Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Családon belüli erőszak

Torolt_felhasznalo_912369
Torolt_felhasznalo_912369
Létrehozva: 2007. július 7. 21:07

Sziasztok!

Ide várok mindenkit akivel sajnos megtörtént már vagy a mindennapjait ebben éli és azt is akinek barátja,ismerőse a szenvedő alany,lelki vagy fizikai terror alatt van.

milyen kiút létezik,túl lehet e ezen jutni vagy a seb egy életre megmarad?segítenek e a hivatalos szervek vagy csak homokba dugják a fejüket?

ha a férfi bántalmaz utáljátok e egy életre a többit is vagy azért idővel kiépíthető még az emberekbe vetett bizalom?

u.i.:ide tettem és nem az aktuálisba mert szeretet és gyűlölet közel állnak egymáshoz.és mert mindannyian vágyunk a szeretetre

 

 

  1. 2007. augusztus 9. 11:17126.
    Akkor miért nem költöztök az anyukádék,ha oda mehettek?? Vagy,ha a párod nem akar menni,akkor menj te a gyermekeddel.Én bizony mennék!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_870208 (124)
    2007-08-09  11:14
  2. 2007. augusztus 9. 11:15125.

    Ez a legrosszabb,amit a párod,és az anyósod tesz!!Hallgatni,tűrni,nem szólni.....ez szinte útlevél a bántalmazó félnek,hogy nyugodtan csinálhatja,azt,amit csinál.... 

    Te,a párod,és a gyerek nem tudtok sehova sem elköltözni???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_870208 (123)
    2007-08-09  11:01
  3. Torolt_felhasznalo_870208
    Torolt_felhasznalo_870208
    2007. augusztus 9. 11:14124.
    Ja igen: kihagytam hogy a lakótelepen lakó emberkéknek előad olyan hazugságokat rólam, hogy öröm hallgatni. Mondjuk nem tudom, mit gondolnak róla, mert sokan látták már hogy hulla részegen fetrengett a fűben, tehát nem tudom mennyire adnak a szavára... Múltkori veszekedésnél azt mondta hogy azért vagyunk itt mert az én anyám elűzött minket otthonról. A szívem majd megszakadt, hogy ilyet mond, holott anyám foggal-körömmel ragaszkodott hozzá hogy ott maradjunk, féltett ettől a helyzettől, és milyen igaza lett... Após a múltkor is azt mondta a párom füle hallatára, hogy én ne azzal foglalkozzak hogy páromat ellene fordítom, hanem neveljem a gyereket . Hogy lehet valaki ilyen gerinctelen... Párom persze nem szólt semmit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_870208
    Torolt_felhasznalo_870208
    2007. augusztus 9. 11:01123.

    Ja igen, egy másik topikban is írtam erről. Hát igen, sajnos anyós nem akar tudomást venni a dologról, "hová mennék, mit csinálnék" kérdésekkel el van hárítva a dolog. Nem is beszélnek egymás közt (a párom+anyós) erről a dologról, olyan mintha nem is lenne. Én azért veszem ennyire magamra, mert nem ilyen családban nevelkedtem. Persze, volt anyuék közt is veszekedés, de nem köcsögözték egymást, és ilyen hogy k.... anyád, el nem hangzott egyszer sem. A konyhakés pedig elő sem került. Itt igen, ez szinte természetes. Hála Istennek nem rendszeres, de 10.e körül előjön, meg éppen mikor milyen ing van a 'papán'. Görcsbe rándul a gyomrom, ha hallom a kapucsengőt, hogy mikor fog éppen tökrészegen feltántorogni és kiosztani a familyt . Párom azt mondja, ne foglalkozzak vele, ne szóljak semmit, tűrni kell mert itt van munkalehetőség, itt kell lennünk . 

    Anyós már szépen belénevelte ezt a felfogást, hogy "fogjuk be a szánkat, ne törődjünk vele, engedjük el a fülünk mellett, majd másnap jobb lesz".  Ma is flhoztam neki a témát, csak a vállát vonogatja, hogy most mit csináljon, nem szól semmit, jobb így mintha szólna, és minden nap ilyen veszekedések lennének. Olyan tehetetlennek érzem magam.

    előzmény:
    kutyaful (115)
    2007-08-08  22:38
  5. 2007. augusztus 9. 10:08122.

    Bizony,hogy a bántalmazás öröklődhet generációkon át,hiszen,ha egy kisfiú abban nő fel,hogy apuka ütötte-verte,megalázta,bántotta az anyját,akkor ő azt fogja természetesnek venni,mert ez volt előtte a szülői minta...sajnos. Nagy rá az esély,hogy felnőtt korában ő is így fog cselekedni,bár kivételek vannak,tudom!

    Vagy,ha egy kislány azt látja,hogy a bántalmazott anyukája tűr,nyel és mindent elvisel,akkor ő ezt fogja megtanulni,hogy egy asszonynak,nőnek tűrni kell,legyen bármilyen megalázó egy helyzet.

    Én ezért gondolom,hogy ha a gyerek élete forog veszélyben,mert ilyen is van,akkor az anyjának kutya kötelessége cselekedni!!!

    Inkább legyek anyaotthonban,inkább legyen átmenetileg másnál a gyerekem,de még mindig jobb,mintha naponta kap egy kiadós verést.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560733 (120)
    2007-08-09  09:12
  6. 2007. augusztus 9. 09:19121.
    Kedves Diana!

    Egyáltalán nem írtál összevissza, és nagyon jó, hogy konkrét tanácsokat is írtál. A kétségbeesetteknek erre van szükségük!
    előzmény:
    diana80 (119)
    2007-08-09  09:11
  7. Torolt_felhasznalo_560733
    Torolt_felhasznalo_560733
    2007. augusztus 9. 09:12120.
    Sziasztok!
    Érintetteknek és szakembereknek egyaránt ajánlom Morvai Krisztina:
    Terror a családban című könyvét.
    Sajnos a barátnőm is terrorban élt sok évig, 2 éve sikerült elmenekülnie. De túljutni rajta ki tudja, mikor fog? Zajlik a válás, gyerekelhelyezés, vagyonmegosztás, minden egyes bírósági tárgyalás kész rémálom neki, a volt férj , amkor csak tudja, fenyegeti. (Náluk elsősorban lelki bántalmazás volt, fizikai az ritkábban)
    Ami félelmetes: több bántalmazót ismerek (munkából kifolyólag), akit a munkahelyén megbecsülnek, a kívülállókkal normális, udvarias, senki nem feltételezné, hogy mi zajlik eközben otthon. Ilyenkor, ha valami mégis kiderül, a kívülállók azt mondják, biztos a bántalmazott fél megérdemli, mert úgy viselkedik, meg különben is ilyen rendes ember biztos nem csinál ilyet, csak ráfogják.
    Sajnos azt is tapasztaltam, hogy egyes családokon belül generációkon át ismétlődik a bántalmazás.
    előzmény:
    diana80 (118)
    2007-08-09  08:31
  8. 2007. augusztus 9. 09:11119.

    Természetesen esélye mindenkinek van!

    Igen,van többféle megoldás,amíg rendeződik egy helyzet.

    Igen,állami gondozásba adhatja a gyerekeket,vagy átmenetileg nevelőszülőkhöz,amíg megoldást talál az anyuka.Vagy pl.átmeneti(anya) otthonba költözni,mint,amilyen a miénk is.Az alatt az egy-másfél év alatt nagyon sok mindent lehet tenni,hogy renedeződjön a család élete.Az ilyen otthonokban az is jó,hogy nagyon minimális összeget kell fizetni,és az anyuka talán tud spórolni,ha ügyesen kezeli a pénzt.

    Hogy én mit tanácsolnék annak,aki családon belüli erőszak áldozata?Tessék jelezni a külvilág felé!Tessék szólni a Gyermekjóléti-és Családsegítő Intézménynek,hogy itt vagyunk,bajban vagyunk,segítsetek!!!!!Tessék szólni szülőknek,barátnak,rokonnak,bárkinek!

    Az a tapasztalatunk,hogy ilyenkor az agresszív fél meglepődik,és visszafogja magát...legalábbis valamennyire.Ha azt látja a bántalmazó fél,hogy az eddig lapító,megfélemlített fél elkezd cselekedni!!!!

    Nem szabad tűrni,mert annak nagyon rossz vége lehet!

    Az agesszív,verekedő társtól általában nagyon nehéz megszabadulni,de ha az anyuka küzd,és kitartó,akkor igenis sikerülhet!!!Lehet,hogy több hónapig,évig tartó hercehurca lesz belőle,de megéri!!

    Azt is nagyon sokszor tapasztaljuk,hogy ha az anyuka a nálunk töltött idő alatt kitartó,és nem megy vissza a férjhez,akkor az egy idő után úgymond megunja,hogy zaklassa a családot,mert látja,hogy úgysem megy vissza hozzá a felesége.

    Mint írtam,sikertörténetek nálunk is vannak,úgyhogy nem szabad feladni!!!!

    De tényleg az a legfontosabb,hogy az ember szóljon,jelezzen,hogy baj van!!!Ez az első,és legnehezebb lépés,de meg kell tenni,főleg,ha gyerek/gyerekek vannak veszélyeztetve.

    Ami még nagyon fontos!Az anyukának minél hamarabb be kell adni a válókeresetet,és a gyermekelhelyezési pert,mert amíg nincs róla papírja,hogy a gyerekek nála vannak elhelyezve,addig az "apuka" bármikor elviheti őket,mert-sajnos-joga van hozzá.

    Ilyen esetünk is volt sajnos,hogy anyuka húzta-halasztotta a dolgot-hiába mondtuk neki-és egyszer csak megjelent az apa,és elvitte magához a gyerekeket "nyaralni",és mi nem tehettünk semmit!!!!Hála a jó égnek ez az apuka visszahozta a lúrkókat,nem lett baj.

    Jól ösze-vissza írtam,elnézést,de cikáznak a gondolatok a fejemben....

    előzmény:
    esz_te (117)
    2007-08-09  07:17
  9. 2007. augusztus 9. 08:31118.

    DE írni akartam biztatót,és fogok is!

    Van nagyon sok sikerélményünk is,amikor az anyukának sikerült kilábalni az adott helyzetből és azóta is normális családi életet él egy másik rendes férfi oldalán!

    most mennem kell,mert a kislányom ordít....(2 hónapos)

    előzmény:
    esz_te (117)
    2007-08-09  07:17
  10. 2007. augusztus 9. 07:17117.
    Ne haragudj, Diana, de igazán írhattál volna valami biztatót is.

    Pl. írt ide olyan anyuka, akinek egy gyereke van, akkor neki mégiscsak van esélye, nem?

    Vagy aki több gyerekes: nem adhatja pl. állami gondozásba a gyerekeit addig, amíg talpraáll? Mert akár egy-két év alatt is sokminden történhet: pl. összeszed annyi pénzt, hogy tud venni hitelből egy kis lakást, vagy összejön egy tök rendes pasival, akivel aztán már könnyebb.
    előzmény:
    diana80 (116)
    2007-08-09  06:59
  11. 2007. augusztus 9. 06:59116.

    Sziasztok!

    Engedjétek meg,hogy hozzászóljak.

    Családsegítő vagyok,és egy átmeneti otthonban dolgozom,ahol szinte csak bántalmazott anyukák,és gyerekek élnek,akiknek el kellett menekülni az agresszív,alkoholista,idegbeteg...stb. "apuka" elöl.Nagyon sok csúnya,és elképesztő esettel találkoztam már.. 

    Hogy mi lesz ezekkel a családokkal?Kétféle eset van:

    1.Amikor hiába próbálunk segíteni,de nem hagyja az anyuka!Igen!Ilyen is nagyon sok van!Nálunk ugyanis egy évig lehetnek,és ezidő alatt arra bíztatjuk őket,hogy próbálják megoldani a helyzetet,és mi amiben tudunk segítünk!Hivatalos levél megírása,munkahely,albérlet keresés,a gyerekek iskolába,óvodába való beiratása....stb,még hosszan sorolhatnám.

    De van olyan anyuka,aki semmit nem tesz azért,hogy megoldódjon a helyzete.Az ilyenekkel egyszerűen nem tudunk mit kezdeni.

    2.Van a másik eset,amikor az anya minden megtesz,hogy rendeződjön az életük,de még a mi segítségünkkel sem megy sajnos. Dolgozni ugyanis nem tud elmenni a 3-4-5 gyerek mellett.Albérletet nagyon nehéz találni,mert vagy a gyerekek száma miatt nem adnak ki nekik,vagy nem tudják megfizetni.

    Szóval az ördögi kör....Ilyen esetekben mi is tehetetlenek vagyunkÉs az esetek nagy többségében a család visszakerül oda,ahonnan egy évvel korábban menekült az éjszaka közepén,papírok,és minden nélkül....

    Ez egy nagyon nehéz dolog,és sajnos nagyon kevés családnak oldódik meg VALÓBAN az élete.

    A hivatalos szervek......hát...nekünk is van rossz tapasztalatunk velük kapcsolatban.Nagyon nehezen,és csak a legvégsőbb esetekben emelnek ki egy gyereket a családból.

    Na,de még tudnék itt órákat regélni a munkámról,most csak röviden leírtam az általánosságokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_912369 (1)
    2007-07-07  21:07
  12. 2007. augusztus 8. 22:38115.
    Láttam a másik topikban.

    Ez egy iszonyatos játszma, ha anyósod magától nem lép, nem tudsz segíteni. Ha gyerek is érintett, akkor számomra nem lenne az a kényszer, ami ott tudna tartani. Albérlet, barátok, akármi, de ennek nem tenném ki ilyen fogékony korban a gyerekemet. (Az én lányom is éppen két éves.) A párodnak is magatokra kéne elsősorban gondolni, ezt nem az a kategória, hogy "apuci csúnyán szürcsöli a levest, nem túl szép szokás, de ő van itthon, tegyünk úgy, mintha mi se történt volna".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_870208 (114)
    2007-08-08  22:08
  13. Torolt_felhasznalo_870208
    Torolt_felhasznalo_870208
    2007. augusztus 8. 22:08114.
    Szia! Beletrafáltál, ő az. Sajnos egyelőre rákényszerülünk hogy itt lakjunk vele egy fedél alatt, amíg nincs meg a kölcsönhöz szükséges munkaviszony... Az a gond hogy itt egytől-egyig mindenki úgy tesz, mintha minden rendben lenne. Anyós évek óta tűri... Este veszekedés, verekedés, késdobálás, másnap jópofi, mintha mi sem történt volna. Én ezt nem fogom sokáig bírni, van egy 2 éves kisfiam, nem engedhetem hogy ilyen emberek közt nevelkedjen, és hogy ilyen emberek mondják meg NEKEM hogy hogyan neveljem?! Párom homokba dugja a fejét, azt mondja ne vegyek róla tudomást. MIRŐL? Hogy egy elmebeteg alkoholista állat az apja őt is sokszor megverte, az első fizetését egy az egyben elitta,jó-jó, az aoja, de mégis:mindennek van határa!
    előzmény:
    kutyaful (112)
    2007-08-08  20:44
  14. 2007. augusztus 8. 21:30113.
    Sziasztok! Neharagudjatok hogy pepofátlomkodom ide,de csak most találtam rá erre a topicra. Jobbikén! Nem akarlak elkeseriteni,de én lassan 40 éve élek ilyen terrorban. Lelkibe. A válásom után kénytelen voltam visszaköltözni,mert a gyerekeimmel éhen halnánk és a hid alatt laknánk. Nincs megoldás,csak a menekülés. A legrosszabb az egészben,hogy nincs hova fordulni. A kivülállók csak azt látják meg,amit meg akarnak látni. A többi elől a homokba dugják a fejüket. Nem olyan régen a nők lapjában volt egy cikk,olvastátok? Anyáról és lányáról. Egy az egyben rólunk is irhatták volna.Csak a lánynak ott annyiban van szerencséje hogy nem függ az anyjától anyagilag.Reggel úgy kelek,este úgy fekszem hogy állandóan hátra nézek,várom honnan jön az újabb támadás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_912369 (1)
    2007-07-07  21:07
  15. 2007. augusztus 8. 20:44112.
    Ha az apósod, akkor fogd a párod, és meneküljetek minél messzebbre. Ha nem megy veled, akkor menj egyedül. Csak azt lehet megmenteni, aki hagyja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_870208 (103)
    2007-08-08  16:45
  16. Torolt_felhasznalo_980556
    Torolt_felhasznalo_980556
    2007. augusztus 8. 17:27111.
    Hany eves vagy? Nem tudnal elkoltozni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_912369 (84)
    2007-07-09  20:47
  17. 2007. augusztus 8. 17:17110.
    Nagyon szívesen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_870208 (109)
    2007-08-08  17:13
  18. Torolt_felhasznalo_870208
    Torolt_felhasznalo_870208
    2007. augusztus 8. 17:13109.
    Köszi szépen, rendes vagy! Megnézem!
    előzmény:
    esz_te (108)
    2007-08-08  17:11
  19. 2007. augusztus 8. 17:11108.
    Nézd meg ezt is: www.nane.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_870208 (106)
    2007-08-08  17:03
  20. 2007. augusztus 8. 17:10107.
    Szerintem igen. Baj nem lehet belőle. Tudnak tanácsot adni, van pszichológus, stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_870208 (106)
    2007-08-08  17:03
  21. Torolt_felhasznalo_870208
    Torolt_felhasznalo_870208
    2007. augusztus 8. 17:03106.
    Még nem... Azt mondod próbáljam meg ott?
    előzmény:
    esz_te (105)
    2007-08-08  16:52
  22. 2007. augusztus 8. 16:52105.
    Családsegítőknél?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_870208 (103)
    2007-08-08  16:45
  23. 2007. augusztus 8. 16:51104.
    Először tájékozódni kell és tanácsot kérni.

    A NANE-nál jártál már?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_870208 (103)
    2007-08-08  16:45
  24. Torolt_felhasznalo_870208
    Torolt_felhasznalo_870208
    2007. augusztus 8. 16:45103.
    Sziasztok! Mit lehet akkor tenni, ha egy férfi éveken keresztül terrorizálja a családját? Lelkileg illetve fizikailag egyaránt? Elissza a pénzt, hazamegy, kötekszik, verekszik? A rendőrség tehetetlen, mit kell akkor tenni? Tűrni? Vagy megölni és ülni a börtönben egy idióta miatt? Mit kell tenni ilyenkor? S.O.S please!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_912369
    Torolt_felhasznalo_912369
    2007. július 11. 10:03102.

    most már én is bánom nem elöbb költöztem el.kimaradt a tinédzser korszakom,nálunk nem voltak házibulik,ha át is jött vki rettegtem épp jó hangulatban van e vagy beleköt a barátomba.

    megalázott már számtalan ember elött.olyan mintha uralná az egész házat,az összes helyiséget.mintha az ő engedélyét kellene kérnem ehetek e,fürödhetek e.

    néma csendben kell itthon lennem.zenét se hallgattam soha hangosan,ha valaki pont akkor hív telefonon mikor itthon vagyok sokszor nem is veszem fel nehogy hallja mit beszélek mással mert abba is beleköt.

    jó pár dolog kimaradt az életemből és félek ezt ennyi idősen már nehéz pótolni vagy átesek a ló túlvégére....

    előzmény:
    Avee (98)
    2007-07-10  13:28

Címlap

top