Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Forgács Intézet

Torolt_felhasznalo_386118
Torolt_felhasznalo_386118
Létrehozva: 2003. szeptember 11. 20:39
Mit tudtok róla? Milyen tapasztalatotok van?
  1. 2015. november 29. 17:2522276.

    Kara, az enyhe inzulinrezisztencia a reggeli 0 perces inzulinom 9


    Ez már enyhe, mert 2 éve mikor kiderült 17 fölött volt. Az endo doki azt mondta ezzel már simán terhes lehetek. A D-vitamint azért kell szednem mert aki IR-es annak ez gyorsan ürül a szervezetéből. Egyébként tartom a szigorú diétát, és már nem szedek gyógyszert.


    Az elmúlt 1,5 év alatt 25 kilót fogytam.


    A fehérjeport már egyszer sikert hozott ;) így most sem hagyom ki.


    A femibiont is azért szedem mert aktív folsav van benne. Van egy folsav felszívódási gondom.

    előzmény:
    Kara* (22274)
    2015-11-29  09:18
  2. Tkk
    Tkk
    2015. november 29. 11:0522275.

    Szia Manócska!


    Köszönjük szépen.


    Mi is 3 naposan kaptuk vissza őket. Sőt! A leszivaskor 9-en voltunk, ebből 7-en voltunk 3 nap múlva ott. Szerintem ez jó. Minél hamarabb a helyére kerül. 😊

    előzmény:
    *Manócska* (22273)
    2015-11-29  08:10
  3. 2015. november 29. 09:1822274.

    Szia Manocska! 


    Mit jelent nálad az enyhe ir számokban? És neked erre fehérjét kell enned? Van más szabály is? Kíváncsi vagyok. 


    Köszi. 


    Nekem holnap lesz a nagy vérvétel nap. Kicsit izgulok. :) 

    előzmény:
    *Manócska* (22273)
    2015-11-29  08:10
  4. 2015. november 29. 08:1022273.

    Szia Tkk  hatalmas gratula :)


    Szurkoltam Neked nagyon :)


    Az én esetem is hasonlít a tiédhez, szóval én is ilyen végeredményt szeretnék :)


    Nekem 3 petesejtem lett és 2 termékenyült meg, tegnap kaptam őket vissza :)


    Én is femibiont szedek.


    Én pluszban D-vitamint és fehérjeport szedek, mert van egy enyhe inzulinrezisztenciám...de férj oldalról van szükség a lombikra.


    Hány naposan kaptad vissza őket ?


    Nekünk ez az 5. lombik mindig 5 napos embriókat kaptunk vissza, most 3 naposakat. Remélem sikeres lesz.


    Nekem is a 4. lombik sikerült és 20.héten kiderült hogy nagyon beteg meg kellett szakítani a terhességet. De Sipos doki és a Tanár úr is nagyon aranyosak voltak nagyon szurkolnak :)  

    előzmény:
    Tkk (22271)
    2015-11-28  19:32
  5. Tkk
    Tkk
    2015. november 29. 07:4922272.

    Szia Momo!


    Köszönjük szépen :) hétfőn hívom az intézetet a jó hírrel, aztán majd mondják, mikor menjek. De úgy váltunk el Sipos dokival, hogy egy hónap múlva találkozunk, szóval szerintem két hét múlva megyünk, de akkor már szivhangot keresünk 😊 Talán kettőt is 😊 De az sem baj, ha egy lesz.


    Még a következő 2 hónap izgi, de szerencsére az ünnepi forgatagban könnyebben telik majd az idő!


    Boldog tripla babavarast Nektek!

    előzmény:
    momo79 (22269)
    2015-11-28  09:24
  6. Tkk
    Tkk
    2015. november 28. 19:3222271.

    Szia Viki!


    Őszinte leszek, én nem pörögtem túl a dolgot, pl én az előírtakon kívül csak femibiont szedtem/szedek. És ez volt ugyan a második terhességem (11.hetesen Elment), de beültetés ez volt az első. Szóval nem annyira tudtam mit figyeljek. Viszont, ami stimmelt mindkettő esetben az a puffadás. De nagyon durván!!! És az, hogy pont egy héttel a (nem várt) menzesz előtt kezdett fájni a mellem. De erről viszont azt gondolom, hogy abszolút egyéni. Pláne hogy nálunk velem minden ok, ráadásul még (1 hónapig)a húszas eveimet taposom. Szóval a mi helyzetunkre azt mondták, hogy nem kihívás. 100as gonalt kaptam egy hétig, mert korai ovulacios vagyok (8.nap) és nem akartak tulstimulalni. Egy hét után leszivtak 3db petesejtet, amiből 2 hibátlanul visszakerült. Azóta nyomom előírás szerint reggel a huvelygelt, este az utrot, meg két bogyót. És 100% pihenés. Munkát messziről kerülöm (pedagógus vagyok). Kérdezzetek, bár nem vagyok orvos de szivesen válaszolo

    előzmény:
    VViktória (22270)
    2015-11-28  13:11
  7. 2015. november 28. 13:1122270.

    Sziaaaa TTk!!!


     


    Szívből gratulálok!!!!!! :-):-) Tudom kissé banális kérdés, de volt bármi megérzésed, előjelek? Bármi...


    Üdv

    előzmény:
    Tkk (22267)
    2015-11-28  08:24
  8. 2015. november 28. 09:2422269.

    Szia Tkk!


    Pont tegnap gondoltam rá hogy megkérdezzem hogy mi újság van veletek. Mivel láttam hogy rég nem voltál aktív a fórumon.


    Nagyon örültem a reggeli jó hírednek végre jó eredményt is lehet olvasni az oldalon. Akkor hétfőn irány ultrahangra?


    Gondolom most már csak azon izgulsz hogy egy vagy kettő, ugye jól emlékszem kettőt kaptál vissza?


    Jujjjj én is nagyon izgulok mi lesz az eredmény.  És nagyon gratulálok!!!


    Velünk minden rendben van,  nagyon elevenek már elég serényen mocorognak. Múltkori kérdésedre a nemek elosztásában, mind három fiú. De a Forgácsosok körében azt tapasztaltam hogy elég sok fiú született az elmúlt időszakban. Kislányról nem is nagyon olvastam így visszamenőleg. Fura!


    Még egyszer nagy gratula, és értesíts hogy mizu nagyon kíváncsi vagyok!!!


    Puszi vigyázz magadra!


    Üdv momó


     

    előzmény:
    Tkk (22267)
    2015-11-28  08:24
  9. 2015. november 28. 08:4522268.

    Nagyon gratulálok. Nagyon jó hír. !!!


    Én is nagyon várom a hétfőt. Én kaptam hcg injekciokat úgyhogy én nem hiszem el a tesztjeimet. Előző kettő ugyanilyen volt. De azért én is bizakodó vagyok. :) 


    Juhuu. Sea te is várod a hétfőt? Úgy emlékszem te is aznapos vagy. :)

    előzmény:
    Tkk (22267)
    2015-11-28  08:24
  10. Tkk
    Tkk
    2015. november 28. 08:2422267.

    Sziasztok!


    Nem gondoltam, hogy a sok novemberi anyukajelolt közül én leszek az első, de remélem lavinat indítok, mert a ma reggeli eredmény:POZITÍV!!!!!


    Gyerünk lányok! Hasonlókat! Ti is!

    előzmény:
    momo79 (22240)
    2015-11-19  15:06
  11. 2015. november 27. 11:4122266.

    Szia Manócska!


     


    2 embrió dupla esély! Mikulásra meg is tapadnak a babáid! Csak pozitívan! (A tesztet is :-) )


     

    előzmény:
    *Manócska* (22265)
    2015-11-27  11:16
  12. 2015. november 27. 11:1622265.

    Szia Almond!


    Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült :(


    Mi szerdán voltunk petesejt leszíváson. Nem úgy sikerült ahogy terveztük. Összesen 2 embriónk lett és szombaton kapjuk őket vissza.


    Kezdődik a 2 hét hosszú várakozás.


    Azt sajnálom, hogy nem lett fagyibaby...bár tudom, hogy a sikerhez elég 1 embrió is :)

    előzmény:
    almond (22255)
    2015-11-25  11:37
  13. 2015. november 26. 11:3022264.

    Ismerős. Én is kiprobaltam h a tesztnek van e baja :) de gondolom ezt mindenki eljatssza :):) 


    Ne is mondd a 4 napot. Most majdnem még hosszabbítanám. Tovább éljen a remény.  Egészen félek. Próbálom addig is pihenésnek felfogni. 

    előzmény:
    almond (22263)
    2015-11-26  11:16
  14. 2015. november 26. 11:1622263.

    Szia Kara! Na igen, a sikertelen beültetés még rosszabb érzés lehet... Akiknek nem kell átélniük ezeket, nem is tudják, hogy milyen szerencsések.


    Nekem is életemben akkor volt az eddigi egyetlen pozitív tesztem, amikor a tüszőrepi szuri után másnap megcsináltam, mert ki akartam próbálni, hogy tényleg pozitív lesz-e tőle.   Hát tényleg az lett!  Persze azóta se láttam olyat élőben...


    Már csak 4-et kell aludni hétfőig. 


    Almond

    előzmény:
    Kara* (22262)
    2015-11-25  16:23
  15. 2015. november 25. 16:2322262.

    Sajnálom Almond. Ötször éltem át ezt. Az inszemeket. És volt még két beultetesem. Ez a harmadik. Én még tegnap adtam be az utolsó hcg injekciót. Úgyhogy legalább felesleges tesztelnem úgyis pozitív :) 


    A hétfő meg már egyre közelebb van. 


    Szurkolok a többieknek is. :)

    előzmény:
    almond (22261)
    2015-11-25  16:10
  16. 2015. november 25. 16:1022261.

    Az nagyon valószínű, hogy a szervezeted a sok hormonra másképp reagál, mint egy normál ciklusban. Szóval akkor inkább mondjuk úgy, hogy a mensis előjelekhez hasonlóak az érzéseid, de ilyenkor nem a mensi eljövetelét jelzik, hanem a gyógyszerektől vannak! 


    Ezért felesleges is aggódni miatta, szerintem.  Csak pihengess szépen sokat. 


    Almond


     

    előzmény:
    VViktória (22260)
    2015-11-25  15:29
  17. 2015. november 25. 15:2922260.

    Szia Almond!


    Bizony az anyagi része is megterhelő, mi sem merjük összeszámolni, mennyit is költöttünk babaprojektre....


    Ez már a nyolcadik nekifutás volt, valahogy mindig ilyen fura érzésem volt az alhasamban sikertelen próbálkozásokkor.... remélem most nem igazolódik be az előérzetem..


    Alapjáraton én is csak 2-3 nappal előbb érzem a menstruációs előjeleket, de valahogy az inszemek és az IVF-ek után mindig korábban érzékeltem (de komolyan). Meglehet, hogy a sok gyógyszer hatása volt csak... nem tudom.

    előzmény:
    almond (22259)
    2015-11-25  13:57
  18. 2015. november 25. 13:5722259.

    Méhpempőt is ettem már egy darabig régebben, de sajnos attól se éreztem változást.


    Az a bajom, hogy már annyi mindent szedek, és annyira szenvedek attól, hogy mindig fejben tartsam, hogy melyik mikor fog elfogyni, hogy mindig időben vegyek újat, ráadásul egy részüket nem is lehet mindenhol kapni, úgy kell futkosnom utána, meg hát ha összeadom, hogy mennyibe kerül ez mind... szörnyű 


    Amit szedek:


    - gyógyszerek: Bromocriptin, L-thyroxin


    - amiket az endokrinológus javasolt: D vitamin, szelén, balzsamkörte, Elevit


    - amiket magamtól találtam ki: barátcserje, E vitamin, Magne B6


    Ez 9 különböző bogyó, már ettől is mindenki totál hülyének néz, mikor meglátja.  Meg mindenhova a nagymamis gyógyszeradagolómmal megyek...


    Ezeken kívül még hónapokig szedtem Inofolicot, méhpempőt és a Gyuri bácsi féle gyógytea rendszert is próbáltuk.


    Most még erre ugye rájönnek az inszemre kapott cuccok is, Clostilbegyt, Pregnyl, Utrogestan. Meg magát az inszemet is ki kell fizetni. 


    Nem is mertem még soha összeadni, hogy mennyit költöttünk eddig a meddőségre, de sztem már a sok vizsgálattal együtt millió környékén járunk és lombikunk még nem is volt egy sem. Vicces 


    Gondolod, hogy már most mensis előjeleid lennének? Dec. 5. még elég messze van azért... Nekem ezek a dolgok mindig csak 2-3 nappal előtte szoktak jelentkezni.


    Almond

    előzmény:
    VViktória (22258)
    2015-11-25  12:06
  19. 2015. november 25. 12:0622258.

    Szia Almond!


     


    Sajnálom, hogy nem lett pozitív a teszt, de a nagy számok törvénye alapján a következőnek már be kell jönnie!!! Legalábbis én teljes szívemből kívánom ezt Neked.


    Ahogy Lisette is írta, az Inofolicot sokan dicsérik, személy szerint még a méhpempőt is javaslom. Nem tudom használnak e, vagy mindenkinél ugyanúgy használnak e, de én már mindenben bízni szeretnék.....


    Nekem papírforma szerint december 5. kellene tesztelnem, de szerintem eltolom december 6-ra, mert szombaton hivatalos teendőm lesz, és biztos, ami biztos , az esetleges negatív teszt miatt nem szeretnék kiborulva érkezni oda...


    Ami a pattanást illeti, most nekem is megjelent egy pár.... és az alhasam is "rendetlenkedik", nagyon remélem, hogy nem a menstruációs előjelek.... :-(


    Karának és Seának - és persze mindenki másnak - is drukkolok!

    előzmény:
    almond (22255)
    2015-11-25  11:37
  20. 2015. november 25. 11:5922257.

    Szia Lisette!


     


    Először is HATALMAS GRATULÁCIÓ a kisfiatok érkezéséhez! Emlékszem írtál a születése előtti napon, és másnap bizony drukkoltam neked nagyon . Micsoda boldogság lehet! Ami a kistestvért illeti, mindenképp neki kell veselkedni egy év múlva! Nekem vannak testvéreim, és el sem tudnám képzelni nélkülük az életet, mindig is ott voltunk egymásnak. Szerintem a kisfiadnak sem lenne majd rossz egy öcsike vagy hugica :-) . Természetesen a leírtak alapján megértem, hogy most "azonnal" nem vállalkoznál rá, de később talán igen.. :-)


     


    Nagy kíváncsisággal várom a további beszámolóid a kisfiadról!


    Remélem ez a november sokunknak tartogat még jó híreket!

    előzmény:
    lissette (22254)
    2015-11-25  10:58
  21. 2015. november 25. 11:3922256.

    Lissette! Gratulálok a kisfiadhoz! 


    Jó, hogy írod az inofolicot, én sokáig szedtem, aztán már nem volt kedvem annyi pénzt áldozni rá, mert nem éreztem semmi hatását, de most lehet a negyedik inszemünknél megpróbálom, hátha! Sajnos már nincs sok ötletem, hogy mit tehetnék még, hogy sikerüljön.


    Szerintetek az inszemnél is van értelme fehérjeport inni?


    Almond


     

    előzmény:
    lissette (22254)
    2015-11-25  10:58
  22. 2015. november 25. 11:3722255.

    Köszönöm mindenkinek a drukkolást, sajnos nekünk ez most sem sikerült, negatív lett reggel a tesztem.  Mondjuk sejtettem már, mert tegnap óta fáj a fejem, és egy pattanás is kijött, ezek a szokásos mensi előtti tüneteim (a barnázás mellett, ami most az utro miatt nincs).


    Az előbb hívtam az intézetet, Sipos dokival tudtam beszélni. Következő ciklusban újabb próbálkozás, ez lesz a negyedik inszemünk. A doktor úr szerint jó spermakép mellett (ami nálunk mindig jó), még több próbálkozás is lehet. 


    Úgyhogy most abbahagyom az utrót, és akkor szombaton megjön, hétfőn pedig mehetek is a 3. napi ultrahangra. Így még mindig lehet egy babám a  alatt! 


    Viktória, neked melyik nap kell tesztelned? Azt tudom, hogy Kara és Sea 30-án, jövő hétfőn tesztelnek.  Remélem nektek több szerencsétek lesz!! 


    Almond


     

    előzmény:
    VViktória (22253)
    2015-11-24  16:44
  23. 2015. november 25. 10:5822254.

    Sziasztok lányok!


    Almond én is drukkolok ezerrel! És mindenkinek akinek a napokban lesz leszívása és beültetése!


    Ma pontosan két hete, hogy 2015.11.11.-én megszületett a kisfiam, 54 cm -el és 3440 grammal. Tündéri kisfiú, nyugodt babóca. Imádjuk mindannyian!


    Én leszívás napjától ittam napi kétszer fehérjeport/ dm-es ha jól emlékszem / napi 1000 NE D vitamint vettem be, ittam az infolicot napi 2 tasakkal a lombik kezdés előtt már 2 héttel és próbáltam sok csirkemellet és tejet fogyasztani. Ezek voltak amiket pluszban szedtem a kötelező bogyók mellé. Szerintem az inofolic nekem segített h szép peték fejlődjenek, életképesek legyenek, csak a harmadik lombiknál ittam ezt az inofolicot és a harmadik volt sikeres és még egy bébit sikerült lefagyasztani. Én azt javaslom, hogy aki megteheti vegyen egy dobozzal és igya meg, hátha másnak is használ. Nekem Sipos doki mondta, de csak a harmadik alkalomnál h szedem e, akkor mondtam h nem( mivel senki sem mondta eddig ...vagy legalább is mikor kérdeztem azt mondta h azt ne ) de iszom ha kell. Persze előtte kérdezzétek meg h ihatjátok e.


    Tegnap voltam varratszedésen, a Géndiagnosztikai kp-ba kellett mennek, ott dolgozik a dokim délelőttönként és oda rendelt. Császáros voltam, de az érzéstelenítés nem sikerült teljesen, mert egyszer csak elkezdtem érezni, h vagdosnak. Azonnal kábítottak, akkor költöttek mikor szóltak, hogy ott viszik a kisfiam nézzem meg. Aztán ismét kábítottak és már csak a műtét folyosóján tértem magamhoz. Az őrzőben is volt egy óra mi borzalmas volt, soha többet gondoltam magam, én ezt a fájdalmat nem tudom elviselni, ráadásul még a császár se ment simán. Viszont ott a Géndiagnosztikai kp-ban mikor vártam a soromra, ott volt az a rengeteg kismami, előjöttek az emlékek és bizony jó volna majd még egy babóca, talán végig tudnám csinálni megint a sok szurit, ha kell, a folyamatos uh-kat, leszívást, beültetést, várakozást, 9 hónapot( borzalmas lett az is folyton rosszul voltam sajnos ) császárt. De erre még rápihenek úgy érzem, apa erőltetné a dolgot, h egy év múlva jelentkezzünk  a fagyibébiért. Nem használtam el oep-es időpontot, februárra lett egy elcsúsztatva ( remélem rendesen beírták h elhalasztva ) de remélem még egy fél évet tudok rajta tolni, aztán majd ha a pici betölti az egy évet akkor jelentkezem Sipos dokinál és megbeszéljük a továbbiakat. Így kellene csinálnom, de most még belegondolni se merek h újból az egész procedúrát el kell kezdenem. 


    Nagyon szurkolok nektek és olvasom ám a hozzászólásaitokat!!!


    Ez a hónap babás hónap lesz, érzem!! :)))


     

  24. 2015. november 24. 16:4422253.

    Almond, drukkolok ezerrel!


    Mi az IVF-ek előtt három inszemen voltunk, mindhárom inszem egymás utáni hónapokban volt - legalábbis, ha jól emlékszem, eltelt már pár év azóta - .


    Izgatottan várjuk a híreket holnap!

    előzmény:
    almond (22252)
    2015-11-24  15:22
  25. 2015. november 24. 15:2222252.

    Sziasztok lányok! Gondoltam bejelentkezem, holnap reggel kell tesztelnem, már nagyon izgulok. Nem tudom eldönteni, hogy érzek-e valamit, mondjuk inkább nem, mint igen. Meglátjuk, már nem kell sokat várni, hogy kiderüljön. Végül meglepően jól bírtam a várakozást most, és azt is kibírtam, hogy idő előtt teszteljek.


    Viszont most azon gondolkozom, hogy ha ez sem sikerült, akkor vajon kell-e kihagynunk pár hónapot. Ha jól emlékszem, a Clostilbegytre az van írva, hogy három hónap után három hónap szünetet kell tartani. Nálatok, akik szintén jártak inszemre, ez hogy volt? 


    Almond

Címlap

top