Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ausztria

ditte1
Létrehozva: 2002. Április 15. 18:20
Sziasztok, itt vagyok megint, hol vagytok, Kat, Mausi, Judyzsu es a többiek ?
  1. 2010. június 17. 15:5650426.

    -de úgy volt, hogy február, de a magyar munkámban máj.31ig volt "főszezon" és lelkiismereti okok miatt nem léptem le a leggázosabb időkben..

    -az Alser Str. Hernalser Gürtel sarkán (nyócker :D)

    -megvan a Meldezettel és jövő hétvégén lesz a végleges költözés :) de 2 hetet "otthon" voltam bécsben és most még 2 hetet "itthon" dolgozok pesten (1-ig)

    -mostanában  a lehetőségekhez képest sokat voltam Bécsben és furcsa... pl hogy mosolyognak ha bemész kenyeret venni, hogy valahogy nyugodtabbnak tűnik, mint a pesti rohanás... persze lehet hogy nem így van, de ez most furcsa:) egyébként szép, virágos, és összességében egyre otthonosabaz mozgok:)

    -ja és az osztrák karattyolás nem semmi, nem beszélek rosszul németül, ennek ellenére van hogy egy szót sem értek osztrákul.... aztán ha elmondják kicsit szebben és lassan ugyanazt akkor nincs gond, de elsőre... remélem hamar rááll a fülem :)

    -mire vagytok még kíváncsiak?

    -ja és a monogramm adottság:)

    előzmény:
    Gaabee (50424)
    2010-06-09  20:41
  2. 2010. június 9. 20:4250425.
    ja, s olyan fura, hogy a monogrammommal irsz :)))))
    előzmény:
    sz.g. (50423)
    2010-06-09  14:24
  3. 2010. június 9. 20:4150424.

    na várj! lassabban! elöször is üdvözöllek itteni hazánkban :)

    aztán kérdések:

    -nem ugy volt, hogy februártol álláskeresés...

    -merre laksz

    -mi az, hogy hivatalosan is (mármint nálad mit jelent. nálam csak a meldezetlit jelentette az elején)

    - mióta vagy itt, s hogy tetszik így az eleje...

    -stb..stb..stb..

    előzmény:
    sz.g. (50423)
    2010-06-09  14:24
  4. 2010. június 9. 14:2450423.

    Sziasztok!

    Gondoltam megosztom veletek, hogy hivatalosan is bécsi lakos lettem :P

    Úgyhogy kezdődhet a munkakeresés (ha valaki controllert vagy könyvvizsgáló asszisztenst keres szóljon :P )

    Gabi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  5. 2010. március 28. 09:5250422.
    Alma köszönöm a válszod! :)
    előzmény:
    alma75 (50420)
    2010-03-25  19:29
  6. 2010. március 25. 19:5650421.

    Sziasztok!

    Segitségeteket szeretném kérni. Ausztriába szeretnénk menni dolgozni a férjemmel. (sajnos, itthon nem találunk munkát). A mezőgazdaságra gondoltunk, mert nagyon keveset tudunk németül. A kőszegi és a fertődi határ közelébe, mert napi ingázás jöhet szóba. 2 gyermekünk van. Segitségeteket köszönöm. Légyszi privibe írjatok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  7. 2010. március 25. 19:2950420.
    Szia, leginkábbaz a fontos hogy némtülj beszélj, ha az megy akkor találsz munkát és a munkáltató elintézi a pairokat. Bebi sitterként nem lehet megélni, au -pair kb 500 eurot kap és ellétást. Abból sem lehet meggazdagodni..Takarítás: 7-10 eurós órabért jelent magánlakásokanál, ott is kell valamennyi nyelvtudás. Felszolgáló 5 eurós orabértöl kezdödik + a jatt, de van ahol 12 eurot is fizetnek, helytöl, fönöktöl függ, ezzel jól lehet keresni, ha ügyes vagy és érted a nyelevet meg a dialekteket is...de sokat kell dolgozni hogy átlagon felül keress..
    előzmény:
    rendicsek80 (50419)
    2010-03-24  15:05
  8. 2010. március 24. 15:0550419.

    Sziasztok!

     

    A segítségeteket szeretném kérni. Ki akarok menni külföldre dolgozni. Német nyelvterületre gondoltam. Minden eshetőséget számba szertnék venni. A takarítástól, a hajós munkáig, és nem utolsó sorban, a babysitterkedés is érdekelne.

    Minden evvel kapcsolatos infó érdekelne:

    - Tapasztalatok?

    - Pénz?

    - Munkarend?

    - Előnyök-hátrányok? stb.

     Nem a rózsaszín köd érdekel, hanem a valóság. 29 éves vagyok, tudom, h nehéz lesz, de nem nagyon találok olyan fórumokat, ahol külföldön dolgozók leírnák a tapasztalataikat.

    Ha vki szívesen megosztaná velem élményeit szívesn venném!

     

    KÖSZÖNÖM ELŐRE IS! :)

    előzmény:
    ediflor63 (50418)
    2010-03-23  22:17
  9. 2010. március 23. 22:1750418.

    Szia anyos :)

    en Eisenstadt mellett lakom, itt a környeken minden hetvegen van bolhapiac (Sopronbol jövet a 2. körforgalomnal jobbra, de latni mar az autobol ). Nem tudom, ha ez az amit lattal, de mi gyakran megyünk ki, es mindig talalunk valami erdekeset :)

    előzmény:
    anyós2 (50417)
    2010-03-12  10:40
  10. 2010. március 12. 10:4050417.

    Sziasztok!

    Lakik valamelyikőtök Eisenstadtban  vagy Oberpullendorfban?

    Múlt héten átutazóban voltunk Op. és egy piac mellett mentünk el.

    Ott is vannak olyan piacok mint itt Mo-on? Vagy ez bolhapiac volt? Sajnos nem volt időnk megállni, visszafelé meg már üres volt.

    Nem lakunk messze egyik várostól sem, átmennék egyszer nézelődni :)

    köszi Jutka

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  11. 2010. március 12. 08:4950416.

    Sziasztok!

     

    Kaptam segítséget, amit itt nagyon köszönök!!!

     

    Dóra

    előzmény:
    szdori (50415)
    2010-03-11  17:38
  12. 2010. március 11. 17:3850415.

    Sziasztok!

     

    Segítséget szeretnék kérni. Szükségünk lenne két ikea szekrényre, amit Magyarországon már nem lehet kapni. Próbáltunk keresni valakit, aki kint dolgozik, vagy él, és megvenné, de nem jártunk sikerrel. Már csak néhány darab van, így a férjem úgy döntött, kimegy hétvégén és megveszi. A gond az, hogy busszal nagyon olcsón ki tudna menni, olcsóbban , mint kocsival. csak azt nem tudjuk, hogy a buszmegállótól (SÜDTIROLER Platz (Bhf. bus station) hogyan jut el az ikeába? Tömegközlekedéssel el tud menni? Tud nekem valaki ebben segíteni?

     

    Vagy esetleg nincsen közületek valaki, aki éppen készül az ikeába , átutalnám a pénz és megvenné? Tudom, hogy furcsa kérdés, csak nagyon hiányzik ez a két szekrény és itthon nincsen és már nem is lesz.

     

    Köszönöm, ha valaki válaszol,

     

    Dóra

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  13. 2010. február 23. 18:4450414.
    Ha tudsz nemetül, a www.visaeurope.at oldalon tajekozodhatsz. En csak felületesen tudok a hitelkartyakrol.
    előzmény:
    sziszi60 (50413)
    2010-02-23  08:13
  14. 2010. február 23. 08:1350413.

    Sziasztok

    VISA card kártyával kapcsolatban keresek valalakit aki mindent tud róla ,esetleg bankban dolgozik.  Szeretnék  kérdezni a kártyával kapcsolatban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  15. wg
    wg
    2010. február 23. 06:3250412.

    Gaabee, Schami es hörpi!

     

    Nagyon szepen koszonom, hogy segitettetek!

    A legfontosabb kerdeseimre mar valaszt kaptam, egyelore tovabb gondolkodunk a "mit csinaljunk, maradjunk vagy menjunk"-ön, es persze a ferjem megejti az elbeszelgetest az osztrak fellel...

     

    Ha kiderul valami, es foleg, ha Ausztria mellett dontunk, biztosan lesznek meg kerdeseim, es akkor ujbol megkereslek Titeket.

     

    Koszonom szepen meg egyszer!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  16. 2010. február 22. 22:0450411.

    Oviban lehet egész napra, fél napra (ebéd nélkül), és lehet ebéddel fel napra bevinni a gyereket.

    6-kor mar nyitnak (elözetes megbeszélésre) ,legkésöbb 18 órakor zárnak.

     

    Iskola van egésznapos (csak akkor veszik be a gyereket ha mindkét szülö dolgozik).

    Van félnapos (ilyenbe jár a fiam) 12-ig vagy 1-ig vannak utána van hort ha valaki fizeti (mi nem járunk mert itthon vagyok).

     

     

    Ha bármilyen kérdésed van még priviben szívesen válaszolok (ritkán szoktam ide felnézni)

     

    Ja azt elfelejtettem hogy itt is mindenképp iskolaköteles a gyerek ha nyári születésü. Fiam augusztusi és mennie kellett tavaly.

    Van vorschulklasse pont az ilyen nyári gyerekeknek. 

    előzmény:
    wg (50405)
    2010-02-22  13:55
  17. 2010. február 22. 15:2750410.
    Az "itt" alatt Ausztriat ertettem 
    előzmény:
    Schami (50409)
    2010-02-22  15:26
  18. 2010. február 22. 15:2650409.

    Belekotyogok...

     

    A maszek orvos itt azt jelenti, hogy csak privat biztositassal mehetsz hozza. A varakozas sajnos igaz, bar lehet, hogy Becsben nem jellemzo mert sok a korhaz. De videken tenyleg vannak beavatkozasok amikre honapokat kell varni, ha nem vagy privat biztositott.

     

    Viszont az onbiztositas sokkal tobbe kerul, mint negyedevenkent 10 Euro. 

    előzmény:
    wg (50407)
    2010-02-22  14:49
  19. 2010. február 22. 15:0350408.

    akkor probálom én is ujra :)

     

    oviban van csak délelöttös "müszak" is, amikor nem alszik ott a gyermeked.

     

    itt sincs ilyen kifejezés, hogy maszek, csak irtam, gondoltam, érted, mire  gondolok. tehát vannak a dokik. mielött egyhez elmegyek, megnézem, milyen biztosításokat fogad el. én ecard párti vagyok. nem járok maszekhoz.  a maszek nem fogad el ecardot. nála te fizetsz kp.

    itt évi 2 rákszürés (ok nélkül, csak ellenörzés céljábol) ingyen van.

     

    gondolom a mütétekre valo sorbanállás ugy van, mint sokhelyütt. attol függ kihez, mikor, miért...

    szerencsére itt még nem mütöttek :)

    előzmény:
    wg (50407)
    2010-02-22  14:49
  20. wg
    wg
    2010. február 22. 14:4950407.

    Koszi szepen a gyors valaszt!

     

    Akkor pontositok. :) Az ovinal az erdekelt volna, hogy Ausztriaban is teljesen megszokott-e, hogy a gyerekek nem egesz napot vannak az ovodaban? Hogy lehetseges-e, hogy csak delelottre adom be a gyerekeket.

     

    Az orvosnal erdekelt, hogy kell-e fizetni - ezt Te megvalaszotad. Irtad a "maszek" orvost, ezt viszont en nem ertem. Persze tudom, hogy otthon, Magyarorszagon mit jelent, itt viszont nincs ilyen fogalom.

    Ha beteg vagyok, megyek orvoshoz (ahhoz, akihez akarok!), negyedevente fizetek 10 Eurot (ezt az egeszsegbiztosito kapja meg, nem az orvos) egyszer, de cserebe negyedeven belul akarhanyszor elmehetek orvoshoz. (Persze vannak olyan vizsgalatok is, amiket a biztosito nem finansziroz, es kulon fizetni kell erte. Ilyen pl. a nogyogyaszati rakszures is...)

    Gyerekeknek nem kell fizetni a 10 Euros dijat, sot, 12 eves korukig minden receptre felirt gyogyszert ingyen kapnak.

    Erdekelt, hogy ez Ausztriaban hogyan mukodik. 

     

    A varakozast pedig azert kerdeztem, mert ugy remlik, hogy egyszer olvastam, hogy mutetre pl. eleg sokat kell varakozni... Jo, tudom, nem abbol indul ki az ember, hogy erre szukseg van, egyszeruen csak erdekelt.

    előzmény:
    Gaabee (50406)
    2010-02-22  14:00
  21. 2010. február 22. 14:0050406.

    mi még ovizás elött vagyunk. nem értek  még hozzájuk, de ugy néztem, hogy a legtöbb ovi 6-tol van nyitva. van délelöttös-ott is alszik a gyerek, félnapos-alvás után viszed el az ovibol, egész napos-délután mész érte 4-5 körül. de a zárást nem tudom. nem rémlik.

     

    orvosnál csak akkor fizetsz, ha "maszek", hogy mennyit kell várni, orvos, szakterület és vizsgálatfüggö. de ezt a kérdést nem is értem, hogy hogy érted igazán...

    pontosits :)

     

    a többire majd mások válaszolnak :) 

    előzmény:
    wg (50405)
    2010-02-22  13:55
  22. wg
    wg
    2010. február 22. 13:5550405.

    Sziasztok,

     

    nem tudom, hogy el-e meg ez a topic, de az ausztirasak kozul ez tunt meg a legaktualisabbnak. :)

     

    Mi jelenleg Nemetorszagban elunk, a (szinten magyar) ferjem itt dolgozik egy nemet cegnel, a fiaink itt szulettek. A nagyobbik oviba jar, nagyon szepen beszel nemetul, a kisebbik majd nyaron koveti a batyjat.

     

    Ugy nez ki, hogy elmeletileg lehetoseg van egy becsi kikuldetesre, es bar meg nyitott a kerdes (hogy a ferjem megfelel-e), szeretnek erdeklodni Toletek egy-ket temaban, mert egyelore azt sem tudjuk, hogy mi szeretnenk-e a valtast, vagy sem. 

     

    Szeretnem megkerdezni, hogy Ausztriaban (de elsosorban Becsben) milyenek az ovodak? Elsosorban a "nyitvatartas"" erdekel. Itt reggel 8-12h-ig van ovi, aztan az anyukak hazaviszik a gyrekeket, es 14-16h-ig vissza lehet oket vinni az oviba.

     

    Az iskola mikortol kotelezo? (Itt ha adott ev szeptember 30-ig betolti a gyerek a 6. eletevet ha torik, ha szakad, mennie kell iskolaba, oviban nem maradhat. Ez nagy szivfajdalmam, ugyanis a kisebbik nyaron szuletett, es en arra szamitottam, hogy ugy, mint Magyarorszagon, meg egy evig maradhat.) Persze nem ez fogja eldonteni, hogy megyunk, vagy maradunk, ez pusztan csak erdekel.

     

    Milyen az egeszsegugyi rendszer? Ha beteg az ember, es elmegy orvoshoz (es termeszetesen van biztositasa), kell fizenti, mennyit kell varni egy-egy vizsgalatra, stb.

     

    Egyelore ezek jutottak eszembe, mint sarkalatos pontok. Koszonom szepen, ha valaszoltok,

     

    wg

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  23. 2010. február 13. 19:4550404.
    Ez érdekes, délután nem jelenitette meg.... már feladtam.  Erre most mégis itt van kétszer is... na mindegy, a lényeg, hogy talán segíthettem.
    előzmény:
    Bambi1978 (50403)
    2010-02-13  14:20
  24. 2010. február 13. 14:2050403.

    szia,

     

    ha még aktuális, akkor pár újsággal tudok neked segiteni:

     

    www.kurier.at (napilap, sokan olvassák)

     

    www.heute.at (napilap, ingyenes, minden metromegállonál ki van rakva, tehát sokakhoz eljut)

     

    www.krone.at (napilap, sokan olvassák)

     

    www.oe24.at (Österreich c. napilap, sokan olvassák)

     

    www.bazar.at (hirdetési ujság, online is elérhető)

     

    Árakban sajnos nem tudok segiteni, de minden honlapon van kontakt adat, telefonon biztos tudnak segiteni.

    előzmény:
    Pearl555 (50401)
    2010-02-08  19:56
  25. 2010. február 13. 14:1650402.

    szia,

     

    nem tudom, aktuális e még, de nekem ezek az újságok jutottak eszembe, amiket sokan olvasnak:

     

    www.heute.at (ez a legtöbb metromegállónál kint van, ingyenes)

     

    www.kurier.at (ezt sokan olvassák)

     

    http://www.oe24.at/ ( Österreich c. újság, ezt is sokan olvassák)

     

    http://www.krone.at/krone/S1/kmprog/index.h tml 

    (Krone zeitung, ezt is sokan olvassák, napilap)

     

    http://www.bazar.at/ (osztrák hirdetési újság)

     

    Árakban sajnos nem tudok segiteni, de a kontakt-oknál biztos találsz telefonszámot is, ahol esetleg rákérdezhetsz.

    előzmény:
    Pearl555 (50401)
    2010-02-08  19:56

Címlap

top