Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ausztria

ditte1
Létrehozva: 2002. Április 15. 18:20
Sziasztok, itt vagyok megint, hol vagytok, Kat, Mausi, Judyzsu es a többiek ?
  1. 2002. május 17. 08:4376.
    Sziasztok Lányok! Judit33 Megkaptad az utolsó válaszomat? Mert ez az átkozott gép kiléptetett. Ha nem, akkor várom a válaszodat. čn a második e-mailedre válaszoltam! Üdv Haynalka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2002. május 17. 08:3775.
    sziasztok! haynalka:))) jó a cím én is sokszor benézek oda és ajánlom mindenkinek. lányok, mit csináltok a hétvégén? az idö ha igaz gyönyörü lesz. mindenkinek kellemes pünkösdöt!
    előzmény:
    judit33 (74)
     
  3. 2002. május 16. 16:5374.
    de, jo a cim, en mar bongesztem ott.
    előzmény:
    haynalka (73)
     
  4. 2002. május 16. 16:3973.
    sziasztok Lányok! munkaügyben nézzétek meg a munkaügyi központ internetes oldalát. Vagy lehet, hogy ár valakinek megíram? www. ams. or. at Ha mégse ez lenne, bocs!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2002. május 16. 16:1172.
    hallo, lanyok ! ma sincs itt senki ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2002. május 15. 13:3571.
    rebek, te is egyedul voltal a de. en probalkozom, hatha van itt meg valaki.
    előzmény:
    rebek@ (70)
     
  7. 2002. május 15. 11:3170.
    :)))))))))hát én már teljesen hülye vagyok. . . . bocs mindenkitöl!
    előzmény:
    rebek@ (69)
     
  8. 2002. május 15. 11:2969.
    sziasztok!:))) na végre beengedett a gép! már reggel óta próbálom. judit33:))) nekem fel sem tünt hogy olyan sokat voltunk otthon. semmi különöset nem csináltunk csak barátok rokonok látogatása és rengeteg séta és horgászás. mi ujság munka ügyben? tudsz már valamit? nagyzi:))) üdv a fórumon! te is munkát keresel? azt hiszem küldtem neked privit amit a forumra akartam küldeni. bocs.
    előzmény:
    nagyzi (67)
     
  9. 2002. május 15. 11:2468.
    sziasztok!:))) na végre beengedett a gép már reggel óta próbálom. judit33:)))nekem fel sem tünt hogy sokat vagyunk otthon. nem csináltunk semmi különöset csak barátok, család és rengeteg séta és horgászás. de nagyon jó volt. mi ujság munka ügyben? és a többiek? majd nem mindenki munkát keres? nagyzi:))) üdv közöttünk!
    előzmény:
    nagyzi (67)
     
  10. 2002. május 14. 17:2367.
    sziasztok lányok, én új vagyok és Bécs mellett munkát keresek én is. manikür, pedikür, mükörömmel foglalkozom és házhoz is megyek. szivesen böviteném a vendégkörömet, a szakmában 7 éve vagyok ha tudtok valamit jelentkezzetek telefonon:0043-676-7729571, köszi nagyzi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2002. május 14. 16:3866.
    tenyleg, mostanaban sokat voltatok otthon. a paroddal mesz mindig ? es mit csinaltatok, mi volt a prgramod ?
    előzmény:
    rebek@ (61)
     
  12. 2002. május 14. 16:3765.
    sziasztok ! udv mindenkinek ! egyebkent nekem is az a tapasztalatom, hogy mindenkinek van valami magyar kalandja vagy par szot tud magyarul. nincs semmi valtozas munkaugyben. de most nem idegesitem vele tovabb magam, eleg volt a mult heten az a par nap. olyan lehangolt lettem. el tudjatok kepzelni ? hetvegen szorgos mehecske voltam, nagytakaritast csinaltam, osszepakoltam a borondom, szoval utra keszen vagyok. lehet, hogy oma elvallalja paulimat a jovo hetre es akkor maradhatok otthon kicsit tovabb, nemcsak a hetvegere. jo lenne, mert tervem az van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_382419
    Torolt_felhasznalo_382419
    2002. május 14. 14:2064.
    Sziasztok! Mar regen nem voltam, kicsit visszaolvastam. Engedjetek meg par gondolatot. En ket eve elek Salzburgban, es meg soha, sehol nem vagtak az arcomba, hogy magyar, vagy hogy külföldi lennek. Es soha nem is ereztettek velem. Söt, ha meghalljak hogy magyar vagyok, fülig szalad mindenki szaja, mert szinte minden osztraknak van valami nyaralasos kalandja, ami Magyarorszagon törtent vele. A munkaeröpiacon sem ereztem magam eddig megkülönböztetve. Nincs egyelöre munkam, de ez nem a magyarsagomnak tudhato be, hanem a gazdasagi helyzetnek. Osztak diplomas ismeröseimnek sem mindig akad munkaja. Siman be vagyok jelentve munkanelkülinek, es ök sem talalnak nekem semmit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2002. május 14. 10:0463.
    sziasztok! jo reggelt mindenkinek! judit, van valami ujdonsag munkaügyben? rebeka, milyen sokat vagy mostanaban otthon! :)) jo neked! herz, a munkavallalasit nekem sok WU-s ismerösöm megkapta, de persze, nem mindegy milyen munkara! de a papirert hazasodni szerintem sem ajanlatos. . . nem mindig olyan vicces, mint a Zöld kartya c. film. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_147453
    Torolt_felhasznalo_147453
    2002. május 14. 08:5062.
    sziasztok. . . én is Bécsben élek, (szia rebeka:-)))). . . és sajnos nagyon jol tudom hogy nincs lehetöség a munkavállalásit megkapni még akkor sem ha van egy munkáltatód aki ajánl egy munkaszerzödést. Csak férjhezmenéssel szerezheted meg vagy pedig kaphatsz praktikant visumot és munkavállalásit max:1. 5 évre. Más lehetöség nincs -ez egész biztos mert a barátnöm csinálja a munkavállalásikat ezért tudom ennyire-. De ha még nem volt praktikantként visumod akkor mindenképpen beadnám rá az igényt, mert 4 honapon belül majdnem biztos hogy megkapod. Sok szerencsét. . . . . ja. . . és nehogy férjhez menjetek csak a papirok miatt, mert nagyon pórul járhattok
    előzmény:
    judit33 (54)
     
  16. 2002. május 14. 08:0461.
    Sziasztok Lányok! mindenkinek nagyon szép napot kívánok. most ujra itt két csodálatos hetet töltöttünk otthon Mo-gon. és az idö is nagyon nekünk kedvezett. szia pocogi))) en is bécsben lakom. mit csinálsz itt? haynalka-))) igaza van a katának nekem is csak pozitiv tapasztalatom van /pedig mar lassan 10 éve vagyok itt/ minket magyarokat megkölönböztetnek a többi külfölditöl. Persze biztos vannak kivételek. . . . de biztos találsz valamit! sok sikert!:))) többiek hol vagytok? élesszük fel ezt a topikot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686898 (60)
     
  17. 2002. május 13. 22:2060.
    Szia, hol merre?Miota vagy kinnt?Bécsben élekménis 10. -ker.
    előzmény:
    pocogi (60)
     
  18. 2002. május 9. 09:1459.
    Szia Judit33! Örülök, hogy ilyen közel vagy. Ha valamit tudok, persze, hogy szólok. milyen munkavállalásid van?Mindenhova szól, vagy csak au. pair-nek ill. gasztronómiaba, vagy mást is vállalhatsz? fekete munkát nem nagyon tudok garantálni, de van a munkaügyi központnak egy weboldala: www. ams. or. at Itt meg tudod nézni, hogy mik a lehetöségek. oberwartban eléggé nehéz valamit találni, de szólok, ha valamit tudok.
    előzmény:
    judit33 (58)
     
  19. 2002. május 8. 14:3058.
    szia haynalka! en most bad radkersburgban vagyok, egeszen lent delen a szloven hatarnal. itt azert is lehetetlen vizumot kapni, mert a szlovenek naponta jarnak at dolgozni, tehat nem bajolnak velem a munkaltatok. egyebkent hivogatom en direktben a szallodakat, de mindenutt elutasitanak. ha van eu-s jelentkezonk, azt reszesitjuk elonyben. es persze sokan nem varnak 6 hetig a vizumra. meg a macerat nem vallajak sokan. au-apirkent talalnek allast itt vagy nemeto. -ban, de en valtanek. a penz miatt is gondoltam, hogy 1-2 szezon szuper lenne. tudom, hogy nem nagy perspektiva szobalany vagy takarito lenni, de ugysem eletem vegeig gondoltam ra. a ferjhezmenesi otletet abszolut elvetettem. ott meg nem tartok, hogy nevhazassagot kossek. otthon szerencsere van lakasom, szoval rendezett korulmenyeim, ezzel nincs baj, csak meg nem akartam hazamenni pestre. mi akkor nem vagyunk messze egymastol, ha te oberwartban vagy. anyukam ott dolgozott 3 honapig egy magyar csaladnal bejaronokent. megkoszonom, ha esetleg szolsz, ha hallassz valamit. udv: judit
    előzmény:
    haynalka (57)
     
  20. 2002. május 8. 13:2257.
    Örülök neki, hogy neked pozitív véleményed van, čn Burgenlandben élek, a német nyelvtudásommal és az integrálódással nincsen semmi problémám. Sajnos itt Oberwartban és környékeén nem csupán a magyarokat, hanem a többi külfödit is csak Putzfrau-nak veszik fel. Nekem most kivételesen szerencsém volt, nagyon jó munkahelyem van, de el kell hogy mobdjam, hogy a föiskolai(ped-i stb. ) diplomámmal olyan helyre nem vettek fel dolgozni, ahol a magyar nyelv volt a feltétel. Ez egyébként egy magyar nyelvü óvoda volt. Vagy hogy azért nem vettek fel, mert külfödi vagyok és ezt a szemebe is mondták. Ezek a dolgok eléggé rosszul tudnak esni. Egyébként te az ország melyik részén vagy? Üdv: Haynalka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_936129 (56)
     
  21. 2002. május 8. 11:4556.
    sziasztok! hadd mondjak kicsit ellent: en nem erzem azt, hogy a magyarsagom miatt kitaszitott lennek itt Ausztriaban! az osztrakok az összes külföldi közül minket kedvelnek a legjobban (monarchia utohatas), az, hogy nem vagyunk meg EU, nana, hogy hatravet minket a munkaeröpiacon (sajnos, ezt en is nagyon erzem igy egyetem vege elött), de attol meg nem neznek le vagy mi! igaz, hogy az is belejatszik, hogy mennyire integralodsz te magad, mennyire beszelsz nemetül, mennyire ragaszkodsz (esetleg görcsösen) az otthoni megszokott dolgokhoz! judit, probalkozz direkt szallodaknal, vagy internetes jobbörsen (www. oeh. jobfinder. at, www. gastrojobs. com), hivd fel öket, kerdezd meg, hogy nem alkalmaznanak-e (akar feketen is). sok sikert! :))
    előzmény:
    haynalka (55)
     
  22. 2002. május 7. 19:1255.
    Szia Judit33! Hát tudod, én férjnél vagyok itt Au-ban, de ezt a megoldást ne keresd. Mondjuk én nem azért mentem osztrákhoz, hogy munkát kapjak. Ezt soha sem tettem volna meg, mert sok jó nem sülhet ki belöle. Mi most a válás szélén vagyunk, nem tudom mi lesz. Munkám van, s úgy néz ki, hogy meg is tarthatom, nem kell munkavállalási stb addig, amíg ennél a cégnél vagyok. Ha te is keresel egy munkáltatót, aki igazolja hogy foglakoztat, akkor tulajdonképpen nem lehet probléma az, hogy továbbra is maradj. Egyébként az ország melyik részén vagy?Ez sem mindegy! Egyet azonban ne felejts! Mindegy, hogy férjhez mész vagy sem, mi csak magyarok maradunk, külföldiek. Itt ez a szabály, amit megt kell tanulni. Ha esetleg hallok valamit, akkor írok neked. Üdv: Haynalka
    előzmény:
    judit33 (54)
     
  23. 2002. május 7. 16:5054.
    sziasztok ! ugy latom soha nem jo idoben jovok, mert mindig egyedul vagyok. ne haragudjatok, hogy a problemammal terhellek benneteket, de ezt le akartam irni. kepzeljetek, beszeltem kozvetito irodaval, mivel csak junius vegeig vagyok itt au-pair, de szivesen maradnek meg egy darabig. szoval valami szezonmunkat keresek: szobalany, takaritas. mindegy, hogy hol. sajnos csak elkeseritettek, hogy az ujak ne nagyon remenykedjenek vizum ugyben, mert csak hosszabbitani szeretnek, akik mar itt dolgoznak. jobb, ha otthon gyakorlatot szerzek, ha az EU-hoz tartozunk, majd nagyobb eselyem lesz. a masik lehetoseg pedig a ferjhezmenes. ha osztrak lenne a ferjem, konnyen talalnek munkat. hat ez van. en tudnek itt elni, azt hiszem, de a ferjhezmenes nem olyan konnyu. mit szoltok hozza ? nincs valami otletetek ez ugyben ? udv: judit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_382419
    Torolt_felhasznalo_382419
    2002. május 6. 14:2953.
    Sziasztok! Majdnem egy egesz hetet voltam otthon! Olyan jo volt! Komaromban egy hetes fesztival volt sörsatorral, kulturalis, sport es szorakoztato programokkal. Hat, kipihenni nem igazan tudtam magam ;oDDD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. május 4. 23:3752.
    En igen, (irigyellek), ettel virslit meg vattacukrot ? holnap irok am levelet, most megyek legyözni a nagyszajuakat Monopolyban, jo ejt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281002 (51)
     

Címlap

top