Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hepatitis "C"

Nyusza21
Létrehozva: 2007. augusztus 1. 18:20

Sziasztok!

Pár hete írtam már indítottam egy topicot hasonló címmel. Kedvesek és bíztatóak voltatok, ám sajnos "ránk jár a rúd".

Anyukámnál pár hónapja kiderült, hogy hepatitis C vírusa van. Hogy honnan kaphatta el? Senki sem tudja. Egy a lényeg, elkezdték a gyógyszeres, illetve az inyekciós kúrát. Sajnos ma volt orvosnál és most a 4. inyekció után azt mondta az orvos, hogy nem folytathatják a kezelést, mert a hemoglobin és a hematokrit szint vészesen zuhan és ha tovább szurkálná magát akkor komoly bajok keletkezhetnek. Így a kezelésnek vége.

Elsősorban olyanok írását illetve tanácsát várnám, akik hasonlón mentek keresztül és találtak esetleg más gyógymódot, vagy valamit amivel kezelik magukat. Egyáltalán nem tudjuk, hogy mitévők legyünk. Annyira szeretnék neki segíteni, de egyszerüen ötletem sincs, hogy mihez nyúljak.

Kérlek Titeket, segítsetek, ha tudtok!

Köszönjük szépen!

Nyusza21

  1. 2016. október 12. 13:029326.

    Kedves Nóra!


    Könnyeket csaltál a szemembe, pedig nehezen tudok sírni. Valahogy nem engedhetem meg magamnak. Soraidat olvasva újból átéltem a saját reakcióimat, erre a szörnyű betegségre. Nem is lehet hova rakni, legalább te tudod, (nem mintha változtatna valamin), hogy mikor szedted össze, nekem és a dokinak csak sejtése van, hogy szülés után kaptam gamma glubulint, és az vérkészítmény, ott szerezhettem 1974-ben.


    A fibro mérésre visszatérve, szerintem a Pesti eredmény a jó az F2. Tehát én is tovább tengetem napjaimat, úgy, hogy semmi sem történik. Nem kell visszamennem sem PCR-t sem néznek újat, csak várunk, várunk talán egyszer hozzájutunk a gyógyszerhez.


    Sokat gondolok rátok, kívánom mindenki hozzájusson az új kezeléshez, mielőbb.


    Üdv mindenkinek:


    Éva


     

  2. 2016. október 11. 01:279325.

    Museto, hát ez kedves. Sok újdonságot nem olvashattál, mert ezeket részleteiben a fórumokon, nap-nap után velem együtt élted át, mint ahogy én is a te küzdelmeidet. Régi "szép" idők! Azt sejtem, hogy páran, akik együtt vívtuk a dögökkel a csatát, már maradandóan kapcsolatban maradunk, és tartjuk az újakban a lelket...Igen, időnként Madáchot kell idézni, és vigyázni, nehogy a bízva bízásból bízva hízás legyen...

    előzmény:
    Museto (9324)
    2016-10-10  19:47
  3. 2016. október 10. 19:479324.

    Hát ez gyönyörű összefoglaló volt Nóra, van egy olyan érzetem, hogy eddig csak kívülről ismertelek (bár személyesen is!) de most betekintést nyerhettem - sok társammal együtt - gyönyörű, harcos lelkivilágodba is. Ha ettől nem nyer bátorságot a legpesszimistább hepás sem, akkor megérdemli a sorsát. Ha valahol, itt abszolút érvényes a költő szava: "Mondottam Ember, küzdj, és bízva bízzál". Üdv, Museto

    előzmény:
    nora51 (9323)
    2016-10-10  02:09
  4. 2016. október 10. 02:099323.

    Közben naponta felment a hőm 39 fokra, amit csillapítani kellett, szívritmus-zavarom lett és állandó 100-as pulzusom, éjjel is. A pajzsmirigyem (ami még az első kettőskezelésnél szinte leállt) a pajzsmirigyhormon dacára alulműködött, tehát a rá való gyógyszeradagot emelni kellett. De kitartottam, mert már kétszer voltam vírustalan a kezelés alatt, tudtam hogy sikeres lesz a kezelés. Eljött a 24.heti PCR.  Gondoltam, leküldöm a férjemet herélt pezsgőért (Museto találó kifejezése az alkoholmentesre), mert ha most nulla lesz az eredmény, akkor valószínű már az is marad. Nem így történt. 74 vírust mutattak ki a véremből milliliterekért, így azonnal lestoppolták a kezelést. (Azóta már 4 millió 820 ezer van, vagyis volt idén februárban.)  Néztem ki a fejemből hülyén, mikor a velem érző hepászom közölte ezt velem a telefonban. Odavolt, mert nagyon drukkolt nekem. Kilátásban sem volt akkor még interferonmentes gyógyszer... -És akkor most mi lesz?- kérdeztem bambán. -Most az lesz, hogy reménykedünk abban, hogy majd valami új találmány segíteni fog. Mert állandóan kisérleteznek újabb gyógyszerekkel!- vígasztalt hepászom. Három napig úgy éreztem, hogy egy akkora looser vagyok, hogy tiszta felesleges reménykednem. Aztán elvonszoltam magam az állatkertbe az elefántjaimhoz, akik mindig meg tudtak nyugtatni. Hosszan könnyeztem ott a kerítésnek dőlve, beszéltem hozzájuk, és megnyugodtam. A Jóistennel nincs mit beszélnem, hisz úgyis az történik, amit ő akar, vagy amit ő megenged. Csak másokért szoktam imádkozni, magamért soha. A családomat próbáltam vígasztalni, mert nagyon maguk alá kerültek. A gyerekek sírtak, a férj pedig eképp szóla:- A székely a fiával szilvát szed. Aztán mi lesz ebből a sok szilvából, édesapám?-kérdi a fiú. -Hát fiam, ha anyátok fölépül, lekvár. Ha nem, akkor pálinka.-   Ettől úgy elkezdtem vihogni, hogy a könnyeimet törülgettem. A gyerekek se bírták ki vihogás nélkül, aztán csakazértis megittuk azt a fránya herélt pezsgőt. 2014 november 27-én felterjesztett hepászom az OEP-hez interferonmentes kezelés okán. Még nem kerültem rá azóta se a várólistára, csak az adatbázis-parlagon heverészem. Ugyanis F2-be (kPa 8,3) gyógyultam vissza a sikertelen hármaskezeléstől, ami ideig óráig tarthat ilyen mértékű vírusszaporodás mellett. Arra jó, hogy ne idegesítsen a májam állapota, meg arra is, hogy véletlenül se kerüljek fel a várólistára, hisz rengetegen vannak nálam sokkal rosszabb állapotban. Hálát adhatok Istennek, hogy a magas vérnyomáson , szívritmuszavaron és pajzsmirigy-alulműködésen kívül más baj nem járul a hepához, így elketyegek még. A VIMOR hepaklubjában nagyon sok kérdésre szakszerű választ kapunk, és tartjuk egymásban a lelket, örülünk egymásnak. Katih szervezi ezeket a kedves és hasznos összejöveteleket, hála neki és segítő gyerekeinek. Időnként orvosi előadásokat is hallhatunk a VIMOR szervezésében a klinikán, és mindig azt érezhetjük, hogy nem vagyunk egyedül!!!!!Teszem a dolgom, ami akad bőven, örülök a családi örömöknek, az édes kis egyéves manónak, (Museto manójával egy napon születtek), kirándulok,úszni járok, koncertre, Évával színházba és kiállításokra. Tartom a lelket a családomban és gyógytársaimban a klubban, a varoszoba.hu-n és itt, és drukkolok erősen az F4-es Évának, hogy sürgősen kerüljön már a várólistára. Mert én még ráérek...


     


    Bocs, ha hosszú voltam, de kérdezted, hogyan tudtam feldolgozni. Hát így! Kívánok neked mielőbbi vírusmentességet! Valószínűleg már egy dögöd sincs életben. Ha mégis, akkor annak már úgyis annyi...


    Szeretettel:


    nora51

  5. 2016. október 10. 02:079322.

    Kedves Enikő, köszi, hogy megírtad! Hát nem olcsó mulatság így magyar szemmel, de sok embernek talán nem is elérhetetlen, pláne ha van részletfizetési lehetőség. Tiszta szívemből kívánom, hogy gyógyulj meg!!!!!!!!!!!!


     


    Hogy hogyan tudtam feldolgozni? Szerencsére nagyon rugalmas természetem van. Mikor megtudtam, önkéntes véradáskor 96-ban, hogy HCV-m van, nem hittem el. Mondván, nekem semmi bajom!Akkor már 17 éve voltam fertőzött, mert a transzfúziót 79-ben kaptam. A házidoki se izgatta magát, néha májenzimeket nézett, oszt annyi. 2009-ben elzavart a klinikára, mondván: 100 körüli májenzimekkel most már foglalkozzon velem egy hepatológus. (Továbbiakban hepász). Ekkor 7,8 millió vírust mértek, így a hepász azonnal megkezdte az interferon-ribancvirines kezelést. Tudtam, hogy meg fogok gyógyulni, tanítottam vígan a kezelés mellett, később már nem vígan, mert rámjött a depi, és a rettenetes vérszegénység. A 24.héten lestoppolta a kezelést, mert sok vírus maradt. 1a genotypusú a vírusom, nehezen reagál. (A többségnek 1b).  Na, csalódtam, de fél év múlva újabb interferonos kezelésem kezdődött a másik fajta inf-rib párossal. Na most már vírusmentes leszek, hajrá. Nem így lett, a 24.héten lestoppoltak megint. Legörbült a szám, mint akinek nem jutott dinnyeföld. De tartottam magam, mert a családom, főleg a gyerekeim igen idegesek voltak emiatt, énnekem kellett őket nyugtatni és reménnyel eltölteni. Aztán hamarosan elküldött hepászom életem első Fibroscan-vizsgálatára. Tudtam, hogy F1, max. F2 leszek, mert nincs panaszom. Egészen elképedtem, mikor kiderült, hogy F3 vagyok, kPa 11,8, vagyis az F4 határán. A SztLászlóban volt akkor a gép, a vizsgálat után onnan mentem aztán a Nagyvárad tér irányába, és annyira nekikeseredtem, hogy kis híján elütött a villamos, mert nem figyeltem. Rámcsörömpölt, a vezető ordított. Gondoltam, kár hogy nem sikerült neki, ez könnyebb halál lett volna, mint a májrák. Aztán megráztam magam, meggyőződéstelenül megköszöntem Istennek, hogy még élek, és hazamentem. Otthon izgatottan vártak. Mikor bemondtam az F3-mat, nem hitték el, azt hitték, rossz vicc. Teljesen kétségbeestek, főleg a gyerekek. (Férj csak hümmögött). Alig bírtam rendberakni a lelküket. Na azóta se hagyhatom el magam, mert azzal csak őket terhelném...Aztán egy rokonom összehozott régi kedves barátjával, Évával, akinek szinte ugyanez a története. Ekkor láttam élő hepást életemben először, magamat leszámítva. Rögtön közös nyelvet beszéltünk. Éva elmondta, hogy ő már megnyerte a pert a magyar állam ellen, mivelhogy magyar állami kórházban fertőzték meg HCV-s vérrel, és ezt igazolni is tudta. Rábeszélt, hogy keressem meg az ügyvédjét. Na ez feldobott. (3 és fél év múlva meg is nyertem a pert. A pénzből lenulláztam a svájcifrank-hitelünket, vettem egy új cirkokazánt, és nagyon megnyugodtam.) Éva hívta fel a figyelmemet a VIMOR-ra, és a varoszoba.hu-ra. Új gyógytársakat ismertem meg. A varoszoba.hu fórumon egymás barátai, segítőtársai, lelki támaszai lettünk. Mondhatom, jobban társakra leltem a bajban, mint otthon, ahol nem lehet a dolgokat úgy megbeszélni... A VIMOR-ral demonstrációt is szerveztünk, hogy kiharcoljuk a hármaskezelést, amitől a gyógyulást vártuk. Beszédet is mondtam a pódiumon, a minisztérium előtt. A TV egyik műsorában a lakásunkon nyilatkoztam arról, hogy csak ez a beigért új kombináció segíthet, amit még mindig nem kaptunk meg, és félő, hogy már későn...Aztán végre 13 nyarán elkezdődött a hármaskezelés: interferon+ribancvirin+telaprevir. Tudtam, hogy kemény lesz, de azt is tudtam, hogy na ez most már kiirtja az összes vírusomat. Rettenetes mellékhatások jöttek.(szájnyálkahártya és íny-fekélyek,elmozduló fogak, reggel alvadt vérrel a szájban ébredés, irtózatos tűszúrás szerű viszketés, álmatlanság, hólyaggyulladások, 73-mas hemoglobin, teljes legyengülés, kopaszodás, állandó forgószédülés, depresszió,sírás mindentől, hányinger,végül 6 fog elvesztése stb stb stb...). Ám de közben a 8-ik és 12.héten már egy vírust se mutatott ki a PCR. Ettől mosolyra derültem,már amennyire az állandóan vérző ínyem engedte...Közben egyre csökkentették, aztán teljesen megvonták a ribancvirint a vészes vérszegénység ellensúlyozására. Hepászom szólt, hogy ilyen állapot esetén már mérlegelendő a kezelés leállítása, mert életben maradni fontosabb. Én könyörgőre fogtam, hogy csak azt ne, mindent kibírok, ne állítsa le. De egyre terjedni kezdett rajtam a vörös skarlátszerű kiütés dekoltázson és derékon, így átküldött a bőrgyogyi klinikára a szomszédba, ahol tudták, mi egyeztethető össze a kezelésemmel, és gyógyszert írtak fel. Nem használt, ezért a szombati ügyeletre kellett bemennem, mivel megmondta a bőrdoki, hogyha tovább terjed, abba bele lehet halni, úgyhogy akkor menjek az ügyeletre akár vasárnap is... Másik gyogyit írtak fel, és az lassanként visszaszorította a bőrgyulladást.


    Folyt.köv.       


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    enikő77 (9317)
    2016-10-07  13:08
  6. 2016. október 10. 00:229321.

    Holdfénykém, nem lehetne az új hepásszal ezt megbeszélni? Küldjön át egy általa ajánlott psz-dokihoz, akivel beszélje meg, hogy neked nem lenne jó az interferonos! Szerintem megtenné! 

    előzmény:
    Holdfény (9316)
    2016-10-07  05:40
  7. 2016. október 9. 08:159320.

    Kedves Musetó!


    Igazad lehet.


    De én (talán túl naívan) azt gondoltam, hogy ezek a gépek megbízhatóan műkődnek és nagyot nem tévednek.


    Azt néztem, hogy a szórása nagy, amit (talán tévesen) úgy fordítottam le, hogy vannak a májamnak egészségesebb részei és rosszabbak is. 


    Ha az eredményemből (8,8 kPa, ami F2-nek felel meg) kivonom a szórásnál megadott számot  F1-be tartozik az érték, ha hozzáadaom F3-ba. 


    Üdv,


    Holdfény

    előzmény:
    Museto (9319)
    2016-10-08  22:51
  8. 2016. október 8. 22:519319.

    A műszeres vizsgálatokkal kapcsolatban nekem az a véleményem, hogy akkor leghihetőbbek az eredmények, ha egy mérés sorozat mindig azonos gépen, azonos körülmények között történik. Kezelésem ideje alatt több alkalommal is voltam FibroScan vizsgálaton, de a helyszín, a gép, a vizsgáló orvos és technikai asszisztens minden esetben azonos volt. Igaz, ez sokba került nekem is, de legalább az eredmények felől nincs kétségem. Mondom ezt azért, mert aktív életemben műszaki ember voltam és munkámból adódóan sok és sokféle mérést kellett végeznem. Üdv, Museto

    előzmény:
    nora51 (9315)
    2016-10-07  00:58
  9. 2016. október 8. 06:129318.

    Szia!


    Hű. Hát akkor most melyik eredmény a jó? Biztos, hogy a pesti? Mert akkor az a 2-es eredmény megnyugtató. Milyen gyakran kell majd ismételni?


    Én már azt sem értem, hogy egy friss eredmény után miért javasoltak egy új Fibrót. Gyanakodtak, hogy téves?


    Nekem az F2-re mondták, hogy biztos ócska volt a gép...friss fertőzés mellett nem lehet ilyen gyors a romlás...


    Üdv, 


    Holdfény 


     


     

    előzmény:
    keva53 (9313)
    2016-10-06  07:57
  10. 2016. október 7. 13:089317.

                                             Szia nora51!


     


    Lehet egy kérdésem? Te hogy tudtad ezt feldolgozni magadban ennyi éven keresztül, mert nekem ez amit itt irkálunk ad nagy segítséget, és olvasva a véleményeiteket nyugszom meg, nem vagyok egyedül. Mindenki máshogy éli ezt meg, de ez a betegség összekovácsol, előttetek merek nyíltan beszélni mindenről.


     


    Az igazság az, hogy azért én is rendesen szétnéztem mibe kerülne külföldön egy kezelés.


    Az egyik barátom kint él az USA-ban segített volna,  nagyon bonyolult és nagyon drága nekem. (70.000$ a gyógyszer+ a kezelés+ a repülő + hotel)


    A másik az Németország lett volna, 22.000 Eur/ hónap, ez csak a gyógyszer ára, kezelés nincs benne.


    Amit választottam az pedig: 15000 $ + utazás+ szállás, havonta fizetem, részletekben


    Hétfőn libbenek egy kis kontrollra   elvileg szerdán már tudni fogom a friss eredményeimet, nagyon remélem, hogy jót mondanak, rám férne már egy pici nyugalom. Mindenkinek szép hétvégét kívánok!


     


     

    előzmény:
    nora51 (9315)
    2016-10-07  00:58
  11. 2016. október 7. 05:409316.

    Drága Nóra!


    Értelek én. De honnan szerezzek papírt, hogy azt kaphassam?  


    Már két pszichiáternél jártam és egyik sem hajlandó adni, pedig lassan már a bunkósággal volt határos az erőszakosságom. 


    A régi hepászom azt mondta, hogy amíg nem írja le a pszichó dokim, hogy alkalmatlan vagyok, addig nem tudom kérvényezni az interferonmentest.


    Üdv,


    Holdfény 


     

    előzmény:
    nora51 (9315)
    2016-10-07  00:58
  12. 2016. október 7. 00:589315.

    Kedves Keva, emléxem rád a varoszoba.hu-ról, és nagyon megörültem neked. Családi elfoglaltságok miatt (babázás, elutazás stb) igen sokáig nem írtam ide, de most bepótolom. Nagyon örülök, hogy F2 lettél a legutóbbi Fibroscan szerint. Elgondolkodtató, hogy gép és gép között ekkora különbség van...Valahogy ez olyan komolytalan...És sokan 20 ezret fizetnek egy vizsgálatért, ami esetleg valami baromságot eredményez...Mert vagy a F4, vafy a F2 nem igaz. Remélem, az F4... -  Kérdésedre azt válaszolom, hogy 38 évi fertőzöttség után, három sikertelen kezeléssel a hátam megett azért nem vagyok rajta a várólistán (infmentes), mert a rettenetes telaprevires hármaskezelés, amit félidőben lestoppoltak vírusáttörés miatt, - F3-ból visszagyógyított F2-be. Mármost az ilyennek nincs helye a várólistán, mert ráér. Idén februárban már megint felment a vírusszámom 4 millió 820 ezerre, így nem tudom, meddig leszek F2. De teszek rá, nem foglalkozom vele, úgyse tudok mit csinálni. Egyszer biztos sorrakerülök, ezzel részemről el van intézve.


    Más: asszem Holdfényt, de biztos másokat is érdekelnek a gyógyszerelési protokollok. Nézzetek körül a vimor.hu  , valamint a hepreg.hu oldalain, ott találtok erről és sok mindenről olvasnivalót.


    Holdfény, annak semmi értelme, hogy egy kis interferonos kezelést bevállalj, amit 3 hónap múlva abbahagysz, mert csak a vírusokat teszed vele rezisztenssé. Az interferonmentes kezelés teljes kezelési ideje viszont 12 hét csak, az való neked.


    Attilának:  még eddig nem volt köztünk toxikus májbeteg, így erre nézve semmi tapasztalatunk nincs! De májteákat, Legalont (máriatövismag-kapszula) nyugodtan fogyaszthatsz, azzal csak jót teszel. Diólevél tea szigorúan tilos, mert árt a májbetegeknek, még akkor is, ha ezt (diólevél-tea májbajra) valami nagyokos gyógynövénytudor ajánlja.


    Enikő, azt megtudhatjuk-é, hogy mibe kerül a kúra, aminek most nekifogtál? Mert úgy gondolom, ez pénzbe kerül...Írd meg itt nyugodtan, hátha van, aki szívesen fizetne, csak már megkapja a gyógyszert. De kell tudnunk, mire számíthatunk...


    Ennyit mára, jó hétvégét mindenkinek!


    nora51

    előzmény:
    keva53 (9313)
    2016-10-06  07:57
  13. 2016. október 6. 14:039314.

    A pesti gép egy új generációs és pontosabban mérő gép. A kinézete is más, mint a miskolcinak amely tudomásom szerint pesten szolgált még pár éve.



    előzmény:
    keva53 (9313)
    2016-10-06  07:57
  14. 2016. október 6. 07:579313.

    Igen jól emlékszel, Miskolcon F4, Pesten F2. Számomra az felfoghatatlan, hogy kérdeztem Miskolcon a dokit, hogy létezik ez? Nem szólt semmit, csak mondta , hogy Pesten ismételjem meg, az a gép sokkal jobb. Egy csomó kérdésem van , akkor miért használják, a gépet, és valami megnyugtatás félét is vártam volna stb. Így jártam. Azért F1-ről F2-re ez megnyugtatóbb.


     

    előzmény:
    Holdfény (9312)
    2016-10-05  21:50
  15. 2016. október 5. 21:509312.

    Kedves Keva!


    Jól emlékszek, hogy nemrég 4-es stádiumot állapítottak meg? Vagy keverlek valakivel?


    Összezavarodtam...mert ez a mostani 2-es így érthetetlen.


    Üdv,


    Holdfény

    előzmény:
    keva53 (9308)
    2016-10-05  08:11
  16. 2016. október 5. 15:199311.

    Kedves Enikő privátban írtam neked , lehet hogy nem olvastad vagy nem akarsz válaszolni. Az sem baj, drukkolok a gyógyulásodhoz ! Üdv Ilona

    előzmény:
    enikő77 (9310)
    2016-10-05  13:19
  17. 2016. október 5. 13:199310.

    Szia Holdfény!


    Egyelőre különösebb mellékhatást nem tapasztalok, egy kis fejfájás, de érzékeny vagyok a meleg frontra, de ez már évek óta tart nálam. Nem sokára megyek az első kontrollra, utána remélem megnyugszom egy kicsit, fő az optimizmus! Október 10-én megyek, köszi a támogató szavaid!

    előzmény:
    Holdfény (9302)
    2016-10-01  08:42
  18. 2016. október 5. 10:399309.

    Kedves Museto!


    Aranyos vagy, hogy ezt írod. Valóban nem szerencsés a halogatás, ezért jutott eszembe, hogy a semminél talán jobb egy ilyen rövidke kezelés is. De lehet nem sok haszna lenne. 


    Orvosaim szerint szinte esélytelen, hogy végigdolgozzam a kezelést...talán egy ideig menne. 


    Segítségre nem számíthatok attól, aki jelenleg is segítségre szorul. 


    Bonyolult ez a helyzet, hisz a családtag is beteg (kérdéses, hogy melyikünk van jobban), Állapotromlásommal magammal ránthatom. Pl: ingerlékenységre, dührohamra reagálhat agresszíven vagy suicid kísérlettel....


    Ezért lenne fontos költözni (albérletbe), gyűjteni pénzt arra az esetre, ha nem tudok dolgozni, hogy se anyagilag, se egészségileg ne veszélyztessem.


    Üdv, 


    Holdfény


     

    előzmény:
    Museto (9307)
    2016-10-04  23:18
  19. 2016. október 5. 08:119308.

    Kedves Betegtársaim!


     


    Tegnap jártam Pesten Fibron az eredmény F2. Még nagyon sok gondolat kavarog bennem, nem biztos , hogy jó ötlet leírnom, majd később. Köszönöm hogy velem voltatok!


    Keva


     

  20. 2016. október 4. 23:189307.

    Hát,....nem tudom Holdfény, mit okozhat a várakozás. Az idő kegyetlen dolog, tud építeni és rombolni is. Ezt Neked kell érezni, hogy milyen "viszonyban" vagy az idővel. Segít-e Téged, vagy nehéz helyzetek elé állít. Én úgy látom, hogy Téged most inkább próbára tesz jelenleg az idő. Ahogy vissza olvastam beírásaidat, az a vélemény alakult ki bennem, hogy legnagyobb gond számodra a jelen problémáinak magad előtt görgetése. Ez nehéz dolog, embert próbáló. Kicsit légy kegyesebb magadhoz és próbáld környezetedet úgy terelgetni (akár kicsit önzőbb módon is), hogy Te kerülj előtérbe, hisz Te vagy az , akinek gondjai vannak és aki segítségre szorul. A betegségek nem várnak, hanem elhatalmasodnak, ha nem figyelünk rájuk. Nem irigyellek, de légy erős és határozott. Üdv, Museto

    előzmény:
    Holdfény (9306)
    2016-10-04  17:45
  21. 2016. október 4. 17:459306.

    Sziasztok!


    Én úgy tudom, hogy egy sikertelen, leállított (vagy önként félbehagyott kezelés) sem mindig teljesen hasztalan, hisz az állapotromlás ütemét lassíthatja.


    Magas a vírusszámom, így sikeres kezeléshez a protokoll szerint min1 éves kezelés kell, max 1,5 éves (ha nem stoppolnak le).


    Hosszas egyeztetés arra jutottunk (családtaggal, orvossal), hogy ennyi ideig nem tudom biztosítani a kezelés feltételeit (pl lakhatás, étkezés)....de egy rövidebb idő még nehezen, de valószínűleg átvészelhető lenne. Kb 1-3 hónap. 


    Így, ha most szeretnék kezelést, akkor ennyi idő után le kell állnom.


    Szerintetek van értelme állapotromlás mérséklése céljából bevállalni ezt az időt?  Tudom, később már más kezelést nem kaphatok, ha magamtól hagyom abba ....(legalábbis én így tudom)


    A teljes időre az alapvető minimális feltételeket várhatóan leghamarabb kb. 3-4 év múlva tudnám megoldani, de az sem kizárt, hogy dupla ennyi idő is kevés lesz...


    Üdv,


    Holdfény

    előzmény:
    valakiattila1981 (9305)
    2016-10-03  21:55
  22. 2016. október 3. 21:559305.

    Sziasztok Attila1981 vagyok már régebben is irtam ide,mivel a fibrosisos vizsgálatom F4 volt,az orvosom,zsir májra gyanakodot de mivel nem iszok nem vagyok túlsúlyos igy  májbiopsziát csinált!most csütörtökön megyek a májbiopsziám eredményéért ,telefonon annyit mondtak hogy zsir máj ,plusz toxikus mérgezés de böveben csütörtökön! van itt olyan aki Toxikus máj gyuladása van? ellőre is köszönöm válaszotokat!

  23. 2016. október 2. 11:589304.

    Sziasztok ! 


    Azt kérdezném tőletek mi a helyzet a fodrásznál ? Közölni kell vele, vagy  nem ? Mert ha esetleg valami seb van a kezén az okoz -e problémát , és húzzon e gumikesztyűt , bocsi ha hülyeséget kérdezek de szeretném tudni biztosra ! 


    Nekem most már 1 hete fájdogál a vesetájék , ez is lehet a vírus miatt ?


    Üdv jobbulás mindenkinek !Ilona

    előzmény:
    Holdfény (9302)
    2016-10-01  08:42
  24. 2016. október 1. 11:409303.

    Szia enikő77!


    Én sem kaptam interferont, de a Ribavirin is okozHAT a vérképnél problémát. 


    Nálam a haemoglobint pusztította, de nagyon. Már egy hét után jelentkezett a tünet. Így jó volt, hogy odafigyeltek rám.


    De mindenkinél mások a tünetek. Van, aki szinte észre sem veszi a kezelést.

    előzmény:
    enikő77 (9300)
    2016-09-30  19:51
  25. 2016. október 1. 08:429302.

    Kedves Enikő


    Nagyon szorítok! Tapasztalsz mellékhatást?


    Üdv,


    Holdfény

    előzmény:
    enikő77 (9300)
    2016-09-30  19:51

Címlap

top