Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mikrosütő használata

lufi
Létrehozva: 2003. szeptember 9. 08:48
Van a mondás, egy újszülöttnek minden vicc új, no most így vagyok én is, nekem is új dolog a mikro, tegnap vettük. Szeretnék tanácsokat kapni, mire vigyázzak, mivel tenném tönkre (azt tudom, fémet nem szabad tenni bele) aztán mi az, amire nagyon jó használni, mit kell lefedni, (tök egyszerű, sima szerkentyű) és mit érdemes benne csinálni. Köszönöm.
  1. 2003. december 18. 00:02101.
    Nem is kell pia, olvaslak az elég a jokedvhez.

    Reggeli 1:
    2 evökanál dara, 2 dl tej, so,
    kavard meg, maxon 2 perc, kavarás közepes fokozaton 3perc, keverés 1x közben, 1x a végén.

    Reggeli 2: (ez egészségesebb, segit az emésztésben)
    1 dl zabpehely, 2 dl viz, so
    Kavarni, 2-3 perc maxon, 1-2x keverni közben. Tálalni tejjel és lekvárral, vagy cukrozni+tej.

    Tejberizs:
    1. 5 dl rizs
    3dl viz,
    1 evök margarin
    5 dl tej
    so, cukor
    Olyan edénybe amit le lehet takarni, kb 2. 5 l-es, bele mindent, tejet NEM, 5 perc max-on, tetövel. Tejet is bele, ujra 5 prec, teövel vagy mig a tej felforr. Ekkor közepeses fokozaton, 30 perc. Pihentetni kicsit és megkeverni.
    Na ez nagyon finom ugy is hogy tejszinhabbal össze van keverve, eperlekvárral (nem pálinkával) tálalva, vagy kompottal.
    előzmény:
    csavi (100)
     
  2. 2003. december 17. 22:03100.
    HÉ!!! jaj bocsánat! drága asszonyom még alig ittunk valamit. tessék elö jönni az asztal alól. a desszet borkrémrolád grillázs még hátra van. hagyjuk holnapra?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2003. december 17. 21:0099.
    kedves Szilikon és Lignon
    huk tulvagyok egykét bikavérkoktélon megkinálhatom önöket is mindjárt kész! 2/4 rész bikavér 1/4 vodka 1/4 curacao naracs koktél meggy arumos fajta. alap anyagok jol lehütve , koktélpohárban összeráva nem nem-keverQpohárban összeráva koktél pohárban diszitve azonnal meginni. kedves Szilikon alevesröl letetszet maradni ha tetszi sietni ráblóhal csavi módra még elérhetö. két rövidet kérem csöngetni aszembeszomszéd nehogy bejöjjön. tegnap meg itta az eperpálinkámat. tálalhatok? hal beszerzése az ismert modon. kb 1kg süllö, csuka, PISZTRÁNG (itt jobbra hámori to) kibelezzük, jol megmossuk (asszony is) éspárszem gyöngyhagyma, babérlevél 100g vegyeszöldség (egy kis fantázia) 1, 5 dl olaszrizlig alaplében lefedve 600w 3percmegfözzük. közben kevés vajban 60g, a lisztetkissé meg piritjuk kb 80g, majd felöntünk a garatra, nem és nem felönjüka hal fözö levével és kb 1 dl fehérborral , majd besüritjük sajnos ez nekem nem megy mikroba. soval és citromlével izesitjük. itt az ideje a 3 üveg fehérbor kinyitásának! vagy a harmadiknaK már nem emlékszem. majd 1dl tjszint 2tojássárgájával elkeverve le zsirozzuk nem legirozzuk , ez ajo szo de ennek semmi értelme. erre inni kell. !!! tálaláskor ahalat bevonjuk a mártással, citromkarikára halmozottkaviárral (fekete és piros) meggyszemekkel (feltétlenül konyakos) diszitjük ja itt van asós petrezselymes burgonya tetszik parancsolni hozzá kérni ezt is ? én nem mély tisztelettel köszönöm nem egri olaszrizlinget kérek hozzá, vagy valamilyen alkoholt lényeg , hogy harmonizáljon a mártással. hu de meg szomjaztam mindjárt jövök
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681973 (98)
     
  4. Torolt_felhasznalo_681973
    Torolt_felhasznalo_681973
    2003. december 17. 19:5898.
    Jó a halrecept!teccik!
    előzmény:
    csavi (90)
     
  5. Torolt_felhasznalo_681973
    Torolt_felhasznalo_681973
    2003. december 17. 19:5797.
    Nem szeretnék hatabeszélni, de igazán jól olyan edényben lehet főzni, aminek van teteje.
    Én 2szer 4 percig főzöm tetővel a baconba csavart májat 600W-on. Utána leveszem a tetőt, leöntöm a keletkezett levet, amiből fokhagymás, mustáros öntetet csinálok (kb. 1 dl).
    Ezt ráöntöm a májra és tető nélkül 2 percig 750W-ra teszem.
    Nyammm!
    előzmény:
    liam (93)
     
  6. 2003. december 17. 18:1896.
    kezeit csokolom! rámszoltak nem illik tegezödni. sorry. igy hát szeretnék érdeklödni , hogy szép lassan segit e elfogyasztani az estebédet. nem illik mekérdezni, hogy tetszik -e kérni szalvétát! akultur ember(középeuropai ) már eleve oda késziti. lám lám ma is tanultam valamit. kedves asszonyom tessék helyet foglalni . szék kihuzva. hozhatom a levest? aperiti aperi na tetszik kérni valamit elöre inni?VÖRÖSBORLEVES
    (2 személyre)nálunk. 5dl vizet60 g cukorral 1/2 rud fahéjjal késhegynyi örölt szegfüszeggel 800w 4pewrc felforraljuk. kevés borral elkevert 3-4o g rizslisztet hozzá öntve fedQ nélkül felfözzük (kissé besüritjük). fahéjjat kiemelve hozzá öntjük 5dl egri bikavért ez szuper gál pincészet. 2cl cointreaut is ted bele atöbbi nem kell akár el is dobhatod. még egyszer felforraljuk kb 4 perc 800w. közben megvizsgáljuk , hogy a maradék kb 2, 36789 dlbort megtudjuk-e inni 4perc alatt nem vizes pohárbol! csészébe tálaljuk tetejébe karácsony lévén 2-3 habcsókot teszünk(papagája másik szobába hab csokra vigyázni!) na iszom valamit aztán jövök . addig is öszinte hive maradok tisztelettel csavi
    előzmény:
    Lingon (89)
     
  7. 2003. december 17. 17:4795.
    Valami ilyesmire számítottam. Pedig sertésmájat állítólag lehet mikrozni. . . . . .
    előzmény:
    Lingon (94)
     
  8. 2003. december 17. 17:0094.
    Szia Liam!
    Robban! Nem szeretem mikroban csinálni, vagyis a takaritást nem. Meg kell szurkálni, leve kifolyik, de robbant szuri után is 1-1. Hogy ez most baconban? Idö? Nem emlékszem. Crispben csináltam. No a sertés máj hagyományosan fözve, 5-6 perc, +5 perc pihenö.

    Más vélemény?
    előzmény:
    liam (93)
     
  9. 2003. december 17. 16:2693.
    Üdv mindenkinek. Egészen ígéretes ételeket tudtok készíteni, én is ki fogom próbálni. Véletlenül nem tudja valaki, hogy a bacon-be tekert csirkemájat lehet-e mikroba készíteni? Ha igen, mennyi idő alatt "sül át" a
    csirkemáj? A csirkemellből készített ragunak kb. 15-20 perc kellett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. december 16. 22:5592.
    Rizses hus helyett mélyhütöböl lett vacsora.
    Igy mig nem azt készitettem, keresgéltem etel. lap. hu, gasztonomia, stb, mikro kajákat persze nem találtam.
    Viszont a receptes könyves polcomon egy mikro szakácskönyvet igen, ez se magyar. Ez ebböl van:

    15-20 dkg tarja, virsli, vagy valami ami jonak tünik
    1 vöröshagyma
    1 liter fözött tészta, pörkölthöz ami illene tipusu
    3 tojás
    4 dl tej
    so, bors, piros paprika
    sajt

    Aprora kockázd fel a husféleséget, vágd aprora a hagymát, keverd el a tésztával.
    Tojást, tejet, sot, borsot keverd össze.
    Öntsd a tesztára, szord meg paprikával, sajttal.
    Maximumon 10-11 perc.
    Szervirozd valami zöld salátával.
    Változat: A husfélség helyett lehet 40 dkg mélyhütött spenottal 2-3 dl belekevert sajttal is csinálni.

    Ez jol hangzik ugye? Bár én a pirospaprikát inkább nyakonöntés elött szornám a tésztára.

    Off))) de ez olyan jo vendégváráshoz, mikor már mindenki fülén kaja folyik ki, de valami kéne. . .

    Szendvics torta

    15 x 23 cm 10 személy

    Alap:
    20 dkg tarja
    1 alma
    1. 5 dl tejszin
    0. 5 dl majonez
    1. 5 dl darabolt ananász
    1. 5 dl darabolt uborka
    2 evö k. vágot fühagyma
    so, bors

    Kenéshez: 1 dl majonez
    1 evök. Mustár
    150 g izes sajt
    2 evök száraz kapor

    Teteje tetö
    0. 5 uborka
    retek
    14 szelet tarja
    1 ananas karika darabokban
    8 mandarin gerezd
    petrezselyem

    Alap:
    Darabold aprora a 20dkg tarját, almát. Kemény habot a tejszinböl. , keverd össze a majonézzel. Bele a tarját, ananászt, uborkát, hagymát, so, bors. Ovatosan keverd el. Szedvicskenyeret vmi tálcára teszel, hogy kb 15x 23 cm legyen. 1 réteg kenyér, fele massza rá. Kenyér ujra, massza másik fele. Kenyér. Becsomagold, hütöbe teszed.
    Másnap : Mikor elövetted, megkened tetejét, oldalát a majonézzel amit izesitettél a mustárral. A reszelt sajtot elkeverad a száraz kaporral(kapor elhagyhato, én utálom) és a torta hosszában középre sajt végig. + az oldalaira szorni, nyomni. A szeletelt tarját hajtogatod, egyt jobbra a sajttol, egyet balra, vagyis 7-7. egyik oldalt ananásszal, másikat mandarinnal diaszited, sajt tetejére meg szep ubi+retek szeletek Használd kreativitásod. Jo étvágyat!

    előzmény:
    Buzablans (91)
     
  11. 2003. december 16. 19:3391.
    Mindenkinek köszönöm szépen a recepteket, igazán nagyon rendesek vagytok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. december 16. 19:0990.
    Á ÁÁ. Az ényémben még gyorsabban ! tiszta viz van a fejemben! te a betük mindig ugyan ott vannak a klaviaturán? holnap van megint jöttél? hoztál bort nem kelletvolna (ilyen keveset). najó ma ponty borban lesz! elQkészület ugyan az: pontyot alaposan meg tisztitjuk, megmossuk szeletekre vágjuk stb stb . egy edénybe és magunkba beleöntünk egy egy félliter bort. belefektetjuk huk mit is ja a hal szeleteket . Lefedve vagy betakarva 6percig 600w fözzük ezután kivesszük meforditjuk so, bors, halfüszerek ami belefér , hogy lehessen rá innyi és megint 6 percig 600w pároljuk vegyes köret és valamilyen alcohol illik hozzá
    előzmény:
    csavi (88)
     
  13. 2003. december 16. 18:4789.
    Hol nönek a halak a leggyorsabban?
    A horgász fantáziájában.
    előzmény:
    csavi (88)
     
  14. 2003. december 16. 18:3388.
    vacsora meghivás természetesen áll, virtuálisan .
    SÖRBEN SÜLT PONTY
    ma elmegyek horgászni , vasárnap megjövök , hétfö irány a piac . stikaban veszek 5kg oontyot. kb1 kg kell a többi nálunk dicsöség dolga. a pontyot alaposan megtisztit nyuzással nem probálkozni VENDÉG jön, mos az asszony után mosssss, felszeletel. sebek ellátása. szeleteket citromlével alaposan belocsoljuk. közben a citrom közeledését a martinihez tá
    mogatjuk. füszerkeverékkel bedörzsöljük amartinit bedörgöljük. 3 orán át állni storno pihenni hagyjuk. margarint2percig300w felovasszuk én speci jo adag füstölt szalonnára esküszöm-a hagymát megtisztitjuk aszembeszomszéddal aprora vágjuk( ja ö nö nem tud nagyra vágni) 3perc 600w párolás, lisztet keverünk hozzá majd 1/2dl sör hozzáadásával 4perc 600 w besüritjük. aranyom hozzá mán egy másik sört. literest mondtam. haggyá má fözök. ponty szeleteket egymásik edénybe tesszük 1-2 dl sörrel leöntjük 8perc 600w sütjük. a másik edénybQl amit amásik sörbQl készitettünk
    amártást amásik sörben fött, sült halra öntjük és az egésszet 2 percig 600w összefözzük. a kérdés az , hogx melyik sörben sült aponty . jaa nem ! hoztál bort? teszed le! jó étvágyat! papir szalvétát hozzak? gyere holnap is!pudingot akarok !mondtam már hol a sör?
    előzmény:
    Lingon (83)
     
  15. 2003. december 16. 17:5587.
    réndben a 8 liter ült. a töltött burgonyas recept akkor : igy kezdQdik végy 5 kg burgonyat elvégre mi is hárman vagyunk. . . . . .
    előzmény:
    Lingon (83)
     
  16. 2003. december 16. 14:0186.
    Alig jön be a válasz ablak igy most gyorsan:
    Köszi puding szuper lett, szoktam csinálni pudingos cukros süti ha forditom, de hogy otthon, ha van otthon , ott minek hivják nem tudom. Majd kiprobálom +vaniliás cukorral is, lehet még ma.
    Jo hogy jo a leves. Majd ird meg ezt a crisp folytatást hogy müködik. Jo?

    Megyek megprobálok pörkölt alapu rizses hust csinálni, naná, mikroban!

    Most gyorsan idenyomom a fasirtot, utoljára 17 aprokát sütöttem ki egyszerre, 3-szorra, bö félkg hus volt ha jol emlékszem. Margarinon sütöttem, azé ha kicsit ellapitva akkor könnyebb látni melyik oldal van megsülve. Crispben sütöttem idöre nem emlékszem, elvágni, aztán látszik.

    Svéd fasirt

    0. 5 kg darált hus
    0. 75dl zabpehely
    1 evö k. krumpli liszt
    0. 5 dl tejszin
    1 dl viz
    1 tojás
    1 teás k v. hagyma, aprora vágva
    1 teás k. so
    csipet fek bors
    vaj sütéshez.

    Zab+viz+liszt+tejszin, kavarni, 10 percig hagyni dagadjon.
    Tedd bele tojást, hagymát, füszereket, kavard.
    Bele hust is, kavard.
    Vizes kézzel formázz fasirtocskákat, olajozott tányérra szortirozni.

    Szilikon! Jo hogy jössz! Fininek néznek ki, irj még!
    Csak segits is légyszi, mert van amit nem értek.
    MixFix-et mivel tudom helyettesiteni? Keverö géppel, mixerrel, villával?
    Mikro kanna? Mikro plusz? MaxiMix? Mik ezek? Mivel potolhatok? Gözfözöt tudom az van. Azt se ártana többször használni.

    előzmény:
    Buzablans (84)
     
  17. Torolt_felhasznalo_681973
    Torolt_felhasznalo_681973
    2003. december 16. 08:5085.
    Gombás, rizses csirke mikróban
    1 pohár rizst megmosva, majd 20 dkg gombát /konzerv, vagy friss/ 1 paradicsomot, 1 paprikát felkarikázva, majd kb. 30-40 dkg csirkemellet felszeletelve a 2, 25 l-es Mikróedénybe teszünk. A 0, 5 l-es MIX-FIX–ben összerázunk 1 pohár tejfölt, 2 dl vizzel, izlés szerint füszerekkel /vegeta, só õrölt bors, sült csike füszersó/ és a tetejére öntjük. A mikróba téve 8 percig teljes fokozaton, majd 15-20 percig 600 W –on készítjük el, közben egyszer megkeverjük a KanálBazárral.

    A Nagy Kedvenc:
    Parajos gombóc sajtmártással
    Hozzávalók : 1 kicsi vöröshagyma, 2 ek. Olaj, 30 dkg paraj, 3 tojás, 2 dl tej, 2 ek liszt, só, bors, reszelt szerecsendió, 3 szikkadt zsemle
    a sajtmártáshoz : 3 dkg vaj, 3 ek. liszt, 4 dl húsleves, só, fehér bors, 20 dkg ömlesztett krémsajt, 1 tojás sárgája
    Elkészítés : a Mikropluszban megdinszteljük a hagymát, hozzáadjuk a megmosott, összevágott parajleveleket és 6 perc alatt többször megkeverve 600 w-on megfonnyasztjuk.
    A tojásokat a tejjel és a liszttel Maxi-mixben összerázzuk és a langyosra hűtött parajhoz adjuk. Fűszerezzük, majd beletesszük a kockára vágott zsemléket, jól összedolgozzuk és 15 percig pihentetjük.
    Ezalatt a Mikrokannában sajtmártást készítünk. A megolvasztott vajon világosra pirítjuk a lisztet (500 W-on 1-1 perc, közben megkeverve). Felöntjük a húslevessel, felforraljuk 1 perc alatt 700 W-on , félidőben megkeverve, majd 350 W-on lassan besűrítjük. A mikróból kivéve fűszerezzük és a krémsajtot meg a tojás sárgákat is belekeverjük.
    A parajos masszából 8 gombócot formálunk, melyeket a Mikropároló szűrőbetétjébe helyezünk. Az edény aljába 1 dl vizet öntünk és 600 W-on készre főzzük. A sajtmártással tálaljuk.
    előzmény:
    Buzablans (84)
     
  18. 2003. december 16. 08:0784.
    Igen finom lett a leves. Valamelyik nap megcsinálom a Pulyka néne dioi-t is. Biztos ez is finom, igéretesen hangzik.
    Szerintem lehet a crisp tálban folytatni. Én is így fogom csinálni.
    A puding hogy sikerült?
    Amúgy én fel szoktam javítani, csokisba plusz kakaó (meg esetleg egy pici rum), vaniliásba plusz vaniliás cukor, és így hasonló módon a többi ízt is.
    előzmény:
    Lingon (79)
     
  19. 2003. december 15. 20:2083.
    Te kopé Te! Hát mond itt most mikrorol beszélünk vagy nem? Hát hogy a csudába tegyek be egy 8 l-es lábost a mikroba? Huslevest meg töltött káposztát nálunk ugy kell inditani. Majd lesz a fagyasztobol maradék.

    Tehát a recept: Vegyél egy jo nagy lábost, fözd meg a hozzávalokat, s mikor készen vagy hivj meg vacsorára.

    Recept 2: a finomra fözött hozzávalokat vedd ki mélyhütöböl, a leveshez fözzél friss tésztát, mikroban is készithetö: a mikroban forralt sos vizbe, /dupla annyi legyen mint a tészta/ bedobni a tésztát, mikor kész, várni néhány percet ajtonyitás elött.
    Aztán ha minden kiolvadt, elfogyott, a nem fözéssel töltött idöt használd fel uj receptek beirására ide.

    A puding nyam nyam lett!
    előzmény:
    csavi (81)
     
  20. 2003. december 15. 19:0182.
    testet-lelket gyogyito erejét?- csak ezért érdemes élni hidd el csak igy tudsz nemesebb dolgokra figyelni!
    előzmény:
    csavi (81)
     
  21. 2003. december 15. 18:5581.


    A húsleves dicsérete!
    Ragyogj szemem, csordulj ki nyálam az örömtöl: az izletes huslevest tálalják ime eléd.
    nézd csakmily aranysárgán csillog, mily
    orrcsiklandó szaga van! s az ize! a mennyei iz!
    érzed-e , mondd, a velQs csont, az illatos-izes zöldség s a még füszeresebb gyömber

    előzmény:
    Lingon (78)
     
  22. 2003. december 15. 18:5280.
    Nem egymás mellé került, masfél dl narancslérol van szo!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. december 15. 18:4979.
    Pulyka néne dioi

    4 szelet pulyka
    5 dkg dio
    2 fokh. giriznyo nyomva
    3 dkg vaj
    1 evök olaj
    1 kissebb hagyma
    1 evök borecet /nem tudom ?%-os/
    so, bors

    Darabold össze a diot, hagymát szeleteld.
    Olaj+vaj crisp tálba, melegitsd fel (crisp. funkcion) 2 percig
    Dobd hagymákat, 2 perc 2x keverni közben.
    Pulyka bele, 4-6 perc, fordit, mozgat.
    Tedd borecet so bors, 1 perc crisp.
    Dio bele, 3-4 perc 500 W a mikro funkcion.

    Lehet narancslét, vagy grape fruit-ot is bele mikor a dio van soron, 1. 5 dl-t.

    Kérdés: lehet a crisp tálban folytatni a mikro 500w funkciot, vagy át kell tenni máshova? Eddig áttettem. Feleslegesen?

    Jo lett a leves?

    Megyek mikros pudingot csinálni lánykámnak.
    előzmény:
    Buzablans (74)
     
  24. 2003. december 15. 18:2778.
    Itt egy gyors egyszerü vacsora

    Csirkét vágd kettöbe miután megmostad és megtörölted. Olajat füszerekkel keverj el, izlés kedv szerint, pamacsold be a csirkét. Tedd a crisp tálra, böre legyen felfelé. Szárnyára tekerj alufoliát, ez nem érhet a mikro széléhez, majd ezt a foliát félidöben vedd le. Jo tudom ill nem tudom, az enyém birja a kanalat is, csak széléhez ne érjen, de crisp tál is fém….
    20-22 perc a sütési idö, szurj bele tüt, ha véres lé folyik ki még nincs kész.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. december 15. 17:5477.
    nem bóóti? mert ha bolti akkor a recept vége az, hogy a tetejét edd alját dobd!TÖLTÖTT BURGONYA valahány szem burgonyát{nem 1 szem} héjában 600w kb15percig letakarva fözzük ja vizzel eggyütt , meghámozzuk kivájjuk {nekunk jó a nagy darab nQknek a kicsi is meg teszi az eredmény egyforma}töltelékhez a sájtot a tejföllel, a tojássárgájával vajjal darált hussal/gombás, párizsis, szalonnás stb is lehet/ izlés szerinti füszerekkel összekeverjük a pityoka üregébe vissza töltjük sajtal meghintjük 600w 3percig sütjük . pici piros paprika tetejébe . barnitani sem árt . somló hegyi juhfark , vagy eper pálinka jó hozzá és hozzám!
    előzmény:
    Lingon (70)
     

Címlap

top