Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mikrosütő használata

lufi
Létrehozva: 2003. szeptember 9. 08:48
Van a mondás, egy újszülöttnek minden vicc új, no most így vagyok én is, nekem is új dolog a mikro, tegnap vettük. Szeretnék tanácsokat kapni, mire vigyázzak, mivel tenném tönkre (azt tudom, fémet nem szabad tenni bele) aztán mi az, amire nagyon jó használni, mit kell lefedni, (tök egyszerű, sima szerkentyű) és mit érdemes benne csinálni. Köszönöm.
  1. Torolt_felhasznalo_681973
    Torolt_felhasznalo_681973
    2004. március 30. 21:37151.
    Szia! Be szoktam nézni, örülök, hogy jó a mikród:)
    Próbáltál már benne kenyeret sütni?
    Jól emlékszem, hogy van TW. edényed? Mert abban lehet, szólj, ha érdekel, írom a receptet!

    (addig is , míg a kenyérsütőd megjavul)
    előzmény:
    Lingon (150)
     
  2. 2004. március 30. 18:43150.
    Fantáziátlan vagyok, nem értem:-((((

    Mikro megjavitva és müködik:) Kenyérsütö deglett be a változatosság kedvéért, de az legalább még garanciális.
    előzmény:
    csavi (149)
     
  3. 2004. március 30. 18:20149.
    az arak 50%, kis fantázia
    előzmény:
    Lingon (147)
     
  4. Torolt_felhasznalo_681973
    Torolt_felhasznalo_681973
    2004. március 21. 18:05148.
    Ja, tényleg!:(
    előzmény:
    Lingon (147)
     
  5. 2004. március 21. 17:36147.
    141-es válasz, vagyis kigyulladt:-((((((((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681973 (146)
     
  6. Torolt_felhasznalo_681973
    Torolt_felhasznalo_681973
    2004. március 21. 16:26146.
    Mi történt?
    előzmény:
    Lingon (145)
     
  7. 2004. március 21. 16:10145.
    Vagyok, csak pont most mikro nélkül:-((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681973 (144)
     
  8. Torolt_felhasznalo_681973
    Torolt_felhasznalo_681973
    2004. március 21. 15:25144.
    Szia!
    Már ezer éve nem láttam a topicot:)

    Most láttam, hogy kérdeztél tőlem és nem válaszoltam. Vagy még?
    előzmény:
    Lingon (143)
     
  9. 2004. március 21. 14:32143.
    Szia!
    Nincs crisp funkcioja a mikrodnak, akkor ne törödj vele. Gyakori hogy van crisp a mikrokhoz, szoktam használni husokhoz, pizza, sültkrumpli, tükörtojás, stb.
    Ha ugy érzed szeretnél ilyet, talán nem késö kicserélni a mikrod. Elözö mikromat én is csak kb melegitésre használtam, mikor cserére került a sor, belegondoltam a használhatoságba, ez lett belöle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_486895 (142)
     
  10. Torolt_felhasznalo_486895
    Torolt_felhasznalo_486895
    2004. március 21. 13:51142.
    Szia Lingon!
    Mi az a crisp tál? Nekem amikróhoz egy lábakon álló fémrácsot adtak, meg egy üveg tányért amit egy forgó bigyóra kell tenni. Slussz, semmi mást. Ilyen crisp-tálat lehet külön venni?
    előzmény:
    Lingon (141)
     
  11. 2004. március 21. 13:36141.
    Szia!

    Mienkbe is lehet kanalat is tenni a crisp tányér is fém, rács is, ezek nem problémásak, de mikro széléhez nem érhetnek.

    Olyan jol sikerült hozzáérnie a crisp tányérnak pénteken ahhoz a részhez ahol papirszerüség van, hogy most szevizben van a gép, kigyulladt.
    Nagyon kell figyelni hogy az üvegtálon jol üljön a crisp tál, más fémes se érjen a széléhez.

    Kérdésed gyakori, nem együgyü:))))

    Kérdezz nyugodtan ha szükséges.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_486895 (140)
     
  12. Torolt_felhasznalo_486895
    Torolt_felhasznalo_486895
    2004. március 21. 13:26140.
    Sziasztok!
    Mi most vettünk egy mikrót, de valamit nagyon nem értek!
    Ha nem szabad fémtárgyakat beletenni, akkor a grillrács miért van fémből?
    Egyes receptek-itt a fórumon is- azt írják, hogy pl: a csirke szárnyát tekerjük be alufóliával. . . . de ha fémet nem lehet bele tenni?
    Ne nevessetek ki az együgyü kérdéseimért, de ez tényleg izgat, hogy most akkor mi van?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. február 5. 15:48139.
    Mennyibe kerül a mikros tál? Hol lehet vásárolni, hogy néz ki?
    Valóban jobb benne késziteni az ételt mint pld. sima jénaiban?
    Mik az előnyei?
    Bocs a naiv kérdésekért, de szeretnék mindent tudni róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. február 3. 19:55138.
    hej csülök pörkölt ó szájam boldogsága s még csipös murci is van hozzá, étvágy ingerlö biztatásnak ez több mint gyönyörüség4több mint élvezet! inkább ünnepélyes hálaadó istentisztelet!

    most vagyok fél évszázados fanyar . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. január 18. 19:02137.
    HÚÚÚÚ!

    van néha valaki? még mindig érdekelne arab kaja iciri-piciri alkohollal gyógyitgatva!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. január 13. 19:00136.
    ÓÓÓ mégis van itt valaki!
    ez tényleg telitalálat imádom agörög metexát! vagyis ezt csavi modra igy kell késziteni sajnos a fél deci kell bele DE 2 ev kanál metaxa egy kicsit ezt is feldobja. egy kis aproság még : a feldarabolt padlizsánt enyhén besózzom és 1 órát pihiztetem (már szinte nem is merem sörben mérni az eltelt idöt)hogy a keserü levét kidobja, majd öblités kivül , belül. jó fokhagymásan és hidegen is nagyon finom de ha hideg akkor én száraz de azért kemény elegáns minösegi fehér bort chardonnayt vagy jó évjáratu olasz rizlinget ajállanék hozzá. bár egy kis tonicos ouzo sem rossz
    előzmény:
    liam (135)
     
  17. 2004. január 13. 17:03135.
    Szia,

    köszönjük a kitüntető figyelmed. . .
    Bár ebben nincs alkohol azért finom, már ha valaki szereti a zöldségeket.
    Szóval paradicsomos padlizsán:
    A padlizsánt és (lila)hagymát apró kockára vágva, fűszerezve, fokhagymázva, kevés olajjal és kb fél deci vízzel leöntve, lefedve beteszünk a mikróba teljes fokozaton 6-8 percre, hogy megpuhuljon mindenhol. Közben 1-2x megkeverni. Végül hozzáönteni Barilla vagy bármilyen ízesített paradicsomszószt. Én szeretem, ha csíp egy kissé. Pirítóson, reszelt sajttal feldobhatjuk. Hidegen finomabb. És ehhez inkább valami klasszikus fehér bort innék. . .
    előzmény:
    csavi (134)
     
  18. 2004. január 13. 16:34134.
    Tisztelt mikros sorstársaim(fQleg Lingnon és Liam)

    Szt magnetron és 2450mhz áldjon meg benneteket!

    minthogy mindenki unja a banánt bucsu pohár elött küldök mindenkinek egy kis sült banánt! hát mindenkinek jó majomkodást.
    2db banán, 1citrom leve, 1dl konyak, 1tojás fehérje, 1ek cukor, 3dkg darált dió.
    banánt hosszában ketté vágjuk( ha jozan vagyok meg is hámozom) a tojásfeherjéböl kemény habot készitünk beletesszük a cukrott valamint a diot.
    lapos mikróstálban helyezzük el a fél banánokat citrom lével föleg konyakkal alaposan meglocsoljuk mi is isszunk egy két kortyot majd a banánra kenjük a tojás habot tegyük mikroba és 4 percig süssük. banánt dobjuk ki mert értéktelen az összegyült levet jó izüen fogyasszuk el!bucsu pohár köszöntöt ki mondja? pálinkás jó estét
    csavi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. január 6. 19:43133.
    Ó köszönöm!
    már aggodtam, hogy a csuklás mitöl van! annyi de annyi rossz bor van . nagyon kell vigyázni , hogy mi üt ki
    (rajtad)
    mivel nincs olyan borágy(kaja) ami mikroban ne lehetne elkésziteni. itt küldöm a konyakos csibét- ablak nyitva?
    a konyakhoz kell 1 db csirke, 2ev margarin, 20dkg füst szalonna, 30dkg ubi, 1 vhagyma, 1dl konyak magunknak, majoranna, szárnyas füszkev. , só , bors stb pl egy kis konyak ha jó min francia tiszteljük meg magunkat konypohárral, egyébként nem illik üvegböl inni de igy nem látszik mennyi fogyott.
    margarint edénybe tesszük 1perc 200w felolvasszuk(én már itt is szalonnat ) hozzá adjuk az apróra vágott szal. és vhagymát 4 percig 500w pároljuk, csirkét megmossuk toklászokat kiszedjuk( undoritó mi- erre inni kell)feldaraboljuk jól be füszerezzük (fontos a további konyak fogyasztás miatt) majd afenti edénybe tesszük. az uborkátrövid csikokra vagy valami hasonlóra vágjuk rá teritjuk a csirkére és az üveg tartalmához képest de legalább 1dl konyakkal meglocsoljuk. letakarjuk és500w 22percig fözzük vagyis lassu utemben 2sör. fontos aszép pohár meg aszalvéta jó piálá jajjjj nem jó étvágyat
    előzmény:
    Lingon (132)
     
  20. 2004. január 5. 18:47132.
    Tegnap volt csirke konyakkal leöntve nem mikros, csak sütös egy mási topicban. Na mit gondosz kire gondotam. . .
    előzmény:
    csavi (130)
     
  21. 2004. január 5. 18:46131.
    Remélem finom lesz.

    Nálunk mélyhutöben van egy adag husi hozzá mexikoiasan elkészitve. Kiváncsi vagyok ugy is milyen lehet.
    előzmény:
    liam (129)
     
  22. 2004. január 5. 17:37130.
    Pulykamell szalonnával
    kb 60-80 dkg pulykamell, 4 sz füstölt szalonna , so, bors, pirospaprika, 1, 5 dl fehérbor, olaj. pulykamell mossás, bör feszegetés, majd a füszerek keverékével minden oldalról bedörzsöljük a hust. helyezzük aciciket kiolajozottlapos (mikrostálba) tegyük a mikroba és süssük 15 percig , majd öntsük fel fehérborral és süssük további 15 percig megforditva (ha jol utánna számolok 180 fok). persze mindez lefedve. felszeletelés elött vagy egy sör erejéig pihentessük(kb 10 perc)gombas rizs, meggykompot való hozzá. esQsorban szárazv félszáraz, erQs tüzesminQségi fehér bor ajállok hozzá pl : egri leányka , dupla élvezettttttt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. január 5. 14:53129.
    Szia,

    eddig szabin voltam, ezért csak most köszönöm meg. Ki fogom próbálni.
    előzmény:
    Lingon (124)
     
  24. 2004. január 4. 18:12128.
    TÖLTÖTT GOMBAFEJEK

    12 db nagy gomba
    5 dkg fött sonka
    5 dkg reszelt sajt
    1 tojá petruska
    so, bors

    Mosni, tisztitani, lábát aprora vágni a sonkával petruskával, sajtot, fuszert bele na és a tojást is. Keverni. Tálra (ne legyen magas pereme) tenni a gyönyörü gusztusos gombákat, megtölteni, grill+mikro 350W beállitáson 10 perc.
    Tipp: szord meg a gombákat zsemlemorzsával sütés elött.
    előzmény:
    Buzablans (105)
     
  25. 2004. január 3. 23:28127.
    mindenkinek mégegyszer BUÉK!
    sajnos egy jordánia nevü beduin országba probáltam az utazáshoz szükséges alkohol mennyiséget leszervezni de csak gyümölcsötlehet szilva barack vilmos stb . hát nem sokan jártak erre mostanában. remélem nem én ijesztettem el a mikro kedvelQit ! hát kezdjük elöröl ki tud valami jo alkoholos arab kaját. vagy ez lehetetlen? természetesen valami gyogyitgatottra gondoltam
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top