Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tényleg mellrákot okoz??

thistle
Létrehozva: 2003. augusztus 29. 18:07
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. A júliusi POPCORN magazinban Avril Lavigne azt nyilatkozta - idézem - : "Azt olvastam a deókró, hogy alumíniumrészecskéket tartalaznak, amelyek mellrákot okozhatnak. Azóta semmilyen dezodort nem használok, így állandóan attól félek, hogy izzadságszagom van. Épp ezért egyszerűen több parfümöt használok, ami remekül leplezi a testszagot."
Akkor a tesómmal és édesanyámmal megbeszéltük, hogy Avril ostoba és rossz példát mutat a rajongóinak, amiért ahelyett, hogy azt nyilatkozza többet mosdik, azt nyilatkozta, hogy több parfümöt használ. (Figyelem! Nagy rajongója vagyok az énekesnőnek, nem blamálom!!!) Az újság pedig még ostobább, amiért egy ilyen nyilatkozatot nyílvánosságra hoz és ezzel hozzájárul a rossz példa terjedéséhez, mikor szerintem a fiatalok körében így is éppen elég nagy probléma, hogy nem mosdanak rendesen és nem használnak dezodort. Én úgy jövök a képbe, hogy leváltottam az eddig használt Secret Platinum dezodoromat, mert nem volt elég hatásos, ráadásul a ruháim elszineződtek tőle és tönkrementek. Néhány nappal ezelőtt vásároltam egy Sanex golyós dezodort, mert az egyik ismerősömtől azt hallottam, hogy az hatásos. Úgy tűnik nekem is bevállik, csak egy baj van vele: alumíniumrészecskéket tartalmaz.
Nem vagyok az a típus, aki mindenben tökéletesen igazodik az általa imádott sztárhoz és talán röhelyesen hangzik, hogy Avril Lavigne-t idézem, de "tőle" hallottam a dologról és komolyan érdekelne, hogy valóban mellrákot okoz-e az alumíniumrészecskéket tartalmazó dezodor.
Egy aggódó lány
  1. 2003. augusztus 29. 22:4426.
    Eindor, így van. A mellrák mindig is volt. Az ókorban is előforult: azokban, akik szerencsésen és ritkaságszámba menően megérték az öregkort. No meg fiatalabbakban is, ritkán. Fiatalabbakban pedig ma is ritkán fordul elő. Persze hibáztatható a mai életforma, ez igaz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_642822
    Torolt_felhasznalo_642822
    2003. augusztus 29. 22:2225.
    -m
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_642822 (24)
     
  3. Torolt_felhasznalo_642822
    Torolt_felhasznalo_642822
    2003. augusztus 29. 22:2224.
    nem mondtam komolyan
    előzmény:
    eindor (23)
     
  4. Torolt_felhasznalo_869826
    Torolt_felhasznalo_869826
    2003. augusztus 29. 22:2023.
    már az ókorban megállapitották, ha valéakinek mellrákja volt
    előzmény:
    hogolyo (22)
     
  5. 2003. augusztus 29. 22:1222.
    . . . és akkor még nem is találták fel a mellrákot
    előzmény:
    Fülemüle (21)
     
  6. 2003. augusztus 29. 22:1121.
    Én most itt nem az ötven évvel ezelőttről beszélek, hanem régebbi korokról. Azok az idős nénik, akiket te láttál, annak köszönhetik idős korukat, hogy ma már jobbak az általános életkörülmények. Régebben a nők már meghaltak éhen, vagy gyerekszülésben, vagy tüdőbajban, vagy pestisben, vagy egyéb nyavalyában, még jóval mielőtt rákot kaphattak volna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_642822 (18)
     
  7. 2003. augusztus 29. 21:5920.
    Hát igen, az alumíniumos dezodor és a szénhidrát semmi azokhoz a szorongásokhoz, ami belülről rág és aminek sokszor tudatában sincs az ember.
    Nekem is volt csomóm, aztán jött a méhszájrák - mindkét műtét sikeres volt, de nem tudnám, hogy egészséges vagyok és, hogy az is maradok, ha nem tudom meg, mi okozta valójában: ÉN okoztam, MAGAMNAK a megoldhatalannak tűnő problémáimmal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_642822 (19)
     
  8. Torolt_felhasznalo_642822
    Torolt_felhasznalo_642822
    2003. augusztus 29. 21:2519.
    Genetikai állománya sem volt? Vagy városban nem vett levegőt?

    Bocsánat, ha durvának tűnök, de sajnos bekattanok ilyen félelmektől, mint ez az aluminiumos dezodor.
    Ha mellrákot is okoz (bizonyíték van rá?), NEM CSAK amiatt lesz valakinek !!!
    előzmény:
    kisnyusz (15)
     
  9. Torolt_felhasznalo_642822
    Torolt_felhasznalo_642822
    2003. augusztus 29. 21:2018.
    >régebben azért volt kevesebb, >mert egyszerűen nem éltek ilyen >sokáig az emberek.

    Vagy csak egyszerűen nem mentek el orvoshoz, mert szégyellték. . . Tudod hány idős nénit láttam már, akinek kiterjedt mellrákja volt (gyak. lerohadt a melle), mivel nem mert elmenni orvoshoz?
    előzmény:
    Fülemüle (13)
     
  10. Torolt_felhasznalo_548790
    Torolt_felhasznalo_548790
    2003. augusztus 29. 21:1317.
    A NIVEA fresh -ben sincs aluminium só, nekem nagyon bevált. Már sem én sem a lányom nem használunk mást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_376055
    Torolt_felhasznalo_376055
    2003. augusztus 29. 21:0716.
    Sziasztok

    Thistle
    Tenyleg vannak olyan kutatasok amik azt mutajak, hogy artalmas lehet a desodorok egyreszenek a tulzott hasznalata.
    En is olvastam errol.
    Avril Kanadaba el, itt desodorok szerintem 90% tartalmaz ilyen anyagot. En peldaul olyan lokot vagyok hogy Magyarorszagrol kuldetem a desodoromat mert itt nalunk en meg csak normalis illatba stifteket talaltam. Viszont stiftek mindegyike tartalmaz izadsaggatlot ha jol tudom.
    Furdes meg egy nehez kerdes, de en hiaba furdok sokszor meg este es reggel attol meg ha jo ido van es rohangalok egy sort gyerekek utan 1 ora mulva furodhetnek ujra. Ami azert valjuk be elegge kivitelezhetelen es a testnek se tesz a legjobbat. Avril meg amit peldaul egy egy koncert alatt vegigugral el hiszem hogy jogosan aggodik izzadsag miat.

    GFH
    előzmény:
    thistle (1)
     
  12. 2003. augusztus 29. 20:5715.
    Szerintem anyósomnál egyik rizikófaktor sem volt meg. . . . vagy cska nyomokban. . . :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_642822 (5)
     
  13. 2003. augusztus 29. 19:5814.
    A következőket találtam a fenti anyag toxikus hatásait illetően / http://www. deodorant-stone. co. uk/aluminium. htm/ elnézést a pongyola fordításért:

    Az aluminium klórhidrát / alumínium klorid / egy szintetikus szerves vegyület, melyet a hónaaljdezodorokban alkalmaznak izzadásgátló anyagként. Hatását a pórusok összehúzása révén fejti ki. Ez az egyik aluminium só, melyet a kozmetikai ipar használ.
    Az aluminium klórhidrát a klór egy vegyileg aktív formája, melyet emulzióban juttatnak a bőrfelületre, és lezárja a hónalj pórusait. Mikor a vegyület szerves anyaggal érintkezik / pl. bőrfelület / a klór aktiválódik a vegyület lebomlása által.
    Toxokológia: Az anhidrált aluminium-klorid korrózív és irritáló hatású a bőrre, a légzőszervekre és szemekre. A hatást a sósav keletkezése okozza, a termék nedves levegővel történő érintkezésekor. Az okozott légzési probléma az enyhe ittitációtól a köhögésig terjedhet.
    Egyes helyeken /http://www. scorecard. org/chemikal-profiles/summary. tcl?edf_substance_id=7446%2d70%2d0/ gyaníthatóan rákkeltő megjegyzéssel szerepel.
    előzmény:
    hogolyo (11)
     
  14. 2003. augusztus 29. 19:5513.
    De igen, tudom, hogy majdnem mindenben van szénhidrát. Ezt már nem akartam említeni, mivel ha leírom, hogy a húsban, sajtban is van, akkor mi marad? Tényleg, akkor szerinted hogyan kellene táplálkozni?

    Szerinetm az élet maga egy nagy rizikófaktor. Mint mondják, szexuális úton terjedő, halálos kimenetelű betegség. :-))

    A rákot lehet, hogy okozhatja a mai életmódból fakadó rengeteg új dolog, de az is biztos, hogy a gyakorisága a megnövekedett átlagéletkor miatt is nőtt. . . régebben azért volt kevesebb, mert egyszerűen nem éltek ilyen sokáig az emberek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_642822 (9)
     
  15. 2003. augusztus 29. 19:5412.
    Annak idején az orvosaim a drpeti által felsorolt tényezők közül legalább négyet elmondtak nekem. A kövérség, az alkohol fogyasztás, különös tekintettel az égetett szeszes italokra és a kannás borokra, az öröklődés, a 30 feletti első szülés, a fogamzásgátló tabletták, ez ma már változott, mert a tabletták hormontartalma csökkent.
    Úgyhogy lehet, hogy tett a fiú egy-két nem komoly rizikófaktort, de nagyrésze megállja az orvosi véleményeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. augusztus 29. 19:3911.
    én ugyan nem vagyok orvos, de erős bennem a gyanú, hogy nem komoly a felvetés, mely szerint a felsorolt rizikófaktorokat teljesen ki lehet zárni. Lehet, hogy ironizált?!
    Lelki szemeimmel látom az abszolut nem veszélyeztetett nőt: nem eszik, nem iszik, nem menstruál, nem vesz levegőt.

    Ja, és nincs melle!!!
    előzmény:
    Fülemüle (8)
     
  17. 2003. augusztus 29. 19:3910.
    :)) na akkor veled sem találkoznék szivesen még egy darabig :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_642822 (9)
     
  18. Torolt_felhasznalo_642822
    Torolt_felhasznalo_642822
    2003. augusztus 29. 19:359.
    Szted a sajtban meg a húsban nincs szénhidrát? :DDD

    Egyébként a forrás, ahol megtalálhatja mindenki: Kumar, Cotran, Robbins: A pathologia alapjai (19. fejezet 636-638. old. )

    Egyébként én vagyok az az orvos, aki biztosan tudja, hogy van-e (volt-e) valami bajod.
    előzmény:
    Fülemüle (8)
     
  19. 2003. augusztus 29. 19:288.
    drpeti!

    Milyen doktor vagy te? A szénhidrát a napi táplálék nagy részét alkotja. Ha valaki le is szokik a kenyérevésről, meg még a krumpliról is, akkor is fogyaszt szénhidrátot a zöldségekkel. Nem lehet csak sajton meg húson élni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. augusztus 29. 19:277.
    :))))) egyátalán érdemes élni ?
    szerintem az alufóliában való főzés pedig agytumort okoz. . . hangsúlyozom ez az én vélémenyem. . bár magas orvosi körök szerint a nap a szél. . . és egyátalán
    EMBEREK !
    ÓVAKODJATOK A DIHIDROGÉN MONOXIDTÓL !
    Ártalmas lehet. . főleg nagy mennyiségben fogyasztva :)))))
    PLS ( a medve )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_642822 (5)
     
  21. 2003. augusztus 29. 19:236.
    Sziasztok! drpeti felsorolásához még hozzá kell tennem a dohányzást, és a stresszt.
    A stressz az ami az összes tényező felett áll. Nekem mindkét mellemből távolítottak el már jó indulatú daganatot. Úgyhogy én teljesen kiműveltem magam a témában, de ezt még nem hallottam. Látom megint van valami, ami felkerülhet a tiltó listámra. Köszi, hogy szóltatok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_642822
    Torolt_felhasznalo_642822
    2003. augusztus 29. 19:145.
    Alumíniummal kapcsolatban nincs infóm. Viszont mellrák rikikótényezői:
    -szénhidrátfogyasztás
    -Zsírfogyasztás (elhízás)
    -30on túli első szülés
    -kézilabda és egyéb küzdősportok
    -földrajzi befolyás (USA:Japán=5:1)
    -öröklődés (p53 TS gén mutációja)
    -magas életkor (előfordulás 20 év felett ugrásszerűen megnő)
    -ösztrogénterápia (klimax és fogamzásgátlás)
    -endogén hyperösztrogenizmus
    -fibrocystás elváltozások
    -növekedési hormon terápia
    -alkoholfogyasztás
    -retrovírus fertőzés (emberben még nem bizonyított, csak egerekben)
    előzmény:
    thistle (1)
     
  23. 2003. augusztus 29. 18:594.
    Sziasztok!

    Az izzadásgátló dezodorok csak azért izzadásgátlóak, mert van bennük alumíniumszármazék. Ha nincs, akkor nem gátolják az izzadást, legfeljebb illatosítanak. A Charme sensitive is valószínűleg vagy nem gátolja az izzadást, vagy pedig mégiscsak van benne alumínium. Szerintem nincs más megoldás, mint a több mosdás. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_310729
    Torolt_felhasznalo_310729
    2003. augusztus 29. 18:473.
    Ez Jó! Ezt még nem is hallottam. Rögtön megnéztem és az én dezodoromban is van ilyen. Már a kukában. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. augusztus 29. 18:342.
    Igen. A serdülő lányomat leállítottam dezodor ügyben, nagy nehezen találtunk a Tescoban olyat, melyben nincs ilyen aluminium-chlorohydrate. Neve: Charme sensitive. Én már nyomoztam ezügyben a neten és jutottam információkhoz. Bemásolnám ide, de előbb meg kellene találnom a papírt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top