Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szeretokent elni.....

Piper***
Létrehozva: 2003. szeptember 15. 19:07
Szeretőként élni...szabad?Vagy pedig hagyni kell az egészet és más "szabad "ember után nézni?Ha pedig már késő akkor mit lehet tenni?Ha már egymást annyira megszerették, hogy nem tudják feladni a kapcsolatot, de ott van egy feleség a háttérben, vagy egy férj.Kíváncsi lennék, mennyi az esélye egy válásnak egy ilyen esetben, vagy az illető ha jobban is szereti az új "partnert" inkább marad a férje/felesége mellett?Manapság egyre gyakoribbak az ilyen esetek.Egy statisztikán dolgozok és kiváncsi lennek minél több véleményre.Ha már voltatok, vagy ismertek olyat aki volt ilyen helyzetben, kérlek írjátok meg!Azoknak a véleményét is várom, akik nem ismernek ilyen helyzeteket, köszike!
  1. 2003. szeptember 15. 20:2626.
    oppsz, igazad van:)) kémiát akartam írni:( (nem mindegy, nem mindegy, ajjaj de még mennyire nem!) viszont én hiszem, hogy az ember lehet akár kétszer-háromszor is őrülten szerelemes. és ez nem von le semmit az első szerelem értékéből, valódiságából -én így gondolom.
    előzmény:
    Lúcsija (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_737622
    Torolt_felhasznalo_737622
    2003. szeptember 15. 20:1925.
    A szerelem, nem csak biológia, hanem kémia is, ha már itt tartunk. Az agyban lezajló testre kiható, különböző erős ingerekre adott reakció. De az ember azért amber, mert tud gondolkodni is, és szerencsére ezért marad jópár férfi a társa mellett. Mert ha már annyira szerette, hogy vele akart élni, akkor a más iránti hevületben is tudja tudnia kell a másik értékeit, és önnmagát alacsonyítja le azzal, ha eldobja magától, hiszen ő választotta, neki volt valamiért a legfontosabb. Csak akkor tudok elképzelni, igazi szerelmi lángolás miatti válást, ha kapcsolat nem igazi szerelemből született, pl. :kényszer, unalom, környezeti ráhatás, jött a gyerek stb.
    előzmény:
    csippi (23)
     
  3. 2003. szeptember 15. 20:1324.
    Jajj dehogy:)))
    mint ahogy remélem CELL sem szó szerint személyeskedésnek veszi, csak az Ő gondolataira válaszoltam:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_748250 (17)
     
  4. 2003. szeptember 15. 20:1123.
    akkor szerintetek az ember amint házasságot köt, amint összeköltözik valakivel, akkor onnantól az az érzés, hogy szerelem már más felé, nem létezhet soha többé mondjuk a párotoknak? nem hiszitek azt, hogy akár bármelyikünk is őszintén, tiszta szívből szerelmes lesz valakibe, aki miatt elválik és amellett fog maradni, mert szerelmes lett?
    mint ahogy a házasság nem garancia arra, hogy a szerelem biológiája nem kapja el, úgy ugyanennek az érzésnek a megléte sem garancia arra, hogy folyamatosan csalni fog, csak azért mert már mondjuk a házasság kötés után szerelmes lesz másba.
    előzmény:
    CELL (18)
     
  5. 2003. szeptember 15. 20:1122.
    Koszike szepen mindenkinek, a segitseget sokat szamitanak a velemenyek, sajnos most mennem kell , var a munka:(((((((, nah de valamibol meg is kell elni:)), jo tarsalgast , sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. szeptember 15. 20:0521.
    Telepatia. :-)
    előzmény:
    CELL (19)
     
  7. 2003. szeptember 15. 20:0420.
    Bocs, amikor az elobbit irtam, meg nem olvastam vegig a forumot, nehogy magadra vedd a dolgot!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_748250 (17)
     
  8. 2003. szeptember 15. 20:0319.
    Ezt nagyon egyszerre gondoltuk:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_748250 (17)
     
  9. 2003. szeptember 15. 20:0218.
    Szerintem meg mar ott elakad egy ilyen kapcsolat hogy nekem azert nem kellene ferjnek egy ilyen mert nem birnek megbizni benne sosem, hiszem ha velem megcsalna vki a feleseget akkor ha utana engem valasztana nagy esely lenne hogy elobb-utobb engem is megcsal. . . Szoval jobb az ilyenbol kimaradni. . . Tapasztalatbol mondom , bar csak egy ilyen volt az eletemben de az sem tartott szerencsere sokaig.
    előzmény:
    Piper*** (1)
     
  10. 2003. szeptember 15. 20:0217.
    Lehet hogy nem vagyunk elsok, de altalaban az adott pillanatban az egyetlenek. Itt viszont arrol van szo, hogy az egyik fel mar egy kapcsolatban el, es mellette keres mast. Akkor mi a garancia, hogy nem teszi meg ezt utana veled is?
    előzmény:
    csippi (6)
     
  11. 2003. szeptember 15. 19:5916.
    ezt most hallom először. . . de könnyen lehet hogy én vagyok tájékozatlan. . .
    előzmény:
    Piper*** (14)
     
  12. Torolt_felhasznalo_758964
    Torolt_felhasznalo_758964
    2003. szeptember 15. 19:5515.
    Az exférjem nem elhagyta a családját hanem a szeretői miatt ki lett pakolva a szüre. . Azt viszont tudom hogy nem a háremböl választott. .
    előzmény:
    Piper*** (1)
     
  13. 2003. szeptember 15. 19:5514.
    igen ez igaz , elozo kutatasokbol az derult ki, hogy egy ferj tobbet tud nyujtani, (bar lehet csak latszolag), mint egy egyedulallo, talan a tapasztalat, vagy valamilyen mas ok miatt, de a szereto az aki legtobbszor egyedul marad, nem feltetlen az o hibajabol de az a gyakoribb. Gondolom en. . .
    előzmény:
    csippi (8)
     
  14. 2003. szeptember 15. 19:5013.
    persze, mint minden ez is egyénfüggő. mondjuk egy ilyen szitu tényleg kellemetlen:(
    előzmény:
    Elle (11)
     
  15. 2003. szeptember 15. 19:4912.
    nekem is a volt barátom együtt élt valakivel, és 7 évig voltam harmadik, mikor aztán mellettem döntött. az is igaz, a saját lelkiismeretén kívül senki nem ösztönözte, hogy megtegye ezt a lépést.
    előzmény:
    Piper*** (9)
     
  16. 2003. szeptember 15. 19:4811.
    nem tudom. . .
    csak azt látom, hogy lopott órákra szorítkozik a kapcsolatuk. . . és nem lehet kellemes végighallgatni egy magyarázkodó telefonbeszélgetést mondjuk a feleséggel. . . látni hogy szemrebbenés nélkül hazudik. . . kinek a fejében nem fordulna meg, hogy nem teszi-e meg vele is ugyanezt?
    előzmény:
    csippi (8)
     
  17. 2003. szeptember 15. 19:4710.
    azért előfordulnak csodák:))) hiszen elég sok ffi nősül másodszor - az is igaz, hogy sokszor nem a harmadikat veszi el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_414247 (7)
     
  18. 2003. szeptember 15. 19:449.
    Volt mar nekem is ehhez hasonlo esetem igaz nem volt felesege, de elettarsa az volt, hat nem lett tul fenyes a vege, de tudok olyan esetet is amikor elhagyta a feleseget, mindenesetre egyre tobb a valas , es ez azert elszomorito foleg ha mar gyerek is van, mert o szenved a legjobban. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. szeptember 15. 19:448.
    kívülről. . . de nem tudhatjuk, hogy mégis nem nyújt-e az a nős férfi neki(k) sokkal, de sokkal többet, mint másnak egy facér pasi:))

    bocsi Piper, ez asszem nem segíti a statisztikád elkészültét:(
    előzmény:
    Elle (5)
     
  20. Torolt_felhasznalo_414247
    Torolt_felhasznalo_414247
    2003. szeptember 15. 19:437.
    Szia,
    Én is jártam nős pasival, szerintem annak, hogy elhagyja a családját, nagyon-nagyon kicsi az esélye. A legtöbb férfi még akkor sem gondolja ezt komolyan, ha szereti az új partnert - talán leginkább azért mert nehéz lenne az anyagiakat pótolni. Édesanyám 18 éve "jár" nős emberrel. Apám helyett apám volt, nagyon szeret minket, anyámat is. A gyerekei felnőttek, látszólag nem köti semmi a házasságához. Ugyanakkor mégis - közös vagyon, a felnőtt fia megbecsülése, a felesége iránt érzett nosztalgia-sajnálat-szeretet. Furcsa dolgok ezek. Szerintem a válás esélye max 10%, de a hosszú kapcsolatokban egyre kissebb - mindkét fél utálja a helyzetet de beleszokik. Ha lendületből, az első szerelmes időszakban nem rúgnak fel mindent, akkor utána már ritkán. Szerintem.
    üdv:
    Kriszta
    előzmény:
    Piper*** (1)
     
  21. 2003. szeptember 15. 19:426.
    aha. értem én amit mondtok, de egy picit kötözködöm:( mert ugye többnyire nem az elsők vagyunk a másiknak, és többnyire ők sem nekünk. nos akkor hogy is van ez?(azt hiszem sokszor összekeverjük a mániákus hódítót, a szerelmessé válóval)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. szeptember 15. 19:415.
    vannak barátnőim (manapság nagyon gyakori) akik nős pasikkal járnak. . . hát . . . semmi irigylésre méltó nincs egy ilyen kapcsolatban. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. szeptember 15. 19:394.
    Piper csak adatokat gyűjt a statisztikájához. . . nem érintett az ügyben :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_748250 (3)
     
  24. 2003. szeptember 15. 19:383.
    Nagyon igaz, amit irtal! Ha mar valakit elhagytak ertem, ki garantalja, hogy utana en nem leszek elhagyva? Piper, szerintem keress inkabb szabad ferfit, hidd el rengetegen vannak, es lehet, hogy csak Rad var kozuluk valaki!!!!
    előzmény:
    Elle (2)
     
  25. 2003. szeptember 15. 19:342.
    hali,
    nem voltam még hasonló helyzetben, de nem hiszem hogy bármit is várnék egy olyan férfitól aki elhagyja a családját. . . értem. Mert mi van akkor, ha majd úgy alakul engem is elhagy egy másik nőért.
    előzmény:
    Piper*** (1)
     

Címlap

top