik, de azt, hogy elmondom a véleményem róla, azt nem kifogásolhatod egy nyilvános fórumon.  érted már?

    előzmény:
    élizaveta (28283)
    2007-11-18  21:31
  16. 2007. november 18. 22:0628286.
    senki nem úgy született, hogy mindent rögtön tudott.  az, hogy pl. én most itt tartok, 2 és fél év elég intenzív gyakorlásba került és mennyi mindent nem tudok még!. sőt, van olyan, amit nem is lehet megtanulni soha, pl. kézügyességet, a szépérzéket, a fantáziát, a kreativitást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_657103 (28285)
    2007-11-18  21:42
  17. Torolt_felhasznalo_657103
    Torolt_felhasznalo_657103
    2007. november 18. 21:4228285.

    Én még utánozva sem tudok olyan szépeket csinálni mint itt sokan.Talán a gyakorlat hiánya talán nem vagyok elég ügyes. A krétázást pl.most gyakorlom.És nagyon élvezem.

    Engem nem zavarnak  a negatív kritikák.Abból tanulunk.Ha pedig úgy érzem hogy na ez a darab most jól sikerült de mondjuk valakinek nem tetszik az sem érdekel.Most hétvégén csináltam két kisebb gipszképet(majd felrakom)a férjem szerint csúnyán sötét keretet választottam.Ez volt az ő véleménye .De nekem tetszett ezért nem vettem zokon.

    előzmény:
    élizaveta (28283)
    2007-11-18  21:31
  18. 2007. november 18. 21:3828284.
    de ha ezt hisztizesnek veszitek, hat ez se baj De ezentul akkor se értem utanzásos dolgot, Én se csinaltam más,csak nyilvanos forumba tettem közze egy velemeny, amit én mondtam ki is eszre vettem, ez mért baj? Mi is a kölömbseg ? vagy nem mindenki teheti ezt?
    előzmény:
    élizaveta (28283)
    2007-11-18  21:31
  19. 2007. november 18. 21:3128283.

    Nem harapok le a fejedet, mért nincs mért. csak egy kérdesem lenne. Valamikor(gondolom én!) valaki kitalalta ezt a nagyszerü ütletet a krétazas. Ez nem utanzás?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_657103 (28282)
    2007-11-18  21:19
  20. Torolt_felhasznalo_657103
    Torolt_felhasznalo_657103
    2007. november 18. 21:1928282.

    Így kívülről nézve nekem nem tünt kötözködésnek a kritika.

    Semmi rosszindulatot nem látok benne.Nem könnyű a véleményalkotás,nehogy esetleg sértődés legyen belőle.

    Remélem most az én fejemet nem harapjátok le hogy beleszóltam.

    előzmény:
    élizaveta (28281)
    2007-11-18  20:27
  21. 2007. november 18. 20:2728281.

    Ne legyel ideges, nem érdemes.
    előzmény:
    Evicke (28280)
    2007-11-18  18:18
  22. 2007. november 18. 18:1828280.

    bizisten, nem értelek. ha sem Manyinak, sem senkinek nincs kifogása az ellen, hogy megmutatták neki ezt a stílust, megosztották vele, ő meg utánozza és ezt el is ismeri, akkor mi a francért baj, ha én meg kimondom, hogy ez NEM Manyi-stílus, hiszen nem ő volt az első, aki csinálta. ha te vagy én fogunk olyat csinálni, az NEM élizaveta- vagy Evicke-stílus lesz, nemdebár? ki mondta, hogy tagadta valaha és ki mondta, hogy nem osztja meg másokkal? miről beszélünk?

    most az a baj, ha utánozunk, vagy ha kimondjuk? gondolkodj már egy kicsit, a semmiért ugrasz nekem, kitalálsz valami fantomot, mert vitatkozi akarsz, és totális hülyeségeken hisztizel.

    de ha már itt tartunk, speciel nekem az nem tetszik, ha valaki sorozatban gyárt valamit és más ötlete meg nincs. nem tartom túlzottan kreatívnak. de természetesen ez az én személyes véleményem, nem kell vele egyetérteni, mint egyáltalán semmivel, amit leírok. nem én hoztam elő a témát, hanem szóba került, tettem rá 1 megjegyzést, mert épp eszembe jutott. na és? te is azt mondasz el, amit akarsz és ne akard nekem előírni, hogy én mit tegyek közzé, mert én sem írom elő neked. nohát. most már ideges leszek.  

    előzmény:
    élizaveta (28279)
    2007-11-18  16:46
  23. 2007. november 18. 16:4628279.

    Úgy őszintén, szerinted érdekel engem az, hogy valaki dicsér engem vagy nem. Szerinted ettől változni fog az életem? Vagy a saját véleményem, vagy ízlésem. Szerinted mindenkitől elfogadok a véleményét? Szerinted nekem mindenkinek munkája tetszik?

    Lehet, hogy a fórum nyilvános, de mért gondolod te, hogy neked kell mondani, hogy ki kit utánozza vagy nem. Is ha utánozza, ez mért baj? Lehet, hogy nem utánozza, lehet hogy valaki szívesen adta at a ötleteit,tapasztalatait. Amit szerintem manyi soha nem tagadta, ha nem megosztotta ez másokkal is. Egyedként nekem nagyon tetszik, is elhatározásom van utánozni, egyszer, magam részére. De nem értem mért érzel te kötelességnek ez nyilvános fórumba közzé tenni? Milyen szándékkal teszed azt? De ha kedved van arra, megengedem neked.
    előzmény:
    Evicke (28277)
    2007-11-18  13:30
  24. 2007. november 18. 14:1428278.
    télyeg = tényleg
    előzmény:
    Evicke (28277)
    2007-11-18  13:30
  25. 2007. november 18. 13:3028277.

    most akkor télyeg köszönöd, vagy hogy van? mert ha felháborodsz azon, hogy nekem nem tetszik minden és akkor pedig nem is írom azt, hogy tetszik, akkor inkább ne köszönd. és csak 1 szavadba kerül és nem mondom el a véleményem a munkáidról. sem a dícsérőt, sem a kritikusat. mert az észrevetted, ugye, hogy az utóbbi 2 hsz-omban 2 dícséret volt?? persze nem muszáj, lehet folyton azon nyavalyogni, hogy állandóan csak kritizálok. bocsánatot kérni pedig senkitől nem fogok azért, mert nem tetszik egy munkája és ha már feltette, én is el mertem mondani ezt. mivel nem volt ott, hogy nem, Evicke ne mondja el.

    nem tudom, mikor írtad, hogy nincs vakud vagy kicsi a szobád ablaka, vagy mittudomén, ne hari, de nem emlékezhetek minden körülményedre, sőt, lehet, nem is olvasok el minden hsz-t. a legutóbbiban, aminél a képek voltak, nem írod, miért nem jók a képek. én meg egyszerűen elmondtam a véleményem. a képekről. bocsika. vagy írtam valahol, hogy ugyan vegyél már egy vakut, mert így nem sok értelme van képeket felrakosgatni? sztem nem írtam. nyilván saját magad érzed hiányát, de ezért is ne engem okolj, légyszi.

    kibe kötök bele? és pláne állandóan?? engedd már meg nekem, hogy észrevegyem, hogy kinek vannak eredeti ötletei IS,  nemcsak próbál utánozni mást, és ha már szóba került (!), elmondhassam egy nyilvános fórumon. de azért köszi a tanácsot.(?)

    előzmény:
    élizaveta (28276)
    2007-11-18  07:11
  26. 2007. november 18. 07:1128276.
    Szia!
    Köszönöm a tanácsokat, kritikát és dicséretét is.
    Ebbe igazad van, a világos alapra könnyű dolgozni. Lefested, rá teszed a szalvétát,(általában mindenki ugyan ezekkel szalvétákkal dolgozik, is ugyan ezzel technikaival), kis krétázás, azt KISZ is. De ne unalmas az annyi darab után, amennyit már csináltál, Azonban a színek kiválasztásnál, mind a minta kiválasztásnál fontos szempont szerintem az is, hogy kinek készül: nem, kor,esetleg helység, vagy személynek ízlése. Ez más dolog, mikor láthatatlanba dolgozol. Én például csináltam egy képet megrendelősre cicásat. Mind kiderült felönt hölgynek kell, mért imádja a cicákat. Sok szalvéta közt választottam egyet, amire gyerekeim azt mondtak, nekik nagyon nem tetszik, és ők soha nem használnának. Viszont a hölgynek nagyon tetszett épp a szalvéta. A kéret is nem krétázva volt, ha nem festve kevert színekkel. Ez csak egy példa volt.
    Hat amit vakkut vagy fényképek minősége illeti, már leírtam, úgy hogy máskor lici figyeld a szövegek értelmezésére is. Ez egy dolog ha én nem értek valamit, de ez hogy nekem nincs vakkum ez szerintem elég világos. Is hogy tegyem hozza, egyáltalán nem biztos, hogy nem tudnám megvenni(ez is lehetséges), mért ugye ki nem veheti valamit a részletre, de lehet, hogy van valami, ami nekem fontosabb.

    Egy tanácsot adok neked én és. Próbáld nem belekötni mindenkibe. Meg annyira kritizálni, (Manyi stilus). Próbáld kicsit jobb indulatot, kedvességét elővarázsolni. Hibai mindenkinek van, ahogy latod, neked is.
    előzmény:
    Evicke (28271)
    2007-11-17  13:04
  27. 2007. november 17. 18:3928275.
    helyes darabok! kár, hogy olyan homályosak a fotók.  ja, és a pácolt-dekupapírozottat azért nem nevezném "Manyi-félének", inkább a boltos barátnője-félének, meg még sok profi dekus emberke-félének, ez is csak egy stílus, amit lehet utánozni. és persze szabad is. na persze ez nem azt jelenti, hogy olyan is lesz, mint az eredeti. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441212 (28274)
    2007-11-17  16:39
  28. Torolt_felhasznalo_441212
    Torolt_felhasznalo_441212
    2007. november 17. 16:3928274.
    Sziasztok Lányok! Régen jártam itt, ill. pontosabban régen raktam már fel képet, de mindig elolvaslak benneteket! Az első két képen egy bálából turizott faládika van, 400 pénz vót! Hát még a bolondnak is megérte volna, hát még nekem! Na, sima karácsonyi csillagos szalvival ,meg egy kis antikolópasztával, némi arannyal és lakkal ilyenre sikeredett. A láda mérete kb. 30cmx15x20cm. Mondjuk. Két fiók van benne, ez a magam karácsonyi ajándékja. A másik 3 képen első "Manyi-féle" próbálkozásom. Marha nehéz volt, magam pácoltam, meg minden. Abban is van egy fiók, felül meg mind a két oldalon olyan kis nyitott részek, phúúúú , mire megdekupapíroztam! Naturan megvéve 220 Ft.- volt.Ez a férjem keresztfiának dolgozóbeli ajándokja. Olyan íróasztali bisz-basz. Hál' istennek ez sem kis darab, volt rajta mit dolgozni. Sajnos azt a bizonyos klasszikus térképes papírt nem tudták megszerezni nekem, csak ezt. Na, majd hétfőn árubeszerzés és még 1-2 darab sikerülhet karácsonyig!
    Hát ennyit mára! (tegnap disznótor volt, meg ma is, kidöglöttem rogyásig)
    Az "áldozat" az utolsó képen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2007. november 17. 15:3828273.
    Hű de nagyon szépet csináltál!
    A szemem is rajta maradt, a szám meg tátva...mindig öröm közétek benézni!!!!!
    előzmény:
    Evicke (28272)
    2007-11-17  13:23
  30. 2007. november 17. 13:2328272.
    ezt most csináltam, ez szalvi (ki ne ismerné ), és hát sötét hátteret nekem is csak így sikerül elérni ilyen aprólékos mintánál. nem aprólékosnál le lehet ugyan alapozni a szalvi alatt, de annak nagyono pontosnak kell lennie, macerás... 
    előzmény:
    Evicke (28271)
    2007-11-17  13:04
  31. 2007. november 17. 13:0428271.

    tényleg nagyon sötétek a képek, több fényben kellene fotózni vagy ha más nincs, vakuval.

    az autós képet körbevághattad volna, meg a nőciseket is. ha papírra nyomtattad, akkor jó eséllyel nem üt át a sötét alap. de  ha szalvéta, akkor nem szerencsés sötét alapot választani háttérnek, mert problémás körbefesteni. esetleg krétázni lehet, vagy szivacssal dörzsölgetni, ha mindenképp sötétíteni akarod a hátteret.

    a párducos és a repesztett lilavirágos doboz szépek! 

    előzmény:
    élizaveta (28269)
    2007-11-16  21:38
  32. 2007. november 17. 12:5728270.

    sztem ez alapjáraton így helyes. szerencsére van még egy pár netes üzlet, amelyikről elmondható ugyanez.  dehát nem is érdekük nem kedvesnek és udvariasnak lenni, ha meg akarnak élni.

    itt pl. hónapok óta ugyanez van kiírva, hogy egy hét múlva lehet rendelni. ezek után vajon ki veszi őket komolyan??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463634 (28268)
    2007-11-16  18:24
  33. 2007. november 16. 21:3828269.
    Sziasztok!
    Ezeket csinaltam mosttanaban. Sajnos mind már írtam, nem tudok jó képeket csinalni. Egyes darabok lakkozasra várnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. Torolt_felhasznalo_463634
    Torolt_felhasznalo_463634
    2007. november 16. 18:2428268.
    Az az igazság h sok-sok időmbe telt mire a neten megtaláltam ezt az oldalt.
    Dunaújvárosi vagyok,nálunk a városban 2 kreatív üzlet van,azt kell mondjam teljesen belelkesedtem mikor megláttam az árakat a noszakreatívon.
    Az pedig csak a hab volt a tortán h a tulajdonos (Andreának hívják),ismeretlenül is mindvégig maximálisan segítőkész és barátságos volt,igaz én emailben léptem kapcsolatba vele.
    előzmény:
    minili (28267)
    2007-11-16  17:47
  35. 2007. november 16. 17:4728267.

    Szia!

    Noszakreatívhoz szólnék hozzá, én is ott vásárolok, a XXIII. kerület, Grassalkovits utcai boltban. Ismerőseimnek már mind ajánlottam ezt a helyet, hozzám is annyira korrektek, kedvesek voltak. Úgyhogy örülök ha neked is bejött.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463634 (28266)
    2007-11-16  13:29
  36. Torolt_felhasznalo_463634
    Torolt_felhasznalo_463634
    2007. november 16. 13:2928266.
    Sziasztok.
    Kicsit lelkiismeretfurdalásom van ,hisz olyan régen nem írtam egy sort sem,mindig csak olvasgattalak benneteket és csodáltam műveiteket,így hát először is egy ígérettel tartozom:
    változtatni fogok ezen és gyakrabban jövök közétek.
    Másodsorban hozztam nektek egy linket.
    Találtam a neten egy kratív alapanyagokat árusító üzletet,ahol megrendeléseket is nagyon-nagyon szívesen fogadnak,s amit szívből ajánlanék Nektek,miután rendeltem
    és annyira kellemesen "csalódtam",ahogy már nagyon régen.
    A link pedig: http://bolthely.hu/noszakreativ/oldal/fooldal

    Látogassátok meg,kedvező árak és nagyon aranyos és rendes a tulajdonosa.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2007. november 16. 12:3228265.
    Jaj, de szépeket csináltál!    Az a két iker doboz szuper, megfogott nagyon! 
    előzmény:
    minimaxi (28260)
    2007-11-15  20:49
  38. 2007. november 16. 12:3128264.

    Ja, ja, nézz be a kreativ hobbis topikba, ott sokat csináltak a csajok mostanában, sok ötletet látsz. 

    Ha a cd mindkét oldalát szalvizod, akkor az egyik oldalra érdemes egy papírt ragasztani a cd-re, erre a szalvit, az alá tedd az akasztót, mert a szalvi alatt nem biztos, hogy megbírja. Ha csak egyik oldalát dekorálod, akkor elég mögé ragasztani, a hátoldalhoz, úgyse látszik, ha ajtódísz, vagy falidísz lesz.

    előzmény:
    -krisztina- (28258)
    2007-11-15  13:00
  39. Torolt_felhasznalo_657103
    Torolt_felhasznalo_657103
    2007. november 16. 07:5428263.

    Az akasztót a szalvi alá rögzítik.És a cd szélére zsínór is mehet.A Kreatív Hobby topikban rengeteg kép van róla .Ott megnézheted.

    előzmény:
    -krisztina- (28258)
    2007-11-15  13:00
  40. Torolt_felhasznalo_657103
    Torolt_felhasznalo_657103
    2007. november 15. 22:1728262.

    Szia Minimaxi.

    Régen láttunk.Én is csak nézelődőben vagyok sokszor.Egyenlőre csak a gipszeket öntöm.Már tele van velük a konyha.

    Szépeket csináltál.Olyan mimimaxosak.Az iker dobozok csodaszépek 

    előzmény:
    minimaxi (28260)
    2007-11-15  20:49
  41. Torolt_felhasznalo_657103
    Torolt_felhasznalo_657103
    2007. november 15. 22:0928261.

    Szia!

    Én már utánaérdeklődtem ennek a cd-s dolognak.Úgy kell,hogy a lyukat leragasztani egy karika papírragasztóval,majd világos akrillal kétszer átkenni.És jöhet a szalvi

    előzmény:
    -krisztina- (28258)
    2007-11-15  13:00
  42. 2007. november 15. 20:4928260.
    Sziasztok!

    Korán örültetek nem vesztem el csak nagyon sok munkám van és még olvasni is alig van időm a topicot nem hogy írni.
    Néha azért csinálok ezt azt, mutatok pár dolgot , és mindenkitől bocsi, hogy most nincs időm sorra venni az utolsó hsz-em óta feltett dolgokat!
    Így mindenkinek , mert kifogásolni valókat amúgy se nagyon találtam.

    Krisztina!
    Nagyon szívesen segítenék neked, de be kell vallanom, hogy még soha nem csináltam CD-t. Ráadásul ahogy emlékszem, hogy kiknél láttam ők sajnos már nem is nagyon járnak erre De azért hátha csak az én memóriám rossz és van valaki aki csinált már. Szóval nem azért nagy a csend mert nem akarunk segíteni.
    Szóval ilyenek készültek mostanában.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2007. november 15. 17:5628259.
    szépek a képek! 
    előzmény:
    Babianya (28257)
    2007-11-14  21:53
  44. 2007. november 15. 13:0028258.
    Sziasztok!
    Tegnap óta olvaslak titeket,megnéztem néhanyatok munkáját,és csak úgy gyönyörködök bennük
    Mivel az első hsz-tól kezdve fogom olvasni a topicot,még kis időbe beletelik,míg az aktuálishoz érek...
    Azt szeretném megkérdezni,hogy a cd-t dekupálásnál teljesen be kell fedni,papírral és csak aztán a szalvéta,vagy elég csak a lyukat?Milyen típusú alapozóval kell kell lefesteni?Az akasztónak szánt pl.szalagot,hogyan kell rögzíteni?
    Segítségeteket előre is köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2007. november 14. 21:5328257.
    Áztasd, mososzappanozd ahogy irta Betsiegirl és végy egy sürü fésüt, tupirfésü sürüségüt, de ne a kedvenc fésüdet és kemény legyen, ne puha, utobbi csak elgörbül, s FÉSÜLD ki!


    Többiek: fenti mondatban leirtak Nektek is szolnak.
    Néhény hetes agyszüleményem, sok ecsetet kitakaritottam a tövéhez beleszáradt ragacstol.

    Ajándékom.
    klikkeljetek a linkekre, van sok kép. Tudom nem mindenkinek jön be a stilus, akinek igen, az nézegesse :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253295 (28252)
    2007-11-11  10:31
  46. 2007. november 14. 21:4028256.
    Mit követtem el?
    előzmény:
    élizaveta (28255)
    2007-11-13  08:55
  47. 2007. november 13. 08:5528255.

    Megörülök!!!!!!!!!!!
    Megint jártam az oldaladon.
    előzmény:
    Babianya (28243)
    2007-11-09  13:55
  48. 2007. november 12. 00:4728254.
    Szia tikitaka, az ecsetet próbáld mosószappannal és vízzel kimosni, de lehet, hogy nem fog sikerülni, mert ha használat után nem mostad ki alaposan vízzel, akkor lehet, hogy kuka és új ecsetet kell venned. Legjobb a teljesen puha (általában világossárga) sörtéjű ecset, ezzel csíkozás nélkül fel tudod vinni a festéket, ragasztót, lakkot. Szivaccsal is jó dolgozni, lehet kapni kis nyélre szerelt szivacsokat, de a mosogatószivacs is megteszi.
    Anitkolni sokféleképpen lehet, attól függ mit szeretnél, milyen hatást elérni. Ötletekért, tanácsokért és úgy egyébként szoktuk ajánlani Babianya honlapját és a kisokost. Itt találod meg őket, de nyugodtan kérdezz is:

    Babi lapja

    Kisokos
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253295 (28252)
    2007-11-11  10:31
  49. 2007. november 11. 11:4128253.

    Szep jó napot mindenkinek!

    én tanultam nemetet altalanos iskolaba ( mi is utaltunk, mért kötelező volt), utana meg itt. Egy kereskedelmi menedzser tamfolyamra jártam. Lenyeg az, hogy mikor magyarrol forditottam nemetre, ugy müködöt, hogy elöbb forditottam le az oroszra, utana nemetre. Pedig igen ritkan beszeltem akkor oroszul. A mongolul nekem is beugranak a szavak, neha mondotak. De, biztos vagyok benne, ha ujra hallanam, hamar belemennek, mivel ott is jártam iskolaba altalanos utan. Csak nalunk altalanos is közepp iskola egybe volt. Azért nem értettem az, hogy valakinek iretsesegeje van, az mért volt különleges dolog. Nekem akkor diplomam is volt, minden hol meg 8 osztaly írtak be. Sajnos gyerekeimet nem tanitottam meg oroszra, de soha nem örültettem semmire. Szerintem, a nyelvet nem eleg tanulni, fontos gyakorolni is, hasznalni. Meg sajat tapasztalatbol tudok, aki nem akar............. Azt is tudom, egy dolog konyha nelvet beszelni, is más a szakmai nyelv.
    előzmény:
    szeper (28248)
    2007-11-10  12:28
  50. Torolt_felhasznalo_253295
    Torolt_felhasznalo_253295
    2007. november 11. 10:3128252.

    Üdvözlök Mindenkit!

    teljesen kezdő vagyok a szalvétázásban. Kérdéseim is nagyon alapvetőek lesznek.

    Hasz nál at után beleragadt az ecsetembe a szalvétaragasztó, pedig kimostam vízzel. Mivel tuDOM leoldani róla, mert így nem tudom használni.

    A keret festésekor hogyan tudok antik hatást elérni? Mivel lehet legszebben felvinni a festéket?

    Előre is köszönöm a válaszokat, biztosan még lesznek kérdéseim. Majd vissza is olvasok a fórumon,gondolom találok sok hasznos tanácsot.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2007. november 10. 20:1828251.
    Nagyon szívesen.
    előzmény:
    mokus60 (28250)
    2007-11-10  20:13
  52. 2007. november 10. 20:1328250.
    köszi a segítséget!E.
    előzmény:
    minili (28249)
    2007-11-10  19:54
  53. 2007. november 10. 19:5428249.

    http://bolthely.hu/kreativotlethaz/lista/44ff0baa4714d_Gye rek-Disney

    Szia, megtaláltam, egy másik boltban volt, mint amire emlékeztem, katt oda fentre és ott van.

    előzmény:
    mokus60 (28246)
    2007-11-09  20:59
  54. 2007. november 10. 12:2828248.

    Ja tozse gavarju nyemnozska po russzki! No ja ucsila russzkij jizik uzse  20 let nazad!

    Na, eztz jól kimagyar- orosz fejeztem! Szóval akartam mondani, gimiben én is tanultam az oroszt, általános iskolában pedig orosz tagozatos votam . Gimiben tettem belőle egy alapfokú nyelvvizsgát is, ami arra volt jó, hogy a tanítóképző főiskolán nem kellett 1. évben bejárnom oroszra, meg vizsgáznom se kellett. Azóta se gyakorlom a nyelvet, de néha előbuknak belőlem szavak, kifejzések.  Csak magyar billentyűvel kicsit zagyva.Azért értetted?? 

    Németet is tanultam, azt többet tudom kicsit használni. mikor itt volt egy német kislány 3 hete nálunk, cserediák, először bátortalanul beszéltem hozzá, aztán nem zavart, ha hülyeséget mondtam is, mondtam, ahogy a számra jött, lányom javított.De sokat tanultam belőle.

    Mi meg itt megértünk téged, ne zavartasd magad! 

    előzmény:
    élizaveta (28241)
    2007-11-09  11:24
  55. 2007. november 10. 12:1728247.
    Juj, ezek nagyon édesek! Tetszenek nagyon!   Ügyi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_657103 (28245)
    2007-11-09  15:32
  56. 2007. november 9. 20:5928246.
    Sziasztok!
    Én egy nagyon nagy kéréssel fordulok hozzátok!
    Spongya bob mintás szalvéta kellen, ha Valaki tud segíteni, nagyon megköszönném.E.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_657103 (28245)
    2007-11-09  15:32
  57. Torolt_felhasznalo_657103
    Torolt_felhasznalo_657103
    2007. november 9. 15:3228245.

    Sziasztok

    Mindenki nagyon szépeket csinélt mostanában.

    Már végre én is elkezdtem készűlni a karácsonyra.

    Ezek kicsi képkeretek.Sorozatba fogom adni őket.2-3darabot.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. 2007. november 9. 14:1128244.

    Köszi, Jutka!

    Már nekikezdtem. Kíváncsi vagyok mi lesz belőle.

    előzmény:
    f-jutka (28237)
    2007-11-09  10:23
  59. 2007. november 9. 13:5528243.
    Nem, nem használja mindet. Ezek között vannak ajándéknyelvek is, én is olvasok dánul, norvégul, értem kicsit hollandot is, ha beszélnek azt nem értem jol, van hogy sehogy sem értem.
    Akcentusért beszolni bunkoság, még 11 éves lányomra is rászolok ha Apját cukkolja magyar akcentusa miatt. Fiam viszont jokat röhög és javitgat ha angolul probálok beszélni:-))
    Nekem nem szoltak be itt, akcentus miatt soha, sokan rámcsodálkoztak nem svéd vagyok, de ezt csak rossz hallásuknak tudom be:-))) Felnöttként csak nagyon kevesen, az igazi zenészfülüek tudnak megtanulni akcentus nélkül beszélni. Nekem sincsenek ilyen füleim.

    Ami engem zavar, sok dán él itt, akár 20-30 éve és nem akcentussal beszélnek, hanem dánul. Na már most svéd/dán egyetemisták Dániában inkább angolul beszélnek egymással, na vajon miért? Környezetemben is van néhány dán, pl lányom barátnöje is dán, szinte ideszületett, akcentussal dánosan beszéli a svédet, Öt értem, de nagyon kell fülelnem, szüleitöl viszont menekülök.

    Szerintem ne törödj a beszolásokkal
    Nekem is van bolgár származásu ismerösöm Magyarországon, érthetöen beszél és bájos az akcentusa:-)))
    előzmény:
    élizaveta (28239)
    2007-11-09  11:05
  60. 2007. november 9. 11:3428242.

    Ne is akarj az akcentussal semmit se csinálni! Találkoztam már bolgár származású hölggyel is, aki már régóta Magyarországon él. Én azt hittem, orosz, mert nagyon hasonló volt az akcentusa. Nagyon kedvesnek találtam. Komolyan!

    Ha pedig emiatt bánt valaki, tényleg ne vedd a szívedre, az valószínűleg nem sok intelligenciával rendelkezik. Nem csak az számít, hogy mit mondanak, hanem az is, hogy ki mondta.

    előzmény:
    élizaveta (28241)
    2007-11-09  11:24
  61. 2007. november 9. 11:2428241.

    Orosz. 23 éve. Ha bantanak, az se baj. De altalaban azok megszolalnak, akik nem tanultak nnyelvet. Volt rá eset, mikor mondtak: b...meg, meg mindig nem tanultal meg beszelni. Akcentussal nem tudok mit kézdeni.
    előzmény:
    f-jutka (28240)
    2007-11-09  11:18
  62. 2007. november 9. 11:1828240.

    Ne is félj megszólalni! Itt biztosan nem fog senki bántani vagy megszólni! Egyébként mi az anyanyelved? Mióta élsz Magyarországon?

    előzmény:
    élizaveta (28239)
    2007-11-09  11:05
  63. 2007. november 9. 11:0528239.

    Annyi nyalvet!!!!!!!!!! Mindediket gyakorolja is? Magyar nyelv nagyon szép, lagy. Kár, hogy elferditenek. Kijetese nehez, nem hallom e,é, o, ó ö ő is stb betüket. nekem igy is jó, meg másképp is jó. Akkor tudok külömbseget tenni, mikor gyerekeim felolvasnak, mit írtam, de akkor én is nevetek. Én nem tanultam egyetlen nyelvet sem, csak nemetet, de nem gyakorolok az ota sem. Angolt nem tanulnek soha, ezt tudom. Igy meg magamtol ugy tanultam meg. Mongolul tudtam, de már elfelejtettem. Már anya nyelvemen is akcentussal beszelek. De megszólalni nem félek.
    előzmény:
    Babianya (28231)
    2007-11-08  14:49
  64. 2007. november 9. 10:5728238.

    Medérteni nem nehez, megjedezni, az igen, főleg mikor sok van az újbol. Majd gyakorolok a munkat is, szavakat is a menet közbe.
    előzmény:
    szeper (28220)
    2007-11-08  11:55
  65. 2007. november 9. 10:2328237.

    Szia Minili!

    Én cukorspárgával tekertem be egy konzervdobozt, Palmatex ragasztót használtam hozzá és arra Plextollal ragasztottam szalvétát és a tetejét is azzal kentem le 1-2-szer. Nem alapoztam le fehérrel a szalvi alatt, ezért átlátszik a spárga színe, de maga a ragasztás és lakkozás jó lett.

    előzmény:
    minili (28234)
    2007-11-08  18:21
  66. 2007. november 8. 22:1228236.
    Persze, bármilyen dekulakk használható végül is a szalvihoz a zsinórra. 
    előzmény:
    minili (28234)
    2007-11-08  18:21
  67. 2007. november 8. 22:0828235.

    Szia Opal! 

    De jó, hogy látlak! Remélem, joban vagy most már.

    Gratulálok  a dekupályázaton a szép munkáidhoz! Most láttam, megvannak végre az eredmények. 

    Műanyag üvegekkel nincs tapasztalatom, azt nem csináltam még, mert könnyű, benyomódhat az oldala, nem stabil. De kezdésnek valami egyenes oldalú üveget ajánlok, hengereset, , mert a szögleteseket is nehéz tekerni, meg a gömbölyűt. Mindegy a nagysága.Próbáld pl. egy befőttes üvegen, egy kis lekváros, vagy szószos üvegen, ami jó lesz fakanál tartónak. A zsinór vastagsága meg  nekem az a legjonbb, ha kb 2-3 mm vastag, a vékonyabb nem haladós, a vastagabbon  meg  nem szépen simul a szalvéta. De a lényeg, hogy egyenletes legyen a vastagsága.

    Próbáld ki, nem ördöngősség! aztán kérek fotókat! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_779412 (28227)
    2007-11-08  13:16
  68. 2007. november 8. 18:2128234.

    Köszönöm Szeper!

    Ezt hamar ki fogom próbálni, már nagyon régóta szemezek az üvegeiddel. Még egy kérdés, minden van itthon, de lakkból csak kenhető, képekre való. Szerinted a végén azzal is kenhetem a fonalat?

    előzmény:
    szeper (28217)
    2007-11-08  09:59
  69. 2007. november 8. 17:3428233.
    Nem, mivel ragacsom megtartja jol, probáld ki egy darabkán mit szol dekuragacsodhoz. Én már a vastag dekupapirokat sem áztatom, ezzel a ragaccsal felesleges.
    előzmény:
    Evicke (28232)
    2007-11-08  15:59
  70. 2007. november 8. 15:5928232.
    aha, biztos nagyon kellemes, szép színű lehet a szoba tőle. a batikolt papír elég vastag, nem? jól lehet azt használni? előtte beáztatod?
    előzmény:
    Babianya (28229)
    2007-11-08  14:36
  71. 2007. november 8. 14:4928231.
    Férjem beszél ugy-ahogy, van amit jobban, van amit kevésbé, 11-12 nyelvet kb. Ö azt mondja egyik sincs olyan nehéz mint a magyar.
    előzmény:
    élizaveta (28226)
    2007-11-08  12:40
  72. 2007. november 8. 14:4528230.
    Hali:-)


    Idönk? Nem tudom, nem találkoztam vele, nem volt rá idöm Havunk nincs Jesus ne is emlegesd, még képes leesni, jol kiszurna most velünk. Dara esett vagy tegnap vagy 2 nappja, 150-es égöt nyomatom mennyezetre, ne nyomjon össze a sötétség. De majd lesz tavasz, pár hét és Advent.... Ti jol vagytok?
    előzmény:
    szeper (28223)
    2007-11-08  12:25
  73. 2007. november 8. 14:3628229.
    Kapcsold fel Na jo ez másik, ez nálam marad, betettem háloba, olyan meleg és hangulatos a szoba töle, hogy öröm benézni.

    Batikolt papir, ragasztás ráncosan, szárad, pontosra vágás, ahol nem ragadt jol meg felül-alul, ott még ragasztás, lakkozás, többnyire 3 szinü ujjpasztát használok, maszatolom, itt-ott, also szinhez, összhatáshoz igazodva. Lakkozás még 2-3-szor és tralalam kész a "babilámpa". Most szárad még 3 db. Ikea Grönö lámpái, 3 méretben vannak, 2 nagyobb egybe van csomagolva, kicsi külön kaphato.
    előzmény:
    Evicke (28228)
    2007-11-08  13:18
  74. 2007. november 8. 13:1828228.
    na, ácsi! ez most lámpa? de a képen nem világít, ugye? világítós képed nincs? és milyen papír és hogy lett belőle ez a felület?
    előzmény:
    Babianya (28222)
    2007-11-08  12:15
  75. Torolt_felhasznalo_779412
    Torolt_felhasznalo_779412
    2007. november 8. 13:1628227.

    Szia Szeper!

    Nem jól voltam az elmúlt napokban, ez az idő nagyon nehéz az asztmásoknak.   Azért egy kicsit több gyógyszerrel elmegy.

    Nagyon tetszenek ezek a "szeperes"  üvegek. Csodajó lenne a karifa alá néhány angyalkás. Kezdem is vadászni a hozzávaló üvegeket. Nem csinálam még ilyet, ezért kérdezem, hogy kicsi üveggel jobb kezdeni, mert az hamar elkészül, vagy naggyal, mert az meg könnyebb kezelni. Jaj, meg azt is, hogy milyen vastag spárgával lehet csinálni, gondolom sem a túl vékony, sem a túl vastag nem igazán jó erre. Harmadiknak meg azt szeretném tudni, hogy műanyag flakonnal vannak-e tapasztalataid.

    Üdv: Opál

    előzmény:
    szeper (28220)
    2007-11-08  11:55
  76. 2007. november 8. 12:4028226.

    Már értem, viragok. Azt is neztem valamelyek nap. Azért olyan ügyes vagy te. Nagyon jó ötleteid vannak. Többet nem decserlek, meg Bibianyat sem, csak bamulok! Azt dicserjen, aki nalatok jóbb. De azért ügyesek vagytok.
    előzmény:
    élizaveta (28225)
    2007-11-08  12:36
  77. 2007. november 8. 12:3628225.

    Ok!
    Köszi.


    előzmény:
    szeper (28220)
    2007-11-08  11:55
  78. 2007. november 8. 12:2628224.
    nem emléxem mi a neve a gipsznek amit vettem, de van otthon másik fajta is, akkor megpróbálom azzal.
    köszönöm a választ
    előzmény:
    Babianya (28221)
    2007-11-08  12:11
  79. 2007. november 8. 12:2528223.

    Szia Babi!

    De rég "beszéltünk!"

    természetesen nekem is tetszenek nagyon, amiket csináltál. 

    Tökre olyanok, mintha valóban fémből lennének öntve, meg antikolva. Grat!

    Jól vagytok? Milyen arra az idő? Nincs egy kis erreküldenivaló havad?  

    előzmény:
    Babianya (28222)
    2007-11-08  12:15
  80. 2007. november 8. 12:1528222.
    Köszi Neked is Minilinek is :-)

    Papir bizony, ezek a fajta lámpák a legujabb fantázia szüleményeim, még a tini fiam és barátai is
    előzmény:
    Evicke (28210)
    2007-11-07  14:28
  81. 2007. november 8. 12:1128221.
    Szia:-)

    Lehetöleg Horvát(h?) nevü MODEL-gipszet használj, nem véletlen irtam nagybötükkel. Ne sajnáld a a port belöle, inkább nehéz legyen, mikor kész, barátnöm szerint (Ö sokat önt) sokkal strapabirobb. Honlapomon belül Praktikák, talalsz gipszöntéses leirást, de több gipszet tegyél bele mint megadtam.
    előzmény:
    fzsuzsa (28219)
    2007-11-08  11:41
  82. 2007. november 8. 11:5528220.

    Hali! 

    Igen, az anyagok többségét hobbi boltban szarzembe, a szatinálót biztosan, meg a dekuragasztókat. De a zsinórt, meg a bordűr ragasztót a "Háztartási boltunkban", mivel én messze lakok OBITól, meg ilyen nagy bevásárlóktól. De  ha van nektek közeletekben ilyesmi, akkor ott megkapod. A zsinórt meg én legutóbb már egy Ceglédi gyártó cégtől vettem, aki több  kocsival járja az országot, és üzletek vásárolnak tőlük. Megkeresten őket neten, aztán személyesen ők is engem.Ill. a virágüzletünket.  Kicsit olcsóbb így, mintha a boltban venném. Persze tudom, hogy nem sok mindenkinek van ilyen lehetősége. Meg aki csak pár darabot szeretne készíteni zsinórozott üveget, akkor azt a mennyiséget hobbi boltban beszerezheti.

    Na, látom, tényleg nehéz lehet neked sok minden megértése, elég kacifántos a magyar nyelv. De próbálok jól érthetően fogalmazni, szólj, ha valamit nem értesz, OK?

    előzmény:
    élizaveta (28218)
    2007-11-08  10:09
  83. 2007. november 8. 11:4128219.
    Sziasztok!

    Mint kezdő otthoni kreatívkodó kérdeznék tőletek 1-2 dolgot.

    A hétvégén öntöttem ki gyertyatartót gipszből. 4 db kis mécsest lehet bele tenni. Vettem szalvétatechnikás ragasztót, lakkot (2in1). Semmi extra trükköt még nem alkalmazok csak akrillal levestettem. pár szalvétát ragasztottam ide-oda. De töredezik sajnos a gipsz felülete. Van erre valami megoldás??

    Köszönöm a válaszokat. És ha van még valami apró tudni való amit tapasztaltatok akkor várom.

    Közeljövőben szeretnék majd képkeretet is önteni, szerintem ott is felmerűlne nálam ez a probléma és ezért szeretném már az elején letudni, ne hogy mindenem tönkre menjen idővel amit alkottam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2007. november 8. 10:0928218.

    Köszi a valaszodat. Igazan halas vagyok erte. Sajnos én nem tudtam elmenni Pecsaba, pedig nagyon akartam. De más program lett helyette.

    Nem vartam azonnali valaszt, csak sajnos elöfordult már, hogy nem "meltoztattak" se "buuu", se "muuu" A valaszra. Sajnos nekem sok uj nevet és anyagot kell tanulni, és az én buta fejembe nem maradt hirtelen annyi minden. Nyeltanilag nekem ez mind új, igy neha nehezen boldogulok. Persze probalok én leszedni informaciokat, lusta nem mindig vagyok, csak vege mindig, hogy kaosz alakul ki De te most nagyon sokat segitettel.
    Akkor meg 1 kerdes: Ezeket kellekeket a kreativ boltba beszerezhetöek? Vagy OBI?

    A munkaid valoban szépek, igazan büszke lehetsz.
    előzmény:
    szeper (28214)
    2007-11-08  09:39
  85. 2007. november 8. 09:5928217.

    Köszi, Minili! 

    Az üvegekről:......Még egyszer! 

    A zsinórozást én mindig a nyakánál kezdem az üvegnek. Felkenek egy szélesebb ecsettel 2-3 cm szélesen ragasztót, aztán illesztem oda a zsinór végét. Csak 2-3 sort kell tekerni úgy, hogy  fogom fél kézzel, aztán a folyamatosan forgatott üvegre lehet igazgatni, engedni fel a madzagot. aztán már megtartja. Ez a bordűr-ragasztó elég hamar szárad, köt, nincs sok idő igazgatni tekerés közben. Mikor elfogyott a beragasztózott rész, ismét kenem, aztán le az aljáig így tovább.Tehát végig kell ragasztó alul!!! Ha kifolyik ez a ragacs, átlátszó lesz, mire megszárad. Aztán erre a felületre  jöhet a szalvi. Én spec. textilhez való deku ragasztót használok, de ezzel a bordűr rag.-val is lehet, csak picit hígítani kell. Felülről is át szoktam kenni, de csak a mintát.  A deku-tex rag.-nak viszont van egy tulajdonsága, amiért szeretem, hogy száradás után felülről, zsírpapíron keresztül megvasalva vízálló lesz, fixálódik. Néha átfújom az egész üveget nitrolakkal, de nem szeretem, ha fényes, nekem jobban tetszik, ha a zsinór matt marad.  Sűrűn  használt tárgyat viszont tényleg nem árt átkenni, hogy fel ne ázzon esetleg vízzel érintkezve a ragasztó a zsinór alatt, meg nem annyira koszolódik. Ja, még egyet!... Amikor az üveg aljáig elérek, a talp részhez, ott rag,. pisztollyal folytatom, és mindenképpen vastagabb zsinórral. Ez mutatósabb is, meg a pisztoly forró ragacsa nem folyik ki alóla.Persze nem is muszála a teljes talpát bezsinórozni, van, aki nem küszködik vele, mert úgyse látszi. De nemem így van "kész" 
    előzmény:
    minili (28205)
    2007-11-06  17:54
  86. 2007. november 8. 09:4628216.
    Hű, hát ez még komolyabb, mint az enyém! Nagyon szép! Az enyém csak szeper, a tied szuper!  
    előzmény:
    Evicke (28209)
    2007-11-07  14:18
  87. 2007. november 8. 09:4428215.

    Jujj, bocsi, elfelejtettem mégis valamit...  

    A zsinórozásnál a zsinór ragasztáshoz bordűr ragasztót használok, erős tapétaragacs szerű, csak előre elkészített, háztartásiban kapható, fehér ragi, ami átlátszóra szárad, és piszok erős.

    A szalvi felragasztásához használom a dekuragacsot, ha lehet inkább textilhez valót, mert az vízálló lesz száradás után.  

     

    előzmény:
    élizaveta (28204)
    2007-11-06  16:34
  88. 2007. november 8. 09:3928214.

    Szia élizaveta!

    Ezt az utolsót nem értem, mire írtad nekem???Igazam van? Mi kár?? 

    Vagy sokálltad már, hogy nem válaszoltam még? Bocs, de ez ne volt szándékos, csak nem volt időm jönni. Természetesen köszi a dícséretet, minden ilyen jól esik nekem. 

    A szatinálásról pedig: van egy speciális lakk, amit szatinálónak hívnak, amivel egy olyan hatást lehet elérni, mintha matt, homokfúvott felület lenne. Ezt én a PECSÁban próbáltam ki, mikor volt nemrégen a kreativ vásár. Kis üvegben van ez a sűrű folyadék, szinesek is vannak belőle, én vettem aranyat, meg ezüstöt. Eredetileg ,  amit eddig ismertem, az nem volt szines, csak matt, és olyat lehetett vele csinálni, mintha gravírozva, csiszolva lenne az üveg . Ez asszem inkább kimarja a felületet. Ez az enyém meg inkább az üvegfestékhez hasonlít. Szivacsal töfködve lehet felvinni a felületre, aztán száradás után ki lehet égetni. Persze én ezen nem égettem ki a zsinór miatt.De fogok csinálni vele mécsestartót is biztos, azt kiégetem majd.

    Kihagytam valamiT Nemis tudom, talán nem. Ha van további kérdésed, kérdezz, de ne haragudj meg légyszi, ha nem válaszolok azonnal. 

    előzmény:
    élizaveta (28213)
    2007-11-08  09:02
  89. 2007. november 8. 09:0228213.

    Ja, értem már. Biztos igazad van. Köszi. Kár, hogy ilyen is van.
    előzmény:
    szeper (28201)
    2007-11-06  15:25
  90. 2007. november 7. 16:5428212.
    Evicke, tetszik a tányér, és jó lett a festés is,  a szalvi alatt. Időszerű a minta is, engem is nyaggattak ilyen tökösért, de én csak egy képet csináltam.
    előzmény:
    Evicke (28197)
    2007-11-03  20:04
  91. 2007. november 7. 16:5228211.

    Szia babianya!

    Nagyon szép a fémes festékkel készült alkotás. Eddig mindegyik nagyon tetszett, amit ezzel csináltál.

    előzmény:
    Babianya (28198)
    2007-11-05  00:05
  92. 2007. november 7. 14:2828210.
    igen tetszetős, bírom a fémes festéket!  de ez nem deku, ugye? vagy valami papír is van rajta? vagy csak paszta? 
    előzmény:
    Babianya (28198)
    2007-11-05  00:05
  93. 2007. november 7. 14:1828209.

    jé, egy hamutartót én is csináltam ezzel az angyalkával! magának a hamutartónak a dekuzását viszont tőled loptam. 

    nagyon szép az angyalkás meg a többi karácsonyos üveg is! 

    előzmény:
    szeper (28201)
    2007-11-06  15:25
  94. 2007. november 7. 14:1128208.
    kérdés, hogy mekkora...
    előzmény:
    f-jutka (28206)
    2007-11-07  13:56
  95. 2007. november 7. 13:5728207.

    Nem tudom, hogyan lett a ) helyett kacsintós baba. Mindenesetre aranyos.

    előzmény:
    f-jutka (28206)
    2007-11-07  13:56
  96. 2007. november 7. 13:5628206.

    Sziasztok lányok!

    Ma került a kezembe a 9-étől érvényes Tesco akciós újság. Találtam benne a 21. oldalon egy Tesco fa tálcát 799,- Ft-ért, ha valakit érdekelne (Engem pl. érdekelne, de tartok tőle, hogy délután, mire odaérek, elkapkodják. &nbsp. A képen elég jól néz ki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2007. november 6. 17:5428205.

    Sziasztok!

    Szeper, ezek megint csak gyönyörűek lettek. Leírod ide, hogyan készíted őket? Ezek a zsinórozottak.... Ezek a szeperesek, amiket ált. felismerek már.

    előzmény:
    szeper (28201)
    2007-11-06  15:25
  98. 2007. november 6. 16:3428204.

    Szia!
    Te egyre gyönyörübb dolgokat csinalsz. Megkérdezhetem a zsinorozáshoz dekuragasztod hasznalod? Más kerdesem az lenne, mi az a szatinalas és mi kell hozza. Megjött nekem is a kedvem. Elöre is köszönöm.
    előzmény:
    szeper (28201)
    2007-11-06  15:25
  99. 2007. november 6. 16:2228203.

      Köszönöm !!!

    Épp a másik kérdésemre is választ kaptam, tintasugarasom van, és maszatolódik a festék rajta, de akkor úgy csinálom, ahogy leírtad.

    Nagyon klassz ez, mert így a lányom rajzait fel tudom dekuzni magamnak amire csak akarom.  

    Majd kipróbálom a hajlakk+dekuragacs kombinációt, és beszámolok.

    előzmény:
    Babianya (28200)
    2007-11-06  02:16
  100. 2007. november 6. 15:3428202.
    Nagyon szuper lett a tányérod, klassz  a festés kiegészítés!
    előzmény:
    Evicke (28197)
    2007-11-03  20:04

Címlap

top