Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dohányzás terhesen?

Torolt_felhasznalo_534287
Torolt_felhasznalo_534287
Létrehozva: 2007. augusztus 15. 20:54
Sziasztok.Egyszerre estünk teherbe a barinőmmel,de ő sajnos dohányos,de 1 dobozról lecsökkentette 10szálra a napit.Állandóan mondja nekem hogy fél,de szörnyű letenni,próbálta de nagyon feszült volt tőle.Nem rágta soha a körmeit de a cigihiány miatt tiszta idegebeteg lett,aztán rágyujtott megint.Vigyáz mennyit sziv,de mondjatok valamit kinek mi a tapsztalata és nem szidalmat kérek sem dicséretet,hanem megtörtént dolgokat ahogy ti éltétek át.
  1. 2007. augusztus 17. 00:18101.

    Jól elírogatok itt magamnak éjszaka.....

    "Ami az anya vérében megjelenik, az ugye a magzatéban is.

    Nem, van kozte egy nagyon jo szuro, mehlepeny. Nem minden megy at.
    Raadasul a dohanyzas karos hatasa, ami elsosorban a katrany miatt van (rakkelto) es ez nem a verben es a verrel terjed, hanem lokalisan a tudo (es iges, a szajureg, esetleg gyomor) felszinen karosit."

     

    Ez nem így van, egy idézetet emelnék ki erre egy cikkből, talán így tudományosabban hangzik, mintha a saját kútfejemből írnám:

    "A cigarettafüstben lévő szén-monoxid hatására az anya vérében romlik az oxigénszállító képesség. A szén-monoxid átjut a méhlepényen és az amúgy is kevesebb oxigént a magzati hemoglobin csak rosszul tudja megkötni, tehát a magzat kétszeresen is kevés oxigénhez jut, ez pedig az élethez és a magzat fejlődéséhez nélkülözhetetlen. "

    előzmény:
    dorka68 (90)
    2007-08-16  15:34
  2. 2007. augusztus 17. 00:13100.
    Ez tényleg így van 
    előzmény:
    balnika (91)
    2007-08-16  17:18
  3. 2007. augusztus 17. 00:1199.

    Sajnos ez nem így van, mert nem azért látható a placentán elváltozás mert szűr, hanem mert sokkal hamarabb elöregedik egy dohányos kismamáé. Amíg egy nem dohányzó kismamáé még csak az I. fokban érett, addigra egy ugyanannyi idős terhes, dohányzó kismamáé már lehet, hogy a III. utolsó érettségi fokot is elérte, tehát már nem tudja ellátni megfelelően a funkcióját.

     Ha az anya dohányzik, a méhlepény vérellátottsága csökken, így a baba kevesebb oxigénhez jut, ezáltal elmarad a testi és szellemi fejlődése. A dohányzás növeli a koraszülés és halvaszülés valószínűségét, előidézheti a méhlepény spontán leválását.

    előzmény:
    dorka68 (92)
    2007-08-16  17:26
  4. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 16. 23:2498.
    Koszi, ennyiben maradunk.
    előzmény:
    gyuriur (97)
    2007-08-16  22:49
  5. 2007. augusztus 16. 22:4997.

    Semmi gond, ha nem értünk egyet, hát nem! A cigi gyakorlati (racionális) valami, az idegeskedés elvi.  Az én nézetem szerint (amivel persze lehet, de nem kell egyetérteni): ideges ember nincs, csak fegyelmezetlen! Aki nem tud uralkodni magán, s a cigitől (hiányától) idegbeteg lesz... marad a muskátlinevelés a baba helyett! Szerintem ez önfegyelem, ész és kultúráltság kérdése. Utoljára írom itt: ez az én egyéni véleményem, s fenntartom, hogy tévedhetek. Én biztosan nem próbálnám ki a gyerekemen, hogy degeneratív problémái legyenek az én szenvedélyem miatt! Most - s végül , nem ragozva tovább, egyben azért biztos vagyok, s erről nem akarlak akaratod ellenére meggyőzni: annak kisebb a kockázata, ha valaki nem dohányzik állapotosan, mint annak, aki igen. S ha egyetlen százalék is az esélye a nagy bajnak, ha az bekövetkezik, annak a babának az pont száz százalék. Akkor aztán nem mi, hanem az ÚrIsten is magyarázhat, amit akar.

    Ne neheztelj meg rám, de ezzel részemről a vitát lezártnak tekintem. Szívesen elolvasom véleményed, de tovább nem győzködök!

    Üdvözlettel   Gyuriur

    előzmény:
    dorka68 (96)
    2007-08-16  22:27
  6. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 16. 22:2796.

    Mégpedig - egy állapotos hölgy különösen, de általában a világon mindenki jobban tenné, ha nem dohányozna.

    Egyetertunk.

    Csak abban van nezetkulonbseg koztunk, hogy ha dohanyzik es ha nem tudja abbahagyni "szörnyű letenni,próbálta de nagyon feszült volt tőle.Nem rágta soha a körmeit de a cigihiány miatt tiszta idegebeteg lett" akkor a ket rossz kozul melyik a kisebbik rossz?

    Az egyik rossz, hogy dohanyzik.
    A masik rossz, hogy szörnyű letenni, nagyon feszült, tiszta idegebeteg lett.

    En ugy velem, hogy ebben az esetbe a kisebbik rossz az elso valasztas. Ugy velem, legjobb az lenne, hogy csokkentse a cigizest a leheto legkevesebbre, mozogjon, legyen sokat friss, jo levegon, taplalkozzon valtozatosan es vitamindusan (nem tablettak, hanem etelek) es erezze jol magat, legyen boldog.

    A babara az anya erzelmei, idegallapota is hat es azt tenyleg nem szuri a mehlepeny.

    Ugy velem, a legrosszabb az, ha allandoan aggodik, idegeskedik, ha kora- es torzsszulott gyerekek kepeit nezegetve probal leszokni, mint itt tanacsoltak.

    Termeszetesen ez csak egy velemeny, mindenki maga dont es viseli dontesenek felelosseget.

    előzmény:
    gyuriur (95)
    2007-08-16  21:25
  7. 2007. augusztus 16. 21:2595.

    Kedves Dorka!

    Továbbra is maradt köztünk nézetkülönbözőség, de ez egyáltalán nem baj! Azért szeretném, ha egy dologban egyetértenénk, s ha ez nem sikerülne, azt tényleg bosszantana.

    Mégpedig - egy állapotos hölgy különösen, de általában a világon mindenki jobban tenné, ha nem dohányozna. Igen tudom, ez csak egy szegmense az életvitelnek. Mégis azt mondom, ha én - akár - bagót rágok, s nem szanaszét köpködöm, az az én magánügyem. Ha ezzel másokat zavarok, az már közügy, de valamennyire tolerálható. Ha egy még meg sem született emberke életét, egészségét (akár minimálisan is, de ) veszélyeztetem, az bűn. Ha pedig ez a pici életke az én gyermekem, akkor minősíthetetlen gyarlóság!

    Üdvözlettel   Gyuriur

     

    előzmény:
    dorka68 (90)
    2007-08-16  15:34
  8. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 16. 18:1494.

    Szerintem nézegesse sűrűn a veszélyeit,(újságok, net, stb...) hátha nem lesz lelke tovább ártani a babájának. Sok sikert hozzá....

    Na ez az amit en nagyon ellenjavallok.

    előzmény:
    sercli (93)
    2007-08-16  17:43
  9. 2007. augusztus 16. 17:4393.

    Nagyon egyszerűen. Én is dohányoztam anno, de amint kiderült, hogy baba lesz, egyszerűen nem tudtam megtenni, hogy rágyújtsak. Elég volt csak elképzelni, hogy ahogy leszívom a füstöt, azt ő kapná, és máris el volt felejtve a dolog. Szerintem egyszerűen ki kell bírni és kész. És a szoptatáskor is dettó. Egyetlen szálat sem. Saját magamat még csak-csak rongáltam, de hogy egy babát a pocakomban.... 

    Szerintem nézegesse sűrűn a veszélyeit,(újságok, net, stb...) hátha nem lesz lelke tovább ártani a babájának. Sok sikert hozzá....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534287 (1)
    2007-08-15  20:54
  10. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 16. 17:2692.

    Teny?

    Egy szuleszno hozzaszolt korabban (bocs, hogy nem keresem elo), azt irta, hogy a dohanyzo no planectaja  felismerheto, mas, mint a nem dohanyzoe. Ez arra utal, hogy megis szur, ved.

    Ismetlem: nem tamogatom a dohanyzast, semmilyen esetben, terhesen kulonosen nem, de az alaptalan felelemkeltes nem jo modszer ellene. Szerintem.

    előzmény:
    balnika (91)
    2007-08-16  17:18
  11. 2007. augusztus 16. 17:1891.
    DE az TÉNY, hgoy a méhlepény nem védi meg a magzatot a dohányzás káros hatásaitól, hiába azért van hogy szűrjön.
    előzmény:
    dorka68 (90)
    2007-08-16  15:34
  12. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 16. 15:3490.

    Elnézésed kérem, több hozzászólásod olvastam ehhez a topichoz, de nagyon tévesen látod a dolgokat.

    Nem kell elnezest kerni, termeszetes, hogy kulonbozo velemenyek hangzanak el.

    Miből gondolod, hogy a magzat az anya testében külön életet él?

    Nem gondolom, nem irtam ilyet.

     Ami az anya vérében megjelenik, az ugye a magzatéban is.

    Nem, van kozte egy nagyon jo szuro, mehlepeny. Nem minden megy at.
    Raadasul a dohanyzas karos hatasa, ami elsosorban a katrany miatt van (rakkelto) es ez nem a verben es a verrel terjed, hanem lokalisan a tudo (es iges, a szajureg, esetleg gyomor) felszinen karosit.

    Ha álláspontodat elfogadjuk, akkor ugye az állapotos nő drogozhat, alkoholizálhat, s mindenféle gyógyszert is beszedhet!? Mindenesetre én másként látom.

    Nem irtam ilyet. Bar egy pohar jo bor alkalmankent nem karos, es van sok gyogyszer, ami szinten nyugodtan szedheto terhesseg alatt is, az orvos tudja megmondani, melyik szedheto, es melyik tilos. Nem minden gyogyszer tilos.

    Ja, és említetted a sportot! Nincs olyan edző, aki ne beszélne le sportolót a dohányzásról!!! Ha mégis, azt az edzőt világgá kell zavarni!

    Ebben egyetertunk. Sot, komoly sportolo sincs, aki rendszeresen dohanyozna, ha a tudjere szuksege van a sportjaban.

    előzmény:
    gyuriur (86)
    2007-08-16  09:02
  13. 2007. augusztus 16. 13:3089.

    sziasztok!

    Dohánoztam a terhességem előtt ás alatt is sajnos 4-5 hónapig aztán egyszer csak nem gyujtottam rá.Hát eléggé idegbeteg voltam denem szerettem volna a babót bántani a cigivel.Lehet hogy rosszul tettem a mamám mindig mondta hog eg ideges babám lesz ehez képest van eg tündéri kislánom akinek a hátán is fát lehet vágni annyiura nugodt jókedélyű mosolgós  baba.Mamám mondta is hoy nem gondolta volna   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. augusztus 16. 12:2588.

    Sziasztok!

    Én is bagóztam a terhességem előtt. Nem tudtam letenni a cigit Amikor teherbe estem azonnal letettem és nem azért mert rosszul lettem tőle. Semmi bajom nem volt a füsttől sem.

    Sztem ez az egész akarat kérdése. Semmi nem kell hozzá, hogy letegye csak az akarata és sztem elég gáz, hogy nem adja fel a bagózást ..mert teljesen mindegy, hogy hány szálat szív el nem tesz jót a babának sem magának. Drukkolok neki, hogy sikerüljön letennie a cigit mert ez lenne a legjobb..... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. augusztus 16. 10:0187.
    A méhlepény egyáltalán nem védi meg a magzatot a dohányzás káros hatásaitól.
    Ja, és nemcsak a tüdőben keletkezik a káros hatás, hogyne terjedne tovább! A húgyhólyagrákok egy jelentős részében a cigarettázás van a háttérben, mert valahol ki kell ürülnie a mérgeknek. Aztán a gyomorrák is gyakoribb a dohányosoknál, jah, persze, gégerák, szájüregi rák.
    És a mások által beszívott füst, a passzív dohányzás ugyanúgy rákot okoz náluk, akik vétlenek, mint azoknál, akik szívják a füstöt...
    előzmény:
    dorka68 (58)
    2007-08-15  22:10
  16. 2007. augusztus 16. 09:0286.

    Elnézésed kérem, több hozzászólásod olvastam ehhez a topichoz, de nagyon tévesen látod a dolgokat. Miből gondolod, hogy a magzat az anya testében külön életet él? Ami az anya vérében megjelenik, az ugye a magzatéban is. Ha álláspontodat elfogadjuk, akkor ugye az állapotos nő drogozhat, alkoholizálhat, s mindenféle gyógyszert is beszedhet!? Mindenesetre én másként látom.

    Ja, és említetted a sportot! Nincs olyan edző, aki ne beszélne le sportolót a dohányzásról!!! Ha mégis, azt az edzőt világgá kell zavarni!

    Gyuriur

    előzmény:
    dorka68 (58)
    2007-08-15  22:10
  17. 2007. augusztus 16. 08:3585.
    Én is...jan 1-én hajnalban szívtam el az utolsó cigit 2003-ban, azóta szültem két gyereket...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969492 (75)
    2007-08-15  22:41
  18. 2007. augusztus 16. 08:3484.
    Nem a dohányosnak van oxigénhiánya hanem a magzatnak!!!!!!
    Nézz már utána ha nem hiszed.
    előzmény:
    dorka68 (77)
    2007-08-15  22:45
  19. 2007. augusztus 16. 02:0383.

    Szia!

    Az orvosok ilyen esetben azt tanácsolják, hogy nyugodtan szivjon pár szálat, főleg ha előtte 1 dobozzal szivott. Semmi baja nem lesz a gyereknek, de azért tényleg figyeljen oda, hogy a pár szál, az pár szál legyen!

    Sok sikert neki!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534287 (1)
    2007-08-15  20:54
  20. 2007. augusztus 16. 00:2682.
    Szia!Az én barátnőm is ugyanígy volt. Nem tudta letenni a terhesség alatt, mert akkor bozasztó ideges lett. A dokija azt mindta neki, nyugodtan szívjon el pár szálat, mert azzal kevésbé tesz rosszat a babájának, mintha ideges egész nap. A 41.héten szűlt, 3kg-os babája lett.De több helyről is hallottam/olvastam, hogy koraszülést okozhat, vagy pici lesz a baba.Tényleg, szerintetek ilyen esetben nem lesz nikotinfüggő a baba? Lehet, hogy a születése után már elvonási tünetekkel kűzd?????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534287 (1)
    2007-08-15  20:54
  21. 2007. augusztus 15. 23:3681.
    Szia.
    Nem olvastam végig a hozzászólásokat előre jelzem! Anyukám dohányzott terhesség előtt, alatt és azóta is. Két héttel túlhordott, igaz 2.80-nal születtem, de felszedtem utána ami a pocakban nem jött rám, húsos baba lettem. Semmilyen gondom nincs az egészségemmel, mármint nem több, mint másnak. A fősulit is elvégeztem, tehát hülye se lettem tőle. Na nem mintha dícsérendő dolog lenne, sőt... de egy nagyon okos tanárnőm azt mondta, hogy egy erős dohányos terhesség alatt akar leszokni, a baba olyan anyagokat kap, amelyet leszokáskor a szervezet termel az anyában és ez rosszabb neki, mint pár szál cigi. Ha ő hazudott, én hazudok most! De segédeszközöket (nikotintapasz, stb) semmiképp ne használjon!
    Sok sok örömet a babához!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_969492
    Torolt_felhasznalo_969492
    2007. augusztus 15. 22:5880.
    Ha jön a baba akkor szerintem meglesz! És akkor már az nem lesz lehetetlenn! Csak még most látszik annak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_958358 (76)
    2007-08-15  22:44
  23. 2007. augusztus 15. 22:5579.
    Szia!

    Szülésznő tanuló vagyok, nagyon sok szülést láttam már.

    A dohányosnőnek a placentájáról megmondja az ember, nem kell még megszagolni sem.

    A gyermekeik pedig tényleg hátránnyal indulnak az életben.

    A nevelőapám öcsém miatt hagyta abba, akarat kell csak hozzá, 1994-ben volt, azóta se gyújtot rá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534287 (1)
    2007-08-15  20:54
  24. 2007. augusztus 15. 22:5278.

    nem olvastam végig a topicot, de akink nincs ennyi akaratereje ne szüljön gyereket....  

    nemtom, írták-e, de pl hiperaktív is lehet a gyerek. majd meglátjuk mitől lesz idegbetegebb... a cigi elhagyásától vagy a saját kölkétől...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534287 (1)
    2007-08-15  20:54
  25. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. augusztus 15. 22:4577.

    Nem lep fel oxigenhiany.
    Annak elso jele az, hogy az ember liheg.
    A dohanyos nem liheg dohanyzas kozben.

    (mellesleg: nem dohanyzom, sportolok, onnan tudom, mi az oxigenhiany, es elszivtam kb 4 szal cigit az elmult tiz evben, nem eszleltem oxigenhianyt)

    Nem tamogatom a dohanyzast, de maradjunk az objektiv tajekoztatasnal es ne keltsunk panikot.

     

    előzmény:
    balnika (63)
    2007-08-15  22:15

Címlap

top