Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Forgács Intézet

Torolt_felhasznalo_386118
Torolt_felhasznalo_386118
Létrehozva: 2003. szeptember 11. 20:39
Mit tudtok róla? Milyen tapasztalatotok van?
  1. Torolt_felhasznalo_946486
    Torolt_felhasznalo_946486
    2004. május 26. 07:24151.
    Igen, a HSG az átjárhatósági. Nekem röntgenes, folyadékfeltöltésest akart csinálni a tanár úr. Gondolom az a kontrasztanyagos. Ezt a kórházban csinálja. Ha pedig komolyabb gond van, akkor kell csak a lapar.

    Üdv.

    V.
    előzmény:
    szivike (150)
     
  2. 2004. május 25. 17:08150.
    A HSG az az átjárhatósági ugye? A Forgácsban melyiket csinálják, a Laparost vagy a kontrasztanyagost?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946486 (149)
     
  3. Torolt_felhasznalo_946486
    Torolt_felhasznalo_946486
    2004. május 25. 14:32149.
    Sziasztok!

    Szivike: nálam úgy kezdődött a kivizsgálás, hogy már nagyjából tudtam, mi a gond. Mert előtte máshová is jártam. Az előző helyen azt mondták, PCO-m van, enyhébb fokozat. Októberben bejelentkeztünk a Forgács Intézetbe, kb. 2 hétre rá kaptunk időpontot. Akkor már túl voltam a 3. napon, úgyhogy a következő ciklusban kellett mennem vérvételre a 3. és 21. napon. Akkor derült ki, hogy nem is PCO, hanem a prolaktin magas. Azt szedtem kb. két hónapig, közben voltam 1-2 magánrendelésen. Mindig néztek uh-val, és minden hónapban kétszer vettek vért a hormonszint ellenőrzés miatt. A férjemet nem vizsgálták, mert vittük a papírt a másik helyről, hogy vele rendben van minden. Nekem még nem volt HSG, de pont az jött volna. És hallottam, hogy immunológiai vizsgálatot (PCT) is csinálnak, ahol ellenanyag termelést néznek.
    Hát ennyit tudtam segíteni, de talán akik már régebb óta járnak oda, többet tudnak.
    Én is remélem, hogy a talpmasszázs segit nekem, ha legalább mindig rendesen megjön, már az is valami.

    Sziasztok.

    V.

    előzmény:
    szivike (148)
     
  4. 2004. május 25. 09:11148.
    Szép napot mindenkinek!
    Ti már tapasztaltak vagytok mindenféle vizsgálatok tekintetében, elmesélnétek, hogy a Forgácsban hogyan zajlik a dolog az elejétől?
    Holnap megyek megint az Ágotához. Remélem ennek a szorgalmas masszírozgatásnak meg is lesz az eredménye.
    Puszi mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_943289
    Torolt_felhasznalo_943289
    2004. május 24. 17:00147.
    Sziasztok!!

    Ágota már nem fogja birni a sok babára vagyó hölgyet!!!:-))
    De arany keze van!Igaz lányok?:-)
    Engem ma megmasszizott és most nem fájt. Ez mindig változik, hol fáj hol meg jólesik csak. Azt mondta hogy most szépen megvastagodott a nyálkahártyám. Mertem is remélni ennyi szuri után. De szerinte a bal oldalon van még egy petém. Hát az vajon hogy lehet?A tüszörepitöl nem kellett volna eltünnie???Ti mit tudtok erröl???
    Amúgy meg ideirom az Ágota számát. Eddig priviben irtam, de annyian kérik, hogy inkább közzé teszem!
    Mészárosné Borszéki Ágota. Tel:06-30/913-0899.
    1085, Bp. József krt. 14. H, Sz, P délután van itt. Ja és azt mondjátok Neki, hogy Tünde adta meg a számot, hogy tudja hova tenni a dolgot!
    Mufi:Reméltem, hogy már túl vagy a nehezén. Legközelebb, már biztos nem lesznek ilyen gondok!És nagyon drukkolok, hogy az már sikeres is legyen!
    Valentine:Na. . . végre hogy megjött!!!Nagyon örülök!!:-)
    Akkor most már csak tényleg pihenned kell és megerösiteni magad. És utána jöhet a baby!!!
    Tesztelésre nem gondolok még. . . és hogy öszinte legyek úgy érzem nem is lesz rá szükségem!Tudom hogy hülyeség 3 nappal akció utána ilyet mondani, de ezt érzem!!!De majd meglátjuk, ugye a vak is ezt mondta!!!
    Mártibaba:Nekem még csak ez volt az elsö szuris hónapom és nem kellett ennyi szurit kapnom, igy nem tudok neked válaszolni!
    Tudom hogy pocsék ennyit szuratni magad, de ha használ és lesznek szép nagy tüszök, akkor végül is mindegy, hogy jutottál odáig. Nem?
    Sziasztok!Nyulka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248464 (144)
     
  6. Torolt_felhasznalo_166268
    Torolt_felhasznalo_166268
    2004. május 24. 14:55146.
    Sziasztok lányok!

    Eddig még csak egyszer írtam ide, én is a Forgács Intézetbe járok. ma voltam 10. napi UH-n, inszeminációnk lesz.
    Serophenre nem reagáltam és most Fostimon szurikat kaptam, hogy szép kis tüszőim legyenek. 5 ampullával kaptam. Mai eredmény, engem elkeserített.
    10 mm tüsző a jobb oldali petefészkemben. Bal oldalon meg van 3 tüszőm: 9mm, 8mm, 7mm. A nyálkahártyám 4 mm. Erre most kaptam ma dupla dózist, holnap is és szerdán már csak egy szurit. Csüt megint UH. Ha minden jól megy szombaton inszem.
    Járt már igy valaki közületek, hogy ennyi szuri kellett?
    Másik kérdésem, engem is érdekelne a talpmasszázs. El tudnátok küldeni az elérhetőséget. Hátha ez is segít.
    E-mail:martibaba@hotmail. com

    Előre is köszönöm
    Marti
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. május 24. 14:11145.
    Halihó
    Igen ma megyek az Ágotához. Már várom. Kíváncsi vagyok fog e fájni. Valamit biztos tud ha neked is megjött. Ha nekem rendszeressé tudja varázsolni az maga a csoda.
    Puszika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946486 (143)
     
  8. Torolt_felhasznalo_248464
    Torolt_felhasznalo_248464
    2004. május 24. 09:56144.
    Sziasztok!

    Nagy érdeklődéssel olvastam a talpmasszázs tapasztalataitokat! Meg tudnátok Nekem adni a telefonszámát? Nagyon szeretném kipróbálni! Amúgy helyileg hol található?
    Valentine! Remélem már jól vagy és a mensi végéhez közeledve nem fáj már!
    Nyulka! Köszi a biztatást, már túl vagyok a mensin, el fog telni ez a pihenős hónap, meg persze azért próbálkozunk addig is. . . Veled mi a helyzet?

    Pusza
    Mufi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_946486
    Torolt_felhasznalo_946486
    2004. május 24. 09:44143.

    Sziasztok!

    Hogy vagytok? Nekem szombaton végre megjött!!! Igaz, iszonyúan fájt, be kellett vennem két gyógyszert, amit sose szoktam. De mostmár jobban vagyok, szerintem a vastag nyálkahártya nagy része már távozott. Voltam 3. napi vérvételen is, majd 21. napira megyek júniusban. És szedem a bromot, meg járok talpmasszázsra. Aztán majd 2-3 hónap múlva meglátjuk. Nem is mernék még próbálkozni, hátha nem elég erős a méhem. És inkább 1-2 hónappal később legyek terhes, mint hogy megint gond legyen.
    Nyulka: Nálad mi újság? Mikor akarsz tesztet csinálni?
    Rosa: üdvözöllek! Már majdnem 15 éve szeretnétek gyereket? Hány éves vagy? És miért nem mentetek meddőségi központba? Ott már biztos csináltak volna valamit. A rendszertelen ciklus pedig együtt jár azzal, hogy ritkán van pé. Nekem is rendszertelen volt mindig, gyógyszert kell szednem hogy egyáltalán legyen pé-m.
    Neked is elhalt a terhességed, vagy spontán elvetéltél?
    Szivike: Te ugye ma mész az Ágotához? Majd tudósíts, hogy milyen volt. Nekem a múltkor fájt, de lehet, hogy hozzájárult, hogy szombaton megjött.

    Üdv.
    Valentine
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. május 22. 08:24142.
    Jó reggelt
    Hát tul képpen 15 éve vagyunk házasok és az első évektől eltekintve sosem vigyáztunk, mégsem jött össze.
    Igaz hogy ilyen rendszertelen ciklus mellett nem is csoda. Néhány éve volt egy próbálkozásunk egy dokinál, de nem igazán férkőzött a bizalmamba. Csinált egy jó kis túl stimulált petefészket, / akkora volt mint egy teniszlabda/. Jóformán semmilyen vizsgálat nélkül. Egy vérvételre küldött el , ahol állítólag hormonszintet néztek. Na szóval az nem mondhatnám kezelésnek. Két éve volt egy vetélésem 7 hetesen. És azt hiszem mostanra értem el azt a lelki állapotot, hogy akkor most mindent bele.
    És te hol tartasz?
    Puszika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946486 (138)
     
  11. 2004. május 21. 14:48141.
    Igen tudom, ott is szoktam lenni.
    előzmény:
    Kiara7 (140)
     
  12. 2004. május 21. 14:44140.
    Szia Vivi! Van itt egy topic, petesejtet adok címmel. (Vagy valami hasonló címmel).
    előzmény:
    Vivyenne (130)
     
  13. 2004. május 21. 08:56139.
    Szivike és Valentine, köszönöm az infót. Mivel még csak nemrég lakom Pécsen, egyelőre nem váltok orvost/kórházat, itt segítőkésznek tűnnek. Innen nemigen tudnék feljárni Pestre, de ha nem lesz más, megpróbálom majd.
    Nektek is sok sikert és jó hétvégét!
    előzmény:
    szivike (137)
     
  14. Torolt_felhasznalo_946486
    Torolt_felhasznalo_946486
    2004. május 21. 07:20138.

    Sziasztok!

    Nyulka: mondta az Ágota már a múlt héten is, hogy vastag a nyálkahártya és meg kellene jönnie napokon belül. De azóta már egy hét eltelt és még nem jött meg. Fogalmam sincs, mit csináljak. Azt hittem, hogy a 3 hónap várakozási idő a műtéttől számít, de az Ágota azt mondta, hogy onnantól kezdve, hogy visszaáll a ciklusom. Na, azt várhatom ezek szerint.
    Szivike: én jövő szerdán megyek megint. Ti mióta próbálkoztok? Még nem is voltál semmilyen vizsgálaton?
    Vivy: szerintem is próbálj ki más meddőségi központot. Itt mindenki ajánlani tudja Neked a Forgács Intézetet. Hallottam már olyat, hogy valaki Pesten három meddőségi központot próbált végig, a lombikokat is mindig máshol csinálták, és végül lett gyereke. Lehet, hogy máshol tényleg tudnak valami újat mondani. Én is kitartást kívánok Neked!!!!

    Sziasztok, kellemes hétvégét mindenkinek!
    V.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. május 20. 16:11137.
    Szia Vivy
    Én pestre járok Nyulka jóvoltából. Illetve most voltam másodszor. Sztem próbálj ki mindent, hátha tud valami segíteni a problémádon. A Dévait illetően meg ez egy hasznos dolog amit mondtál. Ha nekem nem sikerül néhány hónap alatt a spontán baby /talpmasszázs rásegítéssel/ akkor megyek valamelyik intézetbe. De lassan már csak kettő marad amelyikből választani fogok. A többi a hozzászólások révén kiesett.
    Esetleg próbálj ki másik meddőségit is. Hátha mást látnak meg és tudnak segíteni.
    Kitartás: Andi
    előzmény:
    Vivyenne (134)
     
  16. 2004. május 20. 16:04136.
    Szia Nyulka
    Magától csinálta meg az enyémet. A páromét legközelebb fogja megcsinálni, mert azt mondta , hogy nagyon fárasztó, sokat kell koncentrálnia.
    Kiváncsi vagyok róla mit fog mondani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_943289 (135)
     
  17. Torolt_felhasznalo_943289
    Torolt_felhasznalo_943289
    2004. május 20. 09:34135.
    Sziasztok!

    Valentine:A tüszörepit tegnap este kaptam. Hát nem mondom ez volt a legrosszabb, mert 2 ampullával kellett beadni és még most is fáj a hátsóm töle. De ha használ, akkor semmi nem érdekel.
    Ágota a mensivel kapcsolatban nem tudott mondani semmit?Úgy is érezni fogja, hogy mikor lehet meghozni és akkor majd jól megnyomorgat!:-))
    Szivike:A számmisztikát magától csinálta meg az Ágota?Ugye milyen érdekes?Nekem is meg a páromnak is megcsinálta. Én is csak néztem nagyokat!:-))
    Kedves többi Forgács Intézetes!!!Merre jártok????Irjatok!
    Puszi:Ny.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946486 (131)
     
  18. 2004. május 20. 09:01134.
    Szia Andi!

    Talpmasszázst még nem próbáltam. Hová jártok?
    Természetgyógyásznál már voltam, sikerült egy kuruzslót kifognom. :(
    Én reikizni szoktam, másnál hatásos szokott lenni, magamra nincs elég erőm.
    Igen, Dévaiból csak egy van:) Nem antireklámnak, inkább figyelmeztetésnek szántam róla az infót, nehogy más is úgy járjon, mint én.
    előzmény:
    szivike (133)
     
  19. 2004. május 20. 08:47133.
    Hát szép történeted van. Azt hiszem sok okosságot nem tudok mondani. Próbálj ki egy profi reflexológust, hátha van valami lehetőséged. Most többen is próbálkozunk erről a topikról a talpmasszázzsal. lehet hogy veled is tudna valamit kezdeni.
    Ez az a Dévai intézetes Dévai?
    Szia Andi
    előzmény:
    Vivyenne (130)
     
  20. 2004. május 20. 08:42132.
    Szia Valentin!
    Most egy picit nekem is fájt, de azt mondta az Ágota, hogy marhára magas a fájdalom küszöböm ezért nem fáj annyira. Aki utánam következett volna az lemondta, igy több mint egy óráig kezelgetett az Ágota. Megcsinálta a számmisztikát, masszírozta a derekamat / valamilyen csakra pont van ott/. Olyan jellemrajzot adott, hogy csak pislogtam. Röviden ennyi.
    Puszi Andi
    Ja hétfőn megyek legközelebb 4 re. Lehet, hogy találkoztunk is, mert öt előőt tíz perccel jöttem el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946486 (131)
     
  21. Torolt_felhasznalo_946486
    Torolt_felhasznalo_946486
    2004. május 20. 07:31131.
    Sziasztok!

    Szivike: milyen volt a talpmasszázs? Nekem most eléggé fájt, de a múltkor mondta az Ágota, hogy az első alkalommal nem fáj, utána viszont fog fájni.
    Még mindig várom a mensit.
    Nyulka: hogy vagy? Holnap kapod a tüszőrepesztőt, ugye? Nekem lehet, hogy volt késői pé-m, de tegnap az Ágota azt mondta, hogy a jobb petefészekben még mindig érzi a tüszőt. Akkor nyilván nem repedt meg. De lehet, hogy előtte volt a balban is, és az megrepedt.
    Mindegy, csak jöjjön már meg.
    Lizianyu: a tesztek a beágyazódás utáni 3. naptól (normál körülmények között 3-4 nappal a mensi előtt) már kimutathatják a terhességet, de nem mindenkinek a szervezete kezd rögtön HCG hormont termelni. Ezért nem is érdemes olyan korán tesztelni. Én azon a napon csináltam először tesztet, amikor meg kellett volna jönni, és du-i pisiből azonnal kimutatta a Medilab terhesteszt. A Clearblue és a Gravi HCG még ennél is érzékenyebb, ezek drágábbak is.

    Üdv.
    Valentine
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. május 19. 08:10130.
    Jó reggelt:)
    Azt jelenti, hogy 4 éve nincs vérzésem. Az FSH és LH szint 7-szerese a megengedettnek.
    Bromot én is szedek, de erre nincs hatással.
    És azért tartok itt, mert 10 éve hormonkezelésben részesítettek, így hosszú lenne a történet, de gyakorlatilag ez okozta. Egyébként 10 évig jártam a Dévaihoz, az elbocsátó szép üzenete így szólt: "Ne egyen gyümölcsjoghurtot, mert telepumpálják hormonokkal. " Kétségtelen, hogy ez így van, de azért ennyire ne nézzen hülyének.
    Akkor már hihetőbb az a verzió, hogy Csernobil hatása, mivel a korosztályomban sokan vannak így.
    Nemrég Pécsre költöztem, itt voltam a meddőségi rendelésen, és itt esett szó a donor-lehetőségről.
    Ezért érdekel, hogy van -e ilyen irányú tapasztalatotok, történet, vagy valami jótanács.
    előzmény:
    szivike (127)
     
  23. Torolt_felhasznalo_943289
    Torolt_felhasznalo_943289
    2004. május 18. 23:30129.
    Sziasztok!

    Mufi:Nagyon köszönöm a drukkot, próbálunk ügyesek lenne!Aztán majd kiderül, hogy mennyire vagyunk azok!!!
    Remélem Te is hamar rendbe jössz és folytathatjátok tovább az inszemet.
    Lizianyu:Hát sajnos nem tudok Neked sok okosat mondani. Én sem nagyon ismerem a teszteket. De azt tudom, hogy nem mindenkinek mutatja ki a nagyon korai terhességet. Ezért szerintem is higgyen inkább a vér tesztnek mint ennek a gyógyszertárinak. Vannak olyan tesztek, amik a beágyazódás utáni 3. naptól használhatóak. De az orvosok általában az elmaradt menstruáció után javasolják a használatát.
    Látom lányok nagyon belelkesültetek!:-))Ágota tényleg nagyon sok babát "összehozott" már. Nem véletlenül ajánlottam Nektek!!Csak ügyesen igy tovább!:-)
    Puszi mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_946486
    Torolt_felhasznalo_946486
    2004. május 18. 18:36128.
    Sziasztok!

    Szivike: Nekem egyáltalán nem fájt, csak akkor amikor a méh-pontomhoz ért. Mondta is, hogy nincs rendben az egyik fele. Ezt idáig is gondoltam. Egyébként nekem is rendszertelen volt mindig a ciklusom, 16 éves koromban egyszer fél évig kimaradt. Most is biztos azért nem jön meg, mert nem jól működnek a hormonok. Attól, hogy volt egy elhalt terhességem, már meg kellett volna jönnie. És pénteken lesz 7 hete, hogy kikaparták a méhemet.
    De attól, hogy valakinek szabálytalan a ciklusa, még nem biztos, hogy korai klimaxa van. Látod, én spontán terhes lettem, pedig nem is számítottam rá. Következő ciklusban lett volna HSG-m. Te jársz valamelyik meddőségi központba? Mert hormonvizsgálatot mindenképp kell csinálni. Nekem ott derült ki a magas prolaktin, amire bromot kezdtem szedni.

    Üdv.
    V.
    előzmény:
    szivike (127)
     
  25. 2004. május 18. 16:36127.
    Nálad mit jelent az , hogy borzalmas a hormonháztartásod? Mert nálam azt jelenti, hogy volt olyan év amikor talán 3x volt meg. Mostanában egészen "rendszeresnek" mondhatom, hozzávetőleg 40 és 60 nap között általában meg is jön. Lehet hogy nekem is korai klímaxom van? / A büdös életben sosem volt normális/
    előzmény:
    Vivyenne (125)
     

Címlap

top