Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

II. sz. női klinika

Torolt_felhasznalo_747854
Torolt_felhasznalo_747854
Létrehozva: 2003. szeptember 5. 11:04
Én sajnos csak egy sikertelen terhesség miatt feküdtem bent, de ahhoz képest nagyon jól éreztem magam.(persze a férjem orvos, lehet, hogy ennek volt szerepe) De szeretném, ha szülésekről, csecsemős nővérekről is írnátok. Milyen az új szülőszoba? Elkészült tavaly óta?
Még mindig nyomják a picikbe a cukros vizet? Segítenek szoptatni? Nem mintha most nálam már aktuális lenne (sajnos) de barátnőm fog ott szülni.

Köszönöm!

Niké
  1. Torolt_felhasznalo_528103
    Torolt_felhasznalo_528103
    2004. november 23. 10:35301.
    Szia Okuláré!

    M3-as metró Klinikákig és ott ha kiszállsz akkor a Nagyvárad tér felé az Üllői út bal oldalán. Azt hiszem 78/A a pontos cím.
    előzmény:
    okuláré (299)
     
  2. Torolt_felhasznalo_528103
    Torolt_felhasznalo_528103
    2004. november 23. 10:33300.
    Szia!

    Ez így nagyon pozitívan hangzik. azt suggalja a leveled, hogy teljesen meg voltál vele elégedve és ez bíztatóan hangzik. Esetleg olyasmikre lennék még kiváncsi, hogy mire kell nála odafigyelni, mennyit adtál neki alkalmanként, mennyibe kerül a szülés nála és milyen és ilyesmi. Van neki szülésznője vagy Te választod?Ha gondolod priviben is írhatsz. Köszi.
    előzmény:
    Ágiboszi (296)
     
  3. 2004. november 23. 10:14299.
    sziasztok!
    tudnátok segíteni?
    ma megyek látogatóba a klinikára.
    de sajnos nem találom a címet sehol, a barátnőm meg ki van kapcsolva (biztos babázik, Emma vasárnap született!:))
    szóval hogy jutok el a legegyszerűbben oda? köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_764762
    Torolt_felhasznalo_764762
    2004. november 22. 11:26298.
    Szia Rita,

    Nekem Dr. Gimes a dokim, az első gyerekemet nála szültem (most várom a másodikat), és én nagyon elégedett vagyok vele.
    Nem bájolog az emberrel, inkább szikár és tárgyilagos a modora, de korrekt, alapos és hozzáértő. Ha vannak még konkrét kérdéseid, szívesen megírok mindent priviben.

    Üdv:
    Sonia
    előzmény:
    nasivin (297)
     
  5. Torolt_felhasznalo_514684
    Torolt_felhasznalo_514684
    2004. november 22. 10:07297.
    Sziasztok!

    Dr Gimes Gáborról szeretnék infót, milyen orvos, ember?
    Előre is köszi
    Rita
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. november 18. 23:22296.
    Sziasztok:)

    Pestel:)
    Nekem ő az orvosom, tavaly decemberben nála szültem a kisfiamat. MAximálisan meg voltam vele elégedve. Kicsit régivágásu, de nagyon profi doki, és ami nagyon szimpi volt, nem a pénz a mérvadó nála. A klinikán rendel, nincs magán rendelése külön, minden vizsgálatot is ott végeznek el. Elég sok betege van, ez abból is adódik hogy speciálisan vizelettartási probálémákkal is foglalkozik.

    Elsőre ennyit, de kérdezz hogy tudjam mire vagy kiváncsi igazán

    Üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528103 (293)
     
  7. Torolt_felhasznalo_764762
    Torolt_felhasznalo_764762
    2004. november 18. 11:09295.
    Sziasztok,
    Én csak márciusban fogok szülni, de azért már most benéztem. . . :)
    Az előző babámat is a II. Nőin szültem, még a régi szülőszobán.
    Sajnos nem tudtam mindent végigolvasni, de közzétenném a saját élményeimet, tapasztalataimat:

    1. Szülésznőt azért érdemes választani, mert a választott szülésznőd bemegy a szülésre akkor is, ha nem ügyeletes, és akkor ő tutira foglalkozik veled.
    Biztos, hogy minden szülésznő nagyon jó, de sajnos kevesen vannak az ügyeletben, és nem jut idejük az emberre. . .

    2. Én Dömötör Margittal szültem, de csak jót tudok mondani róla. Nekem maximálisan bejött. A dokim Dr. Gimes, aki szintén nagyon jó.

    3. Egész napos rooming-in-es szobában voltam (5 ágyas), és nagyon jó volt, mindenki segített a másiknak.
    A csecsemősnővérek aranyosak, a "normál" nővérek viszont nem nagyon erőltették magukat.

    4. Most voltam szülőszoba-látogatáson (a szülésfelkészítő tanfolyam keretében, amire persze nem járok), az új szülőszobák nagyon klasszul néznek ki - főleg a régihez képest :).

    Zita
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_586677
    Torolt_felhasznalo_586677
    2004. november 16. 22:50294.
    Szia! Priviben ment a valasz!
    P
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844196 (292)
     
  9. Torolt_felhasznalo_528103
    Torolt_felhasznalo_528103
    2004. november 15. 22:27293.
    Sziasztok!

    Én Matányi Sándorról hallanék szívesen infókat, tapasztalatokat, ha ismeri valaki.
    Előre is köszi.
    Üdv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_844196
    Torolt_felhasznalo_844196
    2004. november 15. 16:51292.
    Ezek szerint neked jó élmény volt a szülés. :))))

    Amit még kérdeznék; mi volt a helyzet a gátmetszéssel (volt-e, fájt-e stb. ), kértél-e fájdalomcsillapítót, ki volt a szülésznőd, a szülés utrán odaadták-e rögtön a babát, Tahy csinált-e egészségügyi kaparást, mi fájt a legjobban és végül, van-e vmi tanácsod a saját tapasztalatodból okulva?

    Szülés után is odafigyelt a Tahy Rád?

    Fú, most más nem jut eszembe, bocs, hogy elárasztalak a sok hülye kérdésemmel! :)))

    Koga
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586677 (291)
     
  11. Torolt_felhasznalo_586677
    Torolt_felhasznalo_586677
    2004. november 12. 22:39291.
    Szia Kogaledo!

    Az volt a jo az egesz szulesben, hogy gyakorlatilag kettesben voltunk vegig a ferjemmel a szuloszoban. Az Andras is es a szuleszno is csak akkor jott be, ha dolga volt, megvizsgalt vagy mondott valamit. Tobbnyire a szuleszno volt benn, o repesztett magzatburkot, szolt a dokinak stb, az Andras gyakorlatilag a vegere jott be huzamosan, a kitolasi szakaszra. Es persze utana O oltott ossze, stb. Lehet persze, hogy mivel neked ikreid lesznek, jobban oda fog figyelni.

    Ha a lelki segitsegen a patyolgatast erted, akkor azt kell mondjam, nem lelkizett. De en azt birom benne, hogy olyan halal nyugis, es a megjelenesevel biztonsagot teremt. Nekem nem hianyzott, hogy fogja a kezem. Nagyon derus volt, vidam (pedig ejfelkor kellett bejonnie miattam), kicsit sem ideges, pedig en a vegen mar nagyon nyugos voltam (pedig csak negy ora volt az egesz). Az is megnyugtato, hogy lehet szamitani arra amit mond. Tehat pl. mikor azt mondta, na most mar mindjart megvan a baba, kinn is volt negyed oran belul.
    Magyarul: nyugodt szakmai biztonsaggal, `orvoskent' teszi bele magat a szulesbe. Es ez jo.
    Egyebkent ne izgulj!! A szulest sokkal inkabb misztifikaljak, mint amilyen valojaban. De mivel tudom milyen rossz erzes az ismeretlenbe menni, kerdezz nyugodtan barmirol es barmennyit, igyekszem valaszolni.
    P
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_844196
    Torolt_felhasznalo_844196
    2004. november 12. 12:58290.
    Köszi, köszi! :))) Nekem is a Tahy a dokim, eddig én is abszolút meg vagyok vele elégedve. Ikreket várok, már nagyon a végén vagyok és nagyon-nagyon izgulok!!!!! Félek a kórházi napoktól, de kicsit megnyugtattál, remélem, én is kibírom. Szerintem a többágyast fogom választani és max viszek szemvédőt és füldugót. ;)))

    Tahy milyen volt a szülésnél? Ki szólt neki, te, vagy a szülésznők? Lelkileg segít, vagy "csak" szakmailag teszi bele magát?

    Fú, írjál még, tényleg parázok!

    Köszönöm. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586677 (289)
     
  13. Torolt_felhasznalo_586677
    Torolt_felhasznalo_586677
    2004. november 11. 15:21289.
    . . . Az valahogy nem izgatott sem a konyvekben, sem ujsagokban, plane, hogy mindegyik mast mondott. Szoval atmentem hozzajuk, nem volt mas valasztas, pedig pont ket nem tul kedves no volt az ugyeletes. Raadasul vacsijuk meg tevenezes kozben zavartam meg oket. Megis segitettek, ha nem is csopogtek a boldogsagtol, de elmagyaraztak hogy eljem tul az ejszakat, masnap aztan ugyis jott a "tanitoneni" aki mindent reszletesen elmagyarazott.
    Szoval ne parazz. Meg amugy is, jo esetben (legtobb esetben!) negy nap az egesz, igazan ki lehet birni mindenfele pszichologiai karosodas nelkul ;-)))
    Nekem dr. Tahy Andras volt az orvosom. Nagyon diszkret, korrekt, es szakmailag is szuper, legalabbis az eddigi mas orvosoknal szerzett tapasztalataim alapjan.
    Bocs a hosszu levelert, remelem a tobbiek elnezik nekem.
    P
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_586677
    Torolt_felhasznalo_586677
    2004. november 11. 15:14288.
    Szia Kogaledo!
    En egy otagyasban voltam, nem jartam utana az egyagyas szoba lehetosegenek, mondvan hogy biztosan nagyobb fun lesz szobatarsakkal mint nelkuluk. Azt is remeltem, hogy majd lesznek ott tobbedszer szult nok, akik tapasztaltak es segitenek, ha valami gond van stb. A vegeredmenyt osszegezve azt kell mondjam, nem volt rossz, de lehet, hogy legkozelebb megfontolom az egyagyast. Ugyanis a negy nap benntartozkodasom alatt osszesen ha sikerult tiz orat aludni, akkor sokat mondok. A harmadik napon mar sirtam a faradtsagtol, aznap ejjel egy orat sikerult aludni. (Hozza kell tegyem, nekem mindig nagy volt az alvasigenyem. ) A napkozbeni alvas valamennyire alternativa, de allandoan jottek a latogatok, es azert a szoba sem nyugodt napkozben. Valaki mindig telefonal, baba sir stb. Az sem titok, hogy az ebreszto fel hatkor van a korhazban (ez nem tudom mennyire vonatkozik az egyagyasokra), ekkor irgalmatlanul bekiabalnak a noverek, felkapcsoljak a villanyt es menthetetlenul felebredsz. Egy masik dolog, hogy mi rendszeresen lekapcsoltuk a pilacsot, es probaltunk tovabb aludni, de ez rendszerint nem volt megoldas, mert a babak kozul valamelyik mindig felebredt, megkezdodott a mama nyuzsije korulotte stb.
    A mi szobankban csak elso gyerekes mamak voltak, illetve volt egy mama, akinek volt mar egy gyereke, de az mar egy nagy fiu volt, tizeneves, ugyhogy nem sok dologra emlekezett. Szoval tanacsok, tapasztalat-megosztasok nem voltak, viszont a dumalasok, hazai kaja korbekinalasa, jo hangulat, bajtarsi viszony tobbnyire megvolt. Azert mondom, hogy tobbnyire, mert naprol-napra cserelodott a tarsasag.
    Lehet egyebkent, hogy az elso babasokat direkt rakjak ossze, mert oket minden nap oktatja egy szuleszno-vedono (?) a babaapolasrol, gondozasrol, szoptatasrol. Minden nap jott, ket-harom orara, minden kerdesunkre valaszolt, mindent megmutatott, nagyon klassz volt. Ez sem tudom van-e egyagyasoknal, de kerdezd meg feltetlenul, mert nekem nagyon hasznos volt. Es ok nagyon kedvesek.
    Mi van meg? Klassz furdoszoba van minden szobaban, a takaritast a korteremben nem viszik tulzasba. A furdo viszont mindig ki volt rendesen pucolva.
    Szoval vegeredmenyben nem volt rossz, es persze olcso (ingyen van), vannak hatranyai, elonyei, tenyleg Toled fugg. Nekem az alvas, az rettenetesen hianyzott.

    A csecsemosoktol mindenki retteg, pedig alig van dolgunk veluk. Tobbnyire tenyleg nem kedvesek, de van koztuk normalis. Ha a babadat benn tarod magad mellett (ezt mar az elso alkalommal, mikor kihozzak neked megteheted), akkor csak a furdetesre viszik el, azt meg ki lehet birni. Ha besargul, meg akkor tolthet tobb idot a csecsemoosztalyon, dehat akkor muszaj. Es azert az egesz nem olyan borzaszto es remiszto mint sokan itt leirjak. Nekem pl. a harmadik nap este 11 kor beindult a tejem (vigyetek mellszivot!!), kenytelen voltam atbattyogni hozzajuk es toluk tanacsot kerni, mert fogalmam sem volt a szoptatas technikajarol. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844196 (287)
     
  15. Torolt_felhasznalo_844196
    Torolt_felhasznalo_844196
    2004. november 11. 12:05287.
    Szia!

    Engem főleg a csecsemőosztályos élmények izgatnak. Egyágyas szobát válasszak, vagy menjek a többágyasba? Te milyenben voltál? Kinél szültél?

    mesélj! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586677 (283)
     
  16. 2004. november 10. 15:05286.
    szia cirmi:) Nem, én a Szabolcsban fogok szülni, csak egy barátnőmnek ajánlották ezt a dokit és gondoltuk utánajárunk milyen a híre. Úgy tűnik nem nagyon ismerik. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292461 (285)
     
  17. Torolt_felhasznalo_292461
    Torolt_felhasznalo_292461
    2004. november 10. 13:36285.
    Sza!!

    Hát te itt!!?? Én itt fogok szülni de nem ismerem de ha megkérdezhetem csak nem átjöttél? Ha jól emlékszem te a Jánosba fogsz szülni, nem?
    előzmény:
    kompot (276)
     
  18. Torolt_felhasznalo_592415
    Torolt_felhasznalo_592415
    2004. november 9. 12:07284.
    Sziasztok!

    Ha jó szülésznőt akartok, tudom ajánlani Zsoldosné Kele Etát. Én nála szültem és maximálisan meg voltam vele elégedve, a 8 és fél órás vajúdás alatt egyszer ment ki öt percre, végig mellettem volt és segített, mindent elmondott előre, hogy mi fog történni, mi a kockázata stb. Szülés után minden nap meglátogatott, ha valami gondom volt segített, miután megkapta a borítékot, utána is feljött hozzám többször is. Szóval szuper szülésznő, ja és a csaszi határán álltam(feküdtem), neki nagyon sok része volt abban, hogy végül mégis rendesen kibújt a kislányom. Abszolút a természetes szülés híve.

    Mindenkinek jó babavárást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_586677
    Torolt_felhasznalo_586677
    2004. november 9. 12:05283.
    Sziasztok!
    Regebben futottam a forumon, nekem is volt egy csomo kerdesem. Mivel azota megszultem (augusztus vegen), szivesen informalok barkit a klinikaval, szulessel kapcsolatban - ha valakit meg fojtogat az informaciohiany. . ;-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_844196
    Torolt_felhasznalo_844196
    2004. november 9. 11:43282.
    A magánrendelésére járok, ott 5 rugó egy alkalom, a végéről még nem beszéltünk, fogalmam sincs, mennyit adjak. . . Holnap megyek, szerintem rá fogok kérdezni, bár utálom az ilyen szitukat, de túl kell rajta lenni és kész! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898081 (278)
     
  21. Torolt_felhasznalo_747854
    Torolt_felhasznalo_747854
    2004. november 8. 06:51281.
    Sziasztok!

    Ha valakit érdekel Bánhidy doki, írjon privit, ritkán vagyok, de majd egyszer válaszolok rá!

    Niké
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. november 7. 06:57280.
    Sziasztok!
    Új vagyok, általában csak olvasni szoktam. Többen kérdeztek Ruscsák doktorról. Én nála szültem 2003. decemberben. Csak CSUPA jót tudok mondani! Előnyök: magánrendelése 3000! negyedóránkénti időpont, melynél max 5 percet kell várni, ez Gyálon van (én gyáli vagyok), egy UH-ért nem kell fél napot a II. -en eltölteni. A természetes módszerek híve, nagyon alapos, óvatos, körültekintő, mindenre választ ad, tájékoztat. Hátrányok (melyek nálam szintén előnynek számítottak): megkérdezte a terhesgondozáson, hogy kinél akarok szülni, mert szülhetek másnál is (!?), mivel ő egy évben két alkalommal (nyáron kb 2 hétig és karácsonykor) nem vállalja. Korrekt, hogy ezt előre közli és nem szülés előtti héten tudod meg. . . Ha nem muszály nem alkalmaz EDA, más fájáscsökkentőket, a természetes szülési folyamatot helyezi előtérbe. A keze jó, nem fájdalmas, ha esetleg kellemetlen, még elnézést kér! Szülés közben mindig mondja, mire számíthatsz, mi fog következni, nem nélküled történnek a dolgok. Elnézést, hogy istenítem, de eddig még senki nem írt róla, és szerintem megérdemli. Az árat előre megkérdeztem, azt mondta mindenki ahogy gondolja. Szülésnőt én is Dr Tóth Annát választottam, nem csalódtam. Peti baba 6 nappal előbb jött, Anna épp egy hetes szabadságát töltötte, reggel 7-kor hívtam, 8-kor ott állt mellettem a kórházban. Végig mellettem volt, még szabi alatt bejött, mielőtt hazamentünk. Bocs az OFF-ért.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. november 6. 17:54279.
    Szia!
    Neked is köszönöm a megnyugtató választ, eddig is nála szerettem volna szülni, de te most minden kétségemet eloszlattad, a legközelebbi találkozásunkkor meg is kérdezem elválal-e engem is. Mégegyszer köszike!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_192144 (220)
     
  24. 2004. november 6. 17:50278.
    Szia!
    Örülök, hogy valaki ismeri, én is nála szeretnék szülni, bár ezt még nem is beszéltem meg vele, de remélem elválal. Májusra várom a z első babámat, és nem vagyok tájékozott ilyen dolgokban. Ha nem vagyok indiszkrét te megkérdezted előre mennyit kér, vagy hogyan oldottad meg ezt a kényes problémát?(Esetleg priviben is válaszolhatsz!)Egyébként teljesen eggyetértek veled abban, hogy kicsit lazább az átlagnál, de kíváncsian várom milyen élmény lesz a szülés vele. Remélem minden rendben lesz, és meg leszel elégedve vele, bár gondolom a baba majd mindenért kárpótol.
    K
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844196 (219)
     
  25. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. november 6. 15:28277.
    Nekem biztos nem volt hozzá szerencsém. Sajnos nem igazán ismerem a szülésznőket.
    előzmény:
    niquiui (275)
     

Címlap

top