Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ellopták az autónkat!

MaNé
Létrehozva: 2003. szeptember 15. 16:53
Ma délelőtt 9.10-9.25 óra között Székesfehérváron az Ősz utcai OTP elől ellopták az autónkat.
Tipusa: Ford Focus, fekete,
HWJ-203
Casco sajnos nincs.

Rendőrségi feljelentés már van.Ha valakinek a rendőrségen van más, jobb ötlete, hogy mit is tegyünk nagyon szívesen látom, előre is köszönöm
  1. Torolt_felhasznalo_817255
    Torolt_felhasznalo_817255
    2004. november 29. 11:0251.
    Az, hogy a szerelő vagy a szervizes "besegít" a lopásba, az nem egyszeri, ritka eset. :( Sajnos. Marha sokat hallani, olvasni ilyesmiről. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. november 29. 11:0250.
    Elzavartam a ház urát keresni a kocsit. Hátha otthagyták valahol az út szélén, vagy ilyesmi. De nem sok a remény.
    A helyi rendőröknek meg a seggükbe kéne gyújtani (már elnézést a kifejezésért) mert semmit nem tesznek ezen a településen. A "nyomozó Úr" épp udvarolt a rendőr hölgyeknek mikor eljöttünk és visszamentünk még valamit megkérdezni.
    előzmény:
    zuzus (47)
     
  3. 2004. november 29. 11:0249.
    Na, nekem nagyobb értékű kocsim volt, és nem tudtam fizetni a cascot. . . el is lopták. . . . és egy hét múlva jött a papír, hogy lezárták a nyomozást, pedig enyém után még mentünk is nagyon, azaz a fél maffiával felvettük a kapcsolatot. :-)) Már nem volt meg. . . Amúgy ez egy olyan típus, hogy fogalmam nincs, kinek kellhet. . . de mindegy. . .
    előzmény:
    Birok (46)
     
  4. Torolt_felhasznalo_817255
    Torolt_felhasznalo_817255
    2004. november 29. 11:0148.
    Múltkor volt egy cikkk az indexen az autólopásokról. :( Mindent meg tudnak oldani. Egy átlagos riasztó kb 2 másodpercet lassítja le a profi tolvajt. :( Ráadásul, ha rendesen a márkaszervízben rakatod bele, akkor mindegyik ugyanolyan típusú autóba ugyanúgy rakják bele. Hogy hogyan arról van prospektus, amit bárki megkaphat! :( Azt mondták, hogy ami jó az a Casco, garázs, házikütyük. . . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. november 29. 11:0047.
    A helyi rendőröktől sokat ne várj, vagy tartanak a bűnözőktől, vagy. . . . no, erre gondolni sem akarok.

    Mi betöréssel jártunk így 2x.

    Sajnálom, hogy ez történt, néhány éve 3 kollegának lopták el szinte egyidőben a Ladáját, jól meg voltak bénítva ők is.
    Talán még van remény, hogy előkerüljön.
    előzmény:
    Birok (44)
     
  6. 2004. november 29. 10:5846.
    Nem tartom kizártnak. Úgy vették fel a feljelentést is, mint a lassított felvétel. Azonkívül Aszód 6000 lakosú kisváros. Szerintem mindenki ismerhetnek személyesen. És mondták is, hogy 90% tudják hol lehet. A megfelelő eljárás ebben az esetben az lenne, hogy akkor rögtön kezdik keresni, nem? De ezek felvették a jegyzőkönyvet aztán szevasz.
    Mikor lopták a benzinünket, akkor is kihívtuk őket, aztán húzogatták a vállukat. A poén, hogy a szomszéd házban lakik egy rendőr. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229084 (45)
     
  7. 2004. november 29. 10:5545.
    Ja, én iscsak azon akadok ki, ha mondjuk egy Focuson nincs casco, és az a család vagyona. . .
    nem lehet, h a rendőr is benne van a buliban:o(?
    előzmény:
    Birok (44)
     
  8. 2004. november 29. 10:5344.
    Nyugi, ha 3 millás lenne, nem hagynám casco nélkül. Gondolom ha a 2-3 millás autónk lenne telne cascora is. Egyelőre nem. :(
    De még mindig nem fér a fejembe, hogy ha a rendőrök nagyjából tudják ki/kik vihették el, akkor miért nem tesznek valamit. Azt mondták tudják hogy hol lehet. De nem mentek ki megnézni. :( Majd esetleg -1-2 hét múlva. Az nem lehet, hogy ha tudják hol lehet, akkor csak 1-2 hét múlva találják meg. :O
    A férjem most kollégájával meg annak az autójával kiment nézelődni arrafelé.
    Gondolom sokan nem értik mit majrézok jó esetben is 300 ezer Ft-os káron.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229084 (43)
     
  9. 2004. november 29. 10:4843.
    Drága, tudom, de ezt is bele kell kalkulálni, mert qva nagy bukta, ha viszik a 3 millás autónkat!
    előzmény:
    Birok (40)
     
  10. 2004. november 29. 10:4642.
    Sajnos megvígasztalni nem tudlak, rossz érzés lesz még egy darabig. A mienket gyereküléssel együtt lopták el. 1 év múlva tudtunk "újat" venni.
    A mostani kocsinkon már van casco, de az persze már nem Lada. . . .
    előzmény:
    Birok (36)
     
  11. 2004. november 29. 10:4441.
    dráa=drága
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. november 29. 10:4340.
    MaNé szerintem már nem fog neked válaszolni, de egyetértek veled. A mienken azért nem volt, mert k. . . a dráa és nem fér bele a költségvetésbe.
    Szerintem igazuk volt az araboknak:lopásért karlevágás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229084 (38)
     
  13. 2004. november 29. 10:4139.
    De mi nem hagytunk benne semmit. Sőt még a rádiót is kivettük belőle, hogy nehogy már azért. . .
    A babaülés talpa volt benne csak, amire rá kell pattintani az ülést.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115916 (37)
     
  14. 2004. november 29. 10:4038.
    Nem akarok okoskodni, de mrét nincsa cascoja annak aki iyen drgáa autót használ? Én anélkül el sem indulnék. . . annyi ismerősnek ellopták már, és ugrott 2-3 milka, csak mert a cascon spórol. . .
    előzmény:
    MaNé (1)
     
  15. Torolt_felhasznalo_115916
    Torolt_felhasznalo_115916
    2004. november 29. 10:3937.
    SZiasztok!hal istennek nekünk meg nem loptak el autot, de pesten apukamek autojat mar többször is feltörtek, es elvittek ezt azt. Volt olyan eset(a legutobbi), hogy fenyes nappal, igen forgalmas helyen persze a batyam az összes iratat a szelvedö mögött hagyta, aztan gondolom, felkeltette az erdeklödeset a tolvajoknak es onnantol kezdve . . . .
    A gaz az egeszben az volt, hogy mivel ceges auto, a lakcimünk a kocsi oldalan, es a lakaskulcs amit elvittek. . . . Szoval azonnal hivtunk lakatosokat, hogy csereljek mar ki a haz összes zarjat. Nem volt semmi, total be voltunk tojva, de a mai napig hala istennek nem törtent ilyen dolog.
    Azert legyen jo napotok!Puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. november 29. 10:3536.
    A baj ugye az, hogy "ócska" autó lévén nem volt rá casco sem :( Most akartunk bele riasztót rakni, mert a múlt hét csütörtök reggelre a jobb első ajtó meg volt "erőszakolva". Hát nem várták meg. És most itt vagyunk és a 4 hónapos gyerekkel holnap vonattal megyek Pestre ügyintézni, mert halaszthatatlan a dolog. :(
    Biztos nem profik voltak. A rendőrök azt mondják, hogy cigány suhancok, akik a diszkóból hazamenet kapják az első útjukba akadó autót.
    Nagyon el vagyok keseredve, vigasztaljatok meg. :((((((((((((((
    előzmény:
    bourbon (35)
     
  17. 2004. november 29. 10:2935.
    Együtt érzek veled, mi ugyanígy jártunk, igaz már 8 éve. . . .
    Nagyon sz. r érzés, hogy kinézel az ablakon és már nincs ott. :-(
    előzmény:
    Birok (34)
     
  18. 2004. november 29. 10:2434.
    Ma reggelre ellopták a 11 éves Ladánkat. Egyszerűen betörték az ablakát és elvitték. Az ablak törmelékeit megtaláltuk az autó hűlt helyén. :( Nem nagy érték, de akinek nincs honnan ripsz-ropsz előkapni egy másikra való összeget, annak nagyon gáz. :(
    És mindezt Aszódon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. december 5. 10:4133.
    Akinek nagy érvágás, hogy ellopják, az miért sajnálja a pénzt a cascora?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. szeptember 17. 17:2532.
    Sziasztok!

    Az autóról persze még nincs semmi hír. A taxis megoldást elmulasztottuk, de egyre jobban kipupálódok a lopással kapcsolatban. Kiderült, hogy azért állnak ilyen fogalmas helyre a tolvajok, mert a risztók hatástalanítását melg motorral könnyíű elvégezni. Tehát lesben állnak, illetve ülnek egy autóban, s számítógépes módszerrel amikor bezárjuk az autót lekódolják a zárkombinációt, azt rögzíti a számítógépen, s ahogy elmentünk máris tudja nyitni ő is. Hát tényleg egyszerűnek tünik, s nem kis piti tolvajok. A dolgukat megkönnyíti, hogy a csomagtartóban ott volt a forgalmi, a tartalék kulcs, személyi, stb. Minden attól függ mi volt a céljuk a lopással.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_339034
    Torolt_felhasznalo_339034
    2003. szeptember 17. 13:1131.
    Amikor a mienket ellopták, és bejelentettük a rendőrségen, nekünk rögtön mondták, h. örüljünk, ha nem lesz meg, mert így a bizt. többet fizet. . . Köszi, szép vigasz volt. Csak az volt a gáz (többek között), hogy az alapautó biztosítva volt, az extrák meg nem, tehát mi maradtunk adósai a banknak. . . Most az "illető" kereskedővel kapcsolatos botrányok miatt méltánossági alapon kezelik a dolgot, amúgy 1 évi részletfizetési lehetőséget kaptunk (havi 40E forint!!!).

    Látod, CELL: nem csak én voltam rossz hangulatban, másnak is voltak ilyen tapasztalatai. Sajnos.

    Mi is több hónapot szívtunk autó nélkül (én nem is, mert én addig sem jártam kocsival), de most, hogy vidékre költöztünk bizti bediliznék, ha elvinnék. . .

    MaNé! Nincs semmi hír? Taxisok? Rendőrség? Magánnyomozó?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_474549
    Torolt_felhasznalo_474549
    2003. szeptember 16. 23:3030.
    Nagyon sajnálom, ami történt veletek!
    A mi autónkat 6x akarták ellopni, de nem sikerült. Mi szereltettünk bele gyújtásmegszakító kapcsolókat, egy autóvillamossági szerelővel, 2000 Ft. (!) volt darabja. Szerintem jobb a semminél és a gagyi kormányzáraknál, amiket 3 sec. alatt levesznek. Lehet, hogy a profiknak ez sem akadály, de mivel a mi autónk már 8 éves, nem a profik próbálják ellopni, még akkor is, ha a leglopottabb típus. (VW-Golf).
    Olyan helyre kell eldugni a kapcsolót, hogy könnyen hozzáférj, viszont a tolvaj ne találja meg. Vannak logikai kapcsolók is.
    Sztem megéri, én legalábbis azóta bátrabban hagyom ott bárhol a kocsit.
    Ja és azóta mióta a gagyi kormányzárat nem tettük fel, nem mernek hozzányúlni!(lehet, hogy azt gondolták, hogy ha ilyen van az autóban akkor biztos nincs más riasztó, stb. . . nem is volt, csak álvillogó. . . )
    előzmény:
    MaNé (29)
     
  23. 2003. szeptember 16. 22:3929.
    Elvileg értem, kiváncsi vagyok mit szól ehhez a megoldáshoz a férjem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (28)
     
  24. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. szeptember 16. 22:2928.
    A szervízüzemmód az, amikor a kapcsolót ki lehet iktatni, tehát a szervízben nem kell elárulnod, hogy hol vannak, illetve a kódokat nem kell az orrukra kötni. Nekem van egy gyári kapcsolóm, risztóra utaló jelek - de riasztóm nincs, hehehe. . . - egy kódos izém, illetve még egy rejtett kapcsoló. A gyári sokat nem ér, mert azt minden tolvaj ismeri. Kicsit hosszadalmas elindulni, de (remélem) megéri.
    előzmény:
    MaNé (27)
     
  25. 2003. szeptember 16. 21:3127.
    Jaj azt nem írtam le, hogy szervízben nemrég volt az autó, de férjem végig ott volt, tehát ebben az esetben kizárt, hogy ott manipulálhattak valamit. Egyébként a rendőrségen kérdezték is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top