Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az elsőt várom1 csapata

ktimcsi
Létrehozva: 2003. szeptember 13. 18:27
Mivel annyira jó kis csapat gyűlt össze az "Az elsőt várom1"fórumon, és már ugyebár ismerjük egymást elég jól, úgy gondoltuk, hogy jó lenne ha folytatódna a beszélgetés, de már egy úl címmel.

Átadtuk- átadjuk lassan a helyünket az újaknak, de a mi kis csapatunk folytathatja azokkal a problémák, kérdések ...megbeszélésével, amik az új jövevénnyel előjönnek.

Remélem mindenki idetalál a régiek közül, hogy ugyanúgy follyon a jó kis duma, mint előzőleg.

Timcsi és Nócus
  1. 2008. január 10. 15:4122751.

    Sziasztok!

    Kicsit megkésve, mint ahogy ígértem. Közben voltunk végre Apával édeskettesben Egerben, ami elmaradt decemberben. Fantasztikus volt, tiszta nászút . Mindenkinek jószívvel ajánlom a szállodát. Hotel Eger - Park. Van egy új épületrésze, az ***-os, és a másik, a tavaly felújított barokk szálló ****-os, nagyon szép, elegáns. Egerben rengeteg a látnivaló, nagyon hangulatos, nyugodt város.
    A gyerekek is és a Szüleim is jól viselték a dolgot, nem volt semmi gond. Enci nem kereste a cicit, én meg néha fejtem, hogy ki ne durranjon . Most meg ott folytatjuk, ahol abbahagytuk, bár mintha kevésbé volna már neki annyira fontos, mint eddig. Hát, majd meglátjuk. Ha elválasztja magát, egy pillanatig sem furdal a lelkiismeret, hisz 2 éves lesz, ha nem, az sem zavar, mert nekem ez még mindig nem terhes. Mivel nem lesz 3. gyerkőc, biztos, hogy ez az utolsó szoptatásom, nem bánom, ha tart még egy darabig.

    Vacsiban én is benne vagyok, remélem Apa is (mármint, hogy bevállalja a csajszikat) .

    Teácska, nekem írd meg az elérhetőségeidet. Köszi!
    Encire múlt szombaton feladtuk Eszter koriját (végül is újra használható lett a jég a csömöri tavon). Hát, mit mondjak, először mint egy kumplis zsák, úgy dőlt volna el, ha nem fogom, a lábai rendre szétcsúsztak, mondtam is magamba, hogy na jó, ezt hagyjuk, majd jövőre, mert teljesen reménytelen. De aztán nem telt el 5-10 perc, már képes volt megállni, aztán már kicsit bírtam is vele menni, aztán odaadtuk neki a karfás szánkót és abba kapaszkodva simán lökta magát, ment pár métert. Az állam leesett ahhoz képest, hogy az első percben úgy csuklott össze, mint a csolosztok, a két lába, meg 3 felé ment . Szóval veszünk neki is korit, főleg akkor örülnék, ha leáraznák az Eszterét a Decathlonban .

    Puszi: Ildi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. január 6. 10:2322750.

    Szandra!

    Ne butáskodj már! Miért lenni taszító elem??? Én nagyon örülök, hogy újra írsz! Kb. 4x ültem ide, hogy írok, aztán mindig "közbeszóltak" . Most is. Így csak ennyire volt időm, de jövök ma, ígérem.

    Ildi

    előzmény:
    teacska (22749)
    2008-01-05  23:01
  3. 2008. január 5. 23:0122749.

    Látom, taszító elem vagyok... akkor megmaradok a háttérben, de csak, hogy tudjátok:

    NEKEM NAGYON-NAGYON HIÁNYZIK A CSAPAT ÉS ANNAK MINDEN EGYES TAGJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Az elárhetőségeim megváltoztak, ha valaki kiváncsi rám, akkor dobjon egy privit és megadom az új telcsi szémomat és e-mailemet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. január 1. 14:3322748.

    Nagyon boldog új évet kívánunk mi is mindenkinek!

     

    Énis enne vagyok egy taliban, csak a télapó ne jöjjön...   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. december 31. 12:5522747.
    Sziasztok Lányok!
    Nagyon boldog Új Esztendőt kívánok nektek!
    Remélem jövőre kicsit jobban fog pörögni a topic.

    Hicudzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. december 30. 10:0622746.

    Látom erre már valóban nem jár senki!

    Én is annira elúsztam a Karácsonnyal, hogy be sem tudtam köszönni.

    Bocs 

    Aztán mire megjöttünk vidékről a gép nem akart beindulni.
    Most magától beindult-megijedt Mátétól-így gyorsan megragadom az alkalmat és BUÉK          

    A fiúk jól vannak. Most éppen mi fertőzzük őket. Nem nagyon tudunk kikeveredni egy enyhe influenzából. Zoli újra köhög, Zalán mintha kezdené.

    REmélem mindenkinek jól telt a Karácsony, sok ajándék lett a fa alatt és örültek a gyerekek!

    Puszi: D

    Mehetünk Ági!

    Vettem új mosógépet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_192144 (22745)
    2007-12-24  11:43
  7. Torolt_felhasznalo_192144
    Torolt_felhasznalo_192144
    2007. december 24. 11:4322745.

    Sziasztok csajok

    Emlékeztek még rám?
    Most hogy leszállítottam végre az utolsó karácsonyi lapot és egybeket, végre tudok karácsonyozni is.
    Ígérem januárban sokka többet leszek itt - ezt vehetitek fenyegetésnek is - aztán majd novembertől megint alámerülök teljesen.

    Nagyon békés boldog ünnepeket kívánok mindenkinek!

    Csajok, nem csinálunk egy utókarácsonyi-utószilveszteri vacsit januárban?

    Pusz

    Bonbon

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_466824
    Torolt_felhasznalo_466824
    2007. december 16. 00:4522744.
    Gildi,

    elképesztő, hogy Enci már így beszél! A svéd tökre nem hajlandó artikulálni, úgy beszél, mintha tejbegríz lenne a szájában, viszont barokk körmondatokban értekezik. Sajna, senki nem ért belőle egy kukkot sem

    Furcsa, hogy milyen különbség van a gyerekek között... A miniszörny már egész jól kifejezte magát ennyi idős korában, a svéd meg csak egy szót mond ki tisztán, azt, hogy "HOPPÁ!"

    C.
    előzmény:
    gildi100 (22734)
    2007-12-14  16:03
  9. Torolt_felhasznalo_466824
    Torolt_felhasznalo_466824
    2007. december 16. 00:3422743.
    Hicu,

    Neked is boldog születésnapot kívánunk, gondoltam ám Rátok

    C.
    előzmény:
    Hicudzsi (22713)
    2007-11-17  17:56
  10. Torolt_felhasznalo_466824
    Torolt_felhasznalo_466824
    2007. december 16. 00:3022742.
    Ó, Merci,

    Isten éltessen!
    előzmény:
    mercedes30 (22732)
    2007-12-14  14:51
  11. Torolt_felhasznalo_466824
    Torolt_felhasznalo_466824
    2007. december 16. 00:2722741.
    Tavaly mi is sütöttünk mézeskalácsot, szerintem szörnyű lett. Mások szerint is.

    A hókiflit viszont szeretem De mi nem sütünk

    A pasasom nem szereti az édességet, és ennek az a következménye, hogy egyrészt miatta biztos nem állok neki, másrészt pedig kinyilvánítja, hogy a kölkök is túl sok édességet esznek, süssünk inkább fasírtot, vagy oldalast

    Ja, ebben van is igazság. Az előző esszémből kifelejtettem, hogy a "csőtörés" és a betegségem között volt egy intermezzo. Anyám megtömte édességgel a miniszörnyet, erre a ő pityergett egy órát, hogy fáj a hasa, majd sugárban hányta ki a büdös csokit a nappaliban

    folyt.
    előzmény:
    Dóra34 (22730)
    2007-12-11  10:52
  12. Torolt_felhasznalo_466824
    Torolt_felhasznalo_466824
    2007. december 16. 00:1722740.
    Dóra,

    nagyon helyesek a fiúk! Apa mintha kicsit fáradt lenne, dehát ugyibár a kisebbeknek adnak több energiát

    (Amit én, egyébként, szerfölött méltánytalannak tartok )

    C.
    előzmény:
    Dóra34 (22728)
    2007-12-08  21:46
  13. Torolt_felhasznalo_466824
    Torolt_felhasznalo_466824
    2007. december 16. 00:0222739.
    Ezen a héten pedig már belecsaptam a lecsóba, ma délelőtt voltam vizsgázni polgári jogból (írásbeli volt, úgyhogy van még néhány napom, amíg azt hiszem, hogy sikerült), aztán csütörtökön megint vizsgázom.

    A miniszörny anyósomnál aludt; egészen új élmény, hogy csak egy gyereket kell fürdetni-vacsoráztatni-altatni, és kilenckor már neki is láthatok tanulni. Tisztára, mint egy nyaralás.

    Aztán ma délután anyós és az elsőszülöttem összeszövetkeztek, hogy ma este is ott alszik. Beleegyeztem. Ezek után a svéd belázasodott, a miniszörny pedig felhívott este kilenckor, hogy haza akar jönni. Na, ezt megakadályoztam; a svéd alszik, én meg itt lopom a napot.

    Cellácska
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_466824 (22738)
    2007-12-15  23:51
  14. Torolt_felhasznalo_466824
    Torolt_felhasznalo_466824
    2007. december 15. 23:5122738.
    Ismét semmi összefüggés nem feltételezve, ezután engem ütött ki a mandulagyuszi; három napig lábra állni nem tudtam (nyelni és aludni sem, de ez csak 2 nap után kezdett zavarni), szerintem életemben ilyen sz@rul nem voltam. Mindeközben a pasasomék minden este próbáltak a jubileumi bulira, szóval a két kis megatökély a fejemen ugrált, miközben vacogva kucorogtam a paplan alatt.

    Hát, ha valaki, én elmondhatom, hogy ez a szakma bizony nem csupa siker, pénz, csillogás...

    folyt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_466824 (22737)
    2007-12-15  23:41
  15. Torolt_felhasznalo_466824
    Torolt_felhasznalo_466824
    2007. december 15. 23:4122737.
    Miután a kisbetegem meggyógyult, újra belevetettem magam az akcióba: ablakmosás, függönymosás. Nem ragozom, hogy ez is másfél éves elmaradás, jó?!

    A következő hétvégén két emelettel fölöttünk a srácok rendeztek egy kis bulit. Ez csak másnap hajnalban derült ki. Méghozzá abból, hogy az alattuk lévő három szinten végigzubogott kb. 100 köbméter forró víz, ronggyá áztatva a falakat, a liftaknát, a villanyóraszekrényeket, a szellőzőrendszert.

    Azóta lényegesen kevésbé nyomaszt, hogy az ablakmosás után kissé csíkos maradt az üveg (Az már inkább, hogy a forróvizes vízkőpöttyözést ki és mikor fogja levakarni?!)

    folyt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_466824 (22735)
    2007-12-15  23:31
  16. Torolt_felhasznalo_466824
    Torolt_felhasznalo_466824
    2007. december 15. 23:3222736.
    Vagy.
    előzmény:
    Dóra34 (22727)
    2007-12-06  15:22
  17. Torolt_felhasznalo_466824
    Torolt_felhasznalo_466824
    2007. december 15. 23:3122735.
    Sziasztok Lányok,

    én is itt vagyok, és természetesen nagy szatyrokban állnak a kifogások, hogy miért nem jöttem eddig

    Szóval, az úgy kezdődött, hogy november közepén úgy döntöttem, hogy nagyjából rendbe rakom a lakást, mert amikor vizsgaidőszakom van, akkor másfél hónapig virslit eszünt és térdig járunk a koszban

    Ezzel a lendülettel kisikáltam a konyhát, leolvasztottam a hűtőt, fagyasztót stb. (épp csak kacsák nem nőttek a terepen, annyi víz jött ki a gépből), azóta kétszer annyi cucc fér bele, plusz találtam jégkockatartót (45 db-os) és jégtáblakészítőt (feltételezem, kistestű házi pingvineknek, fókáknak). Új távlatok nyíltak a másfél éves fagyasztóban

    Abszolút semmi összefüggés nem volt, de másnap a miniszörny kifeküdt egy izmos mandulagyuszival

    folyt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. december 14. 16:0322734.

    Enciről akartam még, de betelt az oldal .

    Szóval már nagyon beszél, 2-3 szavas mondatokban. Eszterrel imádják egymást (vagy utálják, ha egy játékon épp nem tudnak megegyezni). Követeli a szoknyát, hogy aztán forgolódva mondja, hogy "Hercegnő vagyok! Hercegnő vagyok!" Mindent egyedül akar csinálni, azt is, amit nem tud, megtépázva ezzel az idegeimet és a türelmemet. Ma pl. Eszer itthon maradt, mert reggel elég rendesen köhögött, az első fél óra csodáan telt, elhatározták, hogy rendet raknak a kiskonyhába (tdjátok, a lépcső alatt). El is készültek, na azután folyamatosan ment a civakodás, hiszti, sírás. Gyalog elmentünk a gyógyszertárba. Ez a túra sem volt hisztimentes, szóval - már Bonbon szavaival élve - én is a felmondáson gondolkodtam. Most alszanak. Röpke 1 óra cirkusz után.

    Na, befejezem, mert tényleg uncsi (ahogy Eszter mondja), hogy ennyit dumálok, na meg kezd furdalni a lelkem, hogy kéne valamit csinálnom.

    Ildi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. december 14. 15:5622733.

    Sziasztok!

    Akkor ismét teszek egy próbát, hogy a belépésnél tovább jussak .

    Merci, örülök, hogy írtál kicsit. Tényleg nem unatkoztok, az egyszer szent, de ha Nana szereti, bírja, na meg Te, mert nekem ezekkel a külön órákkal az a bajom, hogy piszkosul unok ott dekkolni, főleg, hogy Encit is viszem magammal és pl. az usziban egy fűtetlen előrétben várakozunk 1 tornapadon . Szerintem én viselem rosszabbul, nem Enci...
    Másfél hete voltunk szombaton a Pólusban korizni. Akkor is ott voltatok? Nem láttalak Benneteket. Talán holnap is megyünk, ha Eszter köhögése nem lesz durvább. Sajnos Eszterről már nem tudom elmondani, hogy olyan kitartó, mert ugyan az úszni továbbra is járunk, de sokszor mondja, hogy nincs kedve menni (persze máskor meg igen). Úgy hogy ha lájár a bérletünk, akkor már csak az ovival fog menni úszni hetente 1x, mert az állítólag "izgibb"  (pedig ugyanott, ugyanazokkal a tanárokkal van), mi meg megússzok Encivel a fagyoskodást, unatkozást az előtéreben . Angolra szeretne járni, de egyrész anyagilag is át kell gondoljuk, másrész ugyanaz a bajom, hogy az egyik helyen ott kell hagyni és vissza menni érte, ami azt jelenti, hogy mire hazaérünk Encivel, fordulhatunk vissza, vagy a másik helyen meg lehet várni, de akkor megint csak Ecnivel várakozunk, aztán azt vagy bírja a kiscsaj, vagy nem. Nem tudom ezt mások hogy csinálják, lehet én vagyok béna és körülményes. Másik verizó, hogy most tudtam meg, hogy már ilyen időseknek is van itt néptánc, majd kipróbáljuk, ha tetszik, járunk. Az ovis külön foglalkozások nagyon szerények nálunk, nem tudom miért.
    Eszter egyébként lovagolni akarna, hát mondtam, hogy majd ha Anya dolgozik, mert az aztán tényleg luxus mulatság.

    Enyébként jól vagyunk, bár az én kedvem a béka s...ge alatt, az okát nem részletezem, csak annyi, hogy egy "jó barátunk" cseszett ki velünk rendesen.

    Apa szombaton volt 40 éves. Az volt a meglepi ajándékom, hogy 5 és fél év után (akkor voltunk utóljára nyaralni kettesben), elvittem volna Egerbe egy wellness szállóba 3 napra. Hétfőn mentünk volna. Útközbe Gyöngyösön "elhagytuk" volna a gyerekeket. Mondanom sem kell, vasárnap este Enci úgy elkezdett éjszaka köhögni, hogy 3x hányta tele az ágyat, szobát, mindent. Nem tudva, hogy mi kerekedik belőle és tudva, hogy akár krupp is lehet, amit az aggódos, nem annyira talpra esett, para szüleim nem biztos hogy tudnak kezelni, hát jól itthon maradtunk . Aztán hál Istennek nem lett rosszabb, sőt alig köhögött következő éjjel, de hát ezt ki tudta előre.

    Dóra,
    szerencsére Encinél még nincs ilyen fulladásos állapot, csak simán olyan fókaugatás szerű köhögése volt a múltkor. Remélem, ez nem csak a kezdet.
    Nagyon szép a 3Z-d! Idő kérdésében csak azt tudom mondani, hogy én sem jutok semminek a végére, amitől időként baromi frusztrált vagyok. Most, amikor meg haladhatnék valami házimunkával, tök leeresztve iderogyok és írogatok, aztán meg jön a lelkifuri, hogy mé'nem inkább gályáztam a háztartással, azért nézünk ki így, ahogy. A mosás pl. egy örök mókuskerék, állandóan hegyekben áll a mosnivaló, a kimosott, a kivasalnivaló és az elraknivaló. Ez az én (a mi) Zahírunk  . Csak az a baj, hogy a mosónők korán hallnak 

    folyt. köv. ha nem unjátok nagyon

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. december 14. 14:5122732.

    Na sziasztok! Ha valaki még emlékszik rám... Nincs mentségem, mint ahogy idpm sem.

    Még mileőtt felébredne bárkiben a kétely: ez a coco-izé nem én voltam!!!   Viszont indorító a nyilas dumája!  

    Csak néhány szó magunkról: az életünk nem kicsit zsúfolt, meghalni sincs időm, nemhogy élni! Amúgy dolgozom, szám szerint 3 munkahelyen egyszerre (azaz felváltva).
    A lányunk - mint mindenki másé a csapatban - nő, mint a gomba, és nagyon okos is. Szerencsére nekünk csak kevés problémánk van az egyébként nem szutykos, nem rossz ovival. Nana nagyon szeret oda járni, és szeretik is őt az óvónők és a társai is.

    A délutánjaink kissé elfoglaltak, heti 3 úszás, heti 2 balett, 1 korcsolya 1 torna, 1 tánc és 1 kerámia. Minden napra jut valami, hétfőre és csütörtökre kettő is.

    Most persze mondhatja a főokos, hogy tönkreteszem a gyereket, de: úszni imád, és fontosnak is tartom, hogy megtanuljon. A balett az élete - ezt ő mondta - jelenlegi jövőképe, hogy táncosnő lesz a Macskák című musicalben. A torna és a kerámia az oviban van - jól szocializált gyerek, azt csinálja, amit a többiek A korcsolyával egyik találkozásunkkor Henike fertőzte meg (akinek szuperül megy a dolog, ő már igazi komoly szinten csinálja). A Pólusba járunk - Gildi - arra a bizonyos szombat délelőttre (11-kor). Én hanyagolnám, ő mindig mondja, hogy jöjjünk jövő héten is. A vasárnapi tánc pedig az én ötletem, bevalom, Keleti Andrea egyesületébe járunk ( a sógornője van a kicsikkel), a múlt héten volt a bemutatójuk, zabálnivalóak voltak, olyan büszke voltam, hogy majd szét durrantam! És hát azt is imádja... Ne izguljatok, azért játszani is szokott. Egyre öntudatosabb, néha napokig truccol valamiért. Kemény feje van, de nagyon kitartó - azt hiszem az én gyerekem

    Na már teleírtam az oldalt, puszillak Benneteket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2007. december 11. 16:0722731.
    Na, éppen beléptem, hogy írok, de Encikéme felébredt ebben a pillanatban. Úgy hogy, elhalasztva 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. december 11. 10:5222730.

    megsütöttük a mézeskalácsot. Nagyon jó lett. Zolika elég sokat segített, de aztán megunta és persze a végét már egyedül csináltam.

    Már látom mekkora segítség lesz nekem ez a három fiú.

    Zolika javul, már csak kevés vegyes köhögése van. Persze helyben jár, nem mehet óvodába.

    Ma kipróbáljuk a linzer sütést. Sohasem csináltam még. _remélem jó lesz.

    És persze ezek még csak próbasütések.

    Tehát Karácsonyra tuti meghízunk!  

    Nem tudom ti . hogy vagytok vele , de én elég nehezen tudok mindent elvégezni. Most is már nem tudom hova rakni a vadsalnivalót.

    Nem tudtok egy vasalónőt?

    előzmény:
    Dóra34 (22729)
    2007-12-10  16:50
  23. 2007. december 10. 16:5022729.

    Olvasgatom, olvasgatom, magam, de nagyon unalmas!

     

    Tessék írni!

    Tegnap sütöttünk egy kis hókiflit, mára nincs! 

    Ma mézeskalácsot sütünk...holnap jövök. Pussz

     

    előzmény:
    Dóra34 (22728)
    2007-12-08  21:46
  24. 2007. december 8. 21:4622728.

    Dobok egy képet a fiúkról, szerintem jól sikerült.

    Hátha jár erre még valaki. 

    előzmény:
    Dóra34 (22727)
    2007-12-06  15:22
  25. 2007. december 6. 15:2222727.

    mindenkinek Boldog Mikulásnapot! 

    Remélem reggelre tele lett a csizma! 

    Mi éppen kruppozunk, így sokat alszunk, pihenünk. 

    Gildi, sokat gondolok rátok!

    Amúgy jól vagyunk : Zalán már 5,5 kiló és áldott jó baba.

    Éjjel nem ébred, csak fél hat körül, majd visszaalszik 9 ig. Nekme való baba!  

    Amúgy sokat beszélget, kacag, nézelődik, lökdösi a csörgőit.

    Mindenkinek ilyet kívánok!

    Zolika-mint fentebb- éppen befulladt kedd éjjel. Várható volt , mert két napja rekedt volt már. Majd ügyeletes orvos, kúp. Én naív azt hittem, hogy akkor majd szerdára el is felejtjük...

    Hát ez nem így van. Éjjelre kúpot kap, nehezen kap levegőt, húzósan lélegzik és bokából köhög. Kap AB-t is, mert a vérvételből kiderült, hogy baktérium okozza a bajt.

    Röviden ennyi rólunk!

    Ti , hogy vagytok?

    láttátok, hogy a betolekodót letiltották? Vagy?

    Puszi: Dóri

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top