Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Forgács Intézet

Torolt_felhasznalo_386118
Torolt_felhasznalo_386118
Létrehozva: 2003. szeptember 11. 20:39
Mit tudtok róla? Milyen tapasztalatotok van?
  1. Torolt_felhasznalo_943289
    Torolt_felhasznalo_943289
    2004. május 1. 19:2251.
    Szia Melcsilla!

    Nagyon nagy gratula a babucidhoz. Remélem nekünk is ilyen siker történeteink lesznek majd és mi is ezzel fogjuk vigasztalni azokat akik még reménykednek!!!:-))
    Vigyázz nagyon magatokra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215519 (50)
     
  2. Torolt_felhasznalo_215519
    Torolt_felhasznalo_215519
    2004. május 1. 18:4150.
    Sziasztok!
    Tavaly januárban mentünk el először az Intézetbe, és boldogan mondhatom, hogy 7 1/2 hónapos kismama vagyok. Én, aki meg volt győződve arról, hogy lehetetlen elméletileg: 20 évesen cisztára műtöttek, a bal petefészkemet szinte teljesen "eltüntették", de a jobbot is csonkolták. Akkor még endometriózist is megállapítottak. 2002. decemberében közölték az Uzsokiban, hogy miómám van, KI KELL VENNI, vele együtt a méhemet sem tudják megmenteni, a gyerekáldásról lemondhatok. Sírva mentem a tanár úrhoz, aki nevetve közölte, hogy hol a baj?! Először összehozunk egy babát, utána foglalkozhatunk a mióma témával. Közben kiderült, hogy bélgyulladásom van, folyamatosan gyógyszereztek, az állandó gyulladás nem tett jót a medence szerveinek.
    Próbálkoztunk először gyógyszerekkel, gyönyörű peteéréseket produkáltam minden eredmény nélkül. Majd inszemináció, és sikerült az első!!! Mikor utána lekászálódtam a kezelőszékről, akkor sem gondoltam, hogy összejöhetett. Elméletileg 5ször kellett volna menni, de határozottan állítottam, hogy nincs már nekem ilyenre időm, az év végéig meg elviselek 3-at, utána megyek lombikra.
    Sokat locsogok, de csak azt akarom bizonyítani, hogy minden lehetséges, és igenis vannak csodák!!!!
    Mindenkinek nagyon szurkolok, és kívánom, hogy minél előbb sikerrel járjatok!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_943289 (49)
     
  3. Torolt_felhasznalo_943289
    Torolt_felhasznalo_943289
    2004. május 1. 13:2549.
    Sziasztok!

    Valentine:Én sem értettem ezt az inszem dolgot. . . Nekünk ugye az alap vizsgálatok meg voltak és ott minden rendben volt. A tanárúr azt mondta, lehet hogy a méhnyakon nem tudnak átmenni a spermucik és ezért kellene inszem. De én úgy tudom erre van egy vizsgálat amivel ez kiderithetö. Igy már tényleg nem értem miért mondta kapásból ezt. Amúgy olyan érdekes volt, hogy eddig szerintem mindig volt pém és pont most amikor mentünk nem volt. De hát mindegy. . . most egyszer kétszer megpróbáljuk a gyógyszer melletti saját próbálkozást és ha nem megy , megyünk inszemre.
    Nektek nagyon drukkolok, hogy még 1x ne forduljon elö ilyen probléma és legközelebb meg is maradjon a baba.
    Mónika neked is megy ezerrel a szoritás, hogy a baba jól megkapaszkodjon.
    Mufi!Hogy sikerült az inszem???Ha van kedved leirhatnád, mi hogy történt, hogy ha én is odakerülök tudjam mi fog történni. Ha akarod irdd privibe, bár szerintem mást is érdekelne. De neked is megy akkor a drukk!!!:-))
    Kellemes hétvégét mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946486 (46)
     
  4. 2004. Április 28. 19:3448.
    Sziasztok!
    Jaj lányok olyan jó, hogy megint van egy kis élet itt is!
    Nekem ez a második lombikom volt, ugyhogy reménykedünk erősen!
    Ildi!Nagyon örülök, hogy ti már ilyen jól álltok és van már babucikátok!
    Mufi!Rád pedig nagyon gondolunk amikor csinálják majd!
    Ez hanyadik lesz?
    Valentine!Neked pedig kitartást és nagyonsok erőt kívánok!
    Puszi:Móni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248464 (47)
     
  5. Torolt_felhasznalo_248464
    Torolt_felhasznalo_248464
    2004. Április 28. 12:4147.
    Sziasztok Lányok!

    Picit eltűntem, de megérkeztem ismét!
    Valentine drága! Nagyon sajnálom, ami veled történt,
    remélem, legközelebb minden rendben lesz, és növekedni fog majd szépen a babóca a pocakodban! A három honap amit ki kell hagynotok gyógyszermentes, vagy kell valamit szedned majd?

    Móni! Drukkolok nagyon! Babucik kapaszkodjatok!:))

    Nekem ha minden jól megy pénteken lesz az első inszemináció. Úgy néz ki szépen növekednek a tüszők.
    Móni, Neked volt inszeminációd?

    Ildimancs!Gratulálok a kislányodhoz! Jó hallani olyan emberekről, akik már túl vannak rajta és sikerült. Azt hiszem Nekünk mindenképpen erőt ad!!

    Mindenkinek kellemes napot kívánok, s jómagam is csak
    ajánlani tudom Mindenkinek az intézetet!!

    Pussz Mindenkinek!
    mufi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_946486
    Torolt_felhasznalo_946486
    2004. Április 28. 07:3346.
    Sziasztok!

    Köszönöm az együttérzést.
    Sajnos nem lehetett tudni, mi volt a vetélés oka. A tanár úr azt mondta, hogy az első terhességek jelentős részénél ez előfordul. Gondolom nem hormonális oka volt, mert arra szedtem progeszteront. Kb. három hónapot kell várnunk, és utána próbálkozhatunk.
    Remélem a következő már sikerül.
    Nyulka: érdekes ez az inszem dolog, én sem vagyok már olyan fiatal, 31 leszek idén, de nekem nem mondta a tanár úr, hogy inszem kellene. Sőt mikor a terhesség előtt utoljára voltam nála, kérdezte, hogy akarok-e bromot szedni még 3 hónapig, vagy fújja át a petevezetőimet. Én mondtam, hogy már haladni akarok, legyen meg a HSG, de arra már nem volt szükség.
    Egyébként most megint bromot szedek, mert nekem is elég ritkán van pé-m, magas a prolaktinom.
    Móni: nagyon drukkolok, remélem sikerrel jársz.

    Üdv. mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. Április 27. 22:0745.
    Sziasztok lányok!

    Még a topic indulásakor jártam erre. Én is a Forgács tanárurhoz jártam és járok. Nekünk össze jött a babóca és nagyon szoritok nektek is!!!!!
    Megdöbbentett, hogy volt olyan akit a tanárur a kora miatt utasitott el valamikor. Én ugyanis 21 évesen mentem el a párommal, hogy nem jön a baba. Rögtön komolyan vett, és foglalkozott velünk, nem várakoztunk!
    Bekukkantok sürübben, ha nem baj, mert drukkolok a beülteteteknek, és mindenkinek, hogy mielöbb jöjjön a baba!
    Puszillak benneteket:Ildi és a 9 hónapos kislányom:Lilien
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. Április 27. 16:5644.
    Nyulka!
    Nagyon aranyos vagy, én is reménykedem, hogy sikerrel járunk!
    Te pedig ne izgulj mert nagyon jó kezekben vagy!Mindent megtesznek amit csak lehet a siker érdekében!
    Puszi:Móni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_943289 (43)
     
  9. Torolt_felhasznalo_943289
    Torolt_felhasznalo_943289
    2004. Április 26. 20:3743.
    Szia Valentine!

    Én is nagyon sajnálom, ami veled történt. . . s most hogyan tovább Nálatok?
    És köszönöm a Te segitségedet is.
    Ma voltunk mi is az Intézetben. Tényleg nagyon kedvesek voltak és végre úgy érzem valaki határozottan a kezébe vette a dolgok irányitását!Már ez is megnyugtató érzés!
    Elvittem az összes leletemet ami volt. Én már az átjárhatóságin túl vagyok, ott nem volt gond. És a párom erdeménye is jó lett. sajnos a mostani uh-n nem volt peteérés kimutatható, ami azért furcsa, mert eddig szerintem volt pém.
    A fura az volt, hogy a tanárúr rögtön inszeminációt javasolt, pedig nekem gyógyszeres támogatásos próbálkozásom még nem is volt. Talán a korom miatt mondta?Mert hogy már 32 éve vagyok.
    De én még nem akarok inszemet, igy kaptam szurikat és majd uh-n nézik mi történik és kapok majd tüszörepesztöt és utána idözitett sex lesz. Nagyon romantikus!:-))
    Móni Nekedi is nagyon drukkolok, hogy most babás maradj. A barátnömnek is ott csinálták a lombikot és a 2. sikeres volt Neki. Most már 20. hónapos a babája és nagyon édes kicsi lány!
    Sok sikert Nektek!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946486 (41)
     
  10. 2004. Április 26. 17:2842.
    Szia Drága!
    Hát szívszorító a dolog, tudod, hogy mi történt, mondtak valamit?
    Én csütörtökön kaptam vissza 4 babócát, nagyon reménykedem, ez volt a második lombikom.
    Puszi:Móni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946486 (41)
     
  11. Torolt_felhasznalo_946486
    Torolt_felhasznalo_946486
    2004. Április 23. 09:3641.
    Sziasztok!

    Régóta olvasgatlak Benneteket, de eddig nem szóltam hozzá. Mi is a Forgács Intézetbe járunk, október óta.
    Nagyon meg vagyok velük elégedve, kedvesek, emberségesek, sajnálom, hogy nem rögtön oda mentünk. (Előtte egy évig másik meddőségi központba jártam, feleslegesen. )
    Mufihoz hasonlóan nekem is PCO-m van, bár a tanár úr szerint nem egyértelmű, mert a hormonvizsgálat nem bizonyította, csak az UH. Itt derült ki, hogy a prolaktinom magas, arra szedtem Bromocryptint. Novemberben keztem szedni, és a második doboz után, febr. elején terhes lettem. Sajnos a 9 héten elhalt a terhesség, pont ma három hete műtött a tanár úr.
    Most várnunk kell egy kicsit a próbálkozással.
    Nyulka: én mindenkinek csak ajánlani tudom az Intézetet. A vérvételekért nem kell fizetni, én soha nem is kértem időpontot, csak korán reggel odamentem, és egy perc alatt levették a vért. Ha petevezeték átfújásra kerül sor (nekem végül nem volt), azért sem kell fizetni.
    Mindenkinek sok sikert kívánok, és kellemes hétvégét.
    Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. Április 21. 17:2740.
    Sziasztok!
    holnap 9-kor kapom vissza a kiskatonákat!
    Móni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. Április 20. 17:5439.
    Sziasztok lányok!
    Nem vesztem el, itt vagyok!
    Tegnap volt a punkciom és 7 petécskét szívtak le, ma telcsiztem és 5 megtermékenyült!Holnap még telefonálnom kell hogy mikor lesz pontosan a transzfer!
    Röviden ennyi!
    Mindenkinek sok jót kívánok!
    Puszi:Móni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_943289
    Torolt_felhasznalo_943289
    2004. Április 19. 23:3338.
    Nagyon köszönöm a hasznos infókat.
    Amúgy a vérvizsgálatért kell fizetni ha külön arra megyek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248464 (37)
     
  15. Torolt_felhasznalo_248464
    Torolt_felhasznalo_248464
    2004. Április 19. 18:2337.
    Sziasztok!

    Szia Nyulka!
    Az első alkalom egy konzultáció tulajdonképpen, ahol elmondod mióta szeretnél gyereket, fordultál-e már valamilyen orvoshoz, ha van valamilyen leleted, akkor
    megmutatod. Nyitnak Neked egy dossziét, amelyben később gyűjteni fogják az adataidat. Ha még korábban
    nem voltál hormonvizsgálaton, akkor azt hiszem azzal kezdődik. De problémafüggő is, Nekem pl. első alkalommal már csinált egy UH-t, mert ugye már tudtuk, hogy PCO-ról van szó.
    Ami a lényeg, ne félj, nagyon kedvesek, bátorítóak.
    Nagyjából ennyi, nyilván ha van nálad friss eredmény, lehet, hogy felvázolja Neked a lehetséges alternatívákat.
    Az első konzultációs díj Nekem 10e Ft volt. Ebben már benne van az elvégzendő vizsgálatok és a vérvétel költsége is, legalábbis úgy emlékszem.
    Remélem tudtam segíteni!
    Szia Manó!
    Móni! De rég hallottam Rólad!
    Mizujs Veled?

    Üdv Mindenkinek!

    mufi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_943289
    Torolt_felhasznalo_943289
    2004. Április 19. 10:5636.
    Sziasztok!

    Nagyon kihalt ez a fórum, de remélem azért valaki még jár erre és tud nekem válaszolni. Mi most megyünk a jövö héten hétfön elöször a Forgách Intézetbe. Még soha nem jártam ott és szeretnék néhány infót kapni. Miböl áll az elsö vizsgálat?Mennyibe kerül?stb. Bármi érdekel, amit fontosnak tartotok.
    A segitséget köszönöm elöre is!
    Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. március 19. 17:4835.
    Szia drága Manócska!Nagyon örülök, hogy 12 petécskét lett, remélem, hogy minél előbb és minél több megtermékenyül és sok kis manócskád lesz. Minél előbb válaszolj kérlek. Nagyon izgulok érted!Móni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252275 (34)
     
  18. Torolt_felhasznalo_252275
    Torolt_felhasznalo_252275
    2004. március 19. 14:3534.
    Szia Mindenki!

    Viszontagságos szurkálgatás után ma reggel megtörtént a leszívás. 12 petécske az eredmény.
    Most fekszem, mert fáj a hasam, hétfőn viszont jelentkezem, ha tudom a transzfer időpontját!

    sziasztok és fel a fejjel mindenkinek!

    Jó hétvégét a csodás tavaszi időben!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. március 17. 17:0533.
    Lányok hol vagytok!Életjelet kérek!Móni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. március 12. 17:0932.
    Csajok bocs összekevertelek benneteket. A lényeg a lényeg hogy mind a kettőtöknek sok sikert!!!!Móni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738966 (31)
     
  21. 2004. március 12. 17:0631.
    Helló lányok!Hát örülök, hogy egy kicsit mozgalmasabb lett ez a lap, egy kicsit fellendítettük. Drága Mufi én elég messziről járok kb. :120km. Várlak kedden, hétvégén én sem nagyon szoktam lenni. Zsuzsi ne izgulj jó kezekben vagy. Most csak a 3-dik napos vérvételed volt?Ha minden rendben van akkor reméljük hamar babás leszel. Jó hétvégét Móni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248464 (30)
     
  22. Torolt_felhasznalo_248464
    Torolt_felhasznalo_248464
    2004. március 12. 13:4930.
    Sziasztok, Üdv Mindenkinek!

    Zsuzsi! Móni! Itt vagyok végre, igen eltűntem kicsit, de olvastalak Titeket!
    Az első vérvétel eredményei jók lettek, a ciklus első szakaszában megcsinálják az átjárhatósági vizsgálatot, éppen a dokimra vadászok most. . .
    Aztán ha minden ok, belevágunk az első inszeminációba.
    Örülök, hogy belekezdünk majd!
    Zsuzsi, nagyon szorítok, kedden ismét gépközelben leszek Én is, várom a híreket!
    Móni, messziről jársz fel Pestre?

    Kellemes hétvégét kívánok Mindenkinek!
    Üdv. :
    Mufi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_252275
    Torolt_felhasznalo_252275
    2004. március 11. 17:5829.
    . . . hasba fogom én is, ma már oda kaptam a nővérkétől is!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738966 (28)
     
  24. 2004. március 11. 16:5128.
    Zsuzsi!Akkor most minden szurit te adsz be magadnak?Mert arrol már hallottam, hogy hasba beadják, de hogy tudod farba beadni?!Neked is jó pihit. Kedves Mufi!Veled hogy állnak a dolgok?Egy kicsit mintha eltüntél volna. Írj, hogy mi van veled! Jó ötlet, hogy lendítsük fel a lapot!Írjon aki ide talál! Üdv. :Móni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_252275 (26)
     
  25. Torolt_felhasznalo_252275
    Torolt_felhasznalo_252275
    2004. március 11. 12:2727.
    Szia Mufi!

    Várom az eredményeket pénteken!!! Aztán kedden újra itt leszek veletek és elmondom mik a hírek. . . .
    Jó pihenést mindenkinek!
    Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248464 (24)
     

Címlap

top