Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2 évesen fitymaszűkület.

edusss
Létrehozva: 2007. július 31. 22:25
Sziasztok. Kisfiam most 2 éves (még nem szobatiszta) és a kukacán a bőrt szinte egyáltalán nem lehet visszahúzni.Ma voltunk tanácsadáson és azt mondta a doki hogy ha szobatiszta lesz akkor valamilyen kampós akármivel fel"tépik" neki.Szegény gyerek már így is fél a dokitól,már ha belépünk a rendellőbe órdít.Namost ha feltépik neki a bőrt legalább öten kell hogy lefogjuk,mert amúgy sem engedi a dokinak hogy hozzáérjen.Már ha csak rágondolok majd megszakad a szívem bár tudom ,hogy ez az ő érdeke.A kérésem az lenne,hogy ha valaki járt már ilyen cipőben akkor írja meg,hogy hogyan élte meg a pici ezt az egész tortúrát,és hogy utánna meddig fáj a kukaca,stb. Előre is köszi a válaszokat.
  1. 2007. augusztus 1. 08:4651.
    NE ENGEDD!!!!! én végig csináltam a nagyfiammal és visszanőtt, majd körülmetélték mert már nem volt más választás! embertelen, fájdalmas, utána otthon szenvedtetned kell a gyereket!
    A kicsivel máshogy csináltuk, minden este fürdéskor húzogattuk és mostanra(2,5 éves) szinte teljesen visszajön a bőr, kicsit letapadt de van más lehetőség is mint az a kapmós szar! hú én azóta gyűlölöm azt a dokit aki lelketlenül nekiesett a négyéves fiamnak akkor! (9 éve) ahol én szültem ott nem engedték hogy húzogassuk, fiatal anyaként nem is tudtam kire hallgassak, aztán hallgattam az ottani dokira. kár volt. húzogatni kell...
    előzmény:
    edusss (1)
    2007-07-31  22:25
  2. Torolt_felhasznalo_694364
    Torolt_felhasznalo_694364
    2007. augusztus 1. 08:4150.

    Szia!

    Mi pont így jártunk. A Heim Pálba már műtétre voltunk előjegyezve, de az én fiamat műtötték volna két évesen aznap utoljára, a fitymaszűkület ugyanis olyan műtét, mely "nem tiszta", így mindíg az marad utoljára. Ergo délután kettő, három felé műtötték volna két évesen, és egész nap nem ehetett-ihatott volna semmit. Az altatóorvos pedig beijesztett, hogy két évesen a szervezetére nem biztos, hogy az altatószer jó hatással van. Na nem, ebből nem kértem, sürgősen más megoldás után néztem.

    Egy kedves ismerősünk sebész, hozzá vittem el. Felfektette a gyereket az asztalra, és ambulánsan megcsinálta neki két perc alatt. A kisfiam nem látta, mit csinál a doki, mert a nővérkék elterelték a figyelmét, igaz, meg volt ijedve szegénykém, persze, hogy sírt is. Kapott spray érzéstelenítést, és az eszöz nem kampó!!! Ez egy kanál, amivel elválasztja a bőrt, és a fütyikét egymástól, mert azért nem tudod visszahúzni, mert ez a két dolog helyenként összenő!! Mivel tényleg csak két perc volt, a gyerekben nem hagyott nyomokat, ma 4 éves lesz, és nem emlékszik már rá. Viszont azóta ügyes "NAGYFIÚ", egyedül mossa a fütyikéjét nagyon alaposan, és teljesen rendbejött, normálisan műkszik... 

    Az eset után egy nappal boldogan mondtam le a betervezett műtétet....

    előzmény:
    edusss (1)
    2007-07-31  22:25
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. augusztus 1. 08:3849.
    Nálunk a 2 kisfiúnak csak felrántotta a doki. Hát sírt, de azt el kell fogadni h nagyon fontos, h még most kisgyerekkorban csinálják meg, egyrészt felnőttkorra rosszabb lesz másrésztbaromi kellemetlen.Bemegy oda midnen és nem lehet megmosni rendesen, nagyon csúnya fertőzéseket okoz. De tényleg csak egy pillanat az egész.Persze lehetnek komoylabb esetek is, hál Istennek nálunk nem volt ilyen.
    Sok szerencsét és kitartást
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. augusztus 1. 08:3048.
    Ez a doki a Madarászban nagyon jókat mondott a körülmetélésről és hogy máshol ez a természetes és sorolta a jó dolgokat!! Okés talán azt elhiszem, hogy könyebb lenne tisztán tartani,de nagyon más...
    Ráadásul ott 2 barátnőm kisfiát is műtötték kukival és mesélték, hogy volt olyan akinek a műtét alatt derült ki, hogy muszáj körbemetélni!! Na most akkor?
    Ott voltam mikor a barátnőm kisfia túl volt a műtéten és szegénykém kukija varrva volt és víz sem érhette.... jajjj szegénykém!!!! 
    előzmény:
    csontkollekció (45)
    2007-08-01  08:25
  5. 2007. augusztus 1. 08:2747.

    Bőrbetegség??
    az mit jelent??

    Nekem most úgy tűnik Bencém fütyijén nagyobb a szűkület mint volt,de lehet hogy rémeket látok 

    Köszi a doki elérhetőségét!

    mentsd le a topicot a kedvencekbe! Én ezt szoktam,így mindig megvan!! 

    előzmény:
    csontkollekció (45)
    2007-08-01  08:25
  6. 2007. augusztus 1. 08:2546.

    Voltam egy sebész ismerős dokinál  is aki azt mondta szerinte fel lehet majd húzni,bekeni valamivel ami fél órát rajta van és elérzésteleníti,de ebben nem hiszek!! Félek ez nagy trauma lenne neki!!

    De ha lehet választani akkor megoldanám itthon valahogy!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. augusztus 1. 08:2545.

    Megkeresem a nap folyamán aki az én fiamat műtötte. A Heim Pál, ha elérhető. Én is azt mondtam körbe nem szeretném metéltetni. Neki mivel másodlagos volt a szűkület ami már bőrbetegség muszáj volt. Ha kell dobj valami válasz, nehogy elvesszen a topik. Mestere vagyok.

    előzmény:
    zsuzsimuzs (41)
    2007-08-01  08:20
  8. 2007. augusztus 1. 08:2344.

    Az én fiam már felnőtt. Annak idején egész pici korában 18 hónaposan, azt mondta a gyerekorvosunk, hogy a fiamnak teljes letapadása van, amit nem lehet egyszerű felrántással megoldani.

    Nekünk egy ismerős gyereksebész segített, aki egy spéci szikével szépen körbemetszette. A gyerek üvöltötte, ketten fogtuk le, utána langyos kamillásvízbe lógatta a kukiját és úgy pisilt, és a doki által felírt kenőccsel kenegettük, pár nap alatt helyrejött. Ekkor szokott le a pelenkáról.

    A gyereksebész szerint nem szabad sokáig halogatni a szűkület megszüntetését, mégpedig pszichés okok miatt. A három éves kor alatti időszakra kevésbé emlékszik a gyerek, mint nagyobb korára. A másik véleménye a gyereksebészünknek az volt, hogy másfél és három éves kora között a legjobb elvégezni ezt a beavatkozást minden szempontból.

     

    előzmény:
    edusss (1)
    2007-07-31  22:25
  9. 2007. augusztus 1. 08:2243.

    Az én fiamnak is elocomot irtak fel a bőrére! Most kenjem ezt a fütyijére??

    jajj de jó lenne ha megoldódna feltépés és műtét nélkül is ez a probléma!!! 

    előzmény:
    Mufika (38)
    2007-08-01  08:11
  10. 2007. augusztus 1. 08:2242.
    Óvatosan kell vele bánni. Valóban nem a legkíválóbb mellékhatás szempontjából ezért kell keveset. Nekünk a kicsinél nem igazán vált be. Nála még van letapadás 4 évesen, de jövöget fel. Bár lehet, túl óvatosan kentem.
    előzmény:
    edusss (39)
    2007-08-01  08:16
  11. 2007. augusztus 1. 08:2041.

    Sziasztok!!

    Én kisfiam 3,5 éves most és pár hónapja elmentem vele a Madarász utcai kórházba egy doktorbácsihoz. Azt ajánlotta, hogy műtét amit altatásban csinálnak sőt a legjobb az lenne ha körbe metéltetném és sorolta sorolta!! Ott álltam és néztem és ahogy mondta egyszerűen eldöntöttem,hogy ezt nem akarom!!Befeküdni,altatóorvos és egyebek!! Megijedtem 
    hazajöttünk és megbeszéltük a családdal hogy várunk és kitalálunk valamit!!
    Most húzogatjuk neki többet,de nem látok sok javulást. Feljön neki egy darabig,de aztán semmi!! Nem elég hogy nem jön fel van benne egy szűkület is ami nem tudom megoldódik e ha sikerül felhúzni neki majd végig.
    Szóval tanácstalan vagyok és szívesen fogadok minden segítséget!!
    Doki neveket priviben,mert szeretnék utánna járni!! 

    előzmény:
    Mufika (31)
    2007-08-01  07:48
  12. 2007. augusztus 1. 08:1940.

    Szia!

    Az első fiamét egy évesen feltépte a doki, minden előzetes figyelmeztetés nélkül. Akkor még kezdő voltam nem tudtam, h ilyen barbár állatok vannak. Azt mondtam, hogy lekgközelebb letépem a tökét aki ilyet csinál. Persze visszanőtt. A Bethesdába vittük akkor, egy idős sebész, persze felhítam a figyelmét mielőtt levettema pelust, h nem engedem, h feltépje, érzéstelenítve, kíméletesen felfejtette neki. Nem kellett lefogni. a középső fiamnak 7 évesen vissza tapadt. Szintén a Bethesdába mentünk. Na ez a sebész azóta is a visszajelzésre vár. Itt is vetközés előtt kikötöttem, h nem tépheti fel. Eléggé meg is lepődött. Mivel minden magyarázat nélkül műtétet javasolt, otthagytam. A Heim Pálba már ajánlott orvoshoz mentünk. Kicsit meglepődött a szokásos skandallumon, de megértette. Mindent tövéről hegyire elmagyarázott, a gyereknek valóban műtét kellett, de tudta miért van szükség rá. Emberségesen bántak vele. Nem a feltépés a gyerek érdeke. Én a dokiknak tépkedném tőből azoknak akiknek még mindig ez a középkori megoldás az egyetlen.

    előzmény:
    edusss (1)
    2007-07-31  22:25
  13. 2007. augusztus 1. 08:1639.
    Ahozzászólások elején a Ftorocort.-ra írták ugyanezt,mint amit most te írtál az Elocommra.Hát már a fene sem igazodik ki az orvosokon.
    előzmény:
    Bogi22 (37)
    2007-08-01  08:08
  14. 2007. augusztus 1. 08:1138.
    Igen, ekcémára is ezt kapta a fiam.
    De ezt egy sebész főorvos írta fel neki a bigusra, és így írta elő, hogy 2 hétig minden este 1*. Majd 1 hét szünet.
    Szóval csak ezért mertem leírni, mint jó tanács, ami rajtunk segített.
    Pedig nem hittem volna, hogy szike nélkül valaha is megoldódik a dolog, annyira gáz volt a szűkülete!
    előzmény:
    Bogi22 (37)
    2007-08-01  08:08
  15. 2007. augusztus 1. 08:0837.

    Az én kisfiam Ftorocort kenőcsöt kapott rá!

    Az Elocommal csak óvatosan, nem csak oldja, de pusztítja is becsülettel a bőrsejteket! Főleg ekcémára használják.

    előzmény:
    edusss (1)
    2007-07-31  22:25
  16. 2007. augusztus 1. 08:0636.
    Igen, én vényre kaptam, de nem tudom vényköteles-e egyébbként.
    És az a vicc, hogy a fiam ekcémás, és a bőrére detto ezt a krémet kapta, így volt is otthon egy egész tubussal.
    előzmény:
    edusss (32)
    2007-08-01  07:53
  17. 2007. augusztus 1. 08:0235.
    Nálunk is bejött a krémes dolog , pedig mint írtam annyira le volt tapadva abőr, hogy a pisi már alig volt hol jöjjön. Sztem kérdezd meg a  patikában, de előtte határozottan jelentsd ki a dokinak, hogy ti ezt ki szeretnétek probálni, így szakszerű utasítást tud adni hozzá meg fel is írhatja.
    előzmény:
    Mufika (31)
    2007-08-01  07:48
  18. Torolt_felhasznalo_506459
    Torolt_felhasznalo_506459
    2007. augusztus 1. 08:0034.

    Nekünk is az Elocom oldotta meg a problémát. Csak 3 alkalommal kellett használni és már jó is volt. Mi vidékről mentünk fel a Heim Pálba, a háziorvos adott beutalót.

    előzmény:
    Mufika (31)
    2007-08-01  07:48
  19. 2007. augusztus 1. 07:5733.

    Igen, valóban ez volt a cél.  

    előzmény:
    cleo (24)
    2007-08-01  01:10
  20. 2007. augusztus 1. 07:5332.
    Ezt a krémet vényre adják?
    előzmény:
    Mufika (31)
    2007-08-01  07:48
  21. 2007. augusztus 1. 07:4831.
    Szia!

    Az én fiamnak is kezdetektől akkora szűkülete volt, hogy még a hugycső nyílása sem látszott ki. Ha pisilt, előbb fellufisodott, majd utána kezdett el csordogálni a sugár.

    Mi nem erőltettük, amíg engedte a bőr, addig mozdítottuk csak.
    3 éves elmúlt, mikor szobatiszta lett, azután a gyermekorvosunk ajánlott egy sebészt, aki nagyon jó százalékban javít az ilyen problémákon. A területileg illetékes kórházban secpec körülmetélték volna, így ez szóba sem jöhetett, nem csak nekem, de a gyermekorvosomnak sem.

    Elmentünk a távoli sebészhez, megnézte, nem feszegette, nem cibálta, és adott egy Elocom nevű krémet. Ezzel kellett 2 héten keresztül minden fürdés után este bekenni a kukacot. Majd 1 hét szünet. Mikor a 3. héten kontrollra mentünk, már a makk hegye kilátszott.

    Ezt a kezelést ( 2 hét krémezés, 1 hét szünet) háromszor csináltuk meg egymás után, és a végére gyönyörűen hátra lehetett húzni a figymát!
    Akkor egy kb. fél cm széles helyen, 2-3 mm letapadás volt már csak. Ezt bekente az orvos érzéstelenítő krémmel, majd egy 20-25 perc múlva két gézlap között hátra simogatta neki. Semmi vérzés, semmi rángatás.

    Szóval megéri körülnézni, és egy olyan szakembert keresni, aki nem a brutál módszer híve. Mert van szelíd megoldás is, ha nem látom a folyamatot végig, nem hittem volna el, hogy egy ilyen krémezős dolog segít a totál fitymaszűkületes gyerekemen.

    Szép napot!
    előzmény:
    edusss (1)
    2007-07-31  22:25
  22. 2007. augusztus 1. 07:4730.
    A gyerekorvosunk nagyon aranyos,kedves rossz tapasztalataim nincsenek vele szemben,úgyhogy igazából fogalmam sincs,hogy miért fél ennyire ha orvoshoz megyünk.Nem volt beteges gyerek és most sem az igy nem kellett dokihoz járnunk csak a kötelező oltásokra.De mégis ennyire fél.Már a fehér köpeny láttán is.
    előzmény:
    maminnyó (29)
    2007-08-01  07:35
  23. 2007. augusztus 1. 07:3529.
    Nehéz kérdést vetettél fel, mert mindig van ellenpélda.
    Én egy már nyugdíjas, drága gyereknephrologus-urulogus bácsi véleményére hallgatok, akivel akkor beszéltem, mikor az én legkisebbem 2 éves volt. Azt mondta 2 éves kor előtt huzogatni se, utána finoman tisztogatni, hátrahúzni szabad. Ha a fitymafaggyú begyűlik és fehér pont lesz, kamillázni, ki fog "jönni". A sejtes letapadás oldódik később, kinél mikor.
    A baj az, ha nem tud pisilni, csak enerváltan csurgogat a pisi (vizeletpangás-vesekárosodás), ha a fityma buborékszerüen felfúvódik és alig tud belöle kijönni a pisi, ha folyton begyullad a faggyútól a makk és a bőr.
    De ha tényleg fitymaszűkület van, nem "csak" letapadás, akkor érszükület és később merevedési problémák lehetnek belőle.
    Ezért a sok műtét. Nehogy baj legyen.
    Az esetek többségében a felrántás hegsedést okoz és későbbi műtét lesz szükséges vagy akár szintén merevedési problémákat okoz.
    Mi vártunk eddig, kamilláztam, ha kellett, szépen pisil. Félig feljött már a bőr és két helyen is látszik kezd felválni. Nem aggódom. Ősszel lesz 4 a fiam.

    Ne haragudj, hogy tanácsot adok, de válts orvost!
    Nem jó, ha ennyire fél...
    Én tizenéve, a második gyerekem miatt váltottam dokit, azóta vagyunk Alexánál. A gyerekeim repülnek a karjába és eljönni nehezebb tőle, mint menni...Sajnáltuk is, hogy a legnagyobb gyerekünk kinőtt a praxisából, van felnőtt orvosa, de ha beteg, Alexához megy...
    előzmény:
    edusss (1)
    2007-07-31  22:25
  24. 2007. augusztus 1. 07:0928.
    Jó reggelt mindenkinek!Hát ahogy oólvasgatom az üziket,eléggé megoszlanak a vélemények.Van akinek ez jött be,van akinek az.De legalább már van valami foggalmam arról,hogy mi vár "ránk".Mindenképpen várok vele a szobatisztaságig,csak azért kérdeztem most,hogy legyen időm megszervezni,hogy hol és mit csináljunk.Az altatásról a párom egyből lebeszélt,lehet,hogy igazatok van.Azért az egy komoly dolog.Akrém amiről beszéltetek,hát hogyis mondjam(bőrsorvaszt&oacute elég ijesztő,úgyhogy valósazínű,hogy ezt sem szivesen használnám. Úgyhogy valószínű,maradok a maszek urológus megoldásnál.Az anyum a kórházban szakápoló,úgyhogy Ő biztos tud majd segíteni.Azt hogy levan e tapadva vagy hogy fitymaszűkületes e azt nemtudom,mert fogalmamsincs mi a különbség.De remélem hogy "csak" az előbbi.Köszönöm mindenkinek a segítséget,és hogy megosztotta velem jó és rossz tapasztalatait.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. augusztus 1. 07:0027.
    Szia! Nem szabad megijedni! Keress olyan sebészt,aki bódításban elvégzi ezt a kis műtétet. A legnagyobb fiam 2,5 volt úgy nézett ki neki letapadás is van és szűkület is .A szűkület olyan volt ,hogy csoda,hogy a pisi még normális ívben kijött! Kellett előtte pár nappal egy vérvétel,aztán bementünk a kórházba, ott kapott először a szobánkban egy nyugtató kúpot,amitől először elkezdett nevetgélni és hülyeségeket dumálni,aztán kókadt lett egy kicsit és ölben elvitte a nővér.Sírva nevettünk a férjemmel.Ott a műtőben gondolom még egyet bódítottak rajta,amitől nem aludt,el,csak nem volt ellenállása ,se fájdalma__érdekes erről a napokban mesélt__.Aztán kb.10 perc után vissza is hozták. Akkor szokott le végleg a pelusról,mert csak úgy nem csípte a pisi,ha bilibe pisilt. Egy hétig kamillás vízzel mosogattuk és kentük Lidokain kenőccsel,mert kellett tornáztatni a bőrt. Úgy látom alul van neki egy pici letapadás,de bízom benne,megoldódik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top