Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

II. sz. női klinika

Torolt_felhasznalo_747854
Torolt_felhasznalo_747854
Létrehozva: 2003. szeptember 5. 11:04
Én sajnos csak egy sikertelen terhesség miatt feküdtem bent, de ahhoz képest nagyon jól éreztem magam.(persze a férjem orvos, lehet, hogy ennek volt szerepe) De szeretném, ha szülésekről, csecsemős nővérekről is írnátok. Milyen az új szülőszoba? Elkészült tavaly óta?
Még mindig nyomják a picikbe a cukros vizet? Segítenek szoptatni? Nem mintha most nálam már aktuális lenne (sajnos) de barátnőm fog ott szülni.

Köszönöm!

Niké
  1. 2004. november 4. 09:12251.
    Almodo és Süssi!

    A doki a "bort iszik és vizet prédikál" tipikus esete!
    Én vetélések után kerültem hozzá. Nagyon kedves volt, és fél évig azt hittem a lehető legjobb kezekben vagyok. Egy másik netes fórumon jöttem rá, hogy mégsem. :( Azon a fórumon olvashattok róla sokat. A pasi mindenhol szerepelget (TV-Szülőszoba, net), elmondja, hogy milyen vizsgálatok elengedhetetlenek, ha pl vki hormon gyógyszert szed, csak éppen nem csinálja meg. Nekem és még pár lánynak szép kis cisztákat okozott azzal, hogy nem végzett UH vizsgálatot. 1x azt találta mondani nekem (miután 2 hetet késett), hogy valószínű terhes vagyok. Ha csinált volna Uh-t láthatta volna, hogy 4, óriási cisztává dagadt tüsző miatt nem jön meg!
    Ja, és amikor hozzá kerültem egy vetélés után éppen már három hete vérzetem, nem csinált semmit. Szerintem ilyenkor a minimum, hogy csinálok egy Uh-t, mi van ha vmi maradt bennt, az meg begyullad és okoz vmi összenövést! Sajnos ekkor még egyáltalán nem voltam járatos ebben a dologban, és megbíztam benne. Mert ugye a dokik azért vannak, hogy bízzunk bennük. Amúgy jól eltudja hitetni, hogy ő nagyon törődik veled. Gondolkoztam, azon hogy beperelem, mert felháborít, hogy tönkreteszi emberek életét, és közben tetszeleg, hogy milyen jó orvos! De ennyit nem ér az egész ember, azonban azt megfogadtam, hogy minden lehető helyen leírom, hogy mit tett!
    Azóta már máshoz járok, aki 1 hónap alatt kb 10x annyi vizsgálatot csinált, mint az Ács fél év alatt. Amúgy mindezt leírtam neki mailben, amiben érezhetően egy hisztérikának titulál, aminek az aza oka, hogy még nem tudtam szülni gyereket. (ezzel a mondattal kezdte és zárta a levelét)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_576835
    Torolt_felhasznalo_576835
    2004. november 4. 09:00250.
    Hello,

    újra itt vagyok, gratula a babákhoz. Kiváncsiságból kérdeztem igazából a külön szobát, meg kicsit tanácstalan is vagyok ezügyben, 1 szobásba énsem mennék. De viszont a barátnőm most szült nemrég, és Ő 6 ágyas szobába volt (baross utca). Ő mondta, hogy a kis szobák jobbak, mert a mindegyik baba más ritmusba van ébren, és egymást zavarják. Meg a sok látogató, össze-visszajön be és nem érdekli különösebben hogy a Te babád éppen alszik, vagy szopizik.
    Énis 4-5 fős szoba párti vayok, mert jobban megy az idő:)))) Meg az ember lánya mindig tanul valami okosat mástól:))
    A mellszivóval kapcsolatban szeretném még kérdezni, hogy az kell bevinni?
    Érdekes, hogy a akármerre járok a forumokon mindenki szidja az itteni csecsemős növéreket. Mitől ilyen "gyök alsók"?:))))

    Hálás köszönet az eddigi homály eloszlatásáért, de azért ha valami eszembe jut akkor még "zaklatni " foglak. :))))))))))))))))))))
    szia

    Csömör doktort tényleg nem ismeri senki?:)))) Jézusom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354558 (237)
     
  3. 2004. november 4. 08:50249.
    Én kedden d. u. szültem Annát, és a 217-esben voltam (ha jól emlékszem a számára), ami az Ica nővérhez tartozik. Nem az első, hanem asszem az utolsó előtti "szoba" , a bejárattól jobbra. Tehát akkor nem valószínű, hogy találkoztuk. Annál is inkább, mert én 2 napig mozdulni is alig tudtam. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_581634 (248)
     
  4. Torolt_felhasznalo_581634
    Torolt_felhasznalo_581634
    2004. november 4. 08:41248.
    Szia Lopar!
    Én is abba az eü. centerbe járok, és ott nekem sem volt még problémám Merici doktorral. Lehet, hogy a szülésnél kifogtam egy rossz napját. Azaz éjjelét. Éjfélkor már bent voltunk, és 7. 20-kor született meg a kisfiam.
    Szia Niquiui!Balra az első szobában, az 5-ös ágyon feküdtem. Szerdán mentünk haza, mert kedd reggel vették ki a kékfényről a Manót. Te merre voltál?
    előzmény:
    niquiui (247)
     
  5. 2004. november 4. 07:21247.
    Én 2002. okt. 15-én szültem. Épp elkerültük egymást? Melyik kórteremben voltál?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_581634 (243)
     
  6. Torolt_felhasznalo_941900
    Torolt_felhasznalo_941900
    2004. november 4. 07:10246.
    Én is Mericlinél szültem, már 4 éve járok hozzá és mind a terhesgondozáson és a szülésnél is elégedett voltam vele. Egy pillanatig fel nem merült, hogy előre adom oda a pénzt, teljesen bevett szokás, hogy ez a varatszedésnél 'realizálódik'. Minden nap bejött meglátogatni és a babát is, amikor a fényben volt. Szóval csak jókat mondhatok róla.
    Én abba az egészségügyi centrumba jártam hozzá, ahol UH is van, a recepción kell fizetni, nem nála, ha a flow miatt UH-zott a klinikán, akkor nem 'kért' tőlem semmit, ha adtam adtam, ha nem nem, nem éreztem semmilyen negatív dolgot emiatt.

    Igen, jól értettétek, a szobatársak 'kértek' meg, hogy toljam be a babát, 3-nak a PIC-en volt a babájuk, ők pihenni akartak. Nem voltam elég kemény:-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_581634 (245)
     
  7. Torolt_felhasznalo_581634
    Torolt_felhasznalo_581634
    2004. november 3. 23:27245.
    Szia!Igazából én is megvoltam-vagyok elégedve vele. Úgylátszik csak a szülésnél volt rossz passzban. Lehet, hogy a "feneketlenzsebűsége" miatt?Most már mindegy, végülis azóta is ő az orvosom, és már várja mikor szülünk újra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354558 (244)
     
  8. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. november 3. 23:12244.
    Szia, én is a Mericlinél szültem. Vagyis ő császározott mind a kétszer. Mi is előre beszéltük meg az árat de mi is csak utána adtuk át. Velem rendes volt végig de rájöttem, hogy mennyire feneketlen zsebű orvos. Viszont minden másban bevált nekem. A mai napig hozzá járok spirálellenőrzésre és rákszűrésre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_581634 (243)
     
  9. Torolt_felhasznalo_581634
    Torolt_felhasznalo_581634
    2004. november 3. 22:56243.
    Sziasztok!
    Friss netezőként szeretnék hozzászólni a témához. Én 2002. okt. 11. -én szültem Mericli doktornál. Előre megbeszélt "áron", amit persze nem adtunk oda előre. Lehet, hogy ennek köszönhetem, nem nagyon érdekelte, hogy iszonyatosan fájt a hátam. Azt sem vette észre, hogy kicsit ferdén jön a baba, és így nem tudtam kitolni szegényemet. Próbálták kipréselni, de ennek csak kék-zöld nyomai, és fájó bordák lettek az eredményei. Végül vákumot alkalmazott. A csecsemősöket nem minősíteném. Mi külön töltöttük az éjszakákat, egy "tapasztalt"anyuka javaslatára(most pihenjük ki magunkat, otthon úgysem tudjuk).
    Ami nekem szemetszúrt, az a Klinika állapota volt, bár azóta átadták az új osztályt. Tényleg, tudja valaki, milyen lett?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. november 3. 22:50242.
    Ja, jó, látom, hogy mre irtad, tényleg én értettem félre, bocsi. Hát nem tudom, én kétszer is voltam ott de nálunk ilyen nem fordult elő, hogy a szobatársak kértek volna meg, hogy toljam be.
    előzmény:
    azték (241)
     
  11. 2004. november 3. 22:36241.
    Lopar írta, 236 hsz: "éjszaka a szobatársak kérnek meg, hogy told be :-( " akkor lehet, hogy én értettem félre valamit, de nekem ez azt jelentette, hogy megkérik a szobatársak, tolja be a babát a csecsemősökhöz. És én nem azt írtam, hogy utasítgatják a kismamák egymást. Nem feltételezem, hogy nem segítőkészek általában a kismamák.
    Sajnálom, ha én értelmeztem rosszul Lopar hsz-át.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354558 (240)
     
  12. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. november 3. 21:47240.
    Ezt most nem igazán értem. Ki szól bele mit? Ha te magadnál akarod tartani a gyereket, akkor senki nem szól bele! Vagy attól tartasz, hogy más kismamák fognak utasitgatni? Az eddigi tapasztalataim szerint nem ilyenek, inkább segitőkészek. Aztán lehet, hogy én értettem félre valamit.
    előzmény:
    azték (239)
     
  13. 2004. november 3. 21:44239.
    köszönöm szépen. Én nem szeretném majd odaadni éjszakára (most ezt gondolom), de mi van akkor, ha a szobatársak iylenek?? igen, sokan mondják, hogy jobb a többágyas szoba, na de ez akkor hátrány, ha ilyen szobatársakat fog ki az ember. mit lehet csinálni, ha te akarod magadnál tartani , ők meg beleszólnak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_941900 (236)
     
  14. Torolt_felhasznalo_941900
    Torolt_felhasznalo_941900
    2004. november 3. 21:12238.
    Ez tényleg így van, a szobatársaktól többet tanul az ember, mint a csecsemősöktől! Én bizti nem mennék 1 ágyasba. Uncsi lenne:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354558 (237)
     
  15. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. november 3. 21:08237.
    Nagyon szivesen!
    MInt, ahogy előttem már leirták, a külön 1 vagy 2 ágyas szobák fizetősek. És nem is olcsó. A barátnőm mondta, aki kb. 8 hát múlva fog ott szülni. Ha jól emlékeszem 7000 Ft-ot mondott naponta. de érdemesebb közös szobában maradni, mert esetleg olyan kismamákkal is találkozhatsz, akiknek már sokadik gyerekük és van tapasztalatuk , esetleg sok jó tanáccsal szolgálhatnak. Nekem pl. szerencsém volt az első bébivel, mert az egyik szobatársam egy doktornő volt. persze az egész szoba őt bombázta a kérdéseivel :-) És, tényleg, a csecsemősnővérekkel én sem voltam kibékülve. A kismamák nővérei aranyosak nagy átlagban. amúgy ezek az 5 ágyas szobák is baba-mama szobák, tehát a nap 24 órájában veled lehet a baba csak az első éjszakára viszik ki a picit. De, ha akarod, a későbbiekben is kitölhatod éjjelre a babát. -elvileg- amikor a hazamenetelem előtt 1 nappal ki akartam tolni éjszakára, hogy utoljára aludjak egy kevese, azt mondták, hogy ez a gyerek már öreg, és kell a hely a frissen születetteknek. Na, meg, még 5 naposan is egész nap 30 gramm tejet szopizott ( nagyon kevés ) megbeszéltem a doktornővel, hogy éjjel adjanak neki tápit. Ő beleegyezett, szóltam is a csecsemősöknek, de valahogy a gyerekem mégsem kapott tápit. Szerencsétlen, akkor már 2és fél kiló sem volt. Nagyon dühös voltam. De a legjobban akkor, amikor kiöntötték az anyatejemet a hűtőből, pont a hazamenetelünk napján. . . . akkor már veszekedtem.
    Egyébként először 2002 februárjában született ott a kislányom, és 2003. szeptemberében a kisfiam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_576835 (233)
     
  16. Torolt_felhasznalo_941900
    Torolt_felhasznalo_941900
    2004. november 3. 21:05236.
    Igen, elvileg rooming-in van, csak fürdetésre és orvosi kontrollra viszik el a piciket. Éjszaka ált. a szobatársak kérnek meg, hogy told be:-( Legalábbis nálunk így volt. Én a 3. nap után már éjszakára is kint hagytam.
    A cukros lötyit én sem értem miért eröltetik:(
    A csecsemősökről vagy jót vagy semmit, inkább az utóbbi.
    Amúgy teljesen jól ki lehet bírni a bent töltött időt, én biztos, hogy legközelebb is itt fogok szülni.

    Tényleg, most nagyon elbizonytalanodtam Margitkával kapcsolatban. Nekem nem volt vele semmi bajom, a szülésnél nagyon profi volt, de azok a vizsgálatok:((((((((((((( Nagyon-nagyon fájt! Ciki lenne, ha legközelebb nem választanék szülésznőt? És mi van, ha emlékszik rám és pont hozzá kerülök. . . . . .
    előzmény:
    azték (235)
     
  17. 2004. november 3. 20:21235.
    Szia! azt szeretném megtudni, hogy van rá lehetőség, hogy nem hagyod a csecsemősöknél a babát, úgy értem, 24 órát veled van?
    előzmény:
    niquiui (234)
     
  18. 2004. november 3. 20:12234.
    A gyermekágyas szobák 5 ágyasak, de ha jól tudom, a van 1 v. 2 egyágyas is, ami fizetős (ebben nem vagyok biztos, mert ezt nem nagyon reklámozzák). A szülőszobák elég jók (a régihez képest. . . ), ami viszont a csecsemősöket illeti. . . . hát. . . mind K. O. , egyedül a főnővér, Icuka "normális". Itt is, mint mindenhol, osztják az észt, kapod az egymásnak ellentmondó zagyvaságokat, szigorú 3 óránkénti szoptatás, itatás stb. , de ennél sokkal rosszabb, hogy ha az ember kérdez v. kér tőlük valamit, akkor csak húzzák a szájukat. JA! Ami a legfontosabb: nem szabad náluk hagyni a picurt, még ha látogató jön, akkor sem, mert állandóan itatják a cukros löttyel. . . Talán ha az ember megkéri őket (ha Ica nővér ottvan, akkor őt), hogy ne tegyék. . . Na, egyelőre ennyi jutott eszembe :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_576835 (233)
     
  19. Torolt_felhasznalo_576835
    Torolt_felhasznalo_576835
    2004. november 3. 19:54233.
    Hello,

    Köszike a felhomályosítás. Dilemmáim egy részét eloszlattad. De van még ezer:))) Hány ágyas szobák vannak? Mert úgy tudom, hogy nem lehet választani, ha pl 2 ágyas szeretnél. Teljesen felvan újitva a szülőszobai rész azt láttam. A csecsemősnövérek milyenek? Baba-mama szobák vannak?
    Te mikor szültél ott?
    Előre is köszi a felhomályosítást, és bocsika a ha túl sokat kérdezek, csak kicsit parázok most már:))
    hello
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354558 (228)
     
  20. 2004. november 3. 15:58232.
    SZIA gy. adri

    A klinikán van felkészitő minden kedden 14, 30-tól. Nagyon jó, igaz már a mostani turnus lassan lejár, de a szülőszoba látogatás éppen jövő héten lesz. Utánna terhestorna van. A következő januárba fog indulni.

    Remélem segítettem. . .
    Kata
    előzmény:
    gy.adri (224)
     
  21. 2004. november 3. 15:50231.
    Szia Argint!

    Én is kiváncsi lennék a rossz tapasztalatodra, épp mostanában készültem megkeresni Ács dokit, valaki őt ajánlotta.

    Köszi, Almodo
    előzmény:
    argint (229)
     
  22. Torolt_felhasznalo_784468
    Torolt_felhasznalo_784468
    2004. november 3. 15:26230.
    Szia Argint!

    Köszönöm, hogy válaszoltál a kérdésemre. Én a Kaáliba jártam eddig, a dokival maximálisan meg voltam elégedve és ő ajánlotta Ács doktort. Érdekelni milyen téren voltak rossz tapasztalataid vele kapcsolatban. Ha a magánrendelőjében nem áll rendelkezésre semmilyen eszköz, akkor a terhesgondozás alatt minden vizsgálatra a kórházba kell járnom? Köszönöm előre is a válaszod.

    Szia Süssi!
    előzmény:
    argint (229)
     
  23. 2004. november 3. 15:18229.
    Sziasztok!

    süssi!

    Én sajnos csak rosszat tudok róla írni. És ezzel így van pár sorstársam is! Ha érdekel röviden leírom, de inkább keress mást!
    A magánrendelése különben 5000 Ft, de semmilyen eszköz nem áll a rendelkezésére a vizsgálathoz

    Bocs azoktól, akiknek bejött a doki!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. november 3. 15:08228.
    Szia!
    kisruhákat adnak a babára és naponta 5 Libero pelust is kaptok, amit be kell osztani. Elég a ruhából csak a hazamenőt bevinni, de azt beviheti a párod is, amikor mentek haza. Kaptok több féle ajándék kismamacsomagot is, amiben legalább 3 féle törlőkendő termékminta lesz, ami bőven elég az ott tartózkodásotok alatt. Sőt, nekem mindkétszer még haza is jutott belőle. Popsikrém is van a csomagban de arra már nem emlékszem, hogy ezt adnak-e a kórházban. úgy rémlik nem. Alkohol és hintőpor, továbbá gézlapocskák a köldökcsonk ápolására minden szobában vannak. Még kamillás viz is. Sapit azt nem adnak de nem is érdemes bentre vinni, mert mindig nagyon meleg van. Ha meg kinyitjátok az ablakot, elég egy textipelussal letakarni a baba fejét és eltolni az ablaktól. Mi igy csináltuk. Mondjuk egy 10 db-os pelust érdemes bevinni, mert nem mindig elég egy napra 5 db. , amit ott adnak. Na, ha még eszembe jut valami, jelentkezem.
    Szia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_576835 (226)
     
  25. Torolt_felhasznalo_784468
    Torolt_felhasznalo_784468
    2004. november 3. 14:04227.
    Sziasztok!

    Szeretnénk érdeklődni van-e valakinek tapasztalata Dr. Ács Nándorral kapcsolatban. Milyen orvos, szült-e már nála valaki, mennyibe kerül a magánrendelése?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top