Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nigella falatozója

Torolt_felhasznalo_653919
Torolt_felhasznalo_653919
Létrehozva: 2003. szeptember 3. 12:30
Sziasztok!
A Spektrum Tv-n vetített Nigella falatozója című főzős sorozatot keresem, aki felvette videóra kérem írjon nekem!
Köszi
  1. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2004. január 12. 16:2926.
    NIGELLA - MOZZARELLA IN CARROZZA (répalány)
    2 személyre
    6 szelet fehér "mű" kenyér (talán a Pesti Tartós kenyér hasonlít legjobban!) héját levágjuk. 1 gömb mozarellát fél centis karikákra, majd csíkokra vágunk. Zárt szendvicseket gyártunk a sajttal úgy, hogy a kenyér széleit szabadon hagyjuk (így jól összetapad a kenyér!). Mintha paníroznál: előbb tejbe (1, 25 dl), majd lisztbe (kb. 3 csapott ek), végül felvert, sóval, borssal ízesített tojásba mártod a szendvicseket, majd kevés olajon aranyszínűre sütjük mindkét oldalát. Konyhapapírra szeded, majd átlósan ketté vágod, úgy tálalod! Csúcs! (Én még ezt az élvezetet is fokozom, néhány szelet hajszálvékony gépsonkát is teszek a sajt mellé!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2004. január 12. 16:2225.
    NIGELLA - CSIRKESALÁTA SPENÓTTAL ÉS SZALONNÁVAL (répalány)
    -1-2 személyre

    20 dkg kolozsvári szalonnát felkockázol (vagy bacont csíkokra vágsz), 1 ek olajon ropogósra sütsz. 20 dkg bébi spenótot és 1 főtt (vagy maradék sült) csirkemellet apróra vágsz, és egy tálban összekeversz, hozzáadod a szalonnát (zsírja nélkül). A szalonnazsírhoz 1 ek vörösborecetet adsz, összemelegíted, és a salátára öntöd. Ennyi! (Én egy fél citromot csavarok a zsírba, nekem az ecet túl ecetes!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2004. január 12. 16:2224.
    NIGELLA - VIETNAMI CSIRKESALÁTA MENTALEVÉLLEL (répalány)
    4 személyre (zárójelben a saját megjegyzéseim)

    Első lépésként az alábbi hozzávalókat egy tálkában jól elkevered, félórát hagyod érni:
    1 chilipaprika, az erejét szedd ki, a húsát zúzd össze
    1 gerezd fokhagyma, zúzd össze
    1 ek cukor
    1, 5 ek rizsecet (fehérborecettel helyettesíthető)
    1, 5 ek zöldcitromlé (1 ek sima citromlé is jó)
    1, 5 ek vietnámi vagy thai halszósz (Nam Pla)
    1, 5 ek zöldségolaj (én olivát használtam!)
    fél fej közepes vöröshagyma, lehellet vékony szeletekre vágod
    bors (ízlés szerint)

    Második lépésnél a következőket egy nagy salátástálban jól elkevered:
    20 dkg fehérkáposzta és 1 közepes sárgarépa, ezeket vékony csíkokra szeled, 20 dkg főtt csirkemell, a zöldségekhez hasonlóra vágod, egy jó nagy csokor mentalevél, kb. 4 dkg , ezt is apróra vágod (mint a petrezselymet)
    Végül erre rázuttyantod az azóta már ínycsiklandó, nyálcsatornákat beindító szószt, jól elkevered, ha kell még sózod, borsozod. Amikor tálalod, tehetsz a tetejére némi mentalevelet! (Én kb. félórán át még érleltem a hűtőben. Nálunk nagy sikere volt, ráadásul kb. 20 perc munkát igényel!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_924485
    Torolt_felhasznalo_924485
    2004. január 12. 16:2123.
    sziasztok! régebben fordítgattam nigella könyveiből, de csakis azokat a recepteket, amelyeket magam is kipróbáltam. egy másik topicon sokat beszéltünk nigelláról:)) a csokifelhő torta, ami itt is megvan már pl. . . . keresgélem a gyüjteményemből n. receptjeit és ahogy találom, tálalom!!

    EGYIPTOMI PARADICSOMSALÁTA

    1 hagyma, 5 közepes paradicsom, 1 gerezd fokhagyma, 2-3 ek olívaolaj, citromlé, só, bors, turbolya,

    Hagymát, foghagymát apróra szeljük, ráöntjük az olajat, sózzuk, borsozzuk. Ezután meghámozzuk a paradicsomokat (lobogó forró vízbe tesszük pár percig -én max. 60-ig számolok, az is elég - , ezután hideg víz alá tartjuk, megsértjük a kés hegyével így könnyen lejöna héja!) Vékony karikára szeljük a paradicsomot. Szépen elrendezzük egy tányéron, majd ráöntjük a szószt, citromlével megöntözzük, lehűtjük.
    Megj. : lilahagymával az igazi!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. január 12. 16:1222.
    Találkozott már valaki az IGAZI vaníliaesszenciával?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. január 12. 15:5621.
    Nekem igazából a konyhája tetszik, az nem semmi, irigylésre méltó.
    Ja! És még nagyon sok praktikus dolgot is tanácsolt már, amit egy kis odafigyeléssel könnyedén betarthat az ember. Pl. Vaniliás porcukor, pácolt húsok a fagyasztóban
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. január 12. 15:4320.
    Húha, nem tudom, én is csak így kaptam, és még nem csináltam meg. Ahogy most elnézem, lehet, hogy nem árt bele a sütőpor. Bár láttam már olyan piskótareceptet is, amibe nem kellett szétválasztani a tojást, így lehet, hogy itt is ez a helyzet.
    Esetleg meg lehet kérdezni Mariannt, a sütitanácsadót!
    előzmény:
    dedeanyu (17)
     
  8. 2004. január 12. 15:3919.
    Na, most mondja a párom, hogy ő csinál szervert, de nagyon sokáig tart, míg feltöltöd rá. Azt kérdezi, milyen elérésed van, és mennyi a feltöltési sebesség:o)??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_414247 (14)
     
  9. 2004. január 12. 15:0418.
    bár sósat kért valaki, íme mégis egy édesség:
    A Stahl féle citromos muffin nagytestvére lehet (vagy fordítva?)

    Mandarinos sütemény
    4-5 db mandarint (vagy esetleg narancsot) vízben 2-3 óra alatt puhára főzünk. Kihűtjük, majd a fölösleges vizet kinyomkodjuk belőle.
    Turmixban pépesítjük.
    Hozzáadunk 250 g darált mandulát, 225 g porcukrot, 1 tk sütőport és 6 egész tojást.
    Pár percig kavarjuk, majd sütőpapírral kibélelt tortaformába (20 cm) öntjük és 190 fokon (5 fokozat) kb. egy órán át sütjük. Rácson hagyjuk kihűlni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. január 12. 14:5817.
    Szia Ancsani!

    Ez a mennyei csokitorta nagyon jól hangzik, félig meddig láttam is hogy készül, egy kérdésem lenne, sütőpor kell bele, vagy ez is a nálunk ismeretlen sütőporos liszttel készül?
    előzmény:
    ancsani (12)
     
  11. 2004. január 12. 14:5816.
    Szia Ancsani!

    Ez a mennyei csokitorta nagyon jól hangzik, félig meddig láttam is hogy készül, egy kérdésem lenne, sütőpor kell bele, vagy ez is a nálunk ismeretlen sütőporos liszttel készül?
    előzmény:
    ancsani (12)
     
  12. Torolt_felhasznalo_758697
    Torolt_felhasznalo_758697
    2004. január 12. 13:2715.
    Nagyon jó ez a topic, én is szeretem a műsorát, nekem szimpatikusabb mint J. O. !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_414247
    Torolt_felhasznalo_414247
    2004. január 12. 13:2014.
    Egy rész kb 300 Mb-os, mpg2 fájlban van, ami nem kicsi, és az ingyenes tárhely szolgáltatók nem adnak valami nagy kapacitást. . Nem nagyon van ötletem, CD-re lehetne kiírni, de az elég macerás, mert meg kel csinálni, el kell juttatni valahogy - és amilyen az időbeosztásom, ezt nem szívesen válallnám fel. Ha fel lehetne valahova tölteni a hálóra, akkor az megy viszonylag automatikusan, és mindenki számára elérhető akinek kell. Ha valaki tud olyan ftp szerver ahová feltehetem, akkor szóljatok!

    Tsok
    RKriszta
    előzmény:
    ancsani (13)
     
  14. 2004. január 12. 11:5813.
    Én nem ismerem ezeket a lehetőségeket, majd a páromtól megkérdezem, hátha tud valamit. . .
    Nagyon jó lenne, mert elég kevés adást láttam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_414247 (10)
     
  15. 2004. január 12. 11:5712.
    Mennyei csokis torta
    37, 5 dkg vaj ugyanennyi étcsoki - gőz felett felolvasztjuk
    Közben összekeverünk 6 tojást, 35 dkg kristálycukrot, egy csipet sót és vaníliaesszenciát ízlés szerint. Ha összekevertük hozzáadunk 22, 5 dkg lisztet.
    Ezután összekeverjük az olvasztott csokival, és ízlés szerint fehér csokipasztillát keverünk hozzá. Tortaformába öntjük, és megsütjük.

    Isteni csokipuding
    125 g étcsoki
    125 g vaj
    3/4 csésze cukor
    3 tojás
    1 evőkanál liszt
    A csokit és a vajat együtt megolvasztjuk, hozzákeverjük a többi hozzávalót. Kivajazott edényben 10 percre előmelegített sütőbe tesszük.

    Jó lenne, ha valaki írna sós ételeket is:))!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. január 12. 11:5411.
    Oké, élesszük fel:)! Be is másolom azt a két receptet, ami van, itt kaptam a fórumon.

    NIGELLA - CSOKIS FELHŐTORTA

    Tésztához:
    25 dkg keserű csokoládé - 70 % kakaótartalommal
    12, 5 dkg lágy vaj
    6 tojás
    17, 5 dkg cukor
    1 ek Cointreau - narancslikőr (elhagyható)
    1 narancs lereszelt héja (elhagyható)

    Krémhez:
    5 dl tejszín
    1 ek vanília kivonat
    1 ek Cointreau (elhagyható)
    fél tk keserű kakaópor

    A sütőt melegítsd fel 180 fokra. Egy 23 cm átmérőjű tortaforma aljára tegyünk sütőpapírt (vajazd és lisztezd, ahogy azt tanultad. Olvaszd fel a csokit vízgőz fölött vagy mikróban, majd keverd el a vajat a meleg csokiban. Verj fel 2 egész tojást, majd adjál hozzá 4 tojássárgáját 7, 5 dkg cukrot és keverd hozzá a csoki-mixet, a likőrt és a narancshéjat.
    Egy másik tálban a 4 tojás fehérjét verd lágy habbá, adj hozzá 10 dkg cukrot és addig keverd, míg stramm, de nem túl kemény habbá nem válik. Egy jó kanálnyi tojáshabbal világosítsd a csokimixet, majd öntsd rá az összes tojáshabot a csokira, ezt pedig az előkészített tortaformába borítsd. 35-40 percig sütöd (én tűpróbáig tettem).
    Tálaláshoz borítsd tányérra a tortát. Ne aggódj a vékony kéreg miatt, pont ez a poén!! Így kráter keletkezik a tortán amibe a következő krém kerül: verd fel a tejszínt habbá, add hozzá a vaní
    liát, a likőrt és már kész is van! Megtöltöd a krátert a krémmel, majd megszórod a kakaóporral.

    LÉLEKMELEGÍTŐ KAKAÓS SÜTI Nigellától

    17, 5 dkg olvasztott, kihűlt vaj
    20 dkg sima cukor
    5 dkg barna cukor
    2 dl olaj
    2 dl hideg víz
    40 dkg kiszt
    5 dkg kakaópor
    2 ek sütőpor
    1 ek szódabikarbóna
    1 ek vaníliaeszencia
    1 pohár tejföl /ezt nem tudom mennyi, és kis pohárral szoktam
    3 tojás

    Ezt az egészet összekavarjuk, két tortaformába öntjük, mert elég sok lesz. 1-1, 5 órán keresztül lassú tűzön sütjük.
    előzmény:
    manokamoka (9)
     
  17. Torolt_felhasznalo_414247
    Torolt_felhasznalo_414247
    2004. január 12. 09:1010.
    Sziasztok,

    Elég sok részét felvettem, nem videóra, hanem TV tunerrel digitálisan. Szívesen közkinccsé teszem, ha tud valaki weboldalt ahová feltehetem.

    Tsok
    RKriszta
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. január 11. 23:209.
    Szia!
    Segítek neked topicélesztésben:))
    A receptben sajnos nem tudok:(
    Én is nagyon szeretem a műsorait, egyszerűen jók:))
    előzmény:
    ancsani (8)
     
  19. 2004. január 11. 10:578.
    Kár, hogy nem él a topik, nekem Nigella a legszimpatikusabb a főzős műsorok között. Nem cuki csöpögős, és nem olyan, mint egy idegbajos illuzionista.

    Néhány hónapja láttam egy pitét a műsorában, pontosabban sajnos csak a végeredményt. Valaki tudja a receptet? Megköszönném!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_574837
    Torolt_felhasznalo_574837
    2003. szeptember 4. 11:597.
    Sziasztok!
    Újra indul szeptember vége felé a Nigella falatozója sorozat a Spektrumon! Nézzétek meg a www. spekturm. hu oldalon, hogy pontosan mikor is kezdődik. Azt tudom, hogy a karácsonyi rész lesz az első!
    Jó főzőcskét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_653919 (1)
     
  21. Torolt_felhasznalo_653919
    Torolt_felhasznalo_653919
    2003. szeptember 4. 09:116.
    Ez Nigellának a saját honlapja, ugye?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_234153 (5)
     
  22. Torolt_felhasznalo_234153
    Torolt_felhasznalo_234153
    2003. szeptember 4. 08:535.
    Megnéztem:
    www. etel. lap. hu ott a Külföldi Receptoldalak között (ott van más jó is)
    vagy csak egyszerűen: www. nigella. com

    Sok sikert!
    előzmény:
    loma6 (4)
     
  23. 2003. szeptember 4. 08:274.
    Ezt a net elérést nem tudnád esetleg pontositani??? Lécci!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_234153 (3)
     
  24. Torolt_felhasznalo_234153
    Torolt_felhasznalo_234153
    2003. szeptember 3. 15:503.
    ha csak a recepteket szeretnéd megtudni, akkor én azt valamikor megtaláltam a neten, a startlapról, valami evős-főzösön keresztül. . . amit nem láttam az is el tudtam készíteni a leírás alapján :)))) sok szerencsét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_653919 (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_532419
    Torolt_felhasznalo_532419
    2003. szeptember 3. 14:402.
    Nekem is, lécci-lécci
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_653919 (1)
     

Címlap

top