Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ausztria

ditte1
Létrehozva: 2002. Április 15. 18:20
Sziasztok, itt vagyok megint, hol vagytok, Kat, Mausi, Judyzsu es a többiek ?
  1. 2009. október 4. 22:0050301.

    Bambikám, ugye nem váratsz minket sokáig a tökös fotókkal?:) Én a mi fesztiválunkról sajna lemaradtam,mert 2 hete éppen akkor voltunk esküvőn, úgyhogy majd gyönyörködök a Te képeidben. Holnap viszont megnézheted a Szül.Fel.-t is, nem kell csak az  elbeszélésünkre hagyatkoznod:)

    Szép álmokat Mindenkinek!

    előzmény:
    Bambi1978 (50300)
    2009-10-04  19:03
  2. 2009. október 4. 19:0350300.

    sziasztok,

     

    megjöttünk megint a tökfesztiválról, Benny kapott micimackós lufit, nagyon tetszett neki. Jó kis programok voltak, megint lent volt egy csomó ember. Mikor a nap elbújt, akkor már elég hideg volt, így nem maradtunk sokáig, Benny el is fáradt rendesen. Otthon majd kicsinyítek fotókat is és megmutatom a sok jópofa tökdíszt. Vettem is egyet otthonra a nappaliba, őszi hangulatnak.

     

    Holnap már Bécsből jelentkezek, bár P otthon lesz, így nem tudom, hogy lesz e időm netezni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. október 4. 13:1950299.

    Sziasztok!

     

    A sünikre én is büszke vagyo, ez az első süti, amit a saját kútfőmből találtas ki, egyébként internetről, meg könyvekből szedem össze az ötleteket.

     

    Cicó, nem volt nagyon gázos Tominál a dolog, szinte csak szoros együtlétkor (együtalvás mondjuk és azért még ő is átjárt hozzánk éjszaka)  kaphattuk volna el mi is, ezért kellett az ágyneműt folyton cserélni, a többi már én raktam hozzá biztonsági intézkedésként, inkább dolgozom két hétig többet, de biztos elmúljon, és a két testvére se kapja el.

     

    Nem tudom mi lett Ivánnal, de az elmúl héten igazi hiszti-herceg lett, két állapotban leledzett, vagy boldog mosolygós nyugis volt, vagy hisztis.

    Mondjuk sokat is okosodott mostanában, ilyenkor mindig van egy nehezebb fázis, ami elmúlik, de én azért már nagyon utálom.

     

    előzmény:
    Gaabee (50298)
    2009-10-04  10:41
  4. 2009. október 4. 10:4150298.

    én azért nem tudtam, hogy szabad-e nevetni Alma horoszkópos megnyilvánulásán, mert tudom, hogy Alma szokott horoszkopozni, s néha josnözni.

    de a megnyilvánulása olyan viccesen jött le, :) s ha szabad nevetni, akkor szoktam is, mert nevetni jo!

     

    szerintem azzal sincs semmi baj, hogy mindannyiunknak más az élete. mégha éppen most a babázásom hasonlóvá teszi másokéval, még is teljesen más az életem, mint pl Anitának, Eszternek. s ez igy jo. most míg babázunk, vannak egyforma örömein, bánataink, de amugy minden más.

     

    ma pl annak örülök, hogy szépen süt a nap-bezzeg nyáron néha hogy vágytam az árnyékba :)

    még nem tudom, mi lesz a program, ha Nyuszi felkelt, evett, elmegyünk enni vhová, aztán játszizni valahová... de konkrétumok nincsenek. majd spontán :)

     

    nektek is szép napot, Dórikának meg boldog születésnapot kivánok!!!!

    előzmény:
    Cicó2 (50296)
    2009-10-04  09:17
  5. 2009. október 4. 10:3550297.
    Nos akkor minden ok;-) én értettem félre;-)és nem zavar ha kinevettek a horoszkopos  vicces felháborodásom miátt;-)jobb ha az emberen nevetnek minthogy sajnálják;-)(itt iéztem magamtol odaátrol..)amugy hogy mégj obban nevessetek elárulom hogy boszorkákhoz is járok;-) jósnöhöz, sejtlátóhoz,kátyavetökhöz. De nem nagyon szeretnek mert mindig tesztelem öket;-);-)de én mindig jól szórakozom;-).Nem a j´´oslatok alapján élem az életemet, de érdekes alternatívákkal látnak el, olyan dolgokat mondanak amikre nem mindig gondolok, illetve ugy közelitik meg a dolgokat, ahogy talán én nem, és ez számomra érdekes. szval ez segit nekem hogy megértsem más emberek gondolkodását, és ez igen hasznos az élet minden területén. Szval inkább azért megyek hozzájuk mert szerintem ök nagyon jó emberismerettel rendelkeznek, szerintem abbol josolnak amit rajtunk látnak ahogy reagálunk stb.Persze más dolog a tenyérjoslás pl, na abban már nem vagyok ilyen szkeptikus.
    előzmény:
    Cicó2 (50296)
    2009-10-04  09:17
  6. 2009. október 4. 09:1750296.

    Én teljesen komolyan írtam, nem ironikusan! ha hiszed, ha nem, mivel az én gyerekeim is kinőttek a baba korból, nagyon is érdekelnek más témák!!! Nem győztem legutóbb is hangsúlyozni ("odaát" )h. mennyire fontos, meg jó, h. sokfélék vagyunk, sokféle történettel, háttérrel, életstílussal, problémával...stb. Most a hiteles/biztosítós, meg múltkor az állatos infoid is nagyon értékesek voltak a szó valódi értelmében!!! Szóval gyere, és írj sokat, ha időd engedi! (Na jó, a horoszkópos felháborodás tényleg vicces volt - de ezt Gabi is megjegyezte...) Mentem tortát sütni... (vasárnapi ebédet sem ártana...)

    Puszik.

    előzmény:
    alma75 (50295)
    2009-10-04  00:05
  7. 2009. október 4. 00:0550295.

    Cicó  tán  nem teccik a felháborodásom?? szokások embere vagyok bizonyos dolgokban, ilyen a horoszkop;-)..és igen megnyugodott a lelekem;-)mert elolvastam, amugy az egyetlen a nöklapjás horoszkop amiböl valami bejön:-) és most pont olyan volt a szitu hogy nagyon kiváncsi voltam mit irnak oktoberre;-);-);-)

    Hát sajnálom hogy nem tudok értékesebb hozzászolásokat irni, az én életemben se gyerek se kutya se macska se férj se család, de szivesen olvasom kinek hogy zajlik az élete. Nálam épitkezés van, üzlet, tárgyalások,szervezkedés és állandó utazás nulla családi élet. Ez igy elég uncsinak hallaatszik biztos de engem 100%ban lefoglal.Ezért legtöbbször csak olvaslak titeket...;-)

    előzmény:
    Cicó2 (50294)
    2009-10-03  21:02
  8. 2009. október 3. 21:0250294.

    Szép jó estét! egy gyors beköszönés itt is! Köszönöm mindenkinek a kisállatos hsz-eket. Hazsnát fogom venni

    Nucko eszméletlen, szépséges dolgokat alkotsz!!! Nem tudok betelni vele! 

    Kata, nem semmi lehetett ez az ágyneműs mizéria! Jó lehet túl lenni rajta! (De ez vmi komoly fertőzés lehetett, ha erre volt szükség...Vagy én veszem lazán a dolgokat?

    Remélem Alma lelke is helyrejött, és hamarosan folytatja értékes hozzászólásaival

    Sorry, ez most tényleg csak ilyen villámlátogatás volt. Jó éjt, és kellemes vasárnapot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. október 3. 17:4650293.

    Nuckó, egyszer tarthatnál nekünk virtuális tanfolyamot, hogy kell ezeket a csodákat gyártani. remélem, beindul a biznisz, a kézügyességed meg van hozzá.

     

     

    Alma, na megkaptad végre a horoszkópodat???? nekem eddig fel sem tűnt, hogy ilyen is van itt.... bár nem vagyok egetverően nagy horoszkóp olvasó.

     

     

    Kata, azok a kókuszos sünik.....

    előzmény:
    nucko (50273)
    2009-10-01  10:08
  10. 2009. október 3. 16:1550292.

    Nucko,megnéztem a képeket. Gyönyörü dolgokat csinálsz!!! Nagyon ügyes vagy!!! Már a bemeden (ma azt is megnéztem) is az a mézeskalács házikó...tökéletes! Nagyon gratulálok :)

     

    Kata, a te blogodon is találtam vmit, ami nagyon tetszett, az pedig a sünikék voltak :)))) édesek-szó szerint is, átvitten is, aranyosak :) fogok csinálni, ezt megfogadtam. majd Karácsony környékén. akkor ugyis szoktunk kokuszgolyokat csinálni :)

     

    én voltam lent közben a közértben, meg a dm-ben. a dmbe Stellának mentem habfürdöért. hát egy dolgot nem vettem. habfürdöt Stellának. de még rápás tejtápot is hoztam....

     

    Stella meg apukájával sétál. közben takaritottam is...

     

     

    előzmény:
    sinadva (50291)
    2009-10-03  13:28
  11. 2009. október 3. 13:2850291.

    Sziasztok!

     

    Nucko, nagyon szépek a munkáid! Mivel vonod be? Sima cukormázzal, vagy tojáshabbal? a képeket

    Én is szívesen díszitgetem magam a tortákat ( meg teszem fel a blogomra, "sütidíszítés" címszóval képeket) de ilyen hivatásszerűen csinálni nem lenne türelmen.

    Gondolom sok megrendelésed van, mert nagyon igényesek a kalácsok.

    előzmény:
    nucko (50289)
    2009-10-03  10:02
  12. 2009. október 3. 11:2550290.

    na, megkövetem magam. azért nem voltam képben rólad-fotoügyileg, mert elfelejtettem megnézni a bemedet. most mindjárt potlom is, s megcsodálom a mézeskalácscsodáidat is a webeden :)

    köszönöm, hogy megadtad :)

     

    s igen. beszélgetös topik vagyunk, de bármiröl beszélgetös :))

    előzmény:
    nucko (50289)
    2009-10-03  10:02
  13. 2009. október 3. 10:0250289.
    Szia! Nem áll szándékomban titkolózni, de reklámozni sem akartam magam, hisz ez egy beszélgetös topik, és gondoltam, a bemutatkozó oldalamon úgyis ott van minden. Természetesen a nyílt felületen is örömmel osztom meg Veled/Veletek, mi az amivel foglalkozom. Ez a mézeskalács sütése, díszítése. Van egy honlapom is, oda nagyon sok képet töltöttem fel az alkotásaimról. Folyamatosan ötletelek, most a karácsonyi repertoáron ügyködöm, de már a jövö évi Valentin-napi, Anyák napi, esküvöi stb...szezonra is készülök.
    előzmény:
    Gaabee (50286)
    2009-10-02  14:07
  14. 2009. október 3. 09:4250288.

    sziasztok,

     

    én is itt vagyok a háttérben, de a hétvégén itt van a húgom is, tegnap elkezdődött a tökfesztivál, délelőtt Pesten voltunk, Benny napirendje kicsit felborult, úgyhogy nem unatkozok.

     

    Hétfőn megyünk haza Bécsbe, akkor már nyugisabban tudok jelentkezni.

     

    Jó hétvégét Mindenkinek!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. október 2. 14:0950287.

    csak hogy értsd, nálam miben merül ki a konyha: ma borsofözelék volt, halrudacska, meg most, hogy apa visszament dolgozni, MAGAMNAK csináltam tejbepapit :)))))

    (majd elmosogatok estig, hogy ne derüljön  ki, mennyi nasit eszem)

    előzmény:
    Gaabee (50286)
    2009-10-02  14:07
  16. 2009. október 2. 14:0750286.

    na itthon vagyok. voltam dokinál, addig Nyuszi apukájával játszott itthon, nagyon boldogan, mert szereti, ha apukája bohóckodik, fogócskázik, bújócskát játszik... hazafelé megleptem magam egy könyvvel :) s mikor úton voltam, nem esett az esö, mint most.

     

    Nucko, töled akartam kérdezni, hogy amikor ilyen megrendelésre vársz, az mit jelent konkrétan? mármint mit szállitassz, mennyit, milyet... legyél már böszavuuuub :) :) :) (nem akarom lenyulni a biznyiszedet, nekem még a fakanáltol is vizholyagos lesz a kezem, annyira nem való a kezembe. hamarabb építkeznék :) csak, hogy nem kell titkoloznod :)

    s ha nem akarod elkiabálni elöre, a még nem biztosat, irj, vmi régiröl. söööt, nem akarlak (de igen!) zaklatni, de akár fényképekkel is elkápráztathatnál :)

    (én vagyok közöttünk az örök "képkövetelö")-ezt nézd el nekem. többiek is elnézik, max tojnak a kérésemre, s nem tesznek fel képet :) :)

     

    olyan kár, hogy nem tudok nevetgélö szmájlikat beszurni!!! tudniillik jol elszorakoztatom magam, sokat nevetgélek, miközben irok :)

    előzmény:
    alma75 (50285)
    2009-10-02  09:24
  17. 2009. október 2. 09:2450285.
    Gabi, ha én komolyan felháborodok az zajosabb és a hatásosabb;-)))de azért mindjárt lecsekkolom hogy meg van e már a horoszkop;-))
    előzmény:
    Gaabee (50284)
    2009-10-02  08:49
  18. 2009. október 2. 08:4950284.

    Alma, nem tudtam eldönteni, hogy szabad-e nevetni, vagy komolyan hiányoltad a horoszkópot. konkrétan komolyan fel voltál-e háborodva :))))

     

    Sinadva, nem lehetett semmi a mindennapi mosás. csak ámuldozok! nekem Stella nagyon hányós volt kicsinek. este pár pelus, az összes pizsama...tehát nekem ment akkor minden nap a gép. persze féladagokkal ... de akkor is. aztán vasalhattam mindent :) de tul vagyunk rajta :) most a játszoteres ruhák vannak naponta, de már felnött ruhákkal együtt mosom :)

    előzmény:
    sinadva (50283)
    2009-10-01  20:57
  19. 2009. október 1. 20:5750283.

    Sziasztok!

     

    Csak üdvözölni tudom az új kezdeményezést!

     

    Hörpi, és azt hogy csinálod, hogy hetente csak kétszer mosol? Akkor egész nap?

    Nálam most nagyon elszalad a ló a családdal, mert augusztus végén volt Tominak egy fertőző bőrbetegsége és ezért naponta kellett az ágyneműt cserélni, mivel hajnalban mindig átjön hozzánk, a miénket is, meg a törölközőt, meg minden ruhaneműt + mindent vasalni, szóval napi 2-3 gép ment + vasalás, azért tetszett mindenkinek (rajtam kívül) a mindennapi friss-ropogós pihe-puha cucc, és mindez szeptember közepéig, akkor visszaállt a "régi rend", de igazából csak most értem utól magamat ezen a téren...

     

    Na lebonyolítottam az első hivatalos, általam kezdeményezett németnyelvű telefonbeszélgetést, bemutatkozással, időpontegyeztetéssel, hosszabbb beszélgetéssel.

    Elég stresszes volt, de most örülök

    előzmény:
    alma75 (50282)
    2009-10-01  20:03
  20. 2009. október 1. 20:0350282.
    szertném megosztani veletek a felháborodásomat.....még mindig nem irták be az oktoberi horoszkopot ...pedig mindjárt már 2.-a van
    előzmény:
    Gaabee (50281)
    2009-10-01  19:23
  21. 2009. október 1. 19:2350281.

    igazad volt. jo idö volt, csak a látszat csalt. ill, ha fujt a szél, akkor azért levitte a hajunkat :)))

     

    polot nem kaptam, gyerekméretben nem volt. néztem kimondottan gyerekpolokat is, de Balázs nem öltözik nagyon sportosan, s az erös szineket se szereti, igy nem vettem semmit. csak mentünk s jöttünk...

    előzmény:
    hörpi (50280)
    2009-10-01  15:54
  22. 2009. október 1. 15:5450280.

    Én mikor lementem egykor a gyerekekkel két pulcsit adtam rájuk. Aztán mikor lent voltunk már egy is elég volt. Igazából én sem tudom hogy kéne öltözni mert hideg sincs de meleg se.

    Tudom nem sokat segítettem. 

    előzmény:
    Gaabee (50279)
    2009-10-01  15:42
  23. 2009. október 1. 15:4250279.

    na jo. ezt is itt kell megtudnom. azt hittem, csak én haldoklom a szörös állatok közelében.

    különben már felöltöztem, hogy ha felkelt, megyünk fel a Mariara. le van értékelve nike polo, s növérem fiának szeretnék venni. de nem az eredeti áron, mert az durva. annyiért nem.

    jo lenne, ha lenne méretben, meg szinben, amire gondoltam. mert persze nem lehet nagyon szines :)

    ja, s meglepi, nem tud róla, ezért csak csendben sugtam :)

     

    amugy süt a nap, azt látom. de fázik a lábam!! nem tudom, mibe menjek. s mibe menjen a Nyuszi??? javarészt buszon fogunk ülni, de lesz kis sétarész is a haus des meerestöl a sportsexpertig

    előzmény:
    hörpi (50278)
    2009-10-01  15:23
  24. 2009. október 1. 15:2350278.

    Nekem is volt idő mikokr minden nap ment a mosógép. Most már csak heti kétszer vagyok  hajlandó mosni. Mindenki azt veszi fel amit talál. 

    Állatom nem volt soha és nem is lesz. Nem vagyok állatellenes csak allergiás. Így ebben a dologban nem tudok segíteni. 

     

     

     

    előzmény:
    Cicó2 (50272)
    2009-10-01  09:56
  25. 2009. október 1. 13:4050277.

    Sziasztok itt egy ÖSLAKOS ;-) én sem hagyom kihalni a fórumot:-)

    végre megint müködik a laptopm, meg mostanábn a netem is, de sok a dolog...Kutyaügyben hát az én kutyám sosem volt itt bejelentve, de volt nemzetkzi oltáskönyve az kötelezö, azt ennyi.De én vidéken vagyok ugye...cicó meg bécsben, van ebadó asszem talán 17 euro-vagy csak 7? illetékes önkormányzat megmondja meg  aneten is van rola szó biztos. Nos én nem fizettem itt sem ebadót sem egyházadót, pedig 9 éve itt élek a kutyám 7 évig élt itt. Amugy meg a háznak van h´zirendje amiben le van irva hogy lehet e állatot tartani vagy nem és milyen feltételekkel.

     

    előzmény:
    Schami (50275)
    2009-10-01  10:53
8 9 10 11 12

Címlap

top