Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szeretokent elni.....

Piper***
Létrehozva: 2003. szeptember 15. 19:07
Szeretőként élni...szabad?Vagy pedig hagyni kell az egészet és más "szabad "ember után nézni?Ha pedig már késő akkor mit lehet tenni?Ha már egymást annyira megszerették, hogy nem tudják feladni a kapcsolatot, de ott van egy feleség a háttérben, vagy egy férj.Kíváncsi lennék, mennyi az esélye egy válásnak egy ilyen esetben, vagy az illető ha jobban is szereti az új "partnert" inkább marad a férje/felesége mellett?Manapság egyre gyakoribbak az ilyen esetek.Egy statisztikán dolgozok és kiváncsi lennek minél több véleményre.Ha már voltatok, vagy ismertek olyat aki volt ilyen helyzetben, kérlek írjátok meg!Azoknak a véleményét is várom, akik nem ismernek ilyen helyzeteket, köszike!
  1. Torolt_felhasznalo_198939
    Torolt_felhasznalo_198939
    2003. szeptember 17. 19:33101.
    Pesze utólag megbántam. De ha nem úgy döntöttem volna, akkor meg talán a döntésem terhe rontotta volna el a boldogságomat. Tudod, az is benne volt, hogy nevelje fel a gyerekeit a gyerekek anyjával, majd utána jöhetek én. De aztán ott lesz majd a felelősség a nő iránt, akivel egy életet leélt, és akkor meg azért nem jöhetek. Ezt nem lehet csak frissiben megoldani. Két ember tökéletes boldogsága egy ember látszatboldogsága ellen. Te hogy döntenél? Mert ne csak a saját boldogásodat nézd, hanem a párodét is, hogy ő melyikőtökkel lenne boldogabb. Ezt az ember a fene nagy önfeláldozásában kihagyja a számításból.
    előzmény:
    Petfruska (96)
     
  2. 2003. szeptember 17. 17:34100.
    Kékrózsa, köszi, hogy segítesz. Szoktunk erről beszélgetni, de valahogy most már úgy érzem, hogy ha nem kérdezek rá konkrétan, akkor konkrét választ sem kapok. Persze, azt mondtam már, hogy rossz nekem ez, stb. Azt hiszem, Ő is akarja ezt a kapcsolatot, meg hogy együtt éljünk, stb. , de így szó szerint soha nem mondta, csak azt, hogy ha nem gondolná komolyan, akkor már nem lenne velem. Ez végül is kitérés, nem? Azt mondja, tudatja és érzem is, hogy szeret, hiányzom Neki, de mégis mintha lenne egy kis bizonytalanság a dologban. Nem, amikor mondja, hanem úgy összességében, remélem érthetően írom, mert nekem kicsit össze-visszaságnak tűnik. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_962703 (99)
     
  3. Torolt_felhasznalo_962703
    Torolt_felhasznalo_962703
    2003. szeptember 17. 13:0099.
    Szerintem ne úgy kérdezz rá, hogy mikor fog elválni, hanem hátulról próbáld meg, mikor fogtok már együtt élni, mert az olyan jó lenne, hiányzik . . . stb. Arra tényleg ne kérdezz rá konkrétan, hogy mikor fog elválni, ügyesen kell csinálni. Szoktatok erről a helyzetről beszélgetni? Ha pedig azt válaszolja, hogy nem tudja, és bizonytalan, akkor állítsd választás elé . . . de azért ez is veszélyes, 10* gondold meg, mielőtt ezt teszed! Magyarázd el neki, hogy ez neked így nagyon rossz . . . stb.
    előzmény:
    Petfruska (98)
     
  4. 2003. szeptember 17. 12:2898.
    Köszi, Kékrózsa, jól esett, amit írtál, hogy kitartó vagyok. Tényleg nagyon szeretem. Elejétől fogva tudja a felesége és meg is beszélték, hogy elköltözik, csak még nem jött össze. Beszéltünk róla többször is, megért és azon van, hogy változtasson, de néha már tényleg nem bírom. Azt is mondta, hogy el fog válni, de mikor??? Ez az, amit nem akarok így megkérdezni, mert nem szeretném kényszeríteni. Gondolom, senki nem szeret ilyen dolgokon átesni, főleg mikor ezer más van dolog van mellette (egyéb gondok). Voltak sírós beszélgetések, de nem akarom, hogy megelégelje és esetleg pont ezért legyen vége, akkor nagyon mérges lennék magamra. Hogy érted a gondolkodási időt? Neki adjak valamennyi időt? Mennyit? És addig ne találkozzunk? (Azt úgysem bírom ki. :-))

    Igen, az idő mindent megold, csak ne tűnne olyan hosszúnak mindig, amikor várunk valamit nagyon. Na, ez az, Te ne zsarold, de Ő nem tudná, hogy mit tenne. Remélem, megpróbálja beleélni magát a helyzetedbe! Én is szoktam Neki mondani, hogy mit szólna, ha másik pasim is lenne és borzasztóan nem örülne. :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_962703 (97)
     
  5. Torolt_felhasznalo_962703
    Torolt_felhasznalo_962703
    2003. szeptember 17. 11:4497.
    Szia!
    Szerintem is a várakozás a legokosabb, amit ilyen helyzetben tenni lehet . . . Azt hittem az elején, hogy sokkal nehezebb lesz, hiszen még nem csináltam ilyet, de rájöttem, hogy felesleges aggódni, az idő múltával úgyis kialakul, hogy együtt maradunk vagy sem. Az biztos, hogy ha különköltözöm, iszonyatosan nehezen fogom majd viselni, hogy nincs velem mindig, hogy máshoz megy haza, de azt szeretném, ha nem miattam (csak egy kicsit) hagyná el a barátnőjét, hanem azért, mert már nincsenek jól. BEszélgettünk már erről és tudom, hogy neki kell majd lépnie, hiszen én akkor már független leszek. Megkérdezte, hogyan lesz majd akkor, mire én mondtam, hogy előbb-utóbb biztosan besokallok és választás elé állítom, hiszen már az elején közöltem vele, hogy szerető nem leszek . . . Mondtam neki, hogy majd nem találkozunk egy darabig és akkor el fogja tudni dönteni, hogy mit is akar, ki is kell neki, erre az Ő válasza annyi volt, hogy ez zsarolás. De mikor visszakérdeztem, hogy Ő mit tenne ebben a helyzetben, nemtudott mit mondani, úgyhogy változatlanul maradtunk abban, hogy majd az idő mindent megold . . . remélem!

    Kedves Petra!
    Le a kalapom előtted mindazért, amiért ilyen sokáig kibírtad ezt az állapotot. Borzasztóan szerelmes lehetsz és hatalmas akaraterőd van, tényleg csodállak! Nemtudom én végig tudnám-e ezt csinálni valaha is, bár tudom a szerelem csodákra képes! Mióta tudja a felesége, hogy Te vagy neki? Értelek, hogy nem akarod siettetni a dolgok alakulását, viszont a párodnak is be kell látnia, hogy nem mehet ez így ökökké. . . és minél tovább húzza, neked annál rosszabb. Leültetek már ezt megbeszélni? Egy kis gondolkodási idő nem siettetné meg esetleg a dolgokat?
    előzmény:
    Petfruska (93)
     
  6. 2003. szeptember 17. 09:0296.
    Jasmine és Veroniq, igazán együtt tudok érezni Veletek és sajnálom, hogy így alakult.

    Jasmine, Te már megbántad az akkori döntést? Pont ezért nem akarom azt mondani, hogy nem, mert félek, hogy akkor mindketten boldogtalanok leszünk.

    Veroniq, Neked nincs más út?

    Szabi, köszi a bíztatást. Tudod már, hogy mit fogsz tenni? Megértem, hogy nagyon nehéz eldönteni, hogy az eszedre vagy a szívedre hallgass. Én általában a szívemre szoktam, az az erősebb, de egyáltalán nem biztos, hogy a jó megoldáshoz jutok így.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198939 (95)
     
  7. Torolt_felhasznalo_198939
    Torolt_felhasznalo_198939
    2003. szeptember 16. 20:3295.
    Á, ne reménykedj, Igazán soha.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_930433 (76)
     
  8. 2003. szeptember 16. 17:3794.
    Néha igen, ha vele vagyok. Persze ez annak tudható be, hogy én most csinálok ilyet először és tényleg egy furcsa jó érzés. De én azt mondom, hogy az embernek néha a szívére és néha az eszére kell hallgatnia és ez néha nagyon nehéz döntés. De amint írtam sok más szempontot is figyelembe kell venni a sexen kívűl. Ha teljesen megbízol a párodban akkor nincs miért féltékenykedned és el kell hinned amit mond. Ezek szerint nem fekszik le a feleségével és ezt el kell hinned, ha megbízol benne, csak én általában a férfiak agyával gondolkodtam, hogy mindig a sexen jár az eszük. Remélem Nektek is sikerül minden!
    előzmény:
    Petfruska (92)
     
  9. 2003. szeptember 16. 17:3193.
    Ne haragudj Szabi, annyira kicsi vagy, hogy kisbetűvel írtam a neved. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932506 (90)
     
  10. 2003. szeptember 16. 17:2892.
    Köszi, szabi! Pont, amikor panaszkodtam, akkor írtad. :-)

    Köszi a véleményt, bár nem örülök annak, amit írtál a szexszel kapcs. , de én is így gondolom, hogy mindig kívánjátok :-), csak ezt viszont nem tudnám elfogadni, hogy egyszer vele, egyszer velem, ezért inkább elhiszem, hogy csak velem. Legalábbis próbálom, mert nem indulhatok ki abból, hogy hazudik. Egyébként hétközben többször is találkozunk és hétvégén. Igazad lehet, hogy teljesen meg akar ismerni, nem meri a véletlenre bízni, még egyszer gondolom, nem akarja elszúrni az életét.

    Könnyebb lesz Nektek, ha külön fogtok lakni, ebben bízhattok! Egyébként úgy érzed, hogy a másik nélkül nem bírnád?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932506 (90)
     
  11. 2003. szeptember 16. 17:1991.
    Jajj, nekem senki nem ír semmit, ez elkeserítő!!! Segítség! :-)

    Azok a számos karakterek az első levelemben vigyori jelek voltak, remélem ez nem úgy jelenik majd meg. :-)
    előzmény:
    Petfruska (86)
     
  12. 2003. szeptember 16. 17:1690.
    Petfruska, tényleg szeretem a páromat és amint írtam megtettem azokat a lépéseket, hogy a sex jobb legyen és azt tapasztalom, hogy sikerült elérnem javulást és szerintem ezt fokozatosan még jobbá lehet tenni szerintem. És fel lehet pezsdíteni a kapcsolatot, meg sajnos az a baj, hogy nem élünk együtt és a szülők otthon vannak úgy nem az igazi, nyugodt, meghitt az együttlét, szerintem , vagyis mindketten úgy érezzük, hogy ha külön laknánk sokkal jobb lenne. Abban tudok tanácsot adni, hogy nem szabad sűrgetni a barátodat/párodat mert az nem jó és tényleg akkor jó ha ő teszi meg a lépést. Csak elég nehéz neki otthagyni a gyerekeit, otthonát. De az is lehet, hogy ki akar ismerni téged, hogy ne egy bizonytalanra váltson és utána össze tudtok költözni, igaz nem írtad, hogy milyen gyakran találkoztok, mert az nem mindegy, lehet azért nem döntött 2 év óta arról, hogy elváljon. Nem tudom, hogy hihető-e, hogy nincs sex a feleségével, de ez a nő akit megismertem ő is azt mondta, hogy már 8 hónapja nem volt a férjével. Ezt én nem akarom elhinni egymás mellett alszanak pláne a férfiak mindig kívánják a sexet. Szerintem ha biztos lesz a dolgában akkor lépni fog.
    előzmény:
    Petfruska (87)
     
  13. 2003. szeptember 16. 17:0189.
    Először is köszi a tanácsot és tényleg én adtam meg a választ csak tudod nem voltam magamban biztos, sajnos elég határozatlan vagyok néha. Teljesen igazad van, hogy rengeteget veszíthetek egy esetleges szakítással, mert tudom a párom hiába szeret és csak én kellek neki ezt ő mondta akkor sem bocsáltana meg, ha megtudná ezt amit tettem. Köszi a segítséget!
    előzmény:
    livilla (85)
     
  14. 2003. szeptember 16. 16:3388.
    Kékrózsa, szerintem várj és a miérteket majd próbáld elviselni valahogy, türelemre lesz szükséged, az biztos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_962703 (77)
     
  15. 2003. szeptember 16. 16:2987.
    Kicsiszabi, Te szereted a menyasszonyod, csak újra vágysz. El fog múlni a szenvedély az új iránt is, csak kérdés, hogy mikor és meddig lehet ezt húzni. Máshogy szexelsz az egyikkel, mint a másikkal? Nem lehetne, hogy ugyanazokat a dolgokat a menyasszonyoddal tedd, amit a másik nőcivel? Nem tudnád valahogy felpezsdíteni a régi kapcsolatot? Ha nem, akkor azért gondolkodj el, mert nagyon fontos a szex, szerintem, eltávolodhattok egymástól később, így meg csak nem élhetsz mindig, hogy mellette van valaki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932506 (84)
     
  16. 2003. szeptember 16. 16:2286.
    Sziasztok!

    Én is szeretőként tengetem napjaim és várok, reménykedem egyfolytában. Nálunk annyival jobb a helyzet az általánosnál, hogy Szerelmem felesége is tud rólam, tehát nincsenek lopott órák, stb. Nálam is szokott aludni, de még együtt élnek (két gyerekkel). Egyelőre nem megoldott az összeköltözésünk, de remélem, minél hamarabb bekövetkezik a változás, mert már majdnem két éve együtt vagyunk és számomra kezd olykor elviselhetetlenné válni a helyzet. Egyrészt azért, mert nagyon féltékeny vagyok, másrészt meg azért, mert egyre jobban úgy érzem, hogy szeretnék Vele élni és családot alapítani (25 éves vagyok, Ő 34). Az a baj, hogy nem merem sürgetni a válást, mert nem akarom erőltetni, meg azt sem, hogy miattam váljon el. Azt szeretném, ha azért tenné, mert Ő akarja, tőlem függetlenül. Azt mondta, hogy nem lehet már helyre hozni a házasságát és el fog válni, de mikor??? A feleségével már nincs semmi szex, a szokásos szöveg ilyen esetekben, de valahogy mégis úgy érzem, igaz (ez hihető, szerintetek?) Igazából nem érzem, hogy át akarna verni, vagy csak szórakozna velem, de semmi biztosítékom nincs, azon kívül, hogy bízom benne (akár ez elég is lehet ). Mit tanácsoltok, meddig várjak? Ha biztos lesz a dolgában, akkor lépni fog? Most épp lakásvásárlási ügylet van már, de nem együtt, csak Ő külön és elég rozzant a kégli, egy csomó idő, míg felújítja, viszont elindult legalább valami. A gyerekeihez ragaszkodik, ezért félek, hogy nem tud esetleg elszakadni otthonról. + egy pozitívum: szeretne még gyereket, erről beszéltünk már. Bocs, hogy ilyen ömlesztve… Várom a tapasztalatokra épülő vagy egyéb véleményeket, köszi szépen!

    Petra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. szeptember 16. 15:5985.
    De hisz te magad adtad meg a választ a kérdésedre: "a párommal az együttlét annyiból jobb, hogy érzelmek fűznek hozzá. " Tehát őt szereted, csak a másik most épp érdekesebb, mert új, mert más. De attól ez még nem szerelem. Akkor maradj meg a párod mellett, lépj félre, ha nagyon muszáj még 1-2-szer, de ne sokáig és nagyon vigyázz, nehogy megtudja a párod, mert túl sokat veszthetsz. Többet, mint amennyit most felmérsz belőle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932506 (84)
     
  18. 2003. szeptember 16. 15:3584.
    Köszönöm neked is a tanácsot. Elfelejtettem még írni, hogy a párommal az együttlét annyiból jobb, hogy érzelmek fűznek hozzá. Én nem szenvedélyre akarom építeni a kapcsolatokat meg sexre, ezért nagyon sok döntő szempont van amit nem lehet figyelmen kívűl hagyni egy esetleges váltásnál. Biztos itt is elmúlna a szenvedély egy idő után. Én nagyon szeretem a páromat, mert hozzá hasonló biztos nem kapnék emberileg, erkölcsileg stb. . . . Ő nagyon-nagyon szeret engem és tudom, hogy soha(igaz ilyet nem szabadna mondani) nem csalna meg 99%. Nagyon sok szeretetet kapok tőle amit tudom, hogy mástól biztos nem kapnék meg és szégyellem magam, hogy VELE ilyet tettem. A másik hölgy idősebb, mint a párom és én és lehet ezért sikerült így megbolondítania ezért várom a tanácsokat és köszönöm aki válaszol. Egyedűl a sexben jobb a jelenlegi páromnál, de én szerintem a sex tanulható sőt javítható. Ezen tudunk változtatni a jelenlegi párommal szerintem. Köszi a tanácsokat
    előzmény:
    livilla (83)
     
  19. 2003. szeptember 16. 15:1383.
    Tudod, Kicsiszabi, MINDEN szenvedély múlandó. Ahogy a menyasszonyod iránt érzett szenvedély is elmúlt, ez is el fog. A lényeg az, mi marad akkor utána? Aki a szenvedélyre alapoz egy kapcsolatot, egy életet, az homokvárra épit, és az összeomlása elkerülhetetlen. A szeretet sokkal szilárdabb alap a jövőhöz. Baj, ha önmagában nem elég. . . de erre találták ki a félrelépést. Ha mindenkit el akarsz majd venni életed során, aki szenvedélyt ébreszt benned, feleségek hosszú láncolata után fizetsz majd tartásdijat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932506 (82)
     
  20. 2003. szeptember 16. 15:0582.
    Köszönöm mindkettőtök hozzászólását, az-az igazság, hogy nem olyan rég ismerem ezt a hölgyet viszont elég sokat beszélgetünk és hasonló, mint a párom. Az-az igazság lehet azért jó vele, mert nekem új ez, mivel én soha nem voltam ilyen helyzetben és mégvalami nem azt mondom, hogy a párommal rossz, csak már nincs az a szenvedély, mint régen és ebbe lehet én is hibás vagyok, viszont ez az új hölgy kihozza azt belőlem ami vagyok az "igazi férfit" és ő is végre nőnek érzi magát mellettem, mivel a férje elhanyagolja stb. . . . Biztos, hogy várni fogok még, de nem tudom meddig lehet ezt csinálni. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_962703 (81)
     
  21. Torolt_felhasznalo_962703
    Torolt_felhasznalo_962703
    2003. szeptember 16. 14:5381.
    Nem lehet, hogy csak azért látod olyan tökéletesnek vele az életet, mert valami újat, izgalmasat tud neked nyújtani? Te mondtad, hogy a pároddal a szex már nem a régi! Azon is el kell gondolkodnod, hogy ha szakítasz a menyasszonyoddal és őt választod, egy 4 éves gyerkőcöt is "készen" kapsz, ami nagy felelősség. Mióta ismered a hölgyet? Én a te helyedben várnék, azt nemtudom meddig, csak várnék, hátha időközben kiderülnek dolgok . . . Tudom, ez nem a legokosabb tanács, de el kell tudnod dönteni, hogy miért is akarod azt a másik nőt . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932506 (79)
     
  22. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2003. szeptember 16. 14:3880.
    Marha nehéz tanácsot adni! én azt mondom, hogy élj a mának és élvezd minden percét! Ne rontsd el Magadnak azzal, hogy próbálod eltervezni a jövőt! De azért azon talán érdemes lenne elgondolkoznod, hogy szabad-e elvenni az eljegyzett leányzót, ha már most sem igazi a szex vele. Mert bár nem minden, de ahhoz pont elég, hogy ezen megbukjon a kapcsolat. Folyamatosan mást fogsz keresni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932506 (79)
     
  23. 2003. szeptember 16. 12:5079.
    Ugyanezzel a problémával küzdök én is, mint kékrózsa. A neten megismertem egy férjes asszonyt aki 6 évvel idősebb, 4 éves gyereke van, de a kapcsolatuk már régen rossz. Én 6 éve vagyok együtt a párommal, aki nemrég a menyasszonyom lett. Nagyon szeretem a páromat, de a sex már nem olyan, mint régen, tudom nem csak ez a lényeg. Amúgy mindenki azt mondja összeillünk és szerintem is így van. Akivel megismerkedtem testileg és lelkileg is fantasztikus minden, de nekem az a problémám, hogy én nehezen tudok váltani és bizonytalan vagyok. Nem tudom meddig fog ez így működni, de sokáig ezt nem lehet csinálni. Hazudni, lopott órákat együtt tölteni, titokban telefonálgatni. . . nem valami jó. Nem tudom, hogy mi lesz a sorsunk, de nekünk meg kellett ismerkednünk, ezt mind a ketten így érezzük. Ha valaki tud tanácsot adni előre is köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_962703 (77)
     
  24. Torolt_felhasznalo_962703
    Torolt_felhasznalo_962703
    2003. szeptember 16. 11:5578.
    Te ebben a két emberben találtad meg a boldogságot, kettő "félből" gyúrtál egy egészet. Mindenesetre érdekes és szerintem elég gyakori, csak az emberek nem hangoztatják. És hogy tudod összeegyeztetni a kettőt? Persze csak ha nem titok! :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_962703
    Torolt_felhasznalo_962703
    2003. szeptember 16. 10:3677.
    Sziasztok!
    Az én történetem: Lassan egy éve élek együtt a barátommal, előtte fél évig jártunk. Az elején minden szép és jó volt, aztán valahogy ellaposodott a kapcsolat, unalmas lett és az is közrejátszik, hogy nagyrészt én viselem a nadrágot, amit szerintem a férfinak kellene. Aztán a chaten megismerkedtem egy férfival, találkoztunk és egymásba gabalyodtunk. Ő is együtt él valakivel, de az ő kapcsolatuk sem harmonikus. Mi már addig eljutottunk, hogy jövő hónaptól szétköltözünk, hangsúlyozom, hogy nem Ő miatta. Szeretek Vele lenni, de már most érzem, milyen lesz, mikor egyedül leszek. Mondtam Neki, hogy szerető nem akarok lenni és nem is leszek, úgyhogy előbb-utóbb döntenie kell, hogy kit választ. Ő azt mondja, nem miattam akarja felrúgni a kapcsolatát a barátnőjével, hanem azért, mert nem működik, nekünk pedig meg kell ismernünk egymást. Ebben egyetértek Vele, viszont ha valaki belekezd egy ilyen veszélyes játékba - mert ez az -előbb-utóbb jön majd az önzőség, és a sok miért? (Miért nincs most velem? Miért Vele van? Miért nem hívhatom, mikor én akarom? . . . . ) És én ezt már most érzem. HEtente 3-4szer találkozunk, lopott órákat töltünk együtt, hazudozunk a párunknak . . . nem habos torta. Nemtudom hogyan tovább, hagyjuk hadd történjenek a dolgok maguktól. Remélem ha oda kerül a sor, mellettem fog dönteni. Viszont boldog vagyok Vele, és Ő is velem. Mindenki vonja le belőle a tanulságot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top