Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az elsőt várom1 csapata

ktimcsi
Létrehozva: 2003. szeptember 13. 18:27
Mivel annyira jó kis csapat gyűlt össze az "Az elsőt várom1"fórumon, és már ugyebár ismerjük egymást elég jól, úgy gondoltuk, hogy jó lenne ha folytatódna a beszélgetés, de már egy úl címmel.

Átadtuk- átadjuk lassan a helyünket az újaknak, de a mi kis csapatunk folytathatja azokkal a problémák, kérdések ...megbeszélésével, amik az új jövevénnyel előjönnek.

Remélem mindenki idetalál a régiek közül, hogy ugyanúgy follyon a jó kis duma, mint előzőleg.

Timcsi és Nócus
  1. Torolt_felhasznalo_466824
    Torolt_felhasznalo_466824
    2007. november 23. 13:5922726.
    Tervezzük
    előzmény:
    gildi100 (22725)
    2007-11-23  13:54
  2. 2007. november 23. 13:5422725.

    akkor meg van a megoldás!

    KÖLTÖZZETEK!   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_466824 (22724)
    2007-11-23  13:35
  3. Torolt_felhasznalo_466824
    Torolt_felhasznalo_466824
    2007. november 23. 13:3522724.
    Gildi,

    lehet, hogy már a kezdetek kezdetén elkeféltük a miniszörny alvókáját, de amikor átköltöztünk az új kéróba, egészen megjavult. Sőt, volt egy időszak, amikor egész tűrhető éjszakáink voltak, mindkét gyerek a saját ágyában aludt, estétől reggelig. (Illetve a miniszörny akkortól, mikor átvonszoltam a mi ágyunkból ) Aztán a nyári turné alatt, amikor apa csak hajnalban járt haza, és nem volt útban, rendesen ideszokott. Persze, ez ugyanúgy az én hibám

    Abban reménykedem, hogy lassan a svédet is lehet esti mesével, rendes ágyba fektetni, akkor hátha összeszoknak... Persze, lehet, hogy akkor ketten fognak átcsászkálni

    C.
    előzmény:
    gildi100 (22710)
    2007-11-17  11:36
  4. 2007. november 19. 12:3322723.

    Drága Okostojás!

    A sok otthon lebzselő, -mert a 2. gyereknek már nem jár teljes figyelem, ebben az országban-és a nem is tudom milyen jelzőkkel illetted a gyermekeiket nevelő anyákat...

    KÉt gyerekkel télvíz idején óvodába indulni, valóban rohadt káényelmes!

    Hidd el, hogy kényelmesebb berakni otthon száz mesét, mint óvodába cibálni, majd ovi után különórákra...

    A tegnap éjszakai lebzselésem: aludtam 2*fél órát, mert vagy az egyik nehezen vette a levegőt és figyelni kellett, hogy nehogy befulladjon, miközben a másik a 6 hetével először lett taknyos és nem kapott levegőt...és nem dobtam ma be az óvodába, mert ők teljesen jól vannak-hála Istennek-de a nagy egész héten itthon lesz és a nemalvó anyjával fogjátszani kifulladásig. És amikor ő kifulladt és alszik, akkor a kipihent anyja megpróbálja utolérni magát mosásban , vasalásban. Aztán meg majd elmegy plázázni, ugye?

    Tehát jól vagyunk. Remélem mire jövök újra a kedve svendég is megunja, hogy itt okoskodik!

    Puszi: Dóri és a 3 Z

     

     

    előzmény:
    cocobut (22720)
    2007-11-18  19:34
  5. Torolt_felhasznalo_192144
    Torolt_felhasznalo_192144
    2007. november 18. 22:1222722.

    Sziasztooooooooooooooook!

    Itt egy elveszett bárányka.

    Olvaslak ám benneteket, de írni nincs időm. Nem kell bemutatnom az eseménytelen életemet...

    Megint megkaptam a jelet hogy lassítanom kellene, bár nem tudom miből tudnék leadni. A gyerekeket ne hordjam úszni vagy karatéra, amit anyira szeretnek, vagy néhány megrendelőmnek mondjam így karácsony előtt hogy bocsi, de a naptárt majd  januárban megcsináljuk. csődöt mondtam ebben - is.

    Imádnivalók a kiscsajok és a kispasik is. Mindenkinek utla és relőre is mindenféle boldog napokat!

    Bármilyen taliban benne vagyok, bár nekem ez csak este 8 után esedékes, vagy az ünnepek között lenne igazán nyugisabb.

    gyorsan beszámolok a csemetékről
    nekünk nincs problémánk az ovival, szerencsére ezer éve ismerjü az ovónéniket, így gördülékenyen megy minden. annyira, hogy Sisi negyedévente megszervezi hogy Baluval együtt ott alszanak az ovónéninél.

    Sport
    heti 2 úszás, 2 karate.
    Meg kell említenem - nem kis büszkeséggel - Balu eredményeit. Őszi kerületi úszóversenyen mell 5. hát 4. Karate országos csapatbajnokságok - tegnap - formagyakorlatban 2. Mondjuk ez az ölükbe hullott, mert összesen négyen neveztek, de akit hozzájuk sorsoltak nem jött el, így ők eleve döntősök voltak.... de akkor is örülünk, és nagyon ügyesek voltak.

    Én nem jutok el tornázni, az idei év nem rólam szól. Januárban izomszakadás, márciustól vénagyulladás,majd mire már mejdnem rendbejött, eltörtem a másik lábfejem. Azért volt előnye is, nem volt gond nyári cipőkre. 2 klumpával átvészeltem a nyarat.

    Kori
    épp ma néztem - miután gynegélkedés miatt nem mentem a fiúkkal sielni - a koripályákat. Van a XI. kerületben a soproni úton, aztán a széna tér mögött, Erzsébeten, Káposztáson, a Pólusban, a Megyeri úton, és a klasszikus műjég. Szeretném elvinni a fiúkat korizni, de tényleg jó lenne csapattal menni, mert engem csúnyán lealáznak. Legalábbis amikor hokikorival próbálkoztam.

    Na megyek ágyba hullok. Ígérem jövök többször!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. november 18. 21:0122721.

    Ahogy én tudom: a bölcsöde, egészségügyi intézmény, mely valóban azt a cél szolgálja, hogy dolgozni kényszerülő szülök gyerekei megfelelő körülmények közötti ellátásban/őrzésben részesüljenek.
    Az óvoda nevelési intézmény, a fentieken túl játékosan tanít, nevel, segít a szocializációban, tehát egy bizonyos koron túl szükséges a gyereknek.
    Én kikérem magamnak, ne duktam be a gyerekemet az oviba, mert untam, hanem láttam rajta, hogy mennyire szereti más gyerekek társaságát.

    Lebzselés: amíg a gyerekeim alszank (este is), itthon is dolgozok, hogy minél később legyen arra szükség, hogy napi 8 órában vissza kelljen mennem dolgozni, na mert onnantól fogva aztán tényleg kevés jut belőlem a gyerekeimnek, és ténylegesen 9-10 órát kell majd az oviban tölteniük. Így most csak annyit, ami még neki is jólesik. És ezzel nem vagyok itt egyedül, szóval jobb, ha nem ítélkezel.

    Egyébként pedig Rólad azt gondolom, hogy otthon kuss a neved, ezért ilyen névtelen, arctalan fórumokon éled ki a konfrontációs igényeidet. Sajnállak!

     

    előzmény:
    cocobut (22720)
    2007-11-18  19:34
  7. 2007. november 18. 19:3422720.
    íÉn tényleg egy eccerü (látod, helyesen írni sem tudok!) lélek vagyok, az óvoda-bölcsőde a dolgozó szülőknek van, nem jótékonysági intézet, meg szolgáltatás, persze, hogy szüksége van rá a gyereknek reggeltől estig, miközben anyuci otthon lebzsel! Aztán hazavisszük a betegséget, akkor a jajgatás, hogy a másik is elkapta! Miért nem méritek fel, mivel jár két gyerek, hogy ne únjátok ilyen szinten őket oitthon, mert nektek ez a kényelmes!
    előzmény:
    Dóra34 (22719)
    2007-11-18  19:00
  8. 2007. november 18. 19:0022719.

    Itt is egy kétgyerekes...

    Nem is értem az ilyen beszólókat.

    Na majd most lehet engem igazán utálni: Zolika rkedt, nehezen vezsi a alevegőt, tehát vírusfertőzés és a légcsőszűkülete miatt ez nálunk nehezített lefolyású.

    Éjjel biztosan sokszor meg fogom nézni, hogy hogyan veszi a levegőt.

    Holnap tehát doki és ha nem mehet oviba akkor apuka is itthon lesz táppénzen! 

    Ugyanis én a kicsivel vagyok itthon és nem azért fizetjük a nem kevés TB-t, hogy én egyedül legyek itthon egy beteg nagy és egy újszülöttel, akitől ugye jó lenne elkülöníteni a nagyot, de hát hogyan is legyen egyszerre két helyen...

    Látom, hogy ez nem szokás, de nálunk ez így lesz. Utánakérdeztem, ez teljesen jogszerű, csak nem szokás. SAjnálom!

    Mi jól vagyunk, Zalán lassan 5 kiló és még mindig nagyon jó baba. Imádja a tesóját, fülig ér a szája , ha közeledik hozzá. Már szépen gagyarászik is.

    Azért két gyerek nem egy 

    Állandóan mosok , vasalok, takarítok. Reggel azért még két óra kell, hogy elinduljunk az óvodába hármasban.  

    Az uszoda "túr" sem semmi babakocsival és a nagyfiúval.

    Gildi,
    átérzem a kruppos estédet. Tavaly nálunk is volt egy ilyen éjszaka. Nem kívánom még az ellenségeimnek sem. Remélem mi már nagyok vagyunk egy befulladáshoz és átvészeljük  egy rekedtséggel és nehézlégzéssel. Most már sokkal jobban ébredt délután, mint reggel! 

    Most mennem kell.

    Puszi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. november 18. 14:4722718.

    Kedves Mindenttudó Anyuka!

    Bár senki nem kérte, hogy itt kiosszál másokat, de azért nem állom meg, hogy szó nélkül hagyjam kioktató szavaidat.
    1. A mi óvodánk 1 hónapja épült fel, tehát koszosnak éppen nem mondható, sőt...
    2. Egy 4 és fél éves gyereknek semmi szüksége, hogy otthon, Anyuci szoknyáján üljön, az ő helye igenis az óvodában van.
    3. A pénzt én nem azért kapom, hogy vele otthon legyek (ha már ezt a buggyant, általad hasznát megközelítést vesszük), hanem azért, hogy a Kisebbel otthon legyek, akinek tényleg még rám van szüksége.
    4. Ki vagy Te és hogy jössz ahhoz, hogy egy internetes fórum néhány beírása alapján berki felett is ítélkezz??? Nem vagy senki!!! Úgy hogy kímélj meg minket a további hosszászólásaidtól, már csak azért is, mert ez egy olyan fórum, ahol több éve együtt vagyunk és személyesen is ismerjük egymást. Ne szennyezd itt a levegőt légyszi!

    Köszönjük, és hasonló jókat kívánunk Neked és tökéletes Családodnak!

    Ildi
    egy egész nap nap plázában lófráló és a s...gét vakaró 2 gyerekes anya

    előzmény:
    cocobut (22711)
    2007-11-17  11:50
  10. 2007. november 17. 18:0822717.
    Miért kamunick?
    Megnéztem a hozzászólásaidat, nem sokat brillíroztál az elmúlt egy évben, csak többnyire kiosztottad a neked nem tetszőket. Ezt az olyan fórumozók csinálják akik nem akarják a rendes nickjük renoméját rontani, de piszkálja valami a csőrüket, ilyenkor szépen beregisztrálnak egy új nickkel és azon élik ki a kiosztós énjüket meg azon kérdezik meg a ciki kérdéseiket

    Na szóval mi így csináljuk, ahogy akarjuk, ez van. Kipuffogtad magad remélem. Legyen szép hétvégéd
    előzmény:
    cocobut (22715)
    2007-11-17  18:03
  11. 2007. november 17. 18:0522716.
    Nem tudsz te róla semmit, miért "dugta be" a gyereket... de persze közöd sincs hozzá.
    Nem a kommunizmusban vagyunk, hogy kussolni kell ha valami nem tetszik.
    Tessék már észrevenni, hogy az óvoda szolgáltatás, nem hatóság és nem jótékonysági intézmény, nem ingyen dolgoznak ott a nevelők, az egy MUNKAHELY nekik amit rendesen kéne csinálni.

    Te mindenkit elküldesz a sunyiba ugye? Hogy is volt, a bevándorló anyukákat manócskástul vissza az országukba?
    előzmény:
    cocobut (22714)
    2007-11-17  17:58
  12. 2007. november 17. 18:0322715.
    de miért kamunick: A nick az nick. amivel itt lehet lenni!
    előzmény:
    Hicudzsi (22713)
    2007-11-17  17:56
  13. 2007. november 17. 17:5822714.
    Hozzád képest valóban nagyon egyszerű ember vagyok, aki csak azt nem érti, hogy az agyon imádott, gyönyörűséges gyermekeiteket minek adjátok be ilyen ócska szar intézményekbe? Tudom-tudom, ottthon lenni a babucikákkal a világ legjobb dolga, csak a gyerek ne tartozna hozzá! NA még mielőtt nekem esel: én sem voltam különb nálatok és óvodába dugtam a gyerekeket mikor nem dolgoztam, de nem gyártottam hozzá ideológiát és főleg nem szidtam az óvodát! Megköszöntem szépen, hohy fillérekért nevelik és etetik helyettem! Ugyan már, még ügyeleti napon is bedugni, mint a cellácskátok, mert sok a dolga! Nevetséges! Primitív!
    előzmény:
    Hicudzsi (22712)
    2007-11-17  15:34
  14. 2007. november 17. 17:5622713.
    Na kicsit visszaolvastam az eddigi hozzászólásaidat.. egy kamunickkel idejössz kiosztani minket akikről fogalmad sincs ez a te szegénységi bizonyítványod.

    Szép hétvégét neked és ne ez legyen a legnagyobb örömöd ebben az évben, hogy jól beolvastál pár anyukának...
    előzmény:
    cocobut (22711)
    2007-11-17  11:50
  15. 2007. november 17. 15:3422712.
    Te egy nagyon egyszerű embernel tűnsz és rettenetesen el vagy tájolva...
    előzmény:
    cocobut (22711)
    2007-11-17  11:50
  16. 2007. november 17. 11:5022711.
    Már ne is haragudjatok, de ha otthon vagytok egész nap, miért kell ezekbe a koszos, szennyes, ócska óvodákba járatni a gyerekeket napközben - még az ügyeleti időben is? Nevelgessétek őket ottjon (azért vagytok otthon és kaptokpénzt érte a magyar államtól) a kiváló nevelési elveitek szerint, vagy ne kritizáljátok az óvodákat! Hiszen bedugjátok a gyereket, nem? Hogy nektek könnyebb, egyszerűbb legyen és lófrálhassatok egész nap!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. november 17. 11:3622710.

    Cellácska,

    Az óvodai dolgok nálunk is hasonlatosak, akár a régi, akár az új ovit nézem. Hangzatos nevelési programok (amik lehet meg is valósulnak), nulla visszacsatolás a gyerrekről. Bár nem akarom elkiabálni, mert jövő héten lesz, amolyan fogadóóra, ahol csak, és kizárólag a saját gyerekemről lesz szó, ahol az ígéret és reményeim szerint, megtudom, hogy miben ügyes, miben nem, hogy viselkedik, stb. Én már akkor is hálás boci szemekkel tudok nézni, ha az egyik óvónéni, önszántából elmondja, hogy "Anyuka, aludt az Eszter." Nekem ez azárt fontos, mert ha nem aludt délután, akkor tudom, hogy este 7-kor azért nyúlik málik, hisztis, mert fáradt, és nem azért mert beteg. Én ezt a kettőt, nem mindig tudom elkülöníteni, különösen a betegség kezdeti fázisában.

    Krupp és kaja: Egyetértek Veled, bár nem szakértem a témát. Azt hiszem, amennyire időm, energiám és pénztárcám engedi, igyekszem a műkajákat vegyszereket kerülni, kekszet spec nem sűrűn láttak a csajok. Igazából nincs is mikor ilyet ennikük, mert én két étkezés között nem adok semmit. Babakocsiban, séta közben, autónban nem eszünk, bevásárlás közben a "lopott kifli", ami asztalon kívül mehet. (Még mielőtt valaki feljelentene, mint anno egyik politikus asszonyunkat, ki szoktam fizetni a zacskóban nem lévő kiflit is&nbsp. Tojásról ezt nem hallottam, de ha így van, akkor mégis a Zuram kollégája által árult tojit fogom vanni, ők otthon tartják a szárnyasokat, gondolom nem láttak még hallisztet... Házi tejet iszunk most már 2 éve. Igazából néha nem tudom mit adjak a kölköknek, ami egészséges is, meg meg is eszik, mert ez a kettő, nem mindig ugyanaz .

    Kori: ez egy alkalom volt tavaly télen a Pólusban, de jó is hogy mondod, szerintem rövidesen megint megyünk. Szombat délelőtt vannak ott tanórák. Én szeretném, ha valaki hozzáértő megtanítaná Esztert, mert bár én tudok korizni, de miután a Városligeti pályán első alkalommal együtt akkorát estünk seggre, hogy 2 hétig tudatában voltam, hogy van farcsontom, na azóta másképp látom, hogy ki tanítsa meg a kölköt korizni .

    Alvási küzdelmeitekhez csak annyit: legalább nem kell törnöd a fogamzásgátlás kérdésén a fejed (már, ha nem akartak harmadikat)  .
    Egyébként meg azt gondolom, hogy miután a kezdetekkor keféltétel el ezt a dolgot (bocsi, remélem nem sértő), így két lehetőséged van (szerintem): meleg-engedékeny szülő módjára, a gyerek lelki életében nem beletiporva, megvárod még magától un meg Benneteket (max. még 5-7 év&nbsp, meleg (de akár hideg) korlátozó szülő módjára, napokig, hetekig, hónapogik, mindig visszavándorolsz vele a helyére, akár annak árán is, hogy kicsi felébred az üvöltésre (ha elég fáradt a svéd, egy idő után már úgy sem teszi&nbsp. Ha látja rajtad/rajtatok az elszántságot, hogy tudod, hogy mit akarsz, akkor egy idő után megérti. Nem egyszerű, és ha csak egyszer is engedsz, kezdheted az egészet előlről.
    Ész osztás vége, mert még úgy fog látszani, hogy értek hozzá .

    Hát , hirtelen ennyi. 

    Ja, és "Köszönjük Emese!"

    Ildi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_466824 (22702)
    2007-11-16  00:04
  18. Torolt_felhasznalo_466824
    Torolt_felhasznalo_466824
    2007. november 16. 01:2522709.
    Hogy lehet így kettesben lenni?! Úgy értem, hogy nem a gyerekkel kettesben!!!

    C.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_466824 (22708)
    2007-11-16  01:20
  19. Torolt_felhasznalo_466824
    Torolt_felhasznalo_466824
    2007. november 16. 01:2022708.
    Úgy látom, hiába írok órák (napok? ) óta, senki nem válaszol...

    Akkor kicsit nyavalygok is, hadd teljenek az oldalak.

    Sokszor azt hiszem, egyedül vagyok a problémámmal, aztán kiderül, hogy nem, viszont mások tudják kezelni...

    Szóval. Kezdünk becsavarodni attól, hogy az elsőszülöttünk csak a mi ágyunkban tudja komfortosan tölteni az éjszakát. Vannak erről jó könyvek, több tucat tanácsot végigkövettem a ne hagyjuk átjönni (akkor a kicsi ordít) - vigyük vissza (olykor sikerül, de egy óra múlva visszaoson) - aludjon a mi szobánkban (keserves éjszaka) ördögi körben, de az eredmény: szürke karikák a szemeim alatt.

    folyt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_466824 (22707)
    2007-11-16  01:07
  20. Torolt_felhasznalo_466824
    Torolt_felhasznalo_466824
    2007. november 16. 01:0722707.
    Gondolkoztam a Miki bulin. Mondtam is a pasasomnak, hogy ezt a kis maradék topikot jól szétverhetnénk, én csomagolok ajándékot, ő meg öltözzön be Mikulásnak.

    Azt mondta, "Köszönjük, Emese!"

    C.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_466824 (22706)
    2007-11-16  00:57
  21. Torolt_felhasznalo_466824
    Torolt_felhasznalo_466824
    2007. november 16. 00:5722706.
    Gildi,

    mi a helyzet a korcsolyázással?

    Vettem a miniszörnynek egy korit, szerintem magamnak is fogok egyet, de nem tudom, hova lehet járni a környéken... Meg lehet, hogy társasághoz is csapódnánk

    ...

    Ti hova jártok?

    C.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_466824 (22705)
    2007-11-16  00:47
  22. Torolt_felhasznalo_466824
    Torolt_felhasznalo_466824
    2007. november 16. 00:4722705.
    Gildi,

    a krupp. Én még nem szembesültem vele, nincs háttérinformációm, és tényleg nem szeretnék okoskodni. De. Állítólag a civilizációs gyermekbetegségek nagy része kezelhető azzal, hogy természetes élelmiszert adsz a delikvensnek. Pont ma olvastam, hogy pl. az iparilag tartott tyúk tojása allergiás sokkot válthat ki a halra allergiás embereknél, ti. halliszttel tápolják a csibéket, és egy az egybe átmegy a tojásba. És ilyen tojás van a kekszben is. És átmegy oda is az allergén.
    Szóval, kifelé a vegyszerekkel, az agyonfeldolgozott élelmiszerekkel, és a halálra kínzott állatokkal a konyhából.

    Nem térítés, meggyőződés.

    folyt.
    előzmény:
    gildi100 (22700)
    2007-11-09  14:45
  23. Torolt_felhasznalo_466824
    Torolt_felhasznalo_466824
    2007. november 16. 00:3422704.
    Lassan köszönök másnak is...

    Szia Dóra, Szia Gildi

    Kezdjük a babákkal Hát, nekem egyáltalán nem az első pár hónap volt a nyugis... Sőt, talán a 2 és fél és a 3 és fél közötti időszak a legjobb. Mert nekem most nincs olyan gyerekem...

    Nagyon cuki a minizé, nem látszanak a ragyái, a Zsozspzsóról olyan felvételeim vannak, hogy élethosszig zsarolható lenne

    folyt.
    előzmény:
    Dóra34 (22699)
    2007-11-09  09:41
  24. Torolt_felhasznalo_466824
    Torolt_felhasznalo_466824
    2007. november 16. 00:2522703.
    Mondom.

    4. Állítólag minden év végén kell személyiségértékelést, vagy mi a fittyfenét csinálni az óvónőknek a gyerekekről. Hát az én kölkömről olyat rittyentettek, hogy nem tudtam, kiről olvasok, kb. mintha egy fogyatékos gyerekről lenne szó. Az összes negatívum kihangsúlyozva, egyetlen pozitívum észre nem véve. Megmutatták szeptemberben, majd közölték, hogy a kedves szülők megkapják, amikor a drága gyermek elhagyja az óvodát. 3 év múlva. Ne is kérjük, és különben is akkora szívás volt ezt megcsinálni, hogy ők aztán egy ilyet még egyszer biztos nem stb.

    5. De ez már tényleg személyes. Van egy "madárovi" program az oviban. Szeptemberben, ragyogó napsütésben filmvetítés volt, októberben, zuhogó esőben Szentendrére mentek istállót nézni. Gondolkoztam, hogy a 4 hetes rózsaszín, vagy az egy hetes szürke cipőjében küldjem?! Az utóbbi nyert. Kb. 3 órám elment arra, amit az összesarazott stb. cipő, ruha csutakolásával töltöttem. (Plusz a cipő 3 napig száradt.) Ennivalót nem kaptak, a szülőknek kellett csomagolni, de "nem volt lehetőség" nekiállni enni (mivelhogy szakadt az eső). Délután négykor értek vissza az oviba, és a kölkök széttépték az otthonról csomagolt szendvicseket, az óvónő meg kacarászva sztorizott, hogy hogy falnak

    folyt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_466824 (22702)
    2007-11-16  00:04
  25. Torolt_felhasznalo_466824
    Torolt_felhasznalo_466824
    2007. november 16. 00:0422702.
    Hicu,

    nem a kajáltatás a legfőbb gondom az oviban, az lassan csiszolódik. Az a problémám, hogy:

    1. Szinte semmi információm nincs arról, hogy mit csinál a gyerekem egész nap. Lassan egy éve jár oda, és soha egyetlen óvónő el nem mondta, hogy legózni szeret, vagy homokozni, vagy hintázni, vagy autózni, vagy gyurmázni, vagy verekedni, vagy valami.

    2. Két hónappal a hivatalos évkezdés után derült ki (mert nyáron csak ügyelet volt), hogy a miniszörny már az óvodában sem alszik délután.

    3. Elképesztő visszautasítással találkozom, amikor szombati "ledolgozós napokon" beviszem. Ilyenkor csak ügyelet van, és előre megmondják a szülőknek, hogy "Ugye, nem hozzák be?!" Hát, nekem volt annyi dolgom, hogy bevigyem. Szinte hátat fordítottak az óvónők a síró gyereknek, aztán amikor végre rábeszéltem, hogy menjen be reggelizni, közölték, hogy nem ilyenkor kellene nekiállni. Nem tudom, miért gondolják az óvónők, hogy nekik a szabadnap is, meg a cserenap is jár?!

    tovább is van, mondjam még?!

    előzmény:
    Hicudzsi (22697)
    2007-11-02  17:57

Címlap

top