Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lombik-baby program

Gemini05
Létrehozva: 2003. augusztus 28. 15:59
Sziasztok Sorstársak!

Azért indítom ezt a topicot, mert szeretnék olyan, hozzám hasonló lányokkal6 asszonyokkal eszmét cserélni, akik már elkezdték a lombik programot. Talán egymás tapasztalataiból erőt meríthetünk.

Várom válaszotokat!
  1. 2003. szeptember 1. 19:0751.
    Tényleg pocsék az íze, a szaga meg kifejezetten borzalmas. Nekem is mondta a doki, hogy szedhetem, de képtelen voltam rá. Ez az egy, amit nem tettem meg azért, hogy végre terhes legyek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_696088 (50)
     
  2. Torolt_felhasznalo_696088
    Torolt_felhasznalo_696088
    2003. szeptember 1. 18:3950.
    Gondolom, hogy nem árt ha többet szed be de így is nehéz volt rábeszélnem és a maradék pár darabot is alig akarja már szedni. Nem beszélve arról, hogy nem egy olcsó mulatság.

    Hogy fogok én még munka mellett tanulni is? :-)
    előzmény:
    Gemini05 (49)
     
  3. 2003. szeptember 1. 17:3649.
    Chello!

    Gondolom, ha több dobozzal szed be, az biztosan nem árt! Az én férjem csak egy dobozzal szedett be, de sajnos nem tudom, milyen lett az eredménye.

    A fiam ma kezdte a második osztályt.
    Neki nagyon jó, hogy sok a szabad időm, mivel sokat tudok segíteni neki a tanulásban. Őrület, hogy milyen követelmények vannak manapság. Egyszerűen nap mint nap tanulni kell a szülőknek a gyerekükkel. Mindenki ezt csinálja az osztályban. Rengeteg a pedagógus szülő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_696088 (46)
     
  4. 2003. szeptember 1. 17:3148.
    Szia!
    Ha minden ok. , akkor miért kellett elkezdened a lombikot?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_191597 (47)
     
  5. Torolt_felhasznalo_191597
    Torolt_felhasznalo_191597
    2003. szeptember 1. 15:3747.
    Sziasztok!
    mondjatok nekem is valami biztatót, én most kezdtem el, a jános kórházban a programot. most lettek kész a leletek. eddig minden o. k. jár innen valaki még a János-ba? köszi:sziasztok!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_696088
    Torolt_felhasznalo_696088
    2003. szeptember 1. 13:2546.
    Zsuzsa!

    Nagyon drukkolok a szerdai uh-ra és természetesen a punkcióhoz. Kíváncsi leszek hány tüsződ lesz. Ilyenkor csak uh van vagy vérvétel is lesz és annak fügvényében kapod a további gyógyszereket? A hasad nem feszül nagyon a stimulálás alatt? Hány doboz Macát szedett be a férjed? Az enyém is szedi és most fog elfogyni az első doboz, nem tudom vegyek-e még neki vagy ennyi is jó hatással van a fickókra?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_191768 (45)
     
  7. Torolt_felhasznalo_191768
    Torolt_felhasznalo_191768
    2003. szeptember 1. 13:1545.
    Szia Gemini!

    Igyekszem pozitívan hozzáállni ehhez a próbálkozáshoz, de nagyon félek a kudarctól természetesen. :-(
    Hétvégén lesz punkció, akkor majd kiderül, használt-e a Maca.
    előzmény:
    Gemini05 (44)
     
  8. 2003. augusztus 31. 20:5644.
    Zsuzsa!
    A te önbizalmadat én folyamatosan igyekszem doppingolni!
    Sztorit nem tudok, de a 35 felettieknél, ha kevés a petesejt ott ahová én járok ICSI-t csinálnak. Én azt is szerettem volna mindenképpen, mivel a megtermékenyülés esélyei jobbak.
    Az előírás egyébként, ha jól tudom az, hogy a petesejtek felét ICSI-vel, a felét pedig csak a sima összeeresztéses módszerrel kell megtermékenyíteni. Ez a TB találmánya.

    Kiderül, hogy használt-e a Maca?! Ugye ti szeditek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_191768 (43)
     
  9. Torolt_felhasznalo_191768
    Torolt_felhasznalo_191768
    2003. augusztus 31. 17:5943.
    Gemini, ICSI-s babára vonatkozóan tudsz esetleg hasonló jó sztorival szolgálni? Helyreállítani az önbizalmamat.

    Nálunk ICSI lesz, hacsaknem Apa spermiumai megtáltosodtak az utolsó spermavizsgálat óta. :-)
    előzmény:
    Gemini05 (42)
     
  10. 2003. augusztus 31. 17:1342.
    Nekem még nem mondták, hogy fizetni kell az embriók lefagyasztásáért. Lehet, hogy ez cak a Kaáliban van így? Persze nem azon a 35 ezer Ft-on fog múlni a dolog, ha úgy adódik.

    A nővérem egyik ismerősének, aki már közel volt a negyvenhez a Kaáliban volt az IVF-je. Egy petesejtet ültettek vissza neki és egészséges kisbabája született.
    Később még egy gyermeket szerettek volna és a dolog megismétlődött, azzal a különbséggel, hogy akkor már elmúlt 40! :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_191768 (41)
     
  11. Torolt_felhasznalo_191768
    Torolt_felhasznalo_191768
    2003. augusztus 31. 15:4041.
    Sziasztok!

    Zsuzska, sajnos, nem tudom, mi a rendszer a Dévainál, de lehet, hogy bizonyos leleteket elfogadnak. A meddőségiben (legalábbis a Kaáliban) az a jó, hogy gyorsan mennek a dolgok, nem húzzák az időt, mert tudják, hogy produkálniuk kell. Meg addig kell próbálkozni, amíg van esély a sikerre.

    Hát persze nálunk lesz majd mit lefagyasztatni, akkor persze meg fogjuk tenni, igaz, azt hiszem, pénzbe kerül, a legutóbb mintha 35 ezret mondott volna egy lány. Lehet, hogy a mennyiségtől is függ?? Nem tudom, majd kiderül.
    És ismerek közvetetten olyat is, akinek egypetéjű ikrei lettek fagyasztott embriócskákból. :-))
    Szóval az esély mindig megvan, hogy összejön.

    Azt hallottam, ha apagond van, ha nem steril az apuka, akkor igenis van rá esély, hogy teherbe essen a nő spontán is, csak jóval kisebb, mintha normális a spermakép.
    Mi ezért még bízunk a csodákban!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_696088 (40)
     
  12. Torolt_felhasznalo_696088
    Torolt_felhasznalo_696088
    2003. augusztus 31. 09:3040.
    Gemini!
    Tudom, hogy egyrészről jó ha több tüsző is lesz és marad lefegyasztható embrió de másrészről meg nem akarok túlstimulált lenni. Én is hallottam, hogy kisebb az esély a fagyasztott embrióknál és hogy nem biztos, hogy felébrednek de azért ez is egy + esély, ráadásul nem számít bele az 5 "támogatott" IVF-be.

    Timcsi!
    Nem simerem a dokidat de biztos jó fej. Egyre több esetről hallani amikor éppen két lombik között spontán összejön a baba, ez elég érdekes, nem?
    előzmény:
    Gemini05 (37)
     
  13. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2003. augusztus 31. 07:0839.
    Most már én sem tudom, hogy milyen stádiumban vagyunk. A férjem spermaképével van gond, ez kb. 7-8 hónapja derült ki. Akkor már rögtön mondták, hogy csak a lombik, azon belül is az ICSI segíthet. Újabb andrológiai vizsgálat egy szaktekintélynél, gyógyszer 1 hónapig, némi javulás (a dokink szerint még így is ICSI, de jó, ha javul a spermakép), aztán még 2 hónap gyógyi. Közbe persze vérvételek, várakozás, hogy az orvos szabin van, beteg, stb.
    Most itt tartunk. Pár nap múlva mennénk a leletekért, aztán remélem irány a Dévai. Biztos ott is lesz sok vizsgálat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_191768 (26)
     
  14. Torolt_felhasznalo_191768
    Torolt_felhasznalo_191768
    2003. augusztus 30. 19:1438.
    Szasztok!

    Szerdán reggel 8-ra kell mennem a Kaáliba, a Krizsa doktorhoz.

    Egyébként azt hallottam, hogy a fagyasztott embriókkal csinált transzfer kevésbé sikeres, mint a stimulált lombik. Statisztikailag kimutatták.

    Timi, Te a beültetés után végig otthon voltál? Én úgy félek, hogy a babák "kiesnek" majd, még vécére sem merek majd kimenni. :-(
    előzmény:
    Gemini05 (37)
     
  15. 2003. augusztus 30. 18:2137.
    Chello!

    Azt még elfelejtettem megírni, hogy szerintem az nem baj, ha sok tüsződ lesz, mert le lehet fagyasztani az embriókat, ha több van, mint kellene. Ez szerintem azért jó, mert, ha ne adj' isten nem sikerül a beültetés, a következő alkalommal már nem kell annyi hormont kapnod. Ez pedig nem csak a pénztárcádat, de az egészségedet is kíméli!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_696088 (33)
     
  16. 2003. augusztus 30. 18:1136.
    Zsuzsa!
    Nekem egy beültetés volt, akkor két petesejtet termékenyítetek meg, de sajnos ők nem maradtak meg nekem. És utána már nem volt szükség beültetésre, mert a "vetélést" követő hónapban spontán lettem terhes. (25 éves voltam a beültetéskor-tavaly)

    Chello! Én a Nyírőben a Dr. Csepegő Györgyhöz jártam és nála is szültem most júliusban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_191768 (32)
     
  17. Torolt_felhasznalo_696088
    Torolt_felhasznalo_696088
    2003. augusztus 30. 16:4435.
    Szia Zsuzsa !

    Ez nem túl bíztató, én is Marvelont fogok szedni. :-( Régebb szedtem egy darabig de nem sokáig bírtam mert állandóan hányingerem volt tőle. Nekem is már legalább 3 helyet ajánlottak de én a negyedik helyre megyek mert ott van az orvosom akiben teljes mértékben megbízom. Az érzékenységet én is tapasztaltam már az inszemeknél, én is mindenen felhúztam magam és pityeregtem minden apróságon. Már előre félem a sok hormontól amit kapok. Mikor kell menned uh-ra, hogy megnézzék a tüszőket?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_191768 (34)
     
  18. Torolt_felhasznalo_191768
    Torolt_felhasznalo_191768
    2003. augusztus 30. 16:0234.
    Szia chello!

    Szedtem fogigátlót, Marvelont. Totál kicsinálta a gyomromat.
    Punkcióm a jövő hétvégén lesz. Egyelőre nincsenek tüneteim, amiért egy lórúgásnyi hormont kapok, hacsak nem ennek tudható be, hogy minden nap sírva fakadok.
    Ez lesz az első próbálkozásunk. Anyós már mondta, hogy az egyik ismerősének itt meg itt csinálták, és nekik elsőre összejött, nahát, erre meg azt mondtam, hogy mindenki a saját orvosára esküszik. Én totál megbízom a saját orvosomban, ne ajánlgasson nekem másét, és megsértődtem. És mire hazajöttünk, már sírva is fakadtam. :-(
    Szóval lányotok, számítsatok rá, hogy sajnos, a hormonoktól nagyon kis dolgokon kiakad az ember, sokkal érzékenyebbek vagyunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_696088 (33)
     
  19. Torolt_felhasznalo_696088
    Torolt_felhasznalo_696088
    2003. augusztus 30. 13:1833.
    Zsuzsa, köszi az infot az altatásról, ezek szerint nem vészes, és remélem fel is ébredek. :-))) Nem vagyok szívbeteg és a vérnyomásom is normális bár akkor előtte biztos tuti ideges leszek. Ez lesz az első próbálkozásotok? Mikorra várható a punkció? Fogi gátlót nem kellett szedned? Én azzal indítok szeptemberben.
    Timcsi! Ki volt a dokid a Nyírőben? Hányadik próbálkozásra sikerült a baba? Én a felkészülést a Schöfibe csinálom végig és ha jól tudom akkor csak a punkció és a beültetés lesz a Nyírőben így még nem voltam abban a kórházban de én is jókat hallottam róla. Az inszemeket is a Schöfibe csinálták nekeme.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_191768 (23)
     
  20. Torolt_felhasznalo_191768
    Torolt_felhasznalo_191768
    2003. augusztus 30. 13:0732.
    Kedves Timcsi!

    Neked hanyadikra sikerült a lombik? És ha nem vagyok nagyon indiszkrét, hány évesen?
    Egyfolytában azt szajkózzák, hogy 30 felett rosszabbak az esélyek a mesterséges megtermékenyítésre.
    előzmény:
    ktimcsi (31)
     
  21. 2003. augusztus 30. 11:5031.
    Szia chello1!
    Én a Nyírőbe jártam és mint írtam nagyon meg voltam elégedve. A dokimmal is, a nővérkék is nagyon aranyosak, és én mikor terhes lettem ugyanoda jártam vissza a dokimhoz is, meg ott is szültem.
    Te is oda jársz?

    A petesejtleszívást altatásban végzik, egyáltalán nem vészes, hiszen semmit nem érzel. Utána elég hamar magadhoz is térsz, és egy óra múlva már mehetsz is haza.
    Viszont a beültetést már nem altatásban csinálják, akkor magadnál vagy. Nekem egy kicsit kellemetlen volt a visszahelyezés, de ki lehetett bírni. Utána az osztályon egy órát pihentem és haza is lehetett menni. Én otthon szigorúan ágyban maradtam, szinte semmit nem csináltam. Feküdtem, meg néha egy kicsit sétáltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_696088 (20)
     
  22. 2003. augusztus 29. 22:4030.
    Úgy gondolom, nem járhatsz másik kórházba, mert a lombik programnál nagyon pontosan adminisztrálnak mindent. Ezen kívül ők tudják eldönteni, hogy szedheted -e továbbra is az adott gyógyszereket, növelned, ill. csökkentened kell az adagot, vagy kell -e még mást is szedned.

    Jó hétvégét Neked is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (25)
     
  23. Torolt_felhasznalo_191768
    Torolt_felhasznalo_191768
    2003. augusztus 29. 22:3829.
    Én is örülök, csak nagyon könnyen függővé tudok válni. :-)

    Azért nekem negatív élményeim is vannak, írtam már fórumokra, és egyprászor jól beletapostak a lelkembe, főleg olyan érzékenyek vagyunk, ugye, mégsem mindegy ez a meddőség.

    De remélem, most minden rendben lesz. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. augusztus 29. 22:1328.
    Engem altattak, mikor volt a sikertelen petesejt leszívásom. Nem is volt más alternatíva. Az egész tényleg kb. negyed óra. Utána az embert felébresztik, amire utána nem emlékszik még akkor sem, ha akkor mindenfélét beszélt. Az altatás után én kb. két óra múlva tértem magamhoz és tudtam, hogy nem sikerült, tehát az emlékezetemben valami mégis megmaradt. Utána az ember kicsit kótyagos, de nem vészes az egész. Ettől szerintem ne féljetek!

    Lányok, örülök, hogy tudunk egy kicsit egymással dumcsizni ezekről a dolgokról!

    Köszi a priviket, igyekszem válaszolni rájuk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (25)
     
  25. Torolt_felhasznalo_191768
    Torolt_felhasznalo_191768
    2003. augusztus 29. 22:0027.
    Egyébként szinte mindenki az altatást választja, sőt a dokik nem is szokták terjeszteni, hogy lehet altatás nélkül. Szerintem pokolian fájhat. És nézd, így is milyen soknak sikerül. :-)
    Engem altatni fognak, már mondta a doki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (25)
     

Címlap

top