Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dohányzás terhesen?

Torolt_felhasznalo_534287
Torolt_felhasznalo_534287
Létrehozva: 2007. augusztus 15. 20:54
Sziasztok.Egyszerre estünk teherbe a barinőmmel,de ő sajnos dohányos,de 1 dobozról lecsökkentette 10szálra a napit.Állandóan mondja nekem hogy fél,de szörnyű letenni,próbálta de nagyon feszült volt tőle.Nem rágta soha a körmeit de a cigihiány miatt tiszta idegebeteg lett,aztán rágyujtott megint.Vigyáz mennyit sziv,de mondjatok valamit kinek mi a tapsztalata és nem szidalmat kérek sem dicséretet,hanem megtörtént dolgokat ahogy ti éltétek át.
  1. 2007. augusztus 17. 15:27126.
    Jaj ne haragudj, eszembe sem jutott általánosítani!!!!SOHA!!!
    Természsetesen sajnos nagyon sok koraszülés van, amiről az anya nem tehet, eszembe nem jutott ilyet gondolni, remélem érzed az írásaimból.
    Azt akartam írni, hogy ha már nem muszáj, ne játszunk a sorsunkkal!!!
    előzmény:
    Ivice (125)
    2007-08-17  15:17
  2. 2007. augusztus 17. 15:17125.

    Balinka!

    Nagyon szíven ütött amit írtál!!

    Az én kisfiam 24. hétre született, 600 grammal, PEDIG soha életemben, nem dohányoztam. És ezzel még vagyunk így egy jó páran, akiknek sajnos betegség, vagy egyéb problémák miatt indult meg korábban a szülés.

    Tehát kérlek válogasd meg a szavaid! Értem, hogy mit akartál kifejezni azzal amit leírtál, de mivel gondolom nem látsz túl mélyen bele a koraszülés okaiba, ezért ne általánosíts!! Nyilván akad akinek a dohányzás miatt születik korábban a gyereke, de sajnos a legtöbbünknek nem. Sajnos, mert ha ez lenne az ok, akkor lehetne tenni ellen. Így már kevésbé....

    előzmény:
    balnika (121)
    2007-08-17  14:50
  3. 2007. augusztus 17. 15:12124.
    Magyarázd meg nekem légy olyan kedves, hogy miért reagálsz hitetlenséggel a dohányfüst összetételével kapcsolatban!

    Ezt csak azért, mert természetes, hogy ott ahol a LEVEGŐ szén-monoxid tartalma magas ott meghalnak az emberek, de nem gondolod, hogy a dohányfüst 3,2% jelenléte az összetevők között azért közel sem nevezhető azonnal ölő mennyiségnek, bár akkor gondolom a dohánycégek komoly anyagi gondokkal küzdenének nem?

    Egyébként pedig védheted az akaratgyenge embereket, nyilván tökéletesen egyetért veled a pocakban növekvő bébi is. Merthogy nyilván rettentően élvezi bent a helyzetet... SŐT!

    Mentegetheted az anyucit, de szerintem a születendő gyerekének is joga van eldönteni, hogy akarja-e a nikontint, vagy sem.

    Aki nem képes arra, hogy a gyereke érdekében áldozatot hozzon, az nem alkalmas még szülőnek. Ilyen embernek tanácsolnám, hogy még várjon azzal a gyerekvállalással.
    előzmény:
    dorka68 (118)
    2007-08-17  13:39
  4. 2007. augusztus 17. 15:11123.
    Igen,én is tapasztalatból beszélek.Eszembe sem jutott még egy slukkot sem szívni, amíg terhes voltam és szoptattam.Még meg sem fordult a fejemben.
    Nem hogy kínlódjak..hiszen a baba volt az első és a legfontosabb!!!!
    előzmény:
    lzitu (122)
    2007-08-17  14:56
  5. 2007. augusztus 17. 14:56122.
    Igen én is erről beszéltem...és ráadásul tapasztalatból is. Leraktam én is a cigit és semmi  nem kellett csak az akaratom . Annak ellenére, hogy a terhességem előtt nem sikerült leszoknom. Azóta sem gyujtottam rá ennek már 3 éve...
    előzmény:
    balnika (121)
    2007-08-17  14:50
  6. 2007. augusztus 17. 14:50121.
    FAlra hányt borsó..én már feladom..
    de ne jöjjön ide sírni majd hogy jajj cigiztem a terhesség alatt és jajj szültem 30 hétre egy egy kilós babát... van ennél jobb dolgom is...
    AKARATERŐ...semmi más nem kell hog yne doháynozzon az ember terhesen.ÉS ENNYI!!!Nagyon nagyon sokan meg tudják tenni, még akkor is amikor kiderül a terhesség...úgyhogy részemről köszönöm elég volt.
    előzmény:
    dobolyka (120)
    2007-08-17  14:33
  7. 2007. augusztus 17. 14:33120.

    Kedves dorka.Te már több topicon bebizonyítottad hogy 20 évesen a világ zsenije vagy,aki joggal kételkedhet a világon már többször bebizonyított tényekben.

    A dohányfüst 4,2%-át kitevő szénmonoxid a vérbe jutva a vörös vértestek oxigént szállító részéhez, a hemoglobinhoz kapcsolódik. Ezzel a vörös vérsejtek 4-7%-át akadályozza az oxigénszállításban, ami a nem dohányzó embernél mért érték 23szorosa.

    A magzatra gyakorolt hatások

    A nikotinreceptorok már az első trimeszterben kimutathatók a magzat agyában (5). A receptorok aktiválása különböző következményekkel jár az éretlen, fejlődő és az érett idegrendszerben. A fejlődés során a stimuláció hat a sejtreplikációt, a -differenciálódást, a sejtnövekedést és az -elhalást szabályozó génekre. Ezt a hatást tovább fokozza a megszületés utáni passzív dohányzás: a környezet által, az anyatej fogyasztása révén.

    A cigarettafüstben lévő szén-monoxid hatására az anya vérében romlik az oxigénszállító képesség. A szén-monoxid átjut a méhlepényen és az amúgy is kevesebb oxigént a magzati hemoglobin csak rosszul tudja megkötni, tehát a magzat kétszeresen is kevés oxigénhez jut, ez pedig az élethez és a magzat fejlődéséhez nélkülözhetetlen.

    Ennek első következményeként a magzat korai stádiumban elhalhat és kilökődik. Ez a következmény a naponta elszívott cigaretták számától is függ. Ha megmarad a terhesség, a dohányzás a méhlepényt is károsítja. A csökkent oxigénellátást a szervezet nagyobb méhlepénnyel igyekszik kompenzálni, de ez gyakran rendellenességekkel jár: elöl fekvő méhlepény, terhesség alatti vérzés, korai lepényleválás, korai vagy elhúzódó burokrepedés. Mindezek rontják a magzat életkilátásait. A dohányzó – és a passzívan dohányzó! – anyáknak gyakoribb a kis súlyú – átlagosan 200 g-mal kisebb –, éretlen újszülöttje, nekik egyéb testméreteik (fejkörfogat, mellkörfogat) is kisebbek. A kis súlyú újszülöttek adaptációs zavarokkal küzdenek; több közöttük a szájpadlás-, a végtaghiány és a koponyafejlődési rendellenesség.

    A dohányzó anyák gyermekei gyakrabban betegszenek meg csecsemőkorukban; felnőttkori életkilátásaik is rosszabbak; elsősorban szív- és érrendszeri betegségekre, hypertoniára és annak következményeire hajlamosak. A bölcsőhalál (SIDS) szignifikánsan gyakoribb, ha az anya dohányzott a terhesség alatt. Tovább növeli ezt a rizikót az, ha az anya a szülés után is dohányzik; ilyenkor a kockázat már négy és félszeres.

    A nikotin kis mennyiségben az anyatejbe is belekerül. Napi 10-15 cigaretta elszívása csökkenti a tejelválasztást (6).

    dr. Rodé Magdolna
    Madarász Utcai Gyermekkórház

    Magzati ártalom:A dohányzással együtt járhat olyan komplikációk kockázatának növekedése, mint a vetélés, magzati halál (3,3% az 1,3%-kal szemben), koraszülés (13,2% az 5,1%-kal szemben). Ennek magyarázata: a nikotin és a cigarettában található szénmonoxid áthatolnak a placentán, és bekerülnek a magzat vérkeringésébe, és különösképpen az agy, a szív és a tüdo fejlodésére gyakorolnak káros hatást.

    előzmény:
    dorka68 (118)
    2007-08-17  13:39
  8. 2007. augusztus 17. 14:09119.
    Eleve az, hogy nem megy olyan nincs . A bagó nem egy olyan dolog, hogy nem lehet letenni/ez nem más mint akaratgyengeség/ ha pedig olyan mértékű a függőség/amit kétlek/ akkor  baba előtt kellett volna megoldást találni rá. Viszont tényleg az ő dolga, hogyan dönt...
    előzmény:
    dorka68 (117)
    2007-08-17  13:34
  9. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 17. 13:39118.

    Tisztelettel ketelkedek a szamaid realitasat tekintve:

    1.28% CO 2-3 lelegzet utan eszmeletvesztest, 2-3 percen belul halalt okoz.

    Mar 0.32% is husz perc utan hanyingert es szedulest okoz, es ket ora alatt halalt.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Carbon_monoxide_pois oning

    előzmény:
    PageUp (116)
    2007-08-17  11:15
  10. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 17. 13:34117.

    Olvassuk el ujra a topikinditot:

    -Egyszerre estünk teherbe a barinőmmelmar - azaz mar terhes, tehat keso azt mondani, hogy elobb szokjon le
    -Állandóan mondja nekem hogy fél- tudja, hogy nem tesz jot
    -de szörnyű letenni, próbálta de nagyon feszült volt tőle.
    -a cigihiány miatt tiszta idegebeteg lett,aztán rágyujtott megint -probalta, de nem tud leszokni
    -Vigyáz mennyit sziv,de mondjatok valamit kinek mi a tapsztalata

    Ha igaz az, hogy a dohanyzas olyan mertekben es annyira biztosan karositja a magzatot, ahogy itt olvashato, akkor ez mar egy karosodott magzat.

    Ha viszont ez csak egy veszely, hogy lehet, hogy karosodik, akkor szerintem a normalis tanacs az, hogy probalja minimalisra csokkenteni a kockazatot, csak akkor menjen at sineken, ha feltetlenul szuksegesnek erzi, akarom irni, csak a leheto legritkabban gyujtson ra.

    Egyetertunk, hogy jobb lenne, ha nem dohanyozna amig terhes es amig gyereket nevel.
    Meg jobb lenne, ha egyaltalan nem dohanyozna.
    Probalta.
    Nem ment.

     

    előzmény:
    balnika (113)
    2007-08-17  08:48
  11. 2007. augusztus 17. 11:15116.

    Kérdésedre a válasz:

    A dohányfüst kémiai összetétele:

    Gázfázis 91,2%
    59% nitrogén
    13,4% oxigén
    13% szén-dioxid
    3,2% SZÉN-MONOXID
    1% argon
    1,6% egyéb: szénhidrogének, nitritek, furánok, CIÁNHIDROGÉN, ammónia, kén és klórvegyületek

    Szilárd és gőzfázis 8,2%
    Dohánykátrány: BENZPIRÉN, ANTRACÉN, fenolok, szerves savak, aldehidek.

    Egyetlen cigaretta elszívásakor kb. 2 liter füst keletkezik. Ennek egyrészét (1/3) a dohányos, a többit (2/3) a helységben tartózkodok (a dohányos is) lélegzik be. A füstben található égéstermékek és vegyületek száma meghaladja a 4000 is. A füstöt kétfelé oszthatjuk. Van főfüst (a dohányos szívja be) és mellékfüst. A főfüst 3,2 %-a szén-monoxid, ami a tüdőhólyagokon át a véráramba kerül. A szén-monoxid a vérben az oxigént szállító hemoglobinokra tapad, lehetetlenné téve így az oxigén eljutását a sejtekhez. Az egész szervezetünk kevesebb oxigént kap a szükségesnél.

     

    Viszont eddig úgy tűnt, mintha csak egy normális vita bontakozott volna ki ezen a fórumon, de ma már úgy látom, hogy átestél a ló túloldalára...Senki nem mondta, hogy vetesse el a gyerekét stb... Miről is beszélsz?? De mivel olyan hevesen azon az állásponton vagy, hogy a dohányzás nem káros ezért írtak többen is a tiéddel szembenálló véleményt.

    A Te példádhoz, hogy hasonlóval éljek, azt mondanám, igaz kicsit virágnyelven:

    Nem mindenkit üt el a vonat, aki a síneken rohangál.

    De, a nagy esély meg van rá...

    Akit elütött, az ha újra választhatna biztos nem rohangálna ott.

    Ha valakit nem ütött el, az ő példája még nem azt jelenti, hogy nem veszélyes a síneken rohangálni...

    Egy szülő miért teszi ki ilyen  elkerülhető veszélyforrásnak a még meg sem született magzatát?

    előzmény:
    dorka68 (103)
    2007-08-17  01:23
  12. 2007. augusztus 17. 09:20115.

    Sziasztok!

    dorka nem értelek . Ne haragudj de úgy érzem mindenáron be akarod bizonyítani, hogy a cigi egyátalán nem is ártalams és úgy érzem azt suggalod, hogy nyugodtan bagózzon tovább a kismama.

    Nem vagyok orvos és nem is szeretnék vitába szállni . Egy azonban biztos igaza van Gyuriurnak a CIGI ÁRTALMAS mindenkinek azt javasolom próbáljon meg leszokni mert ezt már írtam korábbam is/saját tapasztalat/ nem kell más hozzá csakis AKARAT...telejesen mindegy, hogy védi-e a babát valami v nem biztos, hogy nem jó és ez a lényeg..a további vita totál felesleges sztem...

    úgyhogy tényleg tegye le sztem ennyivel tartozik a babának és magának is.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. augusztus 17. 08:49114.
    te már nagggyon fátrasztó vagy baszki. Olvasgassál még a témáról, és utána gyere...
    előzmény:
    dorka68 (103)
    2007-08-17  01:23
  14. 2007. augusztus 17. 08:48113.
    NEM!!Addig valaki ne essen teherbe, amíg nem képes arra hogy egy ilyen kicsi áldozatot hozzon azért hogy egészésges gyereke legyen!Így gondolom én legalábbis!!!!Mert ha ez a kicsi áldozat nem megy, akkor később mi lesz amikor sokkal többet meg kell tenni a gyerekért.
    előzmény:
    dorka68 (110)
    2007-08-17  03:40
  15. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 17. 04:24112.

    Nem kavarom. Meggyoztetek.

    Ez a no terhes, es cigarettazik, hiaba probalt leszokni, nem megy neki. Ha a cigaretta es a terhesseg osszeegyeztethetetlen, a cigarettat nem tudja abbhagyni, akkor nincs mas, meg kell szuntetni a terhesseget. Az ilyennek ne legyene gyereke.

    Dobjuk ossze neki az abortusz dijat, olcsobb, mint felnevelni es eltartani suket, szellemileg es testileg visszamaradt gyereket.

    előzmény:
    csakaszepreemlekezem (111)
    2007-08-17  04:20
  16. 2007. augusztus 17. 04:20111.

    hiaba  kavarod   

    szerintem  egy normalisan gondolkodo no, aki gyereket akar  igenis feltudja adni a cigit es a pijat,  az eljovendo  gyermekenek az egeszsege erdekeben,   aki meg annyira  onzo, hogy erre sem kepes,  az ne csinaljon  gyereket,  

    Egyebkent se a Te,  se az en velemenyem  nem b.....k egy oltest sem,     mert mindenki azt csinal ami  eppen  neki jol esik.  

    előzmény:
    dorka68 (110)
    2007-08-17  03:40
  17. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 17. 03:40110.

    Rendben, feladom.

    Javasoljuk egyutt, hogy a dohanyzo kismama menjen abortuszra, mert siket, koraszulott, fejlodeseben karosodott, testileg es szellemileg visszamaradott gyereke fog szuletni szerintetek. Erre pedig sem neki sem a tarsadalomnak semmi szukseg nincsen.

    Majd ha leszokott a dohanyzasrol, akkor probalkozzon ujra gyerekcsinalassal.

    Igy gondoljatok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. augusztus 17. 03:35109.
      
    előzmény:
    cleo (105)
    2007-08-17  01:59
  19. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 17. 03:31108.

    Szamos dohanyzo kismama szult jol hallo gyermeket.

    Szuletett nemdohanyzo kismamanak is suket gyereke.

    Maradjunk a realitasok talajan, mielott halalra remitenenk szegeny barinot.

    Ne becsuld le a lelki es idegi folyamatok szerepet!

    LEGYUNK KOMOLYAK: MEKKORA A HALLASKOSODAS KOCKAZATA NEMDOHANYZO KISMAMA ESTEN? SZAMOT KEREK.
    1000-BOL HANY ILYEN GYEREK SZULETIK?
    MENNYIRE VALTOZIK NAPI 1, 5, 10 20 CIGARETTA ELSZIVASA UTAN?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_236443 (107)
    2007-08-17  03:08
  20. Torolt_felhasznalo_236443
    Torolt_felhasznalo_236443
    2007. augusztus 17. 03:08107.

    Szerintem a cigiző kismama a végletekig önző. Anyukám gyógypedagógus és ő mondta, hogy a terhesség alatti cigizés nagyon megnöveli a halláskárosodás kockázatát. Ha majd megszüli a süket gyerekét, akkor már késő lesz azon gondolkidnia, hogy lehet, hogy nem kellett volna cigizni. Én teljes mértékben megvetem az ilyen embert, aki egy ekkora áldozatot sem tud meghozni a gyereke egészségéért. Az, pedig, hogy ideges, elenyészően kisebb probléma, mint  cigi.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 17. 02:07106.
     
    előzmény:
    cleo (105)
    2007-08-17  01:59
  22. 2007. augusztus 17. 01:59105.
    A dohanyzasnak a magzat/gyermek fejlodesere szamos karos kovetkezmenye lehet. Ha ennyire nem ertesz hozza, inkabb maradj csendben (vagy nezz alaposan utana, mielott megszolalsz)!
    előzmény:
    dorka68 (103)
    2007-08-17  01:23
  23. Torolt_felhasznalo_555750
    Torolt_felhasznalo_555750
    2007. augusztus 17. 01:31104.
    A cigi is lényeges , de nem csak ez.
    előzmény:
    dorka68 (103)
    2007-08-17  01:23
  24. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 17. 01:23103.

    "A cigarettafüstben lévő szén-monoxid hatására az anya vérében romlik az oxigénszállító képesség. A szén-monoxid átjut a méhlepényen és az amúgy is kevesebb oxigént a magzati hemoglobin csak rosszul tudja megkötni, tehát a magzat kétszeresen is kevés oxigénhez jut, ez pedig az élethez és a magzat fejlődéséhez nélkülözhetetlen. "

    Bizonyara igy van.
    Az ordog a reszletekben bujuik meg.
    Mennyi szen-monozid van egy cigarettaban? Abbol mennyi jut a verbe? Mennyivel csokken az oxigenellatas?

    Szerintem elhanyagolhatoan keves. CO a tokeletlen eges soran keletkezik, nem akkor, amikor a dohanyos szivja a cigit...

    Amit leirsz, betu szerint igaz, de a hatasa elhanyagolhatoan kicsi.

     

     

    előzmény:
    PageUp (101)
    2007-08-17  00:18
  25. Torolt_felhasznalo_555750
    Torolt_felhasznalo_555750
    2007. augusztus 17. 00:34102.

    Az jó h kevesebbet szív!!! Vigyázon a cigivel mond meg neki.

    De a gyerek nem csak ez miatt lesz egészséges, mert egészséges így is lehet. Ami jó érzés a mamának (és nyugodt lesz tőle ez fontos) az jó babának is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534287 (1)
    2007-08-15  20:54

Címlap

top