Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Forgács Intézet

Torolt_felhasznalo_386118
Torolt_felhasznalo_386118
Létrehozva: 2003. szeptember 11. 20:39
Mit tudtok róla? Milyen tapasztalatotok van?
  1. 2015. november 8. 08:3822176.

    Lányok! Olvaslak ám titeket majdnem minden nap! Én "régi " forgácsos vagyok, most léptünk a 39 -ik  hétbe.


    Mindenkinek nagyon szurkolok és akik már babáznak annak gratulálok. Én a tavaszi bébi bumm környékén voltam aktív tag, azóta pedig szépen csendben figyelek/ olvasok.


    Ahogy írjátok, hogy szuri/uh/leszívás/beültetés/várakozás/teszt lesz ekkor és ekkor mindig eszembe jut, hogy én is mennyire izgultam, hogy vajon sikerülni fog e a pici, hiszen elég súlyos endometriózisom van. És láss csodát, Sipos doktornak sikerült kijátszania ezt a fránya endo-t.


    Az én történetem( biztatásul, akik szintén ezzel kínlódnak ): tavaly januárban megműtöttek, endót mondtak, petefészekben és kívül is, majd a nőgyógyászom biztatott, hogy van kb 4 hónapom h természetes úton sikerüljön a baba, nem sikerült,  helyette ismét műtét júliusban , közben mondta már a doki a júliusi műtét előtt, hogy jelentkezzek be a Forgácsba, ő Sipos dokit ajánlotta ( gondolom őt ismerte közelebbről csak azért ), voltam Sipos doki magánrendelésén a júliusi műtét előtt. Nagyon sokat kellett volna várni az oep-es időpontra, így a fizetős mellett döntöttünk. Augusztusban kezdtük is a procedúrát, sajnos a műtét utáni 15 napon ismét tele voltam az 1-2 cm es endokkal a petefészkeimben. Elkezdtük így is, sosem lehet tudni alapon...mivel elég erős volt az endo jelenlét így nem sikerült erős petesejtet termelnem. Sebaj gondoltam majd a legközelebb sikerült. A várakozós 3 hónapban ismét endó...kaptam rá fogamzásgátlót hátha eltünteti, de nem tüntette, mensi második napján Sipos doki leszívta, harmadik napján szuri....majd ismét leszíváskor is leszívott endót is mert a szuriktól az is előjött megint. A második lombik sem sikerült, na itt már nem kenődtem el , mert láttam, hogy jobb lett a szuri kombináció és több erősebb petesejt de még mindig nem az igazi. Neki kezdtünk a harmadik, ismét endó leszívással, mert hogy megint kialakult hiába szedtem fogigátlót, nagyon mérges voltam. Viszont  még erősebb szuri kombinációt kaptam és láss csodát  a harmadik lombik sikerült, így endósan is( persze addigra már leszívta Sipos doki ismét, szóval elméletileg nem volt bennem )


    A harmadik lombiknál már nem idegeskedtem, sőt az összes szurit magamnak adtam, nem mondom, hogy kellemes volt, de egész végig egy kisbaba mosolygós arca lebegett előttem. Lehet hogy az akkori nyugodtságom is hozzájárult a sikerhez. De az biztos, hogy a harmadikat már lazán vettem nagyon.


    Ebben az intézetben nagyon jó helyen vagytok!!!! Ha én nem ide jövök, biztosan nem lehet kisbabám ilyen endóval. De ők megoldották és velem együtt örültek a sikernek! Nem szabad feladni, ki kell tartani és mindenkivel megtörténik a csoda!!!


    Nagyon szurkolok mindenkinek, gyertek, számoljatok be a fejleményekről minél gyakrabban. Igyekszem én is hozzászólni majd, biztatni titeket!!!


    Legközelebb akkor megyünk a férjemmel Pestre, mikor a kismanóm ki akar bújni. Furi lesz , hogy most már nem a Forgács lesz az uticél,  hanem a kórház. Annyira hihetetlen :)


     

  2. Tkk
    Tkk
    2015. november 7. 20:0722175.

    Micsoda siker Momo!


    Nagyon jó hír, hogy mindhárom babó rendben van. Az meg, hogy fiúk, hát Sebaj. Lányos nagyi még lehetsz 😊 Jó egészséget mindannyiótoknak!

    előzmény:
    deagro (22174)
    2015-11-07  18:45
  3. 2015. november 7. 18:4522174.

    Szia Momo!


    Nagy gratula! :) Nagy öröm. :)


    Jövő héten nálunk is beültetés. :)


    Vigyázz magatokra!


    D.

    előzmény:
    momo79 (22173)
    2015-11-07  13:39
  4. 2015. november 7. 13:3922173.

    Sziasztok lányok!


    Üdvözlöm az újakat is!


    Régen adtam hírt magunkról, de folyamatosan követtem az oldalt.


    Tegnap voltam 12.heti genetikai uh-n. Minden a legnagyobb rendben van eddig. Szépen fejlődnek, pár mm-es eltérés van a babócák között. Betegségre utaló jel nincs.


    Mindenük megvan az összes alkatrészük Úgy fickándoznak odabenn mint a kis halacskák a tóban, ha nem saját szememmel látom el sem hiszem. Hááát most még van hely, aztán majd szétrúgják az oldalam. Az " A " baba pont elkezdte szopizni az ujját, a doki egyből csinált is róla egy képet. Nagyon cuki.


    És képzeljétek mind a 3 kisfiúnak látszik,  párom egy kicsit csalódott mivel nagyon szeretett volna legalább egy leányzót, de ez most így alakult. Az a lényeg hogy egészségesek legyenek, és jó sokáig benn maradjanak.


    Aki már pocakban, és aki már pocakon kívűl babáznak nekik gratulálok!


    Többieknek nagy bébi bummot novenberre. Reméljük mindenkinek jut egy babóca a Mikulás puttonyából.


    Szép napot mindenkinek!


    Üdv Momó.

  5. Tkk
    Tkk
    2015. november 6. 13:4422172.

    Petrusch, Szofi!


    Hatalmas Gratula 👏 a csodátókhoz.


    Ne hagyjatok itt minket. Időnként Gyertek a lelkünket stimulálni 😊

    előzmény:
    petrusch (22165)
    2015-11-06  03:34
  6. Tkk
    Tkk
    2015. november 6. 13:3222171.

    Almond!


    Én is hétfőn megyek uh-ra (8.nap) 😊

    előzmény:
    almond (22168)
    2015-11-06  11:13
  7. 2015. november 6. 13:2322170.

    Szia Sea!


    Bar nem sajat tapasztalat, de egyik beultetesem alkalmaval fulltanuja voltam , h egy masik holgynek is egyetlen petet tudtak leszivni es azt az egyet sikerult megtermekenyiteni, igy vissza is kaphatta. 


    Tehat meg van remeny :-)


    Kitartast, novemberi " babaesot" mindenkinek 

    előzmény:
    Sea0817 (22169)
    2015-11-06  11:47
  8. 2015. november 6. 11:4722169.

    Sziasztok Lányok!


    VViktória, nagyon köszönöm Neked is a választ!


    almond nagy eséllyel mi találkozunk hétfőn is, és szerdán is.



    Túl vagyok egy újabb UHn (6.nap), sajnos bal oldalon csend, és a jobb oldalon is csak egy 15mm-es mutatkozik. 


    Hétfőn még egy UH, majd valószínűleg szerdán leszívás. A Tanár Úr szeretné elkerülni, hogy idő előtt magától nyíljon ki a tüsző.


    Ugyan a vörös hajú hölgy (sajnos nem tudom ki Ő pontosan, mert nem mutatkozott be) biztatott, hogy három nap stimu után ezért nem kell aggódni, de a Tanár Úr is felkészített a legrosszabbra. Nem biztos, hogy abban az egyben is található lesz használható petesejt. 


    A szuri adag is változott, az eddigiek mellé kaptam + 4 napi Cetrotidet. 


    Eddig nagyon magabiztos voltam, most viszont kezdek aggódni.


    Van valakinek tapasztalata, tanácsa ilyen helyzetre?


     


    Szívből gratulálok minden pocakos kismamának, remélem idővel (mihamarabb) mindannyian követjük példájukat.


     


    Legyen nagyon termékeny Novemberünk!!! 

  9. 2015. november 6. 11:1322168.

    Sziasztok lányok! Jövő hétfőn délelőtt megyek az intézetbe az újabb (10. napi) inszeminációs ultrahangra, lesz még esetleg valakinek aznap? 


    Ha minden úgy megy, ahogy az előző két alkalommal, akkor szerdán pedig megcsinálják a harmadik inszemünket.


    Szorgalmas tüszőérlelést és ügyes szuribeadást mindenkinek! A babásoknak pedig nagy gratula, jó ilyen pozitív híreket olvasni, bennem mindig élteti a reményt (ami egyébként sokszor elszáll sajnos). 


    Almond


     

  10. 2015. november 6. 08:2622167.

    Perusch!


     


    Szívből gratulálok a kisfiadhoz, úgy örülök, hogy egy újabb pozitív kimenetelű történetet olvashatok! Látom, mi egy cipőben járunk( petevezetékek kivétele) és te vagy az újabb bizonyíték, hogy nincs lehetetlen!


    Mi most járunk a 30.hét végén, a mi kisfiunk január közepén érkezik!


     


    Nagyon szorítok a többi lánynak, remélem jó termékeny lesz az év vége!!!

  11. 2015. november 6. 06:3822166.

    Szia Petrusch!


    Szivbol gratulalok a kisfiatokhoz!!! 


    A te torteneted is feler egy igazi csodaval, es alatamasztja azt az oly sokszor " elhangzott" mondatot: eleg egyetlen megtermekenyult petesejt is.... 


    Udv

    előzmény:
    petrusch (22165)
    2015-11-06  03:34
  12. 2015. november 6. 03:3422165.

    Sziasztok!


    Én az év elején voltam aktív részese a fórumnak, azóta is olvasgatlak titeket.


    A történetem nagyon röviden: Több műtétem volt az évek során és sajnos mindkét petevezetőmet ki kellett venni. Január végén vágtunk neki a lombiknak (antagonista protokoll), végül 11 tüszőt szívtak le, abból 10 megtermékenyült, de a 3.napra már csak 1 maradt... Őt megkaptuk és 40 hét meg egy kis ráadás után múlt pénteken megszületett a kisfiunk Márton 62cm-vel és 4150grammal!


    Mindenkinek kívánom szívből, hogy ezt a csodát megélhesse! Jó kezekben vagytok!

  13. 2015. november 5. 22:0922164.

    Szia Sea!


    Az injekciókat nálam "mindig" vizsgálatról vizsgálatra írták fel, az Uh-k után dönt az orvos - annak tükrében hogyan fejlődnek a tüszők - milyen gyógyszerből mennyire van szükséged. Injekciózni a leszívásig fogsz, sőt a beültetés után is pár napig.... Tisztára mintha tűpárnák lennénk


    Nody, köszönöm a választ :-)


     

    előzmény:
    Sea0817 (22163)
    2015-11-05  20:22
  14. 2015. november 5. 20:2222163.

    Szia VViktória!


    Köszönöm a megnyugtató választ! Napról napra egyre profibb vagyok a koktélkeverésben, de a szuri beadás még nem  minden alkalommal észrevétlen.



    Első körben 5 napi adagot kaptam, holnap reggel szuri nélkül kell mennem UHra. Kérdésem lenne, ki hány napig injekciózott és a további szükséges adagokat mikor írták fel?


    Előre is nagyon köszönöm a válaszokat, és nézzétek el nekem, ha butaságokat kérdezek esetleg, de még újonc vagyok a terepen.



     

    előzmény:
    VViktória (22159)
    2015-11-05  08:42
  15. 2015. november 5. 19:1022162.

    Viktória,én csak egy tüszőrepesztőt és semmi más szurit nem kaptam!Ill csak Utrogestant kellett még szedni spontán beültetéskor!


    Mivel annyi bogyót szurit nem kaptam ezért is engedi Tanár úr h köv.ciklusban újra mehetek lombikra!


    Az h fagyasztott v esetleg normŕl embriós beülti egyikre sincs garancia!


    Nekem egy ilye egy olyan volt és sajnos egyik sem sikerült😔


    Bizz nagyon magadban és kívánom h növeld a fagyibabásom táborát😉

  16. 2015. november 5. 12:5822161.

     


    Szia Nody!


    Koszi az infot :-). Neked is spontan beultetes volt? A Tanar Ur mondta telefonon, hogy mivel ez az elso fagyibabas IVFunk , igy spontan beultetes lesz... tehat alig vmi gyogyszer.... kicsit aggodom, hogy jo e ez, mennyi az eselye a megtapadasnak igy elokeszites nelkul? ( feltetelezem h van olyan fagyibabas beultetes is, amit gyogyszeres kezeles eloz meg...)


    Errol mi a velemenyetek? Van vkinek eziranyu tapasztalata?


    Elore is koszonom szepen!

    előzmény:
    Nody (22157)
    2015-11-04  19:03
  17. 2015. november 5. 12:3022160.

    Szia Sea!


    Ugyanígy 2 Fostimonnal és 1 Merionallal kezdtem, mi is összekutyultuk, nem volt belőle probléma. Valószínű, hogy antagonista protokoll van Nálad is, ami Tanár úr szerint a "legemberbarátibb" protokoll.


     


    Tita

    előzmény:
    Sea0817 (22158)
    2015-11-04  21:00
  18. 2015. november 5. 08:4222159.

    Szia Sea!


    Eloszor is udv a taborban :-) !


    Ne izgulj aZ injekciok miatt - kevesebb oldoszerrel erosebb koncentratum :-) , az orvosok tudjak mit szabad es mi hasznal nekunk. Nekem is allandoan keverni kellett a kulonbozo porokat egyetlen oldoszerben...


    Remelem Mindannyiunknak Babat hoz a Mikulas :-)

    előzmény:
    Sea0817 (22158)
    2015-11-04  21:00
  19. 2015. november 4. 21:0022158.

    Kedves Sorstársak!


     


    Új vagyok itt, csak néhány napja bukkantam szívmelengető társaságotokra. 


    Mi is nemrég kezdtünk a Forgácsban, feltételeinknek és szűk időfaktorunknak köszönhetően, a Tanár Úr egyetértésével azonnali lombikba kezdtünk.


    Nincsenek előzményeink, így tapasztalatokkal sem rendelkezünk, ezért előre is hálás köszönetem minden tanácsért. 


    Tegnap voltam (3. nap) az első UH-n, ami megnyugtató volt, bár meglepett, hogy egy számomra teljesen ismeretlen fiatal doktor vizsgált meg. Diagnózisa szerint minden rendben, a múlt évben felfedezett miómám sem rakoncátlankodik, akadályt sem jelent a siker útján.


    Megkaptam az első gyógyszer és szuri adagomat.


    Első kérdésem a szurikra vonatkozna. Napi 2x1 Merionalt és Fostimon Hpt kaptam. Ezt a kombót viszont nem olvastam itt fent senkinél. Van esetleg mégis tapasztalata valakinek ez ügyben?


    Ami furcsa még, hogy a szuri elkészítését úgy mutatták meg, hogy a feloldó folyadékkal először a Merinalt szívom fel, majd ezt a Fostimonba nyomva feloldom azt is, és utána szúrok hasfalba. Viszont mindkét gyógyszer tájékoztatójában azt olvastam, hogy más készítménnyel nem keverhető. 


    Ráadásnak mi is megkaptuk az antibiotikum és szteroid adagunkat is.


     


    Pénteken kell mennem a 6. napos Uhra, már kíváncsian várom milyen új információkkal leszek gazdagabb. 


     


    Boldogság lenne, ha a Mikulás puttonyában egy  lenne! 


     


    Hajrá November! Kitartás és rendíthetetlen hit mindenkinek!


     

  20. 2015. november 4. 19:0322157.

    Mi is az utca végén szoktuk megvenni a szurikat, bogyókat-mert ott tutira mindíg van és nem kell várni más patikára napokat!
    Nekem most volt a fagyis beülti, amúgy semmi különös..


    Reggelit ehetsz, teli hólyaggal kell menj-mint a rendes beültinél.Gyorsan nekivetkőztök és sorakozó!Ugyan az az egész eljárás, megkapod a fagyi bébiket utána pihi és spuri haza :)

    Eljött a Ti időtök is hamar, drukkolok nektek nagyon!!!

  21. Tkk
    Tkk
    2015. november 4. 15:0222156.

    Beadtam az első adag gonalt. Ha nem én tettem volna, észre sem veszem.


    Ettől aztán igazán ne tartson senki!


    Hajrá lányok!

    előzmény:
    VViktória (22155)
    2015-11-04  12:32
  22. 2015. november 4. 12:3222155.

    Szia Ttk!


     


    Az Albatrosz patikaban az utca vegen mindent megkapsz - shogy Deagro is irta- :-)


    Nekunk ez az otodik IVF de fagyibabasbol csak az elso...ezert kisse ismeretlen a terep. Kozel egyidoben lesz a beultetesunk - ha nov.13.lesz a leszivasod es ra ot napra a beultetesed :-) :-) Ha az elozo IVFekbol indulok ki akkor en is nov. 18. vagy nov.19.., mar ha jol matekoztam :-)

    előzmény:
    Tkk (22153)
    2015-11-04  10:03
  23. 2015. november 4. 11:4922154.

    Szia!


    Mi a 11. napi ultrahangon voltunk. Pénteken leszívás és talán hétfőn beültetés. :)


    Minden receptet az utca végén lévő patikában tudtok kiváltani. Ott mindig minden van.


    D.

    előzmény:
    Tkk (22153)
    2015-11-04  10:03
  24. Tkk
    Tkk
    2015. november 4. 10:0322153.

    Sziasztok!


    Nos megvolt nekünk is az első uh (3.napi). Jelenleg 9db tüsző van.


    Megkaptuk a sok receptet, tabletták, gonal, cetroakármi. Még kicsit kaoszos....


    Szóval következő uh hétfőn és kb péntek magasságában leszivas.


    Jól jártam ezekkel az injekciókkal. Egyik patikában sincs, csak délutánra lesz meg...


    Na Sebaj. Talán nem gond...


    Viktória!


    Én nem tudok semmit a spontanrol. Az injekció nélkül, mint kvázi egy inszeminacio, csak fagyi babákkal?

    előzmény:
    VViktória (22152)
    2015-11-04  07:50
  25. 2015. november 4. 07:5022152.

    Szia Kara!


    En magamtol mentem el endokrinologiai vizsgalatra es ott nem allapitottak meg inzulinrezisztanciat nalam ( az intezetben nalam nem is csinaltak ilyen vizsgalatot...)


    Ami az utolso bekezdesed illeti, sajnos valoban igy van, de van ra gyogyszer!! Es meg valami - csak hogy felviditsalak :-) - ... egy kedves ismerosom , aki szinten Forgacsos volt inzulinrezisztenciaval kuzdott, amit sikertelen mas Intezetben vegrehajtott IVF-ek utan itt a Forgacsban vegre kezeltek.Ma mar egy edes kisfiu boldog anyukaja.


    Itt szerintem jo kezek kozt vagyunk :-)


    En szemely szerint pentek 13-an megyek UH-ra, spontan beultetes lesz.  Errol tudna nekem valaki reszletesebben meselni?


    Udv

    előzmény:
    Kara* (22151)
    2015-11-03  17:21
9 10 11 12 13

Címlap

top